Quhet Chiara Imeraj, është e datëlindjes 1999 dhe jeton në Brescia.

 

(Foto: Alberto Niccoli)

Per me shume kliko: Radio Vera

26 Komente

Bravo! 

Asnje informacion per te, dhe as fotoja nuk u hapka. Po nejse, i lumte asaj.

Chiara, Paloma, Matthew, Britney, Coco Chantel...................

Siriësli, O Maj Gad! Hahaha

Bravo!

Po. Edhe?

I lumte vajzes dhe shume suksese!

p.s po jepni ndonje te dhene me shume mo.. p.sh nje historik te shkurter.. pse kurseheni?

Ishte 10 vjeçe kur mori titullin e saj te pare. Patjeter qe ka shkelqyer edhe ne vitet ne vazhdimesi. Urime vajzes edhe shume suksese.

 

bravo!

Po ai "arusha shqiptare " kampion i moshave ne USA 13 Vjecar . Shkrunin qe do i Kalle Friken ose tmerrin miletit smiley

Tani me kte fitojme edhe Butesine . Dhe del nje Shqiptar i se ardhmes

Kampion ne Butesi e elegance

Kampion ne force .

Po te dale dhe ndonje Xhibilush i vogel mashkull aty nga mosha 13 vjec zhdukim dhe kasanoven smiley

Urime !

Bravo vajzes, veç prinderit mu duken torollaker. 

" vec prinderit mu duken torollaker "

smiley

.smiley

Pjero, ku i pe prinderit  e kesaj ti??

I kane vu emrin e huj, mjafton moo. smiley

Apo jo Pjer?

 Dora, ti vendosesh femijesh nje emer te huaj, nuk eshte ndonje gje e madhe, eshte diçka e pranueshme, diçka biles normale, por qe ti vesh nje emer  Chiara  smiley  kjo eshte budedalliku i radhes se shqiptarve,  sepse ngrihet pyetja nga shum njerez; Si do ta therasim, Chiara, duke filluar me C, me ç , me K me Sh . Neserdej, vajza do shkoje per vizite ne Albanie, dhe atje e kane mesuar qe ne Europe, C eshte K dhe do ta therasin Kara . A shkon? Natyrisht qe nuk shkon. 

Neserdej, vajza do shkoje per vizite ne Albanie, dhe atje e kane mesuar qe ne Europe, C eshte K dhe do ta therasin Kara

Qyqjaaaa, i erdhi fundi botes. Se do lexoja kete edhe nga Pjeri s'me kishte shkuar kurre ne mend!

Ka shume gjera qe ti (e une) s'i dime, Belul.

Beluloooo, nje gjysem pergjigje ta dha Dora ketu poshte. Them gjysem, sepse nuk ishte puna tek emri i huaj, çdo njeri ka te drejte t'ia vej emrin femijes, si te doje, por jo me kapercime germash , ku çdo perpjekje per ta shqiptuar, deshton. Prandaj ata prinderit, kur e regjistruan emrin e femijes, duhej te benin kujdes tek shqiptimi. Vurja si te duash ti emrin, kaka, muti, pooorrrr  te lutem mos ma shkruaj Chaka, Mjutio. 

Lalit wol zijn

ca thua mo vlla?  ku lexon, ku shikon?smiley     ja ç'thote shkrimi, italisht, nder te tjera...

Sei le medaglie d'oro conquistate a Torino grazie a Pilar Rubagotti, Chiara Imeraj, Alessia Bencivenga della Brixia; Elisa Valseriati, Jessica Volpi e Cristina Bonetti della Polisportiva Collebeato.

 

ku e lexove kete Chaka Mjutio ti??smiley      dhe nese  pe ate videon, ata qe flasin aty, nuk jane prinderit e saj,  jane drejtues te federates  italjane te gjimnastikes.. 

Lexo me vemendje, Belul. Tre, kate, pese, gjashte, shtate, tete, nente here. Lexo ndermjet rreshtave.

adelaars vliegen hoog Belul

sa lart?smiley

1 poshte teje siper .

eshte shqiptare kjo?

pse i denojne femijet keta kokecepet prinder!!!

Chiara Albanezi do ish me mire. Nejse, me mire se Cellsi eshte...

+ Suksese pa fund per vajzen!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).