Në kulmin e Luftës së Ftohtë, në vitet 50-të, SHBA hartoi një projekt për të bombarduar Hënën me bombë bërthamore.  Shkurt, Bashkimi Sovjetik kishte bomba, SHBA kishte bomba.  Të bombardohej Hëna për të bërë gixhili se kush ka bombën më të madhe.

Fatmirësisht beteja "Bomba" vs "Hëna" përfundoi La Luna 1 : Lunatics 0

Shkencëtarët:

Rrezik për njerëzit në tokë në rast se misioni dështon. [...] shqetësime rreth kontaminimit te hënës me material radioaktiv.

CNN

60 Komente

smiley

Shpirtezinjte , nuk ua mbante me njeri tjetrin dhe donin te sulmonin Henen e paarmatosur dhe te pafajshme.

e shef ca na bone mer Brad? prej inotit tat, enverist kam me u bo tani.

smiley  pse demokrat je ti me smiley

po thashe ta provoja iher...masanej, ca kujto ti se eshte Bradi?

Jo bredho e dredh une ,vetem ti mos e boj ate pune smiley

smiley you look sexy when ur mad  smiley

waw. Plasen cokollatat dhe ketej.

Çokollatat, gjëmbi, thonë (se me të dëgjuar e kam) se kanë shumë shumë kalori. Dhe të gjitha kaloritë venë te të ndënjurat, zakonisht.

Ndaj... për të ruajtur formën (e shkëlqyer) fizike është mirë që ca tipa/e të mos i konsumojnë shpesh.

smiley

 

For some people nuclear conversations are quite the aphrodisiac, for the rest there's foods, or food for thought, like VQ.

From nuclear Russia with love:

 

In an eye-catching effort to brighten its image, Russia's nuclear power industry has encouraged hundreds of female employees to compete for the title of Miss Atom. Third-placed Alyona Kirsanova, 22, posted photos of herself in a black bikini against a backdrop of giant cooling towers.

Njerezimi ne fillimet e adoleshences. Fuqia fizike per te ndikuar perreth vjen duke u rritur, por njohurite akoma te ceketa dhe urtesia, largpamesia dhe pergjegjesia jane ende shume larg. Perben rrezik per veten dhe per gjithe c'ka afer. Te shpresojme qe do t'a arrije moshen e pjekur gjalle dhe pa bere deme te pariparueshme perreth, po nuk ka per te qene e lehte.

smiley

Unë do të thoja, se jemi ende në hapat e parë... në mos fëmijë që ecin akoma këmba doraz dhe që bëhen pis nga jashtëqitjet e veta. 

 

nderkohe qe kapsula e betonit qe mban mbyllur reaktorin e cernobilit ka nje afat skadimi rreth 30 vjecar (edhe pse duket disi e veshtire te percaktohet saktesisht afati) dhe projekti aktual i sarkofagut te ri qe do e vulose edhe per 100 vjet te tjere, eshte shume mbrapa afatit. Per me teper nuk eshte fort e qarte se cdo te behet me mbetjet e shumta radioaktive
ketu ka ca foto qe tregojne te njejtat vende te cernobilit perpara dhe sot

Me ate koke prej budallai qe kishin amerikanet, nuk ishte çudi edhe ta benin kete gomarllik. 

si thoni do ja hudhim 2012-tes apo jo ?? 21 dhjetorit ?? smiley

Aman Elba,mora vesh se ky dhjetor ka 5 te shtune ,5 te diela e 5 te hena....!!!Ndodhka nje her ne 824 vjet!!!O zot ven dor nder ne!!!hahaha po me duket se nuk ka kurgja me qesh.....

I bie tani qe te Shtunave , te Dielave dhe te Henave ne Dhjetor duhet me u mcef ?

ku do mcifesh ti na trego dhe ne mos u bo kaq cheap

Them tek komshija , se kush me ka thene qe atje ste gjen gje smiley

Propabiliteti me madh per tu mbrojtur nga 'shiu meteorik " eshte vetem fshefja ne BUNKERE . Mjer kush i ka patur ne prone dhe i ka prishur .Bradi e ka pas udhezim partie te shkatrroje milionat e Bunkereve dhe te mbetet vetem Kulla e Vucidolit si simbol !

As mos u mundo me u mcef ne kryemintri Brad smiley

Ku te leni ju Komunistet me ju afru Kryeministrise mor vlla smiley

na s'te lejme as ne Rruge se kena Rregullore .Ti do me te lene ne Kulle smiley Edhe ne Parlament ta marsha kena me lane vetem njat Shtojzovallen .S'ke ven se ban gjurulldi ti zheleman !,

Po kerkon te fshihet nga ti me duket smiley

Teknikisht trajtohet shume shtrember . Nje GODITJE ne Hene .

Ai ishte nje mendim per te shprehur raportet e Supermacise  ndaj njeri tjetrit ne kuadrin e venies Perfundimtare  te kufirjve ne Berlin .Lufta e Ftohte mori STATUS Ligjor .Bota u nda ne Kampe . Pas ketij "kercenimi " pokerist bota perendimore perhapi lajmin dhe filloj grumbullim e perqendrim forcash ne berlinin perendimor per te rikthyer Lirine e Jermeneve .Musteqja priti nje Vit i qete .Me rastin e fitores Boterore te Luftes ndaj Nazizmit ne maj , ngriti ne Qiell 10 Mije avione , beri nje fluturim mbi Berlin dhe i ktheu neper Baza .Perqendrimet u larguan ! Hena mbeti sic ishte .

Dhe per here te PARE u hodh Ideja e Bunkereve per te ruajtur Derrat e Vucidolit dhe Qente e Lefqenise te vinin shendoshe SOT ! Pasi u qeruan malet e Kufijte nga Plehrat e diversanteve "bombat atomike " te atyre qe na kishin per zemer si Ducja , perfundimisht Shqiperia mund te ecte e LIRE !

ne skemi gje ne dore , si e vrame mendjen si nuk e vrame .........e vetmja gje qe kemi eshte te vendosim ta vrasim ose jo mendjen  smiley .....fundi mund te jete i njejte ......po shpjetesine mund ta kontrollojme smiley

ti do jesh taku me Ravin kto dite se s'ka mundsi!

Ore ka edhe mundësi të tjera. Si telepatia apo hormonet me valë të gjata, apo ndonjë dukuri tjetër telepati-ngjashme. 

smiley

e shof une paska ngel histori Ravi shkret smiley

Leo McGarry: We spent millions of dollars developing a pen for the astronauts that would work in zero gravity. Know what the Russians did? 
Toby Ziegler: Used a pencil? 
Leo McGarry: They used a pencil. 

Thirre? smiley

po meqe jemi peshq them te vendosim oqeanin ku do zhvendosemi edhe marrin nga nje shtepi atje - per vete do vendosem ke lagja komunisteve smiley

mire keq ,nje per te gjithe te gjithe per nje me pelqen si ide smiley

demokratet te lene te ngrohesh ne diell e ne Kanada ska diell than goglat smiley

hajt ja kalofshi mire se une po dal iher me bo ca shopping smiley

0

Dhe ne 2009-en, s'ma heq njeri bindjen qe obama e bombardoi henen per te treguar fuqine, meqw rusia po ngrinte hunden me rritjen e cmimit te naftes dhe luften ne 2008 ne Gjeorgji, dhe amerika po hynte ne recension. Pse do te duhej shteti amerikan te paguante gjithe ato leke per te pare nese ka pasur dikur uje ne hene?

ca bindjesh te tjera si kjo ke?

Cfare sheh gabim aty?

Pse skandalizoheni nese do te bombardohej hena me predha atomike, kur shume ishuj ne TOKE jane bere te pashkelshem nga rrezatimi i testimeve? Me mire t'i kishin bere ne hene.

Ça thotë ky tipi, këtej sipër, mo vlla?

indianët e lashtë, fluturuan në qiell, me zogj të fuqishëm, me krahë metalikë.

ata thonin se në kozmos ka banane

Nderkaq ne Shqiperi kendohej:

Hene o hene e bukur-o

pse qenke merzitur o?

hene e neteve te vona, 

sec te munden dritat tona. smiley

Mos eshte edhe Eri rrobaqepes?

Po Eri kush eshte mi gjembac ?

Degjo kengen qe solli Beluli. Ne fillim fare, kengetari pershendet ne menyre te vecante Erin.

Dhe ty direkt mendja per keq .

te keqen e shiut neser.

Paske shije "magjypesh " Belulo ...me tu keput telat e Violines ....smiley Nga kjo do e kene ndalu projektin Amerikanet smiley

idriz,  kenga e fundit qe me ka rrenqethur mishte, mua dhe nenprefektitsmiley  bashke, ishte: ''triste domenika'' smiley   kane vrare veten sa e sa djem e vajza per kete kenge tha..smiley    mirepo ''hena shkelqimtare''   qenka nje hap me tutje... e papare..smiley

 

megjithate, falenderime te vecanta Korcarkes per kengen  labe qe solli.. na kenaqi! vertet e bukur!smiley

Duan te thone se dhe Djalli, kur nuk pati pune....besoj e dini ca beri?

Hmm, tani qe po kerkoja ne google per ate qe permenda me lart, Nasa 2009 moon bombing, del se pas bomardimit te henes paska gjetur uje? Dhe pastaj eshte harruar? Dmth, s'quhet lajm i madh qe hena ka uje? 

Po keta do na hiqnin qafe dhe driten e nates? Qenke infiltruar Cezi dhe tek Nasa.

Hajt shyqyr qe s'e paskan bere.

Pse e beni bombardimin e henes me bombe atomike sikur hena do te shperthente e do te zhdukej? Hena s'eshte topth. Eshte thjesht kater here me e vogel se toka, Nje bombe berthamore s'eshte as sa nje pike uji qe bie ne siperfaqen e nje shalqini te stermadh, per fuqine shkaterruese. Thjesht pale cfare pasojash do te kishte, meqe s'ka atmosferen e tokes, por jo se do te shkaterrohej.

Nuk e di ku e ke lexuar, por s'ka bombarduar njeri Henen me bombe atomike. Ata perplasen pjesen e fundit te raketes qe dergoi satelitin.

Nese di Anglisht, lexo per perfundimet ketu.

Ku kam thene qe hena eshte bombarduar me bombe atomike?

Ate qe shkruajte "Pse e beni bombardimin e henes me bombe atomike sikur hena do te shperthente e do te zhdukej?" ashtu e mora. Por e pranoj, s'e mora mundimin te lexoj te gjithe komentet.

E kisha fjalen qe dhe po ta bombardojne me arme berthamore, s'do te fiket hena e s'do te shperbehet, sic duket se e kane kujtuar disa me lart, se hena s'eshte dhe aq e vogel.

Ate per bombardimin per uje ne 2009-en e mbaj mend.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).