Nga cikli ”Pashallarët e provincave”, pjesa: Kryetari i Bashkisë së Gramshit hyn dhunshëm në fushën e futbollit me makinë”

Nuk kanë të sosur “bëmat” e pashallarëve të provincës. Herë pas here, del një kryetar bashkie a komune që demonstron publikisht përbuzje ndaj çfarëdo etike a rregulli, dhe më i fundit është kryetari i Bashkisë së Gramshit, Dritan Bici, i cili, siç raporton gazeta Tema, nuk është përmbajtur ndaj arbitrit të ndeshjes Gramshi- Mamurrasi por ka shpërthyer me makinën e tij brenda në fushën e futbollit. Mund të mendoni se hyri për të shpëtuar një fëmijë në rrezik... jo, hyri dhunshëm pasi kryebashkiaku mendonte se arbitri po favorizonte Mamurrasin!! Policia e ka larguar Bicin, ndërsa ai do procedohet për shkatërrim prone, pasi ka shkatërruar portat edhe pse FSHF ia ka pasë ndaluar hyrjen në fushë për shkak të precedentëve të mëparshëm.

Por, pavarësisht sesi do të shkojë procedimi, mbetet pyetja që pashallarët e provincave, nëse publikisht bëjnë këtë gjë për një ndeshje futbolli, sa shanse ka për mirëadministrim të bashkisë, korrektesë ndaj vartësve dhe vetëpërmbatje? (Respublica)

_______

Kryebashkiaku i Kavajës kërcënon me jetë futbollistët e Tiranës, godet trajnerin Dede

Rikthehet dhuna e ‘të fortëve’ në ndeshjet e kampionatit shqiptar të futbollit. Skandali i radhës është regjistruar sot në Kavajë, në pushim të ndeshjesh së Superligës Besa-Tirana.  Mësohet se kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Roshi në përfundim të pjesës së parë të ndeshjesh ka hyrë në dhomat e zhveshjes së ekipit të Tiranës dhe ju ka bërë presion futbollistëve. 

Fjalët e Roshit drejtuar ekipit bardh e blu ishin këto: “Ju nuk do ta fitoni ndeshjen, se nuk dilni të gjallë nga fusha”. 

Elvis Roshi ndër të tjera ka qëlluar edhe trajnerin e ekipit të Tiranës, Nevil Deden si dhe e ka kërcënuar atë me jetë. Nisur nga kjo ngjarje, futbollistët e skuadrës së kryeqyeqytetit nuk kanë pranuar të dalin në fushë pjesën e dytë, por ka qënë një insistim i trajnerit Nevil Dede që ata të luanin.  Trajneri Dede më pas ka bërë kallëzim penal për kryebashkiakun e Kavajës. Në stadium mbërritën edhe forcat RENEA, por Elvis Roshi në ato momente ishte larguar nga stadiumi. Pak minuta pas ngjarjes, me të marrë vesh se ishte shpallur në kërkim, kreu i Bashkisë së Kavajës mësohet se është vetëdorëzuar në polici. Mësohet gjithashtu se Roshi po merret në pyetje lidhur me skandalin në stadium dhe denoncimin e bërë për të nga trajneri i Tiranës, Nevil Dede, i cili ka deklaruar se është goditur nga Elvis Roshi. (BalkanWeb)

300 Komente

lajme serioze nga 'atje ku rrohet mire' Shqipria - lool

ky eshte  Dritan Bici, kryetari i bashkise se Gramshit.....

http://www.albania-sport.com/mediumphoto/FSHF-gjobit-Kryebashkiakun-e-Gramshit-Dritan--Bici---medium.jpg

 

........shih e shkruaj tha.    njen tjeter masiv  kompakt kolisteroli..smiley

me te kap nji e ktij (qoft edhe sallake), duhet me pas sigurim per mungesa te gjata ne pune, ose paaftesi te perkoheshme deri ne 6 muj or smth like that (flas per knej, gjithnji)

morpo e majta apo e djathta e ketij, birinxhi, ku ta gjesh...  po te fus ndonje me koke,  ky, thuaj..smiley   vate, e pakta  1 jave ne koma..smiley

me kujtoi ate ariun e Vlores. Arbitri (i pa moter) ka shpetu per qime, kur mos kem njeri. nuk di a e ma men detajin... smiley

 

po si se mbaj mend... dhe e njoh ate  qe leshoi ''ate te shpejten''...  Guri e quajne.. Guro i flisin.. ai qe para viteve 90 kishte  bere nja 8 vjet burg..   merrej goxha me stervitje.. cdo mengjes  rreth 6 km vrap nga plazhi.. dimer behar.

Dhe po re në koma sot, mbetesh shtatëzanë. Në keq se në burg. smiley 

po aq eshte, sa te shqase cik kemba... edhe hapi deren te liges...

Kjo foto u soll tek ju nga shoqata "Barkderrat shqiptare". smiley

Ose ose " shoqata e dhjamit' smiley

*Shoqata Tuli*   smiley

*Shoqata Pala Pala* smiley

*Shoqata Boli* smiley

pa fershellei njeher...

Boll u tallet me shendetin e robve;eshte baba,vella etj,nuk eshte karikature.

Fenomeni venusi, jo personi.smiley fenomeni i qaftrrashjes.

jo,jo,ai  u soll si person me emer,kjo perben ndryshim.

po te gjithe mund te jene njekohesisht baballare, vellezer e ku di un o Venus kjo nuk i justifikon  .. 

cfare nuk justifikon,shendetin? 

Po tregohesh diskriminuese.smiley

 

Jo mi jo , por kam vene re se shume kryekomunar e kane denominator te perbashket sapo futen ne ate pozicion smiley 

I trrash leku dhe p..i. E ke pare ate te kamzes, s'ka lene femer ne kamz qe ja merr me vrap pa kapur.

E drejte. Perhere ne Shqiperi dhjami ka qene tregues mireqenje. Psh. gjate kohes se Enverit ka qene shprehja "bark kryetar kooperative."

...

zoteria eshte person publik  ca  i trashe per nga mende e kokes (por ka qelluar edhe nga trupi)  qe   ben traplleqe...  dhunon  , kercenon  etj..

emri  shoqeruar me  foton, por edhe bemat  e tij,  sot eshte  publikuar ne  te gjithe shtypin  dhe mediat shqiptare.    nuk  e sajuam emrin, as  i vodhem foton..  ky  person eshte lajm  gjithandej sot..

si gic qeka per zotin!

me ate gjysem qeshje se ç'me kujtoi Jabba the Hutt

http://www.usdl.info/uploads/img51012e4226bc2.jpg

Gjalle je ti me u bofsh si Jabba u bofsh

gjalle me gjalle. Ja pata i çike kohe sot dhe thashe po shof ça thashathemesh bohen nga kjo nahija knej smiley

Fjalët e Roshit drejtuar ekipit bardh e blu ishin këto: “Ju nuk do ta fitoni ndeshjen, se nuk dilni të gjallë nga fusha”. 

 

Peace brother. RILINDJE

E kan rras ne komisarjat tani ne Kavaje. Kane shku dhe forcat Renea. Ti e di sa 'trima' jane keto pulat sapo ti heqesh mbeshtetjen politike qe i jep copa piktorit.

 

RILINDJE

Qenka i PS-s ky ..  nejse nejse keta provincialet i ke si blu si purple, me fal kuq.. do ti qe dhe kercenojne partite  po nuk i futen ne lista elektorale .. kan kriju denbabaden rrenje ne komunitete perkatese, ju bejne black mail sa hap e myll syt! Prandaj nuk ka akoma limit mandatesh my friend , ke nga keta krya kamunart me 4 mandate rrjesht!

Eshte aksioner i klubit prandaj i ka kercenu qe mos fitonin. Sdo qe ti prishet biznesi. RILINDJE 

E ushqekan me rush ne avion.Ha rrush vlla te te rritet rrushi.

Trimi ka qene i zene me aviona e roje qe fryhen nderkohe qe e shoqja mbetej shatezene me frymen e shenjte.

Ky edhe pa makine te hynte te njetin efekt do kishte .bobobo

The 'cuba' society ... Nuk habitem hic!

Me çfare aktiviteti eshte marre ky trimi?them biznes

Ja dinte koken e enveri ketij mileti, i bente per autokritike smiley po c'u bere enver djali smiley

Ore mqns ra fjala si s'kishte koktula te tille ne kohe te enverit ee? qe te gjith me muskuj barku, shpatullat derrase, duart pinca smiley edhe nga 7 ciliminj sejcili smiley se mos thote ndonjeri qe s'kishin te hanin jo per gje...smiley

Federata e futbollit, ka te drejten e gjobes, dhe si tu fusi nga nje gjobe te mire ketyre dy cubave, heren tjeter hyjne si nuse ne stadium ata.  

Kujt do i fus gjob mor Pjer, ata jan cuba, nuk pranojne gjoba ata.

Cuba sheh dhe kendej ne perendim, mirpo kur ben budalliqe brenda stadiumit apo ne territorin e saj, merr denim apo gjobe nga federata. Tani te drejten e gjobes, e kane edhe federatat. E kane patur gjykatesit, dhe e kane, u eshte dhene e drejta edhe bashkive e komunave per gjobe, inspektori i higjenes, policia bashkiake, tani e kane dhe federatat kur nje person ben presion, shkakton gjurulldi etj. 

Eshte bere kallzim penal Pjero, te shohim c'do ndodh. Une them hicgje, madje edhe po e pa punen pisk cubi do hedh ca lek dhe ja do terheq kallzimin ai tjetri. Nje cub tjeter ne Lac a se ku qe hynte me pistolete ne dhomat e zhveshjes te ekipit mik dhe s'e ka gjet gje se eshte deputet i PD-s a kryetar bashkie i PD-s dicka e tille. Shtet kot, e kan kthyer agjentet serb ne tribalizem.

E kane patur gjykatesit, dhe e kane, u eshte dhene e drejta edhe bashkive e komunave per gjobe, inspektori i higjenes, policia bashkiake, tani e kane dhe federatat kur nje person ben presion, shkakton gjurulldi etj.

 

shume e drejte.. bile ne kete rast,  ketyre cubave te futbollit,  do bente mire qe edhe policia ndertimore  dhe ajo pyjore,  tu fuste nganje gjobe.

Nese flasim per te njetin popull dhe nese historia eshte mesim shqiptaret nuk behen zap me gjoba o babam.

Nejse, ky Roshi i paska qejf scoopet .. njehere me ish nusen na boni bajat deri ne PE  ku E.Veliaj e beri  gafen monumentale me lajmin e papjekur, tani me futbollin smiley Me sa duket disa njerez jane meant to be  ..

fajin e kishte gruja ather, apo jo...Roshi shkret e hongri rrenen sagllom

Po pra po viktime i shkreti,  nejse i qendron lajmit per mire apo per keq ,te gjithe kemi degju per Roshin smiley

Marketing i tipit notorious shkon ama, si thu ti smiley 

qenkan anku minjte e bashkise te luli i vogel...., vari me K e ku eshte lajmi ketu???? mua me kujtohet deput4eti pal dajci, prefekt a ca eshte sot ne parlament, kur tha une te q..ii  robt dhe mori karrigen ne dore...., apo kapene zhelesh, lakuric lakuric, apo vete dum baba : ta boj ftyren me zise sholla.... ku eshte lajmi ketu , tek roshi ???? futi karikaturen

qenkan anku minjte e bashkise te luli i vogel....,

S'e kuptova.

tirona= minjte e bashkise 

Jam kurioz tani, ca hajri i pa Rama ketij te Kavajes apo atij te fortit nga Laci? Keta soj njerezish nuk duhen afru as per te bo rojen ne mitingje, e jo me t'i kandidosh nen siglen e partise 
smiley  

kane fuqi ne qytetet e tyre. jane te zgjedh nga populli i zones, jo te emeruar nga shteti, prandaj dhe bejne ligjin realisht. 

Ja kjo do te ishte nje pyetje interesante qe mund ti behej Rames. 

Ca dmth kjo ca hajri i pa? Pyetje serioze e ke ti kete?

vallai me qen president klubi sjell ters smiley

sot i ke o te vrare, o n'burg, o me hunde te thyer smiley

 

Kjo e burgut me pelqen me shume....

Ky drogaxhiu i kavajes paska qene i forte vallaj, mire qe u bo kryetar bashkie, mire qe ben te fortin ne stadium, po edhe shokun e vet e futi ne liste deputeti. Duhet ti kete ndonje nder borxh Rama a ndonje rreth Rames ketij se nuk ka mundesi. 

Cilin shok Endrit?

Parid Caren mor burre, ate te parin qe prezantoi Rama. 

Klodian Duro, kapiteni i Tiranes, gaboi nje penallti ne pjesen e dyte kunder Beses.

Kryetari i Bashkise, Elvis Roshi, eshte arrestuar. Avokati i Popullit, me kryetar Igli Totozani, ka kerkuar lirimin e menjehershem te Elvis Roshit.

Shiko ate qe shkruajti me siper Endrity. Totozani eshte i PS-se apo jo?

DASH PEZA: SITUATA E INSKENUAR POLITIKISHT
Ora 20:25-
Deputeti socialist Dash Peza ka reaguar menjëherë pas arrestimit të Elvis Roshit. Sipas tij kjo ngjarje është e inskenuar politikisht, ndërsa shprehet se policia e Kavajës ka shkelur të drejtat e njeriut.

Keshtu tha edhe Veliaj atehere per aventuren surreale te gruas se Roshit.

Po ca inskenimi aman. Ne momentin qe kryetari i bashkise futet ne dhomat e zhveshjes te ekipit tjeter ka marre fund historia, ka kalu cakun e lejuar pavaresisht ca ndodh aty brenda. 

Mua me vjen keq qe edramistat mbrojne nje rob si ky vetem se eshte i "tyre", po ne kushte normale te gjithe atij do ja vinin fajin. Aq me e cuditshme kur mendon se ky tipi ka qene i PD-se tere ato vite. 

 

Te vjen keq? Pse te vjen keq?  Une them me shume shanse per te tallur bythen me keta edramisto PS-istat qe ju duket vetja te qytetruar e parimore, dhe qe shajne banden tjeter si tribale e klanore, te prapambetur, maloke Vicidoli, por qe ne fakt jane qorra kundrejt faktit qe keta s'jane aspak ndryshe nga ata qe shajne.

Une i ndaj edramistat nga ps-istat. Edramistat jane keta ketu qe pranojne qe Rama ti .... ... ..  vetem e vetem per icik pushtet. Ka plot ps-ista qe e pranojne ne heshtje se ca idioti ju ka marre partine. 

Po po deshe gallate shkote TemA mor burre, ve dhjam te lexosh idiotlliqet atje. 

Vetem per kete Endrit me nje ..Y ne fund smiley

Bindeni F.Nanon te kerkoje Falje Publike qe ricikloje Mostren Berisha , bindeni qe te veje para Forumeve te Partise me nje me Fal te Madhe dhe ti je i ...falur per @oqelleqet qe nxjerr nga Goja qofshin ato edhe si maje gjeri per Ballkanin rajonin Europen e me Gjere smiley dhe ne p. te semes vafte dhe Rama e kushdo tjeter ne se nuk e Prek FITOREN Absolute . Ju jeni byth e  Poces !

Nga Balta , Poçari nxjerr vetem Kotruve ...pastaj vijne pjeset si Bytha , Vjeget , Lefyti besoj edhe androidi smiley

Jo mor burre, Tosi e mbylli karrieren ashtu sic i takonte. Ne 2005 humbi dhe iku, dhe une akoma dhe sot mendoj qe Rama kishte gjithe te drejten per te kerku te ishte kryetar i PS-se atehere. 

Po ti nqs kerkon deklarata faji shko fol icik me Ramen dhe zarat e tij, qofte te Mjafti qofte ne media. Ishin te gjithe ata qe akuzonin Tosin se po kujtonte 97 ne fushate, ndersa sot nje e dy ja permendin vete ata Berishes. Kur e dikan qe Berisha qenka ky monster, pse punuan aq fort qe ta sillnin ne pushtet. Thuji icik Rames te thote pse i fryne Metes ne vesh qe te hapte parti tjeter gjate atyre viteve, vetem per ta lene vetem kur ai iku. 

Ik o Drizo mos e hap ate kapitull se nuk del njeri i nderuar nga ca i kane bere njeri tjetrit ne ate periudhe. 

Per mua s'kane ndonje ndryshim.  Jane EdRamiste tani se eshte Rama ne krye; kur ishte Nano ishin Nanoiste.  Bujkrober me shpirt skllavi qe i pergjigjen kushtrimit te bejlerit te tyre.

po ku do mbytet grigja pa barine mo?

Nejse, histori e gjate, po mos harro qe socialistet nuk ishin vetem me Nanon ato vite. Dhe PS-ja u dhi pikerisht kur ai kerkoi te merrte pushtet absolut duke perjashtu Meten. 

Po nga ana tjeter, per aq kohe sa partite ketu te japin vende pune e te bejne ndere normal qe lidhjet me partine nuk jane ideologjike po klienteliste. 

Po s'jane te gjithe klienteliste or jo, se nuk mund te punesojne gjithe njerzine qe i voton e mbeshtet.  Lidhjet se pari jane krahinoro-fisnore, dhe ne pergjithesi mbeshtetjen PS-ja e ka ne jug te vendit dhe ne Tirane nga ata qe jane me origjine jugore dhe jane pashaportizuar aty gjate komunizmit.  Se dyti jane trashegimore.  PS-ja eshte e njejta parti qe u themelua ne 1941-shin, dhe si e tille s'ka bere ndonje ndarje publike me dhe denim te historise  e saj kriminale e antikombetare, qe normalisht do te thote qe e mbron ate trashegimi.   PS-ja si parti, nuk duhet te egzistonte me fare (sic ka thene dhe vete Rama ketu e 20 e kusur vite me pare).

Komenti me i bukur te gazeta Tema, tek lajmi ku Vis Roshi ka rraf Nevil Deden

 

 

anonymous  --  10 Mars, 2013 në 10:51 pm

 

 

Programi i PS ne lidhje me sportin po fillon te me pelqeje, por mendoje
se ka akoma per te bere.  smiley

 

 

 

Ti Patek si shume reklame po i ben kesaj PS -se.

Mu ka mush menja qe Vis Roshi me Fidelin do ta cojne perpara sportin shqiptar. Cte keqe ka ktu?

Jo , kjo ska asnje gje te keqe , edhe mua po me mushet menja qe keshtu eshte por ty ste merret vesh ironia nojhere smiley

Ja e korrigjova me qellim qe ta kapesh icik me kollaj ironine qe mos me lodhesh aq shume smiley

Po he pra mo smiley

Elvisi nje pellembe bure i paska gjujt me grusht Nevilit! hahahahahahhahahahaha, po nevili vetem me fryme e hudh ne toke. Po sic duket ka pranuar te luaje skenaret e pergatitur nga stafi i Bashes. Sa turp!

O berber ju kan turr 15 veta. Nuk e pe sa i trondit ishte Nevil Dedja? Ai tha qe une kam familje e femije ne shtepi dhe skane lezet keto gjona qe shkelin personalitetin e robit. Shume mire foli Dedja. Ca skenari shef ktu ti? Pastaj e ka vertetu historia e jeta qe kur hapesh bythesh shume vjen nje dite qe ta cajne sumen kshuqe mos te vije keq per Visin e Ps-se ose per ndonje te Pd-se se mbas qafe e kane te gjithe ato qe e krujne vend e pa vend.

Patate, patate / ne fushen vlonjate ... Narqoti s'eshte i zoti te ruaj motrat e tija, do ruaj porten e Flamurtarit !!! ...Eh popull, popull , ja gjithe pasuria jote ...

smileyMe thuaj c'kryetar Bashkie ke , te te them cili je...smiley There's got to be something wrong with a Country, when a known drug dealer doubles as Mayor of a " reputed " city. Just saying ! GOD save the King !

Personlaisht me vjen shume keq per ate popull qe "udhehiqet" nga pilot, piktor e terci e verci smiley

Shume mire qe flasin ca njerez me hamenje pa qene fare aty. Shum mire qe nuk e keni lone kerkimin e diversanteve. Kush ishte ne stadium e pa histerizmin e Rrushit qe nga minuta e pare, i paprovokum nga asnjeri. Nga dhomat e stadiumit e nxorri Deden ne pabesi, dhe si trimi i mire me shoke shume i gjujti me nihmen e shokve. Po me siguri e ka pa mo mire Mero...

Mos i bini kot m'qafe ketij Roshit, se nuk e dini me ke po kruheni. Ky ka m'zyre te varme ne mur nje "dipllome" nga me prestigjozet. Aty vertetohet se ai, Elvis Roshi, ka testuar nje Audi Q7 ne filan date (s'do mej men ene daten une. mos kerkoni kaq shume)

A e kuptoni se me c'kolos keni te boni apo jo? 

Se c'pishtar i demokracise eshte ky, mund t'ju flasi Elisa Spiropali. Po mund t'ju flasi ene Sala qe dikur e kishte robin e tij ne Kavaje.

Sa per ata qe pretendojne se ky eshte nje skenar i Bashes, ju lutem mos ja fusni kot. Basha s'e di kush o trajneri i Tirones, jo mo te di se ku do luje Tirona e te boji skenare te tilla.

http://www.youtube.com/watch?feature=pla...

http://www.youtube.com/watch?feature=pla...

Keta jane KAFSHE !!!
Hedhin gurin dhe fshehin doren ! na dalin dhe VIKTIMA tani palé (nga dhuna policore gjasme), ketej shkojne e rrethojne komisiariatin si vandale !

Rama kerkonte para ca ditesh shtet ligjor, autoritet te policise etj : ja ku e ka! Kryebashkiaket e tij RRUGECER, HORRA dhe CUBA ta dine se i kap LIGJI kur e teprojne!

# Rilindje per PLEHRAT

Sa i ngushte je ene ti! Shqiptari e ka pas gjithmone zakon me shti me arme ne raste qejfi. Baba i dashnores se Vlashit (Pilli i lirise) shtiu se i lindi djale. Dashi shtiu se qe tu u bo gol.

Une s'e kuptoj se pse cuditesh i here.

Baba i dashnores se Vlashit (Pilli i lirise) shtiu se i lindi djale.

Jani ba te gjith gangstera, kur mos kem njeri.

Koha per me dal n'pencjon m'duket. Flas per vete, jo per Kavirin...

Jeni ju, pa jemi ne

nga dashuria per sportin e bukur

Pistolete loder mer, a kishte me vehte ky?

 

o Edi...po leje kavajen te iki ke PD-ja mer...se do fitosh Alidean ne tiron po e denoncove ket

Nje socialist zgjodhi Kavaja ne 22 vjet, dhe me bemat e tij po i del e teperon.

Ahahaa... Shum e idhet kjo.

Ej m'bohet qejfi per ket rrugacin. M'bohet qejfi qe k@rlliqet qe bon Ed skorpjonsi, kalojne ca kohe dhe e kafshojne ke bytha. 

Do zgjedhesh rrugace te te perfaqesojne?

ato do bojne pikerisht ate-do te te perfaqesojne.

Por me ca cmimi mer mrrokell, me ca cmimi, tha. 

Se tifozt e Tirones s'jon si t'Partizonit... smiley

 

Not to worry! 

 Po shof qe Mero si nje ish servil berishist por sot rilindas i betuar ka filluar nje mbrojtje te ethshme ndaj nje tjetri si puna e tij. 

O Ziko, a e ma men qe Komandanti thoshte qe ishte tifoz me Besen. smiley

Ne te Partizonit ( te rinjte ) ne 66 na rrethun dhe desh na ngordhen ne HU pse i rrafem ..Ne rrethina ishte i repart ushtarak .Meshtollen rrypat vllau partizan dhe vu gjoksin .Na duartrokiten kavajsit per fitoren .

Maj men edhe dhjetorin e 90 .Kishin ardhe rezerviste Skarapalinj smiley se (kavajsit kishin "kercenu " me Gjak mer jahu lahen kto punet e demokracise smiley dhe keta , skrapalijte ( nja tridhjete vete )  po shifshin ne stadium stervitjen e ekipit Kombetar te te rijve . Kavajsit ju sulen njonit si 'armik " smiley meshtollen rrypat vllaznit dhe dhane i paralajmerim ... njoni ne menyre solemne

Nji po ngacmute i del tym Kavajes nga kreu ne fund ...

Fillun me durtrokit .....Skrapari Skrapari ...Skrapari esht me ne !

Po ku kane BYTHE keta mer jahu vetem Llapaqene jane !Keta po u dhe i cike Pushtet lefin pas Berishes me keq se AI .Nuk i lexo ketu ti cfare trimash bohen smiley Rri ne ca se dhe une jam per pension smiley

Hahah Roshi i Berishes thojne... Sikur pati icik dore Bamiri te zgjedhja e ktij, apo hic?

Tani po qe e kuptova kuptimin e nick-ut tat. te pakten qeke normal nga kjo ane.

 

Ma trego dot ku e pe ate diplomen e kryetarit te bashkise se Kavajes?

Gjate nje vizite te Presidentit ne Kavaje per te vizituar shtepine e te moshuarve atje. Para vizites Presidenti u ndal edhe ne Bashkine e qytetit sic e kerkon protokolli qe disa kafshe te PD-se nuk e njofin, ndaj mcifeshin rronxave si minj.

Nuk habitem jo... As me ato qe nuk njofin protokollin, semundje e keqe ne Shqipni.

Vete kryetari i ka vene vulen dhe ka marre anen e Elvis Roshit.

Incidenti në Kavajë, Rama: Policia epsh politik për të goditur publikisht një kundërshtar

Kryetari i partise thote qe nqs Roshi ka goditur trajnerin duhet te kerkoje falje. Te shofim ca do nodhi tashti.

I kujt partie?

I partise se Roshit pra...

duket robi i kulturum dhe humanist

...po jo aq i kulturum sa te mos vinte shokun e Rroshit si kandidat per deputet. Nuk e di a e pe videon emo, po lojtaret e Beses mbasi ben gol trenonin nje bluze poshte fanelles ku shkruhej "Parid Cara goooool". 

A do pranohet nga masat tru rrethore ky qendrim linear, pra abstract, i tij? 

Momenti kur Nevil Dede provokon tifozet e Kavajes...me grushtin lart!!!

 

72234

Imagjino ca duhet ti benin Mourinhos keta ketu

Nuk ka provokuar gje, s'ka ngritur gje grushtin. Eshte koha e kapjes se fotos, duket qe po mbahet tek streha. 

streha duket nja 20 cm lart... kshu me sy te lire... po me dhe shkallen ta jap dhe egzakt... smiley 

Bame, nuk e sheh qe eshte e pjerret? 

Nejse po he, se mos do zgjidhim gje ne. Po ate te Gramshit si ta kene provokuar Mamurrsit?

duke u paraqit smiley 

That makes sense! smiley

Ai ishte ne lajme tani Gjembo, car qafederri mor burre. Te frikesonte kur e shifje. 

Po ja e zeme se qenka kthyer nga tribuna e i ka shajt komunist. Edhe ca pastaj?

Ka thon iher i presor yni, nga Kavaja, qe po perpiqeshin ta ndanin nga nje presor tjeter, te dy ne gjendje alkoli: " bq te me kish thone, po jo komunist" smiley 

Vallaj per kavajsit te renda jane te dyja si fjale smiley 

Po mire ai ka provokuar tifozet e Kavajes,por Elvis Roshi cfare donte te hynte ne dhomat e zhveshjes se Tiranes dhe tja fuste me shpulle Nevilit?

Apo ska problem.Eshte socialist dhe duhet mbrojtur.Lereni Meron ta beje kete pune se ai eshte mjeshter!

Po kryebashkiaku I Peqinit qe coi ne gjendje kome Shpetim Duron pse nuk u arrestua?Po deputeti I Peqinit I modhi Sula pse nuk u denua qe nxorri pistoleten ne stadium apo se jane te PD.

Dhe c'lidhje ka kjo me temen?

Vazhdojne postimet e painformume. Si fillim prisni te dale video e momentit, se foton e bo freeze kur te dush. Se dyti komunisti i ka thone Rrushi Dedes para se ti gjujte.

Pse e hoqet Leftin mor se i kisha bere tere ate koment????

O Lefto, po ka qene i juaji ky mor burre, mos e harro kurre. Drejtues i FRD-se atje, leket me droge ne kohe tuaj i ka bere. Ca benit ju, pse nuk e ndalonit atehere?

po atehere nuk quhej, dihet ai muhabet

Car drejtusi i FRD thu ti me? O Firaun per cfare po flet?

I gjo duhet vecu ama, legenet e kane lli dhe tifozllikun.

booo, ca bqimlliku me arrit me e justifiku kte t'fortin e kavajes!
dhe kte e thot nji tifoz i partizonit (ish dmth se vec neshjes se kombtares nuk shof naj tjeter)

Cunat po e morrin veten Bredho, vitin tjeter ishalla jane prap ne kategorine e pare. Vujtje te medhaja kane qene keto vite. 

3 trajnera kan ndrru ket vit; lojtaret nuk diheshin deri 2-3 ditet para se t'niste kampionati...ai xhani e shkaperdheu mire partizonin, ca me i bo...

Kur mendon se gati dy vjet perpara nuk dihej a do ekzistonte me si klub apo jo....

Shiko autorin: Gazeta e Meros

ah, habitem si Mero nuk ka percaktu shumen e pareve qe i ka dhon berisha per ta bo ket provokimin

Rama ja ka fut kot qe fut ne ps kshu plerash si ky mortja kavajes. Po kujti plasi per votat injorante te kavajes mer amon. E vetmja gje qe i ndan ps me pd eshte niveli i qytetarise dhe ps ska pse e ve ne dyshim kte gje duke marre rrugen injorante te tipit olldash-shijak-alabak. 

yea koko, kokes i ke ron.
kto te ps jan eduku te gjithe n'paris ose montpellier. Demek kaste, jo plebenj!
Kto te pd kan qene te gjithe barinj tufash imagjinare se asnjoni s'ka pas bagti prej verteti

Mos na bej kot si bz se sthash as paris as lyon po cdo shtet ka qytetaret e provincialet e vet. Po ta shofesh ku i merr votat pd dhe cilat shtresa e votojne do mesosh ca gjone te reja dhe do me thush falemderit

Hidhi nje sy hartes elektorale te Tiranes e shif si te do te dalin rezultatet. 

Po me se ne tiron kam lind dhe e njof mire, ku ka klasa te ulta merr pd-ja ku ka rob te mesem e lart shkojn majtas (tiron e re, liceu, 21 shi etj)

Ti e di qe Minibashkine 2 (liceu) ka humb PS-ja? Dhe 1-shin e ka fitu per nje grusht votash? Apo qe ka humb Myslym Shyrin dhe 9-kateshet, keto te fundit thelle biles? Dhe ne bllok nuk ka pas avantazh te madh, po e ka te gjithen nga Komuna e Parisit?

Ato mitet qe beson ti jane shpjegime komplet simplise te situates qe i besojne vetem militante te semure si puna e jote apo e ketij pseudo-Orwellit qe vijne verdalle ketu. 

E vertet endrit kane ndryshuar shume gjerat ne TR, por nuke kuptojne se e dine tr si ketu e 10 vjet para..

Ne kena fol shpesh qe Tirana eshte mbase e vetmja zone ku votohet icik per ide, se ne vendet e tjera njerezit blihen jo me vende pune po edhe me nje thase fasule per te shty dimrin. 

Dhe ne fakt ajo qe u vu re ne 2011, ishte nje kthim i situates ne qender te qytetit. Pra ajo shtrese qe ka pas mbeshtet me shume Ramen o nuk i doli fare ne votime o i dole kunder, se 4 here kryetar bashkie vetem nje manjak do te behet. 

E njejta gje ndodhi dhe ne korce.. PS  humbi 2400 vota ne 2011 ( ku PD nuk beri fare fushate sepse nuk i interesonte te merte bashkine e Korces) dhe ne 23 qershor sic po e shoh une do kete te pakte 5000 njerez me pak qe do shkojne te votojne ( flas per qytetin) 

Ne fakt Korca ka qene gjithmone icik si barometer. Nuk di te them pse, po aty sikur ndryshon icik vota here pas here. Te jete nga ndonje mirqenie e madhe nuk e besoj, thjesht mbase jane icik "skutha" te kapshem dhe e shofin nga po luan situata. 

Shume e vertetesmiley kot sthone ata po fitove ne korce ke fituar ne gjithe shqiperine.. Megjithate ne qytet ka kryesuar e majta, por po shikoj qe ka shume te zhgenjyer qe nuk do shkojne te votojne..

Mos na hap barkun kot se ata i thone stalingrad tirones re. Pune tjeter se dalin a sdalin me votu. Po kshu 21sh, komuna, myslym shyr e ter juglindjen. Pd ka pazarin dhe lart kaq. Se harrova ka dhe bregn e lumit. 

Nje pjese e madhe e Bregut te Lumit nuk eshte fare ne vijen e verdhe. Gheto e PS-se, Komuna e Parisit, eshte futur ndersa ghetot e PD-se jo. Prandaj u ashpersu icik situata kur u fol mbas 2009 per ndryshime administrative. 

Edhe njehere, kane humb 9kateshet, pallate oficeresh e burokratesh, rende. Nqs kjo nuk te mjafton per ti dyshuar icik idete e tua nuk ka per te mjaftu asgje tjeter. 

Futja kot dhe ti ,minibashkia 2 kap dhe qytetin studenti qe dihet me cfare eshte mbush.

Po kur u mbush? Keto dy vitet e fundit? Se PS-ja ate minibashki e ka pas qe nga 2000 pa nderprerje. Nqs eshte mbush me "malok" eshte mbush para 2000 e jo tani. Ne fakt eshte 1-shi qe ka me shume mbas kodrave te Ali Demit dhe ate PS-ja e ka ruajtur. Po zonat e tjera, 7, 10, 9-kateshet? Vetem rruga e Dibres (8) nuk mjafton se as gjysmen e 5-ses nuk mbulon. 

E ka pas kur kishte edhe votat e Lsi plako.Ata mund te kene ardhe qe heret po letrat I bene per zgjedhjet e fundit me urdher Partie.I mban mend besoj ato rastet kur kishte votues me banesa neper baraka ?

Po po, 20 000 votat e Rames prandaj u zhduken, nga barrakat me dy familje. Ah po dhe Kosovaret. Megjithese rritja demografike ne Tirane ishte me e ulet se mesatarja e Shqiperise... po ca na duhen faktet. 

LSI kishte dhe ne Durres e ne Elbasan, po atje e ruajti bashkine PS-ja megjithese keshillat i humbi thelle. Ndersa ne Tirane s'e fali njeri Ramen. 

Po pse Bo debat kot mor burre.10 000 votat e Lsi vajten tek PD ja ku iku 20 000 votat  diference.mos bej krahasime me Durres dhe Elbasanin se ne Tirane vota ishte politike skishte lidhje me qytetin.Pastaj po te mos ishte bere cirk zgjedhor Ramen me 10 vota me siper do e kishe akoma Kryetar dhe pastaj do flisnim kush nuk fali ke.

Po pra, Rama u denua politikisht, nderkohe qe njehere e nje kohe merrte vota pertej partise. Tani edhe parti qe ne qytete te tjera e kishin mbeshtet PS-ne ju kthyen atij personalisht kundra. Ku hyn ketu argumenti i qytetarise qe thoshte kokoja?

10+ apo 10- nuk eshte fare thelbi i debatit ketu. 

Une po debatoja per minibashkine 2 ne fakt ku Ps humbi per nje grusht votash ku ka shume te ardhur plus ikjen e votave te Lsi shkaktoi humbjen.Dmth qe qytetaria nuk e braktisi Ramen.

Endrito, 

 Ne zgjedhjet e funit kam votu dhe une, me tha nje shoku im me PD-ne. Problem kam vetem faktin qe noi bir kurve mund te kete leter identiteti me foton e vet dhe emrin tim, me ka prish imazhin dmth... 

Bame', 2011 ka qene konfirmim ekzakt i 2009 ku dy koalicionet kane marre pak a shume 120 00 vota ne Tirane. Une nuk ve doren ne zjarr qe ne range-n e disa votave ka pat fallsifikime, po jo qe u kthyen 20 000 vota se erdhen kosovar a budalliqe te tilla. Nejse, nuk ishte kjo fare ajo qe po diskutoja me kokon. Ai insistonte ne nje gje komplet tjeter. 

Po patjeter qe ke votu ene ti ,ndoshta edhe une,se ndryshe ska mundesi qe nga 175 000 votues ne 2007 dalin 250 000 ne 2011

Tamam tamam kam votu perhere edhe kur nuk kam qen. Jo vetem une, po vet i x-te. Ky cuni qe e kom shok per kok, ma thoshte si me shaka sa here kthehesha e pijshim noi kafe. Ket rradhe me dogji me shume me thene te drejten se ajo karte zeza ka ngel stok, diku, pas zgjedhjeve. Pra nje qeveri m*ti qe tall lesht edhe me identitetin tend. Po pres te vejne metrin keta koqet e barazlargum.

Vere te koqja e Rames pra, se ai e ka tregu qe e pranon shume vullnetin e lire. 

Au au au, po ste njifsha per te barazlargum une ty. Po si ta kesh, si ta kesh, e vejme ku ta kesh deshiren ti.

Di gje, ke votu per ide apo jo?  Sidomos ne 2011 do e kesh pasur shume te lehte, se idete sheshit.  

Ne kena fol shpesh qe Tirana eshte mbase e vetmja zone ku votohet icik per ide

Ideja qe nje rob nuk duhet te rrija 4 mandate ne nje post per te cilin nuk ja ndien me. Keto jane idete baze. 

Pyeta 'Bamen.  

Por meqe, ata/ato qe kane pasur ate ide baze ne koke ne zgjedhjet e 2011 ku kandidati ishte ish-ministri i brendshem, pervec te tjerash, nuk jane mire nga baza e kokes.

E cuditshme faktikisht mos te mundesh dot nje Kryetar Bashkie qe ka 10 vjet ne detyre duke I ikur edhe aleati kryesor.Apo e quan fitore ti maskaren e 2011?

Nuk ka gjera te cuditshme ne politiken shqiptare, sepse ajo nuk i bindet rregullave normale.

Llaf eshte ai? Per ide, normal...

Mbaj mend qellova ne Tirane ne zgjedhjet e 2005 dhe vajta e votova.Nje cun lagje ,anetar komisioni per Pd me pa I cuditur e me tha "Bo paske ardhur ti ?" Kushedi I kisha prish planet te shkretit.

me kshu perceptime e m'the e t'thashe, ju jeni gati me provu edhe qe JFK e vrau xim kulufi n'fakt

Muhabet po bojme nuk jemi duke bere komision hetimor .JFK e ka vra njoni me cader pistolete.Se ke mor vesh ti.smiley

amon o burr, habitem pse e keni kaq t'pamundur me besu qe ashtu sic votoni ju per ramen, ka dhe prej atyne qe votojne per berishen e lir meten? Se kto teorite e robve qe votojne pa qene aty dhe furgonat e bardhe jane bo shume bajat o vlla. Se edhe kryetari ra squk kur ja bon llogarine ato gazetaret atehere te Cani a ku ishte. Tani nqse problemi juj eshte me justifiku "kryetrimin", e keni kap nga fundi problemin. Se ky i juji, as nuk e diskutonte triumfin perballe hajdutit te bagdatit dhe kriminelit te 21 janarit. Biles prej ksaj as nuk begenisi me dal n'debat po masanej, "triumfin" e kerkonte te 9 vota diference...edhe t'kish fitu me 900 apo 9000 vota para ktij hajdutit e kriminelit me fame, kjo lexohet si humbje per mu. Se ju jeni dhe t'lezetshem kur zgjidhni kto parametrat. Ky juji kish 12 vjet si kryetar bashkie po per ju rotacioni eshte i detyrushem vetem nqse kryeministri qeveris per 8 vjet, e thon ndryshe, vetem kur t'jeni ju dakort.

shpresa e vetme eshte vota kunder ktyre te 2ve dhe sistemit qe perfaqsojne kta te dy.

Une me te vertete habitem se si nje njeri me dy pare mend ,pasi degjon budallalleqet e Berishes dite per dite merr mundimin e shkon e hedh voten per te .Shume e pabesueshme eshte.Jo se ka 8 vjet ne pushtet por qe ne 2005 me dukej e cuditshme vota e hedhur per te pas asaj qe beri ne 1992-1997.Ai tjetri me te vertete nuk eshte kryetrim por te pakten eshte nje politkan normal si mund te gjesh ne gjithe boten.Sme hiqet nga mendja nje fjale e nje amerikani ne 2005 ,pak a shume tha keshtu.Korrupsionit ja dime si ta luftojme ,tha, kemi mjete,por Berishes nuk kemi cti bejme ,saj kemi gjetur ilacin akoma.

po si duket nuk mjaftoka vetem t'kesh sens humori dhe ironie qe ben efekt te robt me 2 pare mend. Po t'pakten, ket here e ka nis me kembe te mbare mesa vej re. Po del me program dhe po sfidon salen ne debat publik. Pa harru prezantimet javore si trajneret qe reklamojne blerjet te fundit para sezonit

Epo te te japi tjetri leve ne koke ,lejohet Tia kthesh edhe nje cike me ironi e tallje,apo slejohet as kjo.Mire e ke ti se ne fakt shefit tend I duhet bere eye for an eye Jo me ironi.

c'ja fut pordhes! shefi im thote dangalla. 1 here kam votu ne jeten time dhe kjo ka qene para '97.
Po ju jeni infektu aq shume sa shifni berishista rreth e perqark njesoj si kto "te vertetat" tuaja per votime imagjinare e m'the -te thashe. Se vetem kshu i jepni force argumentit...si puna e zjarrit qe nuk duhet fik

bookmark!

E modhe gjembo, shume modhe. Bookmark dhe nga une kete!

ja te bejme nje prove: Ne Tirane, qytetaret e hershem, denbabaden me nje fjale votojne rregullisht PD, "tironcit" e importuar nga Kuci e Skrapari votojne PS.

Me te mira!

Mos me fol per tironsit amon se i njof mire.  Jepi icik aheng a synetllik a ferges me gjiz dhe me aq knoqen ter jeten. 

Ti mesa shoh une ke ikur ne fillim vitet 90, sepse ke te njejtin stil gjuhesor si ne ate kohe dhe te njejtat ide. Je 22 vjet mbrapa. Ne ate kohe te gjithe ashtu si ti e shihnin Berishen. Pyet emigrantet atje qe kane ardhur pas viteve 1996. 

Tironsit e vjeter (nje pjese e tyre) votojne per PD, por femijet e tyre jo. Dhe tironsit e vjeter qe votojne jane kryesisht pjesa varfanjake\injorante e denbabadeneve (mekanike si te portokallia, hajdute xhepash, etj)  dhe pjesa qe arriti t'i marre pronat. Pjesa mesatare e tiransave te vjeter, ata s'jane me Salen. Mund te mos jene me PS, por me Salen s'jane. Ata qe moren prona me salen, ata po, por keta qe moren pronat ne total jane aq pak sa s'kane efekt en vota.

Ne Tirane eshte dhe si ne mode sot. Eja mes te rinjve e do ta shohesh vete. Nese je ne grup shoqeror eshte pak a shume si rregull i pashkruar qe s'mund te jesh me PD e me Salen. Mund te jesh i paanshem ose anti-socialist, por jo me PD ose me Salen, perndryshe je malok ose injorant. Kjo eshte pak por e sigurt, ne cdo rreth shoqeror. 

Une 3 vjet ka qe kam ik mer dhe e njoh mire tironen. Pazari e lart e ka pd, pjesen tjeter e ke ps- lsi. 

Po na cudit me kto qe po thu, se ktu tek PPUja kisha kriju nje ide krejt tjeter. smiley. Te na e kene futur thua!

ca flet mer burre po une cunat e gocat e frpd i kam miq te gjithe ne fb dhe jane tironca me breza. Bile jane demokrate me te flakte dhe kunder PS e Rames me shume se sa jane "maloket". Ju kujtoni se eshte Tirana e 2001 kur i shtronit ne dru njerezit per te votuar per ju. Harrova te them qe po i referohem jo me larg se zgjedhjeve lokale te 11 ku Basha pati perkrahje te madhe tek rinia dhe zonat me tironca ku qe te gjitha jane fituar nga PD, ju mbani Kombinatin qe e fitoni me ca cuba.

Ti ndoshta mban per tironc Kristi Pinderin, Andi Kananajn apo Leary Kolen.

po si jo mo

ashtu angazhohemi gjithandej, ku te na dali, si nga PD, si nga PS, per sa kohe ka perfitime

miqte e mi me te ngushte jane cift, gruaja u angazhua me PD e gjeti pune, burri ndenji asnjeanes e para pak kohesh u regjistrua te PS e ka nisur te aktivizohet, qe ta kene nje kembe brenda po fitoi PS

une po flas per ata qe s'merren me politike, po keto neper fprd a ca dreqin quhen, keta jane tipa te shkathet qe s'duan te lodhen shume

p.s

bashen e votuan antisocialistet, jo berishianet, me shprese qe do shkeputej nga berisha

Perfundimisht PS eshte shkaterruar. Eshte fund e krye partia e Roshit te droges qe qellon me grusht e kercenon sportistet, e atij tjetrit nga Gramshi qe hyn me makine ne fushe dhe e Tom Doshit. Incidente mund te ndodhin por kur shikon qe rrugacin e Kavajes - qe ne fakt e turperon kete qytet - del e mbron personalisht Edi Rama, ketu merr fund cdo gje.

Rilindja ne diten e saj me te mire.

O Endrit shihe si kacafyten ore, secili per te mbrojtur banden vet, duke thene qe krahu tjeter eshte i mbushur me bandite e drogaxhinj me shume se krahum im. smiley

smiley  Tmerr eshte..

Rrugaçëria e kryetarëve të PS, Roshi-Bici, fragment i qeverisjes “Rama”

Rrugaçëria e kryetarëve të PS, Roshi-Bici, fragment i qeverisjes “Rama”Elvis (Ervin) Rroshi, kryebashkiak i Kavajës dhe Dritan Bici, kryebashkiak i Gramshit, kanë konfirmuar dy ditë radhazi se njerëzit e Edi Ramës s’e kuptojnë ligjin dhe s’e zbatojnë atë, pasi janë zgjedhur nga PS jo për vlerat e tyre, por për vendosmërinë për t’iu kundërvënë ligjit.

Rilindja e Edi Ramës për sportin është  dhuna. Dhuna në futboll shqiptar është bërë një monopol rrugaçëve të Partisë Socialiste. Incidenti i radhës është regjistruar në Kavajë, në pushim të ndeshjesh së Superligës Besa - Tirana, ku kryebashkiaku socialist Elvis(Ervis)Roshi në përfundim të pjesës së parë të ndeshjesh ka hyrë në dhomat e zhveshjes së ekipit të Tiranës bashkë me një grup rrugaçësh dhe ju ka bërë presion futbollistëve.

Sidoqoftë ajo që ra në sy dje në stadiumin e  Kavajës ishte çështje elektorale, pasi një nga lojtarët golashënues të Besës tregoi një bluze me shkrimin “Parid Cara goool”, që sinjalizonte faktin se blerja e re e Edi Ramës në të vërtetë është porosi e Elvis Roshit për kryetarin e PS. Në mbrojtje të kësaj rrugaçëria stadiumi ka dalë veç Dash Peza, deputeti një përdorimësh i Edi Ramës. Rilindja e PS për sportin nuk dallon shumë nga rilindja e dhunës pasi Edi Rama ka deklaruar se Partinë do ta mbushë me biznesmenë dhe të fortë sepse këta i garantojnë fitoren.

TMERR eshte kur e mendon se ç'fare RILINDJE na premton Edvini ! Me Parid Caren (shokun e Roshità dhe Roshin e Bicin, si shembullin e vendoreve socialiste! 23 qershori po afron, Brace yourselfs men !!

Gjalle je ?smiley Une degjova verdalle qe te kishin perjashtuar nga PPU ( persona NON GRATA)

smiley

gjalle jane bilbilenjte, gjalle!!!

o rrogaxhi po ku e njofe ti parid caren ? ku e dike ti qe qeka shoku roshit? pse flet kot per rob qe nuk e kan ndertu pasurin dhe emrin aty.meqe e njifke boja pra nje jeteshkrim edhe parid cares t'shofim çer xhevairesh ke me nxjerr.

ja nje fakt(dytesor) t'garantum ta jap un se ti ske me e thon kurrsmiley eshte kushuri me igli caren e pd.

kavaja ju ka ik per duresh mer dreq po kot sa perpeliteni.

Ky standarti i dyfishte i juaji eshte mbreslenes. 

Ore unë të thashë e të them prapë, Orwelli për këta tipa do kishte shkruar vëllime të tëra apostafat. smiley

Kujdes me LefKopene se nuk eshte Njeri frymor . Ate Berisha e ka programuar dhe ka shume pak rendesi cfare  problemi permban prurja . Ai e ka ngarkuar te perndershmen LefKOPE me tre Mastera .

Masteri pare kur te lexosh soc ......Leh Poshte

Masteri dyte kur te lexosh demokratikas ...brohorit Rrnofte

Masteri trete ...Keno si Gjel me qe Kapoi ose kokoshi  here pas here eshte me semundje Gryke smiley dhe nuk ka rendesi cfare avazi kendon !

Kujtese ...mos e ngaterroni  eleganten  sharmante e qyltyrefronge zonjushken Left me L.ce .....YYYYYYYY ne mes e ne fund smiley

 

Tani se e kishte mirë Emo, ka ardh koha për pension. Por, meqë ra llafka:

...në kujtim të xhajës së Naltmadhnisë..(ndërprerje zëri kuptimplote dhe krrujtje koke)

-Rroftë Xhaja i Naltmadhnisë! (duartrokitje)

..në kujtim...

-Rroftë kujtimi...!

(Muharrem, ma hiq atë hajvan).

Jo jo eshte akoma me rende. Kacafyten per te NJEJTIT bandit, se njehere jane te njerit e njehere te tjetrit. 

ju ka kapur keq sindroma Lubonja, qe fliste budallalleqe ne Opinionin e fundit. Po ne tani keto dy banda kemi, formoni ju nje parti jo bande dhe te ju votojme se kshu per te bere kritizerin e bejme te gjithe.

Po formohen, do formohen dhe te reja, heret a vone nje shoqeri reagon megjithese bandat e kane kap per fyti sistemin. Eshte thjesht ligji i trete i Njutonit. Sa me te eger te jene bandat, aq me i eger do jete kunder-reagimi nje dite. Ne demokraci te vertete nuk shkon puna deri ne ate pike. 

p.s Do thoja qe e ka kap Lubonjen sindroma e peshkut, se ketu flitet shume me hapur e shume me mire sec ben Lubonja ne studio. Sic kane pare dhe te te tjeret, jane jo te paket gazetaret qe vine ketu per te kap tema qe i trajtojne me vone. 

ti qenke rende, pse te reja quan kllounadat e tipave Spahiu dhe Topi? Apo ndonje dite do na ridale edhe Nano.

Nqs ti humbet pushtetin ne qershor, prej ketyre kllounave do e kesh peshqesh. 

per keta kllouna "une" pushtetin nuk e humbas per sot e 100 vjet, por ta themi tani dhe njehere e mire, keta klloune vetem gjera te reja nuk jane. Gje e re eshte Grilloja ne Itali, por jo mbeturinat si Spahiu, Topi apo Nano.

Do te ishte gje e re edhe nese Lubonja ben nje pari te veten dhe nuk flet budallalleqe ne tv.

Qe nga viti 1912 keni 100 vjet qe po luftoni kunder bandave te diversanteve, e deri tani keni pjellur bande mbas bande. I njejti avaz shekullor eshte degjuar, regjim mbas regjimi. Akoma nuk jeni ngopur?

Une s'e kuptoj se si keta mund te merren seriozisht, pa le me te votohen.

Shife Leftin me siper, ben sikur nuk ka asgje te cuditshme ne kete mes. 

Po keta Leftrat me shoke jane pjese e drejtorise se agjitpropit, seksioni i rrjeteve sociale dhe blogjeve, per PD-ne o burr.  Nga keta pritet te shkruajne kshu gjerash.

Tom Doshi thot tjetri, kur Toma ne 2006 nga PS-ja kalon te PDK-ja qe asokohe ishte ne koalicion me PD-ne dhe ne qeveri gjithashtu duke thene se tradicionalisht dhe familjarisht ka pasur bindje te djathta, e pastaj duke u kthyer te PS-ja serisht ne 2009.

Tom Doshi apo dikush tjeter (s'e mbaj mend) ka thene gjithashtu, qe ka kerkuar te futet te PD per deputet apo tjeter dhe nuk e kane afruar. Per ke ishte fjala, per Pjeter Arbnorin apo Jozefina Topalli, nuk e di. Mqs si pasion te tij kishte politiken smiley ju bashkua PS, se pasioni duhet ndjekur gjithmone lol 

Tom Doshi e ka thene vete ne nje interviste se ne 05 i eshte ofruar PD-se per te kandiduar por nuk ka pranuar Berisha, athere i eshte afruar PS dhe Nano e pranoi se keshtu njerezish donte dhe Toma me te vertete fitoi atje ku kandidoi se parja e dhuna ishin me bollek te Toma. Pas Nanos Toma pati ca dite merkatoje dhe u vendos perfundimisht me Ramen, si nje nga njerezit e tij me te besuar per te shenjuar perfundimisht se kush eshte PS e Rames ne te vertete.

Aha, e paska thene ai vete.  

Po ka shume tipa te tille ne PS, jo vetem deputet.  Gjithfare llumi. Deptute, por kryetar bashkish e komunash sidomos.

Ej aman, si i keni kryetaret e komunave ju? Xhelal Mziu version 2.0?

Mziu? Mire ma merr mendja. Kshu halabak eshte ai, dhe ka te tjere. Por trafikant, te kerkuar nga Interpoli, drogaxhi hmm nuk di te kete. Thashe te PS, sepse duke u menduar,  me nje llogari po me kujtohen nja 4-5 gangstera, shpejt e shpejt.

Une them qe po te mendohesh do te dalin plot. Kuptohet mund te perdoret argumenti i Bradit qe keshtu fitohen zgjedhjet. 

O te pakten Bradi eshte i sinqerte dhe i thote gjerat troc fare, qe po bande jemi dhe keshtu veprojme se keshtu fitohet, po keta qe na bejne ci icka kardinale parimore ideologjike te qytetruara jane e c'jane, kur ne realitet s'kane asnje ndryshim nga grupi i Bradit me shoket e tij.

Jo me te vertete, drogaxhi, trafikanta, te kerkuar nga Interpoli, s'po me vjen ne mend asnje kryetar bashkie, komune, deputet nga PD. Nuk po them qe mund te mos kete, por mua nukmekujtohet. Me ndihmo ti me ndonje. Pa tallje. Kurse te PS, po me kujtohen 4-5. 

@ pakapshem. car eshte "icka kardianale parimore ideologjike qyteteruar moderuar te pamerituar"? S' e kuptoj. Ndonje figure e re letrare? 

Shif icik andej nga Mamurrasi. 

Po figure letrare per keta edramistet e peshkut.

O Endrit kape pak kete pjesen nga kabllot:

 

(C) COMMENT: Certainly the most disturbing similarity
between Rama and Berisha's leadership styles is a distinct
authoritarian streak running through both men. Rama and
Berisha colluded over the past year and a half to undermine
the independence of the presidency via constitutional
amendments in 2008, and Rama and the SP have shown they are
at times willing to stand aside while Berisha attacks the
Prosecutor General and judiciary. Both Rama and Berisha are
known within their respective parties as near control freaks
who frantically texted candidates during live TV debates with
talking points and instructions. Berisha's penchant for
undercutting independent institutions will only be reaffirmed
with a second mandate - Tirana is already bracing for his
anticipated next assault on the judiciary as a means of
quashing the Gerdec case - and Rama's tendency to concentrate
decision-making power in his own hands suggests he might
furtively seek to weaken independent institutions should
those institutions challenge his authority. The media is
said to be Rama's bugaboo. No matter who ends up running the
country when Parliament convenes in the fall, apolitical
institutions and free media could continue to find
themselves under political pressure.

http://wikileaks.org/cable/2009/07/09TIRANA453.html

Ej une them qe shtypi shqiptar s'duhet lexuar fare po do te informohesh mbi situaten politike andej.  I duhet hyre kabllove nje nga nje, dhe me shprese se do dalin kabllo te tjera nga koha kur ka qene ai xhuxhi qorr tullac kinezo-meksikan.

Ej, po keto po thone fiks gjerat qe kemi thene ne. Kape icik:

Both Rama and Berisha are known within their respective parties as near control freaks who frantically texted candidates during live TV debates with talking points and instructions.

 

No matter who ends up running the country when Parliament convenes in the fall, apolitical institutions and free media could continue to find themselves under political pressure.

Ore identik fare, qe keta jane jo vetem antropologjikisht i njejti lloj njeriu, po edhe qe institucionet demokratike per te cilat na ra goja te peshku, te dy i kane vene nen presion. Si i behet tani??? Une u lodha duke degjuar #rilindje e budalliqe te tilla smiley

S'e kisha lexu kete Pako, sa te vije arb e te tjere ketu do ja citoj tere kohes tani. Biles me pelqeu ate qe kishte thene Meroja (e kupton kush pra, Mero qe te gazeta i thurr lavde pa fund Edit) qe Rama ja kalon Berishes se as nuk i informon strukturat e partise per veprimet e tij po i le ta mesojne nga televizori. Parti demokratike mo! 

Ore une te them qe po do te dish per politiken shqiptare duhet ta shperfillesh gjithe shtypin shqiptar nga Top Media e deri te 55-sa e Tema, e t'iu hysh ketyre kabllogrameve nga e para deri ne fund.  I pari fillon ne gusht te 1997-tes e i fundit mbaron ne shkurt te 2010-tes.  Jane ca si shume, por jane thesar i vertete.  Kur dolen asokohe te gjitha te pacensurara ne shtator te 2011, shtypi i dhier shqiptar vetem kapi ca tek tuk dhe nuk iu hyri ne themel.

Po kete po ve re pra, qe shume pak eshte cituar atehere. Cdo kabllogram e 2009 eshte perle, dhe eshte e shkruajtur nga Withers dora vete, qe keta ramistet e ngrejne ne qiell. 

Imagjino sa i kapur eshte shtypi shqiptar, as Wikit nuk publikuan, ose maks publikuan ndonje qe ishte 100% ne favor te krahut te tyre. 

Duhet me i lexu te gjitha ne fakt po nuk kam pat kohe. Do ja ve qellim vetes keto dite. 

Shtyp pa bosht, pa shtylle kurrizore, pa politike editoriale tradicionale ideologjike dhe i indetifikuar si mbas pronesise dhe lidhjet me politiken.  Me shume shtojce e megafon i aktoreve te ndryshem politike, se sa organ informues.

Ne ka njeri me rrenje te djathta ne kete Parlament ai eshte Tom Doshi.Mesoni pake per gjyshin e tij, per qendrimin e tij ndaj sistemit te kaluar, te dalluar si sua trimash dhe te paperkulur.vajtja tek PS nuk ishte per pasion por arresye ...inati...

Une dyshoj se Toma vete di me te thene ca eshte e majta apo e djathta po nejse.

Po mire mo Grave, po pse Doshit, Ngjeles, Bamirit i justifikohet inati, ndersa psh Kacit nuk i justifikoheshka?

Ej kape pak mentalitetin fisnor.  Eshte i djathte se gjyshi i tij ka qene i djathte.  Po kjo o vlla eshte "e djathta" dhe "e majta" ne Shqiperi.  Ca ka qene babi, gjyshi, xhaxhai, daja, familja etj. ashtu i bie te jesh dhe ti si pasardhes i tyre.

Ka te drejte Grave. Shume mentalitet tribal ky. Meqe kam pas nje gjysh komunist, une qe besoj te tregu i liri i bie te jem tradhtar tani?

Pse gjer sot keni besuar se vime nga nje shoqeri me mentalitet elitash..?Ky ore eshte realiteti.

Jo jo, realiteti eshte qe nuk ka as te majte as te djathte, ka vetem njerez qe shiten e blihen si kastraveca ne treg. 

Jo egzaktesisht.  Tradhtar je po te mbash qendrim kritik ndaj regjimit monist, te mosvotosh PS-ne, dhe gjithashtu te dalesh kunder prralles komuniste te te ashtequajtures LANC.  Tregu i lire eshte pranuar tashme si pershtatshmeri ndaj kohes.

Po Edi Rama i ka bere te gjitha keto qe thua ti smiley

Si duket reflektoi shpejt se nuk ka mundesi smiley

Po prit, se shihet cka qene babai i Rames plus thuhet qe ato qe ka thene ne Refleksione ishin marrezira e papjekurira te rinise, dhe hop harrohet cdo gje se ne fund te fundit Ramen e kemi tonin e jo malok Vicidoli. smiley

Tani po te pyes une, ja njef rrenjet Kacit?Po nuk krahesohen or burre...Nuk u beka mor jo ..rigoni lis
Thashe rrenjet e tij jo per ate vete.Se dhe une e di fort mire qe Toma nuk di.Nuk thashe ...qe ka nje qerre shkolle..Por qe ka nje mal me rrenje.Nuk eshte e njejta gje them

Po me i majte Kaci se i djathte Toma, per kete jam i sigurt. Te pakten i pari e di ca jane si koncepte politike, i dyti jo se nuk ka as kater klase shkolle tamam. 

..dhe thone pastaj qe nuk ka shtet..filloi fushata elektorale e Saliut!

Lexoje

http://wikileaks.org/cable/2009/07/09TIR...

Cdo gje qe ke kundershtuar ti, e mbrojtur nje me nje, dhe nga njerez prane Rames ne momentin qe mund te flasin lirshem. Nuk te ngelet me nje fije argumenti per te mbrojtur. 

..mmm,muhabet turshie do ti? ore..me qe te preokupon kaq shume demokracia,e ke mare vesh se ka qellu njeri me grusht ne stadium ne kavaje,e kane ardhur 300 forca te nderhyrjes se shpejte me shkop gome shume funksional, e kane kap kriminelin qe qelloi me grusht me ane te 1 operacioni "tip fbi" ku mungonin vetem helikopteret, dhe eshte akoma ne burg,shtet demokratik, nuk pyet kur i preket qetesia e rendi publik ..ke te drejte qe kerkon standarte te larta ti,si te mos kerkosh!

Ja e zeme se ke te drejte, qenka shume jo demokratike. Si vazhdon historia me tej?

Historia vazhdon me wikileaks,me Fyle e me Withers,ai dhe ata do na e tregojne,ku e dime ne? 

Ok daku, e di une qe kaq te kap radakja ty se nuk di e nuk ke lexu me shume. Po ndryshe nga ca te tjere ketu ti nuk e ke nga dashakeqesia, po nga naivitetit. Ose te pakten keshtu me duket mua, prandaj nuk ti marr ndonjehere per keq. 

Historia vazhdon qe duhet ndertu demokracia, e jo ti hiqet njerit pushteti absolut e ti vihet tjetri. Kete thote dhe Withersi. Ik futi ndonje pint pale ale ne Londer tani se po na flihet gjume. 

pse nuk pranon me mire qe dorzohesh perballe llogjikes se celikte te arbit?

Celik? Qenkeni pak mbrapa juve ne Kanada. Titanium me mire.

Ika cuna e goca se u be vone. Gjembo kjo ishte per kete muaj, tani ne prill futem prap te peshku une smiley 

Per cfare demokracie flet?Me ke do ndertosh demokracine? E di apo jo,qe te kesh demokraci(respektim rregullash e ligjesh),ajo duhet fillimisht te jete e pranuar nga te gjithe,pastaj flasim edhe per cilesine e cfare te duash ti... me fatkeqesine kombetare ne pushtet do ndertosh demokraci ti? je ne vete ti ore? ku jeton ti mo vlla?

Po pra, as Berisha nuk i njeh dhe sic thote Withersi dora vete as Rama nuk e pranon si koncept idene se pushteti i tij mund te jete i kufizuar nga te tjere. 

hej..po pse ja fut kot ?Barazon Berishen me Ramen? Pd me Ps?apo e ben Withersi jo ti? po ashtu e bente edhe Fylja ne 2009..di gje pse nuk e bejne sot? mos ..larg qofte paska patur te drejte Rama..nuk jane te gjithe njesoj? Kur te kesh kohe,bej krahasimin e Nano me Ramen ne krye te Ps,te shohim si do te dalin llogarite e demokracise se brendshme.. 

Nano tu pas pushtet ne 1999 organizoi nje kongres per pozicion e tij kundra Kryeministrit te vendit ku fitoi per nje grusht votash. Rama si humbes zgjedhjesh fitoi me Maqo Byrekun ne nje gare qe nuk u lejua asnje media me 93%. #rilindje

Beji prape llogarite me fenomenin Meta e hajde flasim...po ashtu edhe per zgjedhjen e Rames,se je nxituar me duket!! p.s. Rilindje qe c'ke me te shoku...ta pret mendja,jam shume i sigurte se niveli i demokracise do rritet shume,te pakten do shkoj per  perfaqesimin e opozites e  per qytetarin ne nivelet e 2005,nuk eshte pak..eshte vertet rilindje..beji llogarite me 2005 e flasim po nuk besove !!

e kane ardhur 300 forca te nderhyrjes se shpejte me shkop gome shume funksional

Balkanweb thote ishin 4 makina te RENEA-s. Atehere i bie 75 police te RENEA per cdo makine.

Mossss!!! Ka plas homoseksualiteti edhe te RENEA se 75 burra ne nje furgon nuk futen ndot ndryshe smiley

Pindero, nqs po e lexon, shaka ishte, mos ma merr per keq. Per ceshtjet sociale zor se gjen me liberal se mua

U be si ajo x bataliona per y kamiona.

Ej po rri o burre se ky Withersi paguhet nga Saliu per te bere fushate elektorale.

I di dhe i di mire Kaci por eshte rigon fare.Kurse me mire nje mik si Toma se nje te ditur por anapodha si Kaci.Kacin ta keshe mik....te prish pune.Ta keshe hasem.....
E di mo si vazhdo me tej
Po ta kishe njohur babane e Kacit,..... nuk do me flisje me shume.

Po nqs "miku" eshte si Rama, shume e ka duru biles. Po edhe njehere standarti i dyfishte del qarte. Inati ndaj Berishes qenka i justifikuar, ndaj Rames jo. 

Po jo vetem standarti i dyfishte o burr, po kultura morale e rrenuar e zombive te atij vendi qe thone me mire nje mik si Doshi (i.e. nje narkotrafikant) se sa nje i ditur dhe i pregatitur si Kaci, sepse s'te ndihmon ne pislleqet qe ke qejf te besh.  Ti e di vete me mire se ne cfare bataku jane zhytur njerzia andej, kur konsiderojne narkotrafikantet miq e njerez te mire vetem per interesat e tyre apo se i konsiderojne te sojit "te tyre".

Nje pytje nga salla: Pse paska vetem cuba futbolli, dhe jo cuba basketbolli,volejbolli, hokey, peshngritje, regby, noti, vrapimi, formula uno, ski, etj.....smiley

 Ose do me pelqente te kishte edhe nje cub shahu psh.smiley

Kta garipat qe na u bane k/bashkishe,gjithe koto vite, kane vjedh vota per llogari te pd.Nje dite te bukur, thane-boll  ma, u lodhem t'u i vjedh per ju,tash do i vjedhim per vete.Ne ket qerthull nderhyni dhe ps-ja, t'u i'u dhane nashtetsine socialiste,per t'u krenu se fitum ne bastionet e kundershtarit.

Ma mire djepi thate se dreqi mrena,thomi na maloket ksaj ane.

RILINDJE smiley

 

Incident i rëndë mbrëmjen e djeshme gjatë zhvillimit të një debati politik në televizionin informativ News 24, deputeti socialist Taulant Balla, godet me shkelma deputetin demokrat Fatbardh Kadilli dhe lëshon ndaj tij një “lumë” kërcënimesh me vdekje. 

Gjithçka ndodhi ndërsa në emisionin e gazetarit Artur Zheji, ishin përballë njëri-tjetrit dy deputetët, Balla dhe Kadilli, në debatin me temë “sloganet e partive politike në fushatën elektorale, a e përfaqësojnë këto slogane një parti politike?”. 

 

I pyetur nga “Koha Jonë”, pas emisionit që precipitoi në dhunë fizike, z.Kadilli konfirmoi se ishte goditur nga kolegu i tij në Parlament, Taulant Balla. 

“Ne ishim duke debatuar lidhur me përballjen PD-PS në zgjedhjet që po afrojnë dhe në pikën e debatit për korrupsionin, z.Balla reagoi në mënyrë të papërgjegjshme në pyetjen e shtruar prej meje lidhur me pasuritë e deklaruara. Pyetja ishte: 75 mijë eurot që ke deklaruar se ke marrë dhuratë për dasmën, i kishe të dhuruara nga bashkëshortja apo nga person tjetër”, - detajoi për “Koha Jonë”, z.Kadilli fillesën e incidentit. Ndërsa pyetja ishte konkrete dhe z.Kadilli i përmendi deputetit Balla se duhet të përgjigjej nëse dhuratën e kishte nga bashkëshortja apo z.Sadri Abazi, biznesmen i njohur ndërtimesh, reagimi i Ballës ishte i dhunshëm. 

Në momentet që drejtuesi i emisioni ndërpreu transmetimin duke vendosur hapësirë publicitare ka ndodhur edhe përplasja e fortë.

“Befas z.Balla m’u vërsul duke më goditur me shkelma dhe duke më sharë dhe kërcënuar. Kërcënimet ishin me jetë”, - pohon z.Kadilli. Ngjarja shkaktoi në brendësi të studiove televizive, kaos, sepse sikurse detajon Kadilli, z.Balla tentoi sërish të godiste deputetin demokrat por u arrit të mbahej në irritim e sipër nga kameramanët dhe persona të tjerë të stafit televiziv. Ndërkohë, e gjithë skena u shoqërua me kërcënime të tipit “Do të vras, do të zhduk nga faqja e dheut”, që sikurse pohon z.Kadilli, nuk u kursyen nga deputeti socialist. 

Kadilli thekson se sulmi fizik ndaj tij nga deputeti Balla erdhi pikërisht kur i deklaroi: “Ti je i dënuar për shpifje dhe nuk ke paguar detyrimin. Je shpifës me vendim gjykate, shko paguaj dëmin që ke shkaktuar” dhe më tej, i përmendi “pasurinë fshehur”.

“Ky incident i rëndë erdhi ndërsa unë shtrova pyetjet se si ka mundësi që z.Balla ka marrë një apartament 75 mijë euro dhuratë nga vjehrri, dhuratë 70 milionë lekë një makinë, apartament në Durrës, duke i quajtur pajë dasme”, - deklaroi z.Kadilli. kurse shtoi: ”Ti sa ke vjedhur, sa e ke patur deklaratën e pasurisë kur ke hyrë në shtet, zero. Sot ke 3 shtëpi dhe një makinë 70 miJE euro. Nga të doli toka në Spitallë, 20 mijë euro. Nuk e ke shitur por ke gënjyer..., 20 mijë euro të ardhura sikur ke shitur tokë, por nuk e ke shitur. Ik nga politika, jep dorëheqjen”, - ishte akuza dhe kërkesa e z.Kadilli që gjatë transmetimit direkt mori vetëm këtë përgjigje: “Kërko falje që fyeve”, duke pasuar me përgjigjen e z.Kadilli: “Ti je shpifës me pagesë”, për t’u mbyllur më pas me incidentin e dhunshëm.

Nuk e paskan filmuar kete skenen ku Taulanti i bie me shkelma dhe e kercenon me vdekje Fatbardhin keta te emisionit te Zhejit?

Do jete filmu me siguri. Po shume e ronde sidoqofte. 

Serbet kur shohin dy njerez qe grinden ne menyre aspak te hjishme thone: Mos se lat nom. po dukeni si shqiptare!!!

Po ene ne kur shofim nanji tu rraf nai kalamo a gru si Roshi i themi mos o burre se le nom po dukesh si serb.

Jo nuk e themi. Te pakten une nuk e kam ndigju kurr ne Tirone!!! smiley

Te rrime shtremet te flasim drejte, jemi popull grindavec 

mir mir, po ajo nuk zgjidh asgjo.

midis nesh: pislliku yn dhe i serbve, edhe ne mos qofshin, duhen pa si evente te pavarme. apo jo?

 

Po te pavarme nuk jone o Cim se jena shume afer per te qene totalisht te ndryshem ne sjellje te perbrendshme. Serbet e vrane kryeministrin e tyne per "divergjenca" politike.

Po une pergjigjen e kisha me shprehjen serbe se te tilla ata kane pas shpernda pa fund ne kohet e Jugosllavise, per te gjithe popujt e ish-J. Thjesht ishin te llastumit e atij sistemi e tallshin b me te tjeret. 

Ca ka te rende aty? Kjo eshte norma e politikes shqiptare.

Po jo o Pako nuk o norma se nuk mund te jete. Keta te dy mund te qellojne ne te njejtin lokal te pakten 3-4 here ne jave. Si i bi, qe te bredhin me kallash me vete. Deri tani sherri (debati) ngelte para kamerave per qellime politike. Marote emisioni u hiqte spina dhe pihej nai birre a kafe te gjithe bashke. Po fillune me u zi me shkelma keta, car i bi te bojne militantet diten e zgjedhjeve?

Precedentët e Roshit, dhunë në autostradë
Kryetari i Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi, ka pasur një precedent dhune vite më parë në autostradën Tiranë-Durrës. Ai ka dhunuar tre qytetarë pas një keqkuptimi të ndodhur në rrugën Tiranë-Durrës. Çështja është hetuar nga Policia dhe Prokuroria, por duke qenë se ishte klasifikuar plagosje e lehtë, hetimi është mbyllur për shkak se personat e dëmtuar kanë tërhequr kallëzimin e bërë ndaj Elvis Roshit. Ngjarja kishte ndodhur pak kohë pas zgjedhjes së Elvis Roshit si kryetar Bashkie në Kavajë. Ai kishte qenë duke udhëtuar nga kryeqyteti në drejtim të Durrësit për të shkuar më pas në Kavajë. Gjatë rrugës ka pasur probleme me një automjet që nuk i ka hapur menjëherë rrugën dhe më pas e ka parakaluar. Për rrjedhojë, Elvis Roshi ka nisur një konflikt duke i zënë rrugën drejtuesit të mjetit, të cilin e ka zbritur nga makina. Në prani të gruas dhe të djalit, shoferi i mjetit është rrahur dhe më pas është ushtruar dhunë edhe ndaj bashkëshortes dhe të birit. Ata bënë padi në Polici dhe për këtë çështje filloi hetimi, ndërsa procesi vazhdoi gjatë, derisa tre personat tërhoqën denoncimin që kishin bërë. Ndodhur në këto kushte, duke qenë se akuza ishte dëmtime të tjera me dashje, Prokuroria e Tiranës vendosi pushimin e hetimeve. Pushimi i hetimeve për Elvis Roshin është bërë për shkak të tërheqjes së padisë nga ana e personave të dëmtuar. sipas ligjit ngjarjet e tilla që konsiderohen si dëmtime të tjera me dashje ndiqen penalisht vetëm mbi bazën e ankesës që bën i dëmtuari akuzues. Nëse personi heq dorë, çështja automatikisht pushohet.

Burimi: http://www.panorama.com.al/2013/03/12/vezhguesi-i-fshf-pashe-elvis-roshin-kur-goditi-trajnerin-e-tiranes-ne-stadium/#ixzz2NLHrsuzY

ky Roshi duhej te ishte bere shembull qe te merrnin vesh te tjeret. turp per PS-ne qe mbron keta rrugace. vete ps-ja duhet ta kish denuar, qe te fitonte pike ne popull.

 

p.s. pa pa pa c'fytyre ka ky roshi. tamam debil i lindur. perzjerje rracash shqiptaro-turke...

Ne të kemi Ramën dhe gjithçka zgjidhet! Po që të vijë Rama në pushtet duhet ndihma e të gjithëve, mjaft të tregojnë pendesë, me kalin 1 sekondësh nga purgatori Ramist, e të gjithë ish-të kqinjtë bëhen automatikisht kontribues të Rilindjes shqiptare...

 

Faleminderit admino! Se çoku përtojmë ndonjëherë.
Po të pakën na gjeni ndonjë mënyrë më të thjeshtë për të modifiukar përmasat e fotove që postojmë, me tip %.

Profet e Mesi e kemi more qe ju befte kurban Meta ju befte!

Ka shume mundesi, qe edhe Nevil Dede ta terheqe padine pas kercenimeve te gangsterave te kryetarit socialist Elvis Roshi.

smiley aman cfare llumi ka promovuar Ed Rama. Po kohet e fundit siku jane me te terbuar.

O hunter, Rama i dha doren e funit Roshit po duret e para ja ka dhone vete Berisha qe e kishte te besuarin e vet per te vjedh vota ne Kavaje. Ta thone te gjithe kavajsit kete. A osht pisllik qe PS ta veje kryetar bashkie? osht ore posi! Po ju qe votoni per Berishen s'keni goje me fol.

Po ju qe votoni per Berishen s'keni goje me fol.

smiley

A ka akoma leke transferimesh gjykatesish Bamja per fushate elektorale? Jo se me c'po shohim Kreshniku me poster, me autobuza te ngjyrosur, me dreka e darka elektorale. Kshu marshallah Kreshniku. Duket qe ka bere nje dore te mire lekesh ai. Kurse Bamja dobet. Kam frike e kane genjyer me nje pjate fasule e copen e madhe e kane marr te tjeret.

Si tha ajo "dashnorja jone qenka me e mire".

Haha, kjo ishte përgjigjia? smiley

Pse ca prisje ti? Ashtu funksionon cdo gje ne Shqiperi.  Kur te akuzojne ty apo banden tende, mos u merr kurre me mohimin kunderfaktual te akuzes, por gjithemone kunderakuzo.

Pergjigje shashkave?! Pfff jo jo tallje. Jo pergjigje.
@ pakapshem
"mohim kunderfaktual"? Wow oh smiley ku i gjen, ku i gjen? lol

I gjej te pergjigjet qe jep ti pra.

Hunter, duhet te mesosh icik si behet fushata. 

Psh ti mund te thoje: "po e vertete eshte qe e ka nis karrieren te ne, po kur e morrem vesh ca pisi ishte i dhame duart dhe ai shkoj te PS-ja. Ne fund te fundit ne po marrim Kacin ne parti, nje profesor i nderuar, nga PS-ja ndersa ata nga ne po marrin llumin". 

Shef sa bukur del argumenti keshtu smiley Leje Bamirin dhe Kreshen me degjo mua, se ata do ju fundosin juve kete vit me shume gjasa. 

Aman, ti flet sikur ky zoteria ha pyke. Lizandri eshte dru me pre me gjithe respektin per druvaret. Nje gje kam mesuar. Ka dy kategori robsh. Ato qe logjikojne, ato qe s'hajne pyke. Me te paret flitet normalisht pertej dallimeve. Kategorise te dyte bjeri shkurt.
Kjo pergjigja jote e keshilluar, vlen sikur une te isha "ju" e te kisha te bej me Roshin, Kac Islamin. Gje qe s'jam, pse duhet te flas?

P.S.
" Leje Bamirin dhe Kreshen me degjo mua, se ata do ju fundosin juve kete vit me shume gjasa."
Gjitha mundet. Kjo ka mundesi mos te ndodh, ka mundesi te ndodh, ka mundesi qe te jene ne koalicion me PD. Por ne te gjitha rastet, asgje nuk me ndryshon opinionin per Kreshen e Bamjen. Njeri me bole se tjetri.

ti, Lizander dukesh qe di te besh politike te madhe, pasi je shume fleksibel ...

Mos car bona! Ne nje moment pakujdesie s'e kisha menien e shkela prape ne m. Booo car ere! 

 

Ky kryebashkiaku i Kavajes do te jete nje nga kontribuesit per Rilindjen e vendit nen udheqjen e PS-se apo jo? Ky eshte nje nga shume arsyet pse ne duhet te votojme PS-ne ne zgjedhjet e ardhshme apo jo?

Ore gango, ça ke që provokon? smiley
Mjeshët Rama, ka hap purgatorin e vet, s'e ke marrë vesh akoma? Siç thashë edhe andeja, mjafton kalimi nga purgatori Ramist (që ka vetëm një shkallë, për kuriozitet) edhe çdokush* pastrohet.

*Për gogolin nuk e di nëse realizohet apo jo.

Do luteni pas zgjedhjeve që t'i puthni ... duart Bab Ramës... ju të barazlarguarit. Po ça t'i bësh Mjeshtrit që është zemërgjerë dhe arrin ta shohë të mirën përtej të majtës e të djathtës, dmth të ligës e të mirës. smiley

boh paskan arrestu dhe kryekomunarin socialist te komunes Dajc per korrupsion. jo o lla ku votohet PS-ja . Une do votoj ate qe vjedh me shumee se duke vjedh me shume, mund ta mbajme me shkume mas bi nai therrime dhe per ne.

Po sikur te votosh dike qe nuk vjedh fare?

Jo spiritus, ti Kosta Bajraben do votosh. A e gjete #autorizimin?

Pas Kurbanit, dale kur të vijë dhe Purgatiri Ramist. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).