Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së rradhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mirë

34 Komente

Disa vende pune ne Shqiperi, Gjermani e me gjere kane ndjekur modelin amerikan dhe kane futur ne perdorim konceptin "casual Friday". Sikur PPU-ja te niste "te premtet pa politike", ngre hipotezen se niveli i stresit ne diaspore do te ulej me 15%.

smiley

po duhet icik stres te premten mi trop, se perndryshe ngase do te qetesohesh ne fundjave? smiley

 

 

Nje fotografi flet me shume se njemije fjale

Ose sic na thone vellezerit tane me banim ne Shqiperi, ne emigrantet kemi nevoje te na kujtojne mizerjen e atjeshme per te rikonfirmuar zgjedhjen e largimit. Te ngec ne fyt fundjava me pengje te atilla.

Me ben pershtypje nje gje tjeter, meqe jemi. Fotoja eshte e arrire dhe me vjen keq qe nuk jepet bashke me te edhe emri i fotografes apo fotografit. Keshtu krijohet gabimisht pershtypja se rendesi ka vetem objekti, jo njerezit, subjektivitetet dhe strukturat qe hyjne ne marredhenie me te.

The Godfather smiley 

 

 

EH, je i modh. Aty me shkoi edhe mua mendja direkt, madje po e kerkoja edhe si fotografi, po ti u tregove me i shpejt. smiley

edhe mua njesoj smiley

amon mer, si te bon gishtat per paralel Brando me me nder Salen smiley

Folini njerit-tjetrit se nuk beni figure te mire  si para zgjedhjeve.

Perpara te bashkuar ,jo te ndare.

telefoniprish

• Basha: Shefo, do t'i numrojmë ato votat e hedhura në kutinë e gabuar?

• Hollandezja: sa të shkoka ky kostum, moj Liri!

Luli - Me fal i dashuri im Sali por gruaja ma ka prishur qejfin mbreme, prandaj i thuaj Lirise qe t'i flasi nja dy llafe..

Gruaja - Moj moter, ky i imi ka shkare, gjithe naten flet vec per burrin tend, nuk e sheh se cfare po i thote per mua?

Luli: ky slogani "Perpara" ka lene te pa kenaqur LBGT, 

Hollandezia: qe kur filloi punet e bashkise, i ka len pas dore punet e shpise

cu cu cu & pesh pesh pesh

''ne darke mblidhemi,  ta bejme nji katërshe.....

hahaha Zoti Xhevo?

Luli :

O Sali gjithe kta burra ka perqark po  ajo femra perballe nesh spo mi ndan syte

Gruja Lulit:

E moj Liri vec po s'shkum n'shpi sonte se do ta dhi m'drru kurvarin e m.tit !! smiley

Luli-

C'mu desh gruja me vete !

Sala:

Ti dhjesesh rracen , edhe iher qe t'i nguli syte nje femer, qeka miope

ca reparti ke bo ushtrin elbo ?

hajde se po ta kthej pergjigjen meqe me flet perhere.

Sa eshte masa me be dhe mos me be shaka ?? dmth ka njesi matese per ju ?

paralelizma te shemtuara...

llafi yt, ne vesh te naltmadhnise* smiley

 

* TM Brad

Luli; - Punet ne Tirane nuk i kemi dhe aq mire, s'kemi bo gjo investime, veç llogje smiley

Gruaja; - Miqte perendimore, po na kthejne shpinen, i thuaj Buallit, me fal burrit te luaj pak smiley 

i thuj te luj venit e smiley lun luli  lun nafaka smiley

vallai e merito plako

qyqa car behet , mos te te bjeri mendja me per spageti

qyqa car behet

1- mbreti i rusive ?

2- maqinë në amerikë ?

3 - lexohet si coca-cola

jo jo

4- condolesa rice

Na sill edhe ndonje foto te Berishes gjate jetes se tij konviktore duke ngrene pjate caji me buke dhe therrmija djathi.

Me një gojë: E kemi vendos do  shkëmbehemi sonte .

C'ishte ai Memo mo Doc ?

Nuk e ka emrin Eduart ai mi Liri ?

me foursome se kaqsmiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).