Kryeministri Sali Berisha shprehu sot kënaqësinë që ndjen, kur përdor rrjetin social, Facebook. Në koncertin festiv me rastin e Ditës së Rinisë, kreu i qeverisë tha para sallës së mbushur me të rinj, se Shqipëria është në moshën dixhitale.

Berisha pranoi se përdorimi gjerësisht i internetit e nxiti edhe atë të hapë një faqe personale në rrjetin social, Facebook. 

Kryeministri, i cili para disa kohësh vinte në lojë kryesocialistin Rama për përdorimin e Twitterit duke e ironizuar me shprehjen “ciu ciu”, sot është shprehur se e ka një lakmi. “Kam një lakmi të thellë, që në Facebook, të jem miku juaj. Të komunikoj me ju, ndaj e zgjodha këtë takim, që të vij tek ju përmes Facebook-ut tim”. 

Tashmë në rrjetin e mirënjohur social, mes shumë llogarive të hapura nga përdorues të ndryshëm me emrin "Sali Berisha", është hapur një e tillë nga vetë kryeministri i Shqipërisë (në foto).

94 Komente

  Te uroj sinqerisht Sali Berisha, qe me ne fund, shpirti yt, te kete liri te plote, per tu marre me vehten tende, me qellimin e mire, sepaku njehere te veteme, tu largohet trazimeve te shumta, te gjeje pake qetesi dhe qe me ne fund  si i patundshem qe te eshte bere, te mund te kenaqesh, duke e flakur ate egon qe te ka transformuar!

  Me bind me kete kthese krej te papritur, per ndoshta shume si une, se e ke kuptuar me ne fund, cilat jane ato pake gjera te mira, te verteta, nga ku shpirti yt, nuk do te  kete me nevoje, ..... per vite shtese

Shif tashi si lidhen gjonat smiley
Nuk rre Fiqo.
Mthot goca dje: Babi ca mka bo vaki sot ne shkolle. Çar mo bab?
Po Ja thot tu qesh, kishim i test ektra gjeografie dhe pytja per. Bonus ishte: kush ishte lideri diktatorial komunist i shqipnis midis 45-85. Dhe une e gjeta thote goca gjith tu qesh, una e thash Enver Hoxha. ( me theks mirditoreje smiley
Si qesha e qesha u bona serioz. Po mir mo bab, mthuj i her, a e di ti kush esh lideri i madh i shqipnis demokratike sot? Una nuk e di.
Po si mer bab, se na turpnut, e keni ul nivelin e shkollave poshte evrops; po profesor doktorr Sali Berisha esh mer bab. i thash.
Se dro i bje pyjtje bonus per Harvard.
Sot paska dal FejsBuku, brezat e ri etj, etj.
Lum si ju qe keni FejsBuk.

 “Kam një lakmi të thellë, që në Facebook, të jem miku juaj. Të komunikoj me ju, ndaj e zgjodha këtë takim, që të vij tek ju përmes Facebook-ut tim”

 

 

Per cfare do qe te komunikoj ,vecanerisht me te rinjte ,ky ?smiley

Lakmia e Berishes eshte te bej miq ne facebook te rinjte ?! 

tani,o i eshte shtuar me shume lakmia Berishes,qe te kete pushtet, pare e tani dhe me shume miq ne facebook,o duket si fillim i nje doreheqjeje...

Nje hall kam une,do na behet lulka xheloz .

 

kushedi sa dashnore ka me kap Berisha ne FB. smiley

Per ate pune qenka FB? smiley

jo jo, sherben edhe per tu marre vesh per pune ndonjehere.

prit kur te dali ndonje loje e re ne fb; albaniaville...

Xhaxhi Saliu pse deshtoi blerja e Albpetrol , po ato 85 mln € te dalin per zgjedhjet e 2013tes smiley !?

Hahaha... friend ne Facebook?? As1here!! smiley

Pas papes ne twitter...

Nuk jam gjuhetare, po ju lutem shume me thoni a eshte shqip kjo shprehje : 

Lakmia ime, t’ju bëj miq në Facebook

Mua per vete nuk me duket shqip, me shume duket si greqisht.smiley

Me e bo shok lokun ne fb te bejn menjehere dalje trecereku i miqve ekzistues. 

ju sugjeroj peshqeve ta shtojne dhe tja thone te gjitha tëk e tëk mu ne mur smiley

 

e kerkova, po ky idioti sikur s'ka llogari ne facebook

dalin te te tjereve, por jo te berishes

po e di ai c'e pret nga populli, prandaj s'hap

kot s'eshte i vetmi kryeminister ne Europe qe del me antiplumb para nxenesve qe nxjerr me zor ne miting

wtf, je i sigurt qe je ne facebook mo? se mos e ngaterron me google + ndaj te thom

po blloKmen te flliqur si puna jote nuk i pranon SALI BERISHA. ME DUKET TA KA QI MOTREN SALIU. RROFTE SALI BERISHA. 

berberi i pari.... ''frymorit with love..smiley   like..smiley      pastaj ai tjetri qe mezi po pret te bej nje duel  ne TV  me  Buall Mavrine..smiley

Ruzhe, ate dua te bej. Nuk ka vend me te mire ku t'ja perplasesh ne surrat kellires por kam frike qe atij vete aparati censurues do i tregoje vetem nej foto me buqeta lulesh.

po ti provoje i here

cdo humbesh

sikur ke peshku po e degjon njeri smiley

E provova une. I shkrova ne menyre me te sjellshme te mundshme, dhe m'u fshine ne cast e me dhane ban. 

epo mire smiley

ti bere tenden

po sikur ta provojme shume, them mund ta shembim murin smiley

Po me vjen keq per adminet e gjore. Sonte kane vetem ban ketej, bam andej. Do pelcasin smiley

do e boj

Kush e do nr e tel te sali berishes me kontaktoni mua me nje mesazh privat. smiley

Numrin personal te Buall Mavrise, e ka nxjerre ne publik, nje doganier i intervistuar nga Gazeta Telegraf, ku thote se i ka rene disa here te dy numrave te tij dhe eshte pergjigjur sekretaria. Numrat jane; 069 20 99 410 dhe 069 2000 410  . Shum njerez thone publikisht se eshte diçka thjesht per shou, populizem per vota dhe asgje me shume. 

ne 5 ore i beri 10 000 friendsa

Marc Zuckemberg po qan nga gezimi... dhe nuk arrin ta besoje qe Berisha ka facebook!!!!

 

Ca kopjaci keq Berisha si Edi Rama smiley po prap  ne vend qe te zgjidhte Twiter-in zgjodhi Face Book-un. Ja ka dhi Rama, Twiteri eshte me i shpejt se Fejsismiley Ne Face Book Berishen po  marrin mbar e prap, nga dashuria e modhe smiley

po un pse spo e gjej?ka nanji qe m'thot çere me kerku?

ka nanji qe m'thot çere me kerku?

smiley amo megjithmen nuku po e gjej se kom nja dy fjal me ja thon ke veshi, pranej pyta.

shyqyr njoni m'nimoi.tashi i kom dy pare muhabet me bosmiley

mere dhe ne tel se te pergjigjet.. ose drg nje zile se te mer ai eshte zemer bardhesmiley

imagjinoni:

-Hyni ne fb

-1 friend request (kush do jete valle?) klik

-Sali Bej Berisha Lakmon te jete miku yt................

 

   

I semuri perdor perkujtimin e 8 Dhjetorit per te lajmeruar te rinjte per arritjen e madhe: krijimin e llogarise ne Facebook.

haahhaaasmiley i papare eshte

E vertet eshte kjo apo rreng?

po ky nuk eshte azemi... mua me duket si rocky balboa

Nuk e kisha pare kete. E paskan bere Azemin si Joss Profesionisti a Van Damme.

Me shume duket si ndonje porn star ne ato skenat e cuditshme veshur vetem me pardesy.

Good to know qe ti ke ashtu eksperience smiley

si nuk hoqen dore nga kjo forma klasike, statike , socrealsite me keto shtatoret.copy paste te gjitha, si te riprodhuara nga nje kallep.Nqs nuk kane fantazi, ka dhjetra modele me moderniste prej nga mund te frymezohen skulpunetoret tane.Mire gjoksi me gunga si roky balboa po dhe duart ne xhepa?.Azem Hajdari ishte njeri i aksionit, energjik, zgalem ne furtunen e dhjetorit. 

 

Do jet nis per dike tjeter, tre dit me pare i kan thon na duhet nji azem jo adem, azem edhe u kry smiley

Si gjithmon moo.

Sa njeri banal qe eshte mer zot!

Katundar e bir katundari. Kot nuk thone: katunar koke parur, qytetare nuk bahesh kurr!

Si mer Sale e kalove buxhetin 2013 edhe nuk u diskutu kjo pune ne ppu smiley

normal

ppu-ja e ka kohen e xanum me hallet e tortes, gejve, dhe statujave smiley

aman bre juve sikur kini ndonje emendament per te shtuar dhe do ja u pranoje saliu.. buxheti eshte nje mut me ate te 2012 vetem se ne total ka 8000000 $ me pak.. 

Sa bukur ë, na e futi edhe kesaj radhe. Eshte vertet i madh. Si ta fut ai s'ta fut asnji tjeter. Hallall ia bofte zoti

Kush?

epo t'lepime sume kaq ashiqare s'kisha pa asiher.m'erdhi me vjell.pak a shume komentet aty ngjashin me ato qe bojn kalamojt grupit muzikor t'adhurum,tip fansat e justin bieber. po kaq te mjaltosme skisha pa naiher. mgjse eshte ligj i natyres.ku ka moot mblidhen miza pa funsmiley

mut do ha une alke dhe nja 4 kater vjet te tjera, pa ata do kruajne bythen dhe do marin  500 000 ne muaj

JAN KOMPLIMENTET DHE DESHIRA QE TE JETE DHE PER 4 VJET TJERA NE QEVERISJE. PER TU LEPIRE JENI ju bashke me edvin kristaqin. ja keni mir zanati e te lepirit....hahahahaha

Ne lajme sot Saliu po ulerinte prape kunder bijve te eterve. Zi e me zi perseri do ua bente. Por nuk e di se c'plane ka per mbesat e nipat e atyre eterve. Edhe atyre zi e me zi do ua bej? Edhe ata per vetvrasje do i katandisi?

Kishte mbledhur gjimnazistet e Tiranes dhe kishte mbushur pallatin e sportit duke u bere keto muhabete.

E frikshme se sa kosovare shpreheshin ne FB ndaj Berishes njesoj si disa njerez dikur ndaj Enverit, pa ditur asgje per jeten ketu, duke pare vetem media pro Berishes.

30 000 kosovare jane bere nenshtetas ne 4 vjet me banim ne tr.. hajt se do fitoje PS ne tirane.. kosovaret votojne ne maxhiorance per ramensmiley

Kosovaret per Ramen? Qe kur keshtu? Nga kosovaret kam degjuar ekstremizma nga me te cuditshmet, deri ne fjali si: "te marrim armet e te zhdukim keta qe shajne Sali Berishen, apo dhe 'do te vije koha qe ne kosovaret te marrim ne dore shqiperin e t'i edukojme nenshtetasit atje'". Kete te fundit e ke tani tek faqja e Berishes.

Dhe ne fakt, nese i le zgjedhjet ne dore te kosovareve, i bie te na qeverise Kosova, sepse pastaj zgjedhin ata cfare duan ata. Nese Berisha e ben vertet ate punen e pashaportave per cdo shqiptar, i bie qe ne ketu te qeverisemi nga kushdo qe vendos Kosova.

ishte batute expi

Nuk eshte per tu shqetesuar shume kur lexon dumbabista te atij niveli qe ke lexuar ti. Te gjithe ata zdrukthohen dalengadale dhe pandalshmerisht nen veprimin e artit dhe kultures europiane.
Vetem nese do kete perpjekje per ti shkeputur nga ky ndikim, atehere po qe do jete per t'u shqetesuar. Deri atehere, jane nen kurim, keshtu qe s'ka asnje problem. Sa t'u dale perfundimisht ky dumbabizem qe i ka zene, dhe te mos kete ngelur kembe dumbabisti ne Shqiperi.

E duam Shqiperine pa dumbabista duhet te jete parrulla e te gjitha partive politike sot e tutje.

te shpresojme po e shoh te veshtire.. do ju duhen te pakten nje gjenerate... Sa per ate qe po thoshte expi,. une jam plotesisht dakord.. kosovaret do okupojne shqiperine dhe do e kene nen kontroll brenda nje 10 vjecari

delirant muti

Hartimet me raste festash Berisha i qan me lot. Ka nje karrizem si ai i Hitlerit, Enverit, kur perpara ka nje turme njerzish te hipnotizuar nga toni dhe pathosi i fjaleve te bukura., qe mbulojne nje realitet krejt ndryshe. Per te cilin ky njeri duhet te mbaj pergjegjsi.

NEWS

Albania Ranked Europe's Most Corrupt Country

http://www.balkaninsight.com/en/article/...

Kur vendi po zhytet nga korrupsioni dhe Shqiperia renditet ne vendin me te korruptuar ne Europ, c`vlere kane fjalet e bukura dhe pathosi i larte ne fjalime para publikut pa tru te manipuluar dhe te sjell ne salla me urdher apo me ftese ?

(shumica e atij publiku, te rinjte jane bijte dhe bijat e pushtetareve qe kane sot pushtetin politik dhe ekonomik)

Berisha do mandatin e trete. Kerkon te qendroj akoma ne politike,  kur rezultatet ekonomike i ka shume te dobta.Nje vend i korruptuar nuk eshte i besueshem per shumicen normale te njerzeve. eshte mashtrim te  flasesh per suksese qe kalojne vende te zhvilluara ne europ bie edhe ne bote, eshte retorike boshe te flasesh njesoj si si ne 1992. Une nuk shoh asnje ndryshim midis Berishes se 1992 dhe ai i 2012! 

Shkurt fjalimi i sotem 100% ishte fushate elektorale qe Berisha kekron nje mandat te trete.

Nuk e kuptoj pse Berisha do nje mandat te trete ? Pse do pushtet te zgjatur 15-20 vjecar?  Mos tua ler pushtetin "komunisteve e?  Ah, me siguri kjo. Populli naiv i pa pune dhe i varfer me siguri do ta haje kete "cop djath tropoje" sic e ka ngrene prej 2005! Berisha ben lufte me "fantazmen e komunizmit" qe i shfaqet ne endra cdo nate. Ndryshe nuk qendrohet gjate ne pushtet. Ndryshe nuk do te thone " Berisha Berisha ti je Prijsi yne, je zoti i shqiptareve"

Kinezet kane nje proverb " Sa me larte qe te ngjitesh me delirin tend te madheshtise, aq me shume do te vritesh kur te biesh" A di kete Berisha ?  

Shume shpejt do te jete i pranishem dhe ne peshk , gju me gju me popullin me tha ,vetem pak durim smiley

.

Gurra popullore qe i thurte lavde enverit punon me kapacitet te plote: Gjigand, legjende, Rrofsh sa malet, krenaria e maleve tona, bos tropoje, shqiponje mali, krenaria e shqiptarise, krenaria e kombit, princi demokracise, burri me i madh i kombit, heroi kombit, 

kot nuk tha enveri:jeni ju pa jemi ne. Kjo idolatri eshte kaq e peshtire ne demokraci.

kaq ulet e paske self esteemin bre...sa lumturohesh me nje femije qe box. po vet, s'ke bo nai gjo te hajrit qe te jesh krenar me veten tate?

po ku e shef self esteemin ktu mer dangall? a e di ca dmth self esteem iher?

<><><>

U, ca krenarie. Per sporte me merita provinciale, me te mbajtur pesha si gomar, peshengritje, e me t'u kafacytur si halabak, jemi mjeshtra ne.

ne moshen 40 vjec do perfundoje antikapat prej grushtave qe ka ngrene ne koke qe 13 vjec.

Ahh sa bukur na e futi, ohhhh cfare qejfi... ku ka si ne. O sali ta hongsha zemren.

Poshte dumbabistat. Dumbabistat ne karantine. Aty si zgjebarake

si nuk e pastrut ndergjegjen dhe te flisni njeher realitetin ore peshq te qelbur. po mbyllini njeher syte dhe shikoni ndryshimet qe po behen. shikoni uljen e taksave te biznesit ne Tirane qe kur eshte ne bashki zoti Basha. i ka ulur 60 taksa biznesit , nga to qe i kishte vene kupola e rames. dhe me paturpesine me te madhe paguan ne ndonje dyqan per te bere nje inteviste gjoja te pa kenaqur me taksat e rritura. hahahaha sa qesharak qe eshte ai dhe ju bashk me te. shpresoj qe te jete per shum kohe edvini ne drejtim te ps-se, dhe Shqiperia vazhdon te shkoje perpara. sepse me ate ne krye te ps-se qe ne 2005-en po korrni vetem humbje.

Ketu me poshte jane drejtorite e bashkise tirane, sa per te pas te qarte ti cfare kompetencash ka bashkia. Tani, kesaj listes qe kam vene une ti shtoji anash gjithe punet qe kane bere gjate ketij nje viti e gjysem qe kane ndikuar ne jeten e qytetareve. Mos e merr me frike se s'ke shume pune, vetem shkoji listes deri ne fund se nuk ke c'shkruan se s'kane bere asgje.

 

 

 • Drejtoria e Kujdesit Social
 • Drejtoria e Artit dhe Kulturës
 • Drejtoria e Rinisë dhe Sporteve
 • Drejtoria e Turizmit dhe Promovimit të Qytetit
 • Drejtoria e Politikave dhe Edukimit Mjedisor
 • Drejtoria e Zhvillimit Ekonomik
 • Drejtoria e Politikave të Punësimit

 

 • Drejtoria e Planifikimit të Shërbimeve
 • Drejtoria e Manaxhimit të Shërbimeve të Infrastrukturës
 • Drejtoria e Manaxhimit të Mbetjeve Urbane dhe të Ngurta
 • Drejtoria e Transportit dhe Lëvizshmërisë
 • Drejtoria e Projekteve dhe Rrjeteve Inxhinierike
 • Drejtoria e Menaxhimit të Strehimit dhe Shërbimit Social
 • Drejtoria e Monitorimit të Ndërmarrjeve

 

 • Drejtoria e Projekteve Strategjike
 • Njësia e Menaxhimit të Projekteve
 • Drejtoria e Promovimit të Investimeve të Huaja

 

 • Drejtoria e Planifikimit të Territorit
 • Drejtoria e Kontrollit të Zhvillimit të Territorit

 

 • Drejtoria Juridike
 • Drejtoria e Burimeve Njerëzore dhe Shërbimeve
 • Drejtoria e Financës

PS. Tre drejtorite e fundit ne fakt kane qene te mbytura me pune duke bere dokumentat per te fut gjinin ne pune, per ti dhene rrogen, paguar celularin etj.

Herë kemi, herë s’kemi. Dhe ushqimet nuk janë edhe aq të mira. Unë nuk mund të ha groshë përditë. I lutem shtetit, i bëj një thirrje të na ndihmojë, të vërë dorën në zemër sepse ne jemi kaq të varfër sa nuk kemi nga të shkojmë. Herë me bukë, herë pa bukë”./Tema/

Te shkretet shqiptare,i ka bere Enveri me hije.Te shkojne ku te dojne,si ne diell ,si ne shi, hija i ndjek nga pas.

nuk ua dhene partia juve te dielen pushim?smiley

me kete gjuhe prej kryetari te frontit smiley do i sjellesh vota partise dhe shokut sali!!smiley

p.s  mos e shaj shume edin se ku i dihet mbas 13-s mund te jeni bashke ,ashtu sikurse me ''komunistin'' ilir meta.

alamet treshje-edi,saliu,ilirismileythreesome

nuk ka nevoje qe ti bej un fushat elektorale. 

ju pergjigjem juve. ju ka dhene leje kryetari i pulave qe te hyni te peshku pa uje? dhe te ndizni celularet?

Ti nicknamin e ke vene "e drejta" por truri te paska shkuar komplet shtrembet. Nejse kuptohet, per pune paresh rob si puna jote i thone trurit ik pirdhu.

smiley

.

Keto jane thjesht metoda populiste per te krrejtur sa me shume vota. 

Mund ta kontaktoni Naltmadherine me sms per cdo problem; korrupsion, dashnore, pucra ne fytyre, frike nga hijet naten, impotence, frike nga merimangat, perioda te cregullta, probleme me komshiun, etj.

Per disa nga keto probleme mund t'i dergoni foto nepermjet Facebook-ut, p.sh. nese keni ndonje ciban qe s'ju ka bere derman as doktori as hoxha, ose nese e keni bibilushin te vogel.

Për mua ju jeni të parët. Më kontaktoni për pyetjet apo shqetësimet tuaja duke më dërguar SMS në telefonin tim celular ose mesazhe ne whatsapp, në numrin +355692099410.

ti duhet t'i dish kto barcaletat si kjo, xhibo:
 nji prostitute i thote njonit:
- bej cdo gje per $50.
Mendohet cik ky tipi dhe i thote:
- a ma ly dot shpin?

Nuk eshte se Naltmadheria s'eshte i gatshem qe te perveshe menget dhe tja lyeje shtepite njerzve kur i dergojne sms, apo ti nderroje gomat e makinave, apo ti ndihmoje fermeret ne sezonin e nderzimeve. Problemi eshte qe vendi ka shume probleme me njerez te ndryshem, dhe anasjelltas, keshtu qe sherbimi qeveritar i sms-ve dhe Facebook-ut do perqendrohet kryesisht per probleme qe Naltmadheria mund ti zgjidhe me internet ose telefon.

P.sh. gruaja e tradheton burrin me komshiun, burri e rreh gruan, gruaja i dergon sms Naltmadherise, ky i dergon burrit dhe komshiut me sms nje foto palme, komshiu heq dore nga ajo, por dhe i shoqi s'e rreh me gruan.

online funny photos funny for facebook

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).