Këtu mund të postoni emocionet e çastit, mllefet, citate, krizat a çfarë të ju thotë mendja e që nuk do të mund ta postonit në tema të caktuara, pasi nuk do të kishte lidhje me ato apo për mungesë vendi.

Ju lutemi (I) të tregoheni të vetëpërmbajtur e të kursyer përsa u përket fjalëve të ndyra dhe fyerjeve personale ndaj antarëve të nderuar të Peshkut pa ujë, pasi administratorët edhe kështu janë të ngarkuar shumë. Ky, siç dihet, është një forum i hapur ku mund të hyjë kushdo, ndaj mos e lini veten të bëheni pre e provokacioneve të anonimëve, që kompensojnë komplekset dhe agresionet në jetën e përditshme në rrjet.

Ju lutemi (II) për artikujt që vendosni të mjaftoheni vetëm me një paragraf ose dy dhe linkun përkatës.

Pa çensurë - 46

307 Komente

Ca behet kur ke dhimbje beli ?

Pret dhe ca dite...

dhimbje muskulore, apo stomakore?

dhimbje beli mbrapa , jo barku .

 

veshkat, ose thjesht muskulore. ke bere ndonje fizkulture te rende dje-pardje?

jo ,

me rendon aq shume beli sikur kam kuaj ne kurriz dhe nuk eci dot lirshem apo dhe ulur nuk rri dot rehat me dhemb shume ,

po ja fus nje tylenol smiley

Aha, po nuk ecën dot nga të djy këmbët apo kryesisht vetëm nga njëra? Po ndjeshmërinë e gjymtyrëve e ke akoma, flori?

eci gati me njeren kembe , se me te dyja nuk shkel dot pernjeher , ec me do shkoj me vone te doktorri familjar

shko tek doktori. nje analize urine urgjent.

na moj na, ca urgjent

grate kete pune kane gjithe jeten, u dhemb kjo e u dhemb ajo

te presi dhe pak se mbase i kalon

mazallah se te lini te heal- esh smiley pak

Elba,

po mire ....cpune ka ky Dinexhadi me dhimbjen tende iher?

 

pse te erdhi keq ty ?  a me m'fal nuk e dija

po kjo sdo te thote se nderrova  menje

 Elba ! Kam frikë se mos ke nevojë për voltoren. Janë shënja ose të hernies diskale, ose të ndonjë lumbago akute. Nuk jam mjek, por kam grumbulluar përvojë se më ka kapur disa herë.

epikriza 

Flori, marrja vesh se ti po dhemb beli yt i mrekullueshëm, ishte si vetëtimë në qiell të hapur.

Flori, mbrapa belit zakonisht qëndron kollona kurrizore... mos qëndron keq kur je në punë/ulur në karrige apo ke ndrit ndonjë peshë të rëndë?, se hernia diskale është gati!

Flori, ik tek doktori, jo internetit se ...

po qe se ke keq ti , dje kemi ngrit pesha ne zyre une dhe menaxherja se kemi rregullu dokumentat me boxes  te medha , files  te ish-puntoreve smiley

e ke muskulore pra. thuaj burrit te te bej ca masazh. pi nje talenol dhe futja gjumit. shiko si do ndihesh njerez. ose ke demtuar ndonje nerv dhe do marri ca kohe.

durim smiley skam ca bej . rrofsh !

kontrollohet kalendari.

smiley
Ka kohë plot! 

A di njeri per kete kanalin TV shqiptar,http://www.tvalb.com/, se me cojn nga nji add ne muaj ??? A jane te besushem dhe "in up and up" apo si shumica e gjonave te lidhura me emrin Albania ? Po patet ndonje keshille dhe eksperience direkte, do iu falenderoj po t'i ndani me "shoqnine"...

Po, bashkepunojne me top channel. E ke tek faqja e top channel.

Do desha nai pershtypje per keto qe jane maton ujtit. A e ka provu njeri apo jo, dhe a jane te kenaq apo te zhgenjyer... Megjithate, falemnerit prej teje...

20 dollare te qelbura ne muaj jane o burre, dhe ke gjithe kanalet shqip

e me o burra me shty diten tashi  e

 

 

 

This video contains content from Made in Etaly, UMG and Acromax GmbH, one or more of whom have blocked it in your country on copyright grounds.Sorry about that.      ps: deri sa të zgjidhet papa, janë të ndaluara videot porno këtu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gjynah !

TRACK LIST
1) Tony Ray Feat. Gianna - Chica Loca (Sharon Yosefov Remix)
2)(Mike Candys & Evelyn feat. Patrick Miller - One Night In Ibiza (StereoHolix Remix
3)Tacabro - Tacata (Ninni Angemi Remix}
4)Sunrise Inc - Nina (Eden ES Shalev Remix)
5)Gustavo Lima Balada Boa (Sagi Abitbul Official Remix)

Alex Mica - Dalinda The Perez Brothers Remix
7)Allexinno & Starchild - Senorita (Sagi Abitbul Official Remix)
8)Where Have You Been (Hardwell Club Mix)

Credit Video:
________________________________________­_____
1.Shoot to Kill Media
2. 5th & Ocean Productions
3. Supermartxe
4. Ushuaia Ibiza Beach Hotel
5. AN IHM PRODUCTION (Terry Church, John Taws)
6. Devin Graham, Cameron Manwaring, Tristan Wright
7. A3 Network Mynt Lounge South Beach Miami
8. PlayHouse Hollywood Steal The Scence.
________________________________________­_______
Welcome TO Summer
╭ ━ ━ ━ ╮ ╭ ━ ━ ━ ╮ ┈ ┏ ┓ ╭ ━ ━ ━ ╮
┗ ━ ━ ╮ ┃ ┃ ╭ ━ ╮ ┃ ┏ ╯ ┃ ┗ ━ ━ ╮ ┃
╭ ━ ━ ╯ ┃ ┃ ┃ ┈ ┃ ┃ ┗ ┓ ┃ ╭ ━ ━ ╯ ┃
┃ ╭ ━ ━ ╯ ┃ ┃ ┈ ┃ ┃ ┈ ┃ ┃ ┃ ╭ ━ ━ ╯
┃ ┗ ━ ━ ┓ ┃ ╰ ━ ╯ ┃ ┈ ┃ ┃ ┃ ┗ ━ ━ ┓
┗ ━ ━ ━ ┛ ╰ ━ ━ ━ ╯ ┈ ┗ ┛ ┗ ━ ━ ━ ┛
 

Who would have thought that someone would have thought of Home Depot and Lowe’s as "lovelorn teenagers", without specifying which one eshte cuni and which goca?

Njeri tek nje artikull per Harold Hotelling and The Law of Averageness.

P.S. Elba, mbarove ti? Se do te pyeste Bredharaku per gjurin qe i therr kur komenton ti tek Peshku.

xhibi une kam hallin tim ti thu br3dharaku

Po thua qe te dhembbythameshumeseBredharaku? Can't argue with that, just that its not hic romantike sic e keni paraqitur juve te dy deri tani situaten...

xhibi i ke lene dore te lire natyres , permblidhe

nuk është lodër dashuria ?

The Rise of the Endless City

In this article, which originally appeared in The Dirt, Jared Green explores how mega-cities- expanding and merging with other cities, fast becoming endless cities – must focus their growth in a productive, sustainable way. Expanding on the theories of Ricky Burdett, a Professor of Urban Studies at the London School of Economics, he explores which mega-cities are doing growth right (Bogota, London) and which are only headed towards increased inefficiency and inequality.

_______

Der Spiegel - Made poor by the crisis: Millions of Europeans require Red Cross food aid 

BBC News - The Children going hungry in America (record levels)

Lol Galliani me floke! smiley

 

Shqipëria e Hoxhës krahasuar me Shqipërinë e Berishës që takoni tani, çfarë kanë të ngjashme dhe çfarë kanë të ndryshme?

Unë mendoj se ka disa gjëra të kontinuitetit që nuk kanë ndryshuar, që janë të çuditshme jo vetëm nga koha e Hoxhës, por edhe nga koha e Zogut, gjëra që vijnë nga koha Osmane, ajo e Zogut, e Hoxhës e deri te e sotshmja. Një nga këto gjëra është korrupsioni burokratik. Kjo është një nga gjërat që gjithmonë ka qenë kështu. Tjetra është paaftësia e administrative, e vendit. Nuk është diçka që varet vetëm nga partia, është më tepër qëndrimi i popullit. Pra, që të marrësh diçka që do, duhet të njohësh dikë në Ministri, të pish kafe me të, pastaj të pish prapë kafe javën tjetër me të, edhe një herë të tretë, e më pas ai të lidh më personin që ty të intereson. D.m.th është njësoj si në kohën osmane, nuk është si një shtet normal.

Edhe tani që flasim kështu është si në kohën osmane?

Po, po.

Po në Kosovë, është e ngjashme kjo gjë?

Nuk di, nuk kam patur këto probleme në Kosovë. Natyrisht që Kosova e para 20 viteve është e ndryshme nga Kosova sot por mua më duket se njerëzit janë njësoj, shqiptarët aty apo këtu, me pak ndryshime, në thelb njësoj janë.

Po për të kuptuar gjuhën që flitet në Tiranë dhe gjuhën që flitet në Prishtinë, keni probleme apo është njësoj?

Po, këtë doja të thoja. Unë shkoja në atë seminar të gjuhës shqipe në Prishtinë për të mësuar, pasi aty flisja lirisht, por ata flisnin diçka që për mua nuk ishte shqip. Për një student që mëson gjuhën letrare, që përpiqet të zbulojë të gjithë lakimet e gjuhës, dhe del në rrugë e ballafaqohet me një gjuhë tjetër, është shumë e vështirë dhe unë nuk kuptoja asgjë. Ky ishte një problem shumë i madh dhe më pengonte shumë të mësoja gjuhën sepse nuk i kuptoja njerëzit fare. Kjo ishte në fillim sepse tani i kuptoj madje i kuptoj edhe arbëreshët tani.

www.shhttp://www.youtube.com/watch?v=0HBr4RmmB...

Lidhjen e kesaj intervistes (te kujt?) me vocal trance mix Feb 2012 s'e kuptova.

Shikoni c'thesar eshte gjuha dhe gjuha shqipe (nuk eshte koment mbi citimin me lart nga Kuteli, megjithese shkrimet e tij jane nje shtyse ne vetvete per te dashuruar gjuhen):

 

HIJE f. sh1. Hapësirë e errët a me fare pak dritë pas një trupi, i cili nuk lë të kalojnë nëpër të rrezet e diellit ose të një burimi tjetër drite; mungesë drite ose errësirë jo e plotë pas dikujt a diçkaje që e zë dritën; faqja e errët e trupit në anën e kundërt të ndriçimit të tij; vendi që gjendet në këtë errësirë, zakonisht ku nuk bien rrezet e diellit, vend që s'e rreh dielli. Hije e madhe (e dendur, e lehtë). Hija e drurëve (e lisit, e fikut, e arrës). Hija e reve. Në hije të shtëpisë (të mullarit). Pyll me hije. Vend (rrugë) me hije. Koni i hijes së një planeti. Ana në hije e Hënës. Gjysmërruzulli i zhytur në hije. Bën (lëshon) hije. I bën hije. Ka hije. Vë në hije. Rri (shtrihet, futet, hyn) në hije. Rritet në hije. Mat temperaturën në hije. Lisit shihi hijen, njeriut shihi mendjen. fj. u. 
2. Errësirë; gjysmerrësirë. Hija e mbrëmjes (e natës). Në hijen e bodrumit (e pusit). 
3. Figura e errët e një trupi jo të tejdukshëm, që pasqyrohet në një sipërfaqe pas këtij trupi, i cili ndriçohet në anën e kundërt; figurë e errët që duket në një pjesë të trupit (figura e kockave, e zemrës etj.), kur e shohim me një aparat; vendi ku duket kjo figurë. Hije e plotë (e gjatë, e shkurtër). Hija e njeriut në tokë. Hija e trupit 
(e kokës, e dorës, e gishtërinjve). Hija e aeroplanit. Hija e një trupi në mur. 
Hija e mushkërive. Gjatësia e hijes. Drejtimi i hijes. Teatër (shfaqje) me hije në perde. E ndiqte pas si hije. 

4. Figurë e paqartë e një njeriu ose e diçkaje tjetër në errësirë, pamje e turbullt e dikujt ose e diçkaje në errësirë a në mjegull. Hije e turbullt. Hija e një njeriu. Hija e një shtëpie. Dukej një hije. Lëviznin disa hije. 
5. Njollë e errët në diçka, pjesë e errët rreth diçkaje. Hijet e faqeve (e fytyrës). 
I ka sytë me hije. E ka lëkurën me hije. 
6. art. Njollë e errët a vija që tregojnë pjesët më pak të ndriçuara në një pikturë. 
Hije e thellë (e lehtë). Dritë dhe hije. 
7. edhe fig. Vend i mënjanuar që nuk bie në sy; vend i qetë larg telasheve e kokëçarjeve; pozitë shoqërore pa rëndësi, pa nderime e pa lavdi. Zuri një hije. 
U struk në një hije. E kaloi (e shkoi) jetën në hije. Doli nga hija. 
8. fig. Diçka që i ul a i errëson vlerat e meritat e një njeriu, diçka që krijon një dyshim për sjelljen ose për qëndrimin e dikujt, që ia prish a ia njollos emrin e mirë; njollë. I hodhi një hije krijoi një dyshim për të. Bie një hije mbi të. Kjo ngjarje i la një hije. Kishte një hije në biografi. 
9. fig. Pamja e një njeriu a e një sendi, ajo që na bie në sy në tërësinë e tipareve të një njeriu a të një sendi dhe na krijon një përshtypje të caktuar; shprehja e gjendjes shpirtërore të trishtuar a të shqetësuar në fytyrën a në sytë e njeriut. Hije e zymtë (e frikshme). Ka hije të rëndë. Mori një hije tjetër. Ka ndërruar hije. Ishte në hije të babait kishte pamjen si i ati, i ngjante t'et. I ra një hije e zezë në fytyrë. Shtëpia kishte hije të keqe (të zezë). 
10. Pamja e një njeriu shumë të dobësuar e të tretur nga sëmundja etj. Ishte bërë hija e vetvetes ishte dobësuar shumë. U bë hije nga sëmundjet u dobësua shumë. 
I ka mbetur vetëm hija është tretur fare, është bërë kockë e lëkurë. 
11. fig. Pamje e bukur dhe e mirë e diçkaje; të qenët i hijshëm; hijeshi, bukuri; pamje, dukje. Hija e vashave. Hija e vendit. Duket gjithë hije. Ka marrë hije dhëndri. 
I ka rënë hije burri. I bëj hije diçkaje e zbukuroj, e bëj të hijshme. I kanë hije rrobat i rrinë bukur rrobat, i shkojnë mirë. Nuk i ka hije të flasë kështu nuk është e hijshme, nuk është mirë të flasë kështu. Shtat e hije, mend asnjë fije. fj. u. 

12. fig. Vegimi i diçkaje, që i duket një njeriu me fantazi të sëmurë sikur e sheh me sy fantazmë; xhind (sipas besimeve fetare e paragjykimeve). Hije e ligë. 
Hijet e rënda. Hijet e bardha. euf. hijet e liga. Hijet e natës. Hija e t'et. Hija e Skënderbeut (e Naimit). Hija e vdekjes. Besonte se e ndiqnin (e kishin zënë, e kishin shkelur) hijet. I doli (iu shfaq) hija e të vrarit. I rëntë hija! mallk. Pastë hijen e vet! keq. Vjen si hije vjen befas, vjen papritur. 
13. fig. Shfaqje a shëmbëlltyrë e dobët e diçkaje; mbresë e vogël a gjurmë e parëndësishme e diçkaje; gjurmë, përjetim. Hija e së vërtetës. Hije dëshpërimi (trishtimi, shqetësimi, dyshimi). Hije gëzimi. Hijet e së kaluarës. La hije diku a në diçka.
* Bën hije diku (bën hije mbi dhe) keq. është, gjendet, është i gjallë, rron pa kryer ndonjë punë të dobishme, bën hije dikujt 
a) i shërben me shumë besim një njeriu, i shërben verbërisht; 
b) e vë brenda në një vend, e mbyll diku; e strehon; 
c) rri pa punë, tund peshqirin, luan derën (pas një tjetri që punon). Nuk i bën hije askujt nuk pengon asnjeri, nuk i nxjerr pengesa askujt. Iu bë hije dikujt 
a) u lidh ngushtë me një njeri dhe nuk i ndahet asnjëherë; e ndjek hap pas hapi dhe i shërben me besnikëri; 
b) e mbron dikë, i bëhet mburojë. Ia hëngri hijen dikujt shih te HA. 

Hedh hije diçka shih te HEDH. I hedh hije diçkaje shih te HEDH. Është (jeton, rron, rri) në hijen e dikujt keq. 
a) është nën mbrojtjen e dikujt, e mbron dikush; 
b) është nën sundimin e dikujt. Rri në hije nuk do të duket, nuk do të shfaqet, rri mënjanë e nuk përzihet në një çështje. Lë në hije diçka e lë në errësirë një çështje, nuk e zbuloj, nuk e ndriçoj. Mbeti në hije diçka nuk u sqarua a nuk u ndriçua. I la hijen dikujt iron. shih te LË. Më marrtë hijen! mallk. vdektë! Të shkel hijen (prapa) dikush shih te SHKEL. E vuri në hije dikë e futi brenda në një vend; e strehoi; e mori nën kujdes, u kujdes për dikë. Nuk bën hije në diell është njeri fare pa rëndësi; nuk e përfill askush. Nuk i bën hije (as) vetes është i pazoti për të bërë një punë, nuk është i zoti për asgjë. Frikësohet (ka frikë, tutet) nga hija e vet është frikacak i madh, ka shumë frikë. Fshihet pas hijes së gishtit tall. mbrohet me mjete e mënyra të dobëta, kujton se nuk ia shohin të metat. Nuk ka hije lisi për dikë nuk ka vend të rehatshëm, që dëshirohet mjaft nga dikush. I la hije të zezë dikujt e njollosi dikë, i hodhi baltë dikujt; e bëri me turp, e turpëroi. Matet me hijen (me diellin) e mëngjesit 
(e mbrëmjes) keq. shih te MËNGJES,~I. Matu me hijen tënde! vlerësoji drejt aftësitë dhe mundësitë e vërteta që ke, peshoji mirë gjërat pa u mburrur; shtriji këmbët sa ke jorganin. Matet me hijen e vet i duket vetja i madh, i është rritur mendja. E mban nën hijen e tij dikë kujdeset shumë për dikë; e mbron. E mban 
(e vë) në (nën) hije të hostenit dikë kujdeset shumë për dikë, e mban në pëllëmbë të dorës. Iu shoftë hija e diellit! mallk. shih te SHUHEM. E vë në hije të rigonit dikë kujdesem shumë për dikë, tregoj kujdes të madh për një njeri që nuk e meriton. Vret barkun në hije iron. shih te VRAS. Lëshon hije pa dalë dielli mospërf. e bën diçka para kohe, nxiton e bën një punë të papjekur. Nuk ia ka shkelur njeri hijen prapa është shumë i shpejtë dhe s'e zë dot asnjeri.

Kater komente peshku per nje hyrje fjalori, imagjino!

(Simpatik koncepti i "Keni edhe -2389 fjale".)

"Mos je hije e fantazme qe vjen te genjesh nje plake te varfer, nje qyqe te neveritur? Fol! Fol! Mos me mundo!"

Ja, kjo eshte nje shqipe nga ato ku floririt i vjen turp nga vobektesia e tij dhe diamantet rrudhen nga dobesi e tyre dhe perlat vene me vrap te fshihen perpas guackash nga shemtia...

smiley, shiko nderkohe shpjegimin e kuptimit nr. 12: "që i duket një njeriu me fantazi të sëmurë", se mos humbisnin rastin te sulmonin "zakonet prapanike dhe besimet popullore". 

Mbaj mend qe pjesen qe citon duhet ta mesonim permendesh. Ate dhe monologun e plakes Nice. Kur fillojne brezi i prinderve te mi te thone vjersha (Esenini dhe Shejkspiri jane me te zakonshmit, ndonje tip fut per kenaqesine time dhe pak Lermontov), me kap nje trishtim, nje ndjenje fatkeqesie, qe nuk ua kthej dot po ashtu. Kushedi sa me keq po behet, nga njera ane, dhe sa gjynah qe nuk jam gjithmone ne gjendje te shoh se ne c'menyre po behet me mire, nga ana tjeter.

T'i dal te keqes perpara? Isha pro perjetimit te fjales nepermjet recitimit, ne rast se nuk u kuptua. Ne lidhje me kete dhe lutjen ka 1-2 tregime te bukura qe kam hasur se fundmi por tema e lutjes eshte gjetke plus nuk dua ta zgjas muhabetin.

monologu i Nices ishte si nje thember e djegur kulaci, kur "rrembehet" ne nje ane, nuk di a e ke parasysh.

Qenke bere gati per dite vere me duket. Kulacin e rrembyer edhe e perfytyroj, por si duallme tek kulaci nuk e kuptoj mire.

Ah, tashi e pash (jom te veni prap smiley )
Po ja, menoje gjeneralin si n.ji kulac te bom mire, po qe eshte rrembyer pak ne nje ane. E ti shko e kafsho tamom ate thembren e djegme.
Disclaimer: cdo perkim me objekte dhe persona reale, eshte puro fiksjonale.
PS: radio tek 104.3 FM ka muzik te mrekullueshme.

Ai ven eshte ven pllumash, sa here te ma permendesh do te te them qe te kam zili. Pika statike te jep iluzionin e kapjes se shpejtesise se vertete, sikur ti nuk je fare dhe ekziston vetem qyteti. Kur 'veni' te jep mundesine pastaj te shohesh te njejten pike nga pozicione te ndryshme plotesohet kuadri.

Per Nicen nuk di c'te them, nuk me mjaftojne kujtimet dhe nuk jam akoma ne fazen/moshen qe t'i rikthehem Kadarese. Sa per thembren e djegme, kafshimi i kesaj eshte specialiteti im smiley

I like it (kete komentgermakufizim) sepse eleminon dynjane politqene qe per komente sjell nje artikull te Meros ose  Ypit me 37 faqe, ne vend qe te vere nje permbledhje dhe nje citat + nje link. Sidomos tani q'jemi ne kohe fushate. 

Tash e tutje also komentdiskurset e Pjerit do kufizohen, cka do i detyroje njerzine te blere VQ-ne, duke jo vetem mencuruar, por duke stimuluar dhe ekonomine, cka ne mos sot, neser, do coje ne hapjen e burses, nje nga Pjerenderrat.

Çfarë arome ka libri  i kuzhinës ?

arome gruaje

smiley Mire, po kshu i bje qe njo pjes e majr librash vjen aromë biblotekareje ( sorry per ket fjalë )

kategorikisht nuk kualifikohem ne rrangun e nje fjale-gjetesi si mjeshter qe je , por casual mund te te them qe kam lexuar dhe shkruar shume dikur , dhe nqs do te nisesha  nga narracioni cdo liber te jepte shijen e tij qe ne shikim te pare

either Saga Forsarajve apo e Bija Montezumes smiley .....pune instinkti , dhe puna aromes , nje mjeshter di ku ve dore smiley

 

...

Komuna Liqenas ka ndezur debatin në Grupin Parlamentar socialist.  Pandeli Majko dhe Bashkim Fino kanë kundërshtuar propozimin e kryetarit të PS-së, Edi Rama, që në seancën e së hënës deputetët socialistë të votojnë pro kërkesës së banorëve të komunës Liqenas për të ndryshuar emrin e saj në Pustec. Rama e ka cilësuar të drejtë dhe të ligjshme kërkesën e banorëve të komunës së qarkut Korçë për të rikthyer emrin e vjetër të saj, Pustec, të ndryshuar në vitet ‘70.

...

www.panorama.com.al

po mire tashi, mua me kujtohet qe ish Presidenti Topi  gjate nje vizite dikur  ne Korce  beri thirrje  pikerisht  per te kunderten.. dmth,   te nderronin  toponimet sllave  te fshatrave,  te cilat jane me shumice  atje,   ne emra shqiptare...  

Nuk me duket eshte e njejta gje. Une s'flas dot per Topin, por ma ha mendja do e kete patur per zona qe jane te banuara nga Shqiptare, p.sh. Corovoda, Bistrica, etj. etj. Ndersa Liqenasi, nga c'di une, banohet nga Maqedonas. Mua s'me duket e keqe ta nderrojne ne emrin e vjeter - ashtu si edhe te behet ajo qe propozoi Topi.

Gezuar Diten e Veres !

si behen keto ballokumet?

kane shume pune dhe duan stil , perndryshe behen tuc maku , po deshe recipe ta shkruaj neser se sonte vajti vone

bej gati tenxhere bakri, lug druni dhe forca krahu smiley

pse duhet martuar nje inxhinier smiley

do martojme Malon, jo inxhinierin; me inxhinierin shume-shume mund te martohemi smiley

C'e doni inxhinierin mi gocaa:

21 reasons why you should date a doctor !
-----------------------------------------------

1. The stethoscope
2. They can give you the gift of "missing them" because they are always at work
3. They can give you a free medical consultation
4. You save yourself the embarrassment of going to a doctor with a water infection!!
5. They are smart!!
6. They know their anatomy well (know what works and where)
7. They are heavy weight party people in the weekend
8. Let's play doctor!!
9. They are well trained to listen.
10. They know how you feel, or at least pretend to!!
11. They always have a strange new story to tell.
12. They offer you a tissue when you feel like crying (it is a reflex).
13. They can stay up all night if you want them to.
14. They can guide you in the gym.
15. Money!!! (Although they work long hours for it)
16. Free medical samples!!
17. They are unshockable!!!
18. They know what you want to hear and say it!!
19. They always try to dress nice!!
20. Interesting conversation
21. They are trained in breaking bad news in a nice way.

You can add more smiley

Mir mir, po vjershen inxhinjerit ia kon bo.

Te shkretet ing, c'presion qe kane nga ajo shkolle, ketej nga ne i kane gdhendur muret, bankat, tabelat, kane c'kane, me figura dhe fjale (pseudo)erotike

smiley
Ahahahaaa smiley

e me goca hapni syte , po nuk qe inxhinier me diplome mos ja-ni tutje-tehu smiley

 

Ana Kove, fituese në “Takimet Poetike të Karadakut 2013”      Të gjitha poezitë e lexuara në këtë orë letrare, do të botohen në numrin e radhës të revistës “Doruntina”, organ i Klubit të Shkrimtarëve Shqiptarë të Kumanovës “Jehona e Karadakut”.  Ana Kove, fituese në “Takimet Poetike të Karadakut 2013”

Pranë pendës së Likovës u zhvillua edicioni i XXI me radhë i manifestimit kulturor – letrar “Takimet Poetike të Karadakut”. Manifestimi tradicional me karakter mbarëkombëtar, organizohet nga Klubi i Shkrimtarëve Shqiptarë të Kumanovës “Jehona e Karadakut”, që nga 11 marsi i vitit 1992, në kujtim të demonstratave studentore të ‘81-shit në Kosovë.

Kryetari i klubit, Sevdail Demiri, tha se këto takime janë shenjë njohëse për Karadakun e Kumanovës e Likovës, dhe në këto dy dekada kanë krijuar imazhin dhe identitetin e vetë letrar-kulturor, bashkë me revistën “Doruntina” dhe botimet tjera të anëtarëve të klubit.

Manifestimin e përshëndetën edhe zëvendësministri i Kulturës i Kosovës, poeti Hajdin Abazi (Lum Haxhiu), drejtori i Institutit të Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve të Maqedonisë, Shefqet Zekolli, etj.

Në këtë aktivitet letrar, morën pjesë afër 40 poetë nga Shqipëria, Kosova, Lugina e Preshevës dhe Maqedonia, shumica nga të cilët për herë të parë prezantonin në Orën e madhe letrare, ku lexuan krijimet e tyre më të reja. Poetët pjesëmarrës të këtij edicioni ishin: Ana Kove, Sabit Rrustemi, Nehas Sopaj, Nexhat Rexha, Adem Abdullau, Marjana Shkurti, Festim Tomorri, Istref Haxillari, Bejtush Memeti, Eduard Sulollari, Bujar Balliu, Sarë Gjergji, Ismail Baftjari, Ornela Musabelliu, Dritan Kiçi, Nazmi Beqiri, Bilall Maliqi, Demush Berisha, Rexhep Abazi, Nehat Ramizi, Rrahim Ganiu, Sadije Aliti, Fadil Curri, Behram Hoti, Burhanedin Xhemaili, Ismail Bilalli, Sunaj Raimi, Nehat Jahiu, Ismail Ganiu, Arben Ibrahimi, Kreshnik Sopaj, Arsim Halili, Eroll Veliu, Bajram Ramadani, Fatos Rushiti, Ali Qerimi, etj.

Juria në përbërje Nazmi Beqiri, Sarë Gjergji dhe Bilall Maliqi, ndër krijimet më të bukura letrare bëri këtë përzgjedhje. Vendi i parë iu ndaj poetes Ana Kove nga Shqipëria për poezinë me titull “Lumturi në hije”, vendi i dytë poetit Ismail Baftjari nga Kosova për poezinë “Mesazh hapërimi”, dhe vendi i tretë u nda mes poetëve Ali Qerimi nga Maqedonia për poezinë “Jam vullkan në pleqëri” dhe Rexhep Abazi nga Medvegja për poezinë “Mos...”.
 

 

Yllpress

 

Nostri praeses scit linguam latinam smiley

shit e çar shiti fratello

Une ende nuk e kuptoj perse Berisha (meqe eshte edhe mjek) nuk ka propozuar futjen e latinishtes ne mesimdhenien ne Republiken e Shqypnis. Ndoshta me lexon dhe del e thote pasandaj. Nishani nuk kualifikohet dot fare me ate "Franciscum", qe nuk quhet dot i "I", sepse eshte i vetmi me kete emer deri me sot. Injorance palcore.

aman se dhe atë e ka gjetur me ne. s'di ça t'na mësojë më parë. gjermanishten, norvegjishten apo kinezçen.

haet me popujt e gjallë ai, vëlla, jo me të vdekurit. thuaj që jemi kokërr dërra ne se ai na ka dal borgjit

smiley

kjo po qe qenka vjerre

smiley

kush po ma pjek nje kafe mu smiley

Pesedhjete krushq ti or mik ti due,
Te tan n’arme te jene hazrue.
Pesedhjete krushq kam me ti çue,
Veç nje bese t’ma mbaje Kurbini,
Gjalle a vdek nusen t’ma bini!

sa e frikshme smiley, nga cila zone vjen kjo o emigrant

sa keq smiley

Keto s'jane fotot e sivjetshme.

In order to evolve, chaos is necessary.

Life is nothing but a continuing cyclic journey of surprising “twists and turns” that at times, appear contrary to the direction in which we are wanting to head. In fact, the road may abruptly stop throwing us in the opposite direction. Leaving us in a tailspin; confused, angry, bewildered, and uncertain as to what our next step is supposed to be. Instead of calmly reassessing the situation to note what “new” element may have been added, and how THAT element can enlighten, inspire and propel, we usually end up in a panicky state, trying to “hold on” or “get back” what we assume has been lost. Nothing has been lost.

So many times, people pursue things vehemently, that in the end bring them nothing but unhappiness. And, other times people seek after things for the wrong reasons, either to please another or because it will make them a lot of money, supposedly. Neither of these objectives can ever fulfill. Letting your life unfold naturally without a preset determined course of action can offer opportunities more than you could ever dream up or imagine.

In order to evolve, chaos is necessary. The universe is continually throwing itself out of balance in order to maintain equilibrium. Nothing remains static. Change is inevitable and vital. Maintaining a rigid attitude which does not allow for variance will do nothing but cause you to age before your time. Be spontaneous and natural. You can not stop what is going to happen anymore than you can change the color of your eyes. It’s important to become more flexible. That’s the only way you are going to have any fun. Who cares if things don’t go exactly as you planned? Stop filling your mind with expectations. Expectations are designed to bring forth disappointment. If it’s not natural and convenient for you and to you, don’t do it. Otherwise, you will end up resenting the person or event.

Enjoy your life

April 18, 2010

Horoskopi? smiley

smiley parashikimi motit smiley

NYTEryn Green  has joined Adrienne Rich, John Ashbery, W.S. Merwin and Jack Gilbert on the illustrious list of winners of the Yale Series of Younger Poets prize, the nation’s oldest annual literary award.

“Page of Swords,” a short poem from the collection:

So take care of yourself, learn how
to take better pictures, breathe
into your hips, braver please
give love credit for
the way I live
that call me 
kind of feeling
frenzied, lupine,
the card I draw
blushing in your breast
pocket undressing
freedom I know you
know you understand

_____________________________________ .

0:39:62. elba !!!

Një seri studimesh dhe artikujsh nga Gilles de Rapper, kryesisht mbi kufirin Greqi - Shqipëri dhe ndryshimet që kanë ndodhur aty me popullsinë lokale, e gjeni këtu.

herkuli shqiptar smiley

qyqa sa i shpifur

S'mund te behet me i bukur se kaq brenda kritereve te sportit qe ushtron, as ai as koleget e tij.

Me vjen mire qe eshte shqiptar dhe ka arritur deri ketu, besoj se aspektet estetike i ka vete parasysh, fundja ceshtje shijesh mbetet. smiley

mua mu duk se ishte photoshop anyways

E zhdukin me gjithë familje sapo botoi librin me të vërtetat e 11 shtatorit!

 

11Ish piloti, Phillip Marshall pas publikimit të librit të tij me të vërtetat dhe ato që fshihen pas sulmit terrorist të 11 shtatorit, zhduket misteriozisht sëbashku me familjen e tij!

Librat e tij për konspiracionin e ngritur për 9/11 “The Big Bamboozle:.9/11” dhe “Lufta kundër terrorizmit” shqetësuan shumë ata të cilët fshihen pas sajimit të këtyre ngjarjeve të mëdha.

Gjatë periudhës së përpunimit të fakteve dhe të dhënave që ai kishte grumbulluar dhe po i pasqyronte në librat e tij, ai shpesh herë e kishte akuzuar qeverinë e George W. Bush, duke dhënë dhe detaje tronditëse.Marshall

Marshall kishte deklaruar: “Arsyeja e vërtet që sulmi ishte i suksesshëm, qëndron në atë të një aktiviteti të brendshëm ushtarak të koordinuar mirë që trajnoi piratët e aeroplanëve. Disponojmë me dhjetëra dokumente që faktojnë 100% se ky trajnim fluturimesh specifik, u bë në Kaliforni, Florida dhe në Arizonë, 18 muaj para sulmit”.

Madje, Marshall kishte deklaruar hapur se pasi të publikohen librat e tij. do të krijonte shumë armiq dhe armiq të fuqishëm dhe të “padukshëm”, ndërsa ishte prononcuar për këtë në shumë radio dhe kanale televizive.

Në raportin e sherifit ku ai banonte thuhej: “Phillip Marshall dhe fëmijët e tij, Marcaila Marshall 14 vjeç dhe Aleks Marshall 17 vjeç, u gjendën të vdekur në shtëpinë e tyre. Shkaku i vdekjes ishte një plagë e përbashkët që kishin marrë të gjithë, një plumb në ballë. Vërteton dhe mjeku ligjor. Gjithashtu u qëllua me armë edhe qeni i familjes në dhomën e gjumit”.

Ndërsa e ëma e fëmijëve ndodhej në Turqi e ngarkuar me punë ku në shtëpi ndodhi kasaphana!/alb-observer.com

pse e beson ti gjembi ?

Ke te besoj, ate qe vec kete gjeten per te hequr qafe qeveria nderkohe qe ka 27,386 libra per kete ceshtje?

sot ne fakt si besohet as bluzes qe ke vesh

gjembi eshte shume naive. Kshu e rrejti dhe xhibi, me koleksionin e pullave ne bodrum

br3dho sikur ska lezet . pastaj gjithe ky  idhtim dite shtune , cdreq ke

e kisha llafin qe beson cdo gje qe i thote qeveria, njesoj sic i besoi xhibit dhe pastaj e pesoi

Ti ke eksperiencen e motres tende qe i besoi PD-se apo jo?

une mendoj t'i lejm jashte blogut historite e dhimbshme famlijare, gjembi

po kam pershtypjen se nuk e kam idene se per ca e ke fjalen , edhe skam si ta di  

ore ka mundesi te ndaloni keto fjale pa lidhje juve ?

falemnderit per mirkuptimin, Elba. Te njejten gje pres dhe prej gjembit. 

ore seriozisht e ke ti ? 

Elba, nuk mund te them me shume ktu po te lutem, mos e gjyko gjembin nisur nga historia me xhibin. Mbase ka qene thjesht nje incident

sma kuptove pytjen smiley

ama dhe ti kuptoke shume gjembo .

pyetja ime kishte te bente , deri ku arrin misherimi i budallallikut

s'ishte per ty o Elba, ishte per bredharakun

aha ok

Ca ka ndodh?smiley peace.

he me pra mo foli icik

Gjembi me duket me ore jo te mira , po do kerkoje falje jam i sigurt.smiley

Bo s'ju le dot gjysem ore vetem se do ziheni. smiley

Juve te tjerit pse s'i keni ndare? smiley

tashi qe erdhe ti xhibo , po iki te flej rehat , edhe mos thuj pse si keni ndare , se mjan be krahet cope tu i nda , shyqyr qe erdhi ene tafuti smiley

Ca ka per te qeshur me nickname of zotni Tafuti? 

Shiko qa bente bota nderkohe qi juve ziheshit.

 

xhibi a pi kosove je a ?

t'ëmën e s'ëmës. të rrosh në gop të s'ëmës e të na përcjellësh lajmet në shqip...

 

Shqiptari Alket Rizai, ka marrë peng 6 oficerë grekë të burgut grek në Malandrino. Mediat greke bëjnë me dije se një triller i vërtetë po ndodh në burgun grek, ku frika dhe tmerri ka pushtuar policinë greke, nga Alket Rizai, i cili konsiderohet si një nga personat më të rrezikshëm me precedent penal në këtë vend. Bëhet e ditur se Rizai ka mundur të fusë një bombë dore në burg, me të cilën dhe ka marrë 3-4 roje burgu dhe të burgosur të tjerë ku thuan se Rizai është nën efektet e substancave të drogës. Rizai kërcënon se do ti hedh në erë pengjet e tij. Në burgun e Malandrino janë grumbulluar forca të shumta policie. Alket Rizai veç çështjeve të shumta penale në ngarkim, dallon nga të gjithë pasi ishte ai i cili organizoi arratisjen spektakolare me helikopter së bashku me një tjetër të burgosur të famshmin Basili Paleokosta, i cili ende vijon të jetë i lirë.

ups , car behet mo kshu

nqs eshte nen ndikimin e droges brenda ne burg ? ! perfundimit ja paskem friken

Kush e ndjek Big brotherin? smiley

Mire juve te Amerikes, Kanadase dhe Kostarikes qe s'e festuat Shen Patrikun, po juve te Shqiperise qe i ndiqni festat e te tjereve e festuat apo jo? 

smiley

Eshte neser prape kjo festa ?

Jo, ishte sot, po juve cqt festojeni dhe neser se ka para NMN sa te duash tani qe eshte kohe votimesh, se Bode ka thene qe asgje e keqe s'e gjen vendin nese borxhi shkon deri tek 72% e PBB-se, sa kohe qe eficienca e blerjes se votave eshte mbi 69%  smiley

Po mer po se kollaj ajo pune , leke per te tere...

Ore se s'te kam pyetur, cmimin e blerjes se votave me shumice sa e keni? 

S'eshte ide e keqe per biznes, mbase hapem dhe nje faqe interneti, them se do kemi shume klientele, sidomos nese i premtojme njerzve qe 5% te fitimeve do i bejme donacion per OJQ-te qe kontrubojne ne monitorimin e votave.

Po nje fshat me tre mije banore diku tek 52 kilo Leke .

Me fshatin na bie shtrenjt se do duhet te cojme dhe internetin ne fshat plus kompjuterat ne menyre qe fshataret te lexojne reklamat e faqes, por dhe ka rrezik qe kompjuterat do ti kujtojne fshatareve nismen NMNore "Cdo fshatar, nje gomar + nje iPad mbi samar" dhe do na hapen telashe smiley

Ehuuu sa prapa qenke ti , fshatari jone ka kohe qe e ka iPad -in mbi samar dhe veten mbi gomar or shok smiley

Kam nje pyetje- kush e ka kete blog, admin, krijuesi? 

Llazar Qirici. 

Pse si qe puna Ms Llastica, deshe te hapesh dyqan zarzavatesh aty ke qoshja anash Pa censures a si? 

jo xhibi, thjesht kuriozitet. Meqe Kjo tema ishte aktive mendova te pyes ketu. smiley

Formalisht, lexo Mbi Peshkun. Ne realitet, flitet qe keta jane njerez te infiltruar ne rrjetin shqiptar ose nga baxhanaku i Fidel Kastros ose nga nje shoqate anonime bamiresisht qe kane simpati te vecante per familjen mbreterore Zogu. 

Se kisha pare kete mbi peshkun all way down. smiley. Me beri pershtypje - 'nese hasni veshtiresi nga nje grup anaresh qe njohin njeri tjetrin ju mos u trembni, mes rreshtave te serte mund te gjeni dhe dashamiresi' . Thanks xhibi . 

yep!

 

 

*Peshqit mund te jete me dashamires me ato qe vijne nga familje kulagesh apo qe kane pase lidhje me ballin.

Ne te serte? Ne jemi pambuk te bute, like a baby's bottom, kur thote ajo shprehja gramshiote. 

Edhe keta qe bejne si te serte, si PF me poshte fjala vjen, veri nje video me martesa merimangash ose me diplomim kecash dhe ke per te pare si do ti rrjedhin qyret nga emocionet.

Xhibo, mos u dorezo. Ai qe te pallo (ne dru), ai te do, thote populli.

Hajde rime e pandergjegjshme hajde! Dhe per nje varg tjeter dhe u beka si ato strofat e Khajamit. Xhibo detyre shtepie: Gjej vargun qe mungon.

S'e di ku e kishe fjalen ti, po mua me del e munguar e gjithe kjo strofa:

Dhe posa ne Peshk doli dielli e kendoi gjeli,

Llastica lau syte dhe therriti "Portat celi!

Merr sapllaken dhe eja me 'gatuaj' se u plakem

Dhe mbeta si qershijat pas se vjeli." 

Nuk besoj se ka njeri që nuk e njeh, apo nuk e ka parë filmin "Fight Club". Mu kujtua një nga citimet më të famshme të tij, pikërisht kjo:

You are not a beautiful and unique snowflake. You are the same decaying organic matter as everyone else, and we are all a part of the same compost pile

Një nga motivet kryesore të Fight Club, është ai i kompleksit të Edipit. Madje në qendër ka dhe rolin e Zotit, të cilin e përshkruan diku shumë mirë, kështu:

The mechanic says, “If you’re male and you’re Christian and living in America, your father is your model for God. And if you never know your father, if your father bails out or dies or is never at home, what do you believe about God?

Vazhdon rrëfimi për Tyler Durden:

How Tyler saw it was that getting God’s attention for being bad was better than getting no attention at all. Maybe because God’s hate is better than His indifference.

If you could be either God’s worst enemy or nothing, which would you choose?
We are God’s middle children, according to Tyler Durden, with no special place in history and no special attention.
Unless we get God’s attention, we have no hope of damnation or redemption.
Which is worse, hell or nothing?
Only if we’re caught and punished can we be saved.
Burn the Louvre,” the mechanic says, “and wipe your ass with the Mona Lisa. This way at least, God would know our names.”

A mund të shërbente kjo si metaforë, për Shqipërinë dhe Evropën? Sidomos ajo "special place in history". Well, përgjigjen e japin këta tanët "anti-teistët": Dua të shkatarrohet Kisha Katolike, NOW!!! 

So, do u see the gorilla now? 

And we are getting God's attention:

 @StefanFuleEU: Albania delivers on "creativity". Is nationalism in a form we hear it from Tirana really based on Euroatlantic values?

Sa shume e paske ndrru pllaken per sa i perket teizmit, ti mer? Ti sikur ke pas qen Samharrist i thekur, me c'mbaj mend.

Yes. Kam qënë. 21-shi was a life changer. Unë ngelem ateist filozofik though. Po jam ateist i krishterë. Si Zizeku. Ajo që besoja unë, ishte se shqiptarët e kishin fituar aq ndërgjegjësim civil sa mund t'i përgjigjeshin moralisht asaj ngjarjeje. Nuk ndodhi. Kështu që kjo më bëri të pyes veten pse? Kjo më bëri të zbuloj shumë gjëra. Një nga ato, është se arketipi përgjithësisht, i ateistit shqiptar, apo më mirë, i të çfetarizuarit, është vetë problemi, dhe jo zgjidhja. Nga ana tjetër, mora vesh se "feja e shqiptarit" është një lloj monoteizmi rudimentar. Fe, me forcat tona. E shumë të tjera. 

ik pirdhu. orange.

I Am Jack's Complete Lack of Surprise

You are not a beautiful and unique snowflake. You are the same decaying organic matter as everyone else, and we are all a part of the same compost pile.

mund te kete drejte , por eksperienca dhe jeta e ketyre flokeve te bores varion ne temperatura te ndryshme.   perfundimi eshte i njejte , me nje dallim , shpejtesia mund te menaxhohet smiley 

Duhet indeksuar blogu i Shinasiut tek Peshku?

Nje djale i ri s'po gjente dot pune, ne deshperim e siper vendos foton e vet ne gazete, poshte te ciles ka shkruar adresen e vet dhe nenshkrimin "100 mije ne krevat, 50 mije ne divan, 25 mije ne dysheme".

Pas dy ditesh troket dera, e hap ky dhe stepet, eshte nje plake me nje shuk parash ne dore. Djali heziton per nje moment pastaj e fut brenda, i merr parate dhe i numeron, jane fiks 100 mije.

"Ne krevat?" pyet djali.

"Jo jo, kater here ne dysheme."

 

...

 

- Doktor, a ke ndonje gje kundra kolles?

- Jo jo, s'kam asnje problem me kollen, kollitu lirisht.

 

...

 

Dy adoleshente qe po vinin verdalle ne park shikojne nje plake ne nje stol, ulen aty dhe fillojne muhabet me te, e ngacmojne per kohet e vjetra.

- Neno, putheshit ju me burrin tuaj ne ate kohe?

- Ehe, putheshim. 

- Ledhatoheshit?

- Po dhe ledhatoheshim...

- Po 69 benit? 

- Jo more bir, ne '68 me vdiq burri. 

 

...

 

Mami: Beni merre pak babin ne telefon.

Beni: E morra o ma po me doli nje femer dhe e mbylla telefonin.

Sapo vjen burri ne shtepi gruaja i bie me tigan kokes.

Burri: C'pate o grua?

Gruaja: C'pata eeee? Beni cfare te tha ajo femra ne telefon?

Beni: Abonenti qe keni kerkuar eshte i padisponueshem. 

Do Re Vi Bra Tor Dhe Ti?

A vocal coach in Canada is creating a lot of buzz with his titillating technique for improving his students' singing skills: He puts sex toys on their throats.

Firmosi kundër Ramës në janar, Kushi: Hodha firmën mbi një letër të bardhë smiley

 

Reagimi i kandidates
Në një reagim të shpërndarë nga Partia Socialiste, kandidatja për deputete në qarkun e Elbasanit, Evis Kushi, u shpreh se firma është e saj dhe se është dhënë me mirëbesim. Kushi thekson se kishte firmosur para një letre të bardhë, pa e ditur se peticioni kishte karakter politik. “Kam firmosur fare sinqerisht mbi një letër të bardhë, pasi m’u tha se ishte fjala për një nismë jopolitike, ku kërkohej bashkëpunimi i të gjitha forcave politike në funksion të integrimit. Por, fatkeqësisht, ajo nismë s’ishte aspak jopolitike dhe aspak në frymën e bashkëpunimit që u tha se bota akademike ia kërkonte politikës për të mirën e vendit. Përkundrazi, ishte pjesë e atij politizimi të skajshëm që po e rrënon nga themelet botën akademike, duke e kthyer universitetin në një hapësirë asfiksuese për lirinë e të menduarit. Ky politizim skandaloz, në dhunim të lirisë akademike, është një nga shumë arsyet që më nxitën t’i them “Po” ftesës së Edi Ramës dhe PS-së”, tha kandidatja Evis Kushi. /Panorama

Hapi me ne fund koha ne Toronto smiley

Mirmengjesi smiley

 

ka ikur - (minusi) apo akoma?

New Jersey, fruta shitësi fiton 330 mln $ dollarë në lotari
http://www.balkanweb.com/fotoAlbum/

 

Ky i paska mbyll hallet , po si sme bie dhe mua nje llotari se do t'ja heq gjithe shpenzimet e dasmes ciftit fitues qe martohet nga PPU-ja smiley

Ju ka ardhur edhe juve te tjereve nje ftese nga vellai Barat ne mesazh privat?

Po, mua me erdhi dhe u regjistrova atje. Dukej vend i lezecem, me stilin e dikurshem te forumeve. Na nxori mallin.

mua me erdhi perpara 18 minutash. Po nuk do ta perfill fare. Une nuk e ndroj PPU-ne se pastaj ku do te gjej si ty psh?

pse u bezdise ti zogu i vogel?

Zogu i vogel e ke per tet moter besoj.

Nuk u merzita, bera pyetje.Vec ti e venusi pasket kujtuar se jam merzitur. Qenket ne unison smiley

Po pra me erdhi dhe mua nje mesazh , se hapa fare  , perkundrazi e fshiva se thash mos ishte virus

po pse mi Elba te shkon mendja per keq direkt? smiley

Po me gjejne te vogel ( marshalla ) smiley edhe perfitojne nga rasti smiley

O Elba, po te nisa un moj nje mesazh me nje link qe te lexoje nje artikull per temen qe po diskutoje me lart smiley Nuk e postova ketu se mos thonin se po i bej reklame kompanise ku punoj. Eshte nje artikull i buletinit informativ te kompanise  qe botojme cdo muaj.

P.S vetem ty ta nisa. 

O Alidea jo moj shpirti , ate tenden e kam rujt smiley  se dua ta lexoj me nge ......mos o Zot te fshij une ty !!!!!!!!

po flas per nje tip Barat qe me ka cu mesazh privat si juve te tjereve ........dhe tashi me nisi prap , mire pra me dhune u pa puna smiley  Barat po vij iher nga lagja juaj te shoh ca halli keni smiley

hahahha po beji block mi smiley 

aq shume e vrava menjen se se mora mundimin as te mendohem me gjate smiley

no mesazh ketu... nuk e du hic, po se si u ndjeke kur je i vetmi qe nuk e merr... damn... 

 

sa xheloz je me.......na me te nis une mesazhe private ty per inat te ktyre gjithe diten

ik, nuk e du....

edhe ti Bama ke frike nga viruset?

u them vetem gud llak...

Uaa po refuzon Elben? smiley

Gjembi u gzove ti ?  smiley

Jooo

Ty Bama u munova me te pyt dje ne pm a te pelqeu pergjigja per pytjen mbi protesten qe me bere  por me kishe bere block smiley  

 

Ha me Bame po tashi ??

U??? nuk e dija qe egzistote mundesia me bo bllok.

Te lexova, po nuk tu pergjigja se jam ca si grindavec me thone... Ne fund te gjith ikin te pakenaqur. Ti dukeshe e lumtur me arsyet e tua, e mendova, kush jam une te prish lumturine e te tjereve. smiley 

Nejse doja te te shkruaja qe mirpres cdo keshille dhe nga larg ne lidhje me protestat. Faleminderit qe nuk ma prishe lumturine pra smiley

Shi shi ky barati me gjeti dhe mu smiley po direkt e bllokova.

Admina merrni masat smiley

Pse moj, c'te beri qe e bllokove?

He mo, c'jane keto ftesa ilegale qe bejne nepermjet ppu  ? smiley le te hargjojne ca leke ne faqebuk me suggested page po deshen te jene agressive ne marketing smiley

Mua me pelqen qe ndermarrin nisma te tilla. S'po bejne gje ilegale e s'po bejne per leke. Me qellime te mira jane nisur. smiley

Bledar Morina ( C'ne ky nik btw ?)  un keto nismat nuk i klikoj me u ba nami smiley e kam riformatu se fundmi lap topin smiley 

Aha, ok, paske frike virusesh. Tjeter mhb. smiley

Mesazhi `vella` eshte nje oferte per nje forum tjeter, valle mos kerkon te largoj peshqit ne forume me interesante, apo eshte dicka tjeter? edhe mua me erdhi nje mesazh prej `vellait` mu be qefi mu duke sikur ishte vertet vellai im qe kam kohe  pa e takuar!  

Po pse nuk shkroi vella/moter?

U c'na i paske trembuar peshqit,more Barat.Ku jane mesuar keta me mesazhe private,hera e pare qe marrin.S'eshte peshku si forumet e blogjet e tjera,ketu ka seriozitet te papare.

ca ke Venus, kush t ka besdis ne privat? hapju shoqnise smiley

Jo,jo,une nuk ankohem per veten time.Ja ,u shqetesova per peshqit.I ka vene Barat ne mendime te thella,sa po i shperqendron nga temat serioze.

PS:une s'kam marre sms nga Barat.Di ku vete ai.smiley

Baraku po eksperimenton sjelljen e peshkut .dhe ja doli,shife si u mblodh tufa sardeleve pas nje spami smiley

Ty si duket e di qe se ha karemin smiley

Me ka ik oreksi kohet e fundit S'me tundojne me.smiley

S'me tundojne me

smiley

Qenke ti me duket qe e paske derguar smiley

Gjembi,nga e nxorre kete konkluzion?

Ngaqe e gjete problematike pyetjen time.

Shaka lejohet?

po jo ,mi goce.Nuk u nisa thjesht nga ty.pashe shume peshq qe po ndiheshin te kercenuar nga Barati dhe s'po e kuptoja pse-ne.Kur dikush reklamon nje faqe forumi,cfare ka ketu per t'u shqetesuar?

Did I have a déjà - vu? Sikur postova ketu une? smiley

HAHAHAHAHA...sa kam qeshur me kete langon!!

Albano BOGDO te 2XL. 

Une nuk kam nje sekret, kam disa..kam nje vargmal sekretesh te rendesishme. E para njeher qe e di qe do ju duket si bomb , keshtu e cuditshme po une jam nga Vlora dhe sjam gangster. Ska mundesi do me kete bere plaka me ndonje delviniot. Ca te bej me mbyten keto sekretet , se marr vesh sesi me lene akoma ne Vlore te jetoj. Kjo qe e para, e dyta SDI NOT, jam skandal fare plako, mbytem ne vaske te them, u bera 60 vjec me lan mamaja se mos mbytem. E treta qe vazhdoj te mos e marre vesh sesi vazhdojne ma falin ne qytetin e Vlores, sdi te ze peshk , edhe ne akuarim ta kem nuk e ze dot! Jam kaq skandal ne lidhje me peshkun sa shkoj ne restorant peshku e marr mish a derebardhe. E pesta, me e rendesisshmja skam hipur ndonjehere ne skaf! Maksimumi kisha nje dyshek noti roze, shkruante i love u forever . E teta, e di qe ne nga Vlora sna falen keto gjera po jam 25 vjec jam i virgjer akoma dhe me kryesorja nga te tera qe se di si sme kane futur topin ne koke e te ma plasnin : JAM NGA VLORA PUSHIMET I BEJ NE DURRES 15 DITE! Me skandalozja nga te tera e dyta, jam nga Vlora jam tifoz me Korcen, lash nam! E teta me kryesorja me shijon te flas me theks tiranc e vlla ku di une me pelqen! E fundit qe sna falet fare po fare eshte se kam qene ne Itali e punoja ragazza pompom..po mos i thoni njeriu aman se po vajta ne Vlore mi ben kukurec!

p.s. ajo tifoz me korcen njeher ,nuk durohet fare!!

E teta me kryesorja me shijon te flas me theks tiranc e vlla ku di une me pelqen!

Nuk eshte i vetmi, ka edhe ketu tek PPU te tille.

Si eshte puna?

Sa mire dolem te gjithe  nje bark   smiley , o vlla o moter

fjala vella/moter eshte terheqse,  nga nje i panjohur, tentative ku tjetri te jep besim, siguri  si fillim pastaj eshte pune tjeter! 

po mu pse s'mpaska ardhe ftese hic kshu ee ? smiley

U kerkova ndihme admineve, erdhen ne kohe keta, jo si policija jone smiley

jane polica socialiste kta pranej smiley

po c'i do moj rri se je rehat keq per barakat e tyne je ti

i ka shpetu emri jot se ishte nate mrame , edhe diversantet bejne gabime qysh kujto ti , jan afysa ? smiley

Hajde kamza 200 leke - se u nis fugoni Barat  smiley

as mu sma paskan vare hic smiley

Me nje fjale na paska perzgjedhur neve me te mireve me ftese byrazeri smiley

O Brad do thoja i llaf smiley  po kam hall se me zemrohesh smiley

 

mo mire mos e thuj smiley

Brad  smiley

ps. Xhibi mos u skuq hic si speci , po hap syte ndrro nick se kan ardh ufot ktu ,  dhe neve qe kemi marr mp - na e kan vu synin

ti vine - xhemal shkoza

per vete e kam zan - abebe bongo

Elba, cut it out now . Joke is over . E lodhe shume, me gjithe keto versione tip barati. Sikur cte erdhi.. I am not laughing anymore. Sa hengra dhe lunch! I feel good now. 

si urdhnon . tjeter ca do te rri apo te iki ?? smiley

Po ti rri pse s'iken?

eshte e vjeter ajo gjembi , gjej ndonje te re smiley

Gjeti edhe Barati momentin per te derguar ftesa...smiley

jam nga Vlora jam tifoz me Korcen, lash nam! 

smiley

Paska qene orakull kjo pacensura 47 smiley perkoka me 47%

47 moj mos ardhsh kurre

zuri Soros EdRamen me gure

 

P.S. Elba, kishit ndonje mendje te keqe juve me Alidean? smiley

ca ishte ky muhabet me mendje keqe me smiley

xhibi gjithmone rehat

per te rrofshin grate ! smiley

Pateko, si perfundim qa te ka ipresionuar kaq shume me kuqovaret sa te leshoi dhembi leng qepare?

Xhibo. Jane shume qeflesha dhe seksi. Probabiliteti per te kap Kucovaret eshte shume i larte duke pas parasysh qe meshkujt andej jane shume te vrame smiley

Ti i ke qef se jane te kollajta per tu kap, apo se jane leshqefa...m'fal per disleksllekun, qeflesha?

Dhe c'jane gjithe keto krahnizma, ne mezi po luftojne stereotipet negative te malokut ne peshk ka 13 vjet, ti tani na sjell stereotipet seksuale me konotacione vende-vende negative. What happen to shprehjet tip p eshte si pizza, etj, apo ngaqe pizza s'eshte ushqim tradicional shqiptar?

Me teper prej leshqefit....se kur kane lesh kane edhe me shume qef....eshte hormonale. Fee-ja mund te na e shpiegoje me mire korrelacionin e leshit me qefin smiley

Ti po thua qe paraardheset tona shimpazete ishin me qejflije se sa ne?smiley

duke pas parasysh qe meshkujt andej jane shume te vrame

keshtu thone kucovaret apo keshtu mendon ti?

Fee-je....pe Kuçove e ke bandillin qe te dogji moj çupe? 

Isha thjesht kurioze cila pale e thote, ca ka ketu per te djegur smiley

E thote pala Kucovare smiley

eee fol ti pra, une pernjemend thashe se  mos po i beje qejfin vetes ndaj pyeta.

Patetiko,
dy mundesi ka: ose fee-çka s'ka bandill -> prandaj vret kohen ketu, si ne smiley
ose fee-ja ka bandill edhe e ka pe Kuçove e eshte i vrare, dmth jointeresant*, prandaj konfirmohet hipoteza jote. Win-win pateko!
smiley

*te pakten jo sa peshku,smileysmiley

Kriskull, Allahu ben sexy ate qe do, mos u perpiq te besh permbledhje hamendesimesh, se do zhgenjehesh.

epo keshtu jane shkruar edh etekstet e shenjta, o flori smiley

Tekstet e shenjta thone qe E Verteta eshte kaaaq e bukur, sa ti nuk e sheh fare, ashtu sic nuk me sheh dot mua ketu ne peshk. smiley

une shoh te vertete pas te vertetes kur ju nuk keni arritur akoma tek e verteta e pare, dmth ajo pas genjeshtres se realitetit monoton. po pak a shume njelloj jane te dyja, mo su mundo. bej karagjozen aty ku je. smiley
ika.

trentakumlude

dmth trentakumlode, una jo tina! smiley

ik bir smiley

Alberi. Punoj per immigration ne USA. Ta kam fut emrin ne database. Nuk futesh dot me ne United States of America, si gjaknxehte, nevrik dhe high risk per i dhunshem.Si do ja besh tani? Si do e kapesh Ronin? smiley

Do vi vet ai qe qendron pas Ronit. smiley Ca ke ti, ka çeçua edhe biçak edhe krimb per grepin.

Ti Llastica ben si e urte po shif, paske kap dashnor n'emigracion, Mr Alber Del Toro me origjine nga Leskoviku por otherwise me pikpamje durrsake per jeten.

Mimoza, you just fired yourself.

Ajo nuk tha ne ça pozicioni, pozite. Mund te jete edhe pastruese. smiley

Mire Alberi. Good luck smiley

Me nje llaf gjembi qika supervizore n'emigrejshe dhe tani qi pa llasticen tu shantazhu kriskullin per kushedi ca arsye te erreta mesazhepeshkprivatore, e kercenoi me perjashtim nga puna, pastaj mendoi "Po sikur te jete dhe menaxheri im antar Peshku?".

Pu pu sa felle shkokan keto gjera. Mire bejme ne qi s'mesazhprivatintrigojme, kemi qa kemi i themi ketu ne pjubslik..

Po jo mo xhibi. Une po try te ul gjakrat qe u nxehen ketu dje per Salen. Sja vlen them une. lol

S'di gje une, qa ndodhi, ec tregoni, kush shau ke, kush kercenoi me vrasje, dhe a kapi njeri dashnore dje ketej nga paqensura nderkohe qe ne benim politike a jo?

xhib pse m'doket mu qe ti je ai gazetari  shoku Qazos smiley

gazetari whom for what mi shoqe? smiley

Ne vend te na qiash hallin qi po na i kapin keto zoqkat e reja ketu keta te largmit nderkohe qi ne qajme hallet e kombit, na ngaterron me gjera qi si dime...

Shume merresh me politike dhe ti smiley

Oscar Pistorius mund të marrë pjesë në gara!

 

 

 

 

Atletit të Afrikës së Jugut, Oscar Pistorius, i cili akuzohet për vrasjen e së dashurës së tij, do t’i lejohet të udhëtojë jashtë vendit.

Gjykatësi ka thënë se atleti olimpik mund të lërë Afrikën e Jugut dhe të marrë pjesë në gara për aq kohë sa nuk shkel kushtet e lirimit me kusht.

Ai po ashtu do të lejohet të kthehet në shtëpinë e tij në Pretoria, ku Reeva Steenkamp është qëlluar për vdekje.

Pistorius mohon vrasjen e vajzës 29-vjeçare, duke thënë se ai ka ngatërruar atë me një hajdut.

Atleti me këmbë të amputuara ka bërë histori duke konkurruar me vrapues me aftësi të pakufizuara në Olimpiadën e Londrës, më 2012. /Panorama

shume mire , duhet te jesh me fat te kesh fat smiley

Amanda Knox bashke me Raffaele Sollecito vrasin nje studente ne perugia.Mjaftojne miliona e del jashte.4 milion dollare i japin Knox per kujtimet e saj ne nje liber,3 milion euro pagoi i jati i sollecito avokates Buongiorno per te nxjerre te birin te pafajshem deri para dy ditesh ...Pra ke para' ke allah...

I lutem Xhibit të mos e ngatrojë vend e pavend qëllimisht q si qimja me q si qimi. Adminët duhet ti bëjnë një vrejtje miqsore. 

Futboll : Kukesi mundi sot Tironen me rezultatin  2me 1 smiley 

Ec aty Kuksi! smiley

Po ju s'keni turp? 8 vjet pushtet PD-ja, korçarët që janë socialista të thekur e fituan dy herë Kampionatin ju mezi u ngjitët në Superiore? smiley

i lutemi  ''shqiptarit te vjeter''   ta shoh cik kete videon..smiley

E mo se klubiste punonte.

Me duket e kam pare vjet dhe me erdhi turp e urreva kete femer qe i shkoi qumshtit nenes harram

po kjo mavrija,  mire qe u be rezil atje... po sfitoi asgje..smiley

Zakonisht nuk jane te verteta keto lloj gjerash ne TV.

si nuk jane te verteta?  dmth emisioni eshte i stisur?

Jo jo , eshte e vertete o Bledar , dhe eshte per t'u ardhur keq . Nuk di si mund te arrije njeriu ne kete shkalle , duhet te kete nje histori vetmohimi te te hershem te ngadalshem me ose pa faj te dikujt ( fajin e ka dikush po nejse)

mund të besoj njeriu që është i/e vërtetë ai/ajo që ka në krevat por ato që rrëfen televizori..

e dashur elba, ju kini nevojë të shihni këtë film të lashtë

 

si nuk jane te verteta?  dmth emisioni eshte i stisur?

 

Kur s'jane te gjithe te stisur, fusin disa te stisur sa per spec. Por shumicen e rasteve, keto ekstremet keshtu ne TV nuk jane te verteta. Ka plot emisione te tilla.

Ka shembuj neper bote sa te duash. Kur doli me te stisura dhe kamerat e fshehta te Just For Laughs te Kanadase, Kebek, qe e pelqeja aq shume. Pashe te njejtin person ne tre kamera te ndryshme te fshehta, ne dy prej tyre me te njejtat rroba. Pastaj nje tjeter ne tre te tjera, e keshtu me radhe. Shumicen e rasteve ashtu jane vertet.

Po ca thua o Bledar , me kan then se eshte e vertet. po dhe po e pati bere per para dhe uli ftyren para grekerve ne ate far mizerable manata jazek i qofte

 

Kur e di se do të vdesësh - Teodor Keko

 

Kur e di se do të vdesësh

pemët kanë më shumë lule dhe

me shumë yje qielli ka

 

Më të mirë dhe më të çuditshëm

janë njerëzit që nuk e kuptojnë

se hija e trupit të tyre

është vetë vdekja.

 

Kur e di se do të vdesësh

toka është pjellore, si grua,

dhe qielli ta shuan përjetësisht

etjen me shirat e tij

 

Dhe avionët nuk fluturojnë për t'u rrëzuar,

Dhe njerëzit nuk lindin për t'u bërë nesër të liq.

 

Më mirë ta dish se do të vdesësh!

lulet lule do të jenë

dhe nuk do të kundërmojnë me trishtim

Dhe njerëzit do të kthehen më shpesh

te distributori i harruar

 

Të furnizohen falas me besim…

 

e urrej vdekjen

o AV,  e gjen dot  kush eshte ky?smiley       '''me shoçet   me shoçet....smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).