VIDEO KETU! - RAI ka bllokuar videot ne YouTube (Stupido!) por mund ta shihni ne faqen e RAI-t. Kerkon instalimin e Microsoft Silverlight. Eshte i pademshem, por carje koke. Gjithesesi, istalohet shpejt.*

19 vjecarja nga Shkodra ka patur sukses te menjehershem, duke u konsideruar, nje uragan shakterrues, nje force e natyres nga juria italiane e spektaklit te talenteve transmetuar mbreme ne RaiDue.

 

263 Komente

hallall!

lajm i vonum smiley

she rocked it

mir pjeri ?

Elhaida te lumte e dashur !

ama kur  e lexova titullin  vetem nga mbiemri kuptova qe ishte shqiptare.

Po asht shkodrane e vertete,Dani...Zotni te gjithmonshem...RRine ne Perash....Gjaku uje nuk bahet smiley

Urime dhe nga une familjes Dani qe rrine ne Perash.

Ka vdek ndonjë që del një drejtkëndësh i zi aty lartë? smiley

nuk hapet smiley

Jo del mbase se eshte venerdi Santo...

ooo e nisa mbreme te nje teme tjeter link te rai2  Ovacione, njesh!!! Votoni mer milet kur ti vije radha

Jo jo ashtu eshte . Po emri sec ka nje vecanti qe kur je famoz , njerezit sikur duan te dine pak me teper per t'u krenuar

Ne CNN punon nje gazetar , quhet Ali Velshi smiley . Kur ka ardh ne Toronto vjet u takuam rastesisht ne nje mbremje , e pyeta sepse emri i tij dukej si shqiptar .... ishte me origjine arab. Ma kan ber tha shume vete kete pyetje - Are you albanian smiley ?

Ndersa une Elba mendova se ti ishe kanadezo-gjermane, por qenke shqiptare. hallall.

Edhe mua me duket se kjo zonja Elba eshte me formim shumeplanesh. Komplimente.

elba nuk eshte kozmopolite.Eshte thellesisht mbi te gjitha shqiptare e orientimit kristian....

Une kam disa dite qe lexoj ne kete forum te nderuar zonja Zana dhe po lexoj dhe ne arshiven e tij. Po mundohem te identifikoj pjesmarres me formim dhe integritet e nje prej tyre eshte zonja Elba edhe juve zonje e nderuar.

Zoti ju ndihmofte e ju ndicofte rrugen ! T`ju rrojne femijet dhe niperit e mbesat!

Ndegjo Komentues, te ndihmoj un pak si me i vjeter ne Peshk, po te lexosh me shume ne arshive do te fillosh te behesh arshivues, pastak shef kuadrizuesh, pastaj prokurorues dhe do te perfundosh ose si Zhaveri i hedhur nga ura e Senes ose si Vilefori ne çmendine, me shume shoke e shoqe kendej nga Peshku. Nese me degjon nje keshille, nese nuk ke sistemin nervor me te fuqishem se nje bualli, mbas 6-muajsh komentimi o Komentues do te perfundosh edhe ti duke lepire ate qe dje e ke peshtyre, e mbas nje viti proçesi i formimit integral lepirje-peshtyrje do te te ndodhe brenda nje dite, edhe brenda nje teme, biles edhe brenda nje fraze. Dhe kjo nuk ka asnje te keqe, biles eshte nje nga mrekullite e Peshkut, dhe aplikimit te vertetes se madhe mer jau qe nuk ka gje tjeter veç lirise dhe dimensionit te saj

muri lu' e burri s'lu'....

Lu mi Zane lu, edhe burri lu, kur fillo e lu gruja vet come piuma in vento!

Kjo e gruse ka lezet...Ispiron nota te mrekullueshme:la donna è mobile...mandej me gruan leviz gjithe universi....Kurse burrat ,ca te inatosur,ca te grefosur ,ca me tastiera te òdo lloji te konsumuara....kurse gruaja e lehte ,pupel....che bello!Dio ti ringrazio per avermi fatto donna smiley

gjith lezeti eshte tek mobiliteti smiley

Po mi Zane po, ringrazio Dio-n ti qe ke kaq sume integritet kombetar shqiptar sa gjysmat e frazave i ke ne italisht. Prit sa Komentusi qe komenton dhe sume mendon, te hase ne arkive mallkimet e tuja kunder ledi Makbethit dhe pasuesve te saj kosovare gra qe gerthasin ne stadjum ehoehoeho.    

Mah ça hymn Enverizmi kosovar me integritetin tem kombetar......

He bravo, me ne fund nje fraze e formuar integralisht pa italisht! Mos e luaj e mos e perdridh llafin moj Zana integrale donna si piuma in vento, che ringrazio il Dio che mi ha fatto donna, e masanejna Pantera Zeze, Venus gurkusarja e te tjera gra qi nuk jane pi Shkodre jane te mallkume ne jet jetve me perfundue ne ferr. 

piuma al vento ,smileypikerisht heretik ,pikerisht

Pikerishten me ty e di mire, yha sa mire e di, problemi esht se mos Komentuesi qe komenton e sume mendon, esht pri Gur Kusari myslim e pri Kosove myslim, e masanejna e terheq komplimentin sepse i ke çu mamane ne ferr, gjyshet, stergjyshet, biles edhe nipeshat dhe sternipeshat e ardhme.

Po mbase jeton jeten e vet...dora qe nuk kafshohet puthet...jeta asht e bame me kompromise...te tipit te kundert muri lu' smiley po ti mos i merr me kaq pernjimend komentet...e ppu..prite Zot ..me tane ket vuxhut po te kap ndoj zerzele e tipit cardiovascolare,lerg kjofte smiley

Keshtu e kam un Zane i marr gjerat seriozisht ne fillim per ke nuk e njof, komenti im ishte per Komentuesin qe nuk e njof, ty qe te njof mire, dhe ndoshta me mire se ti veten tende (njezit kujtojne se jane te veçante dhe te shumellojshem, ne thelb jane vetem disa tipa te klasifikushem dhe te parashikueshem), si te me lavderosh, si te shash, nuk me behet vone, il mio cuore non batte per te, dhe per asnje tjeter piuma in vento.

shqiptare shqiptare jam , pa asnje dallim rrace, feje, origjine, cope apo llokme smiley

Ju flm per komplimentet. smiley

booo! t'i thush indionit shqiptar, ty po t'degjoj

ndersa une, nga emri El-haida, kujtova se ishte arabe..smiley le pastaj kur tha: "uragan shkaterrues". mu duk si organizate terroriste tip Al-kaida..smiley

Edhe une kujtova se mos ishte Egjyptiane nga emri, po nejse, suksese. Po kjo videoja nuk hapet se e paska bllokuar Rai!

Mua emrat e fundit ekzotike qe me kujtoheshin ishin Izaura dhe Bedrana, po gjojnat paskan ec. smiley Vetem se veshtire t'i bindesh italalinet qe me kete emer je pasardhese e pellazgo-etruskeve ilire.

prandaj the hallall ti Belul  smiley  smiley jo me jo se e kemi shqiptare puro smiley

po.smiley

por, meqe qenka shqiptare... "ne kemi fjalen e bukur shqipe: te lumte!smiley

Ahah... cfare te gjuajtme qe i ka bere butonit Noemi.

Cfare force e natyres! Forca Elhaida!

Hej, po lere zerin fantastik, po cfare interpretimi ne teresi i shkelqyer... E kam degjuar nja 10 here deri tani. Mishi puckuriza, puckriza! YLL!

Uroj qe te fitoje e te lidhet me ndonje shtepi diskografike serioze dhe te beje karriere prej verteti andej!

Mishi puckuriza,

thash se po tallje lesht.pasi hapa vidion e degjova.pçkuriz edhe une te njejtin emocion.

"shastis"

smiley I madh Blendi!

.smiley

e ka marre nga postjeri Malo kur hengri fshesen kokes... "po cben moj Ollge.., na shastise fare na shastise.....smiley

smiley 

Ishalla takoj ate B-ne pa ta tregoj une qefin smiley

smiley

me beri pershtypje siguria e saj ne interpretim...thjesht fantastike vajza....

Suksese Elhaides!smiley

Pse e ka blloku rai? ( stupido vertet lol). Une I kam qef keto singing competitions ( ku zbulohen talentet e reja) - kisha qef me e degju ti jap noten dhe une. Simon is my brother! smiley

I lumtë Elhaidës, zë i mrekullueshëm.sa keq që s'paskëm rast ta  kisha ndëgjuar më parë.  Suksese dhe fitore i uroj!

Kerkon instalimin e Microsoft Silverlight.

Po ne qe ollredi e kemi te instaluar, ça te bejme... ta çinstal instalojme? smiley

Edhe ate fjalen shastis, zevendesojeni me Mahnit, se late nam. 

Aha, stupido! Stupidini ju! smiley

kjo shko dem ne Itali!!!! smiley Shpejt e knej!!!!!!

Ta fusim tek big bradheri. smiley

ju smouk it, or snif it? houp ju don shut it..

Pse cdo ti bejne ketej? Pak ke ketej qe Jane talente. Aq shume ka dhe ketej ..,

Rita Ores i doli mire me nje producent si Jay-Z. Craig David sado i famshem thjesht i dha nje shtyse por suksesi i vertete le pershtypje se ne Amerike arrin kulmin e tij.

eklipso, leri keto komentet ti.. po ne je burre, na hap youtuben, pa nderprerje nga RAI..smiley

ncuq, nuk hapet akoma..smiley

megjithate e meriton titullin kompjuteristi i peshkut, do thosh miku yne Pjeri..smiley

E ka fat  Bleona te qurravitet ketej me ca albume qe  zoti e di kush ja blen , se ne televizor se kemi pare ndonjeher , vetem lakuriq andej nga Shqiperia po e kemi pare

Jo , jo bame një zë premtues që nuk mund të shkojë dëm kudo që të jetë.

Eh sa zera premtues kane vajt dem per mungese menaxhimi.

Ja degjoje pak kete kengen qe sikur eshte bere tamam per kete tip emisionesh.

S'jam kontra jo , mendoj që ajo do ketë në mos e ka  menaxhimin e duhur.

Inshallah!

Ne fakt pavaroti ,Boccelli.Carreras,Domingojane te gjithe nga shtetet conektikut,arizonae New Mexico,Madje edhe Bitells,Stonsat....

Vajza eshte talent i padiskutueshem por te kjo kenge kane thyer turite lloj lloj kengetaresh te arrira e me peshe, dhe ne mendimin tim duhet te piqet edhe me per ta interpretuar kete kenge.

Elhaida paska fituar edhe Top Fest-in me kete kengen qe meqe ra fjala eshte shume e bukur. Sa here qe e degjoj ne radio e ngrej volumin ne maksimum. Nuk e dija qe e kishte kenduar ajo.

http://youtu.be/S7HskMYk6Uc

Veshtire se Jessie J e kendon kaq mire live kengen e vet. Bravo, Elhaida. 

Mua formati "The voice", me pelqen. Sezoni 1 qe e kam ndjekur ne Shqiperi, ka pasur ca zera shume te mire. Versionin amerikan e shoh prej Adam Levine! smiley

edhe neItali i kane dhene shume peshe.Cocciante ,Raffaela...nuk jane prej tyre qe shkojne kudo

s'e mor vesh; ka fitu ne shqipri po tani konkurron ne t'njejtin spektakel ne itali? m'falni per injorancen po a nuk duhet me qene italiane? po te tjere nga e gjithe bota mund te konkurrojne ne voice of italy?

spektakli ne Shqiperi sherbeu si nxemje, Bredho..

Ne Shqiperi ka fituar Top Fest, s'ka marre pjese te The Voice. Ndoshta jeton ne Itali.

Ka fituar ne 2009 Star Academy te Tv-Klan...

lol, me gjithë këto eksperienca kjo i bie që të jetë profesioniste. smiley

po ate pra desha me thene. Se kjo vertet qenka 19 vjec po paska fitu cmime e festivale. Dhe aty e prezantojne si kengtare profesioniste. Kisha pershtypjen se ky voice show ishte per talente te pazbulume, jo per te konfirmu kengtare

Po jeton ne Itali.Ndoshta edhe ka lindur.Jo nuk ka lindur ne Itali.

me ate italishte nuk diskutohet qe nuk ka lind ne itali. zeri pastaj klas

Italishtja per ibret Zane. S'besoj se ka shume kohe qe jeton ne itali. Ndoshta ndjek shkollen e larte. Shiko poshte se e paska qa nje jare.

Halli osht qe kjo o tu i prish imazhin shkodraneve... smiley 

Po shume e dobet italishtja...ma mire me kndu se me fole...Ne kompleks yll ,artistikisht e sigurte.Zoteron sallen ,arrin notat me lehtesi,poezi.Duket vajze e lumtur.Historikisht jane familje e lidhur me Italine.....ka qysh e vogel qe studion piano e canto.Ka formim muzikor 360 grade.Nuk ka qene projektuar per kengetare.Me e rritur eshte zbuluar...

E shoqja Zana, e morem vesh, bilingusitikistikistike jane shkodranet.

bi e tri...te vjen keq ty? e kena shume te gjere spektrin kultural e te njohjes se botes.I yti mbetet gjithn jndermejt idiot o stronzo....hapu nji fije....nuk kalon jete kaq ngushte

Dukesh e stresuar, shoqja Zana*, ti devi kalmare** un po, opure no çi rieshi? Li ormoni? smiley

 

*pi Shkodre! 

**jo kallamare

Kush po pjerdh per italishte or burre. Italishten e dine dhe lavazhjeret ne shqiperi. Rendesi ka qe ka ze yll bote

Elhaides i lumte!

Videon sigurisht s'e hap dot (si zakonisht), po duke pa se sa i paska pelqy Olsit, kom shume frike se nuk do me pelqeje kenga e zgjedhur. Po te vije edhe Nohia e te thote q ei ka pelqy pastaj bindem totalisht qe te mos e degjoj as ne shpi. smiley

Lene se pervec Olsit i paska pelqy ene Cocciantes, kshu qe skualifikohet automatikisht. Pse kush jom une Qazim-monda i Notre-Dame?

Mo ne fund e pashe o Nohi. FANTASTIKE

I vetmi gabim ishte zgjedhja e trajnerit. Tu pas Piero Pelu aty shko e zgjedh ate te lodhmin.

SUKSESE

Mu kujtua ajo shprehja "Be so good they can't ignore you".

Vajze kinge. Suksese!

 

mbreme ishte ke topshow Elhaida, kalimthi e pashe, apo jo?

Shume brravo goca .

Kjo "shastisja"eshte per mire apo per keq?

Te pakten ,po te kishim pare videon,do e kishim kuptuar.smiley

Venuske për mirë mi për mirë janë mahnit e ngazllue nga zëri e interpretimi i Elhaidës.

kjo e mira mund te  jete relative.ata do jene shastisur per fatin qe nje shqiptare "di te kendoje".kjo do duket netet e ardhshme,nese Elhaida vazhdon gjate konkurimin apo jo.smiley

Ah mi venuske menja po për keq .Pse kështu mi pse ?

Folja e duhur do ishte hutoi....ose mrekulloi...ose la pa fryme ,pa mend...e shastisura nuk di te kete aq vend ketu...nejse Blendi ndonjehre mbase ka veshtiresi ne sfumatura.Vite te tera ne Boston lene gjurme.

Sa pak komente do kishte sikur kjo cuca te mos kishte qene nga Shkodra smiley

Po sa shume komente do kishte pas po te kishte qene nga Vlora, psh. smiley

Bo...bo...bo....hajde ti nigjoje smiley

ehe gur kusari, Kameloti yne .plasen ca nga zilia smiley

Jo me jo se besoj , shif me ti je krenar per mu qe jam elbasanllije edhe une per ty qe je tirons smiley

Brad eshte durrsak

e mire se nje rrogozhine na ndan smiley , aq ma mire se Durresi eshte qyteti im i preferuar pas Elbasanit , na i jep Bradi dhomat per plazh falas smiley

Br3dho se kam harru te them , nga ke humb ti ke be mungesa ktu smiley

me ca detyra partie. jemi ne prag-fushate. Po koordinohemi me bradin me na nis materialet e fundit qe t'nisim lobingun e fuqishem knej

Ke deshire dhe ti Elba te kalosh ne krahun tone ?

une aty kam qene smiley

Brado, qe t'mos harroj, fola me xaken ne tel. dhe m'tha qe te t'kujtoj se nuk i ka marre honoraret e fundit per fushaten qe po ka nis ne NY

Urdhero?smiley

E pra! smiley

A ka mundesi ta hiqni ate shastis se po me bezdis . Merreni me e lagu se lagu. lol

po pse te bezdis shastisja ?

ama i ke ca te forta ti moza smiley

Kishte kohe pa na sjelle artikuj ku shqiptari shastis mahnit habit cudit boten mbare. 

Cfare Zëri,cfare interpretimi.Le te zihen pepinot per vendin e dyte tani.

Hajde Scutari aty, e ke mbyt krejt!

dakord jam dhe une.. hiqe ate "shastisi", e vere "shushati".smiley

e çuditshme kjo goca Shkodrane e flet dobet italishten. shkodreanet kan qen nder te tjera te lidhur me Italine.

femijet shkodrane sapo  lindnin, nuk qanin uau uau po ciau ciao smiley Po kjo do ket qene shkodrane prej puke.

shkodrane prej puke,ha nje fasule e gjy buke smiley

kjo eshte fjale e urte qe perdorej shume ne KalivaçBuka ishte buk misri e forte ,edhe nje gote dhalle mbrapa...Shkodra nuk e ka fort tradite fasulet...na kena tave krapi e gjuhca....

me gjithe keto permbytje qe po kalon Shkodra,jane lare te mirat dhe te keqijat bashke.

po u del boja shkodranevesmiley

ciao Veno,si e ke familjen ,ka dite qe nuk te kam lexuar...qenke kthyer me ne forme se kurre....Bibe ne shkalle siperore smileyBasti vazhdon te jete i vlefshem...

Edhe me Pozdravin

Se kuptoj emrin e ksaj. Me siguri mami eljana e babi hajdar. 

smiley

El Haida

Me siguri do ta kete ndonje gje ate balerinen ezmere elhuejda elsajed

Me siguri qe po, megjithse ajo e ka emrin Hueyda El Saied.

normal qe nuk flet uje italishten,

nuk eshte brezi i majmuneve si puna jone qe gjithe cka mund te shikonim ishte RAI dhe Mediaset.

ec aty t'keqen !

Brava zonja Ruzhdije. Jeni shume objektive dhe torozigjente. 

Zonjushe Ruzhdije...

Une akoma s'kam degjuar gje.

faleminderit eklips..smiley   me ne fund..smiley

flm eklips qe na e ceklipsove videon. smiley

smiley komenti aty

Dashnor Diko c'ne tek The voice of ITALY smiley

hahahaha Cocciante = Dashnor Diko

 

thuaj c'te duash po Dashnor Diko eshte themelues i Albanian reggae music.

Gjynaf se Italia vetem 60 milion eshte, me hapje thjesht modeste ne tregun nderkombetar te kenges. Ta kishte provu ketej nga tregu anglisht foles me mire.

"sei devastante, sei un uragane" - urime gocës!!!

avash me superlativa se ka dhe "uragane te nderprere"* smiley secili nga paneli jurise  perdor dhe tekniken e furces per te kriju ekipin me zerat bombe.Por goca ishalla arrin ne finale e del fituese.

*per garen e kam fjalen, jo per kuptimin qe eshte perdor ne origjinal

une perdora "furçat" e jurisë të cilët edhe pse përdorin penelata me kësi lloj fjalësh, sërish me "body languange" e bënë të ditur që kjo ishte një ciklon, urugan, a ç'të duash ti ta quajmë smiley

sdq, ajo tani e ka derën e hapur sepse eshte nje publik me i gjere qe e ndjek ate dhe ofertat fillojne qe ne momentin e pare qe ajo del ne skene, edhe pse fare mire ajo mund te mos fitoje cmimin "the voice" apo ku di une, por do ja degjojme zërin edhe në vitet ardhshme smiley

sa gjate i re per te nenvizuar nje dakortesi te heshtur per trampolinen e voice, edhe kur nuk fiton kuroren smiley uragan, ciklon ... cu nam them une, dmth  cuca la nam , ne kuptimin me pozitiv te meritimit te penelatave dhe furcave entusiaste smiley

http://www.youtube.com/watch?v=wnmbJzH93NU

pak i gjate por emocionues linku smiley

sa i keq që je bre smiley s'e di ç'më gjeti se unë i kam të shkurtra fjalitë ktuna lol flm për linkun smiley

qofsh me nder smiley

Po ndjek linkun e parë dhe eshte emocionuese te degjosh historine e Rebekes. Flm eklipsi smiley

smiley e meriton suksesin... 

Shume ze i fuqishem kjo per 19 vjece.. hajd suksese mbase fiton ndonje gje. Se kta te Voice marrin shume shpjejt flake, pro shuhen shpejt. 

E mrekullueshme Elhaida! Me vjen mire qe eshte nga Shkodra, qyteti me i perkushtuar ne muzike.

P.S: po mire mo, nuk ju mjaftoi ajo ndjesa qe kerkoi zojusha per kabimet n'taljonce?smiley

Mirboll qe po ju ban nji shkodrane qi me dale me ballin nalt ne rruge, ju immigrantave. smiley

po po, bile Zanen sot n'supermarket e pyten tre-kater veta "mos je prej te njejtit qytet me ate uraganin e il Voce" smiley

Ti po e ban loje, por me siguri i kane dhane edhe saldi esclusivi. smiley

mbase dhe i kane thene:nxirre dhe ti uraganin tend.smiley

Po edhe sikur ti kene thene. Po edhe sikur ta kete nxjerre. smiley

iuuu

Te shkretet ata.smiley

pse ,ke pase eksperienca te tilla ti Venus? e nxore uraganin ,apo kur e nxore njerezit u tromaksen e ja mbathen vrapit...helbete uragan Gur kusaras hahahah

Jo vetem kaq ,i thashe se frnkuentoj te njejtin blog me nje qe eshte ing prej tre brezash...e atje uljet e çmimeve  vuuume kerkuan edhe  kontakte tuaja po thashe po te pyes nje here smiley

asgje jashte te zakonshmes, njerez

too much screaming for me. otherwise she seems like a very nice girl.

Edhe ti e paske bo si juria, e paske degju me kurriz ne fillim pastaj je kthyer e ke pare qe eshte goce e mire.

It's possible, after all there are not too many ways of doing it out there.

... and I sort of had a feeling that someone in ppu, would know way more about it. good for you. smiley

Ishte shaka meqe po vjen fundjava. Megjithate, flm. Ti ma thua per ofendim por shyqyr one of us is not going to die without having known what it's like. smiley

ofendim? never, dear gjemb. smiley gezuar pashket, meqe ra llafi.

Gezuar gjithashtu!

e c'me kujtove dicka o gjembo  smiley

Cfare?

hic smiley  kam pas nje shoqe ne Amerike smiley dhe na thoshte shpesh , po lexojeni moj kamasutren se ju ben mire for your sexual life smiley

paske mendje te keqe sot,me kamasutra.

ti po thu qe e ke pas shoqe gjembin?

he mo Bredh si o koha anej, eshte ngrof klima e

sot shkriu perfundimisht bora. Bera nji inspektim rreth e perqark dhe nuk pash me gjurme bore te ngrire. Pres konfirmime nga antare te tjere te GAT-it

lajm i mire smiley

ku i dihet , i ngjan shume nga menyra si shkruan, po kjo sdo te thote gje gjithsesi

gjembi une nuk besoj ne mekate te tilla smiley  smiley  nuk kane pike kontributi  smiley

Ne mekatin e te qenit ashtu ne moshen 40 vjecare?

Me pelqen siguria me te cilen e ka kapur ate mikrofonin. Duket qe ka eksperience e konfidence. 

po pra , me mire kamasutra smiley  asaj po , i besoj smiley

me i besu ...te qenit ashtu ......edhe  icik eshte ftofet ktu , kam  per te  ngri n'ballkon .....e do thone eeeee ka pas qene alamet femre , tashi eshte kthyer alamet statuje smiley

pse mi Elba, si tha doktor Frojdi: "Isha ashtu deri 30 vjec, prandaj hodha bazat e psikoanalizes", Imagjino te kishte mbetur deri 40 vjec, sa shpikje do kish bere. smiley

Kur e ka fillu Italia kete show? Kete shown tone The voice e kena me te bukur. Kemi Adam Levine and Blake Shelton . Ke qef me I pa smiley

fee, paska shpetu mire ai pa u bo rryp rryp smiley

e po ska gjo se ai thjesht ka kujtu se embelsira hahet ne fund , varet nga robi  smiley

Po jo moj, ai i shkreti kishte frike te qendronte vetem per vetem me femrat, gjersa nje dite takoi nje vajze te hajthshme e cila e mahniti me sjelljen e saj te sofistikuar dhe per here te pare ne jete, Frojdi i mposhti frikerat e tij. smiley

Po mir o vlla e morem vesh nga gjith interneti, edhe ktu ne peshk per elhaiden do degjojme? Respekte elhaides po nuk esht per artikull kryesor, esht per ne qoshe, aty te blogjet

Une per vete nga peshku e mora vesh....si Njesh qe je ia tregove vendin dhe Elhaides smiley

ej elhaida esht si shpirt daku po spotlightin e meritojn rob me te zgjuar dhe interesante se elhaida, ka plot shkencetar dhe te shkolluar te rinj neper europe qe po i japin emer te mire Shqiperise, ate dua te shikoj ne peshk un njisho smiley

Jane te ndara gjerat Njesh: artisti del ne skene/spotlight, shkencetari ne prapaskene merret me akustiken, ndricimin etj smiley

Ngjarje e dites eshte se I shastisi te gjithe! Une shastis, ti shastis, ajo Shastisi!! nga e gjeten mer jahu kete folje- shastisi. smiley

Ti duhet te jesh e gezuar qe mesove nje fjale te re shqip, Moza. 

 

SHASTIS kal.1. I prish mendjen dikujt dhe e hutoj fare, i marr mendjen, e trullos; e habit shumë, e lë pa mend. Na shastisi me zhurmë (me llafe). E shastisi fare. 
2. jokal. Shastisem. Shastisi në vend. 

 

urime elhaida! mirëjamit i pëlqeu edhe zgjedhja që bëtë.

Jam kurioze nese fiton Voice cfare do ndodhi me publikun Italian ??!!  Meqe u shastis me nje performance ?  smiley

Pastaj do te dalldiset e  do te galdohet smiley

jam tejet i lumtur për të të shuar kuriozitetin but not free.

Nuk e ka per here te pare publiku italian qe shastiset...po hajde..thuaj ishalla kjo vajza po ben ndonje lek,duke kenduar,por kohe te veshtira ne fakt!!

vetëm fuqupaqat* ose katnart e albanies, bujts n'amerik, preokupohen për publikun e djepit të artit e muzikës...

*gjallesat e para të kontinentit që zbuloi një italian

Ik mer pilu.. U bere ti. lol 

...dhe emrin ja dha një italiansmiley. po famën dhe lavdinë ja dhanë  irlandezët smiley dhe shqiptarët me ha merr iksmiley

*kontinentin e kane zbuluar indianet vendalinj. Nga Evropjanet, e kane arritur te paret Vikingasit.

indianët vëndalinjë ishin shtetas të bashkimit sovjetik ose thjesht siberianë.

ps: po e cyte mò ti qita afrikon !

autoktonët indianë nuk e kanë zbuluar se ata jetonin aty. kush e bëri të njohur për pjesën tjetër të botës e sidomos për qendrën e saj Evropin.

ne

Elhaida mrekullon publikun italian smiley

na shastiset me gjithe keto komente. e mja , se nuk eshte se mori  Grammy Award de.popull inferior qe shastisesh  per nje gare nga me te zakonshmet sot.

Po ti pse bertet njehere? smiley

ah mungonte nje kshu  smiley qe te dallohej se nuk bertita por ky uragan entusiazmi kombetar , snuk. smiley

gjelozon per shkodranet ti smiley

jo, bahhh, per  korcaret, mbase smiley

ore,mua me shastisi fakti qe kjo shastisi italianet,se mua ncuq s'me shastisi fare si vokal.smiley shume ze i zakonshem.smiley

E mire tani. He thuje ku e ke njoft me perpara! smiley

Po i ka fituar do cmime ketej kjo,para se ta zbulonin(shastiseshin) italonet matane adriatikut.smiley

Nuk e di venuso. Nuk eshte tipi im. smiley

smiley

përse duhet të shastiset populli i dashur spiritus ?

populli i  ynë nuk u shastis kur ndërroi jetë gjergji i kastriotajve.

kur enveri i hoxhajve ndërroi jetë, popull i ynë nuk u shastis (mënjanë dokumentarët e regjimit)

personalisht, duke bërë zaping (si gjithmonë) më qëlloi që e pashë. u kënaqa!

(kam dëshmitar atë, atje lart dhe timen, këtu poshtë që nuk e dija që ishte dora e jonë)..

vdekja na shastis dhe si ballkanas e nder ballkanasit, ndoshta ca si shume. Ka qene tradita Mirejam qe nuk kendohej nje vit per vdekje te moshuarish, per te rinjte dy tre vjet, roba e zeze nuk hiqej po nje vit.Jemi ca tragjike mo, si shoke dhe versnike te Homerit. Shiko dhe kenget, sidomos folkun e jugut, zi, arme, lufte, pikellim, luajtje nga fiqiri. Ama qe kalojme ne ekstremin tjeter dhe fluturojme me balon tauke kur ndizet naploni, edhe kete e kemi. Goces, e thame, suksese e la e me la. Por kshu...nje gezim i madh celi ne fytyrene e kombit tone te lashte e ne zemrat tona ngrehi nje fole...Turma te tera te shastisura shkulnin floket nga gezimi smiley .Maje malesh dolen lajmetaret dhe nisi vikama:hej moreeee heeeeej, ka fitu cuca joneee El Haida moreee heeejj smiley 

Kur e kapka frymezimi Spiritusin, te shastiska. Cfare nuk lexon. Balone tauke, maje malesh, napolonin etc smiley

po ti qenke  me sandale llastica si Topi moj Moza , pranaj  u shastise nga naplonia dhe balon taukja smiley a tash e kapa, tu duk si pikture postmoderniste komenti? pak respekt per postmodernizmin ju lutem, se na zemrohet heretiku smiley

Bravo vertet. suksese vajzes

Kush eshte me lart Blehona apo Elhaida? Blehona per mu se ka trup shastises. 

bleona ? po flet per trup ti apo talent ?

aman ore po a ka me femer karagjoze se bleona ? smiley

kjo pune do sheshuar, qe u shashtisen u shashtisen shushkat itatliane, po jane shushatur me shumice dhe shoket e shoqet e shtrenjta te peshkut.

Epo kur thashe ca me lart qe hiqeni kete shastisa se po me bezdis keshtu e parashikova : I shastisuri te shastis dhe te pyet a u shastise dhe ti? Kot thashe une e kot ? smiley p . Ku edhte ai Brady boy ta lexoj pse u bezdisa smiley

this pearllërgraf is in ëllbeniën or pellasgigeniën ?

heshtja juaj i shushati. parashikimi qe shprehet eshte i shendoshe

I iku jeta tu u shastis italjonve. Njeher verdi njeher pucini njehere paganini njeher bocelli njehere pavaroti tani dhe kjo goca. Popull i shushatur

po

shtamom e ke thone

Bravo! Brava.

S'e mora vesh pse paska zgjedhur te jete ne skuader me Coccianten. Me Noemin e shihja me mire, por sidoqofte urime vajzes. Paste karriere te gjate!

kokolepsi, te gabime jemi njerez bejme eshte ajo shprehja popullore smiley

Sa bukur,  mire qe vjen ndonjehere nje lajm i bukur , keep rocking Elhaida!

RREPEEAT smiley

ej elhaida esht si shpirt daku po spotlightin e meritojn rob me te zgjuar dhe interesante se elhaida, ka plot shkencetar dhe te shkolluar te rinj neper europe qe po i japin emer te mire Shqiperise, ate dua te shikoj ne peshk un njisho

Juve ketu, kengetaret e pakte qe jetojne ne Shqiperi dhe qe jane shume here me mire se kjo Elha s'ju bejne pershtypje, po sa degjohet nje ze jashte, dhe vetem nje ze e ndoshta aspak talent per gje tjeter, karfoseni pothuaj te gjithe pas saj. 

Bravo ju qofte.

@finisterre: po normal qe do zgjidhte "perche' margherita e' buona, perche' margherita e' bella" eshte institucion ne Shqiperi. Pastaj Noemi me duket se ka akoma per te mesuar per vete, Carra'-ja as nuk merret ne konsiderate, ndersa Pelu' nuk eshte ne stilin e saj. Ka bere zgjedhjen e duhur sipas meje.

Kjo vajza duket me mend, me formim muzikor, profesioniste, e informuar. Cocciante nuk eshte vetem ai i Margherita, por kompozitor, muzikant, (kompozitor i Notre Dame psh), njeh shume ne boten e muzikes, dhe nqs i pelqen Elhaida Dani, mund ta fuse ne ato ambjente nga dera kryesore.

Kam besim se eshte nje mesues i mire.

Ols, ti i njeh kaq mire ambjetet artistike sa te mos dish qe mesuesit e mire (jo te gjithe, por shumica, Felini jo psh, megjithse lepin cicat ala Rubens te mamase se tij) jane kryesisht mesues te mire seksi. Kete e dinte mire edhe Mik Xheker (xheke-xheke-xheke), kur nuk lejoi vajzen e tij te merrte mesime arti dhe njekohesisht mesime k-arti falas. Ai tha: eshte ambjent i korruptuar, merre me mend se kush po na jep mesime morali, llapa hyjnore perjetsisht jasht duke rrokullisur gure dhe jarge edhe ne moshe pensioni. Apo kur behet fjale per vajzat e te tjereve, futja n'llape, kur behet fjale per vajzen tende, jo mer jau se nuk duhet me qene i korruptuar.  

gjithkush ban zgjedhjet e veta...edhe Dani i ka bere,edhe familja e saj...ne na inrìtereson veç Dani Artiste,veç Jagger Rock star...nese ty te pelqen me i mbajt bishtukun,va bene

Me duket se ti Zana te pelqen te me mbash bishtukun mua (xhanem si edhe un ta kam mbajtur ty), duke komentuar çdo koment timin qe s'ka lidhje fare me bishtukun e Dani artistes, se ka kush tja mbaje, e as vajzes te Gurit Rrukullimtar, qe i dalshin temthat po desh atij, vajzes se tij dhe admiruesve te tij, e qe marçin rrokullimen te tere deri ne fund te gropes. Po tregoj vetem se sa kontradiktore eshte kjo pune e bishtukut, dmth nese i hyn te tjereve, va bene, kur i hyn vetes se pare (fjala vjen Zanes, qe un jam shume i interesuar t'i mbaj bishtukun, se per kete me paguajne spiunet serbo-kosovaro-greko-muslimane, italianet jo), non va bene. He se per pak ho avuto un colpo nel mio cuore che batte per te.

ke nderprere ilaçet....

whats wrong with a little loving smileysmileysmiley

Bravo bravo goces! U bane dy shqiptare,pervec saj, ka kalu dhe Marsela,veni i dyte i dhevoisit tone. smiley

Nice!

 

une jam qefli i madh per kenge t'reja e t'vjetra, kam blere disqe fonografi dhe i degjoj nganjehere me zonjen tim.

Bukur kendon ajo e bekuara Qerebe, edhe ai tenor Llaqi.

Zonjes sime i pelqen shume kenga e Maudijes, sidomos ajo Nje lule doli nga xheneti

kurse une vdes per kengen Nje djal dhe nje cupe gjezdisin dynjane

Sokur t'na kendonte keto kenge vallai do ma bente qefin shume

E degjova. Do thoja mire kendon. Ka potential, ka vocal por Kjo shastisja ishte paksa e egzagjeruar. Kam ndjekur shume shows te ketij niveli dhe zera te tilla ka pas plot. Asgje per wow. Ndoshta shastisja ka ardh si rezultat qe ishte nga Shqiperia mbase. Megjithate I uroj suksese, per ate fillimisht e per prinderit e saj qe u perloten aq shume nga gezimi. I wish her luck . Tani eshte ne dore te saj e gjithe suksesi. She's got to be smart ne selektimin e kengeve qe do perform-i. Nje gabim I Vogel I kushton shown, mbase dhe karieren. 

dmth, pas shastisjes, kesaj radhe e shushati Italine Elhaida..smiley

heren tjeter do ta shk... fare Italine, Belulo

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).