Disa organe mediatike kanë dhënë lajmin e një përplasjeje mes Edi Ramës e Egin Cekës, diplomatit që gazetarët parapëlqejnë ta identifikojnë si të birin e Neritan Cekës (në fakt, është i biri). Duket se një ballafaqim mes tyre ka ndodhur në takimin që Rama ka pasur me diplomatë në Akademinë politike të Vienës. Sipas Edit Harxhit, zv.ministres sonë të jashtme, “në fund të bisedës, diplomati Egin Ceka është afruar pranë Ramës për të biseduar në lidhje me një pikë, siç është vota e emigrantëve nëpërmjet ambasadave. Rama ka thënë se përfaqësuesit në ambasada janë tejet të politizuar, prandaj PS-ja nuk pranon. Egin Ceka i është afruar dhe i ka thënë që shërbimi diplomatik nuk është i politizuar, por Rama ka reaguar agresivisht, duke përdorur fillimisht dhunë verbale dhe më pas fizike.” [Por sipas burimeve ne PS, djali i ish-këshilltarit të Berishës, Neritan Ceka, që tashmë është ambasador në Romë, është përpjekur të shkaktojë një incident diplomatik në Vjenë kundër kreut të opozitës, Edi Rama, duke provokuar kreun e PS me qellim prishjen e takimit.]

 Pas zv.ministres ka ndërhyrë Berisha, i cili ka dhënë një version më të detajuar e shumë dramatik. Sipas tij, “ka ndodhur një agresion i rëndë, i turpshëm, brutal dhe shtazor. [Egin Ceka] i thotë [Edi Ramës]: “si ka mundësi që ju flisni në këtë mënyrë për vendin tuaj”. Dikush tjetër pyet zotin Rama, pse nuk lejoni të votohet në ambasadë. Zoti Rama iu përgjigj, se nuk e lejoj, sepse diplomatët janë hajdutë votash. Diplomati i ri i thotë se ‘ne jemi këtu për të shërbyer, nuk jemi hajdutë, si mund të na thuash hajdutë’. Kjo mjaftoi që Rama ta qëllonte me grusht diplomatin e ri nën praninë e dhjetra personave.” Partia Socialiste është përgjigjur me një deklaratë, ku jepet versioni i tyre: “Në Akademinë Politike të Vjenës ka pasur vetëm një ngjarje. Pas takimit, djali i Neritan Cekës i është afruar Edi Ramës duke derdhur një lumë fjalësh të padenja kundër opozitës. Ndërsa kryesocialisti është përpjekur ta qetësojë, të pranishmit e kanë larguar djalin e Neritan Cekës nga mjedisi i Akademisë Politike”.

 

591 Komente

Sa mire qe doli ky qe provokon ate , edhe ai gjatoshi si kandidat per kryeminister qe eshte bie pre e provokimeve me te paren .

Shendet e pare te keni , se si u harrua hap kutite apo largohu , blloku me % apo aleanca e madhe e prillit do harrohet edhe kjo .

Cila do jete ngjarja tjeter apo ska nevoje se e kemi natyrale il prosciutto sugli occhi

që gazetarët parapëlqejnë ta identifikojnë si të birin e Neritan Cekës (në fakt, është i biri).

Ju socialistat e paskeni ne gen qe veni ne pyetje femijet e prinderve !!!! kam une pershtypjen smiley mos eshte valle ndonje semundje kolektive asociale socialiste ??

nderkohe qe dihet shume mire se sa permendet emri Egin dihet shume mire se kush eshte dhe ke ka prinder e familje e bindje politike !!!!!!

tek tema:

ne kete rast do te thoja une dopjogjashta i ngeli rames ne dere sepse :

si kryeministri i ardheshem i vendit e la veten te diskretiteohet pra te provokohet nga nje civilist ...pra tregoj shume qarte anen histerike dhe agresive te tij, kjo e fundit dicka absolut jo e pranushme per te ushtruar me dinjitetin e duhur evropian e perendimor, dicka per te cilen kane ne fund te fundit ne radhe te pare socialistet e pastaj i terembare populli i vuajtur por krenar dhe i vendosur per zhwillim dhe fitore dhe illuminim .....hmmmm me duket se humba fillin ....

me falni motra dhe shoke se humba pak fillin duke u perpjekur dhe une te shrkauj si krietari qe ja futen paqe ne Wien smiley

 

 

 

 

Ketu eshte nga intervista e FAte Vela qe ka organizuar takimin ne vejne, intervista e plote te Shekulli. Fola me njerez qe kane qene brenda dhe me konfirmuan se dicka e tille (sic thote Velaj me poshte) ka ndodhur, megjithese ishte e paqarte se ishte ne fund te takimit. Tani me vjen shume keq se eshte e n-ta here qe cdo brockull merret si e vertete e prej aty fillon tjerrja e leshit...

 

 

Në Tiranë ka shumë spekullime për ngjarjen e Vjenës, gjatë dialogut ku ju ishit organizator. Çfarë ndodhi?

Djali i Neritan Cekës erdhi privatisht, nuk erdhi si përfaqësues i trupit diplomatik, si një diplomat. Nëse është diplomat i takonte të bënte pyetje për shqetësimin e tij dhe jo të priste mbarimin e debatit, të vente të kapte Ramën për mënge e t’i thoshte se çfare kanë me ambasadat, dhe me atë. Rama i tha se nëse kishe pyetje i bëje kur ishte koha, ndërsa tani më duhet të takoj njerëzit që kane ardhur për mua duke më respektuar. Djali i Neritanit e ofendoi duke i thënë se: “Ju jeni plehra, ndyrësira”. Edi Rama i tha: “Ik se nuk jemi ne vend të duhur për debate të tilla”. Më kanë pyetur nga një televizion në Tira-në se dëshmitarët thonë se Rama i shkuli veshin apo e qëlloi në kokë. Iu përgjigja: Dëshimtar isha unë dhe Rama nuk e qëlloi as i shkuli veshin, por i tha te supi se nuk kam ardhur për të tilla debate. Më thanë që ka dhe video që tregojnë atë që pretendon Egin Ceka dhe unë u përgjigjem se nëse ka video le ta paraqesin, por unë që isha aty ju them atë që pashë.

Fate Velaj , Erion Velaj pra Velajt po pushtokan PS si dikur Kapot PKSH smiley

Cfare race jane kete dhe nga e kane origjinen se nga emerat sme duken shume shqiptar .....

 

flm per infot.

O Gjin kush ky Erion Velaj se me bere kurioz?

http://www.velaj.com/?cid=1,104

 

Ky e ka Fatmir Velaj, ai e ka Erion veliaj, si me thene ca e ka gjon arra gjin lajthine, tek web-i me siper ke te dhena per te. NUk eshte ne Parti pra te ka shukar "batuta"kot. 

Ata qe jane pa "parti" ata jane me te rrezikshmit !!!

FLm per linkun, por kam degjuar per kete person kur fliste per bashkjestes serbo shqiptare e se shqiptaret nuk duhet tja marrin per te keq serbve e terci e verci

Sa per dijeni ne ate zonen nga fieri ku vjen ky ka ose vlleh ose boshnjake alisa serb.

Pra nuk eshte rastesi qe ky i del tani rames per zot dhe i organizon gjasme takime me gjasme diplomate ne akademin e diplomatve ne austri do te thoja nje gjysem salle ku mund te shkoje dhe piloja pra ky njeri akoma pa ardhe ne pyshtet po jep leke me grushta me ble nje figure te re politike.

Shume kujtojne se me Ramen do te behen gjerat me mire por mos harroni se Tirana eshte prova me e mire per te kuptuar se kusha jane velat e veliajt soriste!

O gjin Gjon Gjegj apo kushdo qofsh, kerkon te hiqesh si i moderuar dhe i ballancuar, por ne fakt je kokrra e malokut qe nuk ndryshon dot qasje as kur e ke kuptuar me kohe qe saliu jot eshte pjelle e nje qenie te krujuar ne nje shpelle te eret dhe qe po na ereson te gjitheve duke na kthyer ne mesjete. Nuk kisha per ti thene keto fjale sikur ti te ishe i sinqerte ne te shkruar dhe tiu bashkoheshe grupit famemadh Lefteria +Patek + Mavria. Nuk duhet te kesh ndrojtje te thuash qe jam me saliun, por duhet edhe tia mbrosh bemat e tij. Perndryshe, mos bej sic bejne maloket kur te zene pusine e te qellojne pas shpine, se jeton edhe ne perendim. 

U jam larguar komenteve të temës, sepse një pjesë e mirë e komentuesve janë katandisur si arixhinjtë në pazarin e kuajve për shitje. Megjithatë, për të dhënë dhe unë ndihmesën time në çështjen e përfolur, shtroj para tufës së peshqve problemin:

-Baba dhe bir, sojlij në origjinë, kanë folur në telefon, njeri nga Roma e tjetri nga Viena. Biseda duhet të ketë zgjatur besoj jo më pak se 30'. Të dy, dihet se janë nëpunës të administratës, kanë zyra, ku ka dhe telefon, të cilin e paguajnë taksapaguesit shqiptarë. Kush di të më thotë (ma hamendsime), babë e bir kanë folur për rastin nga telefonat që paguhen nga shteti, apo nga telefonat privatë?

lajmi citonte qe biseda eshte bere me skype over open wi-fi signal. therefore pa kosto fare per shtetin.

ca teme leshi.

nje gje nuk e kuptoj, pse duhet rama ti kthej pergjigje .... rri o njeri rehat mos iu afro fare rriji nje meter larg keta te bejne pis vetem duke te pare me sy

 Ate e bir! 

Neritan Ceka, ambasador i ka shkruar nje leter Edi Rames i bazuar thjesht ne theniet e te birit, edhe ky Diplomat, por pa ditur te verteten! 

 

Organizatori i takimit:  

Djali i Neritan Cekës erdhi privatisht, nuk erdhi si përfaqësues i trupit diplomatik, si një diplomat. Nëse është diplomat, i takonte të bënte pyetje për shqetësimin e tij dhe jo të priste mbarimin e debatit, të vinte të kapte Ramën për mënge e t’i thoshte se çfarë kanë me ambasadat dhe me atë. Rama i tha se nëse kishe pyetje, i bëje kur ishte koha, ndërsa tani më duhet të takoj njerëzit që kanë ardhur për mua duke më respektuar. Djali i Neritanit e ofendoi duke i thënë se “ju jeni plehra, ndyrësira”.

Tema 

 

Dhe Egip u be VIP.

Ky "kerma" duhet te kishte mbyllur gojen per idiotsite e te birit dhe jo ti dilte ne mbrojte ne raste te tilla skandaloze, por paska marre urdher per shkruatur flaterrufene elektorale te radhes. Ky "kerma" duhet te kishte mbyllur gojen para shqiptareve me shembullin e tij personal te nepotizmit primitiv te punesimit te farefisit dhe familjes ne poste shteterore..dhe aq me keq poshte shtetrore jashte vendit te cilat perfaqesojne Shqiperine. Ja nga rrugecer dhe felliqesira te tilla perfaqesohemi neper bote.

ogni scarrafone è bello a mamma soja , nuk e ka kopil por djale.

Po ben vet rolin e kopilit atehere..Ndaj dhe te merresh me politike eshte "sport i veshtire"..duhen lene ceshtjet personale menjane

Keto te dy mund te jene kopil e shkuar kopilit ndoshta edhe ..ara, po pse tregohet rrote ..ari ai tjetri pretendenti per kryeminister edhe bie pre e provokimeve kur dihet shume mire se paguan faturen me te rende ?!

austriaku dhe organizatori po thone s'ka ndodh asi send.

sala and co po thone ka ndodh nji sulm barbar, i papare. u tha biles, qe rama pat fat te pabesueshem qe doli i gjalle smiley

evidenca te regjistrume nuk ka (se do kish lujt qeni i kallajxhiut po te kishte).

tashti, pavarsisht se ca mendon per ramen dhe sa e don salen, nis nga kto me siper: cilin dhe cfare beson ti, Cen. smiley

m'fal qe te boj pytje te vshtira, po shoqnia ta bo te keqen najher. smiley

Pergjigjen e ke ma siper si me e dite se tesh me pyte smiley

Do aresyetoja keshtu:Nuk ka ndodhur absolutisht asgje.Eshte e gjitha shpifje..hmmmm nuk qendron ,qendrimi i vete Ps,e konfirmon.Pra diçka ka ndodhur....çfare?e veshtire me u marre me mend.Berisha kalon ne anen tjeter ...çudi si doli gjalle,edhe kjo nuk qendron ,nuk ka shku deri aty.Autoritette nukthone asgje sepse nuk ka kallzime e beteja nuk ka vazhduar me siguri me shume se 1 minute e gjysem.

un kom dash shum me e besu salen. sa jom indinju me 21 janar kur doli si pllum i shkrum ne tv, dhe na tha te gjitheve, sidimos ne te largteve, qe e dime si jon vra, i kon vra nga afer, me qellim qe te na akuzojn ne te durve te pastra... mirpo pastaj me la ne balte, se kishin filmu. u ndjeva i tradhtum si nji goc naive prej donhuanit te radhes, mu kujtu konga "me fjale te embla, me vu ne gjume..." 

i llafi i thone po te rrejti i here, te falet. te dyten, fajin e ke vet, jo ai qe te rren. edhe pse sala thot qe nuk e duron dot mosbesimin e te tjereve. te m'fali...

shok te kam mik te kam , shume e zgjate smiley

''''austriaku dhe organizatori po thone s'ka ndodh asi send.

sala and co po thone ka ndodh nji sulm barbar, i papare. u tha biles, qe rama pat fat te pabesueshem qe doli i gjalle smiley

evidenca te regjistrume nuk ka (se do kish lujt qeni i kallajxhiut po te kishte).

tashti, pavarsisht se ca mendon per ramen dhe sa e don salen, nis nga kto me siper: cilin dhe cfare beson ti, Emigrant . smiley

m'fal qe te boj pytje te vshtira, po shoqnia ta bo te keqen najher smiley ''''

Ka nje kronike Top-i ne lidhje me viziten e Rames ne Viene. Per pak sekonda dallohet dhe E.Ceka duke degjuar. Qofsha i gabuar por dukej paraprakisht i tensionuar cka eshte jashte cdo llogjike per nje diplomat kariere.

Shekulli ka gjithashtu nje pergenjeshtrim te deshmitarit okular F.Velaj ne lidhje me incidentin ashtu sic u percoll ai nga artopolantet e pushtetit.

Ne 2 sekonda kronike te shkeputur ti, pe qe ishte i "tensionuar" ky ?? Po Rama(dani) ç'pati qe ju dogjen siguresat kur i kerkoi llogari Egini ? Se Rama doli e jo vetem qe shau Shqiperine, por akuzoi tere diplomatet si hajdute e te politizuar, e prandaj s'duheshin bere votimet per emigrantet !!!

Po Erjon Veliaj, Vilajet Qyrky, qe thoshte qe ne  2009-en se ishte PRO votes se emigranteve shqiptare, ç'fare mendimi ka per kete çeshtje ??

 

Une thashe cka vura re ne ato pak sekonda dhe si solla nje deshmi okulare. Ti ke 3 dite qe thua cfare masakre eshte ndodhur. Ke permendur ne fillim dhunim fizik, gje qe vertetohet ose me deshmitare ose me pamje filmike.

Deshmitari okular na thote qe asnje incident/konflikt fizik nuk ka ekzistuar. I vetmi material filmik qe ekziston eshte nga kronikat e lajmeve ku duke qarte (ne ato pak sekonda) nje pozicion jokomod e deri diku shenje nervozizmi e E. Cekes, cka duhet thene qe eshte jashte kornizes se nje diplomati kariere e nje djali te ri te diplomuar jashte.

Mos krijo tymnaje. Nuk po flasim per te drejten e votes (e nuk mund te flitet tani ne me pak se 2 muaj para zgjedhjeve) por per denigrimin e diplomacise shqiptare e cila vihet ne sherbim te nje loje te ndyre politike.

O Lefterije, mire e morem vesh qe dipllomat i jati Ambasador ne Rome, dipllomat i biri ne Austri. Po ty baba ku te punon ?

O Ilirjan (Celibashi ?)

Mire qe na sjell ca paçavure te TEMA-s ketu, por e dekonspirove fare Partine mo  smiley

Top Channel dhe PS-ja, bashke me Shqiptarja pik kom, ngelen duke cituar "organizatoret" Vjeneze e duke perhapur lajmin se, "S'ka pasur ansje incident" ... kurse ti na sjelle Fate Veline gjasme per te "mbrojtur" Ramen, por qe tregon hapur se keni mashtruar Opinionin publik me kete ngjarje, duke u munduar ta MBULONI DIELLIN ME SHOSHE

Ka pasur apo s'ka pasur incident sipas teje ??!! Ose s'ka pasur, dhe i qendroni kesaj. Ose ka pasur incident, dhe dilni e mbroni krietarin, dakort shoku Sillo ?

LOL

Sa keq qe jeni katandisur, s'dini ça te thoni! Edhe 55-sa kishte tall menderen me ju sot duke vene titull kryesor : "Edi Rama tregon domosdoshmeri per çertifikim psiqik"

Tesh ,me Ramen nuk ka kush ça me thane ma' se i thote tana vete nji nga nji...po qe mìa prute edhe ne Rome NC,qe qenka ne hark kohor karezuar kaq shume ,kjo po me shqeteson.Kishim LLeshin si krajl,nuk i bite fjale ne toke...Ky Neritani asht nji fije si shume i pasigurte...e kapi n'dore Ramiz Alia fillimisht e gati i dha teseren e ppsh,mandej mjaft inkoherent...po do zoti e krizat i kthehen ne force..edhe Nene Tereza ka pase kriza mistike,po rimgjallej gjithnje e me shume katolike...

Kur dy legena zihen me njoni tjetrin nuk quhet incident .

+1

+1 +1= +1

ich verstand nisht si mund te shprehesh per shefin e opozites dhe si nuk paska kalu pastruesja e peshkut me fshi komentin tand.me shume me habit e dyta se sa e I

 

ore vari lesht Sales & co.. edhe co-ve te Edit.... po i zoti hallit, Edi , eshte prononcuar... sepse "viktima" eshte prononcuar me kohe publikisht....bile edhe i ati me ate letren emocionale..

Ska pse pronuncohet Rama. Edhe N. Ceka eshte jo i ndershem kur shkruan/pyet "Si mund të guxosh të kapësh prej veshi historinë shqiptare?" kjo pasi krijon nje precedent te rrezikshem, brezit elitar!

I biri si diplomat, si i shkolluar jashte vendit, por dhe si intelektual te ngrihej (sic e bene mjaft te tjere) dhe ti bente pyetje, dhe inkomode, Rames! Por preferoi privatisht, duke u prezantuar madje dhe si i biri i Neritanit (i Neritanit-ketij kameleoni politik, qe arriti ti mbijetonte dhe periudhes postkomuniste-me final daljen ne pension si diplomat).

Letra e Neritan Cekes eshte ne vetvete ne shuplake shtremberimit te se vertetes te servirur keto dite nga Kryeministri dhe dhe nga veglat e tij mediatike. Nuk ka ekzistuar konflikt fizik por vetem nje sjellje idiote e jashte cdo konteksti etike te nje diplomati ne detyre se Republikes se Shqiperise kundrejt nje personi politik qe perfaqeson me se paku gjysmen e e elektoratit shqiptar.

mire e ke.. le te pronocohen te gjithe..Ruci, Veliaj, Mavriaj (ne emer te tij) etj.. vetem Edi jo.. ska pune fare ne fakt.

Ti e kupton qe ky incident jo vetem eshte i stisur por madje i manipuluar mediatikisht. Nese Rama do duhet te merrte pozicion publik per cdo akuze personale qe i behet gjate ketyre 8 viteve do duhet te konkuronte dhe kryeministrin ne ato mbledhjet e gjata, ku me monolog, drejton grupin parlamentar. 

Rama i la te lehin, madje dhe zevendesministren e puneve te jashtme, pasi me zhvillimin e ngjarjeve jo vetem behen karagjoze ata qe e fabrikuan lajmin si nje perplasje te dhunshme fizike por dhe distancohet nga kjo kulture baltosjeje shteterore.

Kesat rradhe metodologjia qenka droga. Madje e konfirmon dhe pretendenti per deputet Fahri Balliu (lumsi ne) ne ate pacavuren e tij.Kartela personale, divorce, lakuriqsi, etj i kane konsumuar me pare. Kesaj rradhe ne krye te komisionit parlamentar ka mundesi te jete Ed Paloka, i cili me te drejte duhet te kerkoje ekzaminim mjekesor, per substanca narkotike ne gjakun e Rames.

Nderkohe qe ne Bosje qenka arrestuar Presidenti i Republikes. Tek ne me Ramen akoma perflitet per hetim parlamentar. Ska pse, hidhini prangat...! 

well, incidenti i leshit ia arriti qellimit. makina propagandistike e Sales eshte 10 here me eficiente se ajo e Enver Hoxhes. Diskutimet e gjata dhe revolta popullore e Paskuqanit dhe Mamurrasit lidhur me ceshtjen nuk do vonojne. Ne Kamez madje u shkua deri atje, sa te vendosej unanimisht kunder bashkimit te dy Koreve.

Rama u prononcua o Belul dhe ti si peshkatar i mire, nuk i hodhe nje sy shtypit online sot?

Nga burime shume te sigurta, jam informuar se PD ka dhe nje gur shume te forte per ta gjuajtur dhe rrezuar perfundimisht Ramen para se me arrit ne finishin e zgjedhjveve: nga nje klinike private qe deshiron te mbetet anonime, mesohet se Rama ka ngel  shtatzene me Rilindjen.Ministri mjek gjinekolog, Kosova, do kryesoj komisionin hetimor per kete incident .

A e mori veten ky i ziu nga dhuna e te dhunshmit dhunues dhunetar i dhunshem?

Ca thuhet, ka dale nga reanimacioni?

Lere Olso, kot mundohesh... venden ne PD, sic e she me siper, tashme jane zene... 

Po pra. Sa qeka bo radha...

Keshtu eshte kur s'ka konkurence.

Fotot ekskluzive te veshit te Ceka Junior #1 dhe #2 .

Kujdes!! Paralajmeroj publikun, fotot qe tregojne barbarizmin e Edi Rames jane rrenqethese. Kush nuk duron, mos ti hape.

qeka veshderr, mire ja ka bo!

"zenka mes dy legenave" thote Brad dhe baraslargesia buzeqesh.Eshte skene e perseritur prej 21 janarit, si nje cfaqje teatri ne te n-ten here, kur sa here qe ka ngjarje me Ed Ramen, te baraslarguarit vijne  ne lozhen e tyre  e prej andej buzeqeshin kinse te indinjuar.Ne fakt nje gezim i brendshem rrjedh e cfaqet si vrer i verdhe  me emotikone qe buzeqeshin e shkelin nje sy.

Edhe nja 2-3 "incidente" te tjera duhen edhe erdhen zgjedhjet e 23-shit si pa pritur e pa kujtuar... 

Sot, ne Paskuqan, diskutohej emocionalisht mbi incidentit Vjenez...

Ne 23 qershor serviret pjatanca e ngjalave.

Keto tani jane vecse meze. smiley

Bame kjo me Vjenen eshte kot se me krujt icik dhemballet smiley Ato bombat e medhoja ruhen per 10 diteshin e fundit te fushates smiley

Lakuric, lakuric!

Gjergji eshte ai qe po i rri prane ? Nuk po i dalin llogarite me duket smiley

Shife sa i merzit Gjergji. Sikur po qan duket. Ska valixhe me vete se sdo te demoralizoje Ramen kshuqe po ta vesh re ka vetem i qese me i pale rroba banje ene i kanotjere per raste emergjence ne rast se humbin zgjedhjet smiley

smiley Ne terezi te vet eshte. Ec babe hahahaha dru, dru

ishalla ajo partia komuniste po ja legalizon kur te vijne ne pushtet smiley

#riberje

Nuk me del File... smiley 

nuk me del o file... pyta keta te sigurise ene me thane qe ai sit del i listum per ca lidhje me ca site te tjera nen vezhgim nga autoritetet... 

Diplomati Ceka: Pikërisht në momentin që mbaroi fjala publike e Ramës, ndërsa ishim në këmbë, iu afrova dhe iu prezantova se cili isha dhe se çfarë pune unë bëja. Në këtë moment, ai regaoi menjëherë duke më thënë, “kush të ka dërguar”? I thashë se nuk më ka dërguar askush, por vetëm doja t’i thoja mendimin tim. Në këtë moment ai bërtiti duke më thënë që të ikja nga ambienti dhe të dilja jashtë sallës. Unë iu përgjigja duke i thënë se nuk mund të largohesha, pasi isha në një ambient tepër familjar si Akademia Politike e Vjenës.

Ex-press.al: Si reagoi Rama pas kësaj?

Diplomati Ceka: Këtu ai u irritua shumë. Në këtë moment drejtoi dorën ndaj meje, më kapi fort flokët dhe veshin dhe më tërhoqi më forcë. Në këtë moment u gjenda i befasuar, pasi nuk e prisja një dhunim të tillë, aq më tepër në një ambjent publik si Akademia Politike e Vjenës. Kam reaguar menjëherë, duke i larguar dorën. Nuk më kishte ndodhur kurrë gjatë jetës sime një qëndrim i tillë, aq më tepër i një kryetari partie. Kaloi çdo kufi të një njeriu normal. Aty unë i kam kërkuar llogari se cili je ti që guxon të ngresh dorën? Kërkonte që me provokimin e tij të më bënte dhe mua që të dilja nga sjellja ime. Në këtë moment tensioni, dëgjova se ai nisi të bërtiste duke thënë: “Provokator”, “provokator”, “provokator”, dhe tentoi të vijonte ushtrimin e dhunës. Në këtë moment janë afruar shumë të pranishëm që u futën mes nesh dhe ndërhynë për ta qetësuar atë.

Partia Demokratike ka mbledhur mjaftueshëm firma për ngritjen e një komisioni të paralajmëruar nga Berisha për incidentin e Vjenës, ku Rama akuzohet se ka goditur djalin e Neritan Cekës, Egin Ceka, diplomat në Vjenë.

smileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

 

Une mendova se keto komisonet karagjoze mbaruan me ate qe u ngrit per te hetuar "Grushtin e shtetit", po idiotesia nuk paska fund. Tani do ngem nje komision te hetojme incidentit e vjenes. Personi prezent thote qe ska pas asgje, po qeveria e di qe aty ka pas cadra me helm, stilolapsa pistolete e ect ect ect smileysmileysmileysmiley. Mjere ata qe do jene pjese e komisionit idiot me te medhenj zor se mund te gjesh, si ai limja, kryetari i komisionit tjeter qe tha sala cohet cdo mengjes dhe mendon per te miren e popullit shqiptrar. 

Cudia me e madhe 3 dite zgjat ne Albanistan. Thank God dita e 2 sot, se keni dhe weekendin para. U lodhet, u bete telef!! smiley

30 deshmitare okulare ka mbledh Pd-ja. Prit tani kur te degjoni si i bo qimja trra. Cuni Cekes tha me ra me shpulle e me shkuli veshin. Sala tha i ka rene me grusht. Keto 30 deshmitaret i parashikoj une ca do thojne. I pari: I shkuli veshin desh ja la ne dore. I dyti: Ca thua more ai ja kafshoi si Majk Tajsoni ja la ne dore. I treti: I gjujti me stil karateje. I katerti: jo jo i ra me stil xhudoje smiley

Ai robi eshte ende ne koma, ti merresh me llafe pazari! smiley

" I dyti: Ca thua more ai ja kafshoi si Majk Tajsoni ja la ne dore."

Kishte shkuar edhe hunteri atje? smiley 

E kishte qellu rama me pistolete dhe ka 5 plumba ne trup, Eshte ne rrezik serioze per jeten dhe ka nevoje per gjak. Ik lefti, maverik dhe patek shpejt dhuroni gjak dhe shpetoni ushtarin Egin. Ehhhh 

smiley Une them ti japim icik gjak  Edvinisti o espane qe ta ngreje droga direkt ne kembe smiley

O + e ka grupin, pranon gjak nga te gjthe qeratai. Nje gje eshte e sigurte duke dash me i ul vlerat rames po ja ngrini me shume, psh un as qe e dija qe ai ishte ne Austri dhe e kishin pritur presidenti dhe ministra, gje qe sndodh me salen (babin tuaj shpirteror). Hajt me pune te mbare komisionit dhe mjere ata qe do jene anetar se do mbahen mend per zara ose kelysh qeni qe i hedh sala kur i duhen.smiley 

po thu qe e bon shurren kunder eres? si ne rastin e fotos lakuriq, ku elektorati femeror dhe adoleshentor pro PS u rriten me 4.6%  dhe 7.2% perkatesisht?  smiley

 

hunter, keto lloj video-mix qe na sjell ketu ne mexhlis jane thike me dy presa.

Keto lloj videoje behen per nje target te caktuar njerezish ne Shqiperi, te cilet me thene te drejten jane akoma me shume sesa Zoti i madh kishte dash me i mbajt dhe shume me shume sesa robi i shkrete ka mundesi te duroje. Keta lloj njerezish ne jete te jeteve:

1 - jane te trashe aq saqe nje jete te tere mund te mbajne hajdarin e Salen n´myth.

dhe

2 - jane aq te devotshem ne mythmajtje, saqe mbasi e kane mbajtur mire e mire ne myth, masinej ja marin edhe ne goje hajdarin Sales.

Tani problemi me ty hunter, qendron ne faktin, qe ky mexhlisi yne, nuk eshte mexhlis qe kandiset per te nxjerrur voten nga xhepi e per te ta dhene ty menjehere sapo te shohin video te tilla. Ka edhe ketu nga ata te llojit te pershkruar mesiper, por me ndryshimin qe keta jane ne minorance dhe shikohen si qenie te peshtira ashtu sic e meritojne te trajtohen.

Qe ta kuptosh me mire hunter, ti ne momentin qe sjell video te tilla ketu per propagande, pikerisht ne kete moment sapo e ke hequr hajdarin nga bytha dhe je gati duke e futur ne goje.

Ti vazhdo me ate tenden pastaj!

Mos, na preke ne seder me gjithe kete hartim. smiley

eshte shkruar ne libra te vjeter: veshngrenesit jane nje kryqezim shume i rrezikshem i vampireve me kanibalet, sidomos kur mbajne unaza me gur te zi, (te ftohte, te laget..)

Ajo unaza me gur te zi ka nje dmth te kobshme. Eshte unaze e anetareve te nje sekti satanik te fshehte... Se cfare ndodh gjate ceremonive satanike, po i kursejme detajet.

lakuric lakuric!!!!!!!!

per zhelesh per zhelesh !!!!!

keta gjithmone kane nje ushtri gungacesh dhe arixhinjsh, te gatshem per ti sherbyer...

Kushedi si e kane futur ne kurth dereziun...

Edhe ai i dereziu, sa lehte bie ne kurthe.

Si i tha? "Provokator, provokator, provokator...!"

Me kujtoi Zgarbin. smiley

http://youtu.be/gDXs4HTXBL8

Provokatori qe e nxorri si antene televizori.

6qin komente per diplomatveshkapjen edramiste? smiley

But shakaja aside, mire tha Olsi, ky Edi eshte k0qe egzemplare. Qenka dhe lajm kryesor tek Panorama sot. 

Palla pati nje moment (flas thjesht politikisht) pas antiligjshmerise berishiste te largonte vemendjen nga legenlliku i ngjalekoalicionit dhe te mbante prozhektorin tek KQZ dhe tek Berisha, por jo, do krijonte nja dy (a me shume) cikle mediash duke folur per sa fort a pak e kapi per veshi kryeministri i neserm nje diplomat, dhe a e gjuajti ne koke apo jo.

Me vjen keq per keta peshkngjalistet super te karikuar, te cileve i eshte bere surrati (nga ramvklliqet) si ato gjerat qe perdorin femrat nje here ne muaj lol

Edin se di kush e keshillon keshtu ne pergjithesi , po nuk duhet te binte pre e provokimeve nuk duhet te bjere pre e tyre . Kur pranoi te haje ngjalen e Metes , duhet te pranoje sa e sa provokime te tjera te perditshme dhe jo te heqe vemendjen me budalliqe . Edi duhe te mesoje te gelltise sa e sa bretkosa te tjera nqs do te behet kryeminister ashtu sikurse gelltit Meta.

Mire tu duk ty kjo, si tu duk, duke qene kshu, ne pozicionin e spektatorit? smiley

Pastaj ca provokime te parrezistueshme jane keto mer, se keta ngjalistet po e parashtrojne situaten ketu si provokacionet e Greqise ne ne '49, apo sikur ky cuni i Neritanit ishte ndonje pif i papare qe e provokoi rende kryeministrin e ardhshem me sharmin e shalecicat e saj ne ate pike saqe, sic tha Ylli Mberthecka, ku ka burre qe ti rrezistoje lol 

ky i ka harxhu gjithe leket ne ''hap kutite ose largohu '' ska lek as per keshilltare as per fushate per asigjo smiley . Edhe kete punen e Vienes e ka provoku vete qe me dale ne TV e gazeta  gratis smiley

 

Po mire a lejohet te ngrihet nje grup parlametar hetimor pa mbaruar pune nje hetim i meparshem? Cfare thote maliqi, dmth ligji per kete problem? Jo per gjo por mundet qe hetimi qe ska mbaruar mund ta nxjerre fajtor dhe e le me gisht ne gojeket hetimin e dyte.

hej o Admina dhe/ose moderatore na fusni blog gjona/materiale te tjera se keto qe kemi jane bo bajate; perndryshe ju kapa prej veshi!

Ah jeni zbut jeni zbut smiley

po prap nuk jua kam besen. 

Ndryshimi midis "tamed" dhe "domesticated" ke parasysh pershemull?

Keq e ka Rama shkrete punen kesaj rradhe. Mire qe i dhihet imazhi nga i sherr adoleshentesk ne qender te Vjenes (perballe shpise se Nanos) smiley po ka fillu me tall sumen edhe saldator Nard Ndoka. Epo me të tall edhe Nard Ndoka mor piktor me mire ik mbyllu te shpia ne Surrel ene mos dil mo. Shih si thote saldator/axhustatori: Nard Ndoka ka ironizuar me partitë pjesmarrëse në koalicionin e opozitës. Sipas Ndokës, 31 nga 40 parti të koalicionit opozitar, nuk marrin dot as sa gjysma e votave që merr partia e drejtuar nga ai smiley

 

600 smiley

Prit sa te vije Meksi ne teme se e con pa frike deri tek 975 komente.

Brad, si shume larg e ke mbajtur Meksin nga Peshku keto kohe, apo e ke bere kastile qe ti rritet vlera dhe te komentoje afer zgjedhjeve? 

Une rrefuzoj te bi viktime e intrigave provinciale te Berishes!

Dje pati dy lajme. Lajmi i pare qe shpuarja e komardares Doris Pack, (per ket i bona pytje Patekut, por nuk u ndi hic...dhe nuk i vej faj...lajmi qe goxha i rende). "Lajmi" i dyte qe beteja e Eginit kunder mullinjve te eres.

Berisha duket se eshte i deshperuar. Mbi te gjitha, i vetmuar, sepse s'ka me te huaj qe ta udhezojne per te bere politikanin e rregullt, ndaj po i kthehet vetvetes origjinale me keto levizje. Per fatin e tij te mire, ka disa nga keta qe i vijne rrotull si ketu

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).