Ata na kanë në syrin e pushkës por ne i kemi në grykën e skapamentos.

 

E hasa rastesisht ne internet dhe mendova se kjo foto do te jete ndonje trukim.  

Ne fakt jo, portreti i Hoxhes permbi makinen BMW ishte i vertete.

Behet fjale per nje nje gare te organizuar nga "24 Hours of LeMons" ne gusht 2012 ne SHBA.

 

Ja dhe skuadra garuese duke pershendetur me grusht si 'Pionieret imperialiste te Enverit'. 

 

Per me shume, shikoni kete video te shkurter dhe lexoni artikullin e Phil Greden (alias Murilee Martin) tek blogu i "Car and Driver".

 

57 Komente

Ore s'i ka mesuar kapterri keta qe grushti vihet ne temth e jo ne mes te ballit?

O Pako,

Mos u trem osht per te tall trapin e gjithe kjo. Mjafto te shofesh ate "One man one bunker"

Po dhe tallja behet pak me profesionalisht e marrte dreqi!

Prite kur te vijn keta dallkauket te ngazellehen duke postu vidio te e hoxhes

Po yllin ne bluze e paskan harruar? Si tallje duket

smiley sa tmdhej

Sa kohe kan robt neper dur

vetem ky i dyti majtas duket komunist. Mbase eshte idrizi, dora vete.

te keshim e vleren s'ta ditem, Komandant more,

dhjeme shtepine sa u rritem, Komandant more...

WTFsmiley

sa u rritem dhjeme shtepine, Komandant more,

pime ment e s'pime rakine, Komandant more!

racenecks having fun...

Kane vene dhe foton e preferuar te AnaH. smiley

Ka ardhur koha ta bejme publike. Kemi hapur  klubin e fansave te ketyre. Deri tani grupi ka dy anetare: une dhe Ana. Kush ka qejf te anetaresohet eshte i mirepritur.

Faleminderit, 

Renato, Klubi i Fansave te Ekipit BMW-series.

Shoku Kavir, ti s'duhet te me lesh ne terr informativ ne kesi rastesh. Se hyra tek peshku e desh ma beri zemra bam! - nga befasia, kur pash foton tek valevitej krenare mbi makinen kapitaliste! Dergo ndonje qarkore here tjeter e t'i pleqerojme vendimet brenda celules baze te partise para se te dalim nga ilegaliteti. 

 

Paskan vene dhe stemen e partise ne makine. PSS, partia socialiste e Springfielidt smiley

parulla  te foto nr 2  qenka e forte..  ''one man one bunker''.smiley

komandanti si aktor hollywood-i

Elvis Presley ne vend!

Elvis Presli ne byth, doje te thoje..smiley

keshu thoshin plakat e lagjes time kur  benin krahasime ngjashmerie..smiley

Eh mer Ziko, te eshte shkrujt emri me germa te arta!!!

ju lumtë djema

ps:boni qef para se t'plakeni va

Pika qi s'ju bie, Peshku mbushur me verkomandantdashamiresa dhe ja u kalojne dhe amerikanet per aktivitete sportverperkujtimore.

pash Zotin ma hiqni nga faqja se sa kthehem te ppu ...bam..me del enveri para....

motra ina q'ina, ikim i fusim noj inqest ?

Paska filluar dhe ne USA portokallia smiley

Reklame fantastike per helmetat e "Bell" :one man one bunker smiley

Enveri s'me hy gjo n'pune,por per tallje nen tingujt e kenges "A kane uje ato burime",atyre çunave qe marshojne, listen e dasmes...,aty ku ta kene.

E kam kenge per qejf,

Aman aman aman-e 

Oh, per belin-e 
Per koken tende 
Aman, aman-e 

 

 

Se deshi enveri ameriken por e do amerka enverin. Ja , me grush po e nderon dhe me goxha portret, ciper makines, i nerum, pa e prek fare! smiley 

Kesaj i thone me t mar me zore ne amerike dhe me  bo gara gara me makin, me flamur dhe portret!  Dhe enveri po kenaqet. Kot tremej ai  prej amerikes! smiley amerika e ka dash! 

Shumë skuadër e bukur ! I uroj fitore.

Eh, Lavdia vete tek Ai qe nuk e kerkon, ka pas thone De Goli.

Per inat te Sales, per inat te Zanes, dhe per qejfin e Anes: Nuk ka Tur qe nuk e marrin Komunistat smiley

smiley ka pas thone De Goli.

Hahahaha Enveri mbi makinen e gjermanit... Doni ti kap infarkti nostalgjiket e ppu kshu? 

E pse duhet ta kene problem kete fame perendimore te komandatit Partia e Idrizave dhe Aleanca e QafshaperzotinsjamkomunistpornefaktEnveriqeburreimire? 

ti e kishe hap ate faqen per idrizin, xhibo?

Adhurimi im per Idrizin shprehet vetem ketu, dhe ne zemren time. Gjerat e shtrenjta nuk duhet perhapur si vaji ne lakra.

P.S. Ca faqe?

sikur mzuri syri nji link per nji idris fan club

Ti e ke sjell vet Enverin ketu, jo Idrizi. Pra ty te kryhet bytha vet me Enverin dhe ja hedh fajin idrizit! Shabon Qose i dreqit! smiley

 

Dhe ti Xhib vdes për içik kujtimenostalgjikemeenver-sikur s'të dalin të sotmet meenvernaltmatdhim

Ti mesa duket je akoma i dyzuar; te te behet qefi per kete artikull apo te ofendohesh nga ky gjest portretenveramerikan? 

Nuk eshte qameti, mund te ishe dhe ne trileme, por fajin gjithsesi s'e kam une qe s'e ke ndare mendjen si te ndihesh. smiley

Shumë i qut qafshapërzotin po zhgënjehem veç me parrulla nuk bëhet muhabet.:

Nuk e ke pa që i kam uruar suksese ekipit pamëdyshje? tëpaskashpëtuar sakeq po m'vjen smiley

Prizren, s'i shpeton gje Xhibit, po rreshket si ngjale, ose e dredh si salist smiley

Po pra, Prizreni se vre re qe pikerisht me ate koment ai e tradhetoi dyzimin e tij smiley

P.S. Bredh, what happens in Peshku should stay in Peshku.

smiley Ana më shkoi mendja një herë por e ndryshova; s'ka mundësi një i drejtpërdrejteasnjanësibaraslarguar siai se bën dot ngjalën smiley

@xhibi, me kujdes se me ilaçe zemra e prostrate i ke te gjithe... Ve doren ne zemer.

@prizrenzaranika, nga Kosova je?

 

Hunter mos u infekto nga xhibolja se ai di të rreshqas e të len në balt.

Pse pyet dhe në Kosov ka pas shqiptar ballist e bashkëpuntor nazist e nacionalist. Po ti nga je që e ke kaq qef gjahun. 

xhibolja

 xhibolja ?smiley `xhibilja thuaj, se `bolja` i duket vetja i madh!  smiley

Xhibole pse ma fshive kur e gjeta ke po shtrinte ai i dyti . Mire per te parin qe s'do konkurence se ke ate te Kakes me Vija ....Po te pakten ti je shquar per kutimbajturvrimmbyllse jo shalehapurlutsekristperfaqesuese ?

Vekja BUKUROSH . Zana sa e sheh fillon largohet nga rrethi shoqnor se"kam pak pune dore , dmth do numeroj me gishta "...Te kishte qen Vekja ne Amerike Elvis do i vinte mbrapa "amon me prano ne Gara "... smiley

ta gjej un ket gjeegjezen xake?

eshte flutra me nji flater ne kurriz te kalit qe ka nji kembe te thyer*

 

* kuptohet qarte qe kali eshte i zi me nje pulle te bardhe ne balle

The ke dit - the ke dit  ...ja qeroth .... smiley Nuk je per te kuptuar dhe shuqur zoti qe nuk  e ke dite se hajt te ta duroje gjiF ate frymezim qe mba fshehur .Pale cfare pershkrimi do ti kishe bere Kakes me Vija ne krah te Vekes smiley

Ke fillu shef filma Koreane ti i .... ( njesoj e kupton dhe po mos ta shkrujsmiley se Japonezet qe i kane me haiku i ke dit ke nje teme tjeter !
Ja me ta rrefye dhe une NJI

Shka asht nji Kake e Lyer me Vija qe rri anonim dhe mba ere ? ..po te ndihmoj pak se e di qe dosorollatesh neper WC sa ta gjejsh ... asht NIERI !

po kjo eshte e lehte xake; kte ja tregojne kalamajt e kopshtit njeri-tjetrit. 
Pergjigjia eshte lopa ne disk fluturues.

2 me zero deri tani

Me ke rraf i Tredhur po nji me zero se kete te dyten the ke dit

ah po qenke prish dhe ti qe shef endrra me kshu gjylesh, xake. Ti ja kaloke dhe xhibit per perversitet se t'pakten xhibi gju per bjonde

Te thashe qe nuk kupto , dhe shuqur  ...Nji me nji .Jane Rollinsgtonet dhe simboli madheshtise ne kenge ....po ty vetem atje te shko menja smiley S'ka gjo ...mo u merzit . Ka edhe me keq , si kane te dyja !

Mire ja dhe nji po pasi te me thush e nigjove fundin e kesaj apo JO...vetem apo me Gjibin ! I shko per shtat pasurimit te temes smiley .

Cfare kam une ne mes te kembeve ? e vjeter , po gjimnazin e ke maru ti !

ca jan kto rollingstonet o xhaba?

E mire ...fiton ti 3 me zero ....Po  si tha Rrema i Durrsit " A me qfash pse trokite " ...Ama ma thuj "

C'pune te lidh ty me te kuptuarit ose Jo te te shkruarave ?

http://youtu.be/jw4_ZTFyCKg

Jepja Xhibit kete dhe po pati Durim le ta ndigjoje MBYLLJEN e brohorismes ...smiley Keni dhe nji qe te ndan Leshte ne kompiuter po nuk harrin deri atje ( mos u trem se nji ke ) ...le ta fiks Fundin dhe ta biere ....

Sali Berisha ...Sali Berisha ne NY smiley

 

Going per te fjet with a rather mendje te qete now that I now qi kjo tema ka marre the Idrizi sign of approval.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).