36 Komente

Bayerni kete vit eshte force e pandalshme.  Mbajtje topi ala Barce, po me shtatlartesi dhe mbrotje te rrepte tipikisht gjermane.  Tmerr kujt do ti bjeri shanci te luaj me ta.

Juvja gjithashtu eshte e rrezikshme, me mjeshtrin Pirlo ne mes dhe me nje mbrotje tulle mbrapa tij.

Milan ia ka diftu qejfin edhe ne kohrat ma te mira.....ishalla i bjen Milan-itsmiley

Juve po sulmon ...bukuri ...duket sikur ka turn over.Me interesante PSG me Valencian

gol Valencia...

Belul,nuk e ndjek dot PSG,si eshte ,si po shkon ,rezultati total ?

1-1. Respekte per Ancelottin, si tek Chelsea, sidomos si tek Milani me perpara, dhe tani ne PSG, ka krijuar skudra te mira.

1-1  deri tani.. Valencia ne pergjithsi po luan cik me mire..  

Rrofsh Belulo se u merum tek ajo tjetra smiley

Garret Bale eshte i papare.

Interi u rraf , Lazio u rraf , ca do robi nga jeta mo smiley

Po fillon e elektrizohet atmosfera...Barca-Milan...neser per la storia.Galliani ka mbajtur profil basso..shshshs,Pazzini per fat te keq nuk ia dolinga sakatimi i gjenovezit....tym e flake.90 mije spektatore...51 49 jane ne favor te Milanit....Allegrin e ka kerkuar shahktar per 6 milion netti ne vit per kater vjet....

Midispiace tanto po milani ka per te ma ngren tullumben ne kamp nou, i thon barcellon nuk i thon shaka

ehe...

Oh ca kena me i bo asaj Barces neser ,zbor...zbor....qe sonte une stampoj rezultatin : 1 me 1     !!!!!!!!

Nuk e di Brado. Gjithmone n'hall kom qene me neshjet Barca-Milan keto vitet e fundit. Nga nje one kom hallin e pikeve te Italise ne renditje uefa per numer klubesh qe fut ne CH.L. Nga ana tjeter me vje keq per Barcelonen se o kenaqesi me e pa tu lujte.

Ishallah po bohet neshje e bukur dhe s'po ka pislliqe arbitrale.

Ai Messi le ta vazhdoje dhe sonte "agjerimin". Pastaj kur te ike Barca nga CHL, te filloje "bajrom" me gola ne ligen spanjolle.

Milani te kete mendjen ne mesim, te luaje fort, packa se eshte 2 gola plus. 

Sa e dhime eshte kjo pune. Messi ka 17 jave rresht qe bo gol ne kampionat spanjoll (te shtunen hyni gjys ore vetem dhe boni nje super gol), po robve i eshte kriju pershtypja se Messi o tu flejte. Sikur te kishte na 3-4 jave pa bo gol Messi do kishim kerku denimin me vdekje.

Nejse me Juven ne valle, nuk do me vite fort keq qe Barca te ikte nga CH.L.

Forca Arsenal!!! 2 more goals!

kta jan plera i shesin ndeshjet i vendosin rezultatet pa nisur loja po hajt mo bej sikur sdi gje

Kush e ka skemen e shortit te plote (dmth me kombinimet dhe datat per gjysfinalet)

ti rrofsh po nuk e hap dot faqen e UEFA

Ma nis dot si skeme te kopjume?

Nuk ka skeme si vitet e tjera, do hidhet prap shorti per gjysemfinalet. 

Ik e Firaun se u lli ky muhabet. S'bo dot robi nje plan nuk bo. 

Pas gjysfinaleve ama, skema eshte njesoj me vjet, apo jo?

Malaga - Borusia, Real - Galatasaray, Paris - Barcelona, Bayern - Juventus ---- 01Leg Apr 02-03, 02 Leg Apr 09-10.

Iiiiik mer birdhu!!! Ça poshtërsie.

E lanë Wes Welkerin me ik ( ke Manning nonetheless). Kon mor i rryp nga Remsat smiley

Era tradhti burra. I marrt majoneza shalët smiley

Bajern-Juventus... hemm; pse me duket si gjysemfinalja e Evropianit, Gjermani-Itali, kjo ndeshje mua.... vetem se mungon Balotelli..smiley

Ngaqe sesht Holanda ndoshta ? smiley

"lereni te semurin atje ne Bosfor, do thoshte Ismail beu.. cte keqe te beri Hollanda...smiley

ama krahasimi qendron.. kur themi Gjermania, kemi thene Bajern sikurse, kur themi Italia, kemi thene Juventus.. he, si thua, do i jepni dot dum me ne fund italaneve..smiley

Ti e di mooo.. Sezoni turistik ne Itali per ne asnjiher ska qene zhgenjyes smiley

Une personalisht, mas Barcelones, Bayern-in kisha mo fryke se ata jane ekipi me rigoroz e osht veshtire t'i bosh gol po qene ne forme. Golin (po nuk lujti Robben qe te gjuje gjithmone vete) prape ta bojne. Une do kisha preferu mo shume Realin se sa Bayern. 

Nejse kjo do jete pa diskutim afishja e cerek-finaleve dhe e sigurte eshte qe do shofim futboll dhe jo Chels apo Murinjelliqe.

boji planet rehat smiley

Sot s'ka ma ekip te mire, ekip te keq,ekip te dobet, ekip te fort.Sot ka ekip te varfer ekip te pasur.Iku koha kur mund te shihnim nje Porto te madhe,nje Sampdoria qe shkeqen,tash vjen sheiku me thesin me pare e t'ban ekip ne Kuksin, po i ra n'menje.

Dikur kishe shkolle futbolli te Juventusit,Barcelones,Ajax-it,sot ke lek te Abramovicit,te sheikut te M.Sitit apo Paris Saint Germanit.smiley

ku bastet? hic?

ueeee, te gjithe mendjen te politika.  nderkoh  sot  dhe  neser ne mbremje....smiley

http://english.ahram.org.eg/Media/News/2013/4/1/2013-635004190291046493-104.jpg

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).