Milan vjen ne Camp Nou me nje avantazh 2 - 0 kunder nje Barcelone e cila nuk eshte ne momentin e saj me te mire. Pervec kualifikimit, Messi dhe El Shaawary do kene sonte nje tjeter rast te vendosin se kush i fshin hundet me mire.

182 Komente

.... na kane hypur dritherimat, ky Milan, edhe nese humbet meriton vetem lavderime, sidomos per kete pjese te dyte te sezonit. Askush nuk do mendonte qe Milani do bente ndonje gje kete sezon, pas gjith atij eksodi dhe mosinvestimi prej disa vitesh ne ekip. Fitorja 2-0 e ketij ekipi ka mahnitur kedo (perveç disa pseudotifozeve Barceloneske qe s'kane pare ndonjehere futboll).

OOPSSSS !!! Shif mos gjen pak kohe t'i lesh edhe te tjerve radhe te shofin icik futboll. Jo vetem per vete, se do i cposh nai brime ekranit te TV...smiley

E rendesishme eshte te na bejne nder ne te tjereve e te na heqin Barcen qafe smiley

Sonte jam me Milan smiley 

Se mos kishe alternative tjeter smiley

Milan kualifikohet ...te ndodhe ndryshe s'ka se si...Gol Niang...

çu be ai Bradi...    Brado,  do hedhim  gjekafshe sot mo?  ta bejme dreke e darke  bashke..smiley

nejse,  kualifikohet  Barca them une..   Milani nuk ben  gol..  koha e rregullt  2-0,  pastaj ben dhe nje Barca ne shtese, e mbaron me nder ajo pune..smiley  por mund  te dale edhe 3-0  brenda 90 minutave ne fakt..smiley

Ore , cke me fatin e tjetrit smiley basti im eshte , Kualifikohet Milani !!! Me darke , nje dreke ma ke smileysmiley

po   e di qe ta kam nje dreke.. nuk thashe kot dreke e darke..smiley

sidoqofte, per dreken u informova te Pjeri dhe me sugjeroi ate restorantin e mire  kur ishte ne behar ne Shqiperi..  e mban mend besoj...    10 qofte, 4 birra, 1 buke= 2300 leke + 200 leke bakshish=2500leke.smiley

smiley

do u pallokemi me qofte smiley

Ti mezi po pret qe te shkosh prape atje te shohesh kamarjeren smiley

nji emer me vjen ne mend, Belul: krokodili

Milani kualifikohet ! jo vetêm për ti bër qejfin Bradit.

Forca Milan! Ne jemi Historia!!

cope 1.smiley    Brad,nuk e kisha parashikuar kaq shpejt,  me duhet te them..smiley

Cazzo ,pak si shpejt!!smiley

Tripletë pleshti sot. Çar goli

1-0

 

Fiqo, pleshti qenka ne form sot..   keq, keq puna per Milanin.  kaq di te them une.

Shume shume me mire presingu i Barcelones sot se ndeshjen e kaluar.   Po luajne goxha te avancuar, qe do te thote ama qe dhe rreziku qe te kapen ne kundersulm eshte i madh.

Shum hapët Milani.

Tashi a ka munci me fol me stil e mos me tregu rezultatin, se do e shof ndarket trregjistrum vazhdimin? smiley

S'rri dot pa peshkun zotrote?

LOL, mos ki merak plako

deri tani Mesi nuk ka bere dy gola, ne asnje menyre...

na degoni ndonje link, o shoqnia

Ca bo.....mer......

Mesi 2  Milan 0..smiley      

keq puna, keq.. kaq di te them une..smiley

haha

Baaaaaaarcaaaaaaaaaaaaaa

Lol - Ikni taljon pirdhuni tashi... e hongret nper shal smiley

ky esht i papare

sdq, fati i rujti te ajo shtylla e niang. 

S'di pse kjo ndeshje me kujto ndeshjen Itali-Spanje vjet ne vere... smiley

O lulo, foxsoccer2go. I shef si zotni.

Kjo qeka me pare, o Bame! Njele tu mashtru popllin e shkret, sa me obamacare sa me kto gjona.

O Teuta smiley.  

Miremengjes! smiley 4 petulla paskan ngrene? Na nxoren kafen nga hundet!

 

Brad lejohet bast tani nga pjesa e dyte?smiley

Fol smiley

Barcelon kualifikohet . Nje shishe vere 

 

Nuk jam ne kushte te favorshme per momentin per te marre vendime .

Po e kemi me nga nje shishe vere  smiley

smiley  u got ur self a bet..

The bet with myself has started since the day I was born .smiley

Forca Milan!!!

ej,  ku eshte ai Bota mjeshtri  te na thote ndonje gje per ndeshjen..  apo ai eshte i specializuar  per   komente pas ndeshjes..smiley

3-0.smiley     

Mesi do bej te katertin,  na e ka premtuar, tha..smiley

e cpo i punon Barcha Milanit.. smiley 

Spo kapin top me kom! smiley

ha, ha, ha!

3 me 0 rezultat i rrezikshem  per Barcen .

A thua, eshte rrezultat i mire per Milanin? smiley

Eshte ne loje akoma , me i gol kualifikohet smileysmiley

te lumte goja

qe eshte i rrezikshem, eshte i rrezikshem.

Milani nuk fiton! 

Kot lodhen edhe Barca edhe Milani, Champions ket vit e mer Reali ne finale kundra Bayern ose Borussia-s. 
Vetem nje ekip arriti te kualifikohet ne Kamp Nou me humbje dhe ky ishte FC Internacionale me te madhin Mou smiley

A vdekte ai Berluskoni mos dalte prej spitali se e ka bo Milanin si ekipi Bregut Lumit .

Kshu duket dhe komtarja e Italis kur lun me komtaren e Spanjes...

Futbolli Spanjoll eshte shume me lart ne pergjithesi ket 10 vjecarin e funit... Gjithmon vej bast per Spanjollt...

Amin!

loje skandaloze smiley

LOL! ej, do ket qene ashtu si tha Zana. Ka pagu naj shuk paresh qe t'fitonte Milani te paren se kshu i jepnin voten gjithe milanistat 

Bredhso kete e kom thone ene une te nji nga ato shhhhhh-tat. Sot mjes takova nje cun italion qe eshte me Milanin dhe kishte te njejten bindje. Me erdhi keq per milanistat se jone katandis me nje president palaco qe i ble gjonat pergjys. Morati te pakten e bleu tamon ene e ka vone te bufeja sallonit kupen.

Nejse rendesi per Milanin tani ka veni i dyte ne kampionat. Nuk e di po ata lacat e Napolit nuk i shof dot me sy. Ishallah po i merr edhe Lazio venin e trete qe te shofim Kapitenin ne CH.L.

Schalke 2-2.

Amin!!!

u kry!   Brad.smiley

U kry smiley

ueeeeeee cer goliii! smiley

 

4-0 eshte rezultat i rrezikshem per Milanin smiley

Per sa i perket modeleve te flokve fitoi Milani!

si furca halesh. tju kishin kursy lekt tifozeve legenat

Kurse une po thoja qe Milani dje dominoi ne lojen pa top. Ne momente te caktume ishin dhe 71 me 29 per Milanin.

WOW!

zbor zbor! smiley 

U munden po dolen Krenare nga fusha , jo si Bayerni qe ka honger 4 qe pjesen e pare.

Ik o Brad se kan dale si polentoni. Spo kapshin as i top. 

Ueee sa rende!

kush te rre te do Brad; hajt dhe per 4 te tjere. gezuar!

E mo mire se sna rrahu Baseli smiley

hah! 

goog fight, Milan. Po Barça nuk është Ruby...

 

Po me po , keshtu si puna jote kush fito me ate bohesh tifoz .

hajt më vjedh votat ti që të marrësh hak, mos çaj kokë. 

O po ca ti bejme Barces pa votat......

pikërisht. 

Barcelonë nuk bëhesh kurrë. 

Po po ....kur maro neshja flasin te gjithe ....ku ishe para neshjes , e ke huq jo per gjo.

është bërë bozë de, përvit ju rref Barça. Ska më emocion këtej nga ne... jemi të qetë, deri në finale.

E mo mire se ja thashe dhe Bames , nuk na rrahu Baseli smiley

Sa të jetë gjallë Murinjoja, ka shpresë...

Ka qe cke me te !

tashi,  te rrime shtremer e te flasim drejt:  Barça  lozi futboll  sot, dhe e meritoi fitoren bashke me kualifikimin!

ndersa Milani,  Ok,  te pakten  gjysma e ekpit duhet te shkoj urgjentisht  te berberi  te rregullojne  modelin  e flokeve , se lan nam, lan..smiley

Edhe ndeshjen e pare e pat blere Berlusconi per efekt elektoral, o milanista

me ate kreten e flokeve le ti bej pak fresk te loqet ai egjyptiani mesit.

O fiqo , sa per dijeni neser jam me Arsenalin , s'mun rrish pa fol ti .

Sa here i kam shku ne Stadium ka honger dry ......keshtu dhe neser Fiqo smiley

O Brado sone ene une me Arsenalin jom po nuk bo fajde. Bajerni do eleminohet masi ka fitu jashte 3-1 kur te rrafi Gjermania Italine ne neshje Boterori apo Europiani. smiley

Pune e modhe se do eleminohet ....O Bayerni modh.....dru ke me honger sonte .

Brad-o me 2 prill e ke t'pagume bileten per ne Mynih. Vetem boj nje parashikim si ky mo nolt.

Ore se mos e bosh ene ti si Sala, qe sa te arrish atje ta dredhesh! smiley

Ja u bo dhe nxefja smiley se me ishte mbledh si kocke... se nuk mun te shkosh ne CHL, te ngaterrohen komet, e mos te rrafesh Bajernin. 

Me ca do ngrofeni, tu henger tapas apo karkaleca?

Është gëzuar babai!  smiley

Tani qe po i jep .....legen Arbiter kur ishte 1 me 0 ska dhone nje penallti sade fare ,legen.

Sa lek do kisha ber per Zotin ja parashikova cunit te Dajes 4-0 po spo e gjej po me mcifet skam kujt ti mburrem smiley

Bëje Lulian Kodrën çun daje. Besoj se do jetë dakord, të bëhet çun daje ad hoc.

shiko ca i kishte punuar skedines njeri....

Mos kene gajle asnje pepino, se ka per ta marre hakun JUVE!

pse do fitoje juve me barcen (ose realin) dmth ? 

juves i iku treni SOT. 

nigjo ti iher, efordebell mec vjuing te ofrova... Me dinjitet ama, si zotni te thash me lart. 

Juven e kam qef, shpresoj te jene me te bute me te...

Po ca dinjiteti, mer, une ha vetem grosh me kanoce se s'me del ndryshe.

Paska ik dhe Schalkja per lesh.

Shyqyr se keto gjermont boll pike kone bo ne kupat europiane. duhet ul hendeku qe Italia t'i mori prape venin e 4-t ne CH.L.

smiley tamon polentoni smiley 

E derrmoi Barca, Milani nuk e di perse e prishi ate 4-4-2 qe kishte ne san siro... kete rradhe barca ja theu linjat mbrojtese milanit duke u hapur ne anesore (rradhen e kaluar barca nuk mori asnje sulm te vetem ne anesore, ter kohen duke u perpjekur te cante mesin e milanit) dhe duke perdorur individualitetin e lojtareve me superioritet teknik. Milani duhej te ishte me aagresiv, megjithate me Barcelonen s'haesh dot... s'ju ve dot faj milanezeve.

E morem vesht.

Hallall. E meritoi Barcelona sonte. 

Te ndeshja tjeter, uh sa u gezua Terim. Goje hapur e syte zgurdulluar. 

loj me nje takim, dy takime, pasonin.. aty nga fundi i lojes i poshteruan fare..ata te milanit sikur kishin shitur ndeshjen o vlla nuk e sulmonin topin  fare

Shume i lodh Milani. 

Shum pak i keni 2400 kara

ktere per koment.

o brad si partinë si ekipin e futbollit xhambazë  shitje blerje i ke zgjedhsmiley

E flliqën fare; hashiqare pazari.

Permbysje e madhe taktike kjo nga Barca, duke marre parasysh se ne Milan u zeruan teresisht nga Milani dhe u munden me bindshem se nga cdo mundje qe kane pesuar keto 4-5 vjet.  Ideatori besoj ka qene Vilanova, edhe pse duke u kuruar ne NY, se ky Roura s'nok gje.

Ndryshimet ishin, sic thashe dhe me siper, presingu super i forte (dicka qe i ka munguar Barces kete vit) duke filluar qe nga Villa e duke perfunduar me Busquetsin qe s'linte top te kalonte mesfushen.  Iniesta ne vendin e tij ne qendren e majte te mesfushes, ku mund te dribloje drejt cepit te majte te kutise ose mund te japi pasa therese per Messin apo ndonje nga sulmuesit qe ben vrapime diagonale.  Perdorimi i Villas para Messi si pune bllokatori per te mbajtur te zene qendermbrojtsat per ti dhene hapsire Messit te shpalosi talentin e tij.  Perdorimi i Alves si dicka midis wingerit dhe mbrojtesit te krahut per ta hapur fushen ne krahun e djathte.  Nga ana tjeter Milani s'diti te reagoi ndaj ketij ndryshimi taktik, por vazhdoi planin si ne ndeshjen e pare me presing te forte te mesfushes, duke i lene Messit kohe hapsire e kohe t'iu bente gjemen, duke e ditur qe ketij nje cantim ti japesh e te shkaterron.  Niang gjithashtu nuk ben si pyke, dhe ndihej mungesa e Pazzinit qe mund te mbaje topin, te terheqi qendermbrojtsat e t'iu leshoji topa Boatengut dhe Sharawit. 

Gjithesesi me sa duket Barca got their mojo back, dhe per nja 10 dite ju kthehet Vilanova e kjo do te thote probleme te medha per cdo kundershtar te saj.

pakapo, vet e ke shkruar kete analizen,  apo  citon ndonje pjese gazete?smiley

 

nejse..  me aktiv  mu duk mesfushori  i djathte dje,  sesa Iniesta  ne krahun e majte...  besoj e vure  re: shumica e sulmeve (gjithashtu dhe krosat)   te Barces   erdhen nga krahu  i djathte i sulmit te tyre..

Ncuk skam cituar ndonje gazete.  Cili mesfushor i djathte e ke fjalen? Xavi?  Goli i pare erdhi pak a shume nga pasi deciziv mespermes, qe nxorri jasht loje mesfushen e Milanit, te Busquets.  I dyti erdhi nga marrja e topit nga Iniesta dhe pasi i tij.  I treti nga pasi i Xavit qe ishte diku ne mes te fushes per Villan.  Vetem i katerti erdhi nga krosi i Sanchez ne kundersulm ne te djathte.

Ore sinqerisht, termin "zonë e rreptësisë", kush e ka shpik në shqip? Kujt i ka shku në mendje t'i thotë kështu? 

Posht adminat !

Fiqoo,  0-1   abemus Arsenal..smiley   shume shpejt..smiley

belul, eshte akoma heret me fol, lol

e di, e di..  duhet folur kur mbaron loja..smiley      po jo,  edhe me 0-1  eshte ne rregull Bajerni..  vetem se ky goli i shpejt i Arsenalit, per ne  tifozet asnjanes,  e ben ndeshjen disi me interesante...

ej, qenke tifoz i Bajernit ti?smiley

per nje loje sa me interesante, dhe per nje 10 minutsh magjik te Shaqirit.

P.S. akoma nuk e kam vendosur me ke do behem tifoz

Go GUNNERS GO!!!!

Shum rremuj, po bojm ca prova teknike ashu esh muhabeti

arsenali eshte dobet fare

bajerni vetem po beri gafe

arsenali eshte dobet fare

bajerni vetem po beri gafe

Ky arsenali i Vengerit ka 20 vite qe eliminohet ne menyre dinjitoze. Skuader me ters ne booth nuk ka pare historia.

ku eshte ai qe thoshte, ka nje jave, bajerni ekip i madh ?

shume, po shume dobet ky Bajerni sot! 

te fitosh 1-3  ndeshjen e pare..  te luash  ndaj nje kundershtari  relativisht te dobet...  dhe  prape  ta besh kualifikimin te diskutueshem  ne fushen tende...   nuk e di,   po sot i ra  nja  40%   vlera  Bajernit ne  bursen e finales te CL,  do thoshte Pjeri..smiley

dmth, do ti cqyejme si lepri!!! smiley 

keshtu  ne kete gjendje?  -jane  te pashanc...smiley     le te presin vitin tjeter  te  shkoj Guardjola ,  tu mesoi nja  2 gjera rreth futbollit..smiley

Gjyshe, po pse ke portë kaq të madhe?

 

Dobet Bayern. Dobet, dobet.

O Bajerni i Modh, sa i modh qi je ti; O Mëshirplotë, sa Mëshirplotë je ti.

 

Une e Bradi e dijshim ket promorje si tmrenshem qi jeshëm. Brado e pritsha kofiçentin mo zemerbardh smiley

Tashti, vetem ekipet e medhaja ja lejojne vetes me u rraf 2-0,..... apo jo belul.

po, ashtu eshte... po jo te luajne me zjarrin, aq me teper ne shtepine e tyre... ndryshe nuk te marrin me Botasmiley, per ekip serioz..

duhej te ishte evidente tashme per publikun sprtdashes sjellja e trajnereve te medhenj ne keshtu situatash kur e ke siguruar kualifikimin qe ndeshjen e pare. Out of respect for Arsen Wenger nuk mund te motivosh ekipin (qofte dhe ekipi rezerve) per me shume se nje terhiq e mos e kput. E ka permend edhe Fiqo pak me lart.

por gjithsesi Neuer e shfaqi grinten e duhur, beri nje alamet pritje te goli dyte nuk e la topin me prek rrjeten smiley

..... meghjithate vetem Juventusi me ckemi pare deri tani, mund ta eleminoje Barcelonen raundin tjeter.

....vetem Reali ka njefare potenciali dhe mund, e theksoj "mund", ta demtoj Barcelonen... asnje tjeter!!

ja ishalla i bie me juventusin dhe do te jepet mundesia te shikosh pertej realit dhe barcelones

 

shume bukur!    ketu jam une... dhe po te duash ti, e veme nje bast,  se llafet i merr era..smiley

do shnoshesh....

une jam i shnosh, e mire..   mbaj une, mbaj..pa merak.

E ka fjalen qe me gjithe keto dreka e darka qofte+birra qe po fiton (ja more nje Bradland apo jo?) do shendoshesh.

po se mo tha, le te vije dhe shoqnia, e ceplendisemi te gjithe bashke, me paret e anti-Barcisteve smiley 

I agree!

dakord jam une.. te gjithe bashke .. ylyver  ta bejmesmiley.   po puna eshte se i iku zeri, dhe  figurasmiley,  Botes...

Me Brad si e late? Apo meqe ti i kishe nje dreke, e ai te kishte nje, u ndate pa gje fare?

po pra...  he per he barazim.smiley 

nejse, ska mbaruar akoma CL.. shohim..

Une kujtova se ai mezi po kerkonte per sebep te shkonte tek ai lokali i famshem.

Ah, s'kishe von bast per poshterimin 4-0? Vetem per fitore/kualifikim? kuptova smiley 

do ti bosh pushimet ne Shqypni oll-inkluziv ta kisha... smiley 

Ja zemra ime pe florini ,neshja ka maru tape po bayerni kualifikohet , une bashkohem me gezimin e fiqos dhe mondes , rrofte milani ,poshte berluskoni.

tym i zi, tym i zi, tym i zi, tym i bardhe. 

Barcelona na i shkriu breket fare. Milani luajti pa karakter dhe e bene peçikukull. Mend per te ardhmen! Forza Juve tani.

Milani sot ne "champions" asht si puna e Steuase se Bukureshtit dikur,kaq.

Kishte Van Basten pa kishte Milan,me el shurrasha e ku di une,pershesh me kos ka me hanger. smiley

Pjeter ta marrsha, kadal iher se para 3 javesh fitoi 2 me 0 ne San Siro, e nuk lujti aspak keq. Dmth po te kish qene finalja ajo ndeshje, Milani do ishte kampion. Van Basten ishte Zoti n'toke, kedo me krahasu me Markon, del minus ne cdo drejtim. Vitin tjeter, me Balotellin dhe mbi te gjitha me blerje ne mbrojtje dhe nja dy mesfushore, do jete skuader shume e forte. S'kam dyshim per kete. Sidomos nese Berluska ha burg apo ne nje fare menyre heq dore nga Milani. Tung!

ajo qe na shqeteson ne tifozet e sportit eshte humbja aspak dinjitoze ne Camp Nou. dhe per me teper humb qe humb te pakten te kishe humb ne grup qe te ishe ne europa league tani, ndiq hapat ekipeve me emer si ajaksi meqe ishte dhe llafi te hollandezet.

Me duket mua apo Barcelona i ka mbijetuar asaj 4 me 0 ne Athine, kur Cruijff dilte ne fotografi me kupen disa dite perpara finales dhe pohonte qe "Do i mesojme Milanit si luhet futboll"? Milani apo dikush ne emer te tij, asnjehere nuk ka bere deklarata triumfi ne keto dite perpara ndeshjes se kthimit. Eshte sport, eshte futboll dhe mund edhe te rrihesh. Kur na eleminoi Deportivo pasi e rrafem 4 me 1, ca duhet te themi per ekipin me te forte ne bote sot per sot? S'ka asnje turp te te rrahe Barcelona, aq me teper kur jackpoti eshte kaq i larte.

Pjeter ta marrsha, kadal iher se para 3 javesh fitoi 2 me 0 ne San Siro, e nuk lujti aspak keq. Dmth po te kish qene finalja ajo ndeshje, Milani do ishte kampion.

 

Kamza, ne neshjen e funit fitoi me Dinamon.Po t'ishte kjo neshje, finalja e champions ligue,Kamza do ishte kampione e "Champions". smiley

Ekipet e mdhaja fitojne ndeshjen kur i'u duhet. smiley

Ka ndonje ekip qe i ka fituar te gjitha ndeshjet kur i eshte dashur? Se une nuk di te kete te tille. Te madh te ben edhe humbja. Psh finalja me Liverpool ne 2005 eshte ndoshta ndeshja me e bukur e futbollit e luajtur ndonjehere, por Milani e humbi ate. Ashtu siç fitoi kupen dy vjet me pas. Te thuash qe Milani nuk eshte ekip i madh, do te thote qe Barcelona nuk ka lindur akoma. smiley

Sic ka pas than Monda,ne Bayern-i hiku per wool. smiley

 

Malaga-Borussia Dortmund
Real Madrid-Gallatasaraj
Paris SG-Barcelona
Bayern Munchen-Juventus

Paris san gjermoni, viktima e rradhes!

belul, po tani?

"po tani qe kemi eren, o o o...smiley

bashke e kishim fjalen per Juve-Barca, me duket..smiley

por po te them mendimin tim per Bajern-Juve.. kualiativisht, Bajerni qendron me lart. poor ne keto lloj ndeshjesh luajne rol shume faktore te tjere.. sidoqofte, pershtypja ime eshte qe Juvja kalon ne katershe...

Bota,  me duhet ta korigjoj  cka kam thene me siper..   u nguta  ca qepare sepse behet fjale per dy ndeshje ne fakt..  ndersa une  u pergjigja  me mendjen sikur te ishte nje ndeshje,  finalja.smiley

Ok,    sadoqe historikisht, italjanet  jane  ''macja e zeze'' per gjermanet..  meqense jane dy ndeshje,  dhe sic thashe  me siper, Bajerni  qendron cik me lart se Juvja,  mendoj qe Bajerni   ka shance me shume  te kualifikohet..

Bayern - Juventus .

Erdhi dhe dita e Arberit qe une me gjithe zemer te behem me Bayernin qofte dhe per nje dite , fati keq i Juves smiley

Brad, mos dil nga vetja, bej sic ke bere gjithmone ... qe je bere me kalbsinat e kam llafin, beju me juven smiley

Une jam tifoz i Milanit , e quan Milanin kalbesin ?

sak ka fol smiley 

Taniii ... si te them ... ne nje grup me interin dhe juven nuk e fus dot, po dhe te shpresoja qe do kualifikohej kunder barcelones nuk do e beja dot smiley

pergjigje inteligjente smiley

po.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).