380 Komente

0:2

Pra Juve eshte duke luajtur shkelqyeshem....PSG shtyll ,gol lavezzi e prap çfare rasti...!

Pastore ..pSG 2....

Valenthia na nderofte!

sikur m'zuni syri nji flamur t'kuq ne glasgow

po besoj do jet  ndonje kinez ne stadium o Bredho..smiley

 

p.s   spo los keq Celtic...  po cti besh eksperiences thuaj.  dhe keta italjanet jane mjeshtra per ti perpunuar  keto lloj ekipesh ''naive''.

Pse, quhet sot?  Mua Fiqo m'tha qe sot s'quhet. 

e ka nga te ftohtit Fiqoja.., mos ja ve veshin..

Shhhhhhhhhhhhht Belul.

Dy veshe per nje koke jane.

Nuk quhet.

Llaf ne vesh.

ne stadium ne glazgou ishte Rod Stuart...

Rodi eshte i perhershem ne Celtic Park.    para ca muajsh, kur Celtic fitoi kunder Barces u emocionua shume i vafri, nga gezimi natyrisht.     ndersa sot.........

qyqja, paska fillue sanremuaja

Neve, Juve, fituam, njehere, sapo e mora vesh lajmin nga njeri i sigurt! 

.

Ti ardhsh me Tepron sa me shpejt ne Tirone, amon jarebi! Po si mi nuk te vje terp e i merr keto habere nga dynjoja?

Qe mos shofesh Chievo-Juve ene mund ta pranoj, po qe mos shofesh Juven ne CH.L.! pupupu na felliqe!

Taksirate sonte duhet me u bo me Man U.

Une per vete do vi, zere se kam ardhur! Per Tropin s'maj pergjegjesi! Qefi me i madh eshte kur te shofim ndeshjen dhe me Dardanin, pastaj! smiley

sot perplasen  te ''fortet''....

 

... por edhe  gjynafqaretsmiley

 

p.s   Fiqo, por edhe  Monda:  sic e shikoni, afishja  ka edhe emra te medhenj,  edhe gjermanesmiley      po u ankuat dhe sot mo...... lere,  hiqni dore nga CL  dhe  nga futbolli ne pergjithsi..  vazhdoni   pastaj andej  me   ato sportet  e cuditshme: Rugby,  Baseball,  Ice Hockey, se shkon edhe  me  motin kjo e fundit..smiley

Juventusi ishte ne forme shume te mire, takinardi kishte pohuar dhe vete qe Juventus vetem me Barcelonen ka te krahasuar. Megjithate Barcelona ka nje pengese te madhe per te kapercyer javen e ardhshme. 

tani Juvja shenoi shume shpejt dje.. plus eficenca.. 3 here ne porte 3 gola.  gjithsesi , sido qe te merrte loja,  Juvja do kualifikoej..   keto lloj ekipesh , si Celtic, kaq e kane hapin...

ndersa nuk e di se me clloj ironie e ka thene Takinardi (nese e ka thene vertet),  po me  Mancesterin U, hajde me Bajernin, ti bejme qejfin, edhe  mund te shkonte krahasimi... po me tutje, ncuq!

Tani Belulo te rrime shtremet e te folim drejt. Une kom 30 vjet juventin e nuk ty me vje te te godas per ca gjona qe thu. Po ta fal se ju nuk e keni menien te neshja po te skicat e bazes ushtarake talione. smiley

Sa per krahasimin e Takinardit, une do thojsha qe nuk mund te kete qene per disa aksione te vecanta si psh goli i dyte qe ishte nje kryeveper si aksion. Sa per nivelin e Juves si ekip aktualisht, Juvja eshte te niveli i dyte me Bajern, Dortmund, pse jo dhe PSG. Ne nivel te pare jane Reali e Man U.

Barcelona? Car Barcelone me? Jo mer Belul, Barcelona ene Spanja duhen nalu kategorikisht te lujne ne kompeticione nderkombetare ene per ca vjet. 

"Grushti" i pare, gjysma e punes.

Ja te prekim hunden te mos e marrim mesysh.

Ronaldo.....goallll çfare kercimi qe beri...smiley

O Ronaldo, o bukeshkale, te pershendes me vargjet e Agollit:

Djaloshit ia mesova fshehtesite, ta gjuante topin si fajkua

ai e mesoi aq bukur, sa nje dite, ma futi nje gol dhe mua. smiley

 

Tifozet e bazes se MU jane bo keq fare po lexoj!! Ata te Moskes dmth.

shpetoi paq Reali   kesaj here...

S'me terheq fare futbolli juj...

Kush pret deri ne Gusht sa te filloje sezoni i futbollit prej verteti. smiley

ste le puna te shofesh i neshje rehat! smiley 

Jo se jam futbolldashesi me i madh i historise, por futbolli "juj" me futbollin "tone" eshte si yçi para shahut.  

Kujdes Kavir, se me rregull treshi mund ta nxjerrim futbollin si lojen e preferuar te komunisteve. A me gjen ndonje link direkt? ate bej...

Cfare eshte yci?

Bamke, rri urte mos me nguc tek Mancha. E kuqja jone eshte e kuqja e Djallit, jo e Djallit te Djallit.

Yci, eshte si ajo loja me X dhe O, qe kush rreshton tre cope rrjesht fiton lojen. Dmth qe kkur femijet kalojne moshen 7 vjec me mire preferojne t'i bejne atentate kujdestarit, sesa te lozin yc.

S'jam Bamka une. Thjeshte te pyeta per ycin. Por nderkohe po rri urte.smiley

Po prit moj njeri i paduaruar prit! Se thashe nje rruge e dy pune. Dhe bera dy rruge, e i hapa vetes pune. smiley

Faleminderit per Ycin. S'e dija.

Tashi kete te treten po e bej per fajin tende, qe nuk lexon postimin e pare, te cilit une i shtova pergjigjen e ycit kur ti po me thoshe "une s'jam bama". smiley

ps Dhe mos me nxirr bllof heren tjeter duke redaktuar komentin. smiley

 

Te pakten e bere.smiley

p.s. mire. me fal.

Ndeshje e forte.  Man U me fat qe jane 1-1.  Ronaldo ne forme te shkelqyer sot.

2-2 mbaron kjo ndeshje..Tani varet cfar thote Beluli, por si 2-2 duket.smiley

sikur te them 1-2 une..smiley

2 me 1 mbaron Belulo.

v.Persie... shpetoi mire Reali.. Brad, si thua ti?smiley

Barazim thash une barazim doli ca jam he? smiley

jo ne perspektive  ishe ne rregull ti ora, se   te dyja palet kishin  raste  per 2-2..smiley

nejse, ishte  ndeshje e bukur..., ''me shuta me golla,  keshtu bente analize specialisti i futbollit Miço Papadhopulli  dikursmiley

besoj se do kualifikohet Man U.   Reali nuk ma mbush mendjen.. ekip milionash, por qe prape, eshte i varur   eksluzivisht nga nje lojtar, Ronaldo. gjynah!

Te gjith thone qe Ronaldo ishte i papare mbreme, por mua nuk mu duk ashtu, disa krye sulme i shperdoroi kot duke gjuajtur nga larg ne vend qe te pasonte...eshte nje lojtar i cili e merr shume here topin ne fushe dhe e humbet shume here, siperkunder Mesi qe rralle humbet topin, dhe rralle shume rralle gjuan kot se koti duke prishur sulmin e  shokeve. Per mendimin tim Reali do te ishte skuader shume me e mire pa Ronaldon. Nqs disa lojtar per gjate sulmit kan mundesine te gjuajne ne porte por nuk e bejne duke vazhduar sulmin Ronaldo sapo merr topin e dhjet gjith muhabetin. Shiko Ozil psh dje kishte nje rast shume te mire te gjuante vete ne porte por perseri e pasoi topin megjithate sepse ka shpirtin e skuadres.

E idhet qe smiley

Reali ekip superior necdo drejtim, dominim total gjynof qe shkoj 1-1. Se dija qe mancesteri qenka kaq ekip mesatar. Portieri heroi ndeshjes. Prape kualifikohet reali. Di maria klas sonte, si dhane as nje penallti biles. 

Nuk eshte Man U. ekip kaq mesatar po R. Madrid te shkrateron ne kundersulm. Keshtu qe Ferguson mendoj me mençuri e zhvilloi lojen qe zhvilloi. Sulmoi vetem me sulmues dhe aq. Fundja mori rezltat pozitiv dhe pat mundesi edhe per nje gol tjeter me lojen qe zhvilloi. Per mua Ferguson tregoi epersi ndaj Mourinhos. Ndersa ajo qe R. Madrid eshte ekip me superior se Man U. besoj se te gjithe e dine.

Pse e ka me kuote Di Maria, pa dy - tre penallti nuki shtyhet ndeshja?

Nejse, Manches i duhet fitorja patjeter ne O.T. Te ferkojme ndonje gje tjeter se hunda nuk dha rezultat.

Spiritus tha qe Berisha jep verdalle dicka per te ferkuar... per ate pune ka ardh dhe Selami tha...

Hyzmeqari te shohe punen e hyzmeqarit! smiley

Belul ,mos fol me tifozllek....Reali e mbyti....

Zana, e mbyti, eshte fjale e madhe..  ja, vinte verdalle  ne gjysem fushen apo zonen e Man-it..   po kjo sepse Mani   e lejoi vete..     luajten ne fushe kundershtare, eshte terheqje taktike, per te kundersulmuar  dhe te mare nje rezulatat sa me pozitiv te jet i mundshem..   ja arriten,  me 0-0   ndeshjen  e kthimit ne Manchester kualifikohet Mani.smiley    

futbolli eshte arithmetike,  (Olimbi) Zana..smiley

Ca flet me vlla reali ja imponoi lojen dhe mancesteri skishte ca te bente si la se donte po nga halli. Eshte kot me fol po reali ishte nje klas me lart ne cdo aspekt. 

si ca flas une..   ishte ndeshje  klasike,  krejt normale vajtje-ardhje.   ku  ai qe luan ndeshjen e pare ne fushen e vet jep cik gas me teper, ndersa ai qe luan ne fushen kundershtare   eshte disi me i terhequr dhe kundersulmon..   ben lllogarite per ndeshjen e kthimit, prandaj..

ca prisje ti, ti hedhej ne sulm total manchesteri?  pse?   ne kete nivel,  ne fazat e fundit te CL, ku presupozohet qe jane vetem ekipet e forta, vetem Barca ka potencen dhe    imponon ne fushen e kundershtarit  njesoj sikur te luante fushen e saj, asnje tjeter!

edhe Celtic,  luajti ne gjysemfushen e  Juves  dhe sikur e  ''mbyti''   Juven dje..  te pakten me satistika,  mbajtje topi, korne , goditje ne porte etj.. po 3 golat i beri Juvja ama. 

Reali ka kundersulmin me te fuqishem ne bote, dhe nje fizikalitet e atleticizem qe realisht vetem nje Barcelone mund ta mbaje nen kontroll mjaftueshem por per mbytje do thoja qe ndeshja nga fundi mund te ishte fituar nga secila pale.

Nga ndeshja del i fituar Man U.  Barazim me gol ne fushe te huaj ne Madrid eshte goxha mire.  Man U i mjafton nje 0-0 ne shpi dhe del ne cerekfinale.

ka gola edhe ndeshja e kthimit. s'del 0-0.   ka per te pas intensitet te larte, por anglezet vrapojne dhe s'lodhen kollaj, kjo ka per ta zgjidh ndeshjen ne fund. kush do kete me shume kembe ndeshjen e kthimit. dmth nese realika aq fuqi e mund pa pike dyshimi, nese lodhet, athere del manu. sepse manu ska gje tjeter  pervec fizikut dhe vanpersi rooney. pjesa tjeter e ekipit eshte vari lesht. 

Te thuash qe pjesa e tjeter e ekipit te Man U eshte vari leshte, do te thote qe o s'e njeh fare ekipin o flet qesim.

Ke lojtare legjenda si Scholes qe ta kontrollojne tempon e ndeshjes dhe mesfushore te rinj dhe goxha te mire si Cleverly qe as luajten dje.   Pa harruar Hernandezin nqftse te duhen nxjerre gola nga hici nga fundi i ndeshjes.

E thashe me siper qe atleticizmi dhe fizikaliteti i Realit eshte i paarritshem ne boten e futbollit, por ndeshja s'ka per te qene thjesht kush eshte fizikisht me i pergatitur sic nuk ishte e para.  Ka per te qene goxha taktike dhe serisht e perqendruar rreth Ronaldos.  Taktikisht dje Fergusoni e fitoi betejen ndaj Murinjos, duke e mbajtur relativisht nen kontroll Ronaldon duke e markuar tere kohen me Jones.  Benzema dhe Higuani ishin ingezistente, dhe pa gola nga keta te dy qe te presesh qe ndeshjen ta fitoj Ronaldo eshte te enderrosh pak si shume.  Lojtari me i rrezikshem dje per Realin ishte Di Maria, por cuditerisht Murinjo e hoqi ne pjesen e dyte.   Mos te harrojme ama qe ndeshjen e kthimit Man U luan ne shpi dhe ne avantazh.  Duhet Reali te prodhoje dicka te jashtzakonshme, ose Man U te kete nje ndeshje katastrofe qe te kete shanse Reali te dali ne cerekfinale.

ska asigjo te jashtezakonshme, reali eshte super ekip ndersa lojtaret me te mire te manu jane runi dhe vanpersi. pjesa tjeter e ekipit nuk krahasohet me realin, as ferdinand as vidic as evra me ramos, varane arbelao apo coentrao apo marselo, per me teper  te mos flasim per super mesfushen e realit, ozil= klas boteror, xabi alonso = klas boteror , khedira ***, di maria ****, modric *** jane shume here me lart se cleverley , qe ka filluar kete vit te loze , dhe kagawa, carrick, valencia, anderson apo noi tjeter, as qe krahasoj scholes e gigs se skane per te hy fare ne fushe jane pensionista kur ishin te rinj po qe kane qene super lojtare tani sjane me per kete lloj ndeshjesh, sulmi esht i vetmi repart ku mancester eshte pak me mire ,  ronaldo ben diferencen por po qe se benzema dhe higuain nuk lozin mire ka probleme 

apo handikapate si johns , evans e smalling. ferguson dhe murinjo jane trajnere sh te mire, ferguson ka me shume experience por murinjo eshte me expert dhe agresiv per disa gjera. 

normal qe e hoqi edhe di marina edhe xabin  sepse ka dhe 90 minuta te tjera per te luajtur ka dhe ndeshje kupe me barcelonen me duket , keshtu qe  i duhej ti hiqte, hyzmetin reali ja beri, por  chl eshte e veshtire nga te gjitha anet.

them se sa fuqi do kene per te luajtur do e percaktoje pasi mancehster ka shpirt gare, luajne fuqishem  kane intensitet dhe te thyejne. ky eshte i vetmi dyshim qe kam per ndeshjen e kthimit. nese reali do te kete kembe deri ne minute te 90-te atehere une them se fiton, biles them se nje gol i realit nese shenon i pari ka per ta bere ndeshjen shume te bukur dhe do kemi gola nga te dyja anet. 

Ky koment duket sikur vjen nga nje tifoz Reali dhe dikush qe e shikon futbollin ne menyre siperfaqesore.  Po, po ti marresh nje nga nje lojtaret e Realit dhe te Man U e ti krahasosh gjate sezonit apo gjate gjithe karrieres se tyre pa dyshim qe Reali ka me shume lojtare qe jane me lart se Man U, por ja qe futbolli eshte sport ekipi dhe jo sport invidual.  Si ekip ne kete kohe Man U gezon nje forme me te mire se Reali.

Giggsy hyri ne fushe, dhe ta siguroj qe nqftse i duhet Man U, ne nje situate kur jane ne avantazh dhe thjesht duhen ta mbyllin ndeshjen me nje mesfushor qe rri thelle (si Pirlo) dhe kontrollon topin dhe tempon e ndeshjes edhe Scholes ka per te hyre fushe dhe ka per borxh te shkelqeje edhe pse 38 vjece, duke ditur qe pozicioni i tij nuk ka nevoje per pergatitje superfizike.

Ai Jones qe ti e quan handikapat (vetem 20 vjec) e mbajti relativisht nen kontroll Ronaldon ama, po ashtu dhe Evansi bashke me Ferdinandin 34 vjecar e mbyten si Benzemen e si Higuanin.  Sa per Fergusonin pastaj eksperienca, titujt e fituar, jetegjatesia ne krye te nje nga ekipeve gjigande te futbollit flet vete.  Ndeshja e pare nga ana taktike u fitua nga Fergusoni.

po ti mo burr ca na bo si profesor kot, ke dy here qe me thu o smerr vesh nga futbolli o sheh futboll siperfaqesisht o je tifoz i realit.... fol or burrre per ndeshjen mos u merr me mu 

sa per dijenine tende futboll kam pare tere jeten, nuk jam tifoz i realit , dhe me pelqen futbolli  jo vetem kur  e shoh ne tv por edhe e luaj vete prej shume e shume vitesh rregullisht qe kur kam qene femije . 

une e kuptoj qe je tifoz i manchester edhe une e kam qejf si ekip , por te themi ate qe eshte reali eshte me i mire se manchesteri . edhe murinjo eshte me i mire se fergusoni. ka shume qe e kane inat, por jepi hakun, eshte i zoti. kur te jete sa fergusoni ne moshe do ti krhasojme koke me koke, une them qe tani qe eshte me lart, mejithate ja lejme kohes. inati nuk hyn kur sheh rezultatet 

Per ndeshjen te kam folur por ti ke keputur ca pohime qe te bejne te mendosh ato qe thashe, kur thua qe pervec V. Persie e Rooney pjesa tjeter e ekipit eshte vari leshte apo qe ndeshja e kthimit do jete vec duel takati e fizikaliteti apo qe ekipet  as krahasohen.  Menyra se si flet duket sikur Reali po ndeshet me ndonje APOEL a dicka e tille, por interesi per kete ndeshje te tyre si dhe rezulati nga pjesa e pare tregon ndryshe.  Ndeshja perceptohet si perplasje midis gjigandesh qe jane afersisht te te te njejtes stature, me trajnere legjenda e sigurisht me Ronaldon ne mes i cili u rrit e be futbollist i klasit botror ne Man U.

Malaga do te perpiqet te beje surprizen, ndersa te besuarit e Terimit te madherishem do te kene perballe tyre Shalken e ftohte.

Ne Londer pritet te jete e thjeshte ne leter, ndersa ne Milano do te triumfoje modeli mohak.

Fito Bayerni , Fito Porto , Milani barazon ,Gallatasaray fiton.

Mire mo mire se e morem vesht por neser m'duket se fiton dhe Milani , nejse ke kohe deri neser smiley

Ku luan milani neser ne shpi e?, edhe behet ndonje film ka mundsi biles ta mundi barcen . Go Gunners underdog mentality.

Se kujt i kishte dale Filxhoni keq per Bayernin sonte smiley

Me mire te me kishin vrare ne vend te ujkut smiley

Larg qofte , luj venit , fallxhores me gjithe filxhan nuk i duket me as nami as nishani !!

Pd: ste pata asnje borxh Penar Musaraj qe me fute ne gjak me fisin " DRUPAL" smiley

S'ka gje se do vrasim 11 ujq bavareze ne Londer. Si tha halla "Ua terezim prape ne darke".

Jo me syri, kendi ka rendesi... smileypresion i madh...

Une e nisa me Tiramisu sot ne mengjes. Majalt gjer tani dita, e majalt do ngryset besoj...

Kom fryke se ora 11 e nates ( me oren tone ) do te te gjeje keshtu :::::   smiley  smiley

Pse i ndryshove mer? isha m'rregull me smiley 

Ishe ti por s'isha une smiley

Hajt se ta falim, sot. Une majalt do ta kem gjer neser ne darke... smiley 

Nuk do te ta japim ate kenaqesi mor Bamke Qylollari , Katalanasit do ti gjymtojme dhe kur ta degjojne emrin San Siro tu dridhen leqet e kembeve.

Jeni me fat, ju bie te mesoni se si luhet futboll qy me ndeshje te pare. Edhe kur te humbni, te fituar do dilni.

Zëre se, zëre se

Fiqo, fanelen s'e vesh dot se ashtu kam ca pune. Filxhanet andej me bar miu.

smiley

As per gjynaf nuk me bohet me qen me ju... te katandisej alemania me ksi tifozesh.... ncncnnc

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO PAAAAAAAAA

paska qene kafe e skaduar smileysmiley

Po keshtu eshte kur duan te hedhin fall me kafe ekspres... smiley

Sa po rregullosha ngjyrat e televirozes

Bar miu Bamke = Krooscifoz !

Na, na mos e thyj filxhanin mer se eshte komplet!

Qenka miqesore

2 me 0

E de kujdes kompletin japonez, ate me dragonj, se mos na thyhet ndonje... e s'kemi me c'te gostitim mysafiret e pizmosur! smiley

Shiko, Arsenali c't'i beje qe po e rreh Bajerni. Se po mos ta rrinte Bajerni...e kishte rrahur tre here Arsenali moj.

Nuk e pi me kafene tek ai lokal une. Shiska enderra mashtruese ai. Mire qe nuk vura skedine.

Dhe ti ruaj gjakftohtesine, here tjeter. Sa te thahen lulet e ftohta te marsit, ne prillin e thyer do kthehet dhe shtergu i fundit e dite kafenesh priten. 

Uee c'paske qene. Qenka dite humbjesh sot. Giornata nein! Bajerni po fiton, magjia e zeze s'me eci, armikut iu be qejfi qe une e Bama dolem bllof, ti m'inumerove te gjitha  balle per balle, e s'me le hic te beja ndonje koncert. Po s'prish pune. Humba betejen, por jo luften.

Mbahu, Ije, Ne Do Te Fitojme. 

Me pikatore? smiley 

smiley hajt mo, keni fat me mesu nga gabimet e Milanit neser qe fillo dhe CL... smiley 

Po pse e theve? C'faj te pati filxhani? smiley.

O Millosh! Sezoni turistik fillon sot!

barazon arsenali (ket ndeshjen e maj mend kur udhtova ne kohe)

e mer Bredh..  Arsenali te shoh ta mbyll ndeshjen  ne keto kuota...  se  ben vaki  nga irritimi  mos u del ndonje me karton  te kuq..  e  do ta paguajne shtrenjt  pastaj..smiley

Me portierin Polak si e ka alergji topin e futbollit, Szczesny, ti s'thu ishalla nuk ha mo gola Arsenali!

Ja kshu fillohet CHLja Beluuul smiley

ehe,  me kembe te mbare  (me te djathten)..smiley    

 sidoqofte,  sdo anashkaluar  fakti qe ky Arsenal eshte   shendetlig..smiley

 

E phiku Fiqo tezelivorin. Hajde bluza nam Bajerni i Modh sa i modh qi je ti smiley

Po sikur e kishin lone 1 me 4 apo cqt smiley

Une s'e shava Gomez me ato tre germat, se me vjen tulp. Por 4 me 1 do kishte qene.

Vuan Arsenali me Polaket - Szczesny dhe Koscielny. Portier me idiot se ky i Arsenalit nuk kam pa!

Edhe portieret e skuadrave Shqiptare jane me te mire!

per pak qene t'u barazu. Nuk kish gisht te goli 3te portieri po ata ja varen mbrojtjes dhe s'po e linin bayernin te merrte fryme

Portier me te dobet se Szczesny nuk ke ne PL! 

A e pe si u shtri ne toke kot, ne golin e trete? Po mo kot, komplet kot!

Eshte shume i ngathet, nuk ka intuite (doli kot me grushtu topin dhe ngeli si mut ne mes te lojtareve, se nuk ishte fare afer topit).

Nuk mundet me kape top me dore, vetem grushton ndonje top qe i vjen turinjve - dhe keto topa i qon ne kembe te kundershtareve, zakonisht.

Nuk ka shkeputje as anash dhe as lart.

Shkurt, ai nuk ben per portier. Duket si shtylle e trete!

Mos te te vije turp se do te thote " cun i qute " smiley

Kur mbaron kjo?

 Ça te boje dhe albitri shkret.. U munu po aq ka ndore. O zot sa e kom shajt, duf tmodh paskerkerkerkeshkam pas pas mbledh smiley

Shi Bamka tashti kot fare , bo sikur nuk osht ne peshk .

E vura alarmin per Barca-Milan, 3:45 am! smiley Po a shihet surrati i Balotelli-t ne pike te mengjesit?! smiley O Berluskon, te rafte botoksi e liftingu i fytyres deri te kerthiza jarebi! 

bajerni super ! 

me tha njoni qe milani fiton sot 3-0 

hahahaaa

Bajerni ne tre vitet e fundit, dy here ne finale, dro edhe sivjet dalin ne finale, pastaj vje Guardiola me kater gjuhe te huja per tre vjet te tjera, si tip Fibayernacci Sequence

Milani po te luaje lojen e vet ashtu si ne aspektin e organizimit, por edhe ate emocional, kane gjasa te marrin rezultat shume pozitiv, me porte te paprekur qe do tua lehtesonte shume punen ne Barcelone.

Atmosfere Magjike ne San Siro.Stadiumi plot.mishi kokerr!!

Uniformat e Barces sonte!!! smiley Si kostume patinazhi artistik...

Do jene te qellimshme per te krijuar konfuzion ne radhet e Milanit... smiley 

Me dhembin syte! Pale Valdez, e paska jeshile me te verdhe, si punetor bashkie! smiley

Hej, si është ai shoku im kokëbardhë? smiley

Top e ke shokun! smiley Master of his destiny (and ours) at two years of age! smiley

Kendon "Iano (Milano) siamo noi" perfekt! smiley

Kjo nuk o e ndershme!!! Kundra ketij "armiku" kapitullo direkte! smiley 

smiley 

... smiley ia harrova dhe ditëlindjen sivjet. Kam dash të merrem me gjona të mëdha, dhe i kam harru kto gjona e vogla të lezetshme, like him. 

dy e? hahaha. I kanë dalë dhëmbët? Është ngrit në këmbë? 

S'ka gje, s'mban inat ai...akoma. 

Dhembe plot. A eshe ngritur ne kembe? Gone with the wind si Shevcenko! Na mban ne forme. smiley

nice. smiley nuk duket keq si projekt deri tani. se kalamajt janë gjithnjë work in progress. smiley 

deri tash Zot mbaje ,ma mire bane...milan c'e............

Albitri komplet me Barcelonen deri tashti

Them se do ti shqepim .

..ne mbrojtje smiley 

ne oren 11 keshtu do jesh : smiley

me ke thon kshu: smiley 

Hej po gjer tani, futboll tipik italian e? Gardh + mirakolo....

Rastet me te mira per gol i kishte Milan me thene te drejten... ndaj jo shume mirakolo por gardh + sulm. smiley

Kodoshi!!

Nuk ka zemer Barcelona te afrohet ne porten e Milanit sepse ja ka friken El Sharawawayyy qe duket ne formen me te persosrue sot.

Muntari si tanks...Hiç Messi deri tash prej tij....

Edhe emrin e ka Sali 

E ka Syle--Si Sylejman...myslyman,mban ramadan,vertet

carro armato mer. 

ka ne emër sexy... Muntari. 

non ti allargare...asht krejt i zi....smiley

of course. Se nga ana fubollistike nuk krahasohen de! Messi me Muntarin. Krahasimi hyn në tjetër vend. 

Barca kur s'te hap dot me tiki take, behet nje dimensionale dhe e merzitshme.  S'ka fare depertim.

Nuk punojne ingranazhet e Barcelones kunder kesaj mesfushe te mireorganizuar deri ne detaj te Milanit, me romb te elasticizuar. Nderkohe Barcelona filloi lojen e ashper me faulla te njepasnjeshem.

S'ka romb aty.  Milan luan thelle dhe ngushte, me shume pak hapsire midis mbrotjes dhe mesfushes.   Njelloj si Chelsea vjet me skeme 4-5-1.  Messi i frustruar detyrohet te dali ne krah te gjej hapsire per te luajtur, por Milani eshte goxha i mireorganizuar.  Montolivo kur do eshte lojtar klasi.

prandaj thashe romb i elasticizuar sepse eshte vesthire te vihet re me nje sy amatori, nejse rendesi ka qe duket qarte mireorganizimi i mesfushes se Milanit. Barcelona eshte mese e frustruar dhe kjo vihet re dhe nga loja e ashper. Ne pushimin e ndeshjes jam shume i sigurte qe allegri do tu kerkoje te jene me te shpejte ne te treten e fundit, ku kuptohet shpejtesia e Sharaway dhe diagonalizimet e mundshme drejt Prince do arrijne te pakten te shtojne rastet per Milanin, qe gjithsesi i pati me te shumta ne numer se Barcelona ne pjesen e pare.

Po c'sy amatori thua ti ore, syte e amatorit jane ato qe shohin rombe ku s'ka rombe.  Hapi syte mire e i sheh te rreshtuar 4-5-1 pa topin, dhe vetem me El Sharawy rri pak me larte qe te jete gati per kundersulme.

milan under presur ..spo kap top eshte mbyll ne port

Mbaroi pjesa e pare...Barça hiç...Milani shume mire i vendosur ne fushe...Taktikisht ottimo...Messi meze,,,

Mbajtje Topi:

M 33:67 B

Si ndarje pushteti me duket mu...

Meta-Berisha? N'rregull duken llogarite. smiley

Sikur te kishte bere gol Sharaawy ne min e 15, ose Boatengu pak me vone! Ishalla i mbajne leqet dhe pj. 2 Milanit!

po po aty mbahu ti, 2-3 petlla do ti haj milani..nji prej mesit

Lujti mrome Arsenali smiley

arsenali per momentin eshte dobet sidomos mbrotja, me bajernin kishte nje mundsi te vogel per barazim, kur ishte 2-1. ai goli i 3t e fundosi fare.dobet!smiley

Nderkohe goli i Elmazit per Gallatasaraj ka gjetur pergjigjen e yllit te kombetares amerikane Jermaine Jones.

Shih shih Shalke, 1-1 ne Stamboll pjesa e pare. smiley

kryeveper goli i gallatasaray-t... kontroll me tako i Ylmiaz-it dhe predhe ne porte...

2 me 0

MILANNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

22222222222222222222222222 milan....88 minuta! muntari ....a ju thashe se asht si tanks...............................

Ejjjjjjj, cfare ka Peshku? I ra alivani si mua kur beri Milan golin e pare? smiley Apo te i dyti? Allegriaaaaaaaa, caro Allegri! smiley

SAN OV E BARCELONA!!!!!!!!

Mo u merzit smiley

smiley

smiley lene se pajolin e mesin ti kem para tani.... ju thafshin komet, ju thafshin... U perpoq iniesta, po shume vone...

Milanit si ve faj, gardhin e boni mire....

kodosh arbiter ,5 minuta shtese dha...

Hallall Milani

Brado, urime zyrtarisht! 
te uron dhe gjembi me Elben

br3dharak leni llafet , shko bli shishen e veres se nuk shkohet durbosh ke tjetri , mos harro na ble dhe nje kile rrush smiley

Mbaroi! Bravo, cuna! smiley

Finitoooooooooooooooooooooooooooooooo------------ Milannnnnnnnnn smiley

bredho smiley

ragazzi madheshtore...epokale...Milan.....tesh fiton edhe Berlusconi....!!Si jena ne Milanista ...furia rosso nera....

ndeshje perfekta po thone specialistet...ku jane ata qe bien perqindjet e mbajtjes se topit.....ta mbajne topin tesh...messi nuk u pa kund...e kishin mshehe...mas Muntarit...

Bamke , o Bamke , ku je m'cef smiley

tu vlu... tu bubruu...shif me lart...

urime  te gjithe milanisteve per  fitoren!smiley

poooor,  atenzione!!  (tm zana),  mbaroi pjesa e pare..smiley 

flm 

pse eklipso  edhe ti me Milanin?  se dija..smiley   ne pergjithsi,   nuk te kisha pare kendej  nga kendi i sportit..smiley

 

ne fakt,   Barcelona  qe   kur doli ne fushe me ato uniformat   (si  bicim  papagalli  apo gardaline)  u duk qe  nuk do impononte...   dobet, shume dobet!!

Po tma kishin thene edhe do e besojsha, po tashi qi e pashe me syte e mi sikur sme besohet.. Barca kshu?!

Ju lumshin kembet!  Barcellona skuadra me e merzitshme ne bote buuuuuh

USBota - 20 Shkurt 2013 - 18:01

Milani po te luaje lojen e vet ashtu si ne aspektin e organizimit, por edhe ate emocional, kane gjasa te marrin rezultat shume pozitiv, me porte te paprekur qe do tua lehtesonte shume punen ne Barcelone.

 

Bravo Milani.  I paskan studiuar ndeshjet e Chelsit me Barcen goxha mire.  Taktikisht shume te disiplinuar, plot grinte e me pergatitje te mire fizike.  Vetem nje gjuajtje ne porte Barca.

Barca sic thashe, kur luhet ne kete menyre behet nje dimensionale dhe joefektive dhe zakonisht zbythet nga nje ekip fizikisht me i madh dhe me i fuqishem se vetja.  Kur s'ke pyke tipike, te fuqishem, shtatlarte e i mire ne ajer athere s'kuptoj pse nuk nxjerr Piquen ne sulm per ta care skuadren tjeter.  Gafe taktike e madhe kjo, dhe kokederrllek i paarsyeshem.

Realisht nuk e prisja qe Milani jo vetem te fitonte por dhe te luante kaq fort.  Maksimumi mendova se do merrnin nje barazim.  Barca po nuk gjeti menyre tjeter te luaj, rrezikon te dali me bythe perjashta qe ne 16-ce.

edhe njehere qe fitoi Milani ndaj Barces, (fitore e madhe ne fakt)  spunon peshku..smiley   sabotojne adminet me duket,   nuk i shohin dot milanistet  te gezuar..smiley

Na kane inot dhe njonen qe e kemi krahun tone domethene , sonte e paskan lone pushim smiley

Dhuratë për ditëlindjen e Olit. smiley 

Për Zanën: dai Muntari, MONTA. haha. 

 

Kisha mundesi te shikoja vetem pjesen e dyte dhe me duket sikur Barca eshte bere me kohe viktim e suksesit te saj. Skuadrat e tjera behen si gladiator sa here luajne me Barcen, dhe barca ndihet e detyruar te beje loje te rezikshme. Ketej e tutje, sa here qe luajn me skuadra si Chelsea apo Milani, jashte shtepis, duhet qe Puyol ti japi topin Piques and back and forth, sa te hapet skuadra tjeter. Tifozeve nuk do ju pelqej por skuadra e shtepis do ta ndjej me shume presionin.

Ps, pashe ndeshjen dje midis Arsenalit dhe Bayernit, dhe meqenese tifozi i Bayern perseri ndeshje e merzitshme. E kisha incizuar ta shikoja me vone por humba interes ne 30 minutat e para kur rezultati vajti 0-2.

this was our gameplan smiley

Ma keni shtu jeten sonte , brravo Milan !

Balotelli merr miljarda, ty te shtohet jeta mer qafir

Ca me duhet mu ca merr Balotelli , une skom ku coj leket e mija smiley

Mosu ndje se o fushata afer e vijne te kerkojne fonde....jo per gjo po si dihet mund te fitoje ai palla gjate e ste kthehet "investimi" smiley

P.S E more vesh Lsi-ne. Cdo drejtor drejtorie me detyrim 100 vota kurse nendrejtoret nga 20 smiley

Palles i ka shku koeficenti 4.50 smiley

smiley

Brado, pavaresisht se mu be qejfi per humbjen e te merzitshmeve katalanas, goli i pare i Milan ishte faull. Topin e ndali me dore nje i zi i Milan para se te gjuante Boateng.

ne fakt gjate ndeshjes nuk dukej qe ishte prekje me dore por kjo video e ka fiksuar me se miri

 

Ne c'kuptim e ka fiksuar? qe ishte prekje me dore?

Une shikoj qe nuk eshte, ben sponde te fytyra dhe nuk prek fare krahet, sdq secili ka perspektiven e tij sipas oreksit. smiley

ky nuk do ishte goli i vetem i takimit, Milani e dominoi komplet ndeshjen, dhe per mendimin tim kishin mundesine ta thellonin rezultatin

Mario Balotelli on Milan and Messi:

Mario Balotelli: "I didn't participate today because of the laws of the Champions League but I do not know why Messi didn't participate."

Hajde gol hajde... smiley Inter 0 - 1 Milan

e vai!!El SHarawi....Il Faraone....

epo e tha Allegri: fitojm ne

Ishte ne konference shtypi sot me Allegrin edhe AI....buza vesh m'vesh....smiley

AI kish zbrit me helikopter te klubi dje

qy çfare mbretit asht...i hipnotizon te gjithe...me duket se piloti po i mban pallton...smiley sikur iu hedh sirren...si thoni ju....

il mantello, al cavaliere

Krajl

pupupupu spektakel Balotelli.... smiley

te shohesh Milanin eshte kenaqesi por kurre sme kishte shkuar mendja qe te shohesh Milanin te komentohet nga nje Arab  i cili sigurisht qe duhet te jete tifoz i Milanit qenka e papershkrueshme smiley ueeee te qeshme me lot ......

Ajde Classico ajde

 

ueeee, Fiqoo,  po ketej u beka nami..  3-0  po fiton Reali ne Barcelone.

efekti Milan smiley

e mire,   2 humbje radhazi,  kaq ishte ''syri i keq''..      javen  qe vjen,  Barca  fiton 3-0 ndaj Milanit  dhe Reali  humbet  ne Mancester.  te gjithe te lumtur pastaj..smiley

lol si te gjithe te lumtur? Po per Bradin, qe shikon me koment arab, nuk mendon fare... smiley

Shume i lumtur Bradi sonte smiley

Nuk ishte vetem syri i keq Belul.  Barcelona me Milanin dhe Realin keto dy ndeshje eshte dukur shume keq.  Mungoi ai presingu tipik i fuqishem i Barcelones qe e fiton topin ne gjysemfushen e kundershtarit, Messi ka humbur pa nam pa nishan, Iniesta me Fabregasin vetem sa pengojne njeri tjetrin, mbrojtja me gafa te njepasnjeshme, 12 ndeshje rradhazi tani qe kundeshtaret ju kane shenuar gol, dominojne topmbajtjen por nje dominim i parrezikshem qe s'krijon shance goli.  Duhet te mbledhin veten para te shtunes se s'duket mire puna, e pastaj i presin ata ujqerit e rinj te Milanit.

po pse mo Pakapo,  nuk i lejohet dhe  Barces  te  kete 2 dite te keqija.. jashte forme..?!   edhe makineri te ishte,  do pesonte nje defekt,  tek tuk...     keto gjera ndodhin..  vin nje moment qe bie ritmi  i ekipit..   tani pritet  ngritja.  se po sre,  nuk  ngrihesh,  do thosh ndonje filozof...smiley

Belulo , 3 dite te keqija te jesh ne rregull......

dakord,  3 dite,  po brenda te njejtit muaj ama..    e treta i bie ne mars Brad, ne pranvere..smiley

Ate e vendosin vete ata ne ju lejohet apo jo, por kupa e mbretit vate dhe vate ne dore te kundershtareve te tyre te perjetshem, duke e bere kete kete trofeun e dyte rradhazi qe humbin ndaj Madridid.  Gjithashtu mali e kane shume te thepisur per te mundur Milanin e  per te dale ne cerekfinale te Champions, perndryshe vate dhe Championsi e po vate dhe ai ju ngelet vetem Liga.  Per nje ekip si Barcelona, s'besoj se mjafton.

Hakmarrje per maniten.

E teprovi pak smiley

Shyqyr qe po rrifet prape kjo Barca. Nuk kam asgje me Barcen, por me tifozat e Barces. Eshte shume e lehte me be tifozllek per nje skuader qe vetem fiton.

Respekt per tifozat e Interit. smiley

Dy humbje bindese brenda javes per Barcelonen.

Lol, sa e forte! Ja c'te bejne tifozat...dhe interneti, me vjen gjynah per keta futbollistet ndonjehere.

Messi, vazhdo "i humbur" deri pas ndeshjes me Milanin, pastaj e marrim ne ne telefon Jordi-n dhe te vjen te merr. smiley

Pu cfare i ka bere C. Ronaldo, Pique-s dhe Di Maria atij tjetrit Puyol

Gol...gol...gol...gol.....

Milan Lazio 1 - 0 smiley

ueeeee kush rreh Milanin 3-2 tani smiley

Forcaaa Lazio. Ti fus nje dhjece Lazios une tani 50-1 koeficenti smiley

Pse s'thu ti qe e paske kap smiley

3 me 0 !!!!

paska marr zemer milani smiley

Gol...gol...gol....

2 - 0

Hudhra, hudhra per syrin e keq! smiley

Kom heq vareset qe me Barcelonen dhe kom vone gjerdan hudhrash ...... pu...pu...ca te punoka syni keq smiley

Hahahaha, paske sakrifikuar shume! Te qenkan larguar cupkat, po fiton Milani! Ti po qe je tifoz, hallall! smiley

Do boj si do boj deri ne finale te CH L smiley

Rrofsh per sakrificen, shoku milanist. smiley Terbohu ne vere, pastaj. smiley

ndeshja....

http://motionsdube.files.wordpress.com/2013/02/real-madrid-vs-manchester-united-2013.jpg

 

.......takticienet

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/12/20/article-2251022-0000090000000CB2-797_634x331.jpg

 

.........spektakli

http://resources3.news.com.au/images/2013/02/14/1226577/671555-soccer-uefa-champions-league-round-of-16-first-leg-real-madrid-v-manchester-united-santiago-bernabeu.jpg

 

....hë,  çprisni.. flisni..smiley    une them kualifikohet Man United..  po mos me pyesni si..smiley

Si tha Mouja: Ka per te ndaluar bota tha per te pare kete ndeshje.

more lere Moun...  po ti ca thua.. se  analiste pas ndeshjes behemi te gjithe.. tani eshte puna, para ndeshjes..smiley

Une si tifoz i Man U them qe Van Persie e fiton ndeshjen nga fundi me ence, 2-1 per Man U.

2-2 me sh keqardhje per Man U

sot eshte ndeshje per shijuesit e vertete te futbollit ,jo thjshte tifozet.Bej tifo per MU.Eshte skuader zotnishe e jo gabelsh portugez...Mandej ne nje te ardhme te afert me ndihme te zotit me mire mu se sa Real per Milan-insmiley

Madrid!!!

Ku mund t'i shofim ndeshjet online?

Fox soccer 2Go

rrofsh!

merr nji dreambox smiley

 

Ej, i papare ky dreambox. S'ka lloto qe s'e ka. Nja njemije kanale.

nuk eshte Ronney...

u zgjua MU !

FAK! ca fati realiiiiii

po dhe ai shkoi ja perplasi te kembet

ketij Ryan Giiggs duhet  ti ngrene nje lapidar  ne Manchester.. te luash futboll kaq shume  vite ne nivel te larte,  eshte fenomenale!

 

 p.s    sapo shpetoi paq Reali..  po nuk  e ka te gjate,  jooo..smiley

Eshte tjeter klas lojtari ai o Belul.  Edhe 40 vjec ka per borxh t'iu thote ketyre kalamaqeve, hec te baba te mesoj si luhet futboll.

Superndeshje. Kam tifo per The Special One, por sonte fitofte me i miri.

Di veten qe Reali Kualifikohet.

do veme nje bast te vogel?smiley     Manchesteri kam thene dhe them une..

E veme , vendose ti bastin smiley

dakord!  nje dreke a darke.. dmth si te jete vafti!smiley

U kry smiley

shishja e veres se vjeteruar eshte kthy ne standart, Belul. Pse kerkon ta prishesh? mos valle pas ktij akti te vogel e te parendsishem ne dukje fshihen egoja jote dhe ferkimet brenda grupit?

Nuk eshte shume i parendesishem ai akti smiley

po vera e vjeter eshte ekskluzivitet i kapos,  Pjerit..    nuk  mund te themi edhe ne figurantetsmiley  te njeten gje.. ndryshe  behemi si kembet e dhise..

 

ndersa per ndeshjen. me pelqen vendosja Manchesterit sot.. dmth,  nuk eshte ne pritje  te kundersulmit, meqe 0-0 e favorizon,  por  kontrollon,  dhe sulmon rregullisht..  duan dhe do bejne gol!

Reali pret vetem nga Ronaldo, sh pa ide

po te shikosh  me siper,  komentet e para disa javeve,  te njeten gje kam thene.. eshte gjynah  qe nje ekip shumemilionesh,  prape  varet nga nje lojtar, Ronaldo.

i ka te gjitha mundesite per te bere loje skuadre, te nivelit te larte madje mjafton te shikosh organiken. po shko e fol me trajnerin  e RMA 

Ndeshje e forte, e bukur dhe e hapur.  Shanset me te mira i ka pasur Man U, dhe sigurisht goli i duhet sesben Madridit.  Me humbjen e DiMarias bie dhe cilesia e kundersulmeve te rrufesheme te Realit, qe jane arma me e forte qe ka ne arsenal.  Ronaldo gjekundi.

Bobobo russia

Ca ka ndodh ne Rusi mo .

Dordordor mundi

E kthejne Ruset e kthejne , po he smiley

Ukraine o Fiqo!

do e kete harten me BRSS akoma smiley

I nxire ne fytyre Mou..Mandej ..ishte shume elegant kur ishte me Interin...veshte do kapota trecerekeshe te nje rafinateze te pashoq...Tesh vesh do xhybe....si depres duket...

Aaaa mos na prek profetin e Setubal, The Special One. Ai nuk nxihet kurre, ka nje aureole qe vetem te pak te zgjedhur ne bote e kane. Ave Jose!

Stadiumi xverdh si n'Pitsburg.. Dy golla ne sejcillën pjesë.

Dominacia ñemčia. Totalna.

Brad... e bete vet..smiley

Duro , e kemi me Kualifikim smiley

po po   e qarte,  kualifikim.smiley

po  kur behet gol,  gezojme, apo jo?smiley

Te iku Dreka .. Darka Belul.. e sigurte Bradi ka paguar Arbitirin..smiley 

thashe se nuk do e kishin fut as kte. kisha me e thy kompjuterin

hahahhaa autogol....

keta te dortmundit kane sulmin me te fuqishem ne platnet, 4 gola ne dy ndeshje dhe mbetet dhe nje pjese loje per tu luajtur. mbase do kemi nje perseritje te finales Juve-Dortmund sivjet.

Reali ka akoma weapons per te perdorur, jane benzema dhe modric akoma pa u perdorur. ka taktike champions league dhe Mou eshte shume me eksperience, jane edhe 45 minuta dhe goli duhet te vije ne momentin e duhur ne menyre per tu kualifikuar. Duke thene kete, Manchesteri nga ana tjeter nuk po ben asnje hap fallco dhe dukt shume mire deri tani.

 

Glory Glory Man United!

vetem nese ktek Kaka  zgjohet milanisti qe e ka kopazdryp MU rendshem.

eh gjera qe nuk kthehen me

Ozil, boje vet rrusho se kto paskon merdhif

Ja beri tumin arbitri ndeshjes! Ptuuuu hale!

e dhjeu

Nuk ishte per te kuqe...

pse i dha karton te kuq Nanit ky trapi??   e verdha ishte mjaftueshme  per kete rast.

 

super ndeshje,   ndersa arbitri vajti e prishi...   ca maskarai!

Ishte me kemb perpjetë.. e kuqe.

S'kishte asgje te qellimshme aty.

çfare mizerabel arbitri...

parashikoj nje 10- 12 minuta presing te forte te realit,  po pa ndonje dem serioz..  pastaj ka per tu ripozicionuar  Manchesteri,,, do e marr veten.

impakti psikologjiik i kartonit te kuq

Pa dem serioz smiley

e futen golin.. gjynah.  ne kushte normale skishin per te shenuar kurre!

2 Belulo smiley

dakord.. fitove!     nuk e kisha parashikuar arbitrin.smiley

As une qe Reali do bonte gol ne porte te vet smiley

eshte cik me ndryshe... lojtari realit, eshte pjes e 22 lojtareve  qu duhet te luajne futboll.  arbtri nuk luan futboll,  eshte per tjeter pune.smiley

pse jo, apo pse ishte edhe kjo e parashikuar me lart? smiley

Dihesh qe do fuste Modric dhe do behej gol, po kjo dituri vjen pak edhe me eksperiencen ne fushen e futbollit

 

Bota, ku je ti  mjeshter..smiley

 

p.s   Bota, keshtu  ndodh edhe me zgjedhjet, thuaj  Ed Rames,, ti mund te luash mire,  po vendos arbitri kush fiton..smiley

E bot ekipin per finalènë e ztetre qershorit ju mo ? smiley

Nuk dua ta ngaterrojme politiken ne kete kend sportiv. Gjithsesi edhe ne sport ka kalkulime dhe vizion dhe nese i ke keto cilesi do te kualifikohesh ose fitosh smiley

Bota, 

A te kane ofru noi pune ty gjer tash? Per mas 23-shit kuptohet. Une i kom 3 ne xhep...

Good for you Bama, I am sure you wouldn't want to turn any of them down, eshte pergjegjesi. smiley

asigjo ty?  smiley

mire mo, Bota, mire.. po fol  edhe ndonje llaf  para ndeshjes... se keshtu pas ndeshjes  jemi specialsta  te  gjithe..smiley

Me vjen keq Belul por une fola kur ishin 1-0 per ManU. Atehere kur pa njohurite e duhura ne Champions Legue do ishte shume e veshtire per kedo qe te paracaktonte Modric si armen kryesore qe pritej te perdorej ne minuten e duhur per te siguruar kualifikimin. Kete parashikim te drejte permbante komenti im pak a shume. 

ika une ...i fika te gjitha....zhele

Bye bye

me qen tifoz me manchesterin duhet me qene lope

Rrofte arbitri dhe Lopezi per Realin.

Hala Madrid! pavaresisht te kuqes oli i modric super goooooool!!!! Cristiano Ronaldo beri detyren.

bye bye manchester!!!!taksirat i bajernit ta marre sivjet CHL

taksirat i bajernit ta marre sivjet CHL

U taks taksirati.  Sivjet, vitin tjeter e keshtu me radhe.

Goli erdhi prej te kuqes pra, jo pavaresisht te kuqes.  Me te dale Nani, Murinjo nxjerr Arbeloan, leviz Khediren ne vendin e Arbeloas dhe fut Modric.  Normalisht Ferguson i thot Welbeckut te bjeri ne vendin e Nanit, dhe jo vetem Modric por dhe  Alonso ngelen pak a shume te hapur ne mesfushe.  Kjo eshte permbysje taktike 180 gradshe.

oli nuk erdhi aspak si rezultat qe ishin me 10 lojtare modric ashtu ka gjuajtur edhe me totenham ka bere super gola. ketu puna eshte tek cilesia e tij si lojtar.  jo 10 por 20 te ishin ajo gjuajtje hynte gol

lojtari i 11 do dukej nese  do kishte krijim hapesirash etj etj, por kane luajtur dhe  ekipe te tjera me 10 vete. celsi psh, juve ka rraf barcelonen me 10 me gol te zalajetes psh

ti vesh fajin te kuqes kur goli ska lidhje me te , apo kur pasi i ozil per higuain e me pas tek cristiano ronaldo per shenimin e golit te dyte, perseri ska lidhje , per me teper qe skan kaluar as 15 minuta loje me 10 vete qe te thuash qe nje lojtar me teper beri punen, prape nuk qendron.

keto jane justifikimet e fergusonit. pasi fergusoni kujton qe chl eshte si epl ku i japin 6-8 minuta shtese kur manu ska kap rezultatin qe do, ose kur eshte ne avantazh japin 3-4 min shtese.

me vjen keq se manu po lozte  mire vertet, por yjet nuk te lejne ne balte, modric i lau 42 milion euro qe u paguan per te, ndersa nani tregoi qe vlen mepak , apo handikapatet e tjere te manchester-it si vidic, ferdinand, jones, cleverley, rooney carrick, gis etj. i vetmi i hajrti eshte van persie dhe welbeck.
mos te merzitet ferusoni se nuk eshte hera e pare qe mourinjo e mund.

dhe dy fjale per realin, kur nje ekip te mund duke luajtur vetm 10 minuta loje, atehere ki kujdes ,mendo qe i mjaftojen vetem 10 minuta per te te mundur . kjo faze kur arrihet eshte shenje e nje ekipi te madh qe shkon per trofe.

vetem bajerni e mund simvjet realin

Keto jane vezhgimet e nje personi qe s'nuhat fare nga ana taktike e futbollit.  Pikerisht epersia numerike krijoi krijim hapsirash.  Arbeloa eshte lojtari me i dobet ne Real, e duke hequr ate per Modric e duke vene Khediren ne ate krah qe del perpara ne sulm, Ferguson detyrohet te Sakrifikoj Welbeck qe zinte hapsiren ku operonte Alonso dhe normalisht ku do operonte dhe Modric per te mbrojtur krahun e majte.  Sigurisht qe goli kishte te bente dhe me cilesine e Modric si lojtar, por goli erdhi fillimisht si permbyje e situates taktike.  Para kartonit, Reali dhe sidomos katershja e sulmit te tij ishte inegzistente.  Kete ta pranoi dhe Murinjo vete.  

Keto karagjozlleqet pastaj ku quan gjysmen e nje nga skuadrave me te forta ne Europe handikapate, jane pune kalamajsh.

pakapo , nje pyetje kisha? zotrote mos j gje trajner futbolli?

mbete duke e kap gjithmone tek taktika , prandaj te  pies.

sa per handikapatet e fergusonit, kerkoj ndjese sepse mund te kem fyer njerez qe mund te jene vertet te prekur nga kjo deficence=mangesi kromozomi sepse nuk mund ta quaj semundje. kerkoj ndjese se eshte termi i gabuar.

ne te vertete futbollistet e manu jane te trashe ne kuptimin e plote te fjales. 

dhe arsyeja pse quhet nje nga skuadrat me te mira ne europe eshet pikerisht sepse po ecen mire ne Premier Lige, pasi ne europe ka ca vite qe mezi del nga grupi . Dhe ajo i dedikohet vetem van persi . pra arsyesja eshte van persi dho jo tufa tjeter e derrave te ekipit. 

nejse ceshtje pikepamjesh. 

 Si paska disa vjet qe mezi del nga grupi ore?  Vjet ishte viti i pare qe s'doli nga grupi ne nje kohe te gjate.  Ne 2011 ishte ne finale, ne 2010 ne cerekfinale, ne 2009 prap ne finale, ne 2008 e fitoi Champions.  Van Persie sapo e blene veren e kaluar.  Mire qe taktikisht s'ja paske haberin, po as qe e ndiqke nga ana e rezultateve te pakten.

Po te taktika qendron bukuria intelektuale e futbollit.

 mka dal na mendja machesteri, 2011ishte kunder brcelones, mu kujtu edhe ku e kam pare, biles tani mu kujtu fiks fare e mire se aq dobet sa ishte mancesteri nuk ke cq ti mbash mend, biles mu kujtu nje miku im anglez qe jeton ne usa, me tha: safe bet barca wins, ndeshje pa interes fare me tha dhe fiks ishte ashtu, biles qe ta dish ate e ndeshje e kam pare ne nje vend qe isha rastesisht, dmth kaq pa rendesi ishte.

sa per taktiken e ke gjet.  smiley sidomos per italianet. dhe ata jane intelektuale evgjite fare lol

vete fergusoni ka thene dikur, shkoja ne itali , une beja lojen , kualifikoheshin italianet. qe atehere vura mend. dhe eshte ekipi qe italianet nuk duan ti bjere ne short asnjehere.

te fala pakapot

Po pra po, tani ishin dobet shume dhe ndeshja ishte pa rendesi.  Po flasem per Barcen ne kulmin e fuqive te saja qe Realin e kishte shpartalluar 5-0, e s'i dilte dot asnje ekip ne bote perpara.  E rendesishme eshte qe Man U doli ne finale, vit para saj humbi ne cerekfinale me nje tjeter finalist, 2009 po prap ne finale me Barcen, e 2008 kampion. Keto kater vjetet e fundit, padyshim per nga suksesi ne cdo kompeticion pas Barces ka qene Man U.

Simjet e ka o Borusia o Juve.

murinjo ka takim me historine, te tjerve iu ka ik treni

Historia nuk para I mban takimet. Eshte e rrumbullaket si top futbolli, nuk merret vesh kur shkon e kur vjen.

Nuk eshte futboll ky po hale si cdo gje e mutinjos. Ka qene eshte dhe do te mbetet personazhi me i urryer qe ka pas ndonjehere futbolli (bashke me Morattin)

E kuqja e nanit totalisht absurde. Penallti sade per MU qe s'e dha. TURP!

Ene ti je me italjont ne mos gaboj?

si demokrat qe eshte duhet te jete me anglezt

Pse jo me Amerikanet?

ka vetem pak kohe ... vetem 31 vjet qe jom me italiont dhe me JUVEN. Biles po deshe me ta bo gizili kom qene ne stadium ne berlin ne 2006-n

Po per te dale te ajo qe ke nenkuptu ti, po te them qe MU e kam top 5 te skuadrave te urryera.

ndersa une kam qene ne 1997 ne mynih kur ju rrahem 3-1 , e mban mend ????

E kuqja sqe po reali qe superior, dominoi lojen dhe goli do i dilte njesoj. Finalja real-juve. 

Nje karton i verdh do t ishte me korrekt! Po turk hesapi smiley 

ia vuri kemben ne gjoks, ta beje ndonje shqiptar te gjithe do te thone qe e meriton te kuqen, ngaqe e ben nje "anglez", tregohen te bute. 

xhesti atij e meritonte te kuqen. 

Ca anglezi thua o mavri? Kemben nuk ja vuri ne gjoks por e preku anash ne trup dhe krah dhe s'kishte asnje qellim qe ta lendonte tjetrin se po e ndiqte topin tere kohen me sy dhe thjesht do ta kapte e ta ulte ne toke.

Nuk ishte e qellimshme, po ta shikosh me kujdes ishte aksidentale! 

te jete e qellimshme meriton BURG, jo karton te kuq.

nuk te denon njeri me burg! 

kane thy komet lojtaret dhe seshte denuar njeri, e kuqja prandaj eshte, kur goditja eshte agresive e qellimshme per ta goditur kundershtarin ne gjaknxetsi etjj ..nejse ha shume diskutime po kto ekipet e medha si reali mbahen   pak me hater, dmth i favorizojne pak, me arbitrat .. 

Bajerni i Modh sa i modh qe eshte i shkel me çorape kto smiley

bajerni eshte ekip koti. 

Trobestrafkullah!

 

Pepe Xhi nuk mendon kshu.

mos ngaterro fjalen ekip me ate KLUB, s'jane e njejta gje. 

Per ke ekip e ke fjalen, se Bajerni i Modh sa i modh qe eshte, ke tre te plota ne dispozicion

Per momentin duket se fiqo ka ku ta mbeshtese ate qe po thote. Kjo do ishte finalja e trete ne kater vjet per bajernin. Me e fresketa qe vjet. Kjo eshte diametralisht e kunderta e te qenit koti, te pakten duke patur sensin e objektivitetit. Deri tani kane ecur me hapat e nje tjeter finalisti, duke fituar grupin dhe fituar ne menyre bindese ne nje fushe shume te veshtire si ajo e Arsenalit. 

ku po e mbeshtet more ?

ja ta jap une nje shembull, tek bajerni luan ai qerosi hollandez qe nga reali e kane zbuar. pse me ate kerkon te fitoj bajerni ? koke per koke lojtaret e realit nuk mund te krahasohen, e as trajner per trajner, e as emer ose fame klubi me emer ose fame klubi e bile as pasuri me pasuri, megjithese spanja eshte ne krize e gjermania akoma jo.

kjo po qe eshte analize, jo e tij.

arsenali ka per t'i mundur neser, ke per te pa. 

Ti the bajerni eshte ekip koti. Ti nuk the lojtar kok per kok koti, apo qeros per qeros koti. 

Nje gjermane kaloi sot. 

Po me vjen keq per Manchester, Nani nuk ishte per te kuqe. Pastaj Real mund te kishte fituar njesoj, por e kuqja e demtoi Manchester.

Ky albiter goes by the book page by page, line by line, even reading between the lines, i paska nxjerre nja 5 te kuqe vetem ne dy vitet e fundit ekipeve te ishullit. Balotelit me Man Cityn, Cahil ne finale te Chelsea-Corinthias, nji irlandezit ne neshje me Italine (packa se italjont iu luten qe mos ta jepte) ktij Nanit sot edhe Lampardit me duket me Angline. Paska pas neshje qe paska nxjerr 9 a me shume kartona.

......E specializime e keka e per meze

 

ai zbatoi thjesht rregulloren e futbollit. po ti kish thyer brinjet ça do thoshe ti ?

Call 911 

Duhen pamje me levizje per te patur me shume se nje pike veshtrimi.

E pashe une nja 30 here tek nje stacion italian ,ne fund me bindi komentatori qe po bente analizen e ndeshjes qe penalltia u jepte !

Ca sbo vaki, ka edhe komentator italjan

Mos ngul kembe kot , po ta shikosh do te bindesh .

Ishalla lujne prap

E kuqja e dhjeu ndeshjes teresisht dhe ndryshoi rrjedhen e saj.  Deri ne ate moment, Reali po dominohej teresisht nga Man U.  Kete gje e pohoi dhe vete Murinjo me goje duke thene qe skuadra me e mire humbi.

Matane kesaj s'ngeli lojtar ne Angli, Itali e gjetke duke komentuar qe s'ishte faull per te kuqe aty fare.

o Brado, ai Messi ka thon qe permbysja e rezultatit eshte pune e kryme smiley .
Ca i thu ti ksaj?

Mire do te them dicka , nqs se Messi bashke me Barcelonen permbys rezultatin me Milanin , atehere une them qe dhe Edi Rama ne 2013 -en fiton zgjedhjet ,me dhimbje por e them . per mua te dy shembujt jane komplet te paaritshmem dhe te pamundur !!!!    smiley

Brad,mua me ka shkuar mendja disi ma keq.Nese Barcelona permbys rezultatin ,kam frike se ndeshja e Milanos ishte e shitur.Ate jave ishin zgjedhjet e Mbreti duhej te kish imagine te fitimtarit,te zulmemadhit.Tesh une e di qe mendja jone ballkanase shef gjithkund komplote ,po si thote Andreotti ,me mendu keq asht shume mekat ,po do ti qe gati gjithmone eshte e sakte!!Nejse,ia thashe kete ide tim shoqi(nuk ka njohes ma te mire te Milanit qe une njoh)e gati mu hodh ne fyt se une e kam mendjen e devijuar se shoh korrupsion gjithandej!!!Chi vivra' vedra'

Ti po thua qe Barca ja la neshjen Milanit se e bleu Berluskoni apo jo ,ska sens ,nje ndeshje e Barces nuk blihet pa 30 milion euro , e kupton ti se sa vota do mblidhte Berluskoni po te hidhte 30 milion euro me shume per fushate ? Me shume se sa nje jehone ndeshjeje kunder Barces , prandaj burri ka pas te drejte , dmth ke shpetu per mrekulli smiley

messi eshte ne krize te forte...Barka fillon te fuse uje....Nejse....Interi sonte nje skuader zhele.2 Gola deri tesh Tottenham

Une kam bere nje parashikim qekur filloi champions... qe e merr Juventusi kete vit. Vjet parashikova chelsin dhe e mori. smiley

Ishte karton i kuq ai. Jo vetem ngritja e takes por edhe sjellja e lojtarit i shtrire ne toke a thua u vra Nani... Per mua ishte carton i kuq. Komentatoret anglez lan nam duke bertitur se sa e pabesueshme ishte nje karton i kuq. Ca pret ti kur tjetri ta fut me shkelm ne brinje? Eshte karton i kuq qe cke me te. Arbitri me i mire qe kam pare kohet e fundit ne futboll, i papreokupuar hic nga atmosfera, me nxorri mallin e atij pepinos sytope, si e kish emrin ai? Kolina!

Interi po perdhunohet nga Bale sic para 2-3 vjeteve.

U dinte ai muhabet , fitores se Tottenhemit i kishin dhone 1, 75 .

Po qe s'me ngjit fare me keto europian league?  american football yea.

edhe mua sme ngjit fare kjo Europian League..   aq me teper qe vjen direkt pas dy ndeshjes te (marte merkure)  te Champins League..    kot fare me nje llaf,  duhet te mendojne dicka tjeter  se nuk shtyhet..

me qe ra llafi.. djema, djema,  kane hapur nje  shhhhhhhhhhhhht te ri... se u meruat ketu..smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).