Kjo foto e Presidentit Iranian Ahmadinexhat duke ngushëlluar nënën e ish Presidentit të Venezuelës gjatë varrimit të këtij të fundit ka shkaktuar një furtunë politike në Iran, sipas BBC. Konservativët që ishin të shqetësuar edhe nga elegjia e Presidentit për Chavezin, thanë se Ahmadinexhati kishte mëkatuar për shkak se kishte prekur një grua jashtë familjes së tij. Ndihmësit e Presidentit nxituan të deklarojnë se kjo foto ishte një prodhim i Photoshop-it, dhe shumë shpejt një version i alternuar që tregon Ahmadinexhatin në të njëjtë pozë duke u puthur me politikanin egjiptian Mohamed ElBaradei nisi të qarkullojë. Një faqe online që fillimisht shpalli se e kishte manipuluar foton e Presidentit me nënën e Chavezit, ktheu qëndrim kur u sulmua egërsisht nga mbështetësit e Presidentit, dhe deklaroi se "fatkeqsisht" fotoja që e tregon atë duke prekur gruan nga Venezuela është origjinale.

192 Komente

Mizantropia dhe antihumanizmi i nje ideologjie perverse si Islami.

Idiotesia bashke me urrejtjen tende  prej rrefugjati sa vjen e shkoqitet me mire. Thanks

smiley

Selam Alejkum

Ca eshte kjo urrejtja prej refugjati njehere? I kupton termat qe perdor apo ja fut ashtu kot se mendon se me poshteron mua me keto terma?  Idiotesi eshte te jesh idhujtari i ketij perversiteti idiot te shekullit te 6, sot ne shekullin e 21-te, mbas iluminizmit, revolucionin shkencor, revolucionit industrial, revolucionit seksual e revolucionit informatik.

o Pakapo,

Pres prej teje nje studim te mirefillte; jo kshu si sorra n'tajare.

plz man, grow up for Peshku's sake!

Ca pret nga une? Studim te mirefillte? 

Ik ore tutje lipsu, do me tregosh ti mua "grow up".  

Ja nje per te drejtat e grave.

Islami, feja e paqes dhe perparimit.

E mo mire, shajeni icik Islamin se ngelet tu u morre me Janullatosin prej sa e sa kohesh tani. 

Endrito,

ca tu thush ktyve; kto bejne sikur Irani perfaqeson Islamin!

Nay, it is far from it

po nje pjese te mire te islamit e perfaqson ama. e mohon dot?

ohu, ti do muhabet me duket

lol

 

po pse per Ju myslymanet, nuk eshte muhabet qe po bejme ky ketu ne blog? s'ta mban ta vazhdosh muhabetin me duket. ju ka zene maxhadi gafil.

Po Alba nr. 1 e perfaqson, por shume me pak se Hitleri, Musolini, Stalini perfaqsojne krishterimin perendimor.

Ata te pakten ishin aq te zgjuar sa ta kuptonin rendesine e laicizmit dhe prapambetjen e fesë.

Shume te zgjuar ishin, pa pa sa te zgjuar qe ishin, perderisa vazhdojne ti lavderojne laiket iluministe, megjithse jua futen me gjithe breke brenda, miliona te vrare, perfshire edhe kokloqet qe i sherbenin si laike te bindur.

Hitleri ishte antikomunist.

Haj Hitler, atehere. Edhe nje here tjeter "Haj" se ka dale ne fotografi me Eva Braun vesh me kilota fiskulture.

c'hyn hitleri and co ketu? ne flasim per gjithe iranin dhe miljonat qe perfaqesojne. mund te fusesh dhe arabine saudite & co po deshe? sikur s'te dalin shifrat mire. apo jo?

E drejte Gazo, keta Shitet nuk hoqen, qe nuk hoqen dore nga idhujtarite!!!

Rono,

jokes aside; kto kan ngel ne kohen kur u zbulu hashishi !

S'te ndihmoj dot fare, nga keto muhabetet e fese nuk ja them hic. 

Irani eshte perfaqesuesi par ekselence i Islamit.  Eshte republike islamike, ku me kushtetute sharia eshte baza ligjore si ne ligjin civil dhe ne ate kriminal.   Kodi penal i Iranit eshte kod islamik i bazuar 100% ne Kuran, Hadith dhe fatwa origjinale, ku tradhetia martesore denohet me ekzekutim me gure, homoseksualiteti denohet me vdekje, seksi jasht martesor midis dy njerezve jo te martuar denohet me rrahje me kamzhik e kshu me rradhe.

Qe ja ke fut kot ti plako - kjo dihet!

Irani me shume i ngjan Belgjikes per nga ana sistemit shteteror sesa ndonje republike islamike; Iranianet ne fakt kane Kuran tjeter plus nuk e pranojme shtetin si sistem unitar; ato jetojne si per inerci deri kur te vije shpetimtari i tyre 

Nqs nuk i dije  - ska gje; i meson tani!

 

 

 

 

 

E plako i ngjan Belgjikes dhe kane Kuran tjeter.  Keto mbaron dhe shkembimi jone mbi kete teme.

Irani me shume i ngjan Belgjikes per nga ana sistemit shteteror sesa ndonje republike islamike;

Edhe ne Belgjike ben namin policia fetare.

 

Iranianet ne fakt kane Kuran tjeter

smiley

Argument i dobet. Keshtu thuhet ne pergjithesi kur do te anashkalosh gjera te caktuara.

Te njejtin argument degjon dhe nga avokatet e "tregut komplet te lire" dhe unregulated. Ideja e tyre eshte qe ky treg do ishte me i mire. Pavaresisht provave qe ka ne bote qe sa me shume "lirohen" tregjet aq me te demshem dhe te pafalshme deshtimet e tyre, keta proponente thone se tregu "vertet vertet i lire" nuk eshte implementuar asnjehere. 

Keshtu dhe ideja jote, qe Islami nuk eshte implementuar asnjehere tamam tamam. Sic mund te thuash edhe me komunizmin apo kushedi cfare. Pra ky argument qelbet ere per vete faktin se nuk mund te bisedojme me idealizma, pra me idealin e islamit, apo ajo qe kane ne koke ca dijetare. Mund te flasim per cfare shikojme.

nuk ka mundesi ta kete bere kete lajthitje religjioze Ahmedi.Ndoshta parfumi zonjes, prodhim ameriakn,  e ka turbulluar. 

ose ka cfrytzuar rastin pasi u eshte bere syri bakerr. gjithe grate te mbuluara ne iran.

po po , u qafsh hallin ti,diten jane te mbuluara, naten vetem Allahu eshte shahit e shikon cfare behet smiley

po ne per diten e kemi fjalen, se naten te gjithe njesoj jane. atyre per diten u qan zemra...

More po thuaj inshallah nuk ka qene parfum me Polonium se na piu e zeza.

Poloniumi eshte per lideret e Amerikes Latine. Kije mendjen ne mesim se here tjeter te nuk fal Presor Google!

Po per liderat e Lindjes se Mesme kemi ndonje lloj materiali radioaktiv? smiley

E-ndrity...O i illuminuar nga avujt e esspresos, defterxhiu i Sules..Ke dhe surrat te hedhesh romuze ti....Skeni faj ju keni mare nga nje diplome te kristalizuar. keni zene ndonje vend parazitor ne sajte te teseres  dhe vegjetoni...Ecen perpara Shqiperia me tipa ju.. smiley ..Shko tani se fillon dhe fushata zgjedhore se shpejti dhe keni pune me ato pankartat dhe mitingjet e doktorit pa lere polomuiun se ate e hani tre here ne dite pa e kuptuar..ashtu me lezet.

ky po qe eshte problem madhor. mekat te madh ka bere, s'ke c'thua. turp e kaluar turpit.

o tempora o mores!

 fiks me nje mendje me ty jam, u prish bota  problem me madhor se ky nuk mund te kishte ppu. 

kush eshte problem madhor per ty? Seksioni pyetjeve eshte ne krize. mund ta parashtrosh aty? smiley

 

Dhimbja e belit smiley

drejtohuni ke doktoresh alba 1 per dhimbje beli smiley

jo jo per momentin po argetohem me procesin smiley 

ama ka prekur grua te huaj....   te  vej ne xhehnem, e meriton!smiley

Xhenemi eshte i keqi? S'eshte xheneti? I ngaterroj perhere une keto.

nuk e di.. mbase  se edhe une i ngaterroj.  megjithate , une kisha per  te keqin, per ferrin.

xheneti eshte parajsa, atje ku duan te shkojne te gjithe. Ndersa xhehnemi eshte ferri, atje ku shkojne te gjithe njerzit e keqinj.

xhehneti = nxeh nalti (dielli si duket, aty ku ka drite e ngrohtesi) ndersa xhennemi = nxeh mreni (llava vullkanike, zjarri qe ndodhet ne toke, ose ferri) 

Cfare do te tregosh qe arabishtja ka ardhe nga shqipja apo qe gjuha shqipe eshte arabisht.Shpjegohu te lutem.Ty te Kane zili edhe gjuhetaret me te medhenj te botes.

smiley  , ime na thuj kush me xham dhe kush eshte pa xham smiley

ps, pse mundohesh per gjera qe nuk kane lidhje me gjuhen shqipe , as skan pas ndonjeher, sjane as latinisht dreqi e hongert

Xhehnemi osht i keqi . Jo se jom shume fetar, por e mbaj mend nga nji film shqiptar ku njoni thote : Ducja, e ka bere Italine, Xhehnet, mor xhehnet ... ( ky ishte spiun i fashizmit) qe osht i omel si hallva, etj,etj.smiley

Ti Qemolo paske boshlliqe te medhoja historiko-filmografike. Beluli te denon me 2 muj T 24ore ne dite per keto gabime te ronda. Kjo qe cito ti me gabime nuk o film po teater. Kete e thote Prefekti Qazim Mulleti dora vete.

Ah mer Belul! Si na iken per lesh keta rob ne?

Lizander, me  batuten e xhentit,  eshte OK  Qemoli..   natyrisht ai, por edhe tismiley, se mban mend filmin..  po ska gje,  se  keto jane pune profesionistesh.. ndryshe ku do ishte ndryshimi..smiley

 

Ishte muhabeti i hallvës, po hallva ishte surplus. Siç i përziej unë (qëllimisht) nganjëherë dhe vjen ti më korrigjon. smiley

Belul, e kishte mirë Emo. Erdhi koha t'ia lemë stafetën brezit të ri.

Rrezik do t'ia heqi Allahu 72 virgjereshat pasi te vdese, do ta lene me nja 20-30, per turp.

si eshte kjo puna e 72 gocave se me bere kurioz dhe po me lezetohet imagjinata?

Në qoftë se ti shpërthen veten me dinamit dhe vret disa hebrenj apo çfarëdo djalli perëndimor, do të kesh 72 virgjëresha në parajsë që presin për ty.

Une nuk i du virgjeresha se mund i madh ashtu, behet me gjet nja 72 esnafe fare? smiley

Po nuk eshte teme per ketu kjo, mer admina... Islamiket keshtu e kane per fe... nuk i prekin grate..... edhe çar do thoni me ket...??? Ashtu si edhe prifterinjte nuk duhet te martohen, por ç'e do, shkojne me njoni tjetrin.... ja keshtu jane te gjitha fete, nje budallallek me brire.... thjeshte nje forme per te ushtruar pushtet mbi miletin....

 

E ka thene mire Marksi, opium per popullin. C'e do qe hoqen kete opium e nxorren opiumet e tjera, lideret heroik komunist. 

fete nuk j budallallek ali. dikur grate qe nuk pillnin i conin tek babai teqese dhe aty me frymen e shenjte mbeteshin shtatzena. mos shif sot ti qe ka dale pllenimi artificial.

smiley Rrofte e qofte baba Aliu......

kshu ka qene me verte Ali . besonin njerzit ne Zot dhe fryma e shenjte bente cudira. sot jane bere harramseze njerzia.

 E di mer daj, e di, po mos harro se edhe sot, po e njjta histori vazhdon. Seç jane ca njerez te "mire" qe per hir te zotit e vazhdojne prape punen per te yshtur grate.... Ka vend ende per tu thelluar evlat, .....

Spiritus, se ti merr vesh nga Frojdi ketu, e di qe me kete qe thua me iluminove per te kuptuar me teper rendesine e kompleksit te Edipit, ate te urrejtjes se babes, urrejtje e projektuar ne urrejtjen e Babes (kujdes e kam shkruar me "B" te madhe).

prit o heretik, se ka nje urgjence me dhimbje beli knej matane. jan mledh gjith doktorat e peshkut e s po i japin dum.  thuje dhe tina nai kshille po pa komplekse ama smiley

doktorat e peshkut/s'me bejne derman/mjera un e mjera/hallin kush ma qan smiley 

E mjera Ahmedin e kishe llafin ti?  Po ia qajme pra.  

Te mjeku popullor eshte pa radhe, shprehu, qaj dhe hallin tat smiley

Jo vetem i nerum Spiritus ...

Ne shatrivac te Hocishtit eshte Guri i Shenjte qe te MBARS , ku ferkarikareshin  femerat qe nuk pillnin ...Nga nje vrime dere veshtronte nje sy "perendie " qe me pas duhej tu kendonte fjalen e zotit "kok me koke ", vetem dhe pa njeri ( tha Beluli )  dhe ti bekonte me rrefenja nga  Dekameroni smiley

qe ti veme koke muhabetit Idriso , mbaj mend kete rrefenje:

gruaja e njerit abortonte perhere dhe dhan e moren me doktore, hic. vendosen ta cojne ne teqene e Baba Abazit per ca dite. dhe shkon ky fukaraja pas ca ditesh dhe e pyet: he Baba te qofsha fale, si po shkon ai muhabeti, a po behet gje? Durim, biri im, i thote Babai, trupi eshte ngjizur, durim sa ti veme edhe koke muhabetit .  dhe do ti qe e mbajti fjalen Baba Abazi. Doli nje birko djale e me koken mu si te Baba Abazitsmiley

e prej asaj kohe ka mbet shprehja:vuri koke muhabetit smiley

 

smiley ...

Ka ketu rrenjasij qe i vene koke ...biles ti e ke provuar nje kercenim direkt .Kane pervoje dhe duhen besuar .Ua ka thane Baba qe i vihet koke muhabetit smiley Po do thush ti qe kemi vujte sa ti veme koke e te na dalin keta te bindur ...Po si tha  babai i teqese se Shemtirit atijrioshit qe po habitej pse s'po i lindete e shoqja ." tre dite me ty baba e yshte sa deri ne Qafzez digjoheshin te Uleriturat e dhembjes" ???...

"Me kohe djale me kohe piqet edhe rrushte " smiley

ah, ishte me shume deshirore ne te kaluaren e pakryme ai kercenim.Jeshe dhe ti ne liste smiley ma fshine komentin drejtuar zotrise.mezi pres te vije e poshte kalit te Skanderbegut po pijme nje kafe qe shyqyr o zot jena gjalle. vetem i lutem zotrise te mos veshi bluze me ACDC se me kete targe ka shume te marre ne rruget e tiranes. 

Ndihmësit e Presidentit nxituan të deklarojnë se kjo foto ishte një prodhim i Photoshop-it, dhe shumë shpejt një version i alternuar që tregon Ahmadinexhatin në të njëjtë pozë duke u puthur me politikanin egjiptian Mohamed ElBaradei nisi të qarkullojë

plera, vret e pret grate ne vendin e tij per heqje shamie

Po nuk ka vend bosh ka thene komandanti... vendi qe mbetet bosh nga ideologjia jone, do ta mbushet nga ideologjia borgjeze... prandaj te thellojme luften e kllasave...

pse si kujto ti, se do ta ulim ne tempin e luftes se klasave.... po jo mer daj, edhe ketu do te kete baraslargim... ja tunem dhomet Janulles, tashti e kane radhen komet e Lomit.....

të çëjerr maskën u'!

theksi tonik te a-ja.

gishtat si kthetra grricese ne aksion cjerres, ndersa thuhet fjala e mnershme "maskë".

jo, jo, .....po gishti tregues, ne vend te nje revolveri, dhe sterkalat e peshtymes nga goja.... (shumbezonte tjetri per vijen e Partise)

eh, chavez, te jeshe gjalle!

ps.

po ne kemi shoket tane

ma ce dune e cu en lane... eeeee... ëëëëë... o-o...

 

Po na vjen, po na vjen,

shokët tanë po na i rrëmben

Çohu Lluka se po t'pret çeta

Ahmedin ça bo aty?

Mos prek mër gratë e huja

se të bona rezil.

Ke harru vargun madheshtor te LefKOPESE .... kazani zjen ...smiley

Te ai kazan që zjen kemi me hudh gjiF (pardon për plagjiaturën) kumunistët kudo që ndodhen, po edhe ata që s'ndodhen.

Poshtë Usta Hasani!

Rrnoftë Usta Hajvani!

ne shkoder ka qene nje fjale mashkullore : me fmit tuj e gru t'huj burri nuk ka kurrre te ngime....smiley

Car po thoni me? O bo ene Dinia si puna atij qe shkote me nonen e Stiflerit te American Pie?

O Pako mos u boj palle se nuk ka pike lidhje me Islamin Dinia. Ky adhurote nje kurvar si Chavez mer Pako, cyre lidhje do tina midis ketij ene Islamit. 

E di si o puna ketij? Tamon si Berisha qe del e flet kunder kamunizmit me fitu pike ne popull po ne fakt s'i rruhet fare per ideologjine. Ene ky del e fol kunder sionizmit se e di qe fito pike. Une nuk do cuditesha hic qe ky m'rini te kete bo ene nai deklarate pro Izraelit, sa per te me bo qejfin mu qe e krahasova me Berishen.

Masanej e di si o puna o Pako pse shqetesoheni kaqi fort nga ca gjona pa pike rendesie mer daje? Une kom pas m'fakultet nje goce hebreje. Po frongu ka i zakon allasoj qe nje femer e nje moshkull, kur takohen duhet me u puth m'faqe ene kur s'njifen hic fare. Kjo qe thu ti ne fillim na ka vone te gjitheve ne siklet se i afroheshim me e taku e ikte si me lezet (qafshaperzotin qe s'kishim asnji qellim se ishte e shemtute, kshu qe ner na bote). Si thu tina noshti qe te dal me shpate kunder hebraizmit una se kjo nuk takote njeri?

Kurse ti Qorro, bo mire te na gjesh nai material per nje skandal te papame qe mund te kete plas ne Tibet. Kishte pa njoni nje foto te Dalai Lama, ne nje restorant ku mrapa tij ishte njoni tu honger mish lope. Qerosi fustonekuq mo i afert me te kish deklaru qe ishte trukim, se ne fakt kish qene mish pule, po hardlinerat nuk e kishin besu e kishin zgjat floket ne shenje proteste.

Lizander pallen po e ben ti ketu duke keqparaqitur  postimin tim.  Une as qe e komentova Dinin fare.  Ne fakt Dini ne kete rast ka bere nje gjest normal njerezor, duke ngushelluar nenen e Chavezit sic ngushellon specia njerezore ku perfshihet dhe afrimiteti fizik dhe mullahet islamike me idiotizmat dhe perversitetet e dogmes te felliqur te tyre e kane sulmuar duke thene qe paska mekatuar sepse paska prekur nje femer qe s'eshte gruaja e tij apo qe s'ka lidhje gjaku me te.

Mire o pako mire si te dush ti po o tjeter gjo te shash ca palla ne Iran e tjeter te shkrush nje gje te tille

Mizantropia dhe antihumanizmi i nje ideologjie perverse si Islami.

Nuk ja vle me harxhu kohe me kshu muhabetesh. Ose po te harxhojme hajde bejme nje konkurs kush tallet me mire.

Ate e kam shkruar me vetedije dhe besim te plote, dhe nuk i heq asnje germe.

Ju ja fusni kot se ne fene islamike nuk shkohet ne parajse per bomba a martirizim po per sjellje fisnike e bindje ndaj zotit me duket. Lexoni pastaj flisni. Sa per shifren 72 nuk e di pse eshte caktuar. 

Kjo shifra 72 mund te jete plus/minus, e s'eshte ndonje qamet.

Por kjo tjatra, duket i cik problematike, ne dukje:

the perpetual virgins will all "have appetizing vaginas", and that the "penis of the Elected never softens. The erection is eternal"

smiley

Une kujtoja se e kishin sajuar te krishteret per t'i tallur, por qenka e vertete.

 

The erection is eternal

smiley

duket qe e ka shkruar nje i virgjer ose nje impotent

U hap fronti Frojdit kenej heretik smiley

Une them se ka gisht Berisha smiley

E lliu Dinja!!!

Shi cer humbi per i perqafim:

Ic taim ui slip uith e Houri ui faind her verxhin. Bisaids, dhe pines ov dhi ilektid never softens. Dhe irekshen iz iternel; dhe senseishen dhet ju fiill ic taim ju meik llov iz aterlli dilishez end aut off dhis worlld end uer ju to ikspiriens it in dhis werlld ju ud feint. Ic cozen uan [i.e. Muslim] uill meri seventi [sic] houris, bisaids dhe uimin hi merid on erth, end oll uill hev epetaizing veges.

Each time we sleep with a Houri we find her virgin

Cfare? Cdo here? Ai eshte denim. lol

U binda tamam qe qenka shkruar nga te virgjer ose impotente. lol

 

Fatkeqesisht per pleqte e Dulles, islami se shpejti bohet feja numer 1 ne bote. Irani ska lidhje fare me islamin. Iraniant e interpretojne Kuranin me keq sesa prifterinjte qe i bien bythes. Injoranca e robve ketu qe perflasin islamin eshte aq e madhe sa sja vle fare me e diskutu. Vazhdoni tallni trrapin. Poshte Nene Tereza poshte Islami rrofte Enver Hoxha rrofte Chavezi.

Ke noi foto kur ke qene i vogel me noi liber te Dulles ne dore? Qe te qajme icik hallin

Po u ofendove...as po ma nin hic, thone Kosovaret!!!

p.s. per ket foto i kan thy nofullen dikujt ne Gjakove pse e kish vene ne facebook!

Ca thu ti mor mjeshter. Si te ofendohem une. Dullistet nuk dalin nga 'feja', ngelen Dulliste deri ne fund te jetes.

hidhen ne ere me dinamit e shefin s'e ndryshojne... apo prit... keta jane talebanet dhe salistet.

o Patek , islamist qenke ti? ik se s boj me replika me ty smiley

Pse ngjani kaq shume ju anti-Dullistet me ata me poshte????

 

 

 

 

Ne Gjakove kurre nuk jane thyer nofullat per Allahun,ndonese nuk guxoj te ve bast se kjo gje nuk eshte bere per "dy gishta vend" smiley

sa kohe ke pa vajt ne Gjakove???

Rishtas!Tash,me Gjakove nuk nenkuptoj Novosellen,Bishtazhinin,Gllogjanin e Piskoten

Ore si shpjegohet qe fanatiket islamiste me mentalitet mesjetar jane me salen? Se ai s'eshte as fetar. I lidh mesjetarizmi? Sa mire qe u hap kjo teme, qe te pakten t'i njohim e te mos ua varim neper tema serioze. 

kurse une nuk mund te bej dot lidhjen midis islamit dhe femijes shqiptar me shami ne koke ......ne sjemi rrit me ate fryme

O tunxh bir, a e din qe Islami s'e lejon seksin paramartesor?

O Pate, pse mer dhe ti nga ato te Medresese Saudite qeke, qe iu pagunte bursat intelektuali myslimon Gazidede. Po ca bo n'Shqipni ti mer daj, ti duhet te ishe ne Siri duke luftu tani. Apo po mer nji dore gjume se je sleeping cell? smiley

O PESHK...... fluturues dmth smiley Une islamin e preferoj si fe edhe sme rruhet fare trapi sikur te tallin trrapet Dullistet bashke me memedhetaret Kanadeze smiley Sigurisht as medrese skam mbaruar as faljen nuk e boj se jena icik pertace ne kendej por nuk perjashtohet mundesia qe ne te ardhmen e afert te filloj te falem. Ska noi gjo te keqe. Myslimanet e ngrejne bythen perpjete ne falje por fatkeqsisht ato qe ja fusin ne sume njoni tjetrit jane kaurret kshuqe mos u merzit smiley

Myslimanet e ngrejne bythen perpjete ne falje por fatkeqsisht ato qe ja fusin ne sume njoni tjetrit jane kaurret kshuqe mos u merzit smiley

S'do te isha shume i sigurt. Kreu i shoqates se homoseksualeve ne shqiperi ishte nje jordanez smiley para ca vitesh. S'e di a eshte me. Do ca video te ushtareve amerikane qe kane filmuar me rreze infra islamike ne caste romantike me gomeret? smiley

Leje tani, mos e dridh me lesh fabrike. Edhe mos i hy shume thelle atyre muhabeteve te sumes anej nga lagja juj, se del era masanej. Vec se harron te llogarisesh popllin mik kinez dhe ate vella indian kur ben llogarite e islamit si fe nr.1. Jo se po i rruhet njeriu megjithate se kush qeka feja me me shume milet ne bote gjithsesi... Nejse mo. It takes one to know one. Po e ploteson profilin e votuesit PD-ist. alekum eduard selam 

nji iranian m'u ankonte shume per arabet - tha shume gjona, kush i ma men (kjo ka ndodh ne Atlanta, ne nji restorant te Perimeter Mall Area, per ato qe s'besojn dhe dun fakte), por si me kryesore me kujtohet kjo puna e muhabeteve te sumes. me tha, meqe i mulojn grate, fillojne e te duken fytyrat e shokeve shum terheqse.

Mu m'u kujtun ato konget e mrekullushme te trekoncit bermudian elbason-peqin-kavaje, me avullore e anije me rrema mush me dylbere, qe vinin si pllum i shkruar ne portet tona te lavdishme e te vjetra fare edhe i ngazellejshin Cuf Myzyret smiley

kto jon muhabete te dhime, PF. po te jetoja ne shqipni, nuk do i zeja me goje fare. po kshu virtualisht, ene e lshojm doren.

per ta myll, po te kujtoj nji kong te mangjellyme melodramatike te Kus Babajt:

Ma vrave dylberin, o Hasan Zyber

Shtate shpirtra te kesh, te shtata do t'i nxjerr

 

C'ma ngryse pleqerine me kete qeder

Shtate shpirtra te kesh, te shtata do t'i nxjerr

pranej s'e dun ismailin kjo dora e lyrshme.

Ne enderr te pashe si mot

Me erdhi te ulerija

Ja kthema Vasilin, Zot,

Ja merrmi ditet e mia

 

Na Kadareja prapë:

 

Sulçebeg mor djalë/Ku ke fjetun mbramë./Te veziri, nanë/Lumja unë, o djalë./Te veziri mbramë/Dy kandile ndezë./Sulçebegun nanë/Me thikë e kanë therrë…  p.s mban mend një herë, një politikan i ri, aderues i një force të re, i një fryme të re - parakalo - thonë grekët, që i thurr lavde triangolos së Bermudës. Po të mos ishim na, thosh, do kishin shku "ata" deri lart, e do ju kishin hëm, therrë, si... Sulçebegun. 

C'po na vjen nje varke me vela,
thone se bjen "manifakture",
eshte e mbushur me dylbera,
Zot i madh, na i len ketu!

Pse, sjane njerez Kinezet dhe Indjanet o peshk..? Me te mire se rraca greke jane xhanem. Nejse edhe ti e ke plotsu profilin si grek Nanoist.

Sic ka ardhur koha nuk behet me fjale vetem per Femra ...Ruani Femijet nga paranojaket e Sumes .Ka prinder qe po i shesin qe axhamij se ua ka shtruar me dafina babasqapi , " per nje grusht dollare me shume " Nuk eshte ndonje veshtire ti njohesh .kane ze , kane parrulla , mund ti perdoresh sa here qe te vjen nevoja ! Dmth pas te dalurit jashte .....shtettit me leket e sherbimit qe te jep Min e Panaritit !

Bobo... hall i madh na ka zene.

Ore djem e vajza te virtutshem, neqoftese doni me u eksitu vendet e mbuluara me lesh, keni sa te doni site-web porno. Lereni mor rehat librat fetare se nuk eshte material qe komentohet dhe interpretohet neper bordello. 

Ka të drejtë mër jahu!

p.s. Plotësim i yahoo, nga shoku i ngushtë hotmail!

herezi te komentosh kenget e njerzve?

Për kë këngë e ke fjalën zotrote? Për këngën e këngëve të Solomonit?

Se jo të gjitha përrallat janë këngë. 

Po ca ti bojme mer jahu qe parajsa e jetes tjeter qe pershkruajne librat fetare eshte pikerisht si bordello.

O Pakap, çudi mer jahu qe ti s'je fetar sepse me ç'thua ne bordello jeton, e ka rrezik qe aty te jesh ngjizur.

E mer jau, kur s'ke c'te thuash be nje koment kshu gjoja ofendues per tjetrin qe te dukesh i zgjuar.

Ofezat i ben ti, kunder intimitetit me te shenjte qe mund te kene nje kategori njerzish, ke ofenduar edhe ata qe kane vdek burgjeve ateiste per Zotin. Njekohesisht me ke detyruar edhe mua te ul veten poshte sa te ofendoj te tjeret, se rruge tjeter nuk po me le ti, dhe shume te tjere si ty.  

Po qe e ka mire ai. Ketej jeni kunder bordellove, ketej i coni njerezit te vriten duke u premtuar bordello te perjetshme. Prandaj s'e lejoni seksin e vrisni gra me gura, qe te mos e gjejne parajsen ne toke? 

Per ate pune eshte ofeze gjithe koncepti i ketyre feve abrahamike, eshte ofeze ndaj arsyes, ndaj intelektit, ndaj mendimit kritik, ndaj njerzimit dhe ata qe kane vdekur apo kane vuajtur nga duart e fese gjate gjithe njerzimit jane  te pafund ne numer.  E mos keput gjepura per burgje ateiste, se ateizmi s'eshte ideologji.  Nga ana tjeter ajo qe them eshte mese e vertete.  Pikerisht Kurani parajsen qe iu premton martireve qe vdesin per allahun, e pershkruan si nje fare bordelloje ku ngopen pafundesisht dhe ne menyre spektaklore te gjitha nevojet biologjike qe ka njeriu, dhe me kete premtim te rrejshem per bordello metafizike i con njerzit drejt vdekjes.  E kjo s'eshte thjesht ofeze, por imoralitet dhe sadizem antinjerzor.

Ore se po me detyron te te ofendoj prap, por ti ç'te te them me pare un ty, ti me mohon edhe evidencat. Si more mohon ti prifterij te te gjitha denominacioneve te krishterimit dhe gjithashtu po njesoj hoxhe jane kalbur burgjeve e pushkatuar ne te gjithe Lindjen. Po si ke fytyre ti more ta mbash veten te persekutuar. Po ti je analfabet fare more derezi, si nuk qenka ateizmi ideologji, po nese nuk eshte ideologji ateizmi nuk eshte asnje tjeter. Ore analfabet hap nje liber per historine e lindjes se universiteteve ne Evrope qe te shohesh se ku, kur dhe kush e ka bere arsien evropiane te flase per arsien e mosarsies. Ore komsomolas, por ti mohon edhe gjysmat e rrenjeve te vendit qe ke ne flamur prane nickut, eshte i vetmi vend qe i beri balle hordhise ateiste njeshekullore. O pike e zeze, dhe me rri ketu derr-derr dite e nate si me i kulturuari i te gjitheve. 

O tutkun ateizmi s'eshte ideologji, sado te kembngulesh ti o mavri e te ofendosh.  Te thuash qe ateizmi eshte ideolgji eshte si te thuash qe agogolizmi eshte ideologji.   Ata qe kane vdekur ne burgjet e lindjes kane vdekur si pasoje e komunizmit, qe ne vetvete u ngrit ne nivelin e dogmave fetare abrahamike.

Po agnosticizmi eshte ideologji?

S'eshte ideologji ateizmi sepse s'ka asnje ide, thjesht thote qe fetaret ia fusin prdhs kot. Nuk kane libra qe perpiqen te bindin robt te mos besojne logjiken e tyre dhe ate qe ndiejne, perkundrazi.

E forta është që këta nuk janë ateistë fare. Janë thjesht të çfetarizuar.

 

per Zotin nje si ti as atje nuk kishte per t'u ngopur....Rujna Zot...

Mua po me drejtohesh Zana?

Mbase kane te drejte nje pjese ketu me informacion te FelLte nga Ballkani Rajoni e me Gjere si bij te faqegjeres ....Chavez ja qame nonen , ket palo Ahmedinexhadin e bome cope per nje foto , Kastro iku vet sa lexoi PPU , Papa dha doreheqjen nga frika e presioni mazllemasve te PPU , Kim as qe rron fare ...Kush ka met ?

Me duket vetm Kina ka met Komuniste smiley ...Le te presi dhe pak sa ti shkasin komet .tani e kemi Gjuhe te pare rrote me rrrote me rrotat e PPU qe e thajne anglishten mer jahu

E o LefKOPE c'na ka gjet me rrenjasijt !. Sqapi i percit nga mengjezi ne darke me gra e femije , vajza e burra , keta shohin nga Gamilet smiley Nje tullumbace qe kur plas nuk as zhurmen e Pordhes ben zhurme  sikur me qene Plasje Atomike !!

Ps.. per pordhen jo domosdoshmerisht duhet marre ngjasim me pordhen mbreslenese te hasan Pordhes !

Eh c'ju desh miqesia ketij deri ne Venezuele mer lal. Rri mer aty afer venit tat, ku i ke te gjithe me xhixhillik ene breke te gjata. Larg qofte po rrezohet avioni edhe me ndonje plazh te Rios dhe masanej thuji selom xhenetit!

Doli Roshi Kavajes i pafajshem ...Noka i Ministrise tani do merret me zgjedhjet besoj smiley Ca bohet nonji gjo pervec Ahmedinexhadit smiley Do kena zgjedhje te Lira sipas shmbullit te Iranit apo JO ? Si eshte mejtimi i anti Ahmedinexhadsve ???

ore meqe jemi ketu te tema e fese..smiley   ça  po ben ''konklava'',  i doli  ''tymi''  Vatikanit...smiley

Tym të zi dhe ujë të zi, kam për të të qit. Ty dhe Ronit!

Këtu shënohen borxhet e reja dhe të vjetra! Aty është burgu... Perëndia nuk i do njerëzit frikacakë!

"Ka-? Kush eshte ky?"

"Fotografi skemi, kemi vetem disa te dhena, dhe nje liste te vecante te veprimtarise se tije"!!!!!

Jo. I ishte fik llulla njonit. Po shofin per shkrepse. smiley

P.S. Mora vesh nga burime te mrenshme qe do zgjedhin Janullatosin. 

s'preferon janulla job postings without future

Artikulli i BBC-se mbi kete ceshtje thelbesore per mbareshtimin e peshqve vinte ne dukje se ne Iran po qarkullonin lloj-lloj fotosh te ndryshuara me photoshop. Sa me shume genjeshtra te kete, aq me shume cdo gje duket genjeshter. Kjo qasje sasiore mendoj se ka rendesi, por nuk e di si e mendon Idrisi.

Sa per Islamin dhe Iranin, perendia ju shtofte qejfin dhe hallven. Nje studim i fundit tregon se qendrimi ndaj Iranit ne boten arabe dhe myslimane ka ndryshuar thelbesisht vitet e fundit:

For example, when we polled on many of these same issues in 2006, Iran's favorable ratings in Arab and Muslim countries were at their highest point. Back then, in most countries, Iran's favorable ratings were in the 75 percent range (with Saudis giving Iran an 85 percent rating). Six years later the tables have turned. Now Iran's favorable ratings in these same countries have fallen to less than 25 percent (Saudi ratings have plummeted to 15 percent).

Habituni.

C'lidhje ka kjo me temen?

Edhe une bej budallain ndonjehere por kam vene re qe vetem sa i acaroj njerezit.

smiley 

Bashkohem me studimin. Rralle kam pare njerez me idiote dhe njekohesisht qe pandehin se jane te zgjuar se iranianet. Me pelqen vecanerisht kur nuk pranojne te quhen iraniane, por thone se jane persë, nga familja e Persefoni Kokedhimes, mbesa e Kocos.

Persefoni nuk mud te jete mbesa e Koços ,koçoja mund te jete nip i persefenonit...smiley

Jo mua s'me acarove por thjesht me bere kurioz me kete postimin mbi opinion e Iranit ne boten arabe, qe s'e shoh me ndonje lidhje me temen ne fjale.

Ndoshta arsye per moskuptim eshte paqartesia ne lidhje me "ju shtofte" dhe "iu shtofte". E para, ajo qe kam perdorur une, iu drejtohej komentuesve (nuk me ka lene mendja t'u jap mend myslimaneve dhe iranianeve tek peshkupauje), prej nga mund te deduktohet kujt po perpiqem t'i komunikoj se Irani, islami dhe Lindja e Mesme nuk jane e njejta gje. Per nje perkthim te shkurtuar, Irani eshte ne ate pozite qesharake qe eshte sepse ka pretenduar se mund te mbaje mbi supe peshen e revolucionit antiamerikan pa hequr dore as nga sektarianizmi. Nga ana tjeter, profesor Waltz sqaron ne nje shkrim interesant se si nje Iran me fuqi berthamore eshte gje e mire per ekuilibrat boterore. Hajde merri vesh keta profesoret. Per kete te fundit mos me pyet cfare lidhjeje ka sepse nuk ka lidhje.

Per nje perkthim me te gjate, Irani, islami dhe Lindja e Mesme jane ceshtje opinioni. Mund te pyesesh ti po kjo cfare lidhjeje ka me photoshopin.

Po kush tha qe Irani, Islami dhe Lindja e Mesme jane nje ama? 

I do vetem me emra apo edhe me mbiemra? Aman o i pakapshem se nuk kam me fuqi.

Ishte retorike pyetja.

Pyetja do te kishte qene retorike nese askush nuk do te kishte pas thene se Irani, islami dhe Lindja e Mesme jane e njejta gje.

Pikerisht pra.

Tashi merr murin, dhe bjeri kokës!

E them une, nje jane sepse te gjithe besojne njesoj se ne boten tjeter do i presin 72 gra, ndersa grate do i presin 72 burra me lesh tek turra, nderkohe qe profesoret perendimore te zilepsur dhe te jargavitur, çfytezojne rastin sa jane toke te "ashtusin" ne menyre laike dhe konkrete gra ne 72 bordello.

Te kete lidhje kjo me lojrat olimpike te '72-shit?

Tamam tamam ka lidhje me lojnat olimpike te 68-tes, qe fatkeqsisht nuk perkon tamam tamam me si(m)Boliken seksuale te 69-shit. Por ne kete rast shqiptaria revolucionare sakteson disi moskonkordancat e simBolikes numerike providenciale, pare qe pranvera politike revolucionare rinore e 72-shit tone perkon me revolucionin seksual te 68-es.  

Kur te botosh nje monografi me te gjitha keto amanet njofto dhe peshkunpauje.

Se nuk kam kohe te lexoj komentet ketu, lexova vetem artikullin, por mua me duken budalliqe te merresh me nje gje qe nuk perben as lajm e as skandal. Ne vend qe ta bejne skandal mediat islamite, e bejne skandal mediat perendimore. Kesaj i thone te shohesh qimen ne trupin e tjetrit  dhe te mos shohesh traun ne trupin tend. Eh, ç'bote, eshte mbushur plot me budallenj. 

Nga qimja dallohet cilesia e leshit.

Si  thone Amerikonet, Say whatever you like about the afterlife, but be careful what you believe about tigers.smiley

Amerika esht tiger prej letre more. E ka thon baca Enver

Saktesisht eshte e Mao Ce Dunit

Me siguri nuk ka pas faqe ماهی خارج از آب ahmadinexhadi qe i le fotot te dalin... Pse peshku nuk nxjerr foton e Rames me kopje, qofte edhe vetem per diciture?

Uee per zotin, me duket se gjithe mjekrroshat u mblidhkan te peshku per te share pS, dhe ne u japim xhevap sikur te ishin njerez normale. Ik ore vazhdoni rrihni grate e vazhdoni te jetoni ne vitet 600. S'eshte per ju interneti.

berbero, ti je me?

he moret vesh gje e rrahen  me gure dinexhadin ??

I thash nje iranianit tek puna; - ç'ishin gjith ato budalliqe qe u thane per presidentin tuaj, jopo e preku jopo se preku, njeriu ne raste vakie edhe do e ngushelloje tjetren, nuk ka pse te vihen re keto. 

-Ee po atje tek ne nuk lejohet ta perqafosh gruan e tjetrit - me tha iraniani. 

- Pse s'thu ti, qenkeni te gjithe hajvane juve - iu pergjigja. 

- Joo, ata drejtuesit, lideret e Iranit jane hajvane, se ata i kane vendosur keto rregulla - mu pergjigj. 

po si o Pjer qenkan hajvane ,si u perqafoka gruaja tjetrit ashtu pa e njoft fare.

.."Mizantropia dhe antihumanizmi i nje ideologjie perverse si Islami..."

  Keshtu nuk jane shprehur asnjehere as urrejtesit me te medhenj te besimit "Islam".Dhe kjo  per faktin sepse jo me ata qe e kane studjuar ne themel kete besim(jo ideologji), por edhe me pake te njohurit me te, e kane marre vesh qe thuajse qe te gjitha thirrjet e Mihamedit(a.s) kane qene thjesht dhe vetem ..thirrje  çifuto-kristiane,(Kush do te dije dije pake me shume  le te lexoje  .F.Noli Muhamedi), baza e te cilave u revolucionarizua, prej Muhamedit (a.s)

   Si mundet te ishte perverse baza e nje besimi, qe i dha lirine skllavit, barazine gruas me burrin dhe mandej ate  mes ngjyrave te njeriut,qe nxorri  beduinin prej vrimave te reres dhe i tregoi udhen e njerezillekut, te pastrimit te trupit e mandej te  shpirtit ?Bota  edhe e koheve moderne e njeh Muhamedin(a.s) si reformatorin me te madhe te te gjitha koherave.

Nuk ka qene dhe as nuk eshte, e besoj as nuk do te  jete besimi  Islam, shkaku frymzimit   i tere  atyre qe kane perdorur fondamentalizimin e " Pese Shtyllave te  Islamit", per perfitime politike, duke mabjtur per  "flamur"  Kuranin apo Adithet.Dukuria e ideologjive te kohes moderne eshte  degjenerimi i besimit, sipasoje e degjenerimit shpirtreor te ideologeve  fetare dhe mandej te "besimtareve".Jo me kot njerezit i jane drejtuar "Besimit te vetvehtes"...."Fese se vetvehtes"

Jo perverse po superperverse.  

Ja c'tha teologu islamik egjiptian i Vllazerise Myslimane:

“Nese ne do te kishin shfuqizuar denimin me vdekje per apostazi (braktisje te islamit) vete islami nuk do te ekzistonte sot. Ai do kishte marre fund menjehere pas vdekjes se Profetit. Denimi i apostazise eshte ajo qe e mban gjalle islamin sot e kesaj dite” 

- Yusuf al Qaradawi -

 

Kjo thenie eshte e shpifur ndaj Jusuf Kardawit. Jepi referencat. 

Islami lejon nekrofiline. Burrat qe u vdes gruaja lejohen te bejne seks me kufomen para se te varroset, si pershendetje.

Po ashtu lejon dhe pedofiline. Madje nje prijes fetar doli e tha se vellezerve myslimane ne Siri u lejohet te kryejne marredhenie seksuale me grate qe gjejne gjate luftimeve, dhe te mos martohen me to, duke nisur qe nga 12 vjec e siper. Kerkoni ne internet e do ta shihni qe s'po genjej.

Nese feja eshte opium per popullin, islami eshte kancer

Addre, mund te keshe te drejte sa ke degjuar per bemat ne Sirine e perfshire nga lufta civile, por mos u bej naiv, qe akoma nuk ke mesuar se Islami eshte nje besim qe i ka te huaja te gjitha ato perversitetet qe ke mesuar, si ndodhira nga individe te cartur....ne Perendim.

Baza e besimit Islam, jane Pese Shtyllat e tij dhe jo  sa shprehet...."Yusuf al Qaradawi " i "Myslym Brother ",  nje formacion i thelemuar, prej ish ushtarakeve Egjyptiane...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).