Fotoja nga nje festim goli, per fat.

271 Komente

e mire,  edhe gjysem ore loje  ka mbetur gjithe   gjithe... prape  mire bete qe e hapet  si teme  kryesore Kombetaren..smiley

Salihi!

0-1  per Shqiperine..smiley

Bukuuuuuur.

 

Gol..shiperia ka shenuar,min e 66 e takimit!!! mmm....Gooooooooooolllllllll ja.....!!!

Gol. Gol. Gol. Goooooiool.

Salihu..smiley

Salihi po i jep Shqipërisë fitoren më të shkëlqyer historike. Ky është një bekim nga UEFA dhe FIFA për fitoren në zgjedhjet e 23 Qershorit. 

merre si shenje ket. Francesko --> Saliu... simbolizmi s'ka brina.

ska si te jet ndryshe Kavo  lojtar me i mire,  i palodhur, i kudondodhur.. ne  sulm Salihu.,  ne porte Berisha..smiley

Edi me siguri sot bën tifo për Norvegjinë. Zi po mban që po fiton Shqipëria. Helm bëhet për çdo fitore të shkëlqyer të shqiptarëve.

Si tha ai: Mays Gilliam! He is for cancer! smiley

Te kete dale 'Bota' nga rreshti? smiley shume tifo po ben per Shqiperine... smiley 

Sali ..o Saliiiiiiiiiiii

te keqen e sali, the lucky name it appears smiley

e shikon ti ruzhe, fap sala tek papa, fap shqiperia e beri golin.

ju s'ja dini kimetin atij, mi dreq. ju jeni me fat qe e keni.

 

Hallall buka e kallamoqit Berishes tone - portjerit e kam fjalen. ne fakt te dyve, Salibi-Berisha smiley

me kallamoqe, me kallamoqe, po jane te forte dhe te shendetshem si shkemb. tamam kocke e forte shqiptari. hakun mos ja u ha.

Une e kisha si kompliment, se deri tani dyshja Salihi-Berisha jane me te miret.

edhe une komplimentin plotesova.

Hallall tifozeria kuçe

hajde dhe 5 minuta loje  plus nja 4 do ti jap shtese arbitri,  shume shume 9..   kete ndeshje duhet ta fitojne!

jazik. hapni tem pr nji gol, e jo për Noken

Si fushe patatesh

Vec nje fushe eshte mbjelle me patate smiley

Myllni kasaforten çuna.

Goli yyyll.

Bjeri mer.

Berisha ne porte, Saliu Gol = Shqiperia Fiton ^^

C'kerkon me teper populli ??

smiley

Urime dhe me fitore te tjera !

Deng t'ja beje shoku IDRIZ smiley

s'mohet. ne te gjitha ngjarjet me te rendesishme, keto 20 vjet,  Ai ka qene ne pushtet. ka fat, s'ke c'i thua.

Sali - Berisha sot me 22 Mars.  Vallai paska punu ajo puna e Papes. Dmth Saliu ia paska kerku favorin per qershor, po papa qeka ngaterru e ja dha sot shonsin.

prit prit, se papa s'e ka mbyll me kaq. ka dhe nje As tjeter per zgjedhjet. duro!

Aha iku shonsi, pape nje deshire per komb ploteso. Pse ca u bo ai xhindi i prralles e?

ka dhe nje As tjeter per zgjedhjet.

E ka bekue smiley Perpara Shqipni.

car kemi shpresa kshu per ne boteror... lets do this!

I hoqne qafet edhe ato bluzat si tgrekut. Dy ndorë.

Ishte presioni nga TKZ .

Ushtima kuq e zi si me ken n'Loro Borici. Hajt per Hajr!

bravo sporti. punon qeveria pra.

Paska dale edhe Elton John ne foto

kjo me duket eshte nje NY fare..East 27th St to be more exact. lol

I ran puplat dje prej Italies

Fiqo,  vure topin sa i shemtuar qe ishte,  tip zebra dizajn..smiley

Jo. Po u knoqa me ate tasin me fruta perime ke dhjetshja smiley

vertet se vure re..  top umbro.  kishte ca viza te zeza neper te.. i shemtuar qe ne fakt,  po ne na solli fat.smiley

 

 pak a shume si ky,  po me me shume viza te zeza..

Nuk doja te me pushtoje euroforia por mua kjo skuader me pelqen. Djem te rinj qe luajten futboll te bukur. Te gjithe ne mbrojtje te gjithe ne sulm. Nder te paktat here qe nuk e pashe 20 min e fundit kombetaren te mbylleshe ne mbrojtje. I uroj VAZHDIMESI ne loje, rezultatet do vijne nese vazhdojne keshtu. Portjeri, Berisha, edhe pse ishte disa here i pasigurte ne daljet e tij ishte per mua lojtari me i mire i ndeshjes. Bravo

jena 1 pike mas zvicres, me pike baraz me islanden, 2 me shume se norvegjia.

Gjynof po nuk dolen ket vit se ky grup s'ka per te ron mo.
p.s. dmth. une u bona sebep qe u hap tema? Belul, m'ke borxh 1 shishe vere te vjetrume nga ato te Pjerit

nga ato te thartumet  e ke fjalen ti..smiley

degjo,  jemi vertet ne grup iedal...  Zvicra eshte ekipi me i forte,  po me cik presion ''alla shqiptar''  atyre 4 shqiptareve te Zvicres,  e rregullohet ajo pune, ne Tirane do fitojme..smiley

ose duke qene se zvicra do e kete te sigurum kualifikimin, do e falin vete 6 shqiptaret ndeshjen & hopaa, ikim ne brazil smiley

Hajde pra smiley  Per shendetin tone dhe te te bukurave sinjorina smiley

Duhet perserit te marten, muhabet më vete ai.

Hallall .

U trema i cike kur hyni ai Berisha Norvegjezeve , ca spret prej ktij mer jahu .

Pse u trembe; ai e ka emrin Valon....

Fitorja e sotme është ngjarja më e shënuar në historinë e popullit shqiptar që nga koha e Skënderbeut.

Plot 11 vjet më parë, më 22 Mars të vitit 1992, Shqipëria shembi Partinë e Punës së Shqipërisë.

Sot, në këtë ditë të bekuar të Sulltan Novruzit, Shqipëria turpëroi sërish komunizmin duke mundur ekipin e Partisë së Punës së Norvegjisë.

Thoni po deshët që ky nuk është një bekim nga Baba Aliu për humbjen e thellë që i pret bllokmenët bllokatorë më 22 qershor.
Perëndia është me Tregun e Lirë mor zotri. 

Kur e tha mo.

tu e thon me gojne plot me ashure!!!!

Norvegjia e ballkanit sot i dha dum.

Në ndeshje direkte Kapitalzmi e ka eleminuar gjithmonë Komunizmin. Ky është fakt historik.

p.s. Po edhe po nuk e ka thënë...kush do e pengonte ta thoshte? smiley

U vodh dhe programi per sportin thuj smiley

smiley

ca ka ngel pa i vjedh mo mer.

Vetem ate foton cullak mos tja vjedhi, amon!!! smiley 

smiley

Thua do i bëjmë kërkesë FIFA-s që meritat t'i kalojnë Rilindjes? 

  smiley 

11 VJET me pare???? I bi 2002.

si shpjegohet qe Berishistat sdine as shkrim as numerim.

Gezim shume i Madh !! Ne kete dite te thyhet ai MITI krimineleve , drogaxhijve dhe pederasteve shqiptare te mbjelle neper Bote nga Saliu .Shqiptaret treguan se nuk jemi ata qe na propogandon Politika Zyrtare neper BOTE .

Te gjith  duhet ta pershendesin kete DATE si Feste Historike  ne te kundert te taseve me  Hashure te Festave Hipokrite te PD-hit . Kete do e tregoj Pritja e Kthimit ne Memedhembje ...Si melhem per plaget mbi 20 Vjecare apo si Hanxhar Politik i sqeperve I Urojme Arsye Politikes ! Jo dekorata Elektorale !

Left megjithse e ka nderruarr Y dhe ka vene I  , i uroj Gezim per Shqiperine per Inat te Francezeve ! Plaste Franca dhe i gjithe klani Nepotik i Jozefperckes aty ! Shtrengoni dhembet dhe ngrini kembet ne se takohemi ne ndonje aktivitet !

Fitore! Salihi shenoi Fitoren. Berisha e garantoi ate.

Te dashur miq! Ne Oslo, loje dhe fitore e merituar dhe dinjitoze e kombetares sone. Salihi shenoi golin e shkelqyer te fitores se ekipit tone dhe ogurin e fitores se 23 qershorit. Berisha tiger ne porte, garantoi fitoren historike te ekipit tone me 22 mars, diten e bardhe te demokracise.

Urime Salihit, Berishes, te gjithe skuadres, kapitenit, trajnierit te saj per kete fitore dinjitoze dhe te merituar qe na beri krenar dhe zbukuroi kaq shume diten tone te pare te demokracise. Gezuar! sb

Reagimi i NMN-se smiley

eshte i madh smiley

Urime çunave!

Sa shanse kemi për në Europian, se nuk e kam idenë e pikëve.

zvicra 10 pike

shqiperia 9

jane dha ca te tjera sme kujtohen

Per Europianin Amerikano Jugor kemi plot shance

Ma ka fajin mbesa. Se gjithmonë sa herë më lexon kryeartikullin mbi mitingun e radhës menjëherë më kalon tek "Lajme nga Bota" dhe më lexon artikullin mbi arrestimin e Lindsay Lohan. Prandaj kam mbetur mbrapa nga fusha futbollistike.

E thënë troç ndeshja e fundit që mbaj mend nga kombëtarja jonë ka qenë fitorja 2-1 me Jugoepirin. Hera e fundit që kam qenë në stadium për kombëtaren...humbja 0-2 me Gjermaninë në vitin 200X. Gallatë me "ultrasit gjermanë". Në radhë për t'u futur në stadium dhe ultrasi gjerman "Lazio, good" (bën me shenjë OK). "Oh yes Lazio rocks".(nuk e sajoj këtë, është origjinale safi).

 

Pergjigja korrekte eshte "Lazio e sat eme" jo Lazio rocks. Sqeke rob stadiumesh, te falet ajo me siper.

Po ti e kupton që gjerman-ziu ishte trembur  për vdekje? Pastaj unë ndjek moton "sipas kokës festen". Me robin e qytetëruar është mungesë etike të bëhesh harbut. Me harbutin është mungesë etike të sillesh si i qytetëruar. Po të ishte serb, grek, turk, patjetër që përgjigjja do ishte ndonjë fjalë me F, ose shqip. Se shqipja ka të mirën që shquhet për përcjelljen e mesazhit edhe tek personat që nuk kuptojnë shqip. 

Triumfojnë skemat taktike të Biazit, sidomos skema e golshënimit. Me Islandën këtu, ishte thjesht aksident i diktuar nga kushtet e motit e të fushës. Do ishim në krye. Përpara SHQIPËRI, s'ka më kthim mbrapa.

 

Not Found

merr 404 n´tel thote

Mesa thane keta, goli paskish qene skeme e provuar nga de biazi. Taktikisht ndeshja ishte perfekte. U ka dhene pak dhe nga mbrojtja italiane ku pepinua

"U ka dhene pak dhe nga mbrojtja italiane ku pepinua"

thes patatesh rreth portes, si aty nga fundi? smiley I'll teik it!!!!

Indikator ekonomik per zoteeeen!! Shif Qipron, shif ne ne vend te dyte....

smiley

Qiprua  jo vetem  piket por edhe kuotat e tjera  keq fare i ka...  shiko golavarezhin.. ne ngrirje,  -4.smiley

Qipro per cdo gol qe ka honger do 1 miliard euro nga BE. Vetem ne i paskena bo nje grope 3 miliardshe.

Na u donte barazimi Slovenise sonte .

Fitore! Salihi shenoi Fitoren. Berisha e garantoi ate.

Te dashur miq! Ne Oslo, loje dhe fitore e merituar dhe dinjitoze e kombetares sone. Salihi shenoi golin e shkelqyer te fitores se ekipit tone dhe ogurin e fitores se 23 qershorit. Berisha tiger ne porte, garantoi fitoren historike te ekipit tone me 22 mars, diten e bardhe te demokracise.

Urime Salihit, Berishes, te gjithe skuadres, kapitenit, trajnierit te saj per kete fitore dinjitoze dhe te merituar qe na beri krenar dhe zbukuroi kaq shume diten tone te pare te demokracise. Gezuar! sb

nuk i shpetojne Sales keto raste smiley

smiley

A i dha ndonje premium lojtareve nga paret tona? Sa tia marrin paret e buxhetit femijet, Ceket apo lloj lloj hajdutesh e kusaresh, me mire te marin ca lojtaret tane, apo jo lefterije?

Megjithe mend I ka thene keto?

normal qe i ka thene, fiks 30 min pas perfundimit te ndeshjes

Pse s'me beson mua ti Alba ?! smiley

Nuk i shetojne me keto koinçidencat Sales!

pas Bekimit Apostolik te Papes, vjen fitorja e Shqiperise nga Salihi dhe Berisha ne diten e 21 vjetorit te fitores se pare te PD-se smiley

per me teper :

https://www.facebook.com/SaliBerisha/pos...

 

Lefto,  po ti kush je nag ata aty.. Fredi Hoxhallari qe kish bere kete koment:   ''Kete fitore do ta gezojme dhe ne 23 qeshor. Me ty fitojne te gjith''.smiley

 

p.s   kish marre mbi 5500 like Sala te ky status..

Mos eshte fis me Jaho Salihin ky Hamdia ? Kush ka ndonje info ? Keto nuk i shpetojne bajraktarit per te mbushe breket smiley

Edhe une te besoj lefKOPE qe i ka then babasqapi keto llafe ! Vajti u rrefye te Papa dhe tani po pret ...Salihajt ....GoooooooL  ! 

Damn .kur lindi PD lindi drita jone...Idriz bej ymersmiley

i modh omuti, i modh

Preferoj 100 here me shume salihih e ri sesa salen, ose bacen si plaku Mere . Gjithesesi nje lajm i mire ne nje vend ku vetem gjera te keqija degjon. 

Edhe ne kohe te shyq relit qe merrte 8 mije lek te vjetra e kemi kap nga nje fitore a barazim rrakapjekthi.nje fitore me norvegjine qe s'eshte powerhouse ne futboll, ne kohen kur lojtaret tane Jane produkt I shkollave te huaja te futbollit e me trainer te huaj qe e pagujme sa frongu pulen nuk eshte ndonje gje e madhe.

Kroacia zbor Serbise... 

Bosnja po i ben zbor Greqise...

Maqedonia po humbet...

Shqiperia fitoi...

C'behet kshu ore? smiley

 

Takimi me Papen smiley

kroaci-serbi duhet te kete qene ndeshje me tension

2-0 paskan fitu vllaznit dalmate

pranvere Ilire... smiley

Nuk ishte naigjo kush e di c'fare. Serbia osht kot fare. Ndeshje pa shume tension. Te lujn i jave rresht, fito Kroacia not e dite. Gafa mrojtje skandaloze. E dha ESPN Deportes LIVE...

Sa gjynaf qe nuk kualifikohemi dot para qershorit (it's a pity)smiley

Bo sa e 10 duket ajo humbja me Islandën tashi... Kalendari është premtues, somehow. Jemi shlyer me Zvicrën jashtë. Ndeshjen e parafundit e kemi me ta brenda. Një autogol Xhaka, dhe mbaron kjo punë. 

shyqyr qe ju pashe njeher me nje mendje bashkuar ne ideal  per 10 minuta ju mashkllat  e PPU-se smiley, ka lezet 

?

jo jo smiley

Tani, të gjithë fare fare jo, se po humb Greqia andej. 

pse me ka qe qajne per greqine e ? evvvvvvvvvv

Bravo djemve!

mbase behet sebep kombetarja  per te provuar virgjereshat e riossmiley

 

Norvegji-Shqiperi 0-1

Kroaci-Serbi 2-0 (Serbia jashte boterorit)

Hajde nje fundjave te kendshme!

humbi dhe greqia smiley

Simpatizantet Kroat!

 Pranojeni Kosoven ne UEFA

Bravo i qofte! E kane shkrujt tamam KosovA.

Btw, pse vete paria e Kosoves nuk e shkry me A ne fund?

Qekan mo trima tifozat kroate.

smiley

nice!

jakovë,  kape cik nja 2  tifoza kroate te kjo video  duke thirrur; ''Kosova Republike....   dhe nga menyra se si e shqiptojne, jane kroate..smiley       aty nga fundi, pak pas minutes 1.

Mos ja ndjellsha po si gjithnje me duket ....Luajtem mir  njedizaj , po ce do bre nuku na eci ...Tha Left me ....yyyyyyy ne fund !

Koth ndonje info sa qe kuota per 2 ...smiley

Mua mu duk tamam Mesut Özil.

Jo po si Khedira

Alamet goli, me fallco...bravo Salihi, gjynah qe s'e mori ndonje skuader e madhe kete do ishte bere sulmues me fame.

Nejse Shqiperia eshte shume  eparashikueshme, une  edija qe sot ose do te fitonte ose do te barazonte, sepse koeficenti ishte shume i larte... Sa ti rritet koeficenti direkt humbet Shqiperia. Shpresa per botror nuk ka. 

smiley Yep 

mos e thuaj ate Ora.. arbitri ishte kundra pershembull..  ka dhene rreth 10 faulle kot fare.. simulime ashiqare te norvegjezeve  qe meritonin karton te verdhe..   ose dha kartonin e kuq kot fare..  bile une kisha shume frike se do jepte penallti.. mjafton te rrezohej  ndonje norvegjez ne zone  dhe do ta jepte..  shyqyr nuk ndodhi.  fitoren e supermerituam dhe me nje gjykim me te drejte,  mund te ishte me e thelle..

Nuk e ben arbirtri ate o belul e bejne keta, ka disa lojtare dhe fshf-ja... Lozet paraja. Po te them qe behen mac per te fituar kur ka koeficent shume te larte dhe e lene ndeshjen kur e kan me koeficent te ulet. Shiko se si e lane me  luksenburgun, apo si e shiten pa pike turpi me rumanine para disa vitesh. Ashtu nuk futesh dot ne botror. Midispjace por nuk futen dot, madje edhe sikur te duan nuk i le njeri. Mbaj mend qe Shqiperia barazoi (RRaklli) me angline ashiqare, dhe arbitri anulloi golin dhe nuk dha asnje arsye perse e anulloi. Te tilla budalleqe kan ndodhur edhe me ndeshje te tjera me Shqiperine qe nuk i kam pare ne asnje ndeshje futbolli, dhe u bera kaq duke par futboll ter jeten. E kyc gojen media, e kyc gojen trajneri, e kycin gojen te gjith per dobiclleqet qe ndodhin haptazi fare. Eshte loje  e madhe belul, nuk eshte e pandare nga politika e nga influenca ohuuuuu... 

po cthua mo?   me thua qe nuk e ben arbitri ate pune,  dhe me poshte me jep shembull me Rrakllin qe  e ben arbitri..smiley

ja po te them une.. ne ishim shume me lart se Norvegjia sot.. ose Norvegjia ishte shume dobet.. megjithse  u bene  nja 10 vjet qe norvegjezet e kane haruar futbollin.. sidoqofte, arbitri sot ishte per barazim.. vetem se norvegjezet nuk ishin te zote as per tu rrezuar ne zone,  ndryshe do jepte padiskutim penallti!

ndersa ne e kemi ate te keqe, nuk jemi stabil  ne loje..  po e pres ate dite te bejme edhe ne 2 ndeshje te  mira njera pas tjetres..   

nderkaq, po me pelqen shume trajneri De Biasi.. takticien i forte!  u ka gjetur pozicionin disa lojtareve aty  dhe merr rendiment   maksimal..   gjithashtu  merite e tij eshte se ka afruar disa lojtare rinj me shume potencial per kombetaren..   kishte nevoje per rinovim kombetarja.

Nejse ti e di, ti je pergjegjesi... une.... drejtori jam smiley

O belul po them qe megjith arbitrat e njeanshem arrijme rezultate kunder skuadrave te medha. Pra kur duan te lozin keta ska force qe i ndal po te jete koeficenti i larte. Mi kapish?

O Ore, po mos ja fut pordhes tani! Ja po supozojme qe shitkan neshje me ekipet e dobta, po si ja bokan me fitu me ekipet e mdhoja. Se me humb e di une qe e bo gjithkush me dash, po me fitu lale duhet me qene me i forte.

Liza smiley)   futemi sa here te duam ne botror dhe ne europian prandaj me vjen plasja, sepse kemi fuqi te hyme ne cdo kompeticion po te gjykosh aftesite e skuadres ne fushe. Dy kan qene arsyet perse nuk kualifikohemi, njera eshte shitja e ndeshjeve dhe e dyta eshte pjese e nxirrjes te imazhit te Shqiperise, nuk dun ta shohin mer lal ne podium ne asnje vend. E mban mend cfar beri ai plehra arbirti anglez? Ishte ashiqare fare.... po kur Shqiperia barazon me portugaline dhe media pastaj nje muaj rresht na pergatit per sfiden e jashtezakonshme me luksemburgun dhe ngre ne qiell skuadra koti si tipi i Gjeorgjise dhe Bjellorusise se na presin ndeshje super te veshtira?  Ca jane keto?  Sa per shitje ndeshjesh shiko rastin e Rumanise plako se si luajne disa pika kyce ne skuader te kuptosh se cfar ndodh me kombetaren.

Belulo ke harru fyromsat qe u rrafen. sot ishte telebingooooo

Po mali zi si doli?

Prisja Hyken ne 11-shen e pare,por prape mire perfundoi.Tifozet tane me viking se vikinget 

Hallall!

Hyka nuk eshte lojtar kombetare, ka shume teknike, eshte i shkathet, po eshte shume i dobet fizikisht. Ai ne kalceto eshte kafshe, deri sa u largua luante shpesh te kompleksi i Pishinave, ishte i papam. 

Presim USAn sonte, qi ta permbyllim ket tpremte tlumnueme.

Gooo Sam's Army !!! Freezing temps in CO. Ia kane lujt zotin qe kane zgjedh Koloradon. Do i ngrijne qyrret atyne kacarrumave te Kosta Rikes. 

God's middle children. 

vecse ftyra katnaresh krenare qisim ne stadium. si re ska nje goc shqiptare qe shko ne stadium, vecse Qimi dhe Hekri duken.

p.s. urraaaaa

BRAVO CUNAT! Na nderune!

Sa per reagimin e NMN ai kish thone qe Edi Rama ka fut mbeshtetsit e tij ne Amerike me sponsorizu bllokimin e kombtares se Salihit dhe Berishes. Nje edramist i terbuar i faqes se kuqe PPU, ishte sponsori kryesor i Norvegjise. Ai vete e ka pranu n'ate faqe qe eshte fermer ne Amerike, prandaj edhe e gjithe 10-shja ishte e mbulume me fruta-perime, BAMA. smiley

Kisha kohe pa pa neshje te kombetares m'televizor (miqesorja me Kamerunin nuk quhet). Ne pjese te pare kur atmosfera ishte akoma e qete (para rastit te Bashes)  m'thote njoni nga funi i lokalit : "O cuno nuk te nigjo arbitri!"

sa qef smiley

 

Ajo skema e golit e hatashme , ku ka qene Salihi dhe ku ka ardh duke e kerku topin .

 sublime Brado..   Salihi u vendos  vet, jo rastesisht,  ''pozicion jashte''  loje  me qellim qe te mos  kishte mbrojtes ta mbulonte...  dhe ne momentin qe u godit topi  doli  me  shpejtesi ne pozicion te rregullt..   ne vendin e duhur, ne momentin e duhur..smiley 

Pikerisht pra , prandaj thashe " skema " smiley

Ja per qef tone:

http://img541.imageshack.us/img541/9818/37362160.png

 

http://img14.imageshack.us/img14/2364/68753519.png

Ketu duket Traineri !!!!!!

Bo bojshim hajgare me Belulin shpare, Neptun Bajko qe ka qen n'itali ka pru i thes me "skema" smiley

 

Tashti , u bome i jete qe shofim futboll , kete se kisha pare nojhere me thon te drejten .

ilustrimi  perfekt!smiley

 

p.s   bashke me Neptunin ka qene edhe Agron Sulaj ne Itali..  bile ky u be trajneri i Kombetares aso kohe.. por nuk i eci lumadhit,  vdiq shpejt nga nje semundje e pasherueshme..

Agron Sulaj....djale king ka qene .

po, edhe njeri shume i mire.  ishte vlonjat   (jo se ka rendesi, thjesht per histori meqe e kujtuam)

po ku ka vlonjat te keq mo Belul! ja me thuaj ti psh nqse di!

 

emo, dje po flisinim per  ''skemat'' .   ose me mire te themi per aksionet e ''parastudjuara'' ne stervitje..

qe,    penallti  nga Johan Cruijff ...   jo me goditje drejtperdrejt, po me pasa..smiley    e kishte bere me fjale,    me shokun e skuadres  para ndeshjes.smiley

E modhe fare. Digitalb vazhdo me i bo reklame neshjes qe do transmetohet ne 22 mars ne ora 19. Kot s'hapin dhe nji kompani bastesh keta se do benin shume te lumtur.

Interesante skema.Gjithcka ne perfeksion.

Po ai de Biasi mo ne konference shtypi para neshjes :

Per nje pike nuk vija fare ne Norvegji , kam ardh per fitore smiley hajde mos ja fut kot nojhere.

Fitorja e gezueshme dhe do mbahet mend per nje Kohe te gjate . Per bastexhijte kujdes ndeshjen e kthimit sidomos kur ta lujne me kombinim . Leku nuk ka Atdhe !Ndeshje tek edhe pranohet !

Sot qe nuk e pashe un ndeshjen , paska fitu Shqiperia smiley epo shyqyr mbase un jam ters smiley

pse nuk e pe, ku ishe.. ne ndonje proteste?smiley

Eh shoqnia e 'keqe' me mori per birra dhe Jazz smiley kalova bukur gjithsesi por do me kishte pelqyer ta shijoja ate gol pas kaq humbjeve smiley 

Per protestat do riparojme noj manual proteste se ne kete vend ta vjedhin protesten sy per sy OJQrat  po dhe keto mediat mo belul tek VIPS-at e konsumum shkojn, dun proteste tip deklarate per shtyp, jo proteste ku komunikon me atq qe kane ardhur nejse nejse, amatore protestash jam  sidomos kur do ti besh me fonde personale teme e gjate Belul ka met me bo noj shkrim noj dit , gjithsesi lejen e tubimit nga policia me emrin tim e mbaj si suvenir smiley uroj ti rrjeshtoj smiley

birra dhe xhaz...pse kaq pa stil. nje old fashioned cocktail....po

Nuk i pi koktejlat un ti cuno smiley jam safi !

pse kshu mi...s'te thash te pish sex on the beach....apo nje shot qe porosita para nja dy javesh...wet pu**y lool, u dhim tu qesh me nje kamariere se u hutu bartenderi kur e porosita...ene i thash kamarieres, po ky ka pa me sy wet ***** naiher. smiley osht akoma mo per te qesh kur je i cik lluc

p.s. besoj qe ka kalu ora e PG13 ene lejohet nai llaf te rriturish

Qe ti je tersi e kom provu m'kurriz una! hahahaha

Kisha vetem i dyshim se mos ishte Ruzhdja smiley

E maj men e maj smiley  eh jam pak ters marr msysh vallahe por padashje smiley Ndaj me mire me rrini larg smiley

Alidea jam krenare per ty ! Do te doja te isha aty te jepja dhe une ndihmen time po s'jane kushtet e favorshme

Faleminderit Elba, eshte gje e bukur kur je detached , dhe vepron ne baze te  nivelit te larte te vetedijes qe ndjen si individ.  Personalisht nuk u merzita edhe pse devijoi merita e atij tubimi , un e bera timen, e ndjeja se duhej ta beja dhe jo pa qellim zgjodha datelindjen time per te protestuar , jam e lumtur qe u bera  ideatore  per dy protestart simbolike te 20 Marsit,  Ne ate te paradites isha ue organizatorja kryesore , tek e dyta mora pjese me shume deshire, pasi realisht ne kete vend ka ardhur koha te protestosh perpara te gjitha institucioneve. Nga ana tjeter who cares  me praktikat mediatike! Un e bera timen!

U befsh 100 po varja protestave smiley

Un jam e lindur si revolucionare, reagoj ne te gjitha rrethanat kur shoh se dicka eshte e padrejte smiley Nuk dal dot nga vetvetja !  Faleminderit Patek!

That's my girl !! 

Vajza si ty bejne histori !! Ai vend ka nevoje per shpirt luftarak that kick ass(es)  ! Seriozisht te vleresoj per dy protestat qe ke marre inisiativen, edhe njeher une te falenderoj ty e dashur !!!

 

Edhe nje here qe fiton Shqiperia s'te le radical chic rehat ta shijosh.

You can't prove it smiley

Po e festuam fitoren gjithe mbasditen , tashi sdo e pershendesim njeri tjetrin fare smiley

Thanks Enka, no gjum mi se un tashti u futa mrena n'shpi smiley  

Nuk e di, mu kjo puna skemave nuk po me ngjit hic. Shqiptari e ka lezetin te spontaniteti. Qofte larg dita qe bohemi gjermon!!!

E ça hajri i kena pa spontanitetit? I gjo kur s'të ço përpara, ndrroje. Unë bile do thojsha, edhe kinezë le të bohemi, amon, vetëm mos ta nigjojmë më pytjen kinezçe "Me çin je ti?"

ajo s'eshte pyetje kinezesh

Po ta dish atë barcaletën që njoni thotë "Çuni jot çau çunin tim," e tjetri pyet "Çin çun çau çuni im?" do e kuptosh që pyetja në fjalë nuk është shqip por kinezçe.

T'i gëzosh këpucët e reja! You are making a good use of them. 

Jo mer jo, se s'kam program. S'ka Mac program per kepuce, ose te pakten s'kam gjet une. Jam tu i ra me option + umlaut pastaj e per nje pale, dhe option + c per palen tjeter, por eshte shume e bezdisshme.

Nuk i paske këpucë atëherë, qenkan galloshe. Ja merri këtu me porosi. Unë aty i kam bërë këpucët e mia. Duhet pakëz fare kohë të mësohesh me tastierën, dhe je në rregull. 

jam duke fol per dialekte shqiptare , ku ne zonen e Elbasanit perdoret psh , dhe sjam duke u bazu ne barsaleta apo shije

Gooooool.

I cant see the ball, but heck. Hockey puck is in. Dempsi.

Hajde bor hajde. Ca pamje fantastike.. 

Rono, ja nji pa skeme.

Nuk diskutohet qe ben minga duhet ta kalonte te agustini ne te majte, qe ishte ballor dhe paster... po jo, i shlo "predhen 15 katshi minga", nuk rrime ne jo skema, au iu... cic mic... (edhe pse shoncet qe ta humte ishin 10 me 1 ne favor te Koles, e?)

Kush osht ai hajdari qe maro komentin aty : ... Ka qene nji nga portieret me te mire ne ate kohe te.......... Belgjikes, patjeter. No shit , Einstein ! Zakonisht, portieri Komtares me rregull treshi, i bje qe te jete nji nga me te miret, PATJETER. Mer klluf violine.

meqe nodhesh: flm per Sefer Dajen!

My pleasure. Anything for the sake of keeping those memories alive. Vertet fukarallik, por " i omel ", amo...

Cimo kjo ka qene neshja ime e pare m'stadium. Kom qene me tim ate te portativia. E kom rujte per vite gjys-lekshin qe kisha m'xhep per shonc.

 

ja pra qe duhet ta konsiderojsh veten me fat. ke mor edhe ti nga ai ajer qe s'vjen mo.

tifoz me tironen, plaku, pa dyshim...

Dramatikisht jo! Rast unik bashke me tim ate. Le e rrit m'Tirone (pa asnji lidhje farefisnore me Lapraken), anti-kamunista, me Juven, me Italine dhe me Partizonin o Ciiiiimoooooo! Sigurisht mo shume kom pa m'stadium Tironen se Partizonin, biles i kom ene na dy bluza te Tirones m'shpi. Ene kom qene rehat keto vjet se Partizoni ka qene m'kanal e s'mo dash me zgjedh. Po tani qe e mure Basha m'dore Tironen do m'fillojne hallet nga fillimi se do perfundoje ene Tirona me nji kategori me Partizonin. 

Njolle m'biografi e kom ket pune po nuk kom ndermen me e nderru se jom cun me seder. Nuk do bohem si puna Vin Bakut qe masi nderroi ekip e u bo me Dinamon (mo keq se kaq nuk ka, mo mire i hap robi vet dosje vetes m'Sigurim), justifikohej se ishte tifoz me Sul Demollarin. Me te drejte i thojshim : "Po kur ta lej Sula me cin do jesh me pensionistat?" Po nejse se Vin Baku s'ka pas naihere karakter si tifoz futbolli. Ene nderkombatirsht nga si i cmen me gjermont u bo me frongun. Ai dreq nuk jetote as tamon n'France jo se ne Strasburg ka qene smiley

Po prape se prape ka nje lezet ky muhabet. I lej te gjithe me goje hap. Nje shoku im (Stermos) qe jeto m'Torino, per hater tim po vite me mu m'stadium me pa Juve-Milan. Rruges u hap muhabeti i futbollit shqiptar ene i them une qe jom me Partizonin. M'fillim s'besote masnej u bo keq robi e po m'thote : "Car te t'boj se ke ardh prej Parisi per neshjen se vallahi s'kisha ardh me ty m'stadium!"

Ndalovi loja. 

Car gallate. Lojtaret ngulmun me vazhdu.

we got game.

Spektakolare

ome po e shifni kte lojen me kosta riken e  hahahahha

ishte gol nuk ishte offseid po hec ..

Tre burra bore offsajt

Vinatieri

smiley

te ha koma borë ktu

Very very special night

Urime Fiqo. Naten. E paharrueshme.

Good job. Naten man.

C'ishte kjo shkreptime ne qiell pa re?

Fitore! Salihi shenoi Fitoren. Berisha e garantoi ate.Te dashur miq! Ne Oslo, loje dhe fitore e merituar dhe dinjitoze e kombetares sone. Salihi shenoi golin e shkelqyer te fitores se ekipit tone dhe ogurin e fitores se 23 qershorit. Berisha tiger ne porte, garantoi fitoren historike te ekipit tone me 22 mars, diten e bardhe te demokracise. Urime Salihit, Berishes, te gjithe skuadres, kapitenit, trajnierit te saj per kete fitore dinjitoze dhe te merituar qe na beri krenar dhe zbukuroi kaq shume diten tone te pare te demokracise. Gezuar!

mos u nrefni kot se bishti qenit bisht qeni mbetet. max vendi i trete.
po ka fillu me mpelqy de biasi, trajner i zgjut italion muti po prape i zgjut

Urime Shqiperise,mos harroni kemi edhe 5 ndeshje(3 si musafire)prandaj ashte shume veshtire qe te kualifikohemi sidoqofte kah ne thojne :krejt.krejt ymytin se jap.

 

Sali Berisha17 orë më parëFitore! Salihi shenoi Fitoren. Berisha e garantoi ate.

Te dashur miq! Ne Oslo, loje dhe fitore e merituar dhe dinjitoze e kombetares sone. Salihi shenoi golin e shkelqyer te fitores se ekipit tone dhe ogurin e fitores se 23 qershorit. Berisha tiger ne porte, garantoi fitoren historike te ekipit tone me 22 mars, diten e bardhe te demokracise.

Urime Salihit, Berishes, te gjithe skuadres, kapitenit, trajnierit te saj per kete fitore dinjitoze dhe te merituar qe na beri krenar dhe zbukuroi kaq shume diten tone te pare te demokracise. Gezuar! sb

 

po luhet qipro - zvicer. Stadiumi bosh

shaqiri rast vec me portierin, jashte

0-0 plot raste per zvicren po dhe 1 shtylle ne pjesen e pare per qipron. Nja 20-33 tifoze ne stadium. Pjesen e dyte qipro u mbyll ne porten e vet. Shaqiri shume aktiv, nja 2 raste te pastra goli, ai seferovic pastaj kishte nji tjeter qe nuk e mora vesh si nuk e beri dot. Tani zvicra eshte 2 pike para nesh dhe islandes me nga 5 ndeshje. Takohemi n'qershor kur t'lujm prape me norvegjezet

Pervec se Liles, do mungoj njeri ne ndeshjen tjeter? Flasim per te rendesishmit?

Me duket se ene Roshi nuk lu per te verdha.

ashtu eshte; dhe te 2 jane shume puntore. Ky Roshi qe lu me Kelnin, e lu qamet mire topin

mungon dhe Cana. Po morem barazim ndeshjen e kthimit, eshte si me mor fitore

jo jo Cana lu. Te pakten kur mori t'verdhe nuk qiti gjo qe do mungote ne neshjen e kthimit.

sikur e pashe te site i fifas po tani qe e kontrollova prap, shof qe ka mor te verdhe vec neshjen e fundit.

Cunat te parare !

gabimisht smiley

Revolucioni i De Biazit, thërret 18 futbollistë të rinj, Shqipëria më e mira në histori Revolucioni i De Biazit, thërret 18 futbollistë të rinj, Shqipëria më e mira në historiSipas statistikave, tekniku aktual i kombëtares Shqipëtare, mbetet më rezultatativi nga të tjerët, teknikë të huaj apo shqipëtarë që kanë drejtuar më parë ekipin tonë përfaqësues.
Duke konsideruar vetëm 5 ndeshjet kualifikuese t ëish trajnerëve të kombëtares, rezulton që italiani është superior në të gjitha aspektet, në rezultate dhe pikë kundrejt Josip Kuzhe-së, Ari Hanit, Oto Baricit dhe Hans Peter Brigelit. Nga viti 1963 kombëtarja Shqipëtare nuk ka qënë asnjëherë më lart në renditjen në grup sesa aktualisht. Fakti që para Norvegjisë kishim fituar vetëm tri ndeshje kualifikimesh në transfertë (Moldavinë, Kazakistanin dhe Luksemburgun, ekipe këto relativisht më të dobëta se skuadra jonë) dhe së dyti Shqipëria para takimit në Oslo renditej e 63-ta në listën e FIFA-s, ndërsa Norvegjia në vendin e 29-të bën që realisht të besojmë në këtë skuadër.
Giani De Biasi ka bërë një ndryshim rrënjësor në Kombëtaren Shqipëtare.
Nëndryshim nga paraardhësi Josif Kuzhe,italiani është përqëndruar shumë të provojë lojtarë të rinj, ku në harkun kohor të 15 muajve ka grumbulluar për herë të parë 18 lojtarë, nga të cilët vetëm 4 nuk kanë bërë debutimin.

Të grumbulluarit-Ndryshe nga ish trajnerët e Kombëtares, De Biasi nderrmori një fushtaë të gjërë në Europë dhe Superiore, duke u munduar të afrojë dhe provojë sa më shumë lojtarë të rinj për ndërtimin e një skuadre sa më konkuruese.
Kështu duke filluar që nga Etrit Berisha, Enea Koliqi, Erjon Dushku, Elseid Hysaj, Mërgim Mavraj, Renato Arapi, Alban Meha, Bruno Telushi, Migjen Basha,Burim Kukeli, Valdet Rama, Hair Zeqiri, Erjon Vucaj,Armando Vajushi, Mërgim Brahimi, Bekim Bala, Armando Sadiku e deri te Edgar Cani, janë të gjithë lojtarë të thirrur në përfaqësuese për herë të parë. Një pjesë e mirë e tyre tashmë kanë debutuar me kuqezinjtë, përvec Enea Koliqi, Valdet Rama, Erjon Dushku dhe Erjon Vucaj.
Në total deri tani nga ana e De Biazit janë grumbulluar 43 lojtarë, nga të cilët 8 janë grumbulluar për herë të parë nga Josif Kuzhe, 6 nga gjermani Hans Peter Brigel, 5 nga Oto Brigel, 4 nga Ari Han, 1 nga Neptun Bajko dhe 1 nga Sulejman Demollari.
Kjo tregon se De Biazi jo vetëm kërkon të kërkojë një skuadër për të ardhmën, por tenton edhe tu japë një shans lojtarëve të Superiores. 

 

Kishte fillu revolucioni kur na rrafi islanda? Apo qe dite pushimi?

cpo behet ne kete ndeshjen miqesore sot mo, po e ndiqni?

3-0 pjesa e parē. Papa po lu menç prej gzimi.

gjynah  qe  eshte ndeshje miqesore kjo sot, e jo zyrtare.. jane form, por edhe entuziazmi i madh..

 

p.s   une nuk po e shoh, se si kam qejf ndeshjet miqesore.. po ndjek Hollande- Rumani.. gjysem ore loje ,pjesa e pare.. 1-0 per Hollanden.smiley

kush e jep belulo

ke Brad,  Shqiperine?    nuk po e ndjek thashe..   po shiko te  Atdheu... , ketu jane te gjitha ndeshjet..

jo me ´jo pyeta kush e jep nga keta kanalet e tv , rrofsh smiley

Un po shof hegjeRmonin . Ndarket francen me spanjen.

Pu pu pu cfare fushe ejjjjj

perfundimisht. 4-1.. bravo!!

Fitore madheshtore e cunave!

Pjesa pare ishte e papame. As nuk e ndihme fare shiun. Vetem se na cane trapin policet se deshen me heq flamurin e UCK-se. O te ..... maloket e Berishe bq! I thote Albi njonit (bicim shefi) po ne baze te cfare ligji do me e heq? Pergjigjia "S'merrem me ligjin une. Une zbatoj urdhrat." Sigurisht qe nuk paten bythe me e heq si perfundim, por qe jane derra komplet e duhen qeru nje ore e me pare kjo eshte evidente.

Sa per stadiumin dhe fushen Rono, batuten mo te bukur e boni Loriku mrome te opinioni. "Qemal Stafa ka nje historik te madh por po vazhdume me lujt aty, shume shpejt do mund te kthehet ne nje atraksion per turistet si amfiteatri i Durresit apo Bylisit"

nderkohe ne Novi Sad, tifozet skoceze, te vesh me fundin tipik kelt, kane ndihmu punonjsit serbe te stadiumit per me pastru boren

Po qekan lodh ata, prandaj i rrafi serbi?

Plako kishe te drejte per Canen nuk lu e majsha men une gabim.

shit! ajo mrojtja jone historikisht ka qene cope-cope.

Sot mu me pelqyne edhe pa Canen. I ka dhone nje siguri ajo fitorja ne Norvegji dhe nuk i njef mo Bredho. Sot lunin tamon si nje ekip i madh qe e dite se ne nje moment apo nej tjeter do boj gol. Nuk kishte nga ato flakat e kashtes qe ndiznim ne cdo ndeshje nga 10-15 min e po mos bonim gol e dinim se do e hanim ne nje moment apo nje tjeter. Sot lujten me qetesi dhe masi bone golin e pare i fshine lituanezet nga fusha. Zene se nuk kishte ekip tjeter ne fushe.

Po m'gzon. Une icik e pash se isha n'pune po fusha ishte faktor plako. Nji gol me ence, nji autogol.
Nuk di...nji gjo me gzon ne vecanti jane kto lojtaret e rinj qe kane hy tani. Lituania as ne grupin e e vet nuk eshte kushedi ca vecse

O Bredho,

Fusha qe faktor qe nuk bome me shume gola se ne na penalizoje. Me koke nuk u canin ata plako dhe ne lunim me pasa te shkurtra. Na dy tre raste topash ne thellesi qe mund te qisnin lojtaret tane qeru fare, llocte topi ne lluce e favorizote nderhyrjet e mbrojtsve.

Nje gjo tjeter qe me pelqeu shume, ishte loja nga krahet. Nuk kemi lujte kurre aq shume topa nga krahet sa dje. Kjo tregon se De Biasi i ka bo rrup sup e nuk guxo mo njeri me more kot si dikur qe kerkonim me ca mes 5-6 vetash ne qender. Nje prove tjeter e disiplines qe i ka eduku De Biasi ishte se Tefik Osmani ne min 91 (rezultati 4-1), kerkote leje nga stoli me avancu ne zone kundershtare se ishte korrne per ne.

Sa per Lituanine, nuk kom dyshime qe nuk eshte nai fare ekipi. Po mos harro se na kishin rraf dy heret e funit. Menyra se si i dominume dje trego permiresim tonin.

Sa per hesapet e kualifikimit, nuk kom car te them. Ky grup po ka surpriza pa fund. Mo e cuditshmja po eshte Islanda ne fakt se ata pritej qe te ishin te nerume po te merrshin 3-4 pike. Zvicrra eshte ekipi me solid, po nuk eshte se ka ndonje diference te madhe. Te gjithe te tjeret jane ekuivalente dhe ne kemi shancet tona. Po te shofim neshjet deri tani une mendoj se kemi fitu me pak fat me Qipron dhe Norvegjine se ndonese kemi lijte mire nuk eshte se kemi dominu dhe kemi hum me Islanden qe e mytem e kemi humb raste pa fund.

Po te dalim te dytet nuk eshte se s'kena shpresa se me perjashtim te Frances dhe Portugalise (supozohet se Anglia do e mori venin e pare) ekipet e tjera jane nivel mesatar. Pastaj ene me dale te 3-t prape arritje eshte o Bredh se deri tani maksimumi ke veni 5 kena arrit.

arritje eshte po ky grupo nuk ka per tna ra prap pranej duhet me u shfrytzu rasti ne maksimum

Si tu duk Rama?..mua mire mu duk smiley !! nejse..mendoj se do te jete shume i vlefshem ,shume i sigurte me topin.. 

thash ca kishin fitu...lituani, pu pu

Pse ca do ti te fitojne me Spanjen kshu

mos u indinjo...te kishin rraf islanden psh

se thash ca kishin bo, nai fitore te modhe....

se jo per gjo, po Moli Zi e boni terbjet Angline...

Ah, ca na kane bo me enderru, more qe mos qofshin po s'e realizun ket enderr. 

Kismet boterorin tjeter.Shume shume mund te marrin edhe 1-2 pike me slovenine apo me qipron.

Depleted US team smiley  bisli tverdh min 8 smiley

E kuqja looming large.

Mishën impossibile.

fiqo, me ate arbiter qe kan, nuk habitem sikur te qesi gjysmen e amerikanve me t'kuqe. E shef si fishklle faull direkt a jo?

Maç beter. Tlodh pooo u bon 40 min. Holding.

Hang in there.

mire e ke ti po ec e thuj fiqos se

Halftime. Overoll gud. Pull and dont cut.

Historike!!!

Nja 2 penallti per meksiken..

Po shikoja emisionin Opinion me temen per Kombetaren shqiptare.

Degjova nje te ftuar, Suarda Sherifi, qe na paska qene edhe basketbolliste edhe Miss, qe thoshte:

"Do te vije nje dite, qe Kosova do te kete jo vetem perfaqesuesen e vet, por edhe ekipin e saj kombetar" smiley

Ku i psonis Fevzua keto mer amani? smiley

Te pakten ta kishin nxjerrur topless, qe te kenaqej njerezia me fushen ku ajo eshte me te vertete eksperte smiley

Merr vesh ti, suada o yll

O Geri, paske shije per femra ti Kokakaro..me fal doja te thoja Kokalari smiley

gezimi i Berishes mas golit

http://static1.demotix.com/sites/default/files/imagecache/a_scale_large/1800-9/photos/1363999776-albania-defeats-norway-10-in-oslo_1897649.jpg

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).