“Njëlloj mahnitem, si herën e parë kur kaloj nga Rruga e Kombit. Ky është bashkimi fizik me Kosovën. Dhe të mendosh se kjo rrugë, që lëvizi malet është bërë në një kohë rekord.

Vetëm Kryeministri Berisha guxon e bën realitet projekte si kjo mrekulli, që i jep zhvillim edhe zonave më të braktisura të vendit, dhe bashkon kombin. Kujtoj se vetëm pak vite më parë kur shkoja për punë partie në Kukës duheshin 8 orë për të arritur. Sot, në më pak orë do të jem në Sofje, ku do të kem një vizitë zyrtare,” shkruan Topalli në Facebook.

 

63 Komente

amon e Rono, amon!!!!

smiley

E kom thon mer e kom thon, Shqipnis mo teper se cdo gjo tjeter n´bot i duhet nji ekzorcist, nga ato t´vjetrit t´Amerikes latine, per t´nxjerr shpirtin e Lenkave prej ktyne te sotshmve.

Cer ti nxjerresh kesaj men laskares e mish laberguares?

Kujtoj se vetëm pak vite më parë kur shkoja për punë partie në Kukës duheshin 8 orë për të arritur. Sot, në më pak orë do të jem në Sofje, ku do të kem një vizitë zyrtare,”

Perle... smiley 

E vertete.Rruga eshte nje mrekulli. Ne ato zona thynte qafen dhia para ca kohesh.

File, 

Mrekulli ne ckuptim? Si cilsi pune o nje ndyrsirllek i madh! Nga ana e sinjalistikes/ sigurise po ashtu. Te thush se si projekt ka qen mrekulli, as kjo nuk qendron pasi projekti nuk eshte zbardh akoma. Buxheti gjiithashtu nje m**; plani.. po spate projekt, qysh do kesh plan... mrekulli do jete vetem nese edhe pas asaj gjith asaj vjedhjeje gjigande qe bene, nuk futen ne burg.

Mrekulli ne sensin qe nuk thyn me koken as dhia as robi dhe nga 12 ore rruge behet per 1 ore. Idriz Ferra ka thy koken ca here andej kur shkonte per spiunlliqe. Pyt ate se ai i njef me mire ato zona.

Sa gallate duhet te bejne ata te PR-it te kesaj. Se vallahi kur ka zbrit nga makina e i ka thene atyre te stafit "Me nxir nje foto tek rruga , e une do tregoj me gisht drejt Sharrit" , duhet te jete nje situate shume e papare.

Tani qe filloj fushata, do shohim foto te tjera te modelit, " gjasme jam duke bere ndonje gje , pa mendje". Gjynah qe s'erdhi ndonje makine, keshtu pa dashje.

Ne fakt,per diciture, duket sikur po bene autostop. 

e mandej....!!Merkel nuk don te jete e marre e gjtha vetem koka mundesisht ,Monti preferon te kunderten ,Berlusconi vetem profilin e tij te djathte.Zgjedhin vete pozicionet ,idete e se çfare duan te komunikojne me ate x foto .Ku eshte problemi?

Merkel nuk don te jete e marre

Zana, parla ne italiano me mire, se s'te capisco bene.smiley Po asnje s'do te jete "e marre" mi Zanore, po ta kam llafin, qe ti lejme keto budalliqet me kostume popullore e duke treguar malet me dore si Chavezi ,e te merremi me punen qe na ka dhene partia. Ate te kryetares se Parlamentit. Kur te bej dhe kjo sa cereku i Merkelit ,te dal dhe nudo po deshi, s'me prishet puna fare.

Jo ne kete kuptim ,e marre ,e kapur e fotografuar.......ah kjo shqipe e mallkuar qe ma ngaterron Afrovitin....smileyKjo nuk ka rol si te Merkelit ,merkel eshte kancelliere,nuk mund te krahasohen megjithate.Nuk ma ha mendja qe ndonjeni perj nesh te dije emrin o te njohe kryetarin e Reishtagut.smiley

Mandej ...foto ka aspirim ,frymemarrje.Vepra eshte madheshtore ,e paimagjinueshme.Bashkoi dy kombe.A nuk po bini dekun per kete kauze.Nuk din njiri me jua gjet t'ramen kurre smiley Jozi asht yll gjithkund...si krajlice asht ja marrsha t'ligat qe nuk ka asnji.....

Bashkoi dy kombe

Kombi eshte nje.  Mund te thuash bashkoi dy pjese te kombit.

si krajlice asht ja marrsha t'ligat qe nuk ka asnji.....

E pra, ca ben kjo me ate dudumin qe ka per burre kur krajlin e vet e ka shendoshe e mire ne kryeministri.  E njejta gje me krajlin dhe Sllobodanken per ibret, kur e ka krajlicen e Shkodres si zymbyl pranvere. smiley

Si t'dush ti pakapo ,kush po ta prish ty...dy pjese kombi ,dy pjese jane....smileyAte qe ka per biurre Topalli eshte zotni burre .Nuk bahet ma pèerson persembari e njeri i mrekullueshem.Nje familje qe i ban nder çdo vendi me e pase.Te ndalun ,inteligjente ,njerz te ditun ,fjalepakte.....per ty te jesh keshtu ,te dish me gjete vendin tend asht me kene dudum...mos me u perzi...asht me kene dudum .ufff Sa dudum eshte Filippo i anglise.Si ecen ai nje hap pas mbretereshes??Po namuz ka ky??Ne te gjitha drejtimat,Jozefina atje ku eshte ka qene nje permbysje e madhe...

Nuk me duhet shume se ca ben ai, apo si e gjen vendin e vet.  Une po flas si paraqitje fizike, nuk i shkon krajlices ai mashkull. smiley

jo more ,po ajo dudum ça ishte ....nuk mu duk ndoj kompliment.Megjithate ,kur ka pase floke e ma i dobet ka qene yll i bukur...smiley

Uaaa c'eshte ajo fjale mi Zane, gjermonet u keputen duke dit emrin e kesaj ne fakt, nga puna e saj e palodhshme. S'i s'dime ne kryetarin e Reishagut. Madje sic dime ne te Merkelit, ata gjithe diten ne goje emrin e Sales, si aktor kryesor ne politiken globale. 

Poo thuaj kane gjet keta miletin ku te bejne karagjozlliqet e tyre , frymezuar nga modeli monist. Se vallahi keto budalliqe vetem shqiptaret i hane, edhe shkojne pertej te ngronmes, krenohen.

 

smiley

Si vesi Shqiptar qe kur shohim nje makine te bukur a Harley te ndaluar diku, dalim ne foto sikur te ishte e jona.

Ueeee car m'kujtove!!!! Nje foto te nje shokut tim me floke te gjata e patallon lekure ne nje motorr "borxh". po e gjeta do e sjell ketu te kjo tema smiley

haahah pune partie 

Nje nga Fyerjet me te medha te Inteligjences peshkore perfshi dhe LefKopene eshte permendja e kesaj sharabajge si prurje me vete , qofte dhe te kesaj Natyre Ma do mendja edhe te sheruarit me shpejtesi te Cekes , si ndozot te lavdishem me TUFA ne PPU , rrudhin buzet kur vjen portreti i kesaj as burre e as grua .

Nje Patetike e cperfytyruar nga cdo krahasim Normal i botes femerore ose shtojce te gishtit te barkut te Berishes . Te marrsha te Ligat e Lajes!

Te njejtat fjale degjojme qysh ne 1945-en.

Jemi konseguent. Dikur Enveri levizte malet, sot Sala e keshtu me radhe.

Si te tha shoku Pilo ...Nuk merzitemi ne qe ua themi njeqind here , merziteni JU qe duhet ti kuptoni NJEHERE !

Po duhet te kesh ....smiley

Tamam, kemi ngel ne vend komplet. Te kulti i individit ka ngelur politika shqiptare. 

Mos manipuloni kryetaren e parlamentit mer delenxhinj - "Vetëm Kryeministri Bërisha" ka thene, jo "Vetëm Kryeministri Berisha"

Swed une them ta denojme ronde Ronin. Personalisht propozoj qe Roni te shkoji me Jozin.

Xhozefi :

" Ju du fort" 

Shëmti.

autostop në autostratë (po vjen po vjen një kamion; shiko atje lart )

një kundravajtje e dokumentuar;

Katunaria nuk ka brina !

Si rregull Jozi duhet te gjobitet per kete shkelje te rregullores se qarkullimit rrugore. Parafytyro si do te behej nese te gjithe do ndalonin per te bere foto ne mes te autostrades!!! smiley

Per ke Shtet e Qarkullim Rrugor e kini fjalen ?

Ne fakt ai qe ka leviz i pari malet ka qene Yokungu.

E kam thone une, keta te Frances do na marrin ne qafe ne!

P.S. Emo ti duhet ta mash men kete librin. Tregimi i dyte ne kete liber ka qene me ate plaken qe ferkonte nje shufer hekuri pas gurit qe ta frrunte dhe ta bente gjilpere. Libri u hoq me vone se nuk perputhej me fushaten e kursimit. smiley

Si mesatare rreth 1 here ne dy-tre muaj e bej rrugen , rrugen e shoh por zhvillimin jo.

Edhe rrugen nese e krahason me autostraden nga Kosva, por po i leme detajetsmiley 

 

I ka nxjerre ne drite ato zona. Ore te tera per te ardhur ne Tirane, kish nje hall, kush nje te semure. Po thonte njehere nje kosovar, - E di si na duket? Enderr. Per 3 ore bej plazhin ne Durres, nuk e kuptoni sa rendesi ka per ne Shqiperia.

Pa folur per zonen Kukesit qe i thyhej diferenciali rrugeve te malit.

Muzike e vjeter ajo Hunter eperdoret nje here para 4 vjetesh, ndonje gje me te re te lutem. Po kosto e rruges sa vajti apo cfare rendesie ka.

espana, ndonje tip xp je ti? nje shume-nick?

Jo, politikisht sot nuk vlen. Bles as para 4 vitesh ne krahasim me ate cfare eshte shpenzuar nuk vlen.Me 800 milion dollar, kryen investime vende tjera dhe fiton shume me teper elektorat. Puna eshte qe ajo rruge eshte zgjedhje politike shumee guximshme dhe e respektueshme. Ka afruar zona te humbura ( e pastaj mos u habit qe dynden neper qytete si favela, se ato zona spitalin e kishin 5 ore larg smiley ) si dhe ka afruar Kosoven jashtzakonisht.

Edvin Kristaq Rama eshte antishqiptar! Ai nuk do rrugen, ai eshte bllokator, ai eshte lidhur me klanin e droges, me mafien siciliane, ruse, afrikane, kineze dhe kontrabandistet e leshit. Koha e tij ka mbaruar. Tik tak, tik tak...

Lenka çuko e kohes se kapitalizmit smiley

Ore ky njeri po i leviz(luan) fene atij vendi.kjo karaputana thot ai leviz malet !

  dua qe me kete mesazh ti them ne menyren time bashke atdhetareve te mi  ketu te ppu qe nuk bejne tjeter vetem qahen qe ta gezojne pak jeten dhe te gezohen per arritjet qe ben shqiperia te vogla apo te medha qofshin "nje tezja ime ka nje shtepi te vjeter ne qender te tiranes dhe do ta shesi sa me shpejt... une i dhash mos e shit tani se me vone do ti rritet vlera.. ajo me plot gojen mu pergjigj, do ta shes tani se per ndryshe kur do ta gezoj kur te shkoj me bo vobra ne shish tufine, ma mbylli menjerere gojen, kishte plotesisht te drejte

une i dhash mos e shit tani se me vone do ti rritet vlera

Lum ajo teze qe te paska ty se ti qenke e mencur!!!!

po e marr si compliment shoku roni

Malet por edhe fushat .

edhe detet

Po detet dihen se rri 4 ore ne uje duke bo not.

pse e fshit komentin mer...sala mund te kete ca dhe jozin, ca te keqe ka.

Rono, meqe po bonim muhabet kerrash tjeterkun, ene tema esht me autobahna, sa thu ti bo ky grupi ktu:

http://www.tirana-news.com/media/k2/items/cache/a58db2deb88133d8d82116fd2b40cd68_S.jpg

Ky eshte objekt legjende. Te vjetrit thone qe eshte i blinduar dhe kushton diku rreth $700,000. 

Talleshin me Enverin disa se thoshte 300 mije dollaro ne 39, 300 mije dollaro ne 40. Maloku Vucidolit e ul bythen ne 700 mije dollaro dhe pabuksit nuk nihen fare.

Legjenda thote qe ne makine ka nje vend apostafat ku rri nje rapsod i cili i kendon malokut te Vucidolit per bemat e tij: si e mundi kulshedren komuniste, se si i ka ca malet me dysh dhe ka shtru rrugen me bashku nji komb, se si asht ba vllazem me NATON etj etj.  

je i papam! sinqerisht!!

kur mendoj se jeton diku ne nju jork ,boston a miami e ke kete lidhje viscerale me Berishen ,kete sentiment keshtu te afert,keto shprehje te llahtarshme :te pabuksut...kush jane te pabuksit?Te ngjashmit e tu jane .Kjo kulture e llahtarshme e perçmimit te njeriut.Ky eshte demi me i madh komunist.Nje brez i mbaruar....

Vetëm Kryeministri Berisha guxon e bën realitet projekte si kjo mrekulli, që i jep zhvillim edhe zonave më të braktisura të vendit, dhe bashkon kombin.

C'mrekulli  leshi o shoqja Lenka 2.0.Ai dha nje miliarde dollare per 45 km , derr ne thes duke cuar per lesh nja 200 milione euro.kot marrim neper goje lenken se ajo e varfra nuk dilte per nate ne tv duke fyer shqipot me injorancen e saj.

Po  lereni  kete  zavallen, se i duket  se eshte bere figure.... ndriçuese !

smiley

Ah ta marrsha..

Ne nje vend pak me normal, tema nuk do ishte se çka thene Jozi, po denimi qe do t'i vihej nga policia per shkak se ka dale ne autostrade ashtu si ka dale. Kjo eshte e denueshme ne çdo vend qe ka tradite autostrade smiley po ca njerezve edhe u falet smiley

në itali nuk dënohet dhia kur del në autostradë i dashur por çobani

pastaj kjo nuk është një autostradë. është një shëtitore. në autostradë kalojnë makinat

eh po kur thash me larte se ca njerezve u falet mu duke e tepert (edhe pse e nevojshme) qe "njerezve" ta futja ne thonjeza smiley

Haters gonna hate dhe gonna stay ne opozite for life!!! Gzūr! Lol

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).