Policia ka arrestuar mëngjesin e sotëm pesë ish-të përndjekur, mes të cilëve edhe Skënder Tufa dhe Agim Kollçaku, pjesëmarrës dhe organizatorë në grevën e urisë. Ata janë shoqëruar në ambientet e Komisariatit Nr. 3, ndërkohë që ende nuk dihen shkaqet e arrestimit të tyre.

Kjo është hera e disatë që ata shoqërohen në polici, ndërsa disa prej tyre kanë deklaruar se mbahen në survejim dhe vëzhgim nga strukturat e shtetit për çdo gjë që bëjnë.

Kosova Sot

38 Komente

Policia me duket se do te justifikoje rrogen e vet dhe merret me keta te shkretet.

Akoma quhen isha keta te shkretet?

paskan lindur per te qene te perndjekur nga shteti

Po normal, do ju bente nje dhurate dhe ketyre Naltmadhenia per 100 vjetorin e pavarsise.

smiley

Prape ?

Po se mos ju i dhate ndonje pune te hajrit per te bo policeve... Pse, kot do ta morin rrogen e shtetit?

Te te bej nje pyetje?

Keto seriozisht i ke apo tall bythen si me cdo gje qe thua ketu ne peshk?

Shume seriozisht !!

Po kur thua, ato qe thua te tipit "e kush do ta ndalonte naltmadhenine po te bente ate e kete" apo "populli e voto, votat i numerojme ne", prap seriozisht flet?

Tu pergjigja pyetjes qe me bere per te perndjekurit e arrestuar ,tu pergjigja sinqerisht dhe seriozisht sepse te vleresoj . Per te tjerat si cuni qut qe mbahesh apo je jepi drejtim vete.

S'paske burreri te pergjigjesh.  Nje gje me cudit mua ama, qe edhe pse thua pislleqe si ato te tillat qe citova me siper (me shaka apo pa shaka, kjo eshte e parendesishme), keta soc-komunistet e peshkut te kane xhan pa mase, dhe asnjehere s'te sulmojne sic sulmojne njeriz e arsyeshem e te balancuar qe nuk mbeshtesin asnje nga palet e bajlozeve dhe etiketohen pa asnje lloj te drejte si berishiste nga soc-komunistet e peshkut.

E c´hyn burreria ketu me ju pergjigj nje pyetje ? nuk eshte pune burrerie por puna eshte se e kam te sikletshme kur perpiqen te me marrin ne pyetje , vjen ndoshta ngaqe nuk jam mesuar ,sa per keta soc -komunistet e peshkut sic i quan ti, qe me paskan xhan pa mase dhe asnjehere  nuk me sulmojne bla...bla... pyeti , por mendoj se eshte kjo, qe une shkoj mire me te gjithe dhe i permbahem me kulture rregullave qe ka blogu.

Hyn hyn se keto dy qendrime qe ti mban s'kane asnje gje te perbashket.  Nuk mund te te vije keq per te perndjekurit qe i arreston policia e ish-sekretari Sali sikur ne kohen qe i merrte sigurimi ne hetuesi vende e pavend dhe kohe e pakohe, pra ate kohen kur Saliu ishte sekretar, dhe nga ana tjeter te thuash (shaka a jo, s'ka rendesi) qe naltmadhenine s'e ndal njeri per ate e per kete, votat i numerojme ne, ju beri te flisni me vete etj etj.

Epo ja qe me vjen keq per te perndjekurit , tani keqardhjes nuk kam cfare ti bej, kurse votat ne i numerojme ,nuk po te genjej apo jo.

Ehe, dhe e si i pajton keto dy qendrime?

Eshte i njejti por ti nuk e kap dot , ose ben sikur.

Aha, dmth naltmadhenia i arreston nga dashuria keta ish te perndjekurit he? Hic mendja une!

Naltmadhnija  , me te madhe te lutem .

kurse votat ne i numerojme ,nuk po te genjej

Mire mire, po:

Jam i bindur që ne sot kemi të gjitha plagët e nevojshme në trup për të mos neglizhuar asnjë detaj të betejës dhe për ta bërë copë copë makinerinë e manipulimit të Saliut. Në asnjë qendër votimi nuk do të ketë më komisionerë të cilët do të mbyllin sytë.

U ka hap lufte kryetari me Red Bulls, a merr vesht?  Per syckat hapur.  E pastaj cope e cike.

Ruju, pash Zotin smiley 

Kete e thote gjithmone ai , sa here ka zgjedhje , dhe kur vjen puna prape komisioneret e vet i fusin Eurot ne xhep , cfaj kemi ne smiley

Si xhan pa mase qe te kam, nga meraku ta thashe smiley.  Ji vigjilent, gjithesesi. 

O po keshillat i degjoj qe cke me te une  e smiley

monda je njesh smiley

ty mer lal te mungon fare sensi i ironise dhe humoritsmiley asnji nga ne nuk zgjidh asigjo ktu,flasim ene seriozisht ene me ironi ene me humor,gjithmon simas rastit

Ketu eshte shume seriozisht me thene "E kush do ta ndalonte policine e naltmadhnise" (jo verbatim tm Brad).

Vota e popullit me 23 qershor, vizioni i ri qeverises nen lidershipin e ardhshem, qe si ne opozite tani ashtu edhe ne pozite ne te ardhmen fare te afert do implementoje nje kulture te re politike, kulturen e veprimit.

Qeverri cubash.Ja me ke merret!Nalt... madhe...

Terrorist; per nje gje ama nuk mund te shahet policia. Nuk eshte reaksionare, e ndalon krimin para se te ndodhi.

 

Arrestimi i ish-të përndjekurve sepse do të qëllonin me domate Bujar Nishanin

Pasi i ka mbajtur për disa orë në Komisariatin Nr. 3, policia ka liruar 6 ish-të përndjekurit politikë, të arrestuar gjatë mëngjesit të sotëm.

Policia ka dhënë edhe shpjegime për ndalimin e tyre, duke thënë se ata dyshoheshin se do të qëllonin me domate makinën e presidentit Bujar Nishani, gjatë kohës që ky i fundit do të hynte në ambientet e Këshillit të Lartë të Drejtësisë.

Sipas policisë, gjatë arrestimit atyre u është gjetur edhe një qese me domate, me të cilat do të godisnin makinën e Nishanit.

Mes të arrestuarve nga policia ishte Skënder Tufa, organizator i grevës së urisë së pak javëve më parë dhe Agim Kollçaku, pjesëmarrës në grevë.

Ata u arrestuan paraditen e sotme në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ndërsa ishin drejtuar drejt Parlamentit, ku pritej që të bënin një protestë paqësore.

@Bota,

Ashtu eshte,do te implementoje hyrjen ne Europe nga Fieri.

Pika qe su bie,kur besoni se Rama do te jete ndryshe nga Berisha.

Ku do te jete ndryshe ma thuaj.

Do te mbajet njerezit e punesuar tani ne pune nese jane te zote ?JO!Do ti zevendesoje me militante enveriste ne shpirt dhe servile se ndryshe nuk ja del te qetesoje te pakenaqurit.Rama thjeshte do te fute ty ne pune dhe ti do ti zesh vendin nje njeriu qe mund te jete me i zoti se ty por qe ska testeren e PS-se ne xhep.

Do te beje reformime ne Parti per ti rehabilituar figurat e ndritura te se majtes moderne shqiptare si Zef Mala,Zoi Fundo,Sejfulla Maleshova.Jo kishte 8 vjet dhe akoma keto figura shikohen me syrin e xhahxit Enver.Do te demaskoje gabimet e Enver Hoxhes dhe te kerkoje falje per krimet e rregjimit te tij.Harroje!

Do te beje me shume se Berisha per ceshtjen kombetare.JO!Ai ne 8 vjet njehere shkoi ne trevat shqiptare dhe atehere per te shitur librin.

Do te na afroje me shume ne integrimin europian?Shih e shkruaj blloko vizat,blloko hyrjen ne NATO dhe tani blloko statusin kandidat per aresye koti.

Nderrimi i drejtorave nga ata me origjine nga verilindja ne ata me origjine jugperendimi,asnjehere nuk ka qene pozitive per Shqiperine.

Ndersa per boshtin tjeter Korce-Shkoder harroje,as ky as Rama nuk i ka per zemer,thjesht se vijne nga qytete me me kulture se Dhermiu apo Vicitoli dhe jane me te arsimuar,ose me fjale te tjera nuk kane nevoje per tu bere militante dhe servila,prandaj asnje parti nuk e ka me qef ate bosht.

ndryshimi eshte ne program, ne arsim sepse arsimi eshte nga gjerat me themelore qe kerkon nderhyrje te menjehershme, ne fshat qe fshati te kete rritjen dhe zhvillimin e domosdoshem, ne drejtesi qe te luftohet korrupsioni, ne shendetsi qe te arrihen standartet themelore te kujdesit shendetsor, e keshtu me rradhe per te ardhur edhe tek roli i depolitizuar i forcave te sigurise se rendit meqenese eshte tema. Por te thuash nga kush e presim kete ndryshim eshte mbytje dashakeqe e shpreses, nderkohe qe jemi kaq prane.

Do ta shohim...

Një m... ke për të parë. Se një m... ka për të bërë.

ky lloj mendimi juaj pozitiv, eshte vecse nje fillim i mbare.

Ne kohen e Dulles ishte perhap nje thenie qe mund ta haje burgun edhe per nji kokerr patate, kurse sot ska me se ka hec perpara demokracia dhe mireqenia. Sot te rrasin brenda per nji kokerr damote.

Artikulli nuk e sqaronte se perse ishin arrestuar, dhe perse ishin survejuar per disa dite nga policia. Ketu kuptohet nje gje, qe gjurmimi dhe arrestimi i ish te perndjekurve, eshte nje gje e turpeshme dhe e kundraligjeshme. Mirpo qeveria aty, siç duket nuk ndjen as turp e as frike nga ligji, gje qe perkthehet, nje qeveri diktatoriale.  

Perse jane arrestuar kaq pak ? Di gje kush te na i shpjegoje ?

Të tjerët u amnistuan Idrizo, me rastin e festës.

Po ti kumunist, mos na e merr respektin për dobësi.

Une kam qen anetar Partie jo kamunist .Kamunist as Sala qe arreston me shumice nuk ishte .

Komunizmi ...na shpjegonte Bradlandi... eshte nje pike ne horizont qe sa me shume ti afrohesh aq me shume Largohet .Pranej kalun nga NM mileti . Keshtu del qe nuk ka pas kamunista . Kamuniste nuk arrestojne ....bindin !

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).