Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së rradhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mirë

25 Komente

''therrtorja Galip Mane...

 

p.s   skena eshte si  te  filmat me mafioza..  kriminelet  e kane rrethuar diku viktimen,qe ska nga tja mbaj,  me makina luksoze...  dhe po e ekzekutojne (therrin)  ritualisht..

Eshte mbajt zi ne Tirane kur eshte vrare komisari!!!

Ja kane hipur galic Galipit! Skenderbeu rri i kqyrsmiley

p.s. seriozisht tani, duhet te jete mrekulli te analizosh filozofikisht raportin e shqiptareve me gjerat qe e rrethojne. nje tabele qe kthehet ne nje varese kurbani, eshte nje perkufizim qe shume pak njerez mund ta kishin percaktuar, dhe rralle ta imagjinonin.kreativiteti i kalon kufijte.

+1

pervec te tjerash nuk eshte ceshtje kreativiteti. eshte ceshtje mendesie, keta njerez kane prapambetje te theksuar, nje njeri normal jo qe nuk i vete mendja ta beje ate lloje gjeje e nuk e koncepton dot, po edhe tani qe e shikon nuk e ben ne asnje menyre. 

Nje dite e nje fshatari ne qytet

Pesha dhe vlera e nje rruge.

Nje rruge e dy pune

çdo gje pa hile, hapur fare, transparent smiley

Perpara.

Kjo eshte rruga hyrese e Sarandes dhe ky grinchi ne foto eshte kokrra e malokut, duket nga forma e kapucit. e ka marre katundin e vet ne kurriz dhe e ka sjelle drejt e ne Sarande. ka per ta xanun rrugen krejt si qente rrugace.

#denbabaden

"street market"

Rruga 'Galip Mane' per ne xhungel. Ligji i xhungles. 

qengji qe humbet rrugen, e ther ''ujku''.

 

p.s  ouu, paskeni futur sistem  ''like''  te komentet..

Kush a Galipi ??? ... Na njohme vetem Berishen . Njaj ban rruge .Tesh  po vej tabelen teme ." Rruge e xanun . Kam avtomatik " !

"Kur s`ka peme ka Galip dhe Kasap Trap "smiley

 

Albanistan !

 

Cdo berr varet ne kembet e...Galipit.

Po, harrova te shtoja..."thote labi Nastradin".

''qellove si kalama o (Galip)  Mane..smiley       ose: ''mbaje ketej koken ti  (Galip) te mesosh si therret.. kur te vdes une, kush do ti beje keto pune?

Ohu gjer ahere...

Tjeter vend e ke te keqen ti Belul. Ike nga fshati dhe hodhe gurin.

Kohe muderne, or Ti!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).