2012 kaloi. Ravi nuk duket gjekundi. Mos valle smiley

50 Komente

po do kthehet prap dont worry gjith salmonat ne alaske shkojn vetem nqs e ka ngren ariu smiley

ma thote mendja qw eshte ketu po ne incognito ,me nje fjale me tjeter nick

Nuk mund te shndrrohet ppu keshtu....nuk eshte ky qellimi...

Ravi ka perfundu ne bazen nderplanetare te Ufove  Kozmos T2052. 

Ravi qe ca kohë në Belgjikë .Nuk dihet ësht kthyer a jo në amerikë. Ndoshta s'ka mbaruar misionin a ndoshta "rreziku" s'ka kaluar.

Nga Drita vijmë drejt Dritës shkojmë!

Ravi ësht gjithmonë mes nesh sa herë jemi në Dritë.smiley

Sa shume kohe kane neper duar robt ne vendet ku duhet te kesh boothe te punosh  e s'ke kohe per asgje. smiley

n'koh t'llukanit ka pas ken nji tem: sene t'hupme.

belul (o vis herinneringen) e gjen dot ?

Kush ësht Llukani o Mirtjesh?

hic mo thjesht i vje turp smiley

More po mire ravi qe nuk behet e gjalle, po venusi, hurbineku, zotrulsi, etj. 

un mungova gati 3 muaj...si sma varret hic fare...as sme kerkuat as thate ku humba...cpaskeni qene smileysmileysmileysmileysmiley

Klesindra kur paske ardhë në Belgjikë ?  

ka pak.......smiley

Mirë se ke ardh! Për shumë kohë besoj.

Benvenusta signora asperger smiley

Ravi bashke me stafin e saj, jane duke perpunuar dhe studjuar shkaqet e deshtimit te operacionit te koduar "Maja"....

I (she) w'll be back, tha..smiley

e bukur kjo piktura,apokaliptike. por me e bukur do ishte nqs  rete prej nga vjen energjia, te kishin formen e mullaqeve te Zotit smiley

Spiritus, kisha nje gje per te thene veçanerisht ty, qe e kam vene re edhe ne komente te tjera. Shume gjera ti i komenton me elegance inteligjente, ca te tjera ne menyre shume banale dhe agresive, pa asnje nentekst qe presupozon gje tjeter. Mund te jesh shume mire me botkuptim ateist, per mu asnje problem, edhe ateizmi eshte nje vizion legjitim per boten, pare ku kane arritur fete ne pergjithsi, por me disa gjera jasht sferes tende te kuptimit eshte mire mos me u krujt. Eshte urtesi me e mbajte nje rezerve, ku i dihet?

Vrejtje e drejte heretik, ty ta ndigjoj llafin. E di ti qe para ca kohesh u semura dhe si per dreq Zotin e kujtova shpesh. Kjo puna e ateisteve qe jane skeptike dhe ironizojne besimin ne Zot eshte si puna e atyre djelmoshave  bejne edhe ndonje marrezi per te rene ne sy te femres qe deshirojne ne heshtje.

Gjithsesi ti merr perlat qe une them here pas here, te tjerat leri te shkojne ne eter.

E shkruatja po ndoshta se kam postuar: 

Një kritikë për herezi për Spiritus nga Heretiku .smiley .S'tregojnë gjë nofkat e peshkut.

"E di ti qe para ca kohesh u semura dhe si per dreq Zotin e kujtova shpesh".

Eh mer Spiritus nuk ke shume faj ti jo, eshte vete gluha jone, megjithse e bekueme nga Zoti, e ka qe e ka dreqin ne bark.

"A little more of sugar in the urine, and the free thinker goes to mass" - La Bruyere.

Kur Peshku e humb forcen e vet te gravitacionit disa peshq si puna e Ravit enden ne univers ne renie te lire derisa takojne ndonje qender me force gravitet te madh qe i terheq ne orbiten rreth saj ,ose dhe bien nje dite te larget ne te njejtin vend nga kane ikur.

Rendesi ka mos t'i perpije ndonje vrime e zeze,se atehere s'ka me shpetim.

Pershnetje Venus, e kalove nje periudhe spastrimi nga droga virtuale? Tani je e forte "n'beteja t'ra me ra fli"? He se po te pret me padurim Zana luftarake qe i thyen kafken me kryq myslymaneve te Gurkusarit, pastaj kemi edhe kryeministra te ringjallur midis tene, ka ardhe edhe "djali doreleshuar" dhe kembezbathur gugllor Selami, Enveri i ringjallur ne skapamento e sa e sa te tjera. Lloi, lloi ... me te pas lezet shpirti, çfar s'degjon ...

Pershendetje,Heretik!

Eshte e veshtire t'i bindesh te tjeret te njohin veten e tyre.Kur te duket vetja qendra e universit,te tere i do qe te rretullohen rreth teje duke thyer cdo ligjesi dhe ty te ngelet vecse te ulesh shpaten e pangritur mire dhe te pershperisesh:

 "E pur, si muove!"

e ke shkruajtur gabim frazen latine.Sokrati thoshte njih veten sepse eshte nje proçes qe vazhdon gjithe jeten e nuk arrihte kurre.Tesh ,jam e lumtur qe ti per veten tende ia ke dale.....dhe eshte normale qe qendra e universit e imja eshte vetja e ime .Pse kush duhet te jete tjeter??smiley

Nuk iu referova Sokratit,por Galileos.

Nuk ishte qellimi qe ta nxirrja  te "njeri ,njih vetveten" ,por te fakti qe disa njerez mundohen te te imponohen te pranosh te kunderten e asaj qe ti beson apo qe eshte e verteta,o s'ka.

Vetem politikes mos t'i kthehet ravi, per te tjerat, me te pare me te bere..smiley

I miss her! smiley

kush eshte  Ravi

fuk ravi! I want zoto back

and who is zoto

Zoti lart, por ketu tek peshku I thone zoto.. smiley

dhe plakat qe do t'u tregojne perralla nipave teksa i vene ne gjume, nuk do te harrojne pa permendur edhe zotrules-in, trimin me jatagan qe luftonte i vetem kunder hordhive te pushtusve dhe dilte gjithnje fitimtar. Dhe Ravi, e bukura e maleve qe nuk harronte kurre ta priste pas betejave tek korija e drenushes, aty ku fshehurazi takoheshin dashnoret. Dhe ashtu, te mpleksur nder puthje e perqafime te egra, debatonin ashper per fiziken e metafiziken, krishtin, muhametin e sidarten dhe per cdo gje qe mendja e njerit per dreq nuk binte dakort me ate te tjetrit...

Ne fund te lodhur, te rraskapitur, u falnin njeri tjetrit zemrat e kuqe flake..

Qenket frymezuar nga Dita e Shen Valentinit

hajt Zoti e nimofte zoton thuj smiley

BredhARaku nuk e ka per vete jo ,  po e ka per nja dy shoqe qe i kishin perzene nga shoqata per imoralitet.  edhe tha tu bente  nje nder se meqe i  kane bere nderin sa here qe jua ka  kerkuar

thuhet "sa here jua ka lyp"

Pushoj bora andej nga toronto apo jo?

pushoi po na ka len pasojat akoma

tashi e ke bredharak apo lyps

po edhe Bleona kshu e ka ate kengen, me te lypme. Kshuqe, kshu eshte moda

Dhe ashtu, te mpleksur nder puthje e perqafime te egra, debatonin ashper per fiziken e metafiziken, krishtin, muhametin e sidarten

Kot s'kane pas ate shprehjen e famshme asteket: Seksi metafizik eshte si patatja, edhe gatuan me edhe e gjuan gruan ne koke.

Po Koth-i nga bohet? Po te kishte nderuar nick do ta kisha njohur. Nejse i uroj shendet e mbaresi!

Argjendiiiiiis........ o çinemaçin ku je mçef...???? Bostoniani po keshtu......

Ravit i vje turp qe te rishfaqet, pasi deshtoi me apokalipsin....... Pret rivendosjen e Papes se ri dhe atehere ...o nene....o nene......

 

Ravi, c'eshte kjo?! smiley Meteor strike injures hundreds in central Russia38 minutes ago The BBC's Daniel Sandford says people described a ball of fire in the skyA meteor crashing in Russia's Ural mountains has injured at least 500 people, as the shockwave blew out windows and rocked buildings. Most of those hurt suffered minor cuts and bruises but some received head injuries, Russian officials report. A fireball was seen streaking through the clear morning sky above the city of Yekaterinburg, followed by loud bangs. A large meteor fragment landed in a lake near Chebarkul, a town in the neighbouring Chelyabinsk region. Much of the impact was felt in the city of Chelyabinsk, some 200km (125 miles) south of Yekaterinburg. "It was quite extraordinary," Chelyabinsk resident Polina Zolotarevskaya told BBC News. "We saw a very bright light and then there was a kind of a track, white and yellow in the sky." "The explosion was so strong that some windows in our building and in the buildings that are across the road and in the city in general, the windows broke." Officials say a large meteor partially burned up in the lower atmosphere, resulting in fragments falling earthwards. Thousands of rescue workers have been dispatched to the area to provide help to the injured, the emergencies ministry said. The Chelyabinsk region, about 1,500km (930 miles) east of Moscow, is home to many factories, a nuclear power plant and the Mayak atomic waste storage and treatment centre. 'Blinding' Of 514 people injured in the Chelyabinsk region, 11 were being treated in hospital, the regional emergencies agency said in a statement. Among those affected by the meteor were children, in school when it fell at around 09:20 (03:20 GMT). Video posted online showed frightened, screaming youngsters at one Chelyabinsk school, where corridors were littered with broken glass. Chelyabinsk resident Sergei Serskov told BBC News the city had felt like a "war zone" for 20 to 30 minutes. "I was in the office when suddenly I saw a really bright flash in the window in front of me," he said. "Then I smelt fumes. I looked out the window and saw a huge line of smoke, like you get from a plane but many times bigger." "A few minutes later the window suddenly came open and there was a huge explosion, followed by lots of little explosions." In Yekaterinburg, 36-year-old resident Viktor Prokofiev was driving to work when he witnessed the event. "It was quite dark, but it suddenly became as bright as if it was day," he was quoted by Reuters as saying. "I felt like I was blinded by headlights." Debris also reportedly fell on the west Siberian region of Tyumen. The governor of Chelyabinsk region, Mikhail Yurevich, reported that the meteor had landed in a lake 1km outside Chebarkul, which has a population of 46,000. A Russian army spokesman said a crater six metres (yards) wide had been found on the shore of the lake.  

scary

edhe halle prej lart kemi mangut , se nga poshte i marum smiley

Sot ne mengjes smiley

Nejse ,Talluni ju sa te doni po asteroidet e sotem ne Urale jane shenja te qarta te kjametit...A e pate se ç'ndodhi?Prite Zot? Gur prej qillit!!!E thone se paskena kene edhe me fat......

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).