Ndryshe nga televizionet italiane, zonjat dhe zonjushat në televizionet shqiptare grimohen shumë keq. Është ai bishti i syve i tmerrshëm që bëjnë femrat shqiptare, që bën menjëherë diferencën … Mendoj që bishti i syve të femrave shqiptare është një nga faktorët që ne nuk bëhemi pjesë e Evropës dhe është një tregues mjaft i rëndësishëm

Adi Krasta

48 Komente

5

i modh smiley

kur e ka thene ket ?

natyrisht, pranej edhe anglin nuk e fusin ne eurozon

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTiPsw-teAyUhuA0djGEkdwLPqhnNwUpMpt12Wc2iyW6H_Ua4ob

hah po Amy ka qene tip m'vete mer, i kish lezet, po megjithmen bishti i synit i femrave shqiptare eshte i papame.

Se di eshte ceshtje mosdije grimimi, apo jane produktet qe perdorim, po megjithmen eshte zor me gjet ferma te hijshme dhe njekohesisht te trukuara mire. Jo se ska, por te pakten ato qe ekpsopozhen nuk jane.

nejse, une skam msu kurre me e bo at bisht , shyqyr mi ka bo zoti me bisht vete syte smiley

Et tu Ruzhe? smiley

Shpresa e fundit mbetet Olsi!

Olsi ca ?  

Se s'te kuptova, me ndje smiley

Jo per keshilla grimi smiley

T'i kthehet Krastes mbare e prapsht. 

Krasta eshte dobiç smiley

por ne ket rast spo me behe ti hyj la e pa la smiley

Ashtu si ti, nuk mesova kurre, po as i hyra te mesoja si behet bishti.  Disa here qe me kane bere "grim" e kam refuzuar se s'me pelqen.  

Per figurat e medias perfshi Krasten mund te themi shume gjera. Megjithate kjo:

Mendoj që bishti i syve të femrave shqiptare është një nga faktorët që ne nuk bëhemi pjesë e Evropës dhe është një tregues mjaft i rëndësishëm

... s'ka ashtu te rrije.

po i guess e ka thene per gallate mi.

Nuk e di kontekstin , por e imagjinova si humor te zi tipik te krastes.

 

Intervista eshte dhene ne nje radio, dhe me c'lexova kishte tonin tipik sarkazem ala Krasta.  Them lexoj se une Krasten s'e degjoj dot.

Gjithesesi s'e imagjinoj dot as me humor kete punen e bishtit dhe Europes. 

But we agree to laugh about it either way smiley.

s'kemi pas nevoje per grim hic.

http://sphotos-b.xx.fbcdn.net/hphotos-snc7/419642_4910452452888_742140179_n.jpg

Paskeni gjetur cfare te komentoni. Meqe jam ne Milano do t'i pershendes mikun Krastes, Platinette. Edhe ai/ajo ka nje bisht syri qe... Kot nuk eshte ne Europe Italia.

Ka fillu Olsi me i bo syte me bisht eeeeee?!!!!

Mungo nai dite m'peshk po ta majti, ene shife car te gje! smiley

them qe duhet pa njeriu, permbajtja para formes.

http://1.bp.blogspot.com/-M_5NVi-vz40/TfJm3ZYvCpI/AAAAAAAAA5A/Dp3HMndHtIk/s1600/a+Egyptian%252520Princess.jpg

po njeriun po e shofim , spo thona gje.

po tani dhe forma nuk eshte e ndalume me u diskutu. 

pastaj cte keqe ka me kritiku, ne per mire po kritikojme smiley

Jemi njerez te pashem, pse mos ta shfrytezojme per mire smiley

mire mire, por pamja shkon e vjen. e shumta 50-60 vjet mban. mos u genje nga pamja, me thoshte babi. une s'e kuptoja...

por pamja shkon e vjen. e shumta 50-60 vjet mban.

Po aq mooo, ce dum mo?!

njeriu posi 

keto dy argumente me duken shume bindes, jane fool proof (Java 101 for idiots). por ca te bej, e leshova llafin tani...

Tamam. Ja nje pamje e Toronto Tower. (Majtas lart, jo aty ku po shikon ti.)

Mira Konci kjo? smiley

Ed Rama e ve ne plan luften kundra bishtit te synit, dhe Sal Berisha ja vjedh si ide. E propozo si mase te nevojshme, por nuk e ve ne jete kurre.

Fillimisht e lexova "bishti i qenit".

Me zgjat ene pak ket teme cuna e goca neser i kapem na dy-tre tituj gazetash 

"Fylja erdh m'Tirone me luftu bishtin e synit te femra (dhe jo vetem) shqiptare"

dmth pas 3 ligjeve te famshme u shtua dhe nje i katert, bishti i syrit?  eh çi hapen pune  Majlinda Bregut..

 

ndersa   nga ky konstatim i Krastes,  me duket se LGBTQI-ja  duhet te ndihet e  ofenduar..  keta sikur kane thene:  ''pa u plotesuar te drejtat tona,  nuk futemi ne Evrope..smiley

Edhe un qi menojsha se e kemi defiçencen te getat smiley

Performimi live i kesaj hit mondiale, i trasmetoi sencacione dhe nje energji superlative mbare publikut te pranishem...

Adi Krasta (pak a shume)

Me saktesisht hunter:

...te flasim per keto argumente te forta... pezante.

 

...qendron potente dhe gati-gati kercenuese...

- Adi Krasta, 7/12/2010, drejtepersedrejti ne nje emision ne Top Albania Radio

 

PS: Uroj te jete regjistruar ne ndonje kurs shqipeje per te rritur nderkohe.

Ah u gjend me ne fund problemi i fundit qe spo hyjme dot ne Europe. Bishti i qenit !

Une per vete jam me Cajupin . Po si duket Adi na doli "hoxhe" per nga zorra trashe.

Thelle-thelle s'e ka keq, se grimieret ne tv shqiptare (hiq ndonje artist djale si Turi) nuk jane dhe aq te perkushtuar, megjithate kur i degjon nga Adi keto fjale te vjen t'i thuash ndonje gje te tipit "bitch, please..." smiley

Paska nis beteja e Titaneve!!!

mah,ky lloj grimi eshte skenik...normalisht nuk mund t'i besh syte ashtu...shume katundaresk ..ka te drejte...une jam per stil sobrio,pak..nese natura ka qene bujare me ty nuk ka pse te nderhyjne lapsat e llaçrat ne mes.

une jam per stil sobrio

Shih se edhe mund ta kuptoj Krasten. Thone se ai eshte udheheqes i nje show (sepse nuk shikoj tv shqiptare) dhe tash paramendo kur te vijne te ftuarit ne emision te veshur dhe me grim si eshte me keq. Sidomos veshja eshte problem i madh. Ndonje video ne youtube qe kam pare te Blendi Fevziut, gjithmone kam pyetur pse nuk i ndihmon dikush te ngratit te veshet mire. Ose te pakten t'i thote se pallton e ka 3 numra me te vogel se sa duhet. Per mysafiret nuk diskutohet. Me kane rene ne sy mysafir te veshur me te kuqe ne nje studio televizive. Nuk besoj se ne nje TV serioz do te pranohej nje mysafir me te kuqe. Gjithashtu nuk lejohen edhe ngjyrat e peraferta me ngjyrat e emisionit per shkak te probleme qe mund te krijojne ne montazh, etj etj.

Por gjithçka mund te ndodh kur jeton ne Tironë smiley

Kjo teze e Adit, do ishte mire te publikohej ne ter mediat europiane smiley per te shtuar fluksin e turisteve perendimor smiley

Bishti i syve eshte nje prej tre pikave te Fyles smiley  Vetem ne Shqiperi femrat pispillosen 40minuta per te vajtur dhe blere buke 50m nga dera e shtepise

Porque e ekzagjeron? smileyNuk pispillosen aq shume , sepse s'para ka goca te reja qe blejne buke si fillim.

Por ky ka te drejte, makiazhi i fytyres se femrave ne Shqiperi ngja shume me ato lindore, se sa me perendimore. smiley

Aspak Dora me vjen keq por te flas nga eksperienca personale. Buken e mora si shembull por mund ta zevendesoj me nutella smiley  vajzat shqiptare do pispillosen me ore te tera thjesht per te bere pazarin   smiley

ka te drejte...

Pra, shkurt, Krasta po thote qe e ka vene re para te tjereve qe italianet e bejne ndryshe grimin, deri tek detajet e vogla si syte, dhe qe prapeseprape Krasta s'eshte pederast. Edhe...?

Krasta ia fut pordhes kot, mqrf. Mjafton te shikoni vajzat tek videot e youtube te top channel, vizion plus e tv klan, qe behen nga keto grimiere, e jane kukulla. I pashe me kujdes nga syte, madje, dhe e vetmja gje qe kuptova eshte qe Krasta eshte kq kr

si i thon ne shqip....ik mer p1rdhu. 

Xhungel urbane pa gjelberim. Me keq se Kandahari.

Cfare gomari e tregojti veten me kete thenie...

eshte shume e thjeshte.....nuk jane ne moshe te grimohen si 23 vjecaret ..po hajde shpjegoua qe edhe ato kane moshe...se e kapin ate istikamin e foltores se lajmeve edhe pastaj jane grifsha..presin ku te ndodhi ndonje gje direkt qe te mbajne kontrollin e lajmit....pse sdalin ne terren mo lla....ne balte diel e te bejne ndonje gje nga terreni keto te foltoreve ku tmos kene kush ti beje kukulla....apo fantokukulla

Pse nuk i gju njeri n'grusht ketij Krastes?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).