43 Komente

Be careful what you wish for.  Asnje lloj emocioni, te kishin fitu patoket, do ishte shkrujt ndryshe Super Bowl 2013.

Ksaj radhe dava vllaznish.

E fitofte reklama me e mire. 

Reklamat kete vit ishin kaps! Nuk e mar vesh $3 mln per 30 sec dhe te hedhura dem. Ajo e mercedezit me paktin em djallin edhe shtyhesh, po te kishte fund tjeter smiley

Reklamat mbeten pjesa me e bukur. Ndeshja ka mor fund. Gjysma e stadiumit ska drita e fusha sme pelqen.

ama goxha sport eshte dhe ky..  burra qe perqafohen me njeri tjetrin..smiley

 

jo or po kane nje  shprehje me vend greket per  per keto sportet me dore....  (per ata qe  kuptojne greqisht)...  ''oti  pezete  me ton qeri,  ine  malaqia''.smiley

 

zamet e ka ''shqiptari  i vjeter'',  ose  ndonje tjeter,  ta perktheje  cik po deshi.

Sot jam me Nikollë Kopernikun.

o Bredi o çun mami, e gzofsh kullen e re. Tartabiq. 

Ehhh.. do isha tapë tashi smiley

Ca ka nodh mer plak qe sje tape ?

Dy ekipet qe na pallun jane ne finale. Sjemi msu kshu, kemi qene pas llastu. Ne nji dite si kjo zakonisht do i kishim zhyt birrat ne bore e do kishim shkruajtuare si këmt e piekmte te pjulave.

por sot no se va smiley

Epo tashti , o Patokt o Bayernin smiley

Merkoledi kemi do tfuqishme.. Klose psh.

me mire shof spongebobin

Monda ka tre muj qe veç ate shef smiley

gjynof! m'duket se po arrij me i kuptu. Them se nuk do tallem mo me jets, giants apo billsat.

*kam harru naj tjeter?

Me u tall ti me giants si me ki breshka!

smiley. Shko mer rrasi nje birre!  Shume i keq esell!

Cfaredo te behet vitin tjeter eshte ne New York, (m'sakt ne koloni te NY po detaje te vogla)

Plaasi 

Une ia vura titullin super bro-wl jo super brawl smiley.

Pisk e ka punen San Fran Qisko po jarebi fiton. Jo se jam tifoz me ta, se s'jam me asnjerin, por fitorja e tyre do me jepte shprese per Erjonet e PS-se ne zgjedhjet e ketij viti.

What a beauty!

Hudhi cinaren ktij muhabeti

Holly shiat ca fillimi i te 3tes. 49ers dhe Nard Ndoka kane pak shanse kete vit.

Edhe ti esell? smiley.  Asnji llaf per half time show? smiley

Ueee, pa drita! Ka shprese per finale te madhe edhe ne Shqiperi. Te hedhim kandidaturen per Euro Cup 2020.   

Bijoncja alamet shal...show desha te them, por mesa duket tani kemi ca anomalira: CEZ sapo ka marre me kontrate dritat e stadiumit.

24 ore drita na premtun

Sa hodha cinaren smiley

Me nje llaf korrespondenti yne Fiqo qika prezent ne stadium, paska hedh cigaren e ndezur dhe ajo ka rene mbi kartpecetat qe elktriqisti perdorte per te fshire hunden nga pasojat e gripit, gje e cila ka bere qe te bjere zjarri ne kabine dhe te fike gjysmen e dritave te stadiumit.

Lete ate dreq cigare Fiqo, sa here te kemi thene.

Po dy munci jane, kjo e imja eshte me e rehatshmja. Tjetra eshte qe hakersat kineze te ushtrise popullore kane prevalu smiley

Gjys e kusur ore pa drita ne SuperBowl? Na cmalluan!

Fajnelli

Who turned the lights out let the 49's out.

Ne nje moment kritik 49ers konsultohen me strategjistin e Naltmadhnise Brad, me pas plani qe fare i thjeshte: U ble elektriqisti qe fiku dritat, nderkohe qe pushoi ndeshja u rikuperua skuadra fizikisht me testosteron dhe me foto te Qiljetes, and so tani eshte back into having shanse per te fituar.

Thats y me likes dis fella.

Jane hap votimet per MVP. 

Po s'jane dritat kandidat, andallim.

Holly crap the dyztenenshat came back from humbje e sigurt and are now only 2 pikckeza mbrapa.

Ca bohet kshu me boten sot me? Atje falimento City Park; knej ikin dritat; diku nje zviceriani i ka taku nje pistaçio e pa plasaritme.. weird.

Edhe une qi s'jam tifoz i futbollit amerikan po emocionohem, imagjino Kreshnik Spahiu.

diku nje zviceriani i ka taku nje pistaçio e pa plasaritme

smiley

Well, sic ka thene Pjeri tek VQ, lufta e III boterore do plase ne Zvicer per arsye agrikulturore.

Flaco MVP

And its over, fituan korbat.

So long, and thx for the carpaccio, i tha ai asaj kur e ngriti koken te marre fryme.

Naten e mire, ke Champions Liga tashi

Asnje lloj emocioni

Si the, si the?

Pas asaj no-call-holding, Thanksgiving ne familjen Harbaugh will be put on hold for the unforeseeable future.

Naten dhe t'Liga te mira smiley.

Flej Monde, se sa marum pune me komisioner Gudellin na vje komisioneri Fyle smiley

Naten.

ravens !

and back to my  assignments smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).