299 Komente

lol Nuk e kisha pare qe ishte hapur e reja... pardon per kerkesen tek tema tjeter.

S'ka gje. smiley

Mjy porque mendoja une qe ti ishte femer?Apo ne kuadrin e dashurive njegjinore.Sa te trashe jemi kur e mendon.smiley

Nejse ma more kalane nga brenda , me Desree'.Shyqyr qe vure ti para se ta veja vetsmileyHere u go.smiley

 

Jo mi Dora se nuk ke faj ti. Katrori flet vetem per muziken dhe ti s'kishe si mos ngatarroheshe duke qene se ai nigjo vetem muzike grash. smiley

Kurse ti qeke shume ronde me muziken! Car i ke keto Beyonce e Desree mi? Po tu jetu robi ke veni i THERION, In Flames, Hammerfall etj, shko e m'nigjo kshu pislliqesh. pupupupupupuo

Nderro shpejt se boll e kena nji per te eduku nga ana muzikore (Nohine pra mo se ene ajo na felliq shoqnine)

Bame, as1o nga konget e tuja s'puno. Ai qe i ka vu, s'do ta ndaj qyltyren me ne Avrupionetsmiley

e me spo flike ti e ?

Jo , spo gjej krevatiin

cuno, mos ju daj shoqes se qenka smiley

per tu pire ne kupe eshte smiley

Muharremi per mu e ka shkri talentin me katilen . Naten smiley

Shi si osht ajo mi ,bo..bo.. 1 meter e 90 e gjate ........500 euro ballit ene ec......

Noten smiley

ku kjo? LLove it!!!

S'e di, po edhe une llav it! Keta kendojne kenget tamam popullore, ne jargavitemi me tallava.

Ja ta bej dhe une nje koment mbase vje, ketlina te doli emri.

ku ti gjesh kshu hippis... na myten katunaret....

Op,hop,laj,laj,le
Ej kući,kući,kući svi odoše kući

Moj Maki,Maki,Makileeeeeeeeee

sa jam lodhur per ta gjetur kete super kenge!!! smiley

Cdo gje ne rregull ?

cdo gje ne vendin e vet, ma riktheu buzeqeshjen kenga smiley

Ok smiley

Pse s'eshte e bukur? Kot s'e kane gypsyt qe me nje te kenduar kaq magjike i harrojne te gjitha hallet

Jashtezakonisht e bukur .

Po ti Fee e gjeta me na vu Goranin, nje dite pasi servet bene ate qe bene ne Presheve?

C'a s'kemi kengtar gabel ne qe vete e gje qyt pyken e Goranit? Mire.

Mire eshte, qe jo rralle, to give the devil his due. Ishte me e forte se une smiley

Per kto tnju jorkut mo shum.. Niku ne Mars do beje nje si stalacion a cja thone ne Grand Central. Kot kjo sa per info

Rrofsh Fiqke, une mezi po pres koncertin, po stalacioni premton t'i jape nje hije intelektuale deshires kafsherore per muzike.

Apo ska fillu me e bo edhe zonin si intelektual NCja smiley

Rescue me
Oh take me in your arms
Rescue me
I want your tender charms
'Coz I'm lonely and I'm blue
I need you and your love too
Come on and rescue me

Perle e muzikes se lehte shqiptare. Nje kompozicion perfekt qe te jep idene e fotografimit te emocionit ne diapazonin e ndjenjave. Subjekti paraqitet totalisht i dorezuar, duke e pranuar dhe duke e pare qarte, pa frike situaten sentimentale. Per pasoje kjo sjell shperthime/kontraste dinamike te fuqishme, te natyrshme, pa sforcime dhe krijon nje lloj pavaresie ekspresive, qe e pershkon te gjithe kengen.

Nje kryeveper e kompozitorit, ashtu sic eshte edhe zeri-cokollate i Almes, i shkrire ne melodi, zgjedhja e duhur.

Dhe une budallai qe kujtova qe kjo qe ke shkrujt ti ishte Refreni .

Mund te te ishte dukur edhe si titulli, por ja qe ti s'je budala prej verteti. smiley

po i kemi ngju i here o burre smiley

Pyetja nuk eshte ca keni nigju ju , por ca konge po nigjoj une smiley

sikur ta dija qe do ma llije kshu smiley

E di qe e dije se keshtu do ma kishe lli dhe ti mu smiley

je i modh smiley

MBV rikthehen pas 22 vitesh me album te ri.

rezultatet finale ketu ose ketu.

mirmjes MRDsmiley

E bukur.

Applico alla vita
i puntini di sospensione
Che nell'incosciente
non c'è negazione
un ultimo sguardo commosso all'arredamento
e chi si è visto, s'è visto

Svincolarsi dalle convinzioni
dalle pose e dalle posizioni
 

http://youtu.be/ISg_X5lUXkQ

 

perfundum te gjebrea dhe s'po me del nga mendja. Shenje e keqe kjo

po me pershendet mu smiley  ??

sigurisht, cin tjeter?

hajt nje kenge dhe une per ty per inat te ktyre qe grinden me ty smiley

nji kenge per ty/mu - nje plumb per xhibin!
 

Cudi sa mire e kujtoj ate kenge*, po s'ia kisha pare videon. lol

* te paren

Ka edhe nje vidio tjeter smiley me teks.

http://www.youtube.com/watch?v=N3vnnc4XPAA

Words - don't come easy to me
how can I find a way
to make you see I love you?
words don't come easy

Words - don't come easy to me
This is the only way
for me to say I love you
words don't come easy

Well I'm just a music man
melody's so far my best friend
but my words are coming out wrong
and I - I reveal my heart to you and
hope that you believe it's true, 'cause

Words - don't come easy to me
how can I find a way
to make you see I love you?
words don't come easy

This is just a simple song
that I've made for you on my own
There's no hidden meaning you know
when I - when I say I love you honey
please believe I really do, 'cause

Words - don't come easy to me
how can I find a way
to make you see I love you?
words don't come easy

It isn't easy 
words don't come easy

Words - don't come easy to me
how can I find a way

falenderit smiley

aj daj for dhis song. e të mendosh që nuk jam lab

aj daj for dhis too! Por eshte nje variant tjeter, e kendon nje vajze bjonde qe ka nje ze ngjethes.

Kurse kete e kendoja sistematikisht ne te gjitha dasmat e fisit, deri 12-13 vjec. smiley  

keep calm and listen to ...

Va Va Voom !!!

boh cfare zhgenjimi, pas shume kohesh kthehesh me shije te pa evoluara smiley

Per inat te Trop, dhe per qejfin tim:

Joe Cocker - Spelled jo Nina 

smiley

Doja te te vija nje kenge por me mire kete.

Ja ta degjojme nashi. T'ia ngreme dhe zerin per inat te taliankave smiley

Po dëgjoj Sanremon. Këndon Boçeli, Lov mi tender lov mi... E degjeneroi fare versionin e shkëlqyer të Nora Xhonsit! smiley

mos nxito plako. përpiqu të vdesësh ca më tej

Aaa, tani po më kënaq! smiley

Mentre il mondo cade a pezzi

io compongo nuovi spazi

e desideri che

appartengono anche a te.

Mentre il mondo cade a pezzi

mi allontano dagli eccessi

e dalle cattive abitudini,

torneró all'origine,

torno a te che sei per me

l'essenziale

 

L'amore non segue le logiche

Ti toglie il respiro e la sete.

 

http://youtu.be/unRjK82bDLw

Edhe mua më pëlqeu. tek e fundit, s'kishte asnjë kundërshtar të denj. smiley

Veçse s'jam dakord, deri në fund me mesazhin e këngës. Për mua edhe dashuria është nderi diku një mjet, e deri diku një fenomen, një shfaqje e jashtme e diçkaje që ndodh së brendshmi. smiley

Duket sikur mesazhi eshte ai i rinovimit se brendeshmi e se jashtmi ne emer te dickaje me esenciale si c'eshte dashuria.

sikur te kishin lindur ne amerike keta elitaret pese yjesh, do ishin bere te famshem ne gjithe boten.

 

http://www.youtube.com/watch?v=wnGPmlXDJNI  ***     The old home town looks the same as I step down from the train,
and there to meet me is my Mama and Papa.
Down the road I look and there runs Mary hair of gold and lips like cherries.
It's good to touch the green, green grass of home.
Yes, they'll all come to meet me, arms reaching, smiling sweetly.
It's good to touch the green, green, grass of home.
The old house is still standing, tho' the paint is cracked and dry,
and there's that old oak tree that I used to play on.

Down the lane I walk with my sweet Mary, hair of gold and lips like cherries.
It's good to touch the green, green grass of home.
Yes, they'll all come to meet me, arms reaching, smiling sweetly.
It's good to touch the green, green grass of home.

***

Then I awake and look around me, at the four grey walls that surround me
and I realize, yes, I was only dreaming.
For there's a guard and there's a sad old padre -
arm in arm we'll walk at daybreak.
Again I touch the green, green grass of home.
Yes, they'll all come to see me in the shade of that old oak tree
as they lay me neath the green, green grass of home. 

shokuTaf,  ku punon   ti mor vlla qe je zgjuar gjithmone ne kete ore?   te urgjenca  apo zjarrfiksja?smiley

 

http://youtu.be/4NRqSrPTPv8

BananaRama - Love Comes (e kam n'kompjuter)!

Përshëndes Silvinë!

Kriskulli do iki për nja ca javë me pushime. Leshtjerrje të këndshme. smiley 

P.S: Miriamtëdashtëzoti, pse i hoqe ato pamjet nga blog yt, mer lango???, ishin të lezetçme, i dhjeve linqet! S'ka gjë se këtej rrotull jemi. Mir mir! 

...

Anastazcia - ca këngë.

Pastaj njëfarë: Some kind of rrush - S'ka autor.

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).