Ka dite qe banoret e Njesise 5 po perjetojne nje show qe i ben te veshtrojne me habi. Cdo dite ora 9.30 rruga e gjere qe nis nga Kopshti Botanik, ne krah te Aneksit Dinamo, rruga e gjere dhe e drejte mbushet me police civile nga fillimi i rruges gjer tek kryqezimi i Stadiumit Dinamo.

Ata te shkrete, njerezit pershperisin se jane Gardiste, kujdesen per cdo veture qe do te parkoje anash, te mos parkoje sepse ... ashtu eshte puna - u thone ata drejtuesave te mjeteve. Dhe ja, sapo ora mbush 9.30 minuta, degjohet ulurima e nje sirene te nje motociklete policie qe pasohet nga nje vargan prej 9 mjetesh, te nisura nga shtepia e Presidentit Nishani, per ne zyren e tij! E gjithe kjo soire, i gjithe ky impenjim i mbi 20 punonjesve dhe 9 autovetureve, sepse kalon shtetari Bujar Nishani! Qe duhet ruajtur presidenti i vendit dihet, por ajo qe eshte e pakuptushem per qytetarin eshte fakti, qe perse bllokohet e gjithe rruga, perse gjithe ky impenjim? Justifikohet bazuar ne kriteret per ruajtjen e personaliteteve i gjithi ky shpenzim? Dhe me ne fund nga se mund te rrezikohet jeta e Bujar Nishanit?

11 Komente

Gjithe fajin e ka televizioni qe ka te njejtat permasa si ne Shqiperi si ne SHBA dhe jep iluzionin se edhe permasat e shtetit jane njesoj. Rekomandoj, rrjedhimisht, qe presidenti i Shqiperise te marre nje hyrje brenda presidences.

Dakord me tropizmen. E njejta gje mund te thuhet edhe per pompozitetin e fushatave elektorale.

Dhe si perfundim a kishte ndonje X6 ne eskorten e Presidentit ?

smiley

Pse kaq i keq sot ti ore?

pse te ajo lloje rruge kjo ta vrau syrin ty? po fakti qe ska nje tabele, qe hujne njerezit kundravajtje ne menyren me te trashe te mundshme, ose qe parkojne makinat ne mes te rruges me bllokazh, thua ti bllokazhi eshte mesia. kjo e e skortave eshte bere boze dhe eshte hera e disajte qe flitet, per te xhozit, ketij mustaqes apo ndonje tjetri. 

Grava, i duhet shpjeguar me butesi Presidentit smiley se si njeri i unitetit te shqiptarve, si njeri pakez poet smiley pakez prozator smiley pakez nga te gjitha smiley nuk ka per ta gjet gjo edhe sikur vetem te heci. I jap une garanci smiley 100% , jo si ato te Buall Mavrise qe sot jep garanci, neser behet hataja. 

pakez nga te gjitha

Shume me vend!

Se mos e gjen gje Jarin se na mori lumi  pa te..smiley

Dhe me ne fund nga se mund te rrezikohet jeta e Bujar Nishanit?

Nga armiqte te cilet i kane hale ne sy sukseset e medha ja te shqiperise.

Jarin dhe me zor tja japesh armikut sta merr. Ikere se na bone me era qofte do thote

 kokolepsi - te marte e mira degjove !Opo botes  u semiren kryetaret e shteteve dhe gjejne arresyet per t`i zevndesuar.Ne e veme ne krye te vendit..., te semure dhe pastaj e ruajme, se ...mos na.. "semuret" udhes ! Allosua politikberje nga... Ai

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).