Përkundrejt akuzave të pafundme të opozitës për plaçkitje të pronave publike, qeveria po përpiqet të shesë gjithçka të mundshme, duke nisur nga hidrocentralet, repartet ushtarake, magazinat, ambiente zyrash; kësaj dalldie duket se nuk do t'i shpëtojnë dot as qeniet e gjalla në pronësi të shtetit. 

Drejtoria e Administrimit dhe Shitjes së Pronës Publike, strukturë e Ministrisë së Financave, ka njoftuar se janë nxjerrë në shitje edhe gjashtë qen të policisë. Kafshët, të cilat aktualisht janë në administrim të Institutit të Përgatitjes së Qenve të Policisë, Tiranë, do të nxirren në shitje më 26 mars, duke nisur nga ora 9 e mëngjesit, në gjashtë ankande të distancuara me nga 30 minuta prej njëra-tjetrës. 

Ankandi 
Në orën 9:00 do të nxirret në ankand qeni "Tobi"; në 9:30, qeni "Ulica"; në 10.00, qeni "Tina" dhe kështu me radhë, qeni "Rambo", qeni "Roni" dhe qeni "Blini". Dy ankandet e para u përkasin qenve "Tobi" dhe "Ulica", të cilët kanë vlerën më të lartë fillestare të ankandit, 30 mijë lekë. Ndërkohë që, qeni "Tina" dhe me radhë, qeni "Rambo", qeni "Roni" dhe qeni "Blini" do të nxirren në ankand me një vlerë fillestare mjaft më të ulët, 80 mijë lekë. 

Pjesëmarrja në ankand 
Drejtoria e Administrimit dhe Shitjes së Pronës Publike sqaron në njoftim se çdo person fizik apo juridik i interesuar për të blerë qen, duhet të paraqesë në vendin, datën dhe orën e njoftuar pranë komisionit të ankandit, kërkesën me shkrim për blerjen e qenit, të regjistruar pranë protokollit të Ministrisë së Financave. 

Personi fizikë apo juridikë duhet të paraqesë gjithashtu edhe garancinë bankare (apo mandat-pagesën) në origjinal që vërteton ngurtësimin prej 20% të vlerës totale të qenit. Ngurtësimi bëhet në "Raiffeisen Bank" të çdo rrethi, për llogari të Ministrisë së Financave, nr.0104030780, detyrimisht brenda afatit të pranimit të kërkesave apo dhe në banka të tjera, në llogarinë respektive të hapur për Ministrinë e Financave përcaktohet në njoftimin zyrtar të Drejtorisë së Administrimit dhe Shitjes së Pronës Publike. 

Kërkuesi për blerjen e qenit, duhet të paraqesë para komisionit të ankandit dokumentin e identifikimit (pasaportë biometrike ose letërnjoftimin ose certifikatën e gjendjes civile). "Pjesëmarrësit në ankand, i cili tërhiqet nga ankandi pa dhënë asnjë ofertë mbi vlerën e qenit, të shpallur për shitje, i konfiskohet 20% e garancisë bankare të ngurtësuar (arkëtuar) për pjesëmarrje në ankand", shkruhet në njoftimin e Drejtorisë së Administrimit dhe Shitjes së Pronës Publike.

59 Komente

snuk e ble njeri rambon

nese instituti i pergatitjes se ketyre lloj qenve, ka pergatitur mjaftueshem qen, bile edhe per te shitur.. ca te keqe ka?

ne Hollande p.sh, policia ka nje institut te tille qe pergatit qen edhe per te shitur.. shume normale. me kujtohet, pas ngjarjeve te 11 Shtatorit (kullat binjake) amerikanet erdhen ketu e blene disa qen te tille.. kryesisht nga ata qe jane te syervitur per te nuhatur eksplozive... dhe cmimi ishte jo shaka, rreth 100 mije dollare per qen.

p.s Tina Rambo.... "Rupi Cupi, Rupi Cupi..smiley

" pas ngjarjeve te 11 Shtatorit (kullat binjake) amerikanet erdhen ketu e blene disa qen te tille.."

Jo ore! Thuj per zotin!

Pse s'thu tina qe qente e Hollandezeve paskan shpetuar ameriken nga sulmet e ngjashme si 11 shtatori.

Keto Qent e Hollandezve do ken gjet dhe Bin Ladenin...

per zotin..., na kepute me kete ironine e holle  ti,  i paparë!

nejse, hidh  nje sy ketu,  ose  ketu.. i gjeta keshtu fët e fët..  (a po, perkthimin  me google translation se sja kam ngene.. shume edhe kaq)

"Pjesëmarrësit në ankand, i cili tërhiqet nga ankandi pa dhënë asnjë ofertë mbi vlerën e qenit, të shpallur për shitje, i konfiskohet 20% e garancisë bankare të ngurtësuar (arkëtuar) për pjesëmarrje në ankand", shkruhet në njoftimin e Drejtorisë së Administrimit dhe Shitjes së Pronës Publike.

 

hahahahahha ah more qener te qeverise, per te shitur qente e keni kopsitur mire proceduren dhe e konfiskoni kaparin prej 20%, ndersa per shitjen e albetrolit qe deshtoi me sukses te plote ju shpetoi pa e mare dot kaparin prej 100 milion Euro. Pse keshtu? Po se jeni qener ja sepse.

Ndonje arsye se perse nxirren ne ankand? Nese jane rrace e paster, barinjte gjerman ne 90% te rasteve kane nevoje per operacion.Nje shoku im e vuri "te flinte" qenin pasi ne moshen 12 vjecare kish nevoje per $12k operacione. Opsioni tjeter ishte ta linte te jetonte me vujtje.

Keto te shqepin ne ushqim. Vetem mish e do gjysem kile ne dite. lol

47 nuancat e Tines dhe Rambos: Romance dhe sherbim me uniforme

Polica barkderra (si ai qe mban qenin ne foto) veshtire te gjesh ne vende te tjera si tek ne lol 

 

kur te nxjerrin ne ankand Xhozin, kom per te marr pjese ene une. Se me duhet per kujdesin shtepijak; ngela tu i bo te gjitha punet e shtepise vete pa asnje perkrahje. 

Dru' se ke me vazhdu gjate tu ba punet e shpise....

mesa di une, qente e policise (dikur edhe te ushtrise) kur arrijne njefare moshe nxirren ne shitje pasi e humbin ate aftesi qe kane pasur me para. Kjo behet vit per vit dhe nuk eshte ndonje gje e pazakonte por kur kerkohet te nxirret lajmi nga dhjami i pleshtit keshtu budallalleqesh do degjojme.

" .... Në orën 9:00 do të nxirret në ankand qeni "Tobi"; në 9:30, qeni "Ulica"; në 10.00, qeni "Tina" dhe kështu me radhë, qeni "Rambo", qeni "Roni" dhe qeni "Blini". Dy ankandet e para u përkasin qenve "Tobi" dhe "Ulica", të cilët kanë vlerën më të lartë fillestare të ankandit, 30 mijë lekë. Ndërkohë që, qeni "Tina" dhe me radhë, qeni "Rambo", qeni "Roni" dhe qeni "Blini" do të nxirren në ankand me një vlerë fillestare mjaft më të ulët, 80 mijë lekë..."

 

Ate qenin Roni smiley desha ta blija une, di gje njeri sa kushton.  

O Ron ta ka futur me nje xhentilllek aq fin dhe aq elegant sa s'ka.  Kshu lehte fare, duke te lubrifikuar mire e mire, urte e bute, rehat fare! Tamam mjeshter.

smiley

Pjero sa per info " Roni " ka nje dhemballe te prishme , seriozisht smiley

hahahah sa shaka e bukur ...uh se u shkrina n'gaz...mos...a je n'terezi ça je tu shkrujt...!1E Roni i vertete qesh,i pelqen...nuk di nje rast te vetem qe tjetrit ti pelqeje kur i thone qen smiley

Qeni eshte kafshe besnike.Pse me u zemru kur na thojn qen?  (nga meditimet e shokut Zylo ) smiley

hhahahahahhahahahhaha, qenit femen i thone "buce", ashtu je ti zana.

keshtu jane femrat tuaja ,keshtu je mesuar ti trajtosh e ti therrasesh ,prandaj te vjen kollaj.Matematike kjo...sepse keshtu yt ate i drejtohej sat'eme...jane ca gjera qe rrenjosen nga femijeria ,nuk hiqen dot....ne fakt te kuptoj...jargaman ...keshtu bente edhe kuazimodo i Hygoit jargavitej esmeraldaaaaaaa.edhe ti Zanaaaaa hahahaah

hahahahahahahhahhahahahaa, kur do dalesh ne ankand se du me te ble! hahahahahahhahahahhahhaa

terhiqem nese merr pjese dhe Pjeri se kam respektin e moshes per te.

Berber ,je ai i gjithmonshmi..se kush tha se je Kac Myftari!!!hahahahahaaNje i peshtire .viscido ,si krimb...i qullosur...blahhh...ne fakt nje si ti ç'pamje tjeter mund te kish.?

eh, po te me shohesh ne foto menjehere do te ndryshosh mendje. Alen Deloni nuk eshte asgje perpara meje. Po nejse ti mbase ke gusto per tipa si Kac Myftaraj, ta gezosh! hahahahahahahahahah

te pashe ,te pashe....bllah....

Roni i vertete qesh,i pelqen

Zana, quhet sens humori...zakonisht njeriu lind me nje te tille...te vjetrit thone se mospasja e nje te tilli eshte deshmi e nje origjine plebeje!

 

ka lloje humori nder ta kinez ,anglez.Ky ketu eshte kinez....

Pjer po une ku ta gjeja te t'kisha ty per padron. 

Do ishe knoq me qofte smiley

Do e kishte ngordh per buke te shkretin do e kishte helmu me vere te thartume

ver te thartume

hahahaha

roni esht qen i stervitur ,nuk e gjen gje jo

Altino, se ke ngju Pjerin ti? Piva vere 0.000001 cent thote. Ca vere mendon ti se do jete ajo? smiley Ai desh vdiq dhe Bradin. E coi me i barrake andej nga plepat i dha birre qe i kishte ngel barrakes qe para 2 vjetesh pa shit. Cmimi 0.002 lek smiley

Patek

kam degju pak per keto takimet pjeriste(jam i ri ketu)  por themeli i ekonomis esht shprehja shqip " tjetri t fal kalin ti i shikon dhembet" 

plus pjeri sapo tha qe po pi. Champagne 1.000€ shishja .apo ne atdhe pjeri frekuntin barakat pr te mos ren ne sy si pesogrosso ?

Pjero c'a i ke bere vetes? Hajde mbje me buke Ronin tani. Dhe perfytyro te mos i japesh nje dite vere nga me e mira, do filloje Roni te te shaje qe je pronar sadist, shfrytezues etj etj. Dhe ti do detyrohesh t'ia japesh se perndryshe fillon e te nxjerr bojen.

I dashur smiley me pelqen xhentilenca jote, por e kisha fjalen per qenin ne artikull smiley megjithate me vjen mire qe keto dite ke bere kthese, shenj kjo e nje pjekurie qe po troket ne koken tende. 

Per " Tinen " hiqet njoftimi , u shit !

Dy ankandet e para u përkasin qenve "Tobi" dhe "Ulica", të cilët kanë vlerën më të lartë fillestare të ankandit, 30 mijë lekë. Ndërkohë që, qeni "Tina" dhe me radhë, qeni "Rambo", qeni "Roni" dhe qeni "Blini" do të nxirren në ankand me një vlerë fillestare mjaft më të ulët, 80 mijë lekë...".

..tash po e marr vesh qe 30 mijshja qenka me e madhe se 80 mijeshja.... kesaj po qe i thone llogari, prandaj jena pas Gjermanise ne mer jahoo, se i qesim mire llogarite.smiley

Gjynahi i zotit ne duart e kujt mund te perfundojne.Kjo race e qenve eshte shume  sociale,race e cila kerkon shume kohe nga pronari,e jo te lidhet ne zingjire per trungun e pishes.E di qe nje te njohuri tim ia sollen nje te till nga Zvicra.Qeni i shkret nuk dilte jashte oborrit,me arsyetimin e pronarit se  "qeni qe s'ta ruan sh'pine,s'ka çka  t'vyn ".  Nuk shkoj muaji e qeni u terbua ,e nuk kishte zot qe i afrohej.U desht intervenimi i policise ne menyre qe qeni i shkret te vritej.

Ata qe planifikojne te behen pronare te qenve ne shtepite e tyre, e qe nuk kane kohen e duhur te merren me ta,jam i sigurt qe kjo race nuk iu pershtatet.Provojeni me qen te Sharrit.

 

po pse i fshini ksi perlash mer njerez? A dilet jashte teme kur komuniko me qen, ne nje teme qensh?

haha... ajo historia e Ronit me boshnjaken, me kujton barsaleten...

"ah ca femra qe kane gjithe ate fat..."

barcalete eshte barcalete...e trishtmja ne kete mes qe Roni ne raport me miken e saj boshnjake ishte me serbet ...vezullimshem qarte e paekuivok....

Shtoi ne ate tjetren qe i boni inventarin fshatit e nxori tepricat menjane... smiley 

ku qenka postimi im???? me siguri do jet bo zana per hekra lol

Ossession t'jam ba...incubo thone italianet...shkon tu fol me vedi rruges zana ,zana hahahahaasmiley

tkam qejf skam ca them hahah

e trishtmja ne kete mes qe Roni ne raport me miken e saj boshnjake ishte me serbet

hahahahahahah 

Roni, per ty kam simpati por shakaja ishte e ulet. Nuk eshte puna e korrektesise diplomatike, puna eshte qe eshte vertet shume po shume veshtire te besh shaka me perdhunimet masive. Me kete rast falenderoj adminin.

po shaka per 9/11 lejohen?

Po ai qe tha "the actor that really got inside Lincoln's head was Booth!"?

Nejse ketu ke peshku nuk ka vend per shume "compassion"... kjo eshte nje shenje e te dobteve smiley

edhe perdhunimet masive nuk jane off-limit, per mendimin tim, sado tragjike...

Njeriu i zgjuar perhere luan me kufijte. Institucionet jane aty per te percaktuar kufijte e publikes. Aktivistet jane aty per t'i vene keto ne dyshim publikisht. Une, sic me ka akuzuar dikush ketu ne PPU, behem moraliste kur shoh qe i zgjuari ben sikur luan, institucioni nuk percakton gje dhe aktivistet po dredhin nga nje cigare bar. Ose si thote Olsi, te gjithe flasim prej keqqenies.

behem moraliste kur shoh qe i zgjuari ben sikur luan, institucioni nuk percakton gje dhe aktivistet po dredhin nga nje cigare bar.

 

dua te them, berja e moralistes eshte nje pune e ndyre.

Sigurisht qe une nuk jam ai me siper, por as ti nuk je dhe as shoqja e shoqes tende boshnjake. Une jam krejt dakort me Carlinin, "it all depends on how you construct the joke". Ver re, nuk thashe qe nuk behet shaka me perdhunimin, po qe kjo me duket pune shume po shume e veshtire.

Trop u moskeqkuptuam smiley

Mund te thuash ti (Tropi), po ti (Roni) nuk je ky me poshte.

 

Ah edhe dicka tjeter...sinqerisht qe ajo qe tregova per at Boshnjaken eshte histori e vertete!

te tregoj dhe nje histori tjeter te vertete. Isha ne Kosove dhe shkojm te shtepia e disa miqeve te gruas sime ne Prishtine. Njerez fantastik. Fillon dhe tregon gruaja e shtepise e cila eshte rreth te 60 historine e meposhtme:

Kishin fillu bastisjet dhe perzenja e shqiptareve nga Prishtina. Cdo dite ndigjonim histori vrasjesh e perdhunimesh. Nji dite isha ne shpi vetem...shkoj te dhoma e gjumit per te marr dicka kur bej me dal shoh qe te dera e dhomes kish hy nji ushtar ser. U shtriva ne krevat vura krahet siper syve dhe hapa kembet. Ushtari me kapi prej cepit te menges edhe me tha hajde, hajde, none dil perjasht.

Kapiteni Kurtz e dashur Trop tha "the horror...the horror" kurse une them "the humor...the humor" smiley

Paska qen ushtar gay.

Kjo eshte me mire se e para. Patjeter qe humori ndihmon per te kaluar traumat, pervecse per te ofruar me pranueshem kritiken (gje qe e ben Carlini ne rastin e shakase me perdhunimin e plakes provokuese me robdeshamber te ngushte). Ne rastin e pare ky qellim nuk ishte i qarte. Ndoshta e lexova une gabim, fundja, por s'gjeta dot aty shkendijen e dhembshurise qe si gota me uje kalon ilacin.

Kisha nje shok une qe fliste kunder rracizmit. Rracizmi tha ky, eshte gjeja me e ulet qe ekziston tek njerezit. Ne nivelin me te ulet, me nje fjale trurit nuk i pelqen se ca i shohin syte. I urrej rracistet, thoshte ky miku!

Psh, po te me perdhunonte motren nje zezak, une do ta urreja ate zezak. Do ta urreja me gjithe forcen e shpirtit... Por, nuk do urreja gjithe zezaket...

...

Vetem do ti thosha motres te binte ca nga pesha... ...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).