Fituan mjaft të dënuar nga amnistia që u ndërmor me rastin e 100-vjetorit të pavarësisë. Por amnistia vazhdon.

Padia penale e mjaft banorëve të dëmtuar nga shpërthimi i 15 Marsit, për plagosje, është pushuar në këtë mënyrë në seancën e katërt të saj.  Ishte Gjykata Penale e Tiranës që e dha vendimin, cka do të thotë se padia kolektive e disa banorëve në Gërdec ndaj të pandehurve Dritan Minxolli, Sokol Ngjeci, Mihal Delijorgji dhe Ylli Pinari konsiderohet e mbyllur. 

Për më shumë Gazeta Idea

9 Komente

u ka rrotarizu komplet gjindja...

E po me thoshte Brad para ca ditesh, qe kane liruar femra . 

Nga 512 kishin liruar vetem 4 dhe 31 te mitur. Tani e kuptuam ku qendronte peshku.

Perpara ligjit te gjithe jane te barabarte, por disa jane me te barabarte se te tjere. 

femra vetem di te llape gjithe diten dhe duhet edhe me e mbajt e duru, keshtuqe keta cunat me bole te lirohen, se keta te mbarojne pune. me keta mbahet shteti, jo me goca.

A e di prokurori i ri se c'ka ndodh?

cili prokuror ? lol

Mendoj se kjo amnistia, qe eshte bere boze keto vite, çdo 4-5 vjet, te nderpritet te pakten per nja 20 vjet. 

9 komente.. ncncncnc

eh mer Historia cpo i bo peshkut! Je tu i majt gjith PD-istet ngref... Se ta kishin vone re ata, none none ta kishin vone re ket pacavure Sal-Nishanore, sa do u kishin indinju!!!!!!!!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).