Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së rradhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mirë

75 Komente

Edhe ktu palma bre ?

Dhe jo palma dosido por palme me dy gishta-deget lart!

E qe ta marresh vesh ti Fiqo, Bashkia i ka shpallur palmat "Monument Kulture".

Vlora jone heroike.......

 

p.s   mire tribuna, fjalimi... po populli ku eshte?smiley

i ka zakonisht nja 50 gardista me vete.

palmes djathtas vetem dy dege i jane lone perpjet...

kish rast me te mire se ky Vlora?

Sa mbaka edhe ky ballkoni

sa rendo pesha e turpit?

Ju peshojne xhepat me teper. Pastaj, kujdes te lutem, po flet per Naltmadhnine qe eshte shkemb graniti.

Ate po menoja edhe une se vjet kur kam qene aty per 28 Nentor, maksimumi 4 veta lejoheshin. Po kete vit me duket se i kane shtu ato shtyllat anesore qe nuk kane qene perpara. Po ky nuk do me cudiste edhe po ta kishte "rikonstruktu" duke zmadhu ballkonin qe t'ja nxinte qeverine rehat.

Kjo s'eshte shtepia ku u ngrit flamuri njehere. Asaj te vertetes ja kane prishur ballkonin e kane lene si mos me keq!

4 veta se ti peshon shume, nuk je elegant si Naltmadhnia notar.

si su shemb ballkoni

si nuk ra ne toke

.....................*

do kishim mbi koke

*vargu i trete opsional smiley

nje tufe me smiley 

sul berisha n'maj t'ballkonit,

fort ia çiu nanën vatonit

Back to NaltmadhFuture

P.S. Imagjino sa bukur do qe sikur me kete rast vlonjatet dembele te kishin germuar nje kanal poshte ballkonit qe te conte deri ne det, do ishte hedhur  Nalthmadhenia me koke nga ballkoni dhe do kishte thyer rekordet e veta nalthmadhnore te notit ne kete iqinvjetor.

Aha Xhibo, qekur bone operacjonin gjiniçoroditës nga demokrat ne socjaliste, ke psuur paak defiçenc humori smiley

Ps. Se ti je i mir me gogëldhime; a pat pas thone Edi qi do e çote NMNne me kale ne VloraPamvarsi fest apo e maj men keq un?

Cupa jone me djalin tuaj? Po ne s'kemi patur cupe ndonjehere, apo s'me ka treguar ndonjera prej tyre. smiley

I tmerrshem eshte, i papare. Nuk la feste kombetare pa vjedhur.

Po pse se vuri dhe ate helmeten e Skenderbeut ( tm noshka) , te plotesonte imazhin. Pse o Zot c'te kemi bere te shohim, keshtu karagjozlliqesh!!

Ja marrsha t'ligat,si krajl...shndrit ai vend prej tij,,,,nuk e ka kush...smiley

Une gjithmone i ngaterroj krajl e baloz me njeri-tjetrin, ngaqe s'di serbo-kroatisht.

haha zana, krajl....

Sot po pyesja e sterpyesja nje paciente, qe fale haloperidolit kishte bere permiresim spektakolar te gjendjes psikike dhe nuk po manifestonte asnje shenje e simptome domethenese. Ne fund per siguri, thashe t'ia pyes edhe njhere si e ka emrin. Ate moment e tradhetuan mekanizmat defensive dhe me tha se quhej Liri Berisha.

 

Njehere ne 500 vjet lind nje i tille .

Krejt

Ja marrsha t'ligat,si krajl...shndrit ai vend prej tij,,,,nuk e ka kush.

Bile jam tu pyt edhe vedin ,a thu e kam pernjemend.hahahaha

 

''I'm flying''

 

(kush ta kuptojë të bëjë një zë...xhanëm e lehtë  është po ku i dihet sot si venë këto punët e artit)

Pretty good one smiley

Ja se vjen ky/kjo/keta MijejamJarebiDeshZotyShyqyr dhe i ben nje photoshop te tille diqitures tende.

vdes per nje cik serb...

Rafsh nga ballkoni ishalla bashke me tufen e hajduteve nga mbrapa.

Ballkon i xanun!

Foto: Ekipi i Antikapateve te Tiranes

I tha nje shok sot: "Ej Sale, te pashe ne Vlon dje, kishe kap alamet ballkoni  qerrata"

Dktori i cmendur me pacientet e vet, piknik ne ballkonin e Vlores. Duke fluturuar prej qefit! 

BAC U KRY !!

po me nje foto vlen vendosja e diçituressmiley

me nje fraze: parada e gomereve

Pse eshte e lyeme me roze selia?

Nuk te harroj Berluskon .Edhe kullaron e kam vu nga ato "te kaq-koq- kuqet " qe me dhurove tie . Jam ketu me te thane se Bustin atij ja bana ne Tirane po une ta shes edhe ne Vlore !

"Robt e tuj ..... Robt e juuuj" smiley

Rënia e ballkonit do rivalizonte paksa aeroplanin qeveritar polak që ra në pyllin e Katinit. Në atë kohë qarkullonte dendur shprehja, "ç'fat që kanë këta polakët!"

Oooo, cfare gjymtimi i beri atij imazhi historik! Cfare karikature ajo foto!
Prit kur te shkoje dhe ne Kruje tani, me kale e me armet e Skenderbeut, sa pa i marre prape austriaket! Se dhe hunden si shkabe e ka. Si thike bugaceje.

Po ky ka lujt krejt nga tepeleku. Kujton se eshte Ismail Bej Vlora ose pretendon se e ka ngrit ai vete flamurin e pavaresise. Te pakten fotoja lart kete te le te nenkuptosh. Maloket jane si ata femijet e vegjel qe pasi dallojne nje gje te re duan ta pervetesojne menjehere pa menduar per pasojat. 

... qe flamuri nuk eshte ngritur tek *shtepia muze'* qe ndodhet ne Skele, ne Vlore~!

Kryeministri pershendet nga ballkoni i shtepise se Pavaresise nderkohe qe poshte tij ka vetem gazetare, operatore dhe pjesetare te policise ose gardes.

Deliri i madheshtise... smiley

Aty ku Plaku Mendje arte shpalli Shqiperine te pamvarur aty mundohet edhe plaku mere me mendje te kalbur dhe antikombetare te shesi "patriotizmin" e tij te deshtuar dhe antikombetar......

Plak gerdalle qe e ka vendin vetem ne ferr...... dita e shpagimit do vije shpejt edhe per ty o plak gerdalle... 

Kalliri bosh e mban koken perpjete-thote nje proverb popullor shqiptar.

Berisha ka dal ketu jo me `Koke` por edhe me duar perpjete!smiley

Me gjithe te metat qe amplifikohen gjithandej,Sali Berisha eshte nder ata burra qe e ka marre Shqiperine me keq se sa e mori Ismail Qemali kur krijoi shtetin shqiptar,e ka marre te masakruar prej nje sadisti si Enver Hoxha dhe me nje popull te neperkembur dhe tejet te vuajtur...

...Dhe ja ku eshte sot,me plot merite ne ate ballkon sepse askush tjeter nuk do ta meritonte me shume se sa ai ate simbolike ne keto 22 vjet.

Ai e rilindi Shqiperine....

Ate thuaj... Mer rrogen ti, pa mo u merr me ne.

Te siguroj qe rrogen e marr edhe po te rezohet Sala nga ballkoni.Rrogen,per fat nuk e kam te lidhur me te.

...Dhe ja ku eshte sot,me plot merite ne ate ballkon sepse askush tjeter nuk do ta meritonte me shume se sa ai ate simbolike ne keto 22 vjet.

 

 

62 % E POPULLSIE TOTALISH E VARFER.

 

ESHTE NE DOREN TENDE TE SHOHESH GJYSMEN BOSH TE GOTES...

po car gote gjysem gote plot, ai ska len as got as pirun e luge... hani tavolinen tashi se i morri sal protopapa te gjitha

 

 

po eshte ne doren tende gjithashtu, te hypesh ne maj t`plehut dhe te kendosh prej mengjezit dhe deri ne darke per "arritje" dmth mbushjen e gotes pergjysem! 

 

......por bota ka nje koncept tjeter per "arritjet"e Gjelit :

 

TIA: Të fundit në Europë

“Transparency International Albania” zyrtarizoi të dhënat e publikuara ne faqen e internetit të organizmit ndërkombëtar të luftës kundër korrupsionit.

Në një konferencë për mediat, përfaqësuesit e “TIA” deklaruan se asnjë vend tjetër europian nuk ka rezultatet me të dobëta se Shqipëria. 

http://www.peshkupauje.com/2012/12/album...

Cilen gote shikon ti tenden dhe te Sali Damllase apo te popullit???

Caaaa? Berisha e mori te varfer dhe me shtet ligjor ne vitin 1992, dhe e la te varfer dhe pa shtet ligjor ne vitin 1997. Socialistet rikthyen shtetin ligjor, ngriten shtylla ekonomike mbi te cilat vazhdoi Berisha per tete vjet pa i ndryshuar nje presje metodave e bizneseve te Fatos Nanos, aq sa i puthi dhe doren dhe mori Meten e Nanos si keshilltar, me vota qe ishin marre per te rrezuar Berishen. Ueeee, si e genjejne veten, si ne kohen e enverit. Dhe ja ku jemi tani, thote e mencmja, vendi me i varfer dhe me i korruptuar en Europe. lol

juve mesiguri edhe ne kohen e Enverit keshtu do keni ngrene buke, duke ju servilosur. Ne fund te fundit nga servilizmi njeriun nuk e ka gjetur asnje gje e keqe. E vetmja gje jo e mire eshte se gjate gjithe kohes qendron si i dhjerre. Por kur mesohesh, te duket si nje gjendje e qenesishme.

Me gjithe te metat qe amplifikohen gjithandej,Sali Berisha eshte nder ata burra qe e ka marre Shqiperine me keq se sa e mori Ismail Qemali kur krijoi shtetin shqiptar,e ka marre te masakruar prej nje sadisti si Enver Hoxha dhe me nje popull te neperkembur dhe tejet te vuajtur..."

Ashtu eshte sala e gjeti shqiperine te okupuar anekend nga serbet e greket me vetem vloren deri ne ure te mifolit si zone qe kishte mbetur ende e lire.I qemali e gjeti me nje popullsi 3 milioneshe qe dinte e gjitha shkrim e kendim e megjithe prapambetjen kishin ne mes tyre njerez te kenduar te gjitha fushave ndonese jo te nivelit me te larte .Sala e gjeti me nje popullsi komplet anafabete , nje pjese e mire e te cileve nuk e kishin te qarte nese ishin shqiptare.

Ngado qe ta zesh Sala eshte me i keqi qe kemi pasur deri me sot.ai vegjeton ne ate post ne saje te injorances e papergjegjesise se shqiptareve.

Ai e rilindi Shqiperine....

nji foto per Monden ju lutna smiley

- I dashur popull, tani fillon nje epoke e re, pavarsia e vertete smiley

E ndjej veten me fat që jam Kryeministër i një populli që sot ka Kryeministrin më të shkëlqyer në këto 500 shekujt e fundit.

i mungon qeleshja e  Nazifit... se  me qeleshe eshte dhe moda..smiley

 

p.s  si qe ajo vjersha, se spo me kujtohet tamam, ''te ballkoni sovjetik, i ra xhamit me llastik...smiley

E di që e kam harruar? Mbaj mend vetëm origjinalin:

O kulak o hundllastik

Rroftë Bashkimi Sovjetik.

p.s Kishte lidhje ky "ballkoni sovjetik" me atë "tulla e Bexhetit"....apo jo jo ia fus kot. Hiç mendja.

pps Vallaj ai Nazifi është bërë si Xhuveli. Duhet t'ia hiqni pashaportën vlonjate. E para se e këndon labçen sikur po e ndjekin koshadhet e turkut. E dyta, siç ka thënë Goliku, ai që i ka kënduar komandantit nuk mund t'i këndojë tjetër burri. 

siç ka thënë Goliku"  smiley

Smun te ndjekesh 2 kenge komandanti me kenge kapterrash smiley O ulje ne detyre.

Kane kendu dhe te tjere xhanem: "O shikoni kush na erdhi/ gjeneral Rrapush Xhaferri/ cuditi gjith dynjane/ se mendon per fukarane.." smiley  Vaska i mori kesh te pakten... smiley  

Edhe sot që ka 30 vjet që ka vdekur, sa i përmendet emri, në këmbë ngrihen komunistat. Dhe pale, bëjnë sikur i tërheq emri i Golikut.

Dhe ti mirë që ul pjacën e "subjektit" po ul edhe gradën e këngës. Vaska kategori e dytë   para Golikut.

Mo bej sikur ke harruar Kavir, se me nje dor po shkruan, tjetren e ke grusht ne temth. smiley hajt qetsohu...

C'eshte ajo herezi qe ke shkruar ne fund? Kush krahasot me Golikun? Pastaj edhe me Nazifin i ashper ishe... Ai shquhet dhe duhet per percjellje... Mos i ardhte kurre me rasti thuaj... smiley 

dale se tani mu kujtua cik fillimi, po jo e gjitha...

''roni roni paparoni, hipi gjeli te ballkoni..
te ballkoni sovjetik, i ra xhamit me llastik..

 

tashi refrenin gjeje vet.. sdo ti bej une te gjitha..smiley

 

p.s  lere Nazifin rehat.. eshte Ok!   pastaj si tha ai:  ''kohe e re zakone te reja...

Ok, përtej shakasë, nuk më pëlqen mënyra si këndon Nazifi. Labçja është këngë "me nge", "...ia marrim një me të shtruar"-thuhet, jo "ja marrim një të shpejtë".

Kënga e Nazifit më duket si seks lepujsh.

ko-ma-nda-nti ku-ka-shku-aar smiley 

ore po ty kush te thene qe lepujt skenaqen kur bejne seks, (aq sa bejne) ,  pa mire..smiley

Avashni more djema, se më mbytët. Lepujt mbase kënaqen, po kënaqen shpjet e shpejt. smiley

Kurse labçja është si seks romantik. Gjysma e parë e orës është vetëm për nxemje, dmth qëron zërin.

Keni shije ju kodoshër, keni shije. Këngëtarët dhe komisarët gjithmonë i keni zgjedhur burra të pashëm.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).