Kam nje mike ne pune , ka rene ne dashuri me nje djale shqiptar. Kane nje vit bashke dhe ajo po cmendet pas tij . Ai e respekton dhe kjo thote se dhe ai e do shume , po asgje nuk i ka thene ne lidhje me martesen.  Ajo ka lindur ne Dubai dhe ka ne Canada gati 20 vjet. Kur  e kam takuar ketu e 3 vjet me pare kete vajze as nuk e kam kuptuar qe ishte nga Dubai , dmth kujtoja se kishte lind ketu .

Tashi kjo shoqa ime ka nje pyetje , ca mendojne meshkujt shqiptare ne lidhje me marrdheniet serioze me nje vajze jo-shqiptare , a ka premisa per t'u martuar me vone ??

Une pak a shume ja kam treguar rrezikun , se djemt shqiptare preferojne nuse shqiptare.

E them kete  se ashtu u rrita me ate fryme nga familja , dhe e kisha fiksuar ne tru ose marr djal shqiptar ose rri beqare fare . Po kjo sdo te thote se preferenca ime mund te jete e  njejte me te tjeret , aq me teper per meshkujt qe sja kam idene 100% ca mendojne.

Ndonje sygjerim ?

461 Komente

Sigurisht qe do e marr. Djemte tane me te mire na i kane marr te huajat.

hem  smiley, nuk jam staticiene  po jo te gjithe djemte me dhe ti , djemte shqiptare i kena per vete smiley  dhe del e tepron dhe per te huajat  smiley

po me nje vit njofje do martese kjo...

e mendon , dhe te drejte ka besoj , 1 vit mjafton per te menduar e stermenduar besoj qe eshte apo jo per t'u ndare shapi nga sheqeri , i thone ndjenja smiley

e kena kete te keqe ne shqipot , japim shpirtin ne krevat dhe keto masnej ska dreq qe ti shqit , ec mo po i muhabet osht ....

qe dmth ? smiley

 got it smiley

ika ..ika... me vone ta shpjegoj smiley

shi shi sa i keq smiley

tjetra thote jam e dashuruar kjo i thote ai pelqen shqiptaret, jo ty

hajde shoqe, hajde

sa per ate "preferoj nuse shqiptare", ate e kane tutkunat. sidomos kur thone te virgjra

prinderit lene lesht t'i japin shkolle e drejtim, ikeni tjetri ne kanada me vite, vajzat ketej i nderrrojne te dashurit sipas qejfit e pastaj fejohen e martohen pa problem, ai vjen ulet ne grup shoqeror e thote "dua te gjej nuse te virgjer". lol s'di pse katnarizohen kshu ca rob

dmth ti thua jam shoqe keqe smiley dhe s'i kam treguar te verteten smiley

 

 

Po s'i thuhet tjetres ashtu, nese qenka e dashuruar. Ku e di ti qe ai eshte nga ata tutkunet qe e kane me laps: shqiptare, check. E virgjer, check. Prinderit me leke, check. I takon asaj shpia, check.

Po kjo e Dubait a eshte e sigurt qe do t'i pelqeje nje shqiptar per burre?

...si i bje qe kjo goca eshte edhe nje cik me ngjyre ? si kafe me krem ? smiley 

nese po...ahaaaa...keq puna....sjemi aq te emancipuar smiley 

ca gjona edhe mund te kalohen ne heshtje... mendoj une smiley

 

goja llap e dora dap masanejta

...jo une dakort me ty jam...por atje ste lejne as dynjaja rehat.... : po kjo jevga ?!

ishte njoni shqiptar, martu si fillim per letra me nje franceze (e zeze sterr) edhe pastaj kishte ra kok e kom mren...edhe e kishte cu ne shqiperi per celebrim zyrtar edhe prezantim me familjen smiley 
te gjithe ata ne atdhe kshu :   smiley smiley smiley
ceshte kjo jevge, ceshte kjo pune, ne sduam etc etc etc....muhabet vt mnjf.

Kjo jevga tani, e para punes ishte shume simpatike...e dyta...hapte gojen me fol edhe ishte jo vetem koherente, e zgjut dhe funny...por pasi bisedoje me te kishe vetem nje mendim ne koke: po kjo ca do me ket trapin smiley 

Edheeeee..... si perfundim, pas nja 8-10 vjetesh qe nejten bashk....kesaj i erdhi ne maj te hundes budallepsja e ketij bashkatdhetarit...edhe i beri naften, i tha ik pirdhu smiley ...edhe ky tani qe nga depresjoni ne depresjon...i deshperum vazhdon te kerkoj menyra ta mari mbrapsht ...se smundet pa te smiley 

Dynjase do ia vesh vizen si me zezake, si me te bardhe, se te ndan emigrimi. Kshu qe pse te vrasesh mendjen per dynjane? Kam une nje shok qe eshte lidhur me nje zezake... po komplet zezake, jo makiato. 

Erdhi, doli... ajo kishte shume qejf te shihte ku ai ishte rritur. Robt shqyenin syte, sidomos kur ajo i thoshte "honey". Po ashtu dhe familjaret u shtremberuan, por as e qethi fare. Jane andej e jane mire.

mos eshte shoku jot edhe ai admini pallatit qe perdhunonte ate qenin ne amerike ?

>> por pasi bisedoje me te kishe vetem nje mendim ne koke

ho i her?

...e ke ne vazhdim eprgjigjen e mendimit....

po per i cik qejf s'te shkoi mendja

Eh, kjo pordhe na ka majt ne shekuj. smiley

....t'hypt vetja m'qef thon shkodranet....
pbmi eshte se kjo na ka ra pergjithesisht si popull...na duket vetja kush e di se ca...sepse dim me e bo kafe me ajke smiley 

Dhe paralelisht ka rob, te cilet keto goca qe i marrin per letra, i kan qit nga halli, i kan bo njerez, i kan mesu te mos jene me barbar....dhe kur vjen fundi, keta i kan hedhur poshte sepse prinderija i ka gjet ke fshati nje myzeqare qe e bo pilafin aq mire, dhe punet si flutur...dhe qe duhet patjeter ta marrin keta para se ta marri ndonje tjeter smiley 

Ja edhe pergjigjja per Elben: goca te mesoje te beje pilafin e mire. Megjithese pilafi eshte specialitet i zones nga ajo vjen, qofte arabe qofte indiane, madje ata edhe qoftet i bejne te mira, ka pilaf e pilaf.

EH, nderhyrje simpatike te tuat. Prandaj kam nje pyetje qe kerkon pergjigjen tende te lezetshme: si mendon se eshte me mire, pra kush mendon se perfiton me shume, ai qe meson te beje pilaf sipas nje tradite tjeter, apo ai qe kerkon perjete pilafin e vertete si graalin e shenjte? Dhe ne fund te fundit, a jane keto e njejta gje persa kohe qe jeta jone rrotullohet rreth pilafit?

pilafin ?  mire pra pilafin, tave me kos, imam bajalldi , tave me pistil , byrekun , kosin e bere vete , trushite , bollokumet revanine .........kto ja msoj une , gja tjeter nuk i msoj dot  smiley

pilafi pas buke eshte shume i rendesishem

ndaresi i fshehte i cifteve smiley, qe shkakton probleme te tjera qe behen sebep per ndarjen, por qe ne fakt origjinen e kane te pilafi

Tropizma....une skam mendim te vecant per ceshtjen....
them vetem qe pergjithesisht orizi oriz ngelet sido qe ta besh...
Por nga muhabetet qe kam degjuar tendenca eshte qe llaci te shijon me shume kur eshte llac qe e njef deja...sesa nje llaci i ri i perpunuar smiley 

Leje pastaj po te jete dhe e paprishme...

Kesaj mos ia ki merakun se zona nga vjen vajza nuk ka shpikur vetem pilafin.

Arnime Speciale

(Kthejme dhe xhaketa te vjetra dhe bejme pale pantallonash)

Orari

8.00 AM - 5:00 PM

Pushim te Djelen

smiley

do t'i them do t'i them smileysmiley

Tashi kjo shoqa ime ka nje pyetje .................

 

pyetja e shtruar ne kete menyre, me kujton  ato/ata  tipat  qe marrin ne tel live ne  ato emisionet  me  doktora  qe flasin per seksin, semundjet  etj..   pyetja behet gjithmone ne emer  te shokut..smiley    p.sh,  doktor,  nje shoku  im  ka kete problem,  cfare mendoni ju...smiley

 

 

domethene gjermani...po edhe une bashke me gjermanin...

Belul, mos na i nxirr namin toronceve.

pa merak PF, eshte mbareboteror  fenomeni..smiley

 

pastaj jo me kot kemi shprehjen:  ne rrezik e ne nevoje,  shoqi  shoqin ta ndihmojme..smiley

Cfare do te thuash Belul, qe Elba e ka fiksim kete cunin edhe shpreson me vete qe ai te ndahet nga dubajania, sepse mbase e don nusen shqiptare?

Shume i rende po me dukesh.

jo jo... nuk dua te them aspak kete qe thua ti boisa.   isha i qarte me duket..  thjesht menyra e pyetjes. 

ndersa me sa kam kuptuar ketu, elba eshte e martuar e lumtur etj.. nderkaq pyetja e saj eshte e qarte.. e huaj  me shqiptar..   dhe elba nuk eshte e huaj.

ok, e terheq

elba, perpara se te te jap nje opinion si mashkull qe jom, do te desha te di nga ty si femen qe je, nje mendim per shkaqet apo rrethanat apo ku di une te inisiatives per ndarje qe ndermarin femrat shqipetare sapo stabilizohen ne ShBA me familjen e tyre. Per kete gje kam fakte te pakontestueshme dhe desha te di mendimin tend se pse marin nje vendim te tille? Cfare ndodh ne trurin e tyre sa te prishin familjen dhe kur mendon sesa endra kane pasur derisa arriten dhe u sistemuan aty. 

Shume cifte ndahen ne emigrim. Po dhe ketu kane filluar te ndahen shume. Po andej sikur e kane me kollaj. Une them se ndodh prej faktit qe femra andej ka me shume mundesi te jetoje vetem, dhe sepse mashkulli ka me pakt kontakt me familjaret dhe e sheh si me te lehte ndrjen se ketu. Per mua, me mire te ndahen se te rrine bashke pa qef. 

ne fakt, nga infot qe une kam, ndarjet kane ndodhur sepse femra apo nusja ka preferuar te lere bashkeshortin e marre ne shqiperi per tu lidhur me nje shtetas amerikan. Dhe kjo ndodh kur ka nje martese jo te re dhe femije smiley

Eshte ajo qe them une. Ia del dhe pa burrin. Eshte gje e mire. Me mire te ndahen se te kalojne jete te shemtuar. Ketu ne Shqiperi i mbyt mentaliteti dhe familja, qe e shohin ndarjen si fund te jetes, dhe qe ne nje fare menyre kane te drejte, sepse te ndarat me femijie e kane shume te veshtire te gjejne dashuri, se burra sa per leke gjejne. S'eshte gje e keqe, s'ke pse ve fytyra keshtu smiley. Kane bere ate qe eshte me e mira per ta. Jane me rehat tani.

Po le ta marri .po nuk u heci le te bejne  nje ndalese ne gjykate smiley

akoma ka njerez qe dun me u martu?smileysmiley

Xheni

sduhet permend litari ne shtpin e dikujt qe ......nuk esht varur akoma smiley

ba ba ba ba sa te keqinj qe jeni mor Zot smiley

boisa , qe te mos kaloje sherri te une dmth  smiley ,   jam e martuar dhe kam dy goca te vogla qe mi rujt Zoti  smiley

n'rregull deri ktu smiley, pastaj tipi qe kam une nuk merret me dallavere te tilla , dhe kur kam qene beqare - bullshits not my taste smiley

bullshits not my taste

Ca paske humbur smiley

lene lene smiley

po pikerisht kur jeni me femije e me nje martese te konsoliduar, atehere ju beheni te "cuditeshme" dhe kerkoni ndarjen me burrin per tu lidhur me nje tjeter. Pseeeeeeeeeeeeeee?

kush me qyqe ? se na trembe smiley

me ke e pate kuazimondo ? pak si ashper po flet me duket smiley ose pa lidhje dmth , me fal q eta them

Elba...do e kete tradhetu gruja Berberin. Ska faj. Ky ngeli neper protesta e duke qeth leshte e Rames i ka lene detyrat e shpise mbas dore smiley

pyetja pseeeeeeeeeeeeee prej tij ishte shume e gjate dhe sdi kujt ja drejtoi  per Zotin  smiley

 

Ne shqiptaret, kemi nje gje te mire qe perkthehet e keqe, apo nje gje te keqe qe perkthehet e mire (varet se si e sheh dhe ç'pozicion ke) qe; jemi naive dhe japim shpirtin per nje lidhje dashurie, gje qe tek racat e tjera perendimore nuk para ekziston, ose ekziston vetem tek individe te veçante. 

ate mendoj dhe une Pjer ndaj dhe ajo e do aq shume sigurisht

Fol per vete, pjer smiley

Per temen e dashurise BM, kam ne dore nje shkrim, qe mendoj dhe shpresoj, te behet edhe film smiley 

ah ta lumsha Pjer !! I madh je

Dashuria Elba, eshte pjese e jetes, kuptohet ta ndash nga akti sublim fizik i saj, seksi. Biles ne Elbasanin tend, kisha nje ngjarje te vockel, qe do ta fus ne kete pershtypjen e kesaj radhe, por le ta leme si suprize smiley

do ta lexoj me shume kenaqsi smiley

a tashi... ngjarje seksi ne elbasan e ti do te na lesh te presim? Na jep nje te dhene te vogel, te pakten.

rri rehat or trim  smiley

O Pjer, e di ca me ke kujtuar? Nje dite kemi shkuar kastile ne Elbasan per pilaf smiley.

e qajne atje smiley

smiley  jo po thuj po deshe Bledar

tropizma  besoj se sje zhgenjyer smiley

c'ma kujtove tashi simite me bugace smiley

Ramazan Rreshka, te tri urat. smiley

Ne Elbasan vetem per ballokumet e mrekullueshme dhe bozen e shpifur shkohet.

Elba,e di cfare me ka bere pershtypje ne Elbasan ?

Ka shume njerez te kulturuar,por qe fatkeqehisisht nje jabanxhi s'arrin ta kuptoje kurre.jo per faj te tyre,por njerezit e kulturuar ne Elbasan ecin zgriqeve,lamashet bulevardeve.

Venus, pilafin e qajne vertet. Jo te gjithe, merret vesh. Por eshte nje lokal atje te kristoforidhi qe e ben te mire dhe sot. Sidomos me qofte ose me biftek, si dhe ky Ramazan Rreshka. E bejne me leng mishi shume te shijshem, me copa mishi, me pak piper te zi e sipas deshires edhe pak fare djathe kackavall te grire. S'kam provuar asgjekundi pilaf si atje. Ik se me leshoi goja leng tani. Pilafin e kam gjellen e preferuar.

E di cfare me kujtove(u c'na zgjoi ca kujtime kjo teme)smiley

Vajtem nje here ne Mirak per nje dreke si shoqeri .Kamarieri u sevdallos me nje shoqen tone dhe i ofroi vajzes "specialitetin e guzhines" ,e cila ishte nje cope buke e thekur me vaj ulliri , ereza ,kackavall i grire.smiley

Po ke pare ti,qe gocat u zilepsen keq me kete shoqen,pavaresisht "specialitetit".

mos eshte ajo qe ta japin per te te hapur oreksin ketej nga tr smiley

Jam zhgenjyer qe c'ke me te Elba, sepse kioska ne fjale ishte e mbyllur ate dite. Prandaj flas me siper per the quest for the holy pilaf.

Biles ne Elbasanin tend, kisha nje ngjarje te vockel.....

 

Pjero, paske pasur ''ngjarje te vockel''  ne Elbasan?!  po na ben merak..smiley

Tamam merak. Se Elbasani sikur nja nje reputacion te ngjashem me te Kavajes...

pse me gjembi e ke provu ti ?   je dhe femer  aman  , shpirtligesia jote gjate komenteve nuk eshte  veshtire te kuptohet . uthulla e forte thyen enen e vet , ule pak ule 

ooo Elba, ndaje pak seriozen me shakate. Bej edhe une ndonjehere shakara. Mos u bej merak jo se s'ta shau njeri Elbasanin. E kape keq, me nervin e asaj qe te thashe me poshte.

jo jo ,  skam car te kap kur behet fjale per gjera qe nuk egzistojne. zakonisht eci me kembe ne toke . edhe pse ne dukje ti nuk i sheh .

 

 

e ka prish xhibi se kshu eshte, me thuaj me ke rri... 

kjo shoqja gjembi i preferon disi ashiket dhe dylberet e s'eshte cudi qe interesohet per shfaqjet jashte norme me raste te ndonjerit nga dy qytet me siper.

Ke shume te drejte! Prandaj te pergjigjem ty perhere. smiley

mua nuk ma var edhe aq se nuk me ke kuptuar tamam, po vazhdon te me psikologjisesh, ndersa ndonje dylber qe vjen ketej rrotull ta gufon zemren sa here ja sheh emrin.

une kam respekt per dylberet, maverick. Du t'them qe ti je rob i respektushem se te imponon respekt dhe respektivisht me ket, respekti dhe dylberlliku shkojne krah me krah.

Respekte!

Me qafsh! se une vdes per filma porn!

Shoqeruar me grafiket perkates te ngritje-uljeve te burses, besoj.

Suksese. Po ku bazohet ngjarja, ne dashuri shqiptaresh me te huaj\a?

smiley Altin,gabim,kerkoj falje,s'e mendovasmiley

Ky djali shqiptare i ka letrat???

Po i ka , dhe punen e ka te mire , por ajo eshte shume e pasur smiley

Epo ky djali shqiptar qenka kokrra idiotit...

ta kisha djale e kisha rrahur pese here ne dite

smiley

PF ajo vjen Dubai o vllai smiley

Le te bashkjetoje ca kohe me kete shqiptarin dhe do ta gjeje pergjigjen.Apo i ka prinderit fanatike,se nese po,mos te mendohet fare,por te martohet me shqiptarin.Fundja,nuk eshte ndonje realitet qe nuk e njeh.smiley

Nuk mund te bashkjetoje , nuk ja lejojne nje gje te tille .

le te martohet atehere.s'ka cfare pret me.

ca? Ne Kanada s'e lejojne te bashkejetojne? :o

Po me vjen cik keq per shqiptarin tani. smiley

Edhe ben vaki ai e ka seriozisht , megjithate varet nga rrethanat . Nuk eshte per t'u habit se njerez te gjalle jemi , sado qe kemi besime apo fiksime , dashuria nuk pyet .

Une kam nje komshi ketu , vlonjat , nusen e ka filipinse, yll e ka nusen , shume mire shkojne , dhe vajzes ua kan ven emer shqiptar smiley

kam pas nje filipinase ne lagje, shetiste qenin e nje italiani qe i sherbente te vila

pese vjet aty, mire qe s'mesoi nje fjale shqip, por as italisht nuk dinte mire. Vetem qeni e merrte vesh tamam. 

Dmth, goce punetore. Me pelqejne keta qe perzihen keshtu e s'e vrasin mendjen. Bravo vlonjati.

Pupu ça behet ketu mor vella. Ngelet duke marre njerzit ne goje. Po çu duhet juve me ke jam martuar une. Po me lumte kollodoku smiley qe jam martuar me nje manderine. Po s'Keni faj ju, faj ka gjitonia ime qe nuk i mban thesi Fare.

uaaaa, po edhe ti qënkërke zhapzeskëza mo...s'ka faj njoni qi thot qi ju t'north folkut e keni nji gjo..

E kemi nje gje po e mbajme te kamufluar, eshte per situata qe perputhen.

Funksionon, sidomos po eshte brenda nga Dubai se po qe nga rrethinat kane mentalitet katnari ato dreq dubaistesh smiley

Ngordhim t'i fusim hundet ne punet e te tjereve, apo te japim keshilla pa ditur gje e pa njohur njeri.

Megjithate une pres te lexoj shkrimin e Pjerit per dashurine BM (po W ku mbeti?) qe e paska ne dore. Por ate per dashurine BDSM nuk dua ta lexoj! o Pjer, do te besh edhe filma porno tani?! Dreqi vete paske qene!

BM me eshte drejtuar mua mo

smiley

Oooo, me fal, nuk e kuptova! Vrava mendjen c'mund te jete ndonje dashuri Bjello-Manivele

Ti vajze nuk qenke vetem nje ekonomiste e zonja por edhe nje amatore e mekanikes smiley (me bjello-manivelen, qe eshte ne fakt bjelle-manivele, me ke kthyer 17 vjet mbrapa ne kohe te zysh Merit). 

Ja qe s'ja thokam aq mire pra per mekaniken perderisa e shkruajta gabim smiley

P.S. po ti qenke me lart se une ama! smiley

Nuk eshte merite e imja, qellon qe kam baben makinist.

Nuk e di pse kjo qe the per baben makinist me kujtoi nje skec te parodisteve te Vlores me kete teme smiley

e kam babin mekanik, poshte makines si zhapik smiley

Pa he, jepi bjelles smiley.

Paranteze per termat e mekanikes, etj: bjelle-manivelen mund ta jesh oizuar prej ndikimit bjellogardist rus,  ruse te cilet, ne fakt jo te cilet, por ata te tjeret, te kuqte, mund te kene bere plot shakara me dykuptimin e  fjales. Per te arritur tek pyetja e vertete: ne termat e mekanikes qe i kemi marre nga frengjishtja, i kemi marre drejtperdrejt nga frengjishtja apo nepermjet rusishtes?

Vallaj trop, qe ti do sillje ne kete blog "bjell-manivelen" nuk mund te me shkonte mendja.

Dukesh si goc e mire keshtu nga pamja e pare... smiley

Nuk e solla une ols, bjelle-manivelen e gjeta mes gjembave.

Tani, pse ta kthejme temen ne dukjen time ne pamje te pare e te dyte e te trete e? smiley

(gjembi nuk kam gje me ty, te shumezova per hater te batutes)

Po qe je nje thengji i mbuluar ti! smiley

None taken. Ne kete teme jo qe jo njehere smiley

Olsi, eshte eshte. Tamam si te pelqen ty, si punonjese biblioteke smiley

 

smiley

Gjembo, duket qe s'me njeh, perderisa ke perdorur me siper ndajfoljen poetike "si". Njesoj edhe olsi nuk i njeh thengjijte, qe mbulinim e kane ne natyre, ndaj "thengjill i mbuluar" eshte po ashtu perseritje poetike.

Troc muhabetit, ketu paska plas poezia. smiley

Qe eshte ne fakt qellimi i fshehur i Peshkut.

Mirë që e shpjegove bjellën ti se une po vrisja menjen për ndonjë bjello-manivelë ruse smiley

Ne ate rast do te kishte qene bjello-moldave.

Po ti tani po fut hundet te hundet tona smiley

Pse dashuri BM dhe jo dashuri VQ?

VQ

smiley

Tamam dashuri VQ smiley

gjembi ajo kerkon te dije dicka me teper ca mendojne djemt shqiptare , keta skane faj qe "fusin hundet"

Thuaji qe nuk jane bere me nje kallep djemte shqiptare. Une psh s'do ta kisha fare problem nese eshte goce qe s'te can derrasat me ankesa nga mengjesi deri ne darke. Meqe paska leke do ta kisha martuar ne vend. smiley

Msoji shprehjen "rriju larg" ene i bo nder goces smiley

Qyqja lirika, kaq mendim te keq ke ti per meshkujt shqiptare?

Jo mi, shqiptaret i du per vete, jo per dubjaistet smiley 

 

Elba, ju kam zili qe jeni kaq eksperte se cfare mendokan te gjithe djemte shqiptare. Po nese ai djali te mos jete ashtu sic i njeh ti djemt shqiptare dhe te jete ne dashuri me vajzen parellie-dubaisto-kanadeze por nuk eshte aq i "shpejte" sa te martohet brenda vitit? Po nese nga keto qe i ke thene ti shoqes, ajo ta ndaje djalin? Si do ndjeheshe ti qe prishe nje marredhenje te lumtur? Lejni o gra njerezit t'i sqarojne vete muhabetet e tyre. Une ketej njoh jo pak vajza qe kane martuar Amerikane - ndoshta shumica per letrat, po s'e di. Po ashtu ka edhe djem Shqiptare, por me pak, qe kane martuar vendalie.

Gjembi, ajo dubaistja do pysi shtatë a tetë e do bëjë si dijë vetë. 

no worries gjembi

Thuj te shofi nei fall ne filxhon.

Dashuria ne radhe te pare, a e duan njeri tjetrin ata? pa te tjerat rregullohen  smiley

tema ime. Une vdes per telenovela

Ka para ajo vajza?

Nese nuk ka,nuk ka shans.

Vajzat pa para jane zgjidhja me e keqen per kedo qe ka mend ne koke.

Si perfundim do e marri apo do e leri? smiley

P.s Elba i thuaj asaj goces qe te futet tek peshku pa uje, sepse duam ta pyesim me hollesisht smiley

Peshku paska disa zonja qe i ngjakan njera tjetres psh, zonja Elba, zoja Gaia, Zonja Alidea, zonja Gjembi, zonja Ketlina e me duket edhe zonja Tropizma te cilat kane klas ne debat.

Shperndahuni moj zonja se po na numeroka zotria..smiley

shume e zhgenjyer. e ta mendosh qe sapo dola nga parukeria.

Zonja Ketlina nuk ju pelqen t`ju therrasin zonje? E dija etike dhe ne disa raste edhe kompliment.

Zoti Kamuntus, mos ma merr per keq po ti me kujton Kocin ke Zonja nga Fshati me keto lloj etikete qe perdor.

smiley edhe mua

1 vit Kane bashke? She's pushing it. Arabe eshte? Lol. Shancet Jane te vogla. smiley ( po te kish qene e bardhe no big deal) smiley

Me se fundi nje teme serioze.

Per te dhene nje pergjigje te sakte, do te doja te dija ne cfare stili i kryejne dheniemarrjet seksuale?

Mesa po shoh une, ajo s'ia ka lene akoma. Kur nuk e le familja te bashkejetoje ne mes te Kanadase...

Ok, me lajmeroni kur ta bejne.

Pa merak. Do te dergojme dhe nje foto me celular te carcafit me njollat e nderit.

Ndaç ta marri, ndaç ta leri ... gabimin ky djali e paska qe paska ra brenda ! gabim i madh qe s'duhet bere! Mire qe ka rene kjo, por ky s'qenka djal i zgjut.

Sa per martesat e bardha qe thuhet ne France (per Letra dmth), me zezake s'kisha degjuar, por me franceze felliqsira me nga 2-3 kalamnj kisha degjuar qe e kishin be naçut nga Albanie ! E forta eshte se ata pirdheshin se "e kam per letra, po ajo s'merr vesh gje", por pastaj ne krye te 2-3 viteve, dolen me nga nje borrokoç + dhe jane "pieds et poings liés" (kembe e duar lidhur) ...

Tjeter, nje miku im, ka te vellane ne Angli ... kumarxhi i madh, çun i shkathet, me dashnore ne Shqiperi, ne Angli, tip i hedhur. Fitonte 4 mije pounds/muaj dhe prishte 5 mije ... nejse, Problem i madh ne familje. Kur fah, ka ca muaj qe na eshte mbledhur ky tipi, sipas atyre qe me thote i vellai i vet rastesisht. "Eshte i rregulluar mire tha, ka gjet nje Franceze ne Angli" me thote. Ou i them ? Po he ? Ka lindur ketu ajo, por prinderit i ka nga Senegali ! AHA thashe me vete! mire mire te keqen smiley

Jo tha, e ka mbledh mire ajo ! halla plako i thash ! ^^ Vete ky i shkreti, kishte dashnore austriake ketu ne France dhe nje kolumbiane ... e la kolumbianja, kurse Austriakja s'do martese edhe pse kane 10 vite bashke. VK dmth

 

Aha, prandaj qenke i verber me Salen ti... shoke kumarxhinj, delenxhinj, mashtruse dhe krenare per kete.

Ik se s'te ka lezet kur s'flet per Salen. lol

jam tip qe adaptohem me çdo llojambjenti / situate ne fakt ... vetem ata qe bejne si shume garipa Kderra nuk i duroj dot

dukesh pra, dukesh. tip llastiku smiley

Une se kuptoj si mund te biesh ne dashuri me nje arabe apo te zeze? ( nuk jam rraciste) smiley

Prit sa te dale filmi porno qe ka Pjeri ne dore dhe e meson.

gjembi,  mos e nenvlereso Pjerin.. nese e mban mend, ai ka premtuar dikur  (gjate promovimit te VQ te nje kanal TV)  qe projketi i tij i ardhshem  eshte realizimi i nje filmi..smiley   me vjen keq  qe kjo video, dmth intervista  e Pjerit  ne TV, nuk eshte me ne youtube..

Une e kam nje lloj fantazie per ato arabet e majme te mbuluara nga koka tek kembet. Duken si bonbone te amballazhuara. Vdes t'i cpaketoj nje here.

ka tirana jevga plot

Te amballazhume?

me letra karamelesh zana

weird fetish paske ti cuno smiley

fakti qe e ke theksu qe nuk je rraciste, nuk te ben medoemos jorraciste.

Si perfundim je rraciste.

O Elba, po meqe nuk i lene te bashkejetojne, ia ka lene kjo atij apo hic? Dashuri platonike daltonike?

 Elba  tema eshte mjaft interesante.Rreth saj mund te thuren qindra  dhe me shume opinione, por qe te gjitha me ne fund do te arrijne ne disa parametra  qe do te jene te perbashketa.

  Dashuria  ne se lind, do te linde mbi bazen e njohjes e cila medoemos do ndjeke rregullsine e dialogjeve nga ku me se pari vajza( femra ka nje shqise me teper) do te beje ashtu nje hetim mbi "te miren", ose te mirat e djalit, ne dallim te atyre qe ajo nuk do ti kategorizoje si te mira.Bejme llaf per njohjen dhe jo thjesht per sex-in.Ne kete  perjudhe vleresimi, ne se lind dashuria ajo do te jete rezultante e shumes se te mirave te vleresuara, nga te cilat ajo e nacionalitetit ka fare pake rendesi.Sot bota eshte zvogeluar se tepermi, ne saje te lirise se levizjeve.

  Halli i vajzave eshte se djemet e sotem(tanet, por dhe te botes them)  llaf te dyte kane....  doren mbi koburen, mbi tokze.Kjo pengon njohjen ose  zbeh interesin, per njohje te hollesishme.Por dhe shume u shmangen pergjegjesive, qe sjell nje lidhje serioze.Jo me kot  shprehen disa: " ka para ajo kocia..?"

Nuk ka rendesi nga eshte  djali a vajza, por si eshte, cili eshte raporti mes te mirave dhe jo te mirave

Dashuria e vertete eshte e rralle e shkreta, prandaj dhe eshte e bukur.Pse kot  jane bere per te, tere ato romane, drama,e gjer dhe  tragjedira?

 

Elba,

pyetja jote kerkon statistika te mira e te qarta!

Une them, prit te vije zedhenesi i Zaloshnjes ne PPU dhe jepi pergjigje shoqes smiley

E kam fjalen per Gjergji_N pra smiley

Une mendoj se gjeja me e rendesishme ne jete,po ashtu vendimtare per te ecur perpara,qofte edhe ne martese,apo per te vendosur ne se do te martohesh apo ne se do te qe te kesh sukses ne jete e te jetosh i lumtur..eshte te kesh nje aparat tretes qe funksionon sa me mire,te shkosh ne banjo(hale,tualet) te pakten 2 here ne dite eshte lumturia e vertet,te tjerat jane perralla me poet e telenovela..nje djale shqiptar qe ju do te miren! P.s. Ai Vlonjati qenka njesh...une vdes per ato "occhi a mandorla"!!

E thashe dhe me siper.

Vajzat pa para jane zgjidhja me e keqen per kedo qe ka mend ne koke.

 

Ta vertiti si te doje grava,me ndjenjat me leshin dhe me romantizmat jashte realitetit.

Realiteti eshte i ashper,ka billat per te paguar cdo muaj,ka dhjetra probleme qe vetem paraja i zgjidh.Ndoshta pastaj kur ke parane fillon dhe mendon per romantizmat e shekullit te 19,qe pershkuan grava .Dhe mesa kemi lexuar te gjitha ato gjeste romantike neper libra ose ne filma, jo rastesisht behen nga njerez te pasur.

Te marresh nje vajze qe ska para, thjesht i shton dyfish hallet vetes.

 

Ashtu ashtu. Ah more Cajup qe paske patur aq te drejte.

Cajupi e kish xhepin e ngrohte.E la babai me nje mal me pasuri.Plus qe vete ishte avokat si i ati.

Kurse juve prisni qe ju te jetoni me parate e gruas.

pula e tjetrit osht me e mirë se jotja smiley

true, true

Pse jo, gjembo? Puna eshte qe duhet te jesh dhe vete me leke. ACDC duket qe e thote nga halli. Por qe te gjesh grua me leke, duhet te jesh vete me leke. Dhe kam vene re qe njerezit kur kalojne te 25-tat fillojne i shohin keto gjera, se me heret edhe dashurohesh.

Jo secili te baje veten dhe keshtu dyfishohet fuqia e shtepise.

Nese njeri ska para,qofte burri qofte gruaja,fuqia e shtepise zvogelohet dyfish.

Une thjesht po i them ketij djalit se eshte i gjakut tone.

Po te ishte vajze te njejten keshille do ti jepje,ta merrte djalin me para.

Ju ka bere te zgjuar Berisha juve, smiley

Sjam me Berishen i nderuar,jam i  qendres se djathte.

Berisha eshte qender e majte...

E thashe ngaqe m'u duke kshu si bythe e zgjuar

Ci ke keto budalliqe. Vajze me para, vajze pa para? Ndonje tip edukim, shkolle sme zuri syri ne fjalimin tend. Kjo tregon se ke 'high expectation' per jeten. ( pa permend kete rastin tone ketu ) smiley

Edukimi eshte para...

Duhet te jesh praktik ne keto gjera.

Nese vete ben e zeme 80 mije$/vit mire eshte te marresh dike qe ben po aq sa ty ose me shume.

Nese merr nje qe merr 30 mije$/vit(pra pa shkolle) gjerat shkojne keq ne long run.

Ne fund te fundit dy vete qe bejne 160mije$/vit,kane me shume mundesi te shijojne jeten dhe me shume gjera te perbashketa se dikush qe ben 80 me 30.

Ne fund te dites/muajit/vitit,billat morgage dhe te tjera gjera nuk paguen me frymen e shenjte.

Nese do te ngasesh Benz merr dike qe ka para,nese do te ngasesh Mazda,merr ato qe keshillon grava.

Mund te kete bere shkollen po akoma ska aq para. Do e marresh ti apo do presesh dhe pak? smiley. E kape kete lidhjen mes te huajve prej bishti o shok! 

Ska problem te presesh per dike qe kur mbaron shkollen do te behet dikushi dhe do te sjelle para ne familje.Natyrisht qe do te prisja.

E vertata eshte qe nje cift pa para,ose njeri me para tjetri pa para eshte i destinuar te deshtoje ne long run.

Hajt me. Berishian hesapi. Flet ne tym dhe pergjitheson. Ka plot cifte qe kane jetuar per bukuri, sido qe te kene qene. S'ka lidhje fare, s'eshte e prere. Ju delet e Sales aq shihni, deri te hunda.

Cifte qe kane jetuar per bukuri pa para ka vetem ne libra...

jo mer lal, ka plot qe jetojne me rroga normale me se miri

Po prinderit tane me pak kane jetuar e pa benz, po mire them se kane shkuar.

diten kur ti do jesh i afte te formulosh nji fjali te vetme, qofte dhe me 5 fjale, pa permend "berishen", do zbulosh se jeta eshte me e madhe sesa "berisha".

- plaku i urte kinez - 

Hahahaha!

Ai eshte versioni modern i Idrisit.

Hahahaha!

Plaku i urte kinez e dika jeten Amita.

Eshte pattern. Jane rast studimi keta qe duan Berishen symbyllurazi. S'e ke vene re? O mjekrrosha myslimane allahu akbar, o cinike ne ekstrem, ose ekstremiste te dickaje tjeter. Eshte pattern. Ti s'e kupton, sepse ke tru me moshen e plakut kinez. Por ka ecur bota.

lexoj nji koment tatin, flet per mjekrosha myslimane, shof nji tjeter per berishen, shof nji tjeter (se ti je bo si fanti spathi qe del gjithanej), flet prap  per mjekrosha myslimane dhe per berishen. Pun dreqi - thashe me vete - po lexoj prap te njejtin koment apo ca?

thx qe me lexon gjithandej smiley

tani po ndihem keq qe s'kam bere te njejten gje me ty

vej bast qe pas 5 minutash do marr nji mesazh privat prej teje ku do me kerkosh ndonje rruge te mundshme se si mund ta shlyesh ket ndjenjen e fajit. Dhe vej bast se do tregohesh i gatshem per naj favor seksual.

 

Me vjen keq, por s'e njoh kete praktike tenden, shyqyr Zotit. lol, ca s'na degjojne veshet. Prandaj s'martoheni me pasanike arabe ju andej, se beni kshu gjerash. ncncnc, tobe strafkullah

po normal qe nuk do e nisesh se une i dola t'keqes perpara.

p.s. sot qe degjove historine e Elbes per ate araben, do kesh material per ca t'flasesh per 1 muj

Ca materiali? C'lidhje ka arabja? Nuk po te kuptoj? nejse, kthehu te mesazhet e tua private me permbajtje seksuale me meshkuj, se ketu qenke jashte habitatit tend natyral e s'merresh vesh

Ore e paske patur mire ti me ate punen e North York-ut. Keta shqipot qe banojne andej s'qenkan ne terezi.

Cilet shqipo mo? Ja dhe nje tjeter i pakuptueshem. Dhe ti nga mesazhet private me permbajtje seksuale vjen? Me ty i paska kembyer br3dhakari qe vjen i kerkon dhe nga une? Vazhdoni vete, meqe e paskeni kaq qef njeri-tjetrin. smiley Get a room!

Po ti mo corp e permende North York para nja 3 muajsh, jo une. Une as e njoh fare ate zone. Madje ti ishe strumbullari qe i krijua GAK

what the hell is GAK, ca cazzon po thua? lol u cmend dynjaja

nje pyetje... kush e ben burrin, ti apo br3dharaku? apo me radhe?

Me fal, gabimi im. GAT.

Nuk po te kuptoj?

ti ben pjese te njerzit e trashe qe vejne pikpytje kur bejne nje pohim. Qe ktu, ma heq deshiren per seks sepse nuk di funksionin e pikpytjes

Shyqyr. vazhdo bej seks me gjembin.

gjembi, gati zemra? mu ma dha lejen Dari. Ti e ke pyt xhibin apo s'do i thush gjo?

shit, qenka e vertete domethene. lol

get a room, cuna

Gati shpirti. Po ti s'me dukesh gati. Thirr pak corp-in te te ndihmoje si fluffer.

Po sa thelle qenkeni futur ne keto pune, ditkeni dhe ca eshte flufferi. Mua m'u desh  ta googloj. zot na ruj. vazhdoni, cuna. Une e respektoj te drejten e homoseksualeve. Thjesht jo kaq hapur.

mos i fut me hundet tani ne momentin qe m'hodhe ne krahet e gjembit

Sorry. Thjesht, vini kapuc. Per te miren tuaj.

Ben ftohte ne kanada. smiley

nqse e ve ne dukje te ftohtin qe te justifikosh faktin se do me u ngrof me mu, du ta bej te qarte se si fillim, duhet te msosh se ca eshte pikcuditsja.

No, thanks. Ne Shqiperi ben ngrohte. Vazhdoni vete, njeri pikecuditese, tjetri si pikepyetje, pastaj tre pikat ne fund. Puna juaj. Ju uroj gjithe te mirat e qofshi sa me ngrohte brenda kllapave tuaja. Zoti ju ndihmofte e ishalla shofim ndonje unaze pa ikur Berisha, se ky sikur ju premtoi legalizim kllaposjesh.

kot m'thu thanks se une ta bera te qarte qy n'fillim kur u pergatite me m'nis ate mesazhin me ato insinuatat per favore seksuale

mos me bej te nxjerr ca me the ne mesazh tani

tani un nuk do tall trapin gjithe diten me ty, leji ven naj tjetri!

I will remember this. A new peak in PPU's rhetoric.

ps. really.

Emo, ti ki kujdes se e dime qe je sleeper cell ne Amerike i GAT-it.

 

Shyqyr qe na erdhi fundjava thuaj qe te zbavitemi ca.

Shyqyr qe na erdhi fundjava thuaj qe te zbavitemi ca.

Zbavituni mo te keqen, zbavituni. Thjesht mos harro kapucin as ti, se s'ka ikur dimri. lol

fjalen fluffer e kom mesu nga nje shok i ngushte amerikon prej new jersey. u bo si loje kjo; nisi me fjalen shitfaced, per te cilen une ne muhabet e siper shtremnova turinjt. ai s'e kapi hic ne fillim, masanej u kujtu: prit i her, ti e more fjal per fjale? me tha. Po i thash.  po ti qeke dobet per llafe me spec nga te venit, me tha. smiley Dobet jom, ia ktheva, por jam i etur per dije. Mire me tha, ti me meso statistike, kurse une sa here te me vije do te them nga kto. Deal. Kshu i erdh radha edhe fluffer.

maj men qe e para shprehje e "kursit" ishte "I don't give a rat's ass" smiley

Dobet jom, ia ktheva, por jam i etur per dije

smiley

Si eshte kjo shprehja e fantit spathi? Ne c'loje bazohet?

ski alpin

me gjembin, besoj

rendesi ka qe e keni kaluar fazen e ping pongut

vari darin ktij muhabeti

Si funksionon ?

në se je -18, kliko këtu

në të kundërt këtu

Tashi mu keto gocat shqiptare me duken icik nazelie ne krahasim me te huajat, me ato ndahet muhabeti qe 5 minutat e para, o po o jo smiley 

Po kur vje puna per grua, shqiptaret te mbajne ne pellembe te dores or jau. Ja une do vdisja te kisha nje si gjembi psh, po ca ti boj qe ajo ka ik larg smiley

Qe ta mbash nje burre gjithmone pas vetes, mos i kerko asnjehere martese. E sigurt kjo qe them. smiley

+1

jo vetem martese,por as mos iu jep.smiley

KABIM!!! smiley

Jepu ne kohen e duhur, por as martese, as fejese. Koha me e bukur eshte pikerisht kjo, para se te futet farefisi ne mes e te te caje derrasat me ftesa e detyrime. Thjesht shkon ne pune, kalon kohen e lire bashke, piqesh me shoqerine e njeri-tjetrit, ben seks dhe jeta eshte e bukur.

ore,vetem dashuria platonike nuk vdes kurre.smiley

Se c'ka qene nje thenie e tille...

Dashuri studentore: ke me ke ta besh, me ke cfare ta besh, por s'ke ku ta besh.

Dashuri platonike: ke ku ta besh,  ke me cfare ta besh, por s'ke me ke ta besh.

Dashuri impotente: ke me ke, ke ku,  s'ke me cfare.

Dhe dashuri filozofike: ke me ke, ke ku, ke me cfare... por PSE ta besh?

Une preferoj studentoren, jo platoniken\filozofiken. Bejne si bejne, e gjejne nje vend

jepja por pjese pjese smiley

ncuq, jep gishtin/merr krahun smiley

plako, nji fije ma i madh se gishti asht ai i ziu, çar krahu..... por dhe po ta morën, bojua hallall

mire mire, jepi gishtin por eshte ndryshe ajo me krahun, Bradi e di dhe ta thote po t doje smiley

Venus , si as mos ju jep se spo e kuptoj smiley

Brad,te te coje te burimi e mos te te japi uje.

Rrine meshkujt pa ia  provuar nje here ujin burimit,s'i le sedra/vapasmiley

Po pra e con tek burimi e si jep uje , dashnorja po pret n'kafe .

s'po te priska ty,se ti  s'e pi kafensmiley

e pi ajo se smiley

Nga të buron gjithë  kjo siguri mi ketlin ?

Nga shpirti ku tjeter? smiley

Une jam me Ketlinen, e mban sa e mban, pastaj kur merzitesh i thua, "ore kur do martohemi ne?" Dhe iken vete ai pastaj smiley 

edhe ajo te duhet! po sikur te pranoje? smiley

ika ika se darka

te pershendes anushe smiley

" edhe ajo te duhet ! po sikur te pranoje'' ?

smiley

Me keq per te! smiley 

Te perqafoj Finis. smiley

Ju të këshillit të GAF-it (Grupi Armiqësor Femëror) jeni thikë me dy presa. Si andej, si këndej, je i "prerë". Pilula blu - një fund i tmerrshëm. Pilula e kuqe - një tmerr pa fund.

Mos pi pilula, merr hapje eferveshente. 

Ishte tek e diela shqiptare nje meso grua dhe nje goce shqiptare qe benin debat ne lidhje me burrin e kesaj gruas, i cili sipas te rese ishte dashnori i saj dhe kishte ngelur shtatzane. Jepnin e merrnin mes njera -tjetres. Gruaja e ofendote i thoshte ti je femer e pacipe qe do te prishesh familjen time prej 27 vjetesh, je e perdale, kushedi sa burra ke marr me qafe ..etj, etj. Dhe kjo ja kthente, shiko veten tende ne pasqyre si je ti dhe me shiko mua, ti ne mengjez i thua burrit, hajde re do kafe, kurse une i ofroj cdo gje qe e bej ate te lumtur..Prandaj i thoshte na le rehat se ai eshte i imi dhe do me marri mua per grua, prandaj ti je akoma ne moshe dhe gjej ndonje burre tjeter..

Ne ato momente fjala burre mu neverit..

e po shiko se ato jane aktore, s'jane te verteta

jane si ato te atij jerry springer

Akoma me martesat dhe dashuriçkat juve smiley 

Ti maskara i le robt ne mister duke mos treguar per ate ngjarjen me seks qe kishe ne liber, dhe i bere robt te fantazojme, e ja c'i bere bredharakut me gjembin. Nisen te ferkohen me njeri-tjetrin. Kishe degjuar per fluffer? Gjembi e dinte c'ishte, e kishte mesuar me bredharakun. 

o. ne na bie bretku maleve duke vëqëruar e ju mëndjen vetëm për tu palluar

ç'do popull ka saliun që meriton !

Ju flm guys per mundimin. Jam me te tani ne kafe dhe po ja perkthej ca keni thene. U be kurioze te lexoje historine e pjerit. Ju pershendet. Hello ! And thanx

Ate komentin tim mo ja perkthe smiley

Elba, hahaha dashke te rrish gjithë ditën në kafe me gocën smiley 

o motra, sikur kaq ti bash dhamt ti, pjerit nuk ja për10jet dot monogaminë. binde sumzezën.

kujdes kur ti kur ti perkthesh ''historine'' e Pjerit,   se mos bie ne dashuri me Pjerin  ajo pastajsmiley.   e pervec  temes se re te peshku,  na hap  edhe telashe   te tjera...

pse e qun te ramen ne dashni me Pjerin si dicka negative?

Me fal qe po nderhyj: eshte negative per ate djaloshin te cilin do vajza Dubaisto-Kanadeze.

jo, joooo. aspak negative.. por andralla te reja per vajzen  qe edhe keshtu sic eshte duket e stresuar dhe e corjentuar...

Aq me keq qe tani Pjeri po planifikon kthimin e madh .

Shume negative. Ky komplikim mund te mjegulloje disi Vizionet.

Ok yllo

Soap opera vazhdon? Ti kete djalin shqiptar e ke takuar?

Me sa duket solidariteti gjinor (apo femeror) qenka me i forte se ai etnik.

Ore shejtanër. Nuk jemi mbledhur për të martuar Pjerin këtu. Jemi mbledhur të martojmë Malon me bijën e Shefedin bin Shemshedin bin Shamet bin Qametit.

Maloja akoma s'e ka marrë veten...

e preferuara ime nder vite , rrofsh qe na e kujtove smiley

mbetet ndër të bukurat e atyre kohërave smiley

ehhhhh, kot nuk flet brad per kthimin e madh. ai e ka takuar pjer-in dhe dic mund te kete kapur, por po na e thone ngadale jo keshtu me befasi. pastaj alidemsi e kishte bere per uje te ftohte, teme perseri enigmatike eshte...

Kjo do jete arma sekrete e PDse. Gjynah u dekonspirua strategjia per pune dashurickash.

kjo goca qenka katunare fare, mendoka per martesen.kesaj i thone te jetosh ne epoken digjitale e te mendosh si ne epoken e rrotes.  rendesi ka udhetimi, jo destinacioni. nqs udhetimi eshte interesant, destinacioni kthehet ne destin smiley

Po destini kthehet ne destinacion? smiley

varet nga e fillon qypin Anee smiley

keq puna, njeri me akuzon per pilula helmuese, treti me tund kercenueshem qypin perpara syve... smiley destinazione... ferr-parajse. lol

E djema, sapo me lajmeroi sateliti se po mirreni me thashetheme smiley ika se marun reklamat e filloi filmi 

E ka fajin Renato, ai s'le dy gur bashke, Pjer. smiley

Hera e pare qe urova qe reklamat te mos mbaronin kurre .

Cohu Renato dil me shoke/e bere divanin grope smiley

Shumë po bë bini më qafë

ç'u kam bërë unë i ziu, që s'më lini rehat?

Miku juaj më mirë, Divani.

Ne fillim ishte Ana H smiley 

Sherr sherr la fëmë tha.

Jo, jo, ne fillim ishte Fjala, pastaj Une... smiley

Edhe Fjala fëmër është. Po të ishte Llafi i pari, atëhere do kishe të drejtë.

E po, Zoti te pakten Fjalen e beri femerore, kurse ne femrat na nxori nga brinja me seksi* e Adamit. Po me rregull treshi, i bie prape te na e kete shkuar ujin nen rrogoz. 

*batute e Simpsons. Sot pashe per here te pare nje pjese nga filmi. smiley

Thashethemet janë marketingu më i mirë se janë falas. Bursa e thashethemeve është gjithmonë në rritje. 20 milionë disqe shet Bijonsa (i hongsha zemrën) sa herë ndahet/bashkohet me Jay Z. 

Meqe bie llafi tek marredheniet burre-grua Made in Albania, sot te Mapo prof doc Ylli Pango doravete kish publikuar nje shkrim mbi dhunen tek femijet. 

s've dore mbi femije ai. vec po ishin vajza mbi 14 dhe i vijn vet

Lere se po e rehabilitojne Yllin me nje cep se fundmi, e ka ftuar ca here Fevzua edhe po e nxjerr dhe koken me artikuj, si duket po e rehabiliton Berishovici... do ja hy prap grave te pd-isteve te varfer qe i cojne per pune neper drejtorite dhe ministrite e Pangos. Mziu watch out for competition smiley

le qe ja fus kot une, si thoshin pd-istet ktu kur plasi skandali, Ylli eshte burr i bukur i vene vete ato kurvat smiley

ore

ndac besoje un para ca muajesh  e pash zotin pango ne Paris(katedralja) me nje goce sh sexi dhe sh me e re nga pango, neparis ai nuk eshte minister heh

Ka kohe qe eshte opinionist i nderuar me rubriken e tij te MAPO.  

I ndruar (shpesh madje) doje te thoshe ti Monda?smiley

S'e kisha vene re. Turp me erdh per Zotin! smiley 

Jo shoqe, mos u merzit smiley.  

Morali is dead, long live morali. 

ej, kto arabet e kan me shurup me burr...

a ka premisa per t'u martuar me vone ?

neqoftese nuk gjen tjeter me te mire, thuaji asaj shoqes, qe edhe mund te martohet. ndryshe mendo te perfitosh sa me shume nga "dashurija" tende dhe e tij, dhe kur kjo te shterroje, hidhi grepin ndonje tjetrit. 

Dashuria can c'do barrikade smiley 

Pyetja shume pergjithesuese, jo te gjith shqiptaret jan njesoj thoi asaj shoqes tende dhe keshtu qe do e marr ai ate apo jo, nuk mund te thuhet bazuar ne perkatesine kombetare te personit. 

Dashuria can c'do barrikade

si slogan i ppsh më tingëlloi smiley sdq, për ta vazhduar mendimin tënd po pati dashuri të pastër, sfidat kalohen. Por, si t'i bëhet kur qëllimet janë tjatërpër tjatër smiley

Por, si t'i bëhet kur qëllimet janë tjatërpër tjatër smiley

e ca do t thush me ket ti? te gjitha qellimet te cojne ne Rome smiley

të çojnë mo lla të çojnë aty ke piazza e shën pjetrit smiley

Në V-atikan në V-atikan. Andej kemi dalë, andej mësyjmë.*

*Jo të gjthë xhanëm, se ka edhe të pafe që synojnë S-atananë, po ne po flasim për njerëzit e fesë së vjetër.

Pak rime o shok, o vlla peshk, o mik, andej nga kemi dale do hyjme vertik smiley 

PS: Lirike, nje fjale e urte kineze thote: nuk ngrihet catia pa hapur themelin. Gjerat fillojne nga poshte , edhe pse synimet jane te larta e te largeta.Roma-ntizmi eshte si reumatizma smiley

smiley

Kur u hodhen themelet. 

kur hapeshin  themelet , e di ti qe flijohej dicka, dmth duhej te derdhej pak gjak smiley

duhej flijuar qengji si ogur i mirë smiley

mos dil nga tema edhe pse e shikoj perpjekjen per t'u futur ne rrugen e Zotit, Zoti eshte dashuri, dashuria eshte sakrifice, Qingji sakrifikuar smiley

ja të gjej fillin se ishte muhabeti ke themeli, apo ke martesa smiley

kapu ke filli Arianes dhe te con ne destinacion smiley

hahahah shejtan me brirë smileysmiley 

ja sa të vijë Elba e do na bëjë gjëmën për temën se ja kemi bëre tosmollos smiley

tosmollos ja kemi bere.po shpresoj qe cifti te jete duke ngrene pilaf me kos smiley dhe kshu nuk i mbetet peng dhe Tropizmes smiley

duhej flijuar qengji si ogur i mirë

S'jane kosher keta lirika smiley.

smiley

Po, lëkura e gjakosur varej në tel për provë të flijimit.

smiley 

Ka rite e rite, o spiro.  Se drejt e te flijimi pataks dynjane.    

me themel o me themel se kshu na kanë mësuar smiley 

Po njerezit qe banonin ne palafite dikur?

palafite? s'e di ja ta thotë Spiritus smiley

nuk jam ujori une, jam virgjeresha smiley

Gjithe jeten kontradiktor mbete. Mendoja se shpirtrat dhe engjejt s'kishin seks. smiley

jeta  eshte kontradikte , Olimbi. smiley edhe une kshu i mendoja  engjejt, pa seks smiley

Pastaj ule kokën poshtë dhe the "Ua qenkam gabuar" smiley

Solidariteti mashkullor arrin ku s'ta pret mendja dhe komplimentat engjellore mes jush kishim mangut smiley

jo ore malulkat jo smiley  mu kujtua kenga "sa shume qe kam gabuar" (Djemte e detit ) smiley

hahaha lere se ket gocen që këndonte e kam pas në shkollë smiley

he, e kaloi traumen ajo ?  apo u martun smiley

po prit o shok se telenovelat zgjasin ca vite

he Bredho , si po shkon novela anej.jepi nai udhezim asaj aspirantes per burre shqiptar smiley

po ne e kemi sabotusen brenda! Nuk e shef ti, na ka prish imazhin Elba. Ne shqiptaret jemi te keqinjte e vetes, nuk e ka thene kot ai i pari...

po pra, pergjigjia me emire duhej te ishte: ja po t njof me nje te martum qe te kuptosh si funksionojne meshkujt shqiptar smiley

Bredho e keqja rri mbrapa deres , pse jo mos jesh I pregatit smiley

s'di të kishte traumë, ndoshta ndonjë frakturë qafe nga levizjet që bënte kur kendonte në skenë smiley

 

pse me dukesh ti mua si njera qe dikur ketu ne peshk sillte poezi ( me duket ) me fotot e saja  lirikashqiptare ?

vrojtim i hollë, dora e ngrohtë ajo jam smiley

Aha.... na ke borxh foton e Pranveres smiley

s'ka patur pranverë këtej nga ne. sdq, po e vetmja foto që ka pak aromë pranvere

ncuq...ncuq... , nejse Pranvera sapo ka filluar smiley

eshte INTERESI I PERBASHKET ai qe çan çdo barrikade. dashuria vete eshte barikada me e madhe.

fjale e madhe kjo dashuria.

vetem pushteti ja fut dashurise nganjehere, per te tjerat pastaj ska interes qe i ben balle dashurise, tjetri ka abroguar fronin nga dashuria or lum miku.

problemi eshte qe nuk mund te dashurojne te gjithe (ka thon njoni, po s'po ta sjell citatin, gjeje vete po deshe). ai qe ka lon fronin per dashurine, normal se ishte mbret, pra si i tille dhe mund te dashuroje. 

po jo nje shqiptar ose byth jevge. ça dashurije i lidh keta. 

shqiptari do letra, ndersa ajo do manall, veç ky i mungon, se te gjitha te tjerat (pune, shtepi, e katandi dhe qe i ka me prioritare se dashurine, i ka tashme). kesaj i thone keta pallat dashuri. 

S'e di, ju sodis pjeserisht me indiference se ma keni lene pilafin ne pjate smiley

Pa dashje, po deshem te hanim darke te lehte. smiley

Elba, dhe pa lexuar komentet jam i sigurt qe keshillat s'kane qene aq produktive persa ti ke neglizhuar te sjellesh dicka qe te na beje te qiarte karakterin dhe personalitetin e kesaj cuces dubkanadeze: foton e saj.

As s'na ke thene cila ka qiene pergjigjia e shoqes per pyetjen tende "Si te duket ky quni n'krevat ne relacion me qunat e tjere mi gaxhije?".

As s'na ke thene cila ka qiene pergjigjia e shoqes per pyetjen tende "Si te duket ky quni n'krevat ne relacion me qunat e tjere mi gaxhije?".

po t'mos njifsha xhibo, do mendoja se do e kishe ne kontekst te piset ket pytjen po duke te njfot sa i sinqerte je ne kto ceshtje, besoj e ke fjalen nqse gerhet ne gjume apo nqse ngrihet sonambul

...dhe nese ja vjedh qarqafin naten, e fik alarmin pa e zgjuar ate, i futet ndonjehere kokeposhte n'sabah  per ta zgjuar nga gjumi me vokalizimet e pavullnetshme te saj apo ka frike nga pislleku i paqene per te cilin do jesh duke folur ti per gjera qe doktori ti rekomandon ti hash, etj.

P.S. Speaking of ngrenie te lehte, ca hegre ti anahuqe? smiley

btw, ja lujta gjembit sot po nuk ma vari. Nuk ka si xhibi, tha.
Je me fat xhibo, dorzohem, ti fiton.

tallu ti tallu me mua, do vije dhe dita ime kur te me gjeje Elba nje cuce nga ato te lindjes se mesme qe ti vene n'levizje pantallonat qe tutje ty me nje te dredhur gjasmesipadashje te belit si n'harem te qiftetelit

Shendetlije, e kam bere vete me dockat e mia, smiley

gocpuntore jo shaka smiley une s'ja thek për ëmbëlsira. më shumë më pëlqejnë gatimet me kripë smiley

beri ana shendetlie

tring, tri ri ri ring

me muzike ciftelie

tring, tri ri ri ring

 

Je duke u specializuar per nuse qi gatove se degjove dezinformimin e Trop qe po s'te vjen dorjesh s'ta varen qunat shqptare, apo e bere per qef moj? smiley

Per qejf mo, iu mburra ketyre talioneve qe ne kemi nje embelsire ashtu e keshtu, edhe s'ma zgjaten hic, shkuan i blene gjerat, mi lane ne tavoline e me thane: Beje tani! smiley  Po ka dole ore, Xhibi, te lepish thonjte. vetem se ka ngel ne tepsi, eshte aq e rende sa nuk e hane dot. lol

Xhib prej kahit kje bre , pi rugove je a ? Na ke fut n'dyshime me kto shtremnime te gjuhes shqipe.... Imagjino te te shkoje mendja ty e te kapesh majen e gjuhes me dore e te numerosh muajt e vitit. Ti like
nam.
Sorry guys jam ne telefon dhe sjam ne shtepi , ju pergjigjem me vone. Jeni shume te mire, e them lkte se ky problem I saj eshte shume sfidues dhe e vlersoj cdo opinion
Take care

S'me kishte vajt mendja Elba, po e besoj efektin perderisa e paske praktikuar, packa ne kete rast je duke ngaterruar (gjuha shkon ku...) ata qe s'e thone dot r-ne (te prillit) me shqipet qi thone q ne vend te ç, e tashi qi e kuptove e paske edituar me lart komentin smiley

Ana, me nje llaf te paska ngelur embelsire per aktivitete ekstrakurrikulare ngjyej e lepij smiley

leni me filmat ti  smiley

Elba po behesh me enigmatike se Pjer, si vazhdoi muhabeti?

Muhabeti eshte se ajo donte te dinte opinione dhe deshiron te dije sa me shume rreth mentalitetit dhe kultures shqiptare,  kur marton dike , ke martu dhe familjen e tij  smiley  . Koha do t'a tregoje tani se si do t'u shkoje historia.

Sa per Pjerin , ne pritje smiley

pyetje me vend per javen tjeter:

"mentaliteti dhe kultura shqiptare per martesen nder-etnike, sidomos kur marton dike, mund te kesh martu dhe familjen e tij" 

kush eshte i/e martuar e kupton mire ku e kam fjalen smiley  sepse kjo vlen per kedo, edhe per martesen etnike.

prandaj mendoj se ka vijimesi blogimi kjo ceshtja, me nje skenar specifik, pak a shume me cfare po thua. ja vlen per week-end dhe larg politikes. te pakten per peshqit emigrues, qe kane eksperienca nga me te ndryshmet. lexohet pa teklif. mund te krijosh kendin tend ketu.  

a thua sikur kjo ardhka nga Parisi apo Berlini  dhe do ti duket cudi kultura..   po kjo eshte arabe. keta jane ca me keq  akoma..   po u martove me keta,   je martuar  jo me familjen... po me  gjithe fisin.smiley

smiley   po qesh per yla byla fisin e tyre se i njof

 Belul je keqkuptu, ajo ate do , te futet ne kulturen shqiptare , bile do te mesoje shqip nga halli  smiley.....

po edhe ti, qenke  sistemuar ne lagje te mire atje.. multi(kulti)etnike..smiley.   arabe, filipinez,rumune (kreme dela kreme  kur thote frengu..smiley)

 

''keshtu te jete katandisur edhe (Shabani)  PF-ja yne, thua....smiley     se Bredharakun e di, poshte ures  fle mavria..smiley

 

...ahhh kjo eshte pyetje tjeter. ca mendoni per lagjen ku jetoni? lagja ime per shembull me ben socialiste smiley nga dita ne dite.

edhe une ne  lagje te majte jam rregulluar.. klasa punetore dmth.  po ka lezet ama se jemi solidar dhe i gjendemi njeri tjetrit...  bie llafi:  per nje luge sheqer,  nje filxhan kos etj,  gjithmone  deren hapur komshinjte..smiley

@belulit

smiley jo mor jahu !!!!!

me mua eshte edhe komisari smiley

nqs nuk beson atehere merre armen dhe qello, merre dhe qello !!!

Muhabete adoleshentesh, ose njerezish qe nuk e kane perjetuar ate.

Deion ku adoleshentesh ?? Ajo eshte 28 vjece .

Atehere nqs ti e ke perjetuar na trego dicka me teper.

Kam hall se po mdel ndonje komshi ktu se eshte dhe njeri ( tirans) i martu me (rumune) , po si nuk i qesh iher surrati asaj sa here e sheh , nxin nga ftyra perhere, cunin me te mire ka marr qe si ndihet njeher zeri e sja heq doren nga shpatllat  kurre asaj, para mbrapa i rri i ziu , pronto gatitu , edhe e jema rumunes rri me ato, edhe djalit rumanisht i flasin , jo shqip .............

ka lloj llojesh Deion , s'flasim dot qesim

po ty pse te shqetson kaq shume `ajo rumunia qe sa here e shikon nxin`  te dhimset ai tiransi ? smiley ku e di se si i qesh asaj fytyra kur ajo eshte ne krevat? smiley  Elba mos u be kaq naive smiley 

nuk jam naive se kur erdhen pleqte e tij as dy jave s'ndenjen dhe ajo rrinte ne park vec me te jemen dhe femijen , ata te shkretet vec nga ana tjeter dhe femija nuk u afrohej,

nejse e mbyllim ktu se skam te drejte t'i komentoj poshte e lart. gabimi im.

mos hy kaq thell jo per gje por haron veten tende pastaj smiley prandaj them! Edi qe e ke shpirtin e mire:smiley

Elba, deri tani na ke sjelle dy shembuj komshinjsh, djem shqiptare, qe jane martuar me te huaja. Nderkohe shoqes i thua s'martohen me te huajat shqiptaret. Nuk e di a e dallon discrepancy...

po dy me 20 mije dhe 390 komente rraciste kundra del po te problemi se dy rraca te ndryshme eshte nje koeficient i veshtire qe dhe i vogel ne numer veshtire se futet te norma.

pastaj dhe "channel" ashtu perfundoi si histori nqs e ke parasysh .

thuji qe ai cuni vdes per berxolla derri, birre dhe... bjonde lol

jo jo nuk jam oportuniste une smiley

O Elba, sinqerisht, nuk ka përgjigje pyetja jote, është ne fakt absurde, edhe sikur shqiptarët te jenë tërësisht të parashikueshëm, të përshkrueshëm, etiketueshëm sipas ndonjë familjeje, klasi, lloji a kategorie, të skeduar dhe përpiluar hollësisht, prapë do ishte po aq mundur dhe efektive si rropatje sa Shoqata per Parandalimin e Ndryshimit të Motit...gjithmonë meqë po bëhet fjalë për jetën e një njeriu, prandaj edhe nuk po i lejoj vetes shumë gallatë, por besomë se ti e po shet pak si shumë lirë atë...vije veten ne vendin e saj dhe pyet ndonjë dhomë chati Inuitesh sesi janë ata si komunitet se vajza jote ka rënë ne dashuri me një mbarështues fokash dhe ti do të dish me kë po bën krushqi. Nëse ka ndonjë përkufizim të përgjithshëm sesi janë shqiptarët ti nuk ke nevojë të pyesësh njeri...por ama dihet po ashtu që çdo shqiptar ka një përkufizim të paartikuluar për shqiptarët, e përjetojnë ashtu si gjendje dhe me shprehje frazeologjike  të ndërprera nga blegërima elipsesh, ti më kollaj do e kesh t'i flasësh për burrin tënd dhe për babanë apo e mban mend një dajën tënd që peshkonte gjuca që ra në dashuri me një violiniste të persekutuar nga ana nënës që dilte andej pari, në atë trishtimin e saj të hijshëm muzikor për fatin e saj pa libret.

valla nje mik e njoh qe ka ran n'dashuri me nje violiniste , po qe dhe dajiu im te kish ber ksish marifetesh mire qe ma tregove ti se sdijsha gjo

pastaj se harrova , cili je ti more burre ?? smiley

Ia futa kot. Qe e përgjithshme. Njëri që nuk i vjen prapa historia siç i vinte atij njërit tjetër nga i njëjti qytet që nuk është asnjherë qyteti yt.

e shof e shof smiley

Elba, pa na thene a ia ka lene, s'dime nese do te martohen. Sorry.

pse e diskuton ti kte ?  smileysmiley

tashi ti do gallate , tjeter pune , do t'i hysh thelle muhabetit hyji , urdhno na jep ca opinione ne tema te tjera , besoj se sja vlen me fol ne per gjera qe sna takojne.

sex eshte nje pike shume e rendesishme ne nje marrdhenie , pavarsisht deklaratave alla allasojshe internetaxhie smiley

Meqe s'e lene te bashkejetoje, ndaj s'do te habitesha smiley

Thuaji asaj qe te rrijne edhe nje vit bashke pastaj ti propozoje martese. Zakonisht "dashurite" e kane maksimumin deri ne 2 ose 3 vjet dhe aty mbaron "filmi"  Dashurine nga seksi e ndan vetem pallimi. Po qe se ai do kete akoma deshire ta palloje mbas 2 vjetesh ka mundesi qe te jete dashuri e vertete.

Disclaimer: Frekuenca e pallimit duhet te jete e larte dhe jo ta palloje 10 here ne 2 vjet dhe ta quaje dashuri.

Patek po na jep informacione banale qe hyjne tek Universal Public Records for the Division of Sex Business smiley

po flasim per dicka tjeter vllai smiley

just for your satisfaction ta them smiley

smiley

 ja me ku e ke Adelinen - Ku ma ke ku ma ke smiley  n'kerkim smiley

Elba thote ---> me ishte fiksuar ' o djale shqiptare o rri beqare fare'!  Statement shume I fuqishem ky moj vajze!! Te kthehemi ne teme, cfare I the arabes? Sugjerimi im eshte; sill ate cunin ketu, ti themi qe ' o shqiptare o hic fare'. Ti hapim syckat dhe atij. Qe ne jemi me te mirat, me te butulat, me puntoret, me te zgjuara, me te butulat ( apo e thashe kete njehere? It's ok e them prape, si ngelet hatri arabes). Kshu kshu . smiley

Nderkohe, me vetem dy llafe lsaisike muhabeti paska marre nje kthese te felle dhe zhbirilatore metafizike, filozofike, socpsikologjike dhe gjeometrike smiley

blegërima elipsesh

Me shume se kombesia, rendesi per mentalitetin e familjes se shqipes ka ngjyra e lekures, ndaj pa qitur foton e shoqes kot pret gjera deqizive ti Elba, se kur dhe Shinasiu qi eshte presor ka kaq vite n'Amerike shpreh rracizma arishofkiste (te Gaiaprotestuara peshkfuqishem) ca pret nga fmilja e atij shqipos qe njerzit me ngjyre (pervec romeve) i kane pare kryesisht vetem ne filma.

ka nje gje tjeter me te rendesishme qe elba nuk na e ka zbuluar. te bjeri ne dashni sa te doje kjo goca, po s'qe musliman, nuk e le familja ate gjalle te martohet me te fese tjeter, vetem po te jete familje arabe aliene. ndersa per ngjyren, si tek arabet qe kam pare, po edhe izraelitet, ngjyra nuk eshte problem fare. kryesorja eshte tabani i familjes, kesaj i vene shume re, si edhe te pasurit te njejtin besim fetar.

Po ay s'besoj se eshte aq sandermafishor sa te mos martohet dot pa lejen e familjes bre ti qupe. Arapka duket se do te dije jo per leje po se si do pritet ne familjen e tij.

Pastaj lindjemesmoret varet, s'jane te gjithe njesoj, ka ca qe jane me te bardhe se ne po ka dhe ca qe jane pjekur ca me gjate ne furre, dhe nuk eshte e vertete se kjo ndodhi ngaqe Zoti po luante telebingo.

Me perjashtim te familjeve fetare (qe pak ka tek ne) ngjyra them se luan me shume rol se feja, kuptohet nese qika s'eshte tip fetare nga ato qe mbulohen e s'pine alkool.

po , e vertet Gaia , fatmiresisht per te ai eshte mysliman ,  dhe me sa duket familja e saj nuk e ka problem se eshte shqiptar se e kane pelqyer kur e kane pare , po ai sikur ka fillu t'i rreshqasi muhabetit dhe spranon t'i takoje ata te familjes asaj me, keta e kane tradite ne shtepi te tyre flas qe dhe pse sjane fejuar ai shume kollaj edhe mund te hyje e dale per vizita ne shtepi te saj, qe me sa duket atij i duket sikur po hyjne ca si thelle punet dhe i eshte shmang , ndaj ajo ka fillu te  dyshoje .

Si te jete e shkruar le te behet , gje me zor as ajo nuk do te behet , por ka nevoje te qartesohet si cdo vajze ne moshe te saj . Une i kam thene , nje djal shqiptar qe vendos dhe te do , dhe qe e ka mbledh mendjen nuk t'a zgjat me shume se 6 muaj , nje vit . Edhe normalisht kaq , ca do me teper se kaq ?? Aventura ?  smiley

ajo eshte tjeter pune  ama duhet t'ja thuash tjetres.

dakort o xhibi , nuk e mohoj mendimin tend  , thjesht tunda koken ne shenje miratimi

E kuptova, ngaqe s'po klikoja dot tek komenti yt se po lekundej larteposhte.

po ti cdo siper meje smiley

Qike bere tape, ose do e kesh laptopin kokposhte, se po te dukem siper ne rastet kur jam poshte.

S'na the sa martesa shqip-huaj njeh ti dhe si kane ecur ato....kete pyetje duhet te kishe bere qi ne fillim dhe te tjereve, jo ca mendojne njerzit ne teori per keto skenare, se ikspiriencat paraprake do parashiqonin me mire fatin e marteses se shoqes tende lindjemesmezmere me kete shqipon.

Per mu eshte :Mogli e buoi dai paesi tuoi...pra grate e qete nga vendi yt...shume diferenca ,shume problemee jo çeshtje pilafi...çeshtje kulture ,sensisibiliteti...pra pas ndo ca kohe se s'ben nxjerrin koken.Duhet shume inteligjence t'i perballosh.Natyrisht kjo nuk eshte aksiome.Mendoj se gjendemi me mire me evropian...

s'qe e thënë për ne o motra, thuaj..

Si perfundim qa vendosi shoqja mi Elba, me ke do beje koaliqion? Na ka suspansuar keto dite derisa ta ndaje mendjen...

Ti do me vdesesh mua me kto koaliqione , qudirash smiley

Shoqja ka vendos te mbaje qendrim. plane ai , plane ajo, interesat nuk duhen perzier pavarsisht ndjenjave, ndjenjat te cojne dhe ne humnere, plani jo, spunon plani A, punon plani B.

m'rregull ? smiley

Ne ca kishim per t'i thane ja thame, 400 e ca komente dhe une une dit per dit telefon , aaaaaaaaaa u lodha

Kesaj i thone tamam te te martoje lagja.

E hengri ngjalen dhe shoqja me nje llaf, qi deri tani na hiqej si rumantike dhe idealiste dhe tani vendosi te behet pragmatiste.

Ne nje ane na zhgenjen Rama, ne anen tjeter shoqia arapke...o po s'i zihet bese njeriu sot bre!

epo tashti aq e mban gjithe pazari, gruri po rritet nga jave n'jave mor zoteri smiley

Dmth e kishte te vogel ky cuni dhe kjo ja vuri fajin mentalitetit te familjes se tij.

Eh femrat femrat qi thone ne s'i veme aq rendesi atyre gjerave smiley

mos u merzit o xhib , be positive , ka derman per cdo gje sot , jan  kufjt hap smiley

te raft pika se po qesh me te madhe me budalliqet e mia dhe te tuat smiley  mire qe skam njeri ktu ne zyre sot smiley

Paska qene si ti ky djaloshi - nga c'ke deklaruar vete ketu ne mejdan.

Dhe Elba ka then qi e ka te vogel? smiley

Apo e kishe per mua? Une po, por ama te lezeqem smiley

Prandaj e ke inat (nga xhelozia) Manen ti o xhibi, ngaqe s'e ke... nr. e kembes 46 si ai.

elba, 

mo u merr me punet e botes... Mo e detyro djalin te merret me te tuat...

Bame po na bo presion ? une se njof hic e sdu me dit hic kush eshte ai . Ti ca halli kishe ne kte mes ??  ke ndonje lidhje ne kte mes ta dime dhe ne

1cik kurioze je bere ti po he! Nje cike fare e ke pare smiley

smiley

It dont fill gud, daz it?

Nuk e njof hic djalin o elba, thjesht po thosha mo u fut ne punet e botes... erdhe ti dhe ma perforcove themelin e komentit....smiley

aman mos e perforco smiley

Moza une jam deklaru ktu kush jam, shakate shkojne deri ne njefare vendi ,pa cenuar askend dhe pa me cenuar askush , brenda mundesive. llogje kavaje beni sa te doni gjithe diten.

temen e hapa per ate , jo per vete .

Terhiqi kapistallin shoqe se te morri kot. Nuk u mor njeri me ty.

Ti e ke zakon kete sjellje  s'eshte hera e pare shoku Bame

Po te me lexosh edhe njehere besoj se do ndryshosh mendim, mbase edhe qendrim...

Gjithsesi, tani e tutje do ti bashkangjis edhe librin e zgjidhjeve. smiley 

 

u tha u ba !

Ke ndonje cik sense of humor ti? Une ste thashe qe e do pervete. As me shkoi ne mend. Normalisht femrat kur diskutojne keshtu muhabetesh njera me tjetren Kane konfidenca. Se e pyete : dal ta shoh nuk u be qameti. Se kuptoj pse e more mbrapsht. 

o moj mimi e bukura mimi

kush t'ka qit me krye n'hi

ti ke pas ken nji zonj e ran

peshqet e peshkut kurrë nuk të quanin llasticë

Mo ja vini re Bames mo se i ka bere reaksion perzierja ngjale + djathte + raki Skrapari. Juve duhet te thoni shyqyr qe me ne fund po i del tani, dhe kshu me pasoja elementare si keto gricjet n'emer te privatesise te dashnorit anonim te shoqes arapke te Elbes smiley

Gjibe, 

varen ato, po nuk me bien. smiley Mo me hajde kot nga pas... as masa e kembes nuk ndahet qe te te jepja ty ndonje numer per ndihme... smiley 

hic mendja thuaj

Ketu Bame me ke bere nje shah-mat te papare pragmatist, mentaliteti pas te cilit me coi menderisht tek vitet e femijerise kur qisnim bibilushat paralel me cunat e tjere per ti krahasuar nderkohe qe benim cicin ne forme shatrivani smiley

Ore pse nuk organizoni nje seks grup ne jeten reale, leni nje takim internacional, dhe kercitjani e meshojani si ne karadak njeri tjetrit. Keshtu leni te lire edhe hapsiren publike per te tjera komente, pa sperme dhe te tjera lengje koresponduese.  

mos deshe me then pse nuk organizojm ?

Te beme pis? Sorry. Mgjths do kete qene Gjembi qe ka ardh...une jo per vete smiley

ncuq ,heretik,do ishte shume e komplikuar kjo pune.mund te sjelli zhgenime apokaliptike.

Degjo,Elba,meqe nuk e mori ajo shoqja jote ,sikur t'ia bejme nje shoqes sime kete cunin ?smiley Keq per te rregulluar te huajat,rregullojme njehere tonat.He,si thua?

 

Xhibin e perfytyroj gjithnje ne rolin e djelmurise qe ne sallonet e dikurshme grarishte te gjergjefit mbante turren e mulinese. Nje figure kjo e pazevendesueshme si per egon e gjergjefit, ashtu edhe per ate te getes mashkullore ngjitur pas kofshes.

p. s. Ka pastaj figura pak me anesore, por gjithnji po kaq reveluese.

U dashka konsultuar fjalori qi t'vizualizojme perfytyrimet gjergjefmullinishte bre Fini..qyli eshte qi do mesojme ca fjale te reja.

Ky po e hedh poshtë tërthorazi që ka mbajtur mulinenë, por si do dalësh nga përfytyrimi finit ti është halli, ke ngecur me masurën që rrotullohet të akrilikut në dorë, kjo nuk durohet. Mos të flasim pastaj për Gothen që të akuzon ajo.

Them te mbyllet kjo teme. Problemi qe kemi ne me veten eshte se nuk e kuptojme debatin apo mendimet e ndryshme t'i pranojme , qofte dhe per se prapthi debati sjell edukim , sjell ndryshim dhe ne as qe nuk dime ta perdorim per vete ate kohe te humbur ku ne vend te kuptojme sfidat  merremi me sulme personale , dhe ne fund dalim pa fitim. Nga debatet robi duhet te perfitoje dicka , humbja e kohes nuk paguhet.

Sa per temen jo arabe te ishte , po edhe aliene , une jam pro-femer , dhe genjeshtrat mashkullore per interesa personale nuk kam perse t'u them shnet. Eshte nje matematike e thjeshte, nqs ke moter vete , mos ja bej nje tjetre ate qe ti sdo te doje te ja benin motres tate.

Kur ska perputhje interesash eshte krim te shtiresh kot, sidomos kur e kupton se tjetra ka ven ndjenjat ne kte mes , dhe zakonisht i kemi pare qe kto tipa kan perfunduar me keq sec e kane menduar. me drane mali.

"me drane mali" --  S'mund të rrija pa qesh smileysmiley

jo

 

Them te mbyllet kjo teme

ej c'na gjeti smiley

po pra, ke hap dërr teme me mbi pesqin komenta. ku po don me na çue te ramberisha ?

Po ti pse mendon qe ai po e mashtron njehere ? Mbase ai e do me verte!Ti po aludon e supozon kot ketu. E Jo ne . Filloje te vetja kohen qe po humbet smiley

Moza po jo te gjitha muhabetet e saj do t'i sjell ne tavoline se sjane per ne pazar te gjitha . Te vetja e kam aluduar 8 vjet me pare smiley  , po coku mund t'i hyje ne pune dikujt ktu ky debat , ku i dihet , e humbur koha e humbur po dikush i ve gishtin kokes smiley  del edhe fitimi edhe humbja.

une ne karrige jam , dita me paguhet smiley

cfare ke aluduar te vetja per 8 vjet ? Se kuptova mire. Qe je martuar me shqiptare? Sdo me thene asgje. Dashuria nuk njeh shume gjera. Spo I rreshtoj se dihen pak a shume. Megjth ti prape e di situaten e saj me mire. Ne thjesht nga larg nuk japim dot nje mendim subjektive. Nese ai si ka premtuar martese se besoj se po e mashtron per ndonje qellim. Do Ishte e kunderta. He's just having a good time with her. That's all smiley 

kte pra do me dit dhe ajo

kjo tema me kujtoi kete kengen..  ja perktheni cik  kesaj arabes..smiley

ketu  pastaj, nderhyn  nje  faktor i jashtem.. ky balukebukurismiley  dhe i thote:  si eshte puna,   ku do veje  (ti  moj arabe)?

obobo kur është bërë dhe ky cullufemavria këngëtar smiley si nuk marrin shembull nga ky mor aman  smiley

Jo re si u mbyllka pa sqaruar qa eshte mullineja...dhe natyrisht pa e krahasuar me pragmatistet smiley

#Rilindas Pragmatiste tyvm!!!

Nqs ka ndonje gje qe na ka mesu kjo teme eshte me ndrru adrese po na qelloi njona ne lagje.

.

Jo kjo jo, i kolegja ksaj.

Si perfundim u martun ato te dy apo vetem i dore seks?

tashi se mora vesh as un, po mesa duket ky cuni ka nevoj per letra kshuqe shancet jan qe zyrtarisht kto do i pin kafet, vetem nqs kjo esht ndonje copa copa qe dhe ne ushtri te jesh prap mos te ta ngrefi, po dhe ashtu per letrat pun qe behet.. nejse mqs erdhi llafi deri te peshku te na trashegohen.

Lajmi fundit , pas nje bisede me kurajo nga kjo vajza ,  ky i yni i paska then kesaj se , ajo meriton te martohet me dike te rrangut te saj se ky nuk qenka i  mjaftueshem  per te te .........se ajo meriton dicka me mire .......sikur ta dija pergjigjen smiley .

Megjithate jam e bindur per cdo lloj arsye qe ai i ka dhene ate pergjigje, ajo 100% meriton me te miren e se mires se eshte goce flori .

fund.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).