Njoftojme me gezim te gjithe te interesuarit qe ne Toronto eshte krijuar Grupi Armiqesor ne Mergim.

Pas shume perpjekjesh, me ne fund ky grup i sapokrijuar eshte i hapur te mbledhe ne gjirin e tij te gjithe ato persona qe vazhdimisht i kane konsideruar si armiq politike apo shoqerore ne vendin e tyre, apo qe thjesht jane rob qe nuk iu ze menderja rehat ne vendine tyre po ecin ne jete me parrullen "Bari ne oborrin e komshiut eshte me i gjelber. Pa zene ne goje pulat"

Anetaresimi i hapur dhe free (si fillim ;)  ) per te gjithe banuesit ne Kanada. Per ata jashte Kanadase eshte perseri free, por duhet te paguajne 12$ per shiping te kerkeses. :) Leket e anetaresimit zbriten nga taksat.*

Jeni te mirepritur.

*Ah, po. Jemi te hapur edhe per donacione.

166 Komente

përse jeni kaq të nevrikosur ju torontezët o pf ?

Shhht. Pjese e figures armiqesore. Mos qesh dhe duku pak nevrik.  

Hartim nga viti i dyte B, gjimnazi bathore

nice smiley

smiley

smiley

like albany, only cleaner...

I  hape oreksin tani , duan dhe ata ne Amerike te krijojne nje grup te tille . po na shpallen lufte , xhibin ma lini mua smiley

Une du me qene pjese se jam e inatusur me kete grupin e inatos.

Ky eshte platforma GAT-it*? Cfare jane keto antaresime keshtu?smiley

*vetulla e ngritur, per tu dukur pak nevrike.

Po ne cifutet na keni me sy te mire, ju te grupit armiqesor?

Po! ju jeni NJE me ne. smiley

Po se ne pergjithesi nuk na kane me sy te mire, dhe thashe mos na kishit inat dhe ju si armiqesor qe keni dale. Me donacione, do ju mbeshtesim se e bejme per hobi me shume. smiley

Po se ne pergjithesi nuk na kane me sy te mire.

Ketej Ju kane me sy shume te mire ,dhe mbi te gjithe me sy te mire ju ka :  grupi armiqesor i  Torontos do te thosha smiley

 

Gaia, shiko se kam nje projekt une, behet gje per ndonje donacion? smiley

smiley

Po dhate vota ju per ne, ne gjithmone ju mbeshtesim. Ne Asamble te UN mbani qendrim pak me te mire ju lutem. smiley

Do bejme lobim te fuqishem, por packa se publikisht jemi shfaqur ndryshe, jemi perkrah jush. smiley

Sa e dridhni ju cifutet! U bete miq me komunistet eee? Mire, mire po pastaj mos u ankoni kur mbushim Shqiperine me ato shoqatat arabo-iraniane. smiley

Po dhe ju kapitalistat miq per koke ju kemi, mos t'ju ngelet hatri. Ne kemi parti nga te gjitha ketu, komuniste, internacionaliste, konservatore e shume te tjera. Nje per cdo grup armiqesor. Hajme buke me te gjithe. Edhe ne Shqiperi kemi sinagoge dhe jemi fe e njohur. Kemi lidhje te thella me pushtetaret dhe politikanet. Nuk genjejne, por ua themi direkt ne sy te gjitheve se kush jemi. Edhe me arabet mire shkojme, kemi ca uckla me punen e sigurise, prandaj jua kemi derguar ata iranianet, qe kur te vij kryoja ketu, t'ja kujtojme se e dime se c'ben.

Hajme buke me te gjithe.

Hani ju, po nuk hame ne. Nuk kafshon dot nga te dyja anet, o Safa Imeri, se kafshon gjuhen smiley

 

Patjeter. Vetem se jeni pak te prapambetur me pagesen e kuotizacioneve ...smiley

Qe jeni xheloz,jeni ju!!

S'keni as bar,as pula sa per t'jua bere per  gizili.

Elba e ka bombarduar peshkun me foto nga Toronto dhe vetem bardhesi dynjaja kam pare une.Bar ,ncuq.

Pula ne Toronto ne kete periudhe te vitit apo pula u thoni pinguineve ju?smiley

Shiko nashtina! Si ta shpjegoje Qazim Mlletja ty se cere osht fashizmi. Hape ihere frigoriferin. A ke pula aty mrena? Po? njikshu ene puna e Torontos. Si ai frigoriferi. smiley

Sa per barin, aty ka hak. bar nuk kemi. Ja se si knon dhe kjo goca kanadeze per barin.

Humor refugjatesh

Po ne refugjate jemi...smiley

mos u merzit PF , e ka fjalen per llixhat ne Peshkopi smiley

Sa e doni punen ne grup mer. Apo nostalagji nga e kaluara? smiley

Shume mire, ju ndertoni komunizmin ne Kanada me pune ne grup, ne do ndertojme kapitalizmin ne Shqiperi me pune individuale.

Folim pas 200 vjetesh. smiley

 

 shperndahuni se po na numeron gjermoni

Charles Jackall... an Albanian, actually! smiley

min 3:04, Chuck, is great to have you back. smiley

 

Kush jane ata te dy ne krah te salijes?

Si bohet  kerkesa PF..smiley  me  e-mail, me "peshk pa uje" apo tjeter smiley

po ne facebook dhe mediat sociale ne pergjithsi, jeni ju mo? kshu kot pyes, tu bejme ndonje "like".smiley

Jo vetem like, por edhe me shume kerkon grupi.

jo like, po leke dmth.smiley

opo te gjithe shqiptaret mendjen te leket... prite kur te dal firme piramidale grupi pastaj..smiley

Financat do te jene gjithmone transparente. Per kete e mbajme fjalen. Qysh ne fillese premtohet se parate do te perdoren per propagande miqesore per permiresimin e imazhit te aleateve tane, sidomos vendeve te vogla qe i keqkuptojne se jeta ne to nuk eshte ne nivelin e duhur.

Si grup i ri qe jeni, e keni percaktu rolin e primareve per te zgjedh liderin? smiley

ej, am i missing smth here??

No, but me are missing you big time. smiley

Jeni qe jeni, na beni nje cop vend edhe neve nga UK-ja.

Pse mo, ne jemi me te fuqishem, kemi grupin tone.smiley

Ne fakt armiq jemi te gjithe. Duhet me qene qujte grupi armiqesor gomonia se keshtu quhemi ne emigrantet, se kemi ik te gjithe me gomone, anije, nga malet etj. dhe tani i kemi shume inat ata qe paskan pushtu Tiranen.

Sa i paskan hapur krahet keta te Torontos..smiley

Si shpjegohet te gjithe enderr kane te vene njehere ne jete ne NY, Manhattan sesa ne Kanada Toronto? smiley

Eh mi ketlina. Si tha ajo? Te tjere duam, te tjere na duan, me te tjere martohemi. smiley

Ju te Kanadase jeni njerez te ftohte pa ndjenja, u rrofshin lulet ju qe i keni pellembe e pellembe..smiley

Shume mendjemedhenj me duken mua ata qe vijne nga aty.. Kam kunatin une qe jeton ne Toronto. Kur vjen ketu vec te meta do qe t'i nxjerri Amerikes. Po cu kemi bere qe na keni hale ne sy? Jemi ne te paret ne bote, pa jeni ju. smiley

Thu ti! Ne ketu akoma nuk na ka dale inati me filmin "Argo" qe mori cmim si film i vertete, kur ne fakt e verteta eshte se amerikanet i shpetoi ambasadori kanadez, kurse CIA ishte tek shtepia...

Lere tani mos filloj te ti numeroj te gjitha... smiley

Po amerikanet i hapen dhe i deklasifikuan dokumentat qe ambasadori juj ishte me CIA-n.

Aha! Gjermanet ishin maskuar si partizane qe ti merrnin per balliste...

Aha, kete kenge e kendon vetem njona

Mos te te ngelet fare se Kanadezi i shpetoj ata. I mbajti ne shtepi, ju dha paqeten e dahanit, ju dha pasaporten. Kendezin e mora inat qe nuk shpetoj ndihmesen ne fund.

 

boo....pse kaq i ndjeshem ndaj kauzes kanadeze to mer

Një shkresë për organizatën armiqësore në Toronto

Lënda: Donacion për zhvillimin e veprimtarisë

Kryetarit të grupit, zotit PF

Toronto

Lutemi pranoni nga OJQ-ja shqiptare si dhuratë 200 mijë USD, të cilat shpresojmë të ndikojnë në forcimin dhe përhapjen e grupit. Në një rast tjetër, sapo të mbarojmë financimin e rikonstruksionit të qytetit muze, Gjirokastër, ju premtojmë se shumat do shtohen.

Ps. nëse do bleni automatikë, një i njohuri im ju a afron ato me 400 USD copa.

Kryetari i OJQ, P.P

 

smiley I paske marre leket nga M. L. me duket.

M.L ngelet për mua shok besnik. I vonon por nuk harron.

Beji te fala dhe nga une kur ta takosh, se dhe une e du fort.

smiley 

ej o Kanadez, cfare qyteti eshte Alberta? ja vlen per te jetuar aty????

 

Alberta nuk eshte qytet ne rradhe te pare por Province.(Shtet) shpjegohu me gjate se c'kerkon...

Ti duhet ka kesh gabim. Alberta eshte qytet, kurse Edmontoni dhe Kallkari jane fshatra...

Kryeqitet eshte Fort Mekmerri

Jo di, po dy, o kokqip smiley

 

Une kom qene i here edhe eshte shume keq...

Atje binte bore 11 muaj ne vit, dhe papunesia eshte madhe. Kujtoshin njerezit se duke mbaru nje cop inxhinjeri do fitionin miliona ne Alberta po ajo kohe ka ik... Kane ngel vetem drogaxhinj me kominoshet e punes ne arinj...

Nuk ja vlen fare te jetosh atje....

flm. se kam nje ofert pune andej...por sja vleka.

Po te jete nen 300k dollare ne vit nuk ja vlen me jetu n'Edmonton...

Alberta ku ? se ka Alberta Calgary , Alberta Edmonton etj

edmonton smiley

 

Po ndonje program armiqesor ka ky grupi yne? Sec me duket vetja si Xhevdet Mustafa. Udheheqesi shpirteror (PF) nuk na ka dhene direktiva akoma. Jemi ne pritje te radiogrameve.

Tranzmeto vetem kaq: Nuk kemi nevoje per arme! *

*Parrulla e nisjes se aksionit. Kete koloneli Xhon ia ka dhene vetem Refikut.

 

 

Shkembi si me degjon???? smiley

Refiku ka thyer doren...

- Kemi qymyr. Dushk edhe shkoze.

pra popullin, e kemi me vete.

Normal. Jeni ju, pa jemi ne, tha. Kur te perdredh mustaqen e majte...

Ndersa Zana eshte identifikuar ne nje lokal ne fshatin Rome. Eshte duke darkuar me nje pjate me karkaleca. Ne krah ka nje kraj per te cilin femrat ne lokal po jane inatcie. Por ajo po e dominon situaten. Presim qe Zana te kthehet ne shtepi dhe te lidhet me ne. Out

Shtriga e vogel...

Domethene ata filluan te levizin. Te porositen edhe njehere kamarieret e lokalit: Ne asnje menyre nuk duhet te diktohen nga grate inatcie.

Out.

Mos vdeksh kurre. smiley Duhen ca adresa skype qe te komunikojme me celulen.

Shih shih, s'guxo robi me kthy koken se direkte qenka zmadhuar celula. Po per ate platformen e GATit s'u be gje mesa duket.Piramide!

Po sikur t'ju hedhim ca ushqime dhe ilace me helikopter, a i pranoni? Si edhe cizme te mira qe t'i cani rehat malet e Torontos. smiley

Kemi nevoje per logjistiske. Nuk kemi asnje faction qe nuk perkon me sigurine kombetare tuajen. Ju jemi mirenjohes per cdo ndihme qe mund te jepni. Nese keni lidhje me Shtepine e Borebardhes, shprehni mrenjohjet e celules baze tone, te perfaqesuar nga KAVIR, ne filialin tone kryesor ku nuk na duan me shume.

Frontit te Grupit Armiqesor i nevojiten Te holla Shekel, Arme Uzi, Njerez. Eshte detyra jone para Zotit qe t'i ndihmojme!

Ore ke do vrisni ? Pa mire e morem vesh qe u organ-izuat!

Po te kerkojme ca Benjamins eshte me mire se shekels. Pastaj keta na i japin vete ne baterite per te interceptuar raketat toke-ajer. smiley

Por programin nuk e kemi te qarte akoma. Duhet te presim derisa BBC te transmetoje ne vale te shkurtra. Koha nuk pret. Tirana qenka pushtuar me mire sec e kuptojne aleatet. Out

 

Ore ke do vrisni? 

Por programin nuk e kemi te qarte akoma.

 

Kush jane tradhtaret?

Shohim e bejme

te marrim frenat

pastaj e gjejme. 

p.s Belul cifutet nuk jane kurnace kur eshte fjala per t'u bashkuar me fituesit smiley

o Kavir,  po ti te çifutet  gjete  te kerkosh leke?smiley

 

edhe ky nuk eshte nje mit politikisht korrekt

mire mire, po keto mitet, politikisht korrrekt, apo jo,  nuk lindin  kot.smiley

Ne ofrojme leke te papare, por jo se i shprehim keshtu ne duvlet. Per me me rendesi eshte se kemi ofruar kordinatorin tone, nje ekspert te shquar te CIA-s, me inicialet EMO. Mosadi e mbeshtet kete kandidature. Kavir do jete ne duar te sigurta nga cdo armik i brendshem.

Bababa! Qe me ato cizmet qe na hidhte anglezi qe ishin vetem te nje kembe, na ka zene tmerri nga furnizimet ajrore. Sa per malet e Torontos pastaj... malet (qerpiket) i ishin bere naaaa, tha. 

Cizmet hidhini por maksimumi ndonje mal debore cajme smiley

Lutemi informacion te menjehershem per andrese te sigurte.behet fjale per donacione te konsiderueshme bakllavaje dhe tullumbash.e juaja,sirene e bosforit!

a do beje navlloja e ndihmave tuaja nje ndalese diku prane brigjeve tona? pak bakllava do na ndihmonte jashte mase te kalonim dimrin e veshtire ne Boten e Re.

pa marre leje nga jo ! !

S'dini hic ju , qelepir  smiley

E jo de, i shkembejme me ndonje shinik miser.

S'te vjen turp moj shabanicesmiley

smiley gjene kerkon kripe ??

Ata luftojne e ju doni bakllava ? Kjo eshte ironi me idealet tona(tm Kavir). Shkruj autokritiken,dorzoja shokeve,te shohim c'mund te bejme!

Po edhe ne vuajme smiley. Imperializmi amerikan dihet qe eshte me i egri, dhe sapo me njoftuan qe ne memedhe kishin thene qe edhe ne Amerike ka dale qumeshti i helmuar. 

Haka te I zoti eshte meseleja se me koeficient vuajtjeje ne nuk c'intoksikohemi dot prej qebabit,revanise,llakumeve me trendafil,midhjeve te mbushura,japrakeve,dollmave,hallves se irmikut dhe kukurrecitsmileypor ndihmat jane per djemte e malevet.

Trikot dhe corape leshi do t'i themi Nazos te na i beje. smiley

Po si ti cojme?u pa puna,me gjoks do e cajme borensmiley

Padyshim. Pa shiko sa na eshte bere gjoksi ne ketej nga carja e bores.

Ne pyjet me debore KA jete!

Une nuk e jap mbeshtetjen time per GAT-in deri sa te di se cfare pozicioni mban ky grup ne lidhje me kete ceshtje.

Sapo na coi nje donacion edhe Ricardo Kaka , nuk erdhi vete personalisht se ishte tu la ca pepino ne Afriken e  Jugut .

(Sister Xhemilja ktu , marrje

Eshte e qarte se qellimi i organizates eshte mbledhja e 267142 dollareve kanadeze per PF-ne. Sugjeroj qe fjalekalimi te jete ky:

#267142 color image

Dora, qellimi i GAT-it nuk eshte te vrase, por permes metodash te sterholluara  do te kerkoje te depertoje ne mendjet e shqiptareve per te krijuar kushtet dhe pergatitur terrenin per nje kryengritje te armatosur ne vend. Ne vend te trakteve, do dergohen email-e, poste me poste, e komente mur me mur ne  facebook. Armet? Ne mos kini arme, gjeni, ia rrembeni atij qeni!  

Marrje! 

Kiarte!smiley

Vetem hapni gojen

pse kemi ndonje dhurate nga poplli mao ce dunit e ?

Çdo gjo e ka nji çmim.

 

Shkurt, a bohet gjo per qytetar nderi i Torontosë?

jane ca kritere qe duhete te mbushesh , pune requirements smiley

Marr persiper te shkruj hymnin e grupit

me shkresë-pëlqesën e Komisarit.

Patjeter. Na duhet nje Hymn, nje steme per vulen dhe nje moto. Sa per moton mendoj se mund te zgjedhim "S'ka si pula e komshiut" ose " Bari matane gardhit eshte gjithnje me i gjelber".

Draft i thjesht per parashqyrtim : Gjithmon GATi

 

 

Nëse mban inatBashkohu në GATNë e mban gjatBashkohu në GATNëse je me ngeBashkohu me neMeqë je që jeBëj dhe ti si ne Ky është refreniKy është refreniKy është refreni 4x Bashkimi bën fuqinëKush e bën bashkimin?Kush e bon haremin?dollaro me kalemin Të hëngërsha refreninTë hëngërsha refreninTë hëngërsha refrenin4x Ardhi dita ardhiNë Toronto zbardhiArmik i betuar,Komshi na bën gardhi Se Zoti vetë sna flet me gojëPo shtremët thuamë pse më sheQimen tra të na e rrojëGjithmonë GATi jemi ne 

 

Ja nje aleat doli hapur qe bashkohet me ne veresie smiley

Fiqiri nuk ka dyshim puna jote smiley  love it !

kamunista.

alke hajde se per ty kemi nje detyre  me rendesi , do punosh me dy bjonde , kemi besim te ty smiley

smiley Po ca detyrash te veshtira i bine cave. Kjo eshte e padrejte.

po une me ju jam.vetem se jam akoma ilegalsmiley

smiley No one is illegal - e ke grupin anetare aty smiley , te ben me letra mrena dites

Cfare kompleksi te tmerrshem e ka ky Pf-ja kete punen e Shqiperise. Ta ka demtu trrunin bora me arushen se ska mundes qe te ngeli mendja po ktu. Or po se rru njeri or cun se ca bo me arushen andej ti merr vesh apo jo? smiley Sa per ironine tende gjys lekeshe:

 

 

 Ca the - 1 Mars 2013 - 18:04 Permalink përgjigjuNuk me ben cudi fare rezultati i studimit, sikurse dhe reagimet e peshkaxhinjve jashte vendit dhe brenda......ai 50 perqindesh qe do emigronte me shume deshire, perbehet nga nje grup social te varferish (varferi ka gjithkund, biles me shume e cilesuar tek imigrantet), por ne teresine e vet ky 50 perqindesh perbehet nga parazit. Pse them parazit! E para reagimi i pare eshte me tre diploma e te punosh kamarier....ska asgje te keqe....kam punuar kamarier ne amerike me persona qe kishin mbaruar shkolla te nivelit te pare dhe vinin nga familje te pasura dhe punonin kamarier.....puna eshte NDER, dhe ne Shqiperi gjysa e popullsise nuk e sheh si NDER.Se dyti, tashme e kane mesuar te gjithe qe emigracioni nuk eshte ai luksi qe vijne e hapen b1thesh emigrantet qe bej kete e bej ate....emigracioni ka konotacion negativ ne cdo aspek, ndaj dhe njerezit do kishin deshire te dilnin te jetonin jashte dhe te jetonin ne zonen 1 ne Londer apo Manhattan, por eshte me lehte mos ta provosh.Se fundmi, fatkeqesisht, emigrantet jashte as nuk e kuptojne as nuk duan ta pohojne qe realisht Shqiperia ka ndryshuar. Nuk eshte me ai vendi i fukarallikut sketerre, i shemtuar, njerez pabuksa qe te shihnin nga duart etj etj etj. Shqiperia ka se c'te ofroj sot dhe kjo eshte pak e dhimbshme per ta pranuar per dikend qe ka vite qe e ka lene per nje jete me te mire.te tjerat pastaj, jane thjesht llogje dhe te nxjerrim pak dhjame nga ky pleshti se mos e perdorim politikisht...

 

 

Please, ta thashe edhe njehere. E morem vesh qe je cun i qute dhe patriot, po ketu po bejme gallate per qejfin tone. 

Ca fara...?

Sjam fare patriot po su lodhe duke e shajt ket vend er burre i dheut smiley Mbaje Kanadane fort se sta merr njeri. Farat jepja Bamirit smiley

Armiku ka interpcetuar valet. smiley Duhet te kalojme ne ne vale te gjate, me shpresen e fikur qe nuk hane myk. smiley

"Jemi Radio Tel Avivi" -tha. "Po transmetojme emisionin e lajmeve ne vale te gjata 1744,80 metra por po insistuat mund te na merrni edhe ne vale te shkrtra 613 metra you cheap motherfucker."

Haaa, Si tha vlonjati. "He moj se s'ta hengri njeri luanin". Naten Pateko. Mos harro te kurdisesh oren.

Sinqerisht kembengulja jote eshte per t'u respektuar. Habitem vetem me emrin qe i ke vene vetes ne Peshk. Apo eshte ironi qe s'e kemi kapur?

Ja bujrum ! Per gjithe skeptiket e organizatave baze gjate LANCIT. Per gjysem ore dine te organizohen shqiptaret kur i do menderja, si dhe kur kane nje lider.smiley Pa program fare.smiley

mire mire, kshu si me shaka filloi dhe 5 stelle-ja

Italianet kane Bulkth, torontasit kane Peshk Fluturues smiley

dmth pf eshte shkurtimi i peshkut fluturues...

 

 

Agjensia `Zani i Maleve`ben te ditur se grupet armiqsore jane ngritur anekend botes perendimit  prej emigranteve qe u arratisen ne vitin 1997 ne Athine, Rome, Paris Londer Washinhton ect.. Keta ne bashkepunim me CiCiAJIN kerkojne te rrezojne Pushtetin Demokratik Popullor te Republikes Demokratike te Shqiperise me ne krye  Abas Saliun, Frok-Rrock-Mark-Currin, Jozef Visioranovic Toptopalli. dhe Hysen Nard Ndocburgaxhiaj! smiley

Ja dhe Selia GAT-it  ketu jemi duke thurur planet Armiqsore... 

Ju grupi armiqesor i Kanadase na moret ne qafe ne te Amerikes smiley.  Kur dilnim jashte shtetit pajiseshim me pashaporte diplomatike kanadeze:

 

Po tani?

Zvicra vazhdon te jete neutrale?  

Eshte Suedia. Pa merak.

Me vjen keq qe pas gjithe cka bere Amerika per Izraelin, izraelitet po na e shperblejne duke u hedhur ne gjirin e grupeve armiqesore.

Si i betuar ndaj Star Spanking Bonner, une do bej cmos qe ky grup armiqesor te pushoj se ekzistuari.

Si tha ai: ti u nxefe me nje here, mu me duhet te deal with him every day. smiley E kemi kete privilegj. Armiqte ne kete rast ne i shikojme me sy tjeter. Ne, strategjine tone kombetare e kemi shum-planeshe dhe propagenden e njohim me mire se ju.

Shyqyr mo qe ju pashe njehere te gjitheve duke qesh. Paskeshit pas qen te gjithe te vdek per pak pune armiqesore! smiley

edhe bejne sikur s'i kan qef punet armiqsore edhe dhomet jasht gjithe diten smiley

Jeni shume te papergjegjshem,tju vi turp !

pse?smileye qeshmja jon ktu shkaktoi nai protest te kokpalarve aty?

emigrante qe snjifni as teorin e rrafjes se kraheve te flutres ne afrikesmiley mjaft qeshetsmiley 

Rrebelim i jashtezakonshem ktu edhe natyra u rrebelua,e ndjeu njeri termetin qe zgjati reth 1,7-2,5 sekonda? (ju te shqiperise se mesme sigurisht)

o qesh me ne,o na thuaj pse jemi te papergjegjshem,i\e dashur.po hudh i gur n'pus,dhe po pret qe ta nxjerrim ne??

Oooppps. SHIKU qeka aktivizu direkt. Me vjen keq qe PPU gets hacked by these motherfuckers, por shyqyr qe jemi grup armiqesor tek e fundit.

Nese grupi vazhdon ta kete javen e punes 6 diteshe dhe diten e punes 12 oreshe, jo faleminderit  smiley

si thoni, i ka zon gjumi' se njonit po i hapej goja çorap shparsmiley

smiley lumi fle hasmi s'fle smiley

Po ne nga nohia jone a pranohemi? Azia eshte perfundimisht e diskriminuar. Po keni 3 muaj qendrim pa viza, emigroni dhe pak ketej per ca komplote armiqesore se ngelem duke u shelluar ne diell!

Eshte kap ndonje grup deri tani ? 

eshte kap laja me arten , ishin tu u rraf per flokesh ne parlamentin europian dhe partite e kualicionit kishin vu baste

o admini turnit 3...pse na i mcive gjith ato gjona qe shkrujta un

o PF-o...303 dit me dill toronto...po me bor, sa jan? smiley hajd mer burr shiti ato mmmmrokllat qe ke ble atje, ene hajd n evrop (knej ka ana jon, jo shum afer shqipris) ktu bi i cik shi, po per 1 ore del nga ana tjeter e kanalit ene te folin french

O noshke, kto jane statistika mer burre. Dita mund te jete me bore dhe me diell. Don't take it personally, amon. smiley Anglia masnej eshte mo beterr per ditet me diell. Kisha dale njehere dyqaneve ne Oxford Street, kur nigjoj nje goce nga ato punk me floke te kuqe dhe me unaze ne buze qe filloi te bertiste: "People freeze! Nobody moves! The sun is coming out" Dhe tamam ate moment pashe diellin qe po rreshqiste mes ndertesave Plasi gazi nga ca tipa qe po kalonin ne trotuar...

Vetem per ate kadosh sens humori ia vlen Anglia. smiley

mcive smiley

apo  mshine smiley

 

mcive mi smiley

pse me shenja ashures je  e smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).