Me ka ngelur nje shok ne Tirane pa syze, me pak fjale i ka humbur. Kerkon ndihme sepse jo vetem qe ka probleme me shikimin, por i do edhe te markes.

Ndonje peshk mund te me ndihmoje per ndonje dyqan te mire dhe me mall cilesor? Sipas pergjigjeve do ta adresoj.

Ju falenderoj paraprakisht.

131 Komente

xhamat i ka ky shoku ene do vetem syze te markes ? smiley

i ka hum i ka thy se mora vesh ruzhe.me mori n'telefon tu m'thon amon se spo gjej asigjot'hajrit.

kishte shku ke çomt po i kishin dhon syze kinezsh.  ky dreq osht qorr ene e ka problem.masnej per gjyslyket osht autoritet.ka qysh kur ishte kalamo qe i man. sdi çere me i bo se esht i gjindshem pernryshe sja kisha var shum.plus qe m'vje gjynof duke e dit se ku oshtsmiley

qeka klinike mi ruzhe.un po e çoj iher po ky e kishte fjalen per dyqon optike se gjell n'bot nuk bohet operacjon atysmiley ky do tja bojn i pal syze me xhoma qorri se i di numrat e vet. do skelet t'hajrit dhe ustallar xhomash.spaska asnji n'tiron???

ka dyqan t'mire te vetin plako

tani syzet ti do me i ble ke camt me numer default si plakat e lagjes apo do syze tamam ?

syze tamam gjen vetem neper dyqane/klinika optike

Nje shokut tim njehere ju thyen syzet rruges per ne shtepi dhe ka hequr te zite e ullirit neper transpot publik me xhama te thyer smiley sa here e kujtoj smiley  smiley

Rr. Komuna e Parisit
Pallati prej xhami, kati 2, Tirane

smiley

Qesh ti Prizren se s'ke pare adresen Tirana e re "Pallati me Shigjeta", ose pallati ngjitur me dyqanin e bukes "thethi". smiley

smiley  po qesh prap po jo si ky pallati prej xhami.

Po optika ne Tirane ka nga te gjitha anet. Vec ke Myslym Shyri duhet te kete nja 3-4, pastaj ke Roma ke Rr. Qemal Stafa, Italoptik ke rr. Dibres. si me me emer gjoja. 

siç mi ke dhon kto emra po ja nis direktsmiley 

ka nai tjeter???

Eshte nje e madhe ke 21 dhjetori, po emrin s'e mbaj mend. Me thene te drejten, dentiste dhe optika ka me shumice ne Tirane. smiley

un pranej pyta se kisha qejf me e çu me nai ven t'sigurtsmiley spaska asi peshkist qe i boka syzet aty??.t'gjith  jasht shtetit??asnjoni ska nai dyqon ku ka besim? 

Po ja mer pra, t'i thame, si i dashka syzet ai shoku yt te papreme me gershere, te paqepme me gjilpere? smiley

syza te virgjera smiley

Lere te shkretin te gjeje syzet njehere, pastaj te tjerat hahahah

po pa gjet syzat si do gjej te tjerat  o Ana, apo gjej lesh dhe ngjesh smiley syzat jane hallka kryesore ne zinxhirin e gjerave smiley

Lere te shkretin se paska dhe grua lubi! si me syze, si pa syze, s'ka shpetim. smiley

ja pret allatet gruja vetsmiley

Alke Tek 21 dhjetori pallati dytë pas pallatit me dritare tek ura dhe i treti nga  qoshja rrugës afër Vasil Shantos 100 metra larg ëmbëltores "të ëmbla" me der alumini.

Mos u mërzit se ai shoku pa syse do i gjej me sy mbyll e ka për të blerë 10 palë syze nga kënaqsia.

ja çova mesazhin prizren.ishalla po e kuptonsmiley tom tomin m'tha kom me e hudh faresmiley

Optika e pare tek Myslym Shyri eshte e mire, e ka dhe ne qender, qe mos te na humbase rrugen, megjithese e meriton te humbasi se na paragjykoka si napoletanet. smiley

alke, ai ta ka hudh larg e larg, kurse ti do me i ra edhe me larg smiley

se mora vesh kte.

ore akoma kerkon optika ti? coi leket o vlla dhe mbyllet muhabeti smiley

i ka leket lale se ka problem. nuk flet shqip dhe na krahason içik me napoletant n'tregtismiley

hic mendja se ishte qorr i jashtem smiley

Don't mind me, isha duke provu keto gishtat per Like e Dislike qe jane bere anash.smiley

p.s. s'dilka gje!smiley

une te bera nje lajke, e shef  ti?

dhe unë një po nuk ndryshoi gjë 100% ngeli.Likë me % do të thotë barazi për të gjithë si ai që merr 1 ashtu dhe ai që merr 100 bile kam frikë se ai me 100 po mori një kontra del 99%

100 % like Dora po e kan zen gjumi m duket.ose ka humb syzet dhe kjo smiley

Doras ju errsu ekrani. syzet i ka markë.

Ue po ju t'gjithe qenkeni me syzet qe jane te lidhur me ekranin e kompjuterit.Po dhe levizim ndonjehere. Na beni hallall se kemi dhe ndonje pune. smileyUne tani e pashe, qe paskam 75 % like e 25% dislike. 

Tani dalin emrat e atyre qe bo dislike qe ti thyjme gishtat?smiley Butesisht...smiley

Me ka ngelur nje shok ne Tirane pa syze

Alke, ky problem do ishte evituar sikur ti te kishe zbatuar moton e famshme amerikane "Never leave a shok pa syze behind". 

Dora, dhe ti tek camet i paske mare syzet qe s'e shikon like qe te ka bere Spiritus? 

 

Po ti nga e ke pe qe ka be like Spritusi? Syze? What is this?smiley

 

Dora, vertet nuk i shef like-et ti apo ben shaka me ne?

Ja si me del mua komenti yt me lart. Dhe po te klikosh tek secila ikone (thumbs up apo thumbs down) do shikosh qe Spiritus te ka bere like tre here dhe Prizrenzaranika te ka bere disklike nje here.

E pashe Xhibush, nema problema.smiley

xhibush? Plasen cokollatat dhe ketej. smiley

u bone xheloze ti gjemo keshtu ?

Aspak brado.

shume mire , kjo tregon qe po e merr veten nga ndarja tragjike me xhibin smiley

Lere lere, vizitat e perditshme tek psikologu per terapi po ndihmojne goxha.

Brado, ti si punonjes i vjeter i departamentit te intrigo-thashethem-shpifjes se NM-se po vjen me inerci edhe ketu me duket.

po sipas vendit dhe kuvendi. sillet mire,do e perkedhelim. sillet keq, s'do e perkedhelim.

ne s'jena egersira. edhe ty te kam thene gjembush.apo jo? apo cokollate dhe me ty, thuaj.smiley

 

Dora, ne fakt e kisha me shaka ate komentin me lart. Like-et s'dalin tani per tani, pervecse pasi ke klikuar "pergjigju".

Gjembi, me gjithe keto thashetheme, kot qe s'e bejme ne, nami na doli qe na doli. Ja fillo pershkruaje ti skenarin ketu se po u intrigova do ta vazhdoj dhe une, dhe pasi ta kemi bere do vijme prap ketu n'peshk t'i japim peshkthatheshethemexhinjve feedback.

ke QiTiU-ja duhet te kete nje dyqan kozmetikesh qe shet dhe zyze qorri

Ose me mire fare, jepja nr e telefonit te Fatos Qorr Lubonjes se e con ai shokun tend te blere nje pale syze jo vetem te mira, por dhe te baraslarguara. 

P.S. Shoke dhe shoqe, shaka beni sa te doni, por ne fund ama kontribuoni, se sic ka thene dhe populli, "Kush le shokun e shokut pa syze bie vete naten ne pusete".

humor i holle! smiley

he ore se te bera like dhe ty.Ke syza apo t jan thyer dhe ty .se shoku i alkes ne kuzhine sot, se gjen dot rrugen per ne janine smiley

66% ja bëra .Ana më lejo të shtoj :cilsorin shumë 

Alka mori rrugen per Janine

o le le, le le

shoku Alkes ngeli ne kuzhine

o le le, le le

theu syzet kur shkeli perustine 

o bo bo, bo bo

bashke me pjatat dhe okllaine

o bo bo, bo bo

 

P.S. Alke, ngelemi me shpresen qi nuk do t'i marresh per keq keto shakate tona. Sic e shikon, syzehumori shkon dora-dores me sugjerimet syzendihmuese per shokund tend, si nga ne qe s'mbajme syze dhe nga shoket dhe shoqet tona peshksyzeiste.

mos ka ngel jashte ky shoku alkes dhe nuk gjen dot biren e qelsit. eshte e lemuar dhe nuk oreintohet dot smiley

Jasht po e po por i ka humb dhe kërkon çelsin tek dyqani i optikës se atje ka syze.Si ai që e kërkonte poshtë dritës rrugës megjithse çelsi i kishte rënë në zonën e pandriçuarsmiley

 

si nga ne qe s'mbajme syze dhe nga shoket dhe shoqet tona peshksyzeiste.

Dmth xhib, kjo paska qene teme demaskuese per te marre vesh kush jane peshksyzeistet e peshkjosyzeistet?

Une e demaskova veten smiley.

Kur do filloje ndeshja tjeter, se kush e di cfare do na nxjerrin tjeter demaskuesit!

Jo jo, edhe pse sot te kesh syze eshte ne mode, ne nuk e ndiejme veten krejt te paragjykuar.

Nese vertet ama eshte problem, let us hapim nje teme me vete per dasirat syzeore ne shoqerine shqiptare. smiley

un po knoqem se po ja çoj t'gjitha.spo lodhem as me i perkthy se ka nji nga ato telefonat qe bon çdo gjosmiley ngeli tu u qajt dreqi po un u gajasa,ca me peshqit ca me atesmiley biles tani qe ma çove n'men ta pys si dreqin i lexon ne m'shkrun pa xhoma .

Edhe une dyqanin tek QTU-ja do keshilloja.

kishte shku olso se gjoja e par kto qendrat tregtare kishte gjemu. problemi i ktij eshte qe i do jo vetem mall italjon,po ka ene nji sy me i numer ene tjetrin me numer tjeter. ky esht msu knej qe shko ke optika ku i japin skeletin e markes qe don ene ja bojn xhomat simas numrave qe ka.esht içik vesveseli.

Optika me e vjeter ne Tirane eshte ajo italiane (apo pseudo-italiane) tek rruga Dibres. Le ta provoje aty.

u bo  olso ja çova ene kte

sa men'je t'keqe qe keni mer çuna ne gocasmiley tashi sa i thash qe ktu e kon mor per dallaveraxhi qe se ka hallin ke gjyslyket.smiley

Tani qe ra ne dore te peshkut, per pune 100 komentesh, drogaxhi fare do ta nxjerrim. smiley

100 komente? shume-shume. Ke 100 e nxjerrim dhe drogaxhi, edhe trafikant. smiley

Sa rob i poshter paska qen mor jahu... smiley

Kur jam ne humor me te zi, behem dhe me e poshter. smiley

Jo ti moj, jo.

Ai, trafikanti! smiley

hahahaha! smiley

Alke, te falemnderit se e kisha humorin pertoke sot! Po iki t'flej t'u qesh.

Naten, peshqa! smiley  

Kalo andej nga pallatet Agimi ose nga Shallvaret i ke dyqanet e optikes radhe! .ose ose nga rruga e Elbasanit...

edhe ke City Park ka nje dyqan te mire.aty i ka ble dhe Edison Ypi smiley

qysh kur beri ate artikullin per City parkun besoj se cdo gje aty i ble, edhe breket! smiley

i thash liro.neser ka me i ra tirones para mrapsh.do m'çaj trapinsmiley

 i thuj te perdori taxi, t`mos lodhet, 500 lek 5km eshte rruga, lire fare smiley smiley

Dora, provoje keshtu: pergjigju nje komenti.  Komentit te cilit i pergjigjesh i dalin opsionet "like-dislike" ne fund.  Kliko "like" apo "dislike" sipas preferences dhe shih nqs del.

Alke, ndjese per daljen nga tema smiley.  Vete shkoj me dy pale syze ne Shqiperi, por edhe s'me kane humbur ndonjehere.  Ne Tirane nuk e di, por per ne Vlore do te te thoja.  Megjithate ashtu sic jane shprehur peshqit me siper, ne Tirane ka shume optika dhe me c'kam pare shkarazi, edhe skelete te bukura.  

E shikon, Coach? smiley

Barjaba i gjore si i pa pune qe eshte tani, lexon Peshkun dhe thote shyqyr qe u harrua pak ceshtja e tij ketu, dhe teksa qesh me shakate tona syzeiste (si padashje per te harruar dallaverat e tij), vjen ti dhe ben nje lidhje tip "Kush i blen syzet tek camet kapet nga rrojet e supermarketit duke vjedhur canta Coach". 

E pse, a nuk mund ta lidhje me ndonje teme tjeter, p.sh. te ndonje filmi te Konostudios...fjala vjen, ajo ruska borgjeze tek ai filmi me Timo Fllokon (Balle per balle?) mbante gje syze? smiley

Komplet pa lidhje.  Lidhja eshte nje bisede e brendshme qe s'na e demaskon dot!

ne komentin 150 tema do perfundoje:  sexy dhe syzet smiley

tema do perfundoje:  sexy dhe syzet

smiley

 

thanx smiley po sdel nga tirona. 

Alke ,do jesh ti ky shoku ,se shume mire e njifke,te gjitha manite e tij,si i do ,ku i do,meraku i madh per te..hajt mos u merzit se je ne buona compania....smileySyze progresive.,,,te personalizuara...ka kaq vjet...mandej kulmi eshte ,nuk di a ju ka ndodhur....para se te dal nga shtepia ,çanta ,blloku ,cell ,tablet,gjyslykt...kerko e kerko...i kam mbi hunde smiley

po mi zane ti e ke gjetsmileysguxo robi me bo i pytje se dalin lloj-lloj teorish kompllotistesmiley

Po ti fol mor burre ,se u shkermoqem ketu me te ba me ba figure te bukur me shokun....Jam n'hall s'di me gjet as biren e çelesit si te tha Spiritus:smiley

nje here e nje kohe,u kthyem pak vone ne hotel , kishim pire pak dhe koridori si gjysem erresire.shoku qe kishte celsin , jep e merr e hic s po e gjente birren. po he se na plase i thame. po ca t bej o vlla, eshte pa lesh e se gjej dot smileysmiley

Dora , Dora po të thërrasin  do na e sqarosh atë problemin.

Mos i shenoni ne regjister mungesatsmiley

O qiviriu. Na lejoni te shikojme liket dhe disliket. Se pastaj, c'u pa.

PS: Mqs. jemi nje nje teme qe ka te beje me shiqimin.

As ti s'i shikon liket ketu? smiley

Juve paskeni nevoje te gjithe per syze camiste*.

*Camet, for better or worse, jane bere/stereotipizuar ne Shqiperi si cifutet ne Amerike.

 

 

Ose per syze ramiste smiley

Hala s'ke shku të flesh apo do qeshësh dhe paksmiley

Ols Ta bana fifti-fifti

Une 100 me 0.

As une s'i shoh keto liket, kush na i ka bo.Ka nje dore te erret qe na fsheh te verteten ne te Europes. smiley

@ Olsi, Qeveriu teknik me tha qe eshte pune ne proges smiley.  

po s'gjeti me numra të ndryshëm ta heqi njërin xham dhe kështu sheh më mirê.

Eshte nje dyqan syzesh tek Komuna e Parisit ,thone qe shte i mire ,vetem se 7 nga 9 aksidentet e bera ne kete lagje ne keto dy muajt e fundit rezultojne te bera nga persona me syze te cilet i kishin blere tek ky dyqan , eshte dhe njera ketu ne peshk po nga aty qe kur ve syzet vete vetem gabime ortografike ben smiley

smiley

smiley 

Pa lidhje me peshken, por kjo shprehja "kur ve syzet vete" me ngaterroi i cik smiley

o Daku, problemi jot nuk o se ke i shok qe sdi ku ka syzet, apo qofte dhe koken.

problemi jot qeka se paske i shok trap smiley

ça ti boj ruzhe s'osht per jet,shyqyr qe e ka ate gru qe ka. amo n'zanat t'vet t'tha piten.ju mush men'ja qe boni rrug koti ene se i thash.tip dreqi po si mori er vet s'ja mush dot men'jen qe s'esht çokollat.

cer zanati ka bre ?

he i here, se mos na hin n'pune smiley

E sigurte fare bo pica te papame smiley

u m'duket se ky do jete ai qi do bote pica n'durrs smiley

Ruzhe, ngele duke peshkuar burra te martuar me syze te thyera ose me aparate degjimi te prishura.   smiley

ça t'baj, plakë pa dhamë ne unë

e ke parasysh ate skecin me Ben Hill qe pasi u martun fillun ne krevat , njona hiq dhamet fallco, tjetri hiq paruken e kshu me rradhe smiley

Benny Hill ka pas qene plak dobic, rivalizuar vetem nga Edison Ypi dhe berberi i Peshkut. smiley

Thanx Monda.

Xhibo, lene mos e prek ate teme delikate. Pune adoleshentesh mo. E di vete ti.

Sizet i zgjidha me lente, por duarve s'di si me ja bo. smiley

Cuditem me ty. Do kesh pas genin e forte. smiley

smiley i lexoka mesazhet me lup smiley.e vetmja gjo qe ka ble sotsmiley

Po thuj te hyje ne peshk qe ta vertetojme mossyzitetin e tije smiley

Ma mirë jepi numrin e tel Ruzhdies a Bradit (që e njfka)që ta gjejnë e ta çojnë në shtëpi se do bjeri me ndonjë gropë do thyej kokën.smiley

Ku ka optik hap në kte orë?

esht n'hotel prizren,po as buk ska honger nga inoti.smiley

ka hy brado,na shef si faqe po sdo me hap profil. e perkthen me gugell ene m'çau trapin me adresatsmileyneser po shkon kunoti ta mori dreqin po ene ai smer vesh nga syzet.

kunoti shpar;ku di gjo un ku ka dyqon gjyslykesh masnej un kom punt e miasmiley

me zor t'modh ja musha men'jen.andresat ku me shku ti thot ai i thash.

Atehere , thuaj ta coje tek Italioni tek Selvija , eshte nje nder me te miret dhe kollaj per tu gjet .

ok brad.jom kurioz neser si do ja boj me kunotinsmileykunoti do dilka nga brazda nesersmiley

ka hy brado,na shef si faqe po sdo me hap profil. e perkthen me gugell ene m'çau trapin me adresat

pas perkthimit me google:

entered brado, boss us like sdo site with step profile. translates to gugell ene m'çau raft addresses

shpetove Alke, ngaqe e ke shkruar kuturru, s'e kuptoi qe e shave. 

 

ai e shef kshu xhibosmiley

 

entrato brado, capo come noi sito SDO con profilo a gradino. si traduce in gugell ene m'çau zattera con adresatneser andare kunoti ho ottenuto il diavolo sta Smer utensili porta gli occhiali.kunoti shpar, dove di sanzioni ONU dove dyqon occhiali masnej ONU com il mio puntdifficilmente t'modh qui sidro men'jen. Andres dove si va, dice egli disse loro.

Per gjyslyke qorrash thojne qe eshte shume e mire njera qe e ka kliniken 100 metra mbas medresese.

ku mund te gjej nje hapese vere cilesore ne Tr smiley . Faleminderit

syza te camt? po ai qe te shkoje te camt ka kaluar tek te pakten tre-kater dyqane optike. lol

Alke rrofsh na kënaqe ! I bleu syzet shoku italian me kunatin. Nuk e ka hudh kunati n'kanal e po e kërkon gjithkund.smiley

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

faleminderit peshqve per ndihmen dhe humorinsmiley 

syzet u blene ke rruga myslym shyri dhe n'11 t'mjesit i kishte ene gati me xhomat simas numrave qe donte.kunoti ka ngel i knoq se kaloi vetem paraditen dhe mori ene lek. ke ky dyqoni kishte gjet mall origjinal prej talje dhe xhoma cilesor.ky miku im eshte autoritet ne gjyslyke dhe din se cere kerkon.nuk po e them emrin e dyqonit per mos me bo publicitet plus qe do ma morin si lokalizem.

kunoti ka lexu faqen e peshkut nga telefoni i shokut tim ene m'tha;un e dija se ta kan fut i tull mas kaptine kur ke qen i vogel,po qe paska shum si puna jote s'ma kishte mor men'jasmiley

qe thoni ju,ky shoku im eshte tip qe kur niset per rruge ka gjithmon minimumi dy pal syze me vete,saqe e tallja shpesh  per ket fakt  qe mu dukte maniakal.tashi qe ja msova hallin m'vje icik keq po do knoqem me gallat kur t'vij knej.per tu habit qe ka pas vetem i pal. çer si nodh robit.

shyqyr qe te paska shpetu miku smiley

Shyqyr qe u zgjidh ky problem se vallai nuk ishim ndjere kaq te peshkshqetesuar (por as dhe kaq peshkomunitetorganizuar) qe kur ju prish frigoriferi Ketlines. smiley

me qesin kepucet uje , si t'ja bej smiley ?

Hiqi nga cezma e mbathi ne kembe. smiley

Mos na thuj qe ju thyen prape smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).