Komisioni i Ligjeve miratoi lirimin nga detyra të anëtarit të propozuar nga LSI-ja në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, pas daljes së Lëvizjes Socialiste për Integrim nga qeveria.  Kërkesa e firmosur nga kreu i grupit parlamentar të PD-së, Astrit Pazoti, i drejtohet kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli, të cilës i kërkohet të nisin pa vonesë procedurat e zëvendësimit të anëtarit të KQZ-së Ilirjan Muho, më qëllim respektimin e baraspeshimit politik në komision. PD-ja kërkoi sot shkarkimin nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të përfaqësuesit të LSI-së, pasi tashmë sipas saj, është mbyllur kontrata politike me PD-në. Nga ana e saj, vetë KQZ-ja ende nuk ka një vendim zyrtar për zëvendësimin e anëtarit të LSI-së me atë të PR-së, e cila dje dorëzoi kërkesën e saj pranë këtij institucioni.

Partia Republikane dorëzoi dje në Komisionin Qendror Zgjedhor, kërkesën për të pasur të drejtën e një anëtari. Nisur nga rezultati i 2009-ës, PR rezulton të jetë partia e dytë për nga rëndësia në kampin e djathtë pas asaj demokratike. Në një kohë që LSI-ja rikonfirmohet e dyta edhe në opozitë, duke ruajtur komisionerin e saj në administrimin zgjedhor, jashtë loje del PBDNJ-ja, e cila renditet në vend të tretë. Pavarësisht aleancave të mundshme që mund të bëjë kreu i kësaj force, vendet në administratën zgjedhore janë zënë. 
 

607 Komente

Kush eshte ti Sumi? WTF? Ishte pergjigje hipotetike ....

Do te zgjidhet fare thjeshte.

Ai i LSI-se do te dorehiqet,prandaj u shty dhe votimi.

Te henen votohet Klemend Zguri.

Amerikanet jane ne rregull me deklaraten.

Amerikanet jane ne rregull me deklaraten.

Lajmroje nanjoni Arvizune qe ACDC dha "clearance"!!!

Kush te tha ty so do dorehiqet ? Ai vendimi u shty per te hene se nuk kishin rene dakord sa lek do mernin keta lyrat qe do plotesojne minorancen e Saliut... them une

do ta shohim.

 

AL Patek Philipe - 11 Prill 2013 - 23:23 

Brado perfundimtare eshte. Te henen eshte i hequr.

 

Ca pytjesh qe bo dhe ti...Pateku o vlla ja tha se kush tjeter!

 

Mire atehere qenka info e sigurt.. me falnismiley

po ti me bythe e lexon deklaraten o plak matuf?

Me fal por nuk te ofendova.

Atje ne deklarate nuk thote gje nese ai i LSI-se i shkrepet te dorehiqet,keto dite.

“E çfarë do të bëjë kjo shumicë? Diferenca nuk do të jetë 10 vota por do të jetë 200 mijë vota. Ai është një reagim i pamatur. Po të më kishte thënë kur jam ndarë me të që unë kam vendosur të bëjë këtë zgjedhje për këtë arsye unë do ta kisha zgjidhur këtë punë. Kjo mënyrë veprimi është një mundësi për të prishur zgjedhjet dhe është shumë e gabuar. Në qoftë se gjendet një referencë ligjore që duhet të bëhet ky zëvendësim le të bëhet menjëherë. Por nëse bëhet me forcë se ne nuk duam t’ia dimë për ligj se jemi të fortë atëherë kjo ka të bëjë me integritetin e procesit zgjedhor”

 

 

Meta pranon vjedhjen e Bashkise se Tiranes haptazi fare plus i thote Berishes qe e ke te kote me kete levizje se nuk ngushton dot diferencen 200 mije votshe!

Meta pranon vjedhjen e Bashkise se Tiranes haptazi fare plus i thote Berishes qe e ke te kote me kete levizje se nuk ngushton dot diferencen 200 mije votshe!smiley

"Nuk e kuptoj arsyen pse Rama po e ringjall këtë force politike. LSI sot është me pak se 2% në sondazhe dhe nuk do merrte pothuaj asnjë deputetë në këto zgjedhje. Nuk e kuptoj çfarë e shtyu Ramën që t’i ofrojë Metës 4 vende deputetësh brenda listave të PS-së. Nuk e kuptoj pse duhej Rama t’i hiqte gjithë kartën morale opozitës për këto zgjedhje, duke e bërë veten thellësisht pis. Rama e pastroi Berishën nga pjesa më e përfolur e qeverisjes 4- vjeçare". .. tha Hrdvaristi Prifti  smiley

 

Kameramani Prifti, narcissist qe filmon edhe vedin tu zgrap. Cpret mo?

Ndigjo edhe nji gjo te funit du me thone!

Zakonisht kur ka pas kshu tema ne lidhje me nje zhvillim politik "hot" ne peshk mbinin nga dheu lloj lloj kagzozesh me flamur kuq-e-zi. Sot hiiiiiiiiiic, pervec Bradit dhe Patekut te cilet c'eshte e verteta me teper i ngjajne  "Tango and Cash" se sa kagzozave, asnjoni nuk u duk ne peshk.

Tashti ose kagzozet jane shpernda neper shpia dhe kan mor grepat dhe po menojne me dal per ngjala qe mbas 23 Qershorit ti shkojne Rames ne zyre me lloj lloj gatime ngjalash ose po bojne strevitje me kallash ne Mullet.   

 

Rama ka shokuar në maksimum elektoratin e majtë me këtë lëvizje, aq sa një pjesë e madhe e tij nuk shohin më arsye për të votuar. Në sytë e socialistëve të thjeshtë, Berisha, Meta dhe Rama tani janë prej një brumi dhe nuk motivojnë, nuk japin shpresë, nuk ofrojnë ndryshim.

 

TAN PRIFTI

 

Ehhh mer Tan Prifti mer kale troje.......elektorati socialist nuk eshte shokuar...eshte gezuar ne maksimum..se njeh Ronin me shoke ti mer Tan Prifti smiley

 

S’besoj se do më kalojë kjo shije për shumë kohë. Përpara se të shfaqja në emision “Fiks Fare” videon e Metës, Rama më ftonte çdo natë për të më mbushur mendjen ta shfaqja atë. Në fillim më kërkoi takim të fshehte tek hoteli i Tan Lepurit në plazh në Durrës. Ishte dhe Gramoz Ruçi e Tom Doshi në atë takim. Pastaj jam takuar fshehurazi tek zyra e Fidelit në Tiranë. Pastaj dhjetëra herë në Pezë. Pastaj tek hoteli i Dash Pezës. Pastaj tek shtëpia e Tom Doshit disa herë. Kemi ngrënë e pirë nëpër lokale të ndryshme. Më ka premtuar qiellin, vetëm tek shfaqja atë video kundër Metës. Donte ta shfaqte një ditë dhe më parë. Ju lut vetë Top Channel që ta shfaqte. Unë nuk pranoja ta shfaqja në dhjetor sepse kishte përmbytje të mëdha në Shkodër dhe më dukej shumë cinike dhe mungesë respekti për ata njerëz që vuanin në Shkodër. Gjithë shteti ishte përqendruar për të ndihmuar të përmbyturit.

Rama ngulte këmbë të nxirrnim videon, por unë pranova vetëm kur ikën përmbytjet. Kur botoi Kurbanin, Rama më telefonoi dhe më pyeti nëse më pëlqen përshkrimi që i ka bërë Metës. Pyeste dhe qeshtë. Kur kujtoj ato kohë, më vjen ndot nga hipokrizia që shoh sot. Mbas denoncimit tim me video, por edhe në Prokurori e gjykatë të Ilir Metës, mbas shembujve të pafund të korrupsionit të zyrtarëve të LSI-së në qeverisje 4 vjeçare me Berishën, partia e Metës ishte e sakatuar në sytë e elektoratit.

Nuk e kuptoj arsyen pse Rama po e ringjall këtë force politike. LSI sot është me pak se 2% në sondazhe dhe nuk do merrte pothuaj asnjë deputetë në këto zgjedhje. Nuk e kuptoj çfarë e shtyu Ramën që t’i ofrojë Metës 4 vende deputetësh brenda listave të PS-së. Nuk e kuptoj pse duhej Rama t’i hiqte gjithë kartën morale opozitës për këto zgjedhje, duke e bërë veten thellësisht pis. Rama e pastroi Berishën nga pjesa më e përfolur e qeverisjes 4- vjeçare. Rama ka shokuar në maksimum elektoratin e majtë me këtë lëvizje, aq sa një pjesë e madhe e tij nuk shohin më arsye për të votuar. Në sytë e socialistëve të thjeshtë, Berisha, Meta dhe Rama tani janë prej një brumi dhe nuk motivojnë, nuk japin shpresë, nuk ofrojnë ndryshim.

..dhe Prifti thone Tema ,  perseri do mar mundimin te  kandidoje ne Libofhse si kandidat i pavarum duke shpresu perseri nga perendia me i mbrojt  votat 

Tan Prifti na dhuroji koalicionin e fundit 4 vjecar me Salin fale mandatit te florinjte e si shperblim per mbrojtjen e votes nga Sali. Te njejten dite Rama tek Topi e Prifti tek Tema. 360•

Muhabete kot per komisionin. Edhe 7 komisionere te kete pd aty madje me mendje patekareske (me iq sa kermilli detit se ai i tokes e ka me te larte) prap ne yc e kane. E majta merr 75 deputete. Do i mysi jugu

Po po e pashe Harvardistin Prifti.  Ajo eshte thjesht nga xhelozia e tij qe Rama nuk i dha asgje nga ato qe i premtoi, Meta dihet qe s'e qas me afer (edhe pse Prifti thote se kane bere paqe), e sigurisht the biggest bajloz of them all Saliu e injoron komplet.  Gjithesesi per ne publikun, Harvardisti vlen goxha se me gjithe inatin e xhelozine qe ka, nxjerr ndonje pisllek te parise tek tuk.

Nuk eshte xhelozi, eshte frike. Politikanet Shqiptar janPutana ne nevoje te Protektorit. Rama te braktis se eshte i squt, keshtu qe Prifti do zgjedhi Salin para Ilirit. Sigurisht nese besojme se ka vjedhur qe nga qeveria Nano.

sa inot kan kto te asnjanshmit mer burr, duket lefti si asnjanes e xhibi si antar pd-je

Kush është kjo goca në krah të Jozefinit?

Aranita cela kur ishte e re smiley

smiley

smiley

sinqerisht, a nuk të duket Jozefini burri aty në atë foto?

Kuazo, ti perfundimisht per ke do votosh plako?

Per Ps-ne more. Pse e ve ne dyshim ti? Berberet aq e kane kapacitetin smiley

Kuazi mund te jete berber, por jo legen!

Shife po sja dha Ps-se. Militanti cfaredo qe te beje krietari po aty e hedh voten. 

Me vjen shume keq per militantet. Nqs. nuk iu hapen syte edhe tani...

I hapen syte.. ja u hapi saliu dje me ceshtjen e KQZ

Ti per ke do votosh?

Rrezik jam ne Milano ne 23 qershor, por po isha me Shqiperi do votoj kundra Rames. Mendoj se problemi me akut aktualisht ne politiken shqiptare eshte mungesa e nje alternative opozitare serioze qe perkundrazi eshte karagjoze. Opozita eshte konsumuar ende pa ardhur ne pushtet, fale deshtimeve te suksesshme te lidershipit.

smiley

Pyeta kete tifozin e zjarrte te bajraktarit qe i thyen dhembet Rames, ja fut gishtin ne b****, etj etj. jo ty Olsi.

p.s. Edhe po s'ishe aty te jesht i sigurte qe dikush ka per te votuar per ty.

smiley Pateku e ka thene: LSI. Shkon gjithmone me fituesit Pateku. Si me bo tifo per Barcen! smiley

Po po tifo me Barcen.   Politika shqiptare qe ndikon jeten e miliona njerezve perfshi dhe te vete harrangopit qe hargaliset me banditizmat e Berishes apo mafiozlleqet e Metes, si futboll he?  Qe ketu ka marre fund cdo gje Olsi.   Kur digjoj keshtu gjerash i them vetes shqyqyr 100 here qe im at pati zgjuarsine e duhur te kuptoj qe ne ate vend nuk mund te jetohet normalisht e me dinjitet, dhe se aty femija e tij s'kishte asnje fare te ardhme e se e vetmja zgjidhje ishte te emigronte me cdo menyre edhe pse shume larg.

Nuk te kam konsideruar asnjehere ty si nje nga shume shqiptaret e diaspores qe vijne ne kete blog per te larguar objektin e deshires, Shqiperine. Jeta eshte e veshtire dhe me sfida kudo I pakapshem. Jo vetem ne Shqiperi. Ti aktualisht jeton ne vendin qe kishte si president Bushin.

Seriozisht po krahason jeten kendej me jeten andej?

O pakapo..ti e ke inatin me mua qe tek tema bq-rave qe une ti shajta kurse ti i ledhatoje bycen. Or bir ta kam thene 100 here troc. Te gjitha palet jane nje mut i madh por sipas meje Rama eshte muti me i madh nga te gjithe. Rama eshte nje dordolec qe e perdor Sala dhe Likja sipas qefit. Kur ta kuptoni kete muhabet ju do duhen edhe ca jave edhe pastaj do degjosh prape shoket opozitare duke qa e duke ulerit. Dakord?

PP ti per ke do votosh ?smiley

Per Ramen. Per nje rilindje shqiptare

Bravo

Jo ore harrangop me brina, nuk jam niveli jot une qe te te mbaj inat per injorancen qe ke.  

Per me teper pastaj nuk me intereson se sa i afte ne mafiozlleqe, pazarlleqe e banditizem eshte Rama ne krahasim me Berishen e Meten.  Me keto gjera mund te merret vetem nje psikopat/sociopat qe e sheh politiken shqiptare si loje apo si serial televiz i tipit Oktapodi.  Dhe ne fund, ti s'ke asnje ndryshim nga ai kuazimondo militant qe po aty e hedh voton pavaresisht se c'ben kryetari.

E kemi degjuar dhe kete.. eshte e vjeter.. thojini saliut te shpike te tjera.

Ju militantet e keni dyst trunin. Te rroni vete. smiley

Rrofsh ne koken tendesmiley

Nje dite do ta kuptosh se sa budallallek ishte e gjithe kjo!

Robi me nikun olsi, ta tha! smiley

Tani me binde vertet te sjell per here te 3 Saliun e ringjallur nga 97

Nuk egziston ne botekuptimin tim koncepti i "te bindesh tjetrin". Per mua bindjet e te tjereve jane vecse ndryshore te nje ekuacioni shume te komplikuar, te nderthurur dhe te mrekullueshem.

smiley

eshte akoma shpejt. Pres AK te bej koalicionin me FRD ose PS-ne. Nese jo atehere do jap Gjinushit.

smiley

Nqs. ja jep PS-se edhe pas gjithe kesaj... ti qofsh!

Se praktikisht i bie qe bene mire gjermanet qe mbeshteten Hitlerin...

Mu sa me thane qe Kaci, Xovalini dhe Aslloni e cun pazarin €100 000. Sa te bohen gati zarfat pranej u shtu seanca.

Pse kaq budalla e dini Saliun? Ai ndonje 10.000 euro dhe mund tja u jape per kunje ndaj PS.. po nuk shpenzon 300.000 euro kot.

Mu keshtu me thane. Ato deputete si bo mo njeri, kshu qe dun me kap cfare kane akoma ne dore. Seanca u shty se sishim paret gati, per ato dhe per ca te tjere.

Tani qe doli Arvizuja kushedi sa pishman jane bere qe skane mare sot ato pak qe donte tju jepte Saliu

Po 300.000 euro nuk jane asnje gje per frymorin, vetem 1 ha det,  nese i krijojne premisa per te qendruar ne pushtet. 

Ble nje thes me vota me aq lek.. Po me duket se kesaj rradhe do vene ne xhepin e kapomilitanteve te pashprese

Seriozisht ta kane thene kete?

Dy gjona: Mund te jene €100 000 per te tre - se sia marr vesh mire tropotironcen atij qe fola. Dhe doren ne zjarr nuk e vej.

Ja ka fut kot ai Patrioti. Kaci bashke me ato te tjeret nuk e shofin me sy Ramen. Asnje lek nuk do marrin. Kjo do i shperblehet tek tuk mandatin e ardhshem.

Kaci eshte besnik. Per inot tRames do shkoj nfund pusit me DOC.

Lajmi i fundit , diten e hene ne mengjes perfaqesuesi i LSI -se ne KQZ jep doreheqen !!!!

Punon 55 me 1 te nates ?

Brado ta thashe or burre qe ka mare fund ajo pune. Tani leni icik rehat socialistat e shkrete. Sa here gezohen keto e hapin gojen ne gjithmone i rrasim noi ngjale. Jane gjynaf. Leri me shprese deri nga e hena smiley

Ktu te "ne mengjes" duket qe je tu rrejt!

 

jo me vone se ne oren 9 te mengjesit .

Brado te lutem. Me i sakte me Ronin. Ne 8.47 jep dorheqjen ai Rono.

Une nuk te kam thene ndonjehere "mbaje mend" po tashti po te them dicka dhe mbaje mend.

Nese Berisha prish zgjedhjet e 23 Qershorit ai shume shpejt do te vdese nga shkaqe natyrore. 

Mbaje mend kete. 

Berisha eshte jashtezakonisht shume i vogel per te vene ne siklet dicka aq te stermadhe sa NATO. 

smiley Do e bormbardojne me rrezatim kancerogjen nga sateliti Pjerit? smiley O Roni i 80-tes apo 2000-shit je ti mer plak? Ca jane keto kalamanlluqe mer cun? Po ore mezi po pret Amerika dhe Natoja shokun piktor smiley

 

Ja ku po ta them dhe une 'mbaje mend' Zgjedhjet i fito Sala dhe pervec ndonje gam gami te vogel te Edit dhe qarjeve te juaja ne ppu asgje ska per te ndodh smiley

Zgjedhjet Sali i ka te humbme por mos humbet me shume.

Me nje llaf NMN do ta drogoje kete lsi-stin e KQZ-se dhe do ta detyroje te jape doreheqje me vullnet te lire, si Turqia Ocalanin nje here e nje mot?

Apo do i beje Xhozi pyetje-tortura si ato femrat cia-iste atyre talebaneve n'Irak, me skena lakuriq e me the te thashe?

Xhozi asht burr, shif e shkruj kush asht femen tek foto siper, ai me te zeza apo ajo me pantallonat e bardha si akullore.

Ore per cfare aleance e keni fjalen juve, kush beri aleance? smiley

Delet e kuqe keshtu e konsiderojne Aleancen e Qelbesirave, pasi Kryetari Piktor e gelltiti çorben "live" dje ne TCH duke pare me sforcim ato skenat ku Iliri thoshte "Njeriu qe mohoi atesine e te birit, duke akuzuar babain e tij si babain e djalit te tij...ky Kryetar i Sektit te Spiuneve te Shqiperise, ky i pa-familje, i pa-moral, drogaxhi etj"... ASGJE SKA NDODHUR thone! KJO ESHTE POLITIKA, madje ata qe kritikojne, NUK DINE te bejne Politike... thote Meta smiley

WTF

Sot Panorama paska nxjerre debatet e Grupit te PS-se lidhur me çeshtjen e KQZ : shof qe Beqja paska pas qene per SHERR !

Qenka hedhur dhe ideja e "bllokimit fizik" te 3 ish deputeteve socialist, qe te mos votojne dot ne Parlament ... (pengmarrje ?)

Rama ka KUNDERSHTUAR idene e BOJKOTIT, qe u propozua, po paska leshuar Ultimatume ne drejtim te socialisteve qe TA QEPIN GOJEN (Majko : KUJDES!!)

- “Shtrëngoni gjuhën mirë dhe boll komentuat me çdo epitet negativ koalicionin me LSI-në. Mos ndikoni në opinion”, mësohet të ketë thënë Rama.

Dhe na vine ca ketu e thone se Rama e ka fitoren "matematike" - apo "automatike", se u bashkua me LSI ... Opinioni Publik ka rendesine e tij, dhe Rama po e sheh çdo dite e me teper, se jo te gjithe Shqiptaret jane tufe Delesh!

Gaboi Rende Piktori !

 

Edhe femijet e fillores tashme e kane kuptuar qe qelbsi sali duhet mbyllur ne kopshtin zoollogjik dhe te nxjerrin nga kafazi disa kafshe shtepijake qe i kane futur per inventar. Cdo dite e me shume koalicioni majtisto-nderkombetar po ja pret tentakulat oktapodit sali derisa ta detyroje te struket thelle ne strofkullen e tij per te mos dalur me qe atje. Piktori Ed Rama po e tregon me vepra se po sakrifikon edhe dinjitetin e tij per ti dhene liri dhe prosperitet popullit shqipetar, respekte. 

hahahha

te kishte dinjitet Ed Piktori nuk i lepinte bythen Metes pas gjithe atyre gjerave qe i thane njeri tjetri dhe pas 21 janarit!

E tha mire Prifti : Per c'fare dreqin e donte LSI kur as 2 % s'kishte neper sondazhe ??!!

Ndoshta per kete anetarin e KQZ-se, qe s'do ta kete kurre...ndoshta per te çuar Qeverine ne zgjedhje me zv/Ministra, ndoshta per ta detyruar Saliun te pranonte Qeveri teknike (ne mungese te maxhorances) ... por ja qe deri tani nuk po i hecen fare PLANI Ed Piktorit ...

Madje eshte i detyruar ti mbylle gojen ekspontenteve socialist (Braçes, Majkos etj) qe ngelen duke kritikuar marreveshjen me LSI, se ne opinionin Publik ka bere HARA KIRI me kete levizje ! Me shume po humbet sesa po nxjerr perfitim : e ka bere DERRIN DAJE nga zor belaja

Pikerisht se ka dinjitet ka se cfare te sakrifikoje, po ku merr vesh ti langua i saliut. Pastaj ju duhet te jeni te gezuar qe LSI-ja nuk ka as dhe 2% te votave, biles biles nuk duhet te llapni fare ne menyre qe Edi te mos e zgjeroje akoma me shume koalicionin per per zbythjen e berishes.

Po pse e doni me pahir anetarin e KQZ-se o trim? E pra ja qe nuk keni per ta marre se nuk ka argumente ligjore dhe se kesaj radhe Amerika nuk do ta lejoje trimin sali te shese me pordhe. Plaku duhet te struket ne stofkullen e tij dhe te prese vdekjen eshpejte ose vdekjen jo te shpejt por ne burg.   

Ti zagari i Edvinin online, me shume rrespekt per Leftin, se me kane caktuar Kryeminister ketu si perfaqesues i Qeverise ne PPU smiley

Dhe KQZ e duam se Sala "s'do hapi porten e ti thote Edit : beje gol" - po patet byth, fitojeni zgjedhjet, por duhet te djersiteni pak! Dhurata s'ka! llogjikisht, duhet te fitonit pa asnje veshtiresi, se perballe keni nje gjysh 68 vjeçar qe qeverris prej 8 vitesh, por ju duhet LSI si vota, si KQZ prurje, dhe s'ju mjafton : ju duhet FRD + AK + ndonje stojce tjeter te keni ndonje shprese! KETU ESHTE PROBLEMI

SKA FRYME PER RROTACION

Atehere behen kalkulime matematike duke numeruar zaret e delet, Edi del fitues 2 muaj para se Shqiptaret te votojne : dardha e ka bishtin prapa!

 

Z. Prifti, a  ka kanë ndryshuar mendimet tuaja sa i përket Kryetarit të Partisë Socialiste, që e keni quajtur publikisht një njeri të droguar,  dhe kryetarit të LSI-së, për të cilin, falë jush, çdo njeri e di që është lideri që  ecën me bllok dhe penë në dorë?

Njohja ime për Edi Ramën është thelluar në krahasim me kohën kur kam bërë ato deklarata.  Në atë kohë kisha një mendim tepër negativ për Ramen cka I kam shprehur dhe publikisht. Në aspektin intelektual Rama mbetet një aktor. Nuk kupton asgjë nga qeverisja. Është një piktor që sdo sjell asgjë të re për shqiptarët nëse behet kryeministër.  Kam pasur shpesh biseda me atë, dhe jam i bindur që ai ska as konceptet më bazike ekonomike, mëson disa gjëra përmëndësh dhe reciton nëpër ekrane.  Rama besoj do të jetë eksperimenti i fundit në politikën shqiptare.  Mbasi ta pësojmë edhe prej tij, nuk besoj se shqiptarët do të zgjedhin sërish në krye njerëz kaq të cekët, kaq të paaftë dhe pa asnjë bazë morale.  Kurse për Metën nuk kam asnjë gjë të re për të shtuar.

 

E paska kuptu edhe Prifti qe eshte me gjys trruni qe Rama eshte i cope mishi me dy sy smiley

meqe e paske aq per zemer priftin dhe refimet e tij nuk je bere kurioz te dish se cfare mendimi ka per frymorin sali? Apo nuk te intereson? Ka te njejtim mendim qe ka edhe Amerika - eshte kriminel.

Kur them une qe ngrenesi i kernacave ka mare urdhera direkt nga lart kesaj radhe smiley

 

Zgjedhjet, ambasadori Wollfarth: Anëtari i LSI në KQZ mund të vijojë punën

 

“Nga njëra anë kemi vendimin e Komisionit që propozoi shkarkimin e anëtarit të LSI nga KQZ. Interpretimet janë të ndryshme, ky anëtar mund të vazhdojë punën e tij në KQZ. Jemi në procesin e sqarimit të bazës ligjore, të hënën Kuvendi do të rishqyrtojë çështjen. Nuk duhet harruar që KQZ është një komision apolitik dhe teknik” theksoi ambasadori Wollfarth. 

me budalla se ky nuk behet. Kam persdhtypjen se nuk eshte perkthyesi qe gabon por ky koqe qe edhe gjermanishten nuk di ta flase. Pra ky duket sikur thote qe meqe ne, pra ky koqja, eshte ne proces te shqyrtimit te bazes ligjore, anetari i LSI prane KQZ eshte i lejuar te punoje, por deri te henen sa te mbildhen parlamenti. Nderkohe qe neser dhe pasneser eshte pushim. Une ve bast qe ky do jete nga ndonje zone rurale e Gjermanise Lindore dhe se mesiguri qe ka fallsifikuar dipllomat e studimeve apo karieren e punes deri perpara bashkimit.  

 

Nje fitore si kjo, me mire kurre mos ardhte.Shprsum  per t'iu bere jeten e veshtire (se te pamundur eshte thjeshte e pamundur)flliqesirave,hajduteve,mtrapazeve te pushtetit,por jo,te gjithe jane si te gjithe!Me flliqsirat e mundim flliqesiren, eshte nje flliqesirellik i flliqte "

Keshtu, kjo gjeja u pezullua per momentin huh? Dje Meta e quajti Berishen diversant, apo "me mentalitet diversanti", dicka te tille. Ka edhe nje efekt anesor te ketsaj manovre te PD-se, qe eshte se e ben LSI-ne te duket si Opozite e vjeter. Edhe heqja e gjithe LSI-stave nga puna i ben ata (njefaresoj) viktima te Berishes.

Ndersa Edi veprimin apo sulmin e PD-se per te shkarkuar anetarin e KQZ-se e quajti "sulm kamikaz" ndaj nje institucioni te pavarur. Dhe sipas teorise dhe praktikes Amerikane kur ne teren pikaset nje kamikaz veprohet pa hezitim ne eliminimin fizik te tij menjehere dhe pa paralajmerim. Zakonisht shenjestrohet koka ne menyre qe te mos kete asnje mundesi per te shperthyer municionin. Pra ja plasin trute. Provoje prape sali te besh kamikazin dhe do e shikosh kur te ngresh komet nga dielli

Aman me keto komentet me plasje trush. Jemi cmendur perfundimisht mendon? Plasen trute ne Bulevard me 21 Janar dhe ishte e neveritshme. Nese e duam ndopak kete vend leshi duhet te ftohemi ca se jane bere kokat kaq te nxehta se nuk do kete nevoje t'i plasi kush, se do plasin vete.

+1

Berber, ti sikur e bere hasha Ramen ate dite qe u shpall aleanca me Meten dhe po shihje per alternative tjeter kundra Berishes. Me duket mua apo paske kthyer pllaken perseri?

Po qe e besoj qe ai i LSI-se ka per ta dhone me termen dorheqjen. 

Rob eshte edhe ai. E ka fryke harushen ne mal! 

Si ke ajo barcaleta. 

Nejse, mu m'bohet qejfi per kete rremuje sepse keta nderkombetaret e pane per te njeqinden here se ca mendon Prijsi per institucionet. 

Cdo here qe Sala duket keq, eshte nje fitore e vogel per Njerezimin.

Dhe per Njerezillekun.

Si puna e atij robit qe shkeli n'hone per here te pare. 

p.s.

Memzi po pres se ca do thote Presori per kete skandal te ri te "Parise se Tiranes"

E imagjinoj se si po zien, se helbete, kur u shoku aqi shum per pune morali bo hesap tani kur shkelet ligji "ne shkronje, dhe ne firome". smiley

E shef mer Presoro car bon "Paria" ?

Jo vetem Pleqsenia, po edhe Djelmenia e "Parise"!

Ti thu mos vatoni! 

Ah mer presor, mer presor! smiley

Si puna e atij qe e kapen partizonet gjalle se s'unn vendoste a t'merrte disqet e Wagnerit apo disqet e Shubertit me vete ne Mergim Politik! smiley 

Kujt ja priste mendja se do vinte dita qi Peshkut do ti vinte turp te botonte artikuj per intervisten e Rames tek Top Channel? smiley

Sikur kushedi ca tha ai, thjesht krahasoi ngjalekoalicionin me negociatat Izrael - Palestine dhe krahasoi Gjirin e Lalzit me Gjirin Persik. smiley

P.S. Kreu i KESH ka dhene doreheqjen ne shenje proteste per vonesen e publikimit te Pjerpershtypjeve tek Peshku.

Pse ckishte per turp.. Zerin e Socialisteve tregoi..

..po pse  edhe KESH-in keta te LSI e paskan drejtuar? paskan pase te drejte   njerzit  qe ankoheshin per ato faturat fiktive.Tash po e shef opinioni qe te gjithe dikasteret me pare te modhe dhe ku eshte folur(me ze dhe figure) per korupsion paskan pas hajdute me cizme  ne krye, si minerat,ilacet,energjia,

Eshte gallate kur te dyja palet (PD e PS) zihen per ti marre dhe hedhur faj Likes, te cilin deshin ta zhduken ne 2008 me bashkepunim kodi zgjedhor.

Chyn Kesh me faturat? Jo se dua te mbroj LSI po KESH nuk eshte CEZ..

Kapo,

Kape kte :

Që ditën që vdiqe

më s'të kemi parë

Ata që na ke lënë

i kemi prapë në ballë.

Shumë zgjedhje u bënë,

Plot dymbëdhjetë,

si kali në lëmë

po shijmë dhe sivjet.

Me ç'pranga kapitali

të kanë lidhur vallë?

Nuk e sheh se ç'bënet?

S'paske dell në ballë?

 

 

 

 

e dije se meraku breshken

s'e digjte si shkendija eshken?

ketu mjerisht mendimi me mbaron

si sullaco akshami ne rrugen Karnavon.

e desha pa e ditur se e desha

ne ballon e dimrit qe dje dha princesha

e artit Sanije ne pale te mendafshit

ku shkau embelsisht lot i mirupafshit

nje mace qeshire e desha mbi kazanet

herbivore te lagjes ku heshtin pipizanet

e te drejtave feline, ama jo te regjizorit

por te rrapit plak te largo taborit

ne ishte kjo vjersha ku ne balte te lashe

behu pak Cajup - por jo si qeflli grashe.

 

Që në pikë të sabahut bëri deklaratë komisioneri i LSI-së:

Jap dorëheqjen! - tha, - por do rri në detyrë edhe nja pesë a gjashtë muaj.

Ai tha NUK E NAP DORREHEQJEN, pasi mbasi me propozoi LSI me miratoi parlamenti me votat edhe te PD-se dhe PR-se dhe se une. ai pra, edhte betuar per te punuar me profesionalizem dhe pa ngjyra partiake. Po ti je bo si gazeta RD qe vetem shtremberon dhe keqpasqyron deklaratat e robeve.

Sikur të vinte dita që ty të të pëlqente RD, unë me siguri nuk do e lexoja më. Kështuqë më bëhet qejfi që RD e merr si "shembull negativ". Për mua ky është vlerësim.

Po ju akuzoni ditë e natë Dr. Berishën që po iu vjedh programin, po jeni ju që i keni vjedhur emrin RILINDJES....DEMOKRATIKE!

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).