E hengra turpin me buke, qe po ju pyes per kondicionerin.

Ndizet, por nuk hyn ne pune d.m.th. nuk shuhet sinjali i kuq dy sinjalet jeshile pulsojne 30 here dhe kjo pune vazhdo gjithmone qe tentoj ta rindez.

Ju lutem mos me pyesni: perse nuk theret ustane.

63 Komente

ku jeton ?

hiqe dhe vije nga priza

Ca marke eshte? 

dy sinjalet jeshile pulsojne 30

 

i ke numuruar mire?   se mund te jene 28 apo 31, bie llafi....   eshte shume i rendesishem  ky informacion.

smiley Po 29?

Ju do thoni c'beri 28 c'beri 30? Por pikerisht 30 here e ngriti lart flamurin Skenderbeu ne Kruje.

po fejsbuku te punon  ? smiley

 

Ju lutem mos me pyesni: perse nuk theret ustane.

 

Ce do ustane ti. Te peshku ke sa te duash! I bie me lire!  smiley

po te veshesh minifund te blen bradi nje te ri

Akoma tek lavatricja te ka ngel menja o noshke , kurse Tatjana duhet te kete probleme me tensionin , duhet ti shkoje tension shume i dobet .

Perse nuk therret ustane ?

Nuk te kerkojme llogari pse, por turp te kete kondicioneri qe prishet tani ne dimer. Vapes i ben kabull, por te ftohtit..smiley

Njelloj e kryen funksionin Ketlina , biles ne dimer akoma me keq kur dihet qe tensioni eshte shume me i ulet se ne vere .

Ketlina, nuk qe nevoja te hapje llogari te re per te na pyetur per kondicionerin, ne bejme shaka por s'jemi aspak paragjykyes ndaj nevojave elektroshtepiake. smiley

Qafsha te gjithe nuk jam une tatjana..smiley

Fol tatjana, nga flet,se po kujtojne keta mendjepeshqit qe une jam ti dhe ti je une...

Pse mo vetem mua me prishen gjerat? smiley

Tatjana, po pse nuk pyet ate teknikun e lavatrices qe te rregulloi frigoriferin? Mbase merr vesh edhe nga kondicioneret.

ka te drejte shoku...   1 rruge e 3 punë.

Aha , me vonese. Delegatet iken.  

 

Mire xhibilushi (sic thote Dora) smiley edhe ty te shkon mendja tek mua?!

Frigoriferi im s'ka lidhje me kondicionerin e Tatjanes, nuk e kam gay frigoriferin. Po te ishte per lavatricen e venusit atehere ndryshon puna.

ne u plevitosem, ti na kujton kondicionerin. ne florida jeton moj, apo ne texas?

Seriozisht, perse nuk theret ustane?

Its very simple to remove that red light glowing on the AC, just switch-off your AC with your remote, but don't turn off the switch that resides with in the plug, remove filters wash gently and dry under shade and place them again in the AC, now keep it without turning-off the switch for 30-60minutes this is called stand by mode. Now take the remote open the panel and press the button that is situated in 4th row and 3rd column. By doing this the red light will be turned off and enjoy your AC.

Une pyetjen e kam bere qysh dje dhe prita deri ne mes te nates, po ehe...

Sot ne mengjes kond. filloj te punoje dhe pyetja u botua sot. Fleminderit per zametin tuaj, per thumbat hallall. Ustait duhet shpjeguar sa here pulsojne sinjalet, keshtu lexova diku ne nje faqe mirembajtjesh kond.

Pse, nuk e zbulon dot vete ustai sa here pulson? smiley

Na behet qejfi tatjana qe cdo gje shkon mire. smiley

Po te prishet ndonje gje tjeter, mos nguro te pyesesh perseri.

Ke ndermend te hapesh teme tjeter ti, qe po e hedh kshu me spond "mos ngurro te na pyesesh perseri"?

Une me deshiren time nuk hap tema, edhe nje qe u hap per frigoriferin ma hapen adm.. Me doren time ncuq. smiley

Po pra, hudh gurin, mcef komet.

Meqe ra fjala a punon frigo Kety?

I riu per marshalla..smiley. se mos e marr me sysh shejtanin.. duhet te kap ndonje gje me dore..smiley

Ta gezonç,qofte plot me shishe vere smiley

Shishe vere*ne frigorifer?smiley Jo po fanta ricocosmiley

*me ndonje te bardhe rioshe, hajde de..

p.s.maro icik me e ngrit piacen ti Fatinasmiley

vem är fatina ?

le qi dhe kto qoftet plot me shishe vere hiq s'po i mor vesh..

Garazhdi me pikon sidomos kur bie shi

 

 

E po per  kete lutju Zotit te pushoje shiu. 

Nuk ta ka fajin shiu o tatjana por garazhdi qe eshte i cpuar.

Aman si flet edhe ti, sikur nuk te ka pikuar ty ndonjehere

Tatjana ti paske nevoje urgjente per nje te dashur smiley

Philip u kandidue...smiley

Normale. Duhet ti ndihmojme edhe ne jeten reale vajzat virtuale smiley

o tati, po për këtë hall je regjistruar tek peshku para tetëqindenjëzeteca ditëve ?

Pakse gjetur vendin e duhur ku te pyesesh. Brenda 50 komentesh do te te analizojne me liber shpie.

mos e trem olso se ka mbi 2 vjet qi se ka thon nji llaf

Shume jane 50. smiley

Po mire mi, marrim angazhim ta analizojme per 25 komente.

Mos u sforconi shume ju burrat, se ju duam edhe per temat e tjera..smiley

po tu bllokua oxhaku bëj një cërre këtu : +355 42 237413 / 22 32 578

Ne rregull, por mos harro gersheret

qeke e tmershme ketlin. pr 10 minuta nga amerika n'tiron

Tati alametit ,si danashore,si drite...nji here burre nuk paska ose nuk i vika doret per asgje...ishalla per ndoj send tjetersmileyse me te piku garazhi ,mo zot ma keq tuk,tuk,tuk.Garazhi ky jo ca pika shiu mbi qelq.Mandej Tati rock  krejt e lire ..me ti diftu hallet pa pike zori...çfare makine ka mrenda garazhdi?

Ahahhahah. O Zane....e ka garazhdin bosh pra mo.....i duhet i makine brenda qe mos i boje mo pik pik pik smiley

Me fal moj Zane, por asnje fjale nuk te kuptova megjithese kam jetuar ne Shkoder disa vite

Tati,nuk ka kurgja qe nuk ke kuptu ,nuk asht kollaj....edhe une kam veshtiresi kanjihere me kuptu vedin hahahahahah

Nashti ketu eshte tema e kaloriferit, termocifit apo termometrit? 

Se po me ve ne dyshim ajo "30 pulsime"ca ka dash me thone autorja?

Ore e kuptuat qe kond. filloj te punoje qe ne mengjes 

Tatjana po ti ne rregull je? Punon mire?

Mos ndoshta ustai i kondicionerit quhet Onjegin...

 

 

Nga niseni ju qe mendoni se Tatjana u ka hequr nje tangent vargjeve

Po marr guximin t'ju shkruaj

c'do deshit më vec garazhit tim?

Paskeni qene/paskeni vdek per te qene njecik shpirtonjegin.

Tatjana, nje metode e lashte thote: godite kondicionerin lehte me shuplake dhe vjen ne vete....

Pse mo vetem mua me prishen gjerat? smiley

Nuk thua shyqyr...kushedi sa gra kane probleme te kunderta, dmth qe s'kane ku te mbeshteten per ndihme ne lidhje me prishjen e gjerave, nderkohe qe ti ke Peshkun. smiley

A u rregullu , se na late keshtu , sna bohet as me shkrujt kur mendojme qe shoqja jone po ngrin ftohtit ,ose te blejme nje te ri .

Po puna vrimes aty ke garazhi, si u be?

Kam punu per ca kohe handyman kshuqe me vjen dora per kshu gjonash... Zhbllokime, bllokime, hapje vrimash, mbyllje vrimash, ndrrim bravash... M'pytni mu se ua rregullo lali. smiley

Shi shi Hoppa, paska marre birren dhe kokoshkat para kompjuterit dhe po pret me padurim temen "Ndihme, vibratori ka probleme, s'lun nga vendi".

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).