Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së rradhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mire.

49 Komente

Kjo bo sens vetem per shqipot ne amerike:

there is a pole, and an albanian... smiley

Striptize shqiptare!

Une shikoj dot humor ne kete foto. Dy djem te rinje qe punojne me duket foto qe do reklame pozitive.

recycling  shiritave kuq e zi....  i shqisim nga shtylla,  ia ngjisim makines.

nji piktor po i bi me dor.

Pole Pride

P.S. Keto stilet me vija i ka aplikuar Piktori para ketyre, so let's give vija-vija credit where vija-vija credit is due.

Nuk u tha piktori ta kopjonin. Two vija-vija wrongs don't make a right.

Nuk po i vija vija-vija fajin dikujt, thjesht po beja vija-vija sarkazem. Pse e merr cdo gje kaq vija-vija seriozisht ti keto kohe, s'ka me bateri vija-vija pulti i televizorit per tu vija-vija marre hua? smiley

I kishe harxhuar ti te gjitha.

Debilat, qe ngjisin naterbanin e nuk mendohen se si do ta heqin.

Ah ju marrte zoti i injorances ju per sa koke-loqe qe jeni!

 

Kjo me siper ishte shfryrja. Dicitura zyrtare eshte:

"Kush s'ka koke, ka thonje!"

olso,  kjo pamja me kujtoi nje barsolete..

disa punetore te komunales  po germonin   ne mesin e nje rruge  per te rregulluar disa tubacione.... nejse, mbaruan pune, riparuan demin  dhe mbuluan gropen qe kishin hapur...   mirepo te nesermen  u  shfaqen prape ne rruge duke germuar ne te njejtin vend..   i pyet nje banor aty:  prape  problem me tubat,   ju sikur i rregulluat dje??   -jo jo, tha nje nga punetoret...  erdhem te marrim kazmat  se i harruam  dje kur mbuluam  gropen.

Po budallalleku eshte i trasheguar qe nga koha e Dulles or burr. Ai i budallepsi robt.

Ne kemi 22 vite qe po perpiqemi te permiresohemi por prape, ai mut muti ja futi idjotesine ketij populli deri ne palce.

Kjo puna e ngjitesve ne shtylla le qe ishte nje shemtire totale persa i perket aspektit estetik, por ishte nje debilllek kolosal edhe persa i perket mirembajtjes.

Keto sikur i kane ideuar ata dy budallenjte e "Scemo piu' scemo"-s

A e ke idene ti sa debila si puna e ketyre ndesh une diteperdite gjate punes?! Me te heq petllen!

smiley po i gjetën kazmat?

Dhe qe te kuptohemi... te gjitha keto shtyllat qe te rekuperohen plotesisht kane nevoje per nje zmerilim dhe nje rilyerje.

Te isha une ne rolin e pergjegjesve te Bashkise per kete sektor, ja lija topin ne dore furnitorit per dekoracionin.

Te plasin koken dhe t'i sjellin shtyllat ne vete.

Ma ate rast qyteti perfiton shtyllat e ndricuesve me pamje te re.

 

Te isha une ne rolin e pergjegjesve te Bashkise per kete sektor, ja lija topin ne dore furnitorit per dekoracionin.

Te plasin koken dhe t'i sjellin shtyllat ne vete.

Ma ate rast qyteti perfiton shtyllat e ndricuesve me pamje te re.

 

Librin e Pjerit e shan, por influenca e VQ duket qartazi te ty. Te qarta i ke vizionet!

Qe te sqarojme nje gje perfundimisht: te shan ai qe te do!

Vepra e Pjerit eshte fanari im ndricues. Pike.

Vepra e Pjerit eshte fanari im ndricues. Pike.

Egzakt. Une jam ai i pari nga fundi! smiley

ay me librin pra mo, apo ja ngece ronit

Roni eshte ai majtas, me palle ne dore.

11 Janar.. Shqiperia Republike.

Edhe pse situata eshte krejt tjeter, kjo skene me kujton:

We dare not stop
Or waste a drop
So let the paint be spread
We're painting the roses red
We're painting the roses red

"Wax on, right hand. Wax off, left hand. Wax on, wax off. Breathe in through nose, out the mouth. Wax on, wax off. Don't forget to breathe, very important."

Mu me pelqeka.Kush jane , ata te Mendo Pozitiv? Meanwhile, aman nderrojme ngjyra, se boll me keto Kuq e Zi. E kapem mesazhin.

Flamujt të shkohen në hell. Shiritat të bëhen kukurec.

Lajmëroni Kreshnikun-po prishin simbolet...

Ne qe nuk hengrem torten e Pavarsise, do ti prishim simbolet kuq e zi smiley

ose 

Per te ulur temperamentin e zjarrte te fushates elektorale qe sapo ka filluar te politikanve shqiptare smiley

Ne qe nuk hengrem torten e Pavarsise, do ti prishim simbolet kuq e zi smiley

Keta te dy te kujtojne ata qe ne kohe te Dulles i shtronin  ne spitale Psiatrike ...

Pse e nderpreve shurren ...pyten nje te tille se e qujten qe ne spitale psiatrike behej "edukim "

Jo ore te me kapni  Ju  prej shurre te me hudhni  prej ballkonit ...

Jane shtun jasht mase dhe i gjen jo vetem maje shtyllave  ... smiley

iu ka hyp qefi popllit për palo alto

depilim : 10 vota - nje shtylle

po nuk u shkul vete, ja fut me brisk smiley

Mos je qeth sot Ruzhe xhan?smiley

do ket perdor brisksmiley

jo çne, e kam bo gershet

Kiarte.Dmth dhe ti kur te clirohet Lugina, apo thuj,dimer se mos shef njeri.smiley

smiley

Kohe e vrenjtur,me reshje shiu vende vende,

Shyqyr qe kemi shtylla,qe kemi pune.

125 -diçitura .A shpallen diçiturat fituese apo është konkurim i hapur(që s'mbaron kurrë) ? gjithmonë thuhet sikur ka ndonjë juri :

 Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mire.

''bojaxhinjte e nates.., apo bojaxhinjte e kuestures, he (Lelo) Blendo..smiley

Edhe ashtu shkon zoti Belul.

shtyllat i fshive ti Kavir, po rrobat e tua nuk i ke pastruar..

Po kemi tre muaj pa ngrënë zoti Belul. 

Ti hiq shiritin e kuq, une ate te zi

Shyqyr qe ne Shqiperi nuk ka OSHA se do na kishte gjobitur rende.smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).