Një grup qytetarësh të paangazhuar kanë filluar të organizohen në rrjetet shoqërore dhe po bëjnë thirrje për një protestë qytetarësh para Gjykatës së Tiranës

 

Protestë kundër vendimit të pafajësisë së tre gjykatësve për të akuzuarit për vrasjet e 21 janarit 2011.Protesta do te zhvillohet ne oren 12.30, të shtunën.

Gjykata e Tiranës u përzgjodh si vend i protestës veçanërisht për shkak se tre gjykatësit lëshuan një deklaratë mëngjesin e sotëm, ku ankoheshin për “presion” që po ushtrohet mbi ta nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Këshilli i Europës e përfaqësi të tjera diplomatike, të cilat kërkojnë me ngulm që Shqipëria të dënojë përgjegjësit për ngjarjet tragjike të asaj dite, përfshirë organizuesit e protestuesve të dhunshëm si dhe organizuesit e vrasjes së katër qytetarëve në fund të protestës.

72 Komente

Pse mer te shtunen?

ta kishit lene per te dielen

nese eshte Mjaft-i, atehere po, jane te pavarur

Mire te pavarurit, po ate te varurit e PS cfare do bejne. Apo e hengren njehere ate kokerr ulliri ato. Kete rradhe do twiterojne nga dega.

me twiter je pasha, me twiter proteston dhe bota. 

Is safer.smiley Vetem nese atij ti shkrepet ,qe opozita po i ben Puc virtual dhe do ti marr FB, me tastiera pistolete dhe like me helm.

Në qoftë se është thirrje vetëm për t'u grumbulluar një grusht njerëzish e për të ngritur nja dy-tre parrulla në ajër, atëherë është kot. Nuk pjerdh më njeri se del e bërtet kush para zyrës. Ata njerëz as kanë, as njohin më cak morali, ndaj kjo formë proteste është kot. Që të jetë protestë e suksesshme, duhet t'i shpojë m'u në "vlerat" që mbrojnë gjykatësit. Dhe e vetmja vlerë që njohin ata sot është paraja. Ndaj, që protesta të jetë paqësore dhe e sukseshme, u duhet vënë zjarri makinave të gjykatësve. Vetëm ashtu ka njëfarë vlere protesta. Dhe është krejt paqësore.

Ndaj, që protesta të jetë paqësore dhe e sukseshme, u duhet vënë zjarri makinave të gjykatësve. Vetëm ashtu ka njëfarë vlere protesta. Dhe është krejt paqësore.

smiley amin, se na qellon shpesh te leme makinat prane oborrit te tyre. E kshu do na lirohet i cike vend, dhe sdo ti kemi ato qenie arrogante me kostume 2000 evrosh , qe kur hyjne ne rrugen nje kalimshe, dhe kur jane kundravajtje nuk lujne prej vendi, a thu se jane perendia

smiley jam dakord

S'ka nevoje fare per proteste per ate pune.  Coju nga nje pusulle ne shtepi, e vejua zjarrin makinave naten.

Mire. Mos e leshoni shume imagjinaten, por nese keni ndermend te merrni pjese , mbani nje proteste paqesore.

 e mi dora ti n'suedi un knej n'itali e kena hum fare kontaktin me realitetin atjesmileyknej bohen protestat paqesore dhe hyjn n'pun,atje paqsore ska asigjo.ishalla spo i perqeshin ato pak kokrra qe do dalin thuj

..

ti te kishe ardhur njehere, se nje grusht mezi u bene, pastaj ec e na jep mend; na mbyten ata qe japin mend, vepra?

Ama vetem te jete qytetare pasi ne shqipetaret nuk duam qe te na ngaterroj bota si grek, anglez, amerikan apo spanjoll, ne jemi shqipetare dhe kemi kultur, ne do kerkojm njehere, pastaj nese sdo na japin, ne jemi me kultur, ne do presin, sic priten prinderit tan per 50 vjet (kemi dhe 30 vjet pritje)

le te na shqypin, VETEM aman ne momentin qe te na lini pa pune, tregoni botes se jemi te kulturuar. Nese do na pushkaroni njehere ne disa vjet. Ska problem, vetem thuajani botes se ne jemi me kulture aman.

 Por Greqia, anglia, merika etj kan bere protesta te dhunsheme dhe nuk jane vrar?
-Epo ato jan kombe te degjeneruara. Ne jemi te kulturuar. Ne dhe jeme te zjuar! popo jemi shume te zjuar. A e veni re sa here qe shteti na shtypen, ne komentojme me nje humor te pa pare. Jo vetem qe humori eshte gjysma e vertetes por dhe tregon mencurin e komit tone

Po atehere perse nuk jemi pjes e europes?
Ne fund te fundit ne e kemi europen ne zemer

pastaj ju lutem zoteri, mos harroni qe prinderit tan kan jetuar kohe te veshtir me xhaxhi Enverin, ne tani nuk kemi si te ankohemi, Prinderit tan as ne ender nuk e kan pare veten duke lar pijatat e Grekut, ndersa ne kemi opsione, ose mund te  bejme pall ne diskot e blokut ose te lajme pijatat e grekut. Ne mund te shkojme dhe ne amerik! Pra cfare arsyje kemi ne tia prishim terezin politikes shqipetare.

Madje ky brezi i ri eshte bere aq i edukuar sa gjysma as nuk mendojne per problemet e realitetit dhe gjysma tjeter tregon nje respekt te pa pare ndaj brezit te dyte dhe te tret duke duardrokitur cdo fjale qe del nga goja e polirikaneve ta.

Ne kemi pranuar ne mesin tone dhe fshatar te ndryshem sepse besojm tek kultura qytetare. 

Me respekt
nje qytetar i qytetruar me master dhe dokturatur, duke shfrytezuar perjudhen 4 vjecare te pa punesis duke lexuar dhe pir kafe

mos beni protesta kot, i keni par videot. 21 janari ishte grusht shteti keshtu qe shteti reagoi. mos beni me budalliqe te tilla se nuk i interesojn njeriu vetem japin vendid imazh te keq neper mediat botrore me tituj si violent riots in albania again. 

Sigurisht, demonstrate = grusht shteti.

Ke te drejt msiter K.r Grusht shteti dhe puc qe. Po paske pa ate pjese te viedeos qe te intereson, se ne momentin e vrasjes prosteta qe nga fundi dhe vetem per grushte shteti skishte me mundesi. A me thua sa arme gjeti policia ate dite=asnje. 

Horrat qe sulmuan barbarisht policine e dhe Institucionet e Shtetit perdoren dhe Flamurin Kombetar si ARME ore !! apo e harruat ??

Shikojeni sesi kercet guri mbi policine qe rrinte ne mbrojtje!

Ku eshte AKISTI te flase pre Ndjenjen Atdhetare dhe Flamurin Kombetar ???

eh, c'na kujtove amarildon heroik mer Left.

Mister ku qendron ndryshimi midis vrasjes se arben brocit  me shoke dhe atyre te 21 jenarit?

Pskeni gjet dhe kohen tamom, atehere kur ne gjykate nuk ka kom robi se helbete, osht ne dite pushimi, dite kur gjykatesit bojne inventarin e xhepave dhe morin detyrat per javen qe vje......

Me pelqeu Andrea Stefani kur foli. Ky gazetar eshte gjithnje ne krye te cdo proteste dhe levizje qytetare ne mbrojtje te vlerave qytetare e njerezore. Bravo.

Ky mo? Edhe Blendi qenka mos harro ta permendesh.

Shume pak njerez.smiley

 

Frenklin Nikolla Me thane te drejten une demokrate jam e ne qoftese PD perfaqeson demokratet shqiptar edhe une jam me te por.......me sa shof paska fillue fushata e korrje - shirjeve se 3000 me i gjete te pa angazhum ne parti ne nje rreth si qudi me duket por .....ndoshta kane nga dy-tri teste anetaresimi ne xhep....e kjo nuk me qudit. Pershendetje e faleminderes per mirekuptimin. 

He deshtoi grushti i shtetit nr.2? S'kishte mjaftueshem mercenare? Hehehe.

Nuk tha kot Xhaferr Deva: Nje dite terror, per 10 vjet populli rri urte.

Ore se ke ca kohe qe me ke vene ne shenjester, si e ke halllin? Ke ndonje problem? Se nuk eshte hera e pare qe po tenton te ulesh imazhin tim dhe te demtosh besimin dhe mbeshtetjen qe kam une ne popull. smiley

Po ashtu organizojme nje takim tek per tek ta zgjidhim njehere e mire kete pune. Se dy duar per nje koke u be kjo pune.

Renato.

Mos e ngaterro Pjerin me punet e tua te pista. Pjeri i ka duart e pastra, prandaj mjaft na hodhe balte mua dhe atij, me keto aludime pa asnje baze te vertete. Se ne kete shtet, ka ca ligje fort te ashpra ndaj shpifjejeve dhe perbaltjes se figurave te nderuara. 

20 vjet burg.

Nuk ka pare .krize...nuk e di ,nuk permendet se kush ishte ne manifestim kishte marre lek ..kush ma shume e kush ma pak....Ky eshte motorri qe çon çon njerezit ne shesh ,gjithkund zaten ,pse vetem ne shesh....

Si shkoi sot ?

Shume pak njerez Brad. Po bereqaves. S'bete ndonje panoramike ju?

Gjithe diten ne Durres , 3 mije te rinj moren antarsimin ne PD ,  por shume pune se vetem 245 vete ishin nga Durresi .

E do nje perllogaritje sikur ti ike PBDNJ PSse me lsi dhe AK+FRD TI MARIN 5 % SALIUT , plus ilir meta ti mare 5 % Edit 

Prape nuk  te del e sakte sepse ti akoma nuk e di se sa leke kemi ne ne dispozicion per zgjedhjet .

nuk hyjne fare leket.. leri keto ,ckishit per ti blere i blete ne 2009 dhe 70 mandate moret , per te mos folur per manipulimet..

 

E ke gabim , nejse , por po te them nje gje qe ta dish dhe ta mbash shenim , LSI dhe Dulja jane pjese e Koalicionit te PD -se pas zgjedhjeve te 2013 - es ,ne baze te kesaj beji perllogaritjet shto dhe Dah Shehun dhe Ndoken , mos harro.

Kush ta ka thene kete ?

I kishte habit ata rioshat e PPE-se shefi. I mbante fjalime me kucedra qe gjushin me dinamit.

Ishe ne Tirane ti?

 

Kualicionet e mundshme ne zgjedhjet e qershorit.

PD+”POLI I LIRISE”+PR+PDIU+TJETER

PS+PSD+PDS+TJETER

LSI+PBDNJ

AK+FRD

Hedhim hipotezen sikur PD+ humbet 5% ne te gjitha qarqet e vendit , dhe keto vota i shkojne vetem AK+FRD dhe gjithashtu I shtojme kualicionit LSI+PBDNJ  5%( vota te cilat i mer majtas, plus votat e PDBNJ  ) . Atehere do te kemi keto rezultate:

Korce:  PS+ 41.5%  , PD+ 42.5%, LSI+PBDNJ 11 %, AK+FRD 5% ( Mandatet : PS+ 5, PD+ 6, LSI+PBDNJ 1)

GJirokaster: PS+46 % , PD+ 35%, LSI+PBDNJ 14 % , AK+FRD 5% (Mandatet  PS+3 , PD+2)

Vlore: PS+ 43% , PD+35%, LSI+PBDNJ 17%, AK+FRD 5% ( Mandatet  PS+ 6, PD+ 4, LSI+PBDNJ 2)

Fier : PD+ 36 %,  PS+ 47 % , LSI+PBDNJ 12 %, AK+FRD 5% (Mandatet PS+ 8 , PD+ 6 , LSI+PBDNJ 2)

Berat : PS+ 50% , PD+ 29% , LSI+PBDNJ 16% , AK+FRD 5 % ( Mandatet PS+ 5, PD+ 2, LSI+PBDNJ 1)

Total Jugu 53 mandate: { PS+ 27 }  { PD+ 20}  [ LSI+PBDNJ  6 }

Elbasan : PS+ 43% , PD+ 42% , LSI+PBDNJ 10% , AK+FRD 5% (Mandatet : PS+ 7 , PD+ 6 , LSI+PBDNJ 1)

Durres : PS+ 34.5% , PD+ 47 % , LSI+PBDNJ 13.5% , AK+FRD 5% ( Mandatet: PS+ 5 , PD+ 6 , LSI+PBDNJ 2)

Tirane : PS+ 40% , PD+ 43.5 % , LSI+PBDNJ 11% , AK+FRD 5% (Mandatet : PS+ 13 , PD+ 15 , LSI+PBDNJ 3, AK+FRD 1)

Total Shqiperia e mesme 59 mandate; { PS+ 25 } { PD+ 27 } { LSI+PBDNJ 6} {AK+FRD 1}

Diber : PS+ 27% , PD+ 57% , LSI+PBDNJ 11% , AK+FRD 5% (Mandatet : PS+ 2 , PD+ 4 )

Lezhe: PS+ 31% , PD+53 % , LSI+PBDNJ 11% ,AK+FRD 5 % ( Mandatet : PS+ 2 , PD+ 4, LSI+PBDNJ  1 )

Kukes : PS+ 27% , PD+ 60 %, LSI+PBDNJ 8%, AK+FRD 5 % (Mandatet; PS+1 , PD+ 3 )

Shkoder : PS+ 30.5% , PD+ 55.5 % , LSI+ PBDNJ 9%, AK+FRD 5%( Mandatet; PS+ 3 , PD+ 7, LSI+PBDNJ 1 )

Total veriu 28 mandate : { PS+ 8 }  { PD+ 18 } { LSI+PBDNJ  2 }

Rang vendi : { PS+ 60 } ,{ PD+  65 } ,{ LSI+PBDNJ  14 } ,{ AK+FRD  1 }

( Rezultati me negativ per PS+ dhe me pozitivi per PD, si do jene kualicionet ? Flasim)

15 Mandate PD - ja ne Tirane ? smiley

Kaq i ka pas marre kur ishte ai Palloshi K Bashkije o Gjergj .

duket qe nuk mer vesh fare.. qe ti kam shpjeguar mire dhe me lart

po kete lulin tuaj kush e solli ne krye te bashkise? 6-7% i ilir metes

Dakort mor mik po tani eshte Luli Kryetar Bashkie se po i bo llogarite sikur te ishte Rama prape , kupton ? smiley

mire brad mire.. mos kujto se fitohet vetem me militante qe ke vene ne pune.. po pse iliri nuk ka futur ne bashki? kush ja mban keshillin ne kembe ? pa pasur maxhorancen ne keshill bashkiak cfare do besh? ja do rish vete ne krye te bashkise dhe 2 vjet...

PS 60 mandate? Hehehe, te lumte per llogaritjet smiley PS mori 66 mandate ne 2009 kur qeveria e pd-se realisht kishte pas rezultate ne pune per 4 vjet rresht, dhe me poshte se kaq PS nuk zbret dot edhe sikur te mos dali ne fushate fare, as ne televizor as ne twitter. Po qe se zgjedhjet do monitorohen mire, PS merr 72 - 73 mandate, bast. Basti ndahet po qe se ODIHR thote qe zgjedhjet ishin hap mbrapa. E kemi?

Swed e bera pr bradin dhe prape kujton se pd do fitoje ne qershor..

O statisticien LSI+PBDNJ ne 2009 bashke moren gati 6% te votes.  C'te ben te mendosh qe per 4 vjete, keto te dyja do ta gati trefishokan perqindjen e kesaj vote? Nga ana tjeter AK e vetme ne te gjitha sondazhet e bera deri tani ka marre nga 9% deri ne 15% te votes.

mos u ngateroni, vota nuk vlen ne rang kombetar, vlen neper qarqe, sa per rritjen e ketyre te dyjave .. mund te te them se ne 2011 moren 11%.. Sondazhet nuk pine uje ne shqiperi..

Si nuk vleka ne rang kombetar? Tjeter dinamike ajo e zgjedhjeve lokale, kur koalicionet e ndryshme kandidonin nje kandidat ne zona ku nje parti apo filan kandidat kishte me shume mundesi te fitonte.

Une mendoj se do shkoje keshtu ne qershor:

 

Kualicionet e mundshme ne zgjedhjet e qershorit.

PD+”POLI I LIRISE”+PR+PDIU+TJETER

PS+PSD+PDS+TJETER

LSI+PBDNJ

AK+FRD

Hedhim hipotezen sikur PD+ humbet 5% ne te gjitha qarqet e vendit , dhe keto vota i shkojne 3 % AK+FRD  dhe LSI  2 % . Atehere do te kemi keto rezultate:

Korce:  PS+ 47  , PD+ 42%, LSI+PBDNJ 8 %, AK+FRD 3% ( Mandatet : PS+ 6, PD+ 5, LSI+PBDNJ 1)

GJirokaster: PS+51 % , PD+ 36%, LSI+PBDNJ 10 % , AK+FRD 3% (Mandatet  PS+3 , PD+2)

Vlore: PS+ 50% , PD+35%, LSI+PBDNJ 12%, AK+FRD 3% ( Mandatet  PS+ 7, PD+ 4, LSI+PBDNJ 1)

Fier : PD+ 36 %,  PS+ 52 % , LSI+PBDNJ 9 %, AK+FRD 3% (Mandatet PS+ 9 , PD+ 6 , LSI+PBDNJ 1)

Berat : PS+ 54% , PD+ 29% , LSI+PBDNJ 14% , AK+FRD 3 % ( Mandatet PS+ 5, PD+ 2, LSI+PBDNJ 1)

Total Jugu 53 mandate: { PS+ 30 }  { PD+ 19}  [ LSI+PBDNJ  4 }

Elbasan : PS+ 47% , PD+ 42% , LSI+PBDNJ 8% , AK+FRD 3% (Mandatet : PS+ 7 , PD+ 6 , LSI+PBDNJ 1)

Durres : PS+ 40% , PD+ 47 % , LSI+PBDNJ 10% , AK+FRD 3% ( Mandatet: PS+ 5 , PD+ 7 , LSI+PBDNJ 1)

Tirane : PS+ 45% , PD+ 43 % , LSI+PBDNJ 7% , AK+FRD 5% (Mandatet : PS+ 15 , PD+ 14 , LSI+PBDNJ 2, AK+FRD 1)

Total Shqiperia e mesme 59 mandate; { PS+ 27 } { PD+ 27 } { LSI+PBDNJ 4} {AK+FRD 1}

Diber : PS+ 32% , PD+ 57% , LSI+PBDNJ 8% , AK+FRD 3% (Mandatet : PS+ 2 , PD+ 4 )

Lezhe: PS+ 35% , PD+53 % , LSI+PBDNJ 9% ,AK+FRD 3 % ( Mandatet : PS+ 3 , PD+ 4, )

Kukes : PS+ 31% , PD+ 60 %, LSI+PBDNJ 6%, AK+FRD 3 % (Mandatet; PS+1 , PD+ 3 )

Shkoder : PS+ 34% , PD+ 57 % , LSI+ PBDNJ 6%, AK+FRD 3%( Mandatet; PS+ 4 , PD+ 7, &nbspsmiley

Total veriu 28 mandate : { PS+ 10 }  { PD+ 18 }

Rang vendi : { PS+ 67 } ,{ PD+  64 } ,{ LSI+PBDNJ  8 } ,{ AK+FRD  1 }

re teftik tu bo hesape qe 90%  qe jane ketu as qe iu interesojne.Po t iruaji keto letra ,neser jepja shefit tend ...po aman mos i bjer ma ketu ,jo per gje po nuk i interesojne kuj.Ne qershor tash po e marrim vesh Berisha kunder Rames.Njiktu asht puna perdemek se holle holle Rama nuk don me fitu.Asht shkelqyeshem ne opozite.Rrun njesoj e ma shume e hesap nuk i lyp kush....Gjergj ,na merzite...

Rama nuk don me fitu.Asht shkelqyeshem ne opozite 

 

dhe saliu eshte shkelqyshem ne pushtet.. e di qe do te pelqente zana 

je larg gjergj elezi...as nxehte as ftofte...ti vendos foljen ne kondicionale .pra do te pelqente ,jo nuk do me pelqente ...do me pelqente nje alternative e trete ,nje fytyre e pakonsumuar...qe s'ka lidhje me hymn e lavde enver hoxhes,e paster ,mundesisht studiuar ne Cattolica o Sorbone ,ne daç edhe Sapienza....Nje djalosh idealist,futurist ,qe sidomos don shqiptaret e shqiperine ...qe nuk hapet me Suv XL,qe ka per hobby leximet e klasikeve....nje djalosh a vajze qytetare...e pakomplesuar....e paster....qetesohu ,nuk je ti...smiley

e kush eshte ky ?

tesh qi e ban kete pyetje je taman gjergj nuhi...ka kene nje karrocier...smiley

Cdo profesion eshte i respektuar.. edhe ai i karrocierit, nuk me ofendove..smiley

Zanore, c'ke me Gjergjin? Te flas e te shkruaj cfare te doj djali. Jetojme ne liberta mi Zanore.Deri ne momentin qe s'te prek dot ty direkte, s'ke pse i thu te censurohet. Me respekt ky muhabet.smiley

...do me pelqente nje alternative e trete ,nje fytyre e pakonsumuar...qe s'ka lidhje me hymn e lavde enver hoxhes,e paster ,mundesisht studiuar ne Cattolica o Sorbone ,ne daç edhe Sapienza....Nje djalosh idealist,futurist ,qe sidomos don shqiptaret e shqiperine ...qe nuk hapet me Suv XL,qe ka per hobby leximet e klasikeve....nje djalosh a vajze qytetare...e pakomplesuar....e paster....

pse s´thu Zane se une te pelqekam ty? smiley

ftyr e pakonsumume....po

pa lidhje me Enver Hoxhen.......po

dy semestra t´studjume n´Sapienza.......po (mos m´thuj qe jane pak, se po bohen harvardist ato qe rrin 3 jave tek aneksi i Harvardit e mos t´bohem un sapiencist me 1 vit)

djal idealist e futurist........po

don shqiptaret e shqiperine ......po (tashti me thon te drejten jo te gjithe)

SUV XL nuk kam

leximet e klasikve......i thaj, pernate nga nje, ne dimer edhe dy ne nje nate.

djalosh i paster qytetar.....po.........i pakompleksuar......po.......i paster......po.

 

Car don tjeter oj Zan? smiley

 

ok ,dora ,ke te drejete..kerkoj mdjese...smiley

smileysmiley

Gjergji, mire ben qe i ben llogarite, se stervit mendjen!

po gjithsesi, prit sa te shpallet listat e deputeteve dhe koalicionet pak me vone qe t'i kesh me te sakta parashikimet...

1 gje di te them : me kete sistem elektoral, PD barazimin e ka ne xhep dhe me minimumin e votave qe ka marre ndonje here, flas vetem me votat e Simpatizanteve te vet dhe administrates...pa marre hiç fare nga "elektorati gri"

 

votat e administrates dhe simpatizanteve jane e njejta vote..

i sigurt je ???

Duhet t'a dish me mire se une atehere... Njof ca studente qe jane pa pune dhe qe jane me PD, njof plot qe jane "privat" (stomatolog, farmacist, avokat, shites/tregtare) dhe votojne PD, njof dhe kam degjuar per biznesmen te ndryshem, qe gjithashtu siç kane ndihmuar PD ne zgjedhjet e tjera, do ingranohen perseri ... kane leverdi dhe ata...nuk mbahen te gjithe detyrimisht me "rroge shteti" mos krijoni steriotipa te kote.

Se dhe Adminnistrata ne vetvete, nuk eshte e gjitha e PD-se...shiko Administraten e Bashkive apo komunave

 

PS e ka Stanin me te zgjeruar besome...

Nese s'je i bindur, provoje te llogarisesh atehere rezultatin e pritshem te zgjedhjeve sipas votatave te marra nga partite, ne zgjedhjet vendore te 2011 - duke i ndare sipas qarqeve (duhet te grumbullosh votat e tere komunave/bashkive te 1 qarku per te pasur totalin). Te gjithe e dime se votuesit ne Shqiperi ne 99% te rasteve "njelloj" votojne siç kane pas votuar...nuk para ndryshojne krah politik, qameti abstenojne.

Beje testin me votat e PD + LSI ne nje koalicion,

pastaj beje PD veç dhe LSI + PBDNJ veç

KLM

Ta bera me lart .. PD+ 64 , PS+ 67 , LSI+ PBDNJ 8, thjesht i dhashe nje FRD..

smiley

Lefto, Idriso, o c'me kenoqet!!! Loool

hallall.

Protestat ne atdhe jan prone (dhe mjete)e partise se edit & partise se sales ,kush proteston jasht kuadrit te partive eshte i garantuar te deshtoj , kjo fale "kujdesjes"  se nëndheshme qe tregojn dy padronet e partive.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).