Ne peshk eshte diskutuar here pas here mbi te kaluaren tone. Per ne çfare do thone brezat e ardhshem?

26 Komente

po ja, do thone: paskan qene traper qe kane harxhuar gjithe ate kohe e pasion per tu marre me te shkuaren..smiley

po dhe ata do jene traper se do merrem me ne smiley

pikerisht, rrethi (biologjik) vicioz..smiley. fundja perderisa ata jane pasardhesit tane, skane nga ngjajne tjeter, joo...smiley

...se janë krenarë me ne, se u lamë vetëdijen, siç na e lanë neve prindërit tanë, se i përkasim një kombi, që ka një histori të lashtë; se ishim aq me intuitë të zhvilluar, çka na orientoi drejt mënyrës perëndimore të jetesës e civilizimit; se ekipin kombëtar të futbollit nuk e kishim gjë (ndërkohë që brezat e ardhshëm në 2036-tën do e çojnë Shqiperinë e madhe në botëror)

Besoj se historianet e ardhshem te rilindjes do debatojne fort mbi datat e sakta te rregjistrimit ne Tweeter te çdo figure smiley

te njejten gje qe ne themi per paraardhesit.

me c'rast, po ua kthej reston: nonat edhe juve pra smiley  smiley

 

 

Ka pas qene nje shprehje ne Korçe qe te rinjte e Sotem , dmth 25-35 vjeçaret po  e jetojnë 

Rrofshin Gomeret , baballaret e babagjyshrit , qe punuan e na lane kete pasuri qe ta shijojme kete jete pa PUNE .

Me pas nuk besoj te perdoret se ka mbi 20 vjet qe nuk punon njeri ! Kështu qe besoj nuk do thonë gjë fare , vetëm në daltë ndonjë "specie" te marre titullin Boteror GJENI ne se veshtron me kujdes ...çi shtyu te jetojne keta njerez ?

Une jam 'Smail Qemali,

prapa me vjen historia... smiley

Thelbi i asaj që do thonë do jetë : "mirë trapa por sa hajdutë të fëlliq që paskan qenë"

Ne fakt shpresoj qe te bejne gjasme sikur s'na kane pare.

rrofshin nickat thuaj

tamam. si burka jane nickat, s'na shihen as syte e bukur.smiley

apres moi ,la deluge .............

Nuk me intereson si do mendojne, me intereson sa do mendojne. Dhe uroj te mendojne sa me pak qe te jete e mundur. Nese 21 janari do sjelle te njejtat reagime kaq  te diferencuara apo kaq te "barazlarguara" sa sot....

U mbledhshim per te mire, lencim niper nikoqire...

U mbledhshim per te mire, lencim niper nikoqire...

Po vazhdoje o burre pse e le ne mes ....Sic e kemi nisur e sic e kemi zene ....p.....semes do u leme smiley

 

Nuk eshte pak edhe kjo idriz..ne keto kohera krize eshte gjeja e pare qe hiptekohetsmiley

The fundamental question of our time is: What would the future generations of the world make of the random but profound wits of Idriz? smiley

Do na kritikojne! Por te pakten, ne, atyre do t'i kemi lene dicka, jo si brezi i prinderve tane qe na lane asgje.

vendi po mbahet me ato qe ndertoi brezi i prinderve tane.ky brez do te mbahet mend si brezi i rremujes  kaosit ,anarkise ,krimit te larte., Brezi  gjate ores te se cili shqiperia nuk prodhoi asgje ,

hic...

ca do mendoje mo

ate qe mendon qe tani smiley

folni me ndonje kalama mbi 4 vjec dhe jua thote tulle fare smiley

Nuk do mendoje njeri mos u beni merak. Sa po shkon njeri ke varri enverit

teknologjia ka zevendesuar nostalgjine

    Po bisedohet, per ata, qe do te "prodhohen"... laboratoreve....Dhe  qe do tu mungojne  vetem dy gjera  fare- fare e vogela. Kujtesa dhe Ndjesia. 

Shenjat kane filluar

qënkemi pasardhës të loqeve

S'i dihet...me mire te na duan ose te na shajne me zell, me mire te mos mobilizohen shume emocionalisht, me mire te reduktohet numri i atyre "Une bej moral, pra ekzistoj" ...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).