Update: Vendimi u morr, lojtari i LSI-së jashtë, në fushë lojtari i PD-së. Edhe preteksti u ndryshua (me një amendament të tretë): s'është më arsye balancimi i pushtetit, tani na doli që lojtari i LSI fshehu të dhëna personale (burimi). <--break->

E hëna parlamentare premton më shumë gallatë në një seancë që me gjasa do të zgjasë dhe do të jetë e mbushur plotë me "hyjnere". Sepse seanca e sotme plenare do të jetë një tjetër provë spektakolare e pasigurisë, frikës, mosbesimit dhe nevojës për të kontrolluar (lexo manipuluar) procesin zgjedhor. Kush do të ketë shumicën në KQZ në fund të ditës? Ankth parazgjedhor.

Frika është një ndër emocionet që motivojnë më fortë, karshi së cilës respekti për ligjin zbehet e tretet si mos më keq. Kush do ketë më shumë vegla në dorë në "ditën e qametit", më 23 Qershor? Të gjitha këto dhe më shumë sot, në Kuvendin e Shqipërisë, ku diskutohet e ardhmja e vendit, përmes fatit të anëtarit të KQZ-së, z. Ilirian Muho. Megjithëse motivet e qarta të kësaj palo-beteje janë serioze, ajo mbetet cuditërisht komike, si një shfaqje e pafytyrësisë në përmasat e saj më të plota. Pjesa e sotme ka për tematikë marrëdhënien idiote midis pronarit të topit dhe atij që do gjuajë penalltinë.

556 Komente

i should go..

 

Beteja po zhvillohet edhe në Uashington, raporton Shqip, pasi opozita ka ndërmarrë një fushatë për të balancuar ndërhyrjet e lobistëve të qeverisë. Kompania Podesta ka nisur prej ditësh fushatën për të mbrojtur ndryshimin e KQZ-së

.......

Ne fakt ka nje thashethem sot ne Tirane qe e gjitha kjo po ndodh me nje lloj mbeshtetje te heshtur te PS qe do te zhduki LSI-ne nga komisionet e numerimit perseri me qellim qe t'ia dobesoj sa me shume efektin ne qeverine e neserme. Rama e di qe long-term plan i Metes eshte gjithsesi ti marre kontrollin e te majtes dhe qe ai nuk ka ndonje qef te madh te vazhdoj te jete zv.kryeminister perhere. 

Pertej te gjitha diskutimeve ne fakt prezenca e LSI nuk e ndihmon fare PS ne "ruajtjen" e votes. Neper komisione numerimi prap do kete 3 veta, ne KQZ po ashtu. Si me 3, si me 4 vota vendimet prap shkojne ne Kolegj, qe eshte ne doren e Sales. Pra ky miti se keshtu ruhet vota me mire ishte gjithmone tullumbace bosh, sa per te justifikuar icik me mire aleancen e re. 

Sot ne parlament do kete gallate per te pare sa seriozisht do e mbrojne anetarin e LSI-se keta. 

Thuhet se ne Kodin Zgjedhor antaret e KQZ jane te pavarur per 6 vjet, panvarsisht se kujt partie i perkasin, LSI, PD,PS, Per keta te 6 -tet eshte marre vendim i formes se prere me konsensus nga te gjitha palet! Kodi zgjedhor thote keshtu!  Pse duhet te hyhet ne diskutim parlametar nje vendim qe eshte i mbaruar i percaktuar , i miratuar nga Kodi Zgjedhor ?!!!!!! 

Ndersa tani ne pragun e zgjedhjeve, i grihet `miku` Buall Mavrise dhe thote te rregullojme `ballancat" smiley PD istet nxjerrin nje argument  kushtetues "Balancat" politike!!!!!! Kshu thote Kushtetuta- thone keta!

Po kodi Zgjedhor nga Kushtetuta ka dal! Apo Jo!  Kodi zgjedhor eshte miratuar nje here, nga kushtetueshmeria parlamentare ( te gjitha palet perfshir ketu edhe PD-istet) sipas Kushtetutes. Tani o do te zbatosh Kodin Zgjedhor, simbas Kushtetutes ose do te ndrosh rregullat e lojes sipas qefit te Berishes!

Edhe flasin per ligje edhe i thyejne vet ligjet! Sepse ne krye eshte nje njeri qe luan me ligjet njesoj sikur luan me ato Hallatet e veta te fishkura.!

Bole math Saliu! gjithemone ai ka dal i fituar me zgjedhjet - thone femrat me pozite,  te PD-se, qe e njohin shume mire ne detaj Saliun! qe ai gjithmone i vjedh votat! Po aha kete radhe ate njalen me te modhe e ka mbrapa kshu deri ne fund! te mos i ngelet njeri hatri! dhe te na fali per fjalorin!smiley

Jemi te gjithe dakort qe administrimi i zgjedhjeve duhet te behet nga institucione te pavarura por partite politike dhe ne fillim Edi qe e propozoi dhe pastaj Sala qe e aprovoi e kane vendosur ndryshe. Keta dy ozurpues te qeverisjes ne Shqiperi rrine tere diten duke bere matematike zgjedhore dhe pak ju intereson qeverisja ne vetvete.

Ne fakt ne themel te ketij ligji qendron ndarja e barabarte e njerezve qe caktohen ne keto institucione dhe ne kete rast maxhoranca ka te drejte. Nese do te lihet atehere pozita kalon ne minorance ne 4:3 dhe ne disa raste 5:2 ne KQZV dhe 3:1 ne komisionet e numerimit te votave. Dhe meqense keta (te 2 palet) jane vjedhes te votave kjo eshte e rrezikeshme.

KQZ meqense ka 7 vete eshte vendosur te jete 4:3 per maxhorancen. Por ka 2 kushte:

1. Vendimet e KQZ kalojne vetem nese votohen 5:2 dhe nese jo ato i kalojne Gjykates (Kolegjit Zgjedhor).

2. 6 Anetaret kane mandat 6 vjecar (dhe keta i takojne 3 maxhorances dhe 3 minorances) dhe Kryetari ka   mandat vetem 4 vjecar me qellimin e vetem qe nese nderrohet maxhoranca te rizgjidhet serish brenda mandatit te maxhorances se re.

"Kush do ketë më shumë vegla në dorë.............
.smiley

Sali Berisha vs World  ( je i forte o Gjergj Elez Alia, perpara perpara )

"Ku e lame historine?" tha ai  "Me kembe perpjete" u pergjigjen ata...."Dhe i futa nje te ...." ......

hahah

ky do shkarkohet normal, do shkoje dhe ne gjykate dhe shkarkimi do te njihet ligjerisht etj. kot harxhojne firomen.

S'ka arsye. Ai i tha botes qi sapo u betua ne KQZ u be njeri apolitik. Ai tashme s'i perket me LSI, na perket te gjitheve ne.

Po sikur ta zeme qe qevria e Saliut nuk do te kishte marre votebesimin e ministrave nga deputetet mbas largimit nga koalicioni te LSI-s dhe mbas edhe te nje mocioni ndaj kryeministrit, ky i fundit do te humbiste a do te krijohej nje qeveri teknike deri ne kryerjen e zgjedhjeve dhe formimin e nje qeverie te re?

Nese do te ishte keshtu cfare do te ndodhte me anetaret e KQZ? Te gjithe do te "liroheshin" dhe do te emeroheshin prape nga e para dhe mbi cfare kriteri? 

Morali ne politiken shqiptare eshte pothuajse inekzistent per rrjedhoje ka fare pak rendesi se cili do e kontrolloje Kqz-ne. Qytetari, i cili duhet te ishte realisht ne qender te fushates zgjedhore, ndihet teresisht i manipuluar ne menyren me te rendomte/ordinere te mundshme. Sic e kane nisur ashtu dhe ta bitisin, me matrapazlleqe..

Jane regjistruar 120 diskutante nga 140 deputete (gjithesej).

Ka qene njeri qe e quante parlamentin vendin ku grihet sallate.
Si quhej ai 'njeri' ? smiley

Maqo Lakrori? smiley

jo, nuk  e quante  parlament por ...porllollo......

Deputeti Namik Dokle ka theksuar ne fjalen e tij se “Problemi i Shqipërisë janë korbat e zinj që u janë sulur institucioneve të pavarura”. smiley

Bravo Ameriqia qi qendron ne ane te ligjit kete here, se heren e fundit ja vodhi votat e bashkise Rames smiley

 

AL Bradland - 12 Prill 2013 - 00:49 

Lajmi i fundit , diten e hene ne mengjes perfaqesuesi i LSI -se ne KQZ jep doreheqen !!!!

 

AL Patek Philipe - 12 Prill 2013 - 00:50 

Brado ta thashe or burre qe ka mare fund ajo pune. Tani leni icik rehat socialistat e shkrete. Sa here gezohen keto e hapin gojen ne gjithmone i rrasim noi ngjale. Jane gjynaf. Leri me shprese deri nga e henasmiley

 

AL Bradland - 12 Prill 2013 - 00:58 

jo me vone se ne oren 9 te mengjesit .

 

AL Patek Philipe - 12 Prill 2013 - 01:00 

Brado te lutem. Me i sakte me Ronin. Ne 8.47 jep dorheqjen ai Rono.

 

mbase me gmt +6??

Bradi le te lahet

prape do te thahet

Pateku te kendoje

sa here te doje

Kaloj ora 9

Muho prap ne vend

Berisha po perpiqet

Mandati nuk hiqet

E ka thene Evropi

Pushka porsi topi

E thote Arvizuja 

Ne PD plas kuja

Lefti kerrcet thundrat

n'Shkoder notojne lundrat

xhaelga thyen shkarpat

n'Obot lundrojne trapat

xhibi shikon ngjala

Rama con te fala 

 

po Bradi me ate pune po merret, ne rastin me te mire te bind anetarin e LSI-se te jape dorreheqje. Detyre te veshtire ka, por fale talentit eshte i besuari i PD-se se mund tua mbaroje kete pune.

Rono...ke fillu mos kapesh as ironine me oren? smiley Sot e ke te shkarkuar jo 100% por 600% Pastaj do vijne trupat amerikane te clirojne shqiperine nga Sala dhe do dali Kuazimondoja me lule ne dore do presi trupat amerikane e do beje foto i mbeshtetur ne gjoksin muskuloz te ndonje ushtari. Gjenerali ushtrise amerikane do marri piktorin Rame prej dore dhe do e uli me force ne karrigen kryeministrore. Kuazi buzeqesh i lumtur kurse Roni kerkon rritje rroge nga Rama per punen e palodhshme qindra vjecare nga amerika me favor te Ps-se. Rama si zemergjere qe eshte i dhuron Ronit nje vile ne Lalez ngjitur me Meten dhe 5 leje ndertimi ne Vlore dhurate nga Gjika qe ti kete si pare xhepi. Kuazimondoja behet berbero zyrtar i Rames. Deri me sot ja ka rrujt pa leke dhe me ardhjen ne pushtet te Rames ja rru me rroge bashke me sigurimet e perfshira. Ehhhh sa jete e bukur. O cuna se mos e hani me verte mor. E vetmja e vertete eshte qe ai do shkarkohet zgupthi smiley

Orilloj orilloj

2 gabele sjan isoj!

 

Pateko e tregove veten qe kapacitetin e ke vetem te lush rrolin e transmetusit te thashethemeve. Keshtu qe leni analizat se nuk te shkojne!!!

Ore qe e shkarkojne zgupthi as nuk e diskutoj une se Talebanet nuk pysin...por Muhos i rrujtet bishtin se doreheqje nuk dha. Doreheqja do ish zgjidhja me kryeveper per ju...ajo nuk ndodhi keshtu qe tashti do e shkarkojne zgupthi. Poor ky shkarkimi do te kete kosto shume me te larte se doreheqja e Muhos. Shkarkimi nxjerr ne pah per te gjithe fytyren e Talebaneve!

Dhe te jesh Taleban sot nuk eshte gje e vogel!

Rono mos i bjer m'qafe Patekut kot. Nuk o problem i patekut ai po i cdonjerit ne partite e Berishes dhe Rames. Te gjithe me thashetheme ecin se c'ka n'men krye.ari asnjoni nuk e di me siguri. 

Po te jap nje shembull flagrant. Mrome te Opinion, Ristani qe o zv-Minister i brendshem, e tha me gojen e vet qe nuk e dite se cili ishte motivi i funit i nxjerr nga Birisha ne Parlament per te shkarku Muhon. E kupto pra se keta ene kur i nisin me bo avokatin e djallit neper televizione nuk kone as info e pranej thone nje gjo sot e nji gjo tjeter neser.

ups doli dy here

Perfaqesuesi i SHBA ne Shqiperi Arviziu e tha troc perpara disa minutash se anetaret e KQZ nuk mund te preken nga asnje institucion perfshi edhe parlamentin dhe se regullat e lojes nuk mund t ndryshohen ne mes te procesit. 

Tani une kam nje deshire shume te madhe qe sali krimineli pavaresisht thirrjes se hapur te SHBA-s per te mosndryshuar antaret e KQZ-se, te "liroje" anetarin e LSI. Sepse pastaj do te shikojme sesi SHBA-ja do te lincoje ne menyre publike dhe demostrative diktatorin e fundit ne Ballkan, dhe njekohesisht kriminelin Sali.

Rregullat e lojes nuk i prishi pd po lsi. Mbas divorcit pasuria ndahet, dmth institucioni i marteses nuk ekziston me.

mos ma thuaj mu, por Amerikes!!!  

" se regullat e lojes nuk mund t ndryshohen ne mes te procesit. "

Po, pra! Rregullat e lojes nuk mund te ndryshohen ne mes te lojes. Duket ndjekur rregullat, qe thone se, mandatet e anetareve te KQZ ndahen keshtu e keshtu, permdryshe kjo perben shkelje.

smiley

Po nqs LSI do shkonte vete ne kualicion dhe PBDNJ po ashtu .. cfare do beheshe sipas llogjikes tuaj te k....?

Modero fjalet.

Admin, pse nuk e ben abuzues kete Gj. Ngjalen? smiley

Po te numuroj une pislleqet qe dalin nga goja tuaj ketu dite per dite...

Ti e specia jote shkarravinashkruese jeni vetem per propagande.

Sillje edhe kalkulime ti, gjasme si te pavarura. Po kokrra e militantit je.

Tek e fundit nje nga qellimet e verteta, jo dhe aq te dukshme te sondazheve (Zaloshnjare psh) eshte edhe demoralizimi i votuesit te pavarur, qe inhibohet per te votuar kunder parise, duke i thene se vota jote do te iki kot.

Dmth sondazhi si mjet shtypes e drejtues, paçka se shitet si informues.

smiley

S'te ve faj. Aq e ke kapacitetin abstragues.

Nqs votuesi i pavararur eshte sic pretendohet, me i emancipuar, atehere nuk ka pse, apo nuk do influencohet nga sondazhet.  Le qe nuk e kam idene se ne c'rrethana mund te vihet dora ne zjarr per sondazhet ne Shqiperi.  

Ne pergjithesi pastaj, sondazhet jane mjete te aplikuara kudo.  Shqiptaret nuk shpiken rroten. 

 

Votues te pavarur ne Shqiperi?

Nuk ka votues te pavarur ne Shqiperi.Ka vetem disa njerez qe nuk marrin vesh c'behet ne politiken shqiptare (out per gjithcka ndodh )dhe kete e etiketojne  si paanshmeri dhe te zhgenjyerit.Nuk e di pse ka dale ne mode tani ,qe te zhgenjyerit e vetquajne veten te pavarur.

Kulmi i patetizmit, kur deputet socialiste deklaruan voten e tyre pro PD ne zgjedhjet e 23 qershorit.S'e kuptoj,nuk ekziston asnje shanc qe keta te zhgenjyerit e politikes te ikin fare nga politika,meqe m njera e k tjetra jane ,por duhet te sorrollaten here me njeren force dhe here me tjetren sa here qe zhgenjehen?!

Nuk me duket i drejte ai interpretim. Termi "i pavarur" mund te perkufizohet ne shume menyra, por s'besoj te jete e vertete, apo do ishte fatkeqesi qe i/pavarur = nuk merr vesh nga politika. 

Votues te pavarur, le te themi me bindje te djathta, kane opsionin te votojne FRD-n per shembull.  Une personalisht do e votoja po te isha e djathte.  Perjashto dy figura (gjithashtu perjashtim personal) Bamir Topin dhe Mirela Bogdanin = Ann Coulter wanna be, do votoja FRD-n si parti, si mundesi, si opsion pa asnje medyshje. 

Votuesit e pavarur me bindje te majta nuk kane fatkeqesisht asnje opsion. 

 

Monda,edhe ata qe thua ti,jane thjesht te zhgenjyer nga Berisha ,por qe per Berishen do votonin mot e jete, nese nuk do kishte FRD.Te pavarurit jane kryesisht ata qe kane pesuar zgenjime te tipit" pse nuk me caktove mua ne X post por tjetrin" e jo nga politikberja e keqe ,m'kupton cfare dua me thene? Ketu robt zhgenjehen vetem per interesa te ngushta .

Je ne vete ti?

Vetem sepse do te justifikosh voten tende per nje nga bandat kriminale s'ke pse shpif per te tjeret kot.

Tek e fundit te duhet nje baze morale se ku duhet bazuar zgjedhja, se vetem "Berisha malok i keq" nuk mjafton. E kuptojne edhe femjet se nuk mjafton, mendoj.

Ka moj plot njerez te pavarur. Varet ne ca pellgu noton. Ti je dukur me kohe. smiley

Qyqa Monde, akoma me votues te majte e te djathte ti? Ketu dhe vilajet qyrku nuk dinte te thoshte sa do rritej tamam taksimi, ti thua qe ketu paska votues ideologjik???

Ore po ndryshe si do skualifikohet si alternative logjike FRDja? Se AK e hoqen per "pateticitetin" e Nikut. smiley

Dmth perballe ketyre cironkave FRDiste e AKiste qendrojne te palekundur gjigantet. E kupton sa te pashprese jane PSistet. smiley

Dhe e bukura eshte se e gjithe fushata e Ps mbi kete do te bazohet: Votat jo per PS, qofshin per AK apo FRD, ajen vota per Saliun. + Saliu eshte i keq. (Po se cfare e ben te keq, pervec te qenit malok, asnje nuk ka leverdi ta thote)

Dmth te gjithe pragmatiste? smiley.

Jo, te gjithe te kuptojme qe e majta dhe e djathta nuk lindin ne vende me demokraci e institucione te dobta. 

Institucionet jane teper te forta ketej, dhe pervec cajnikeve, dy partite kryesore jane te palekundura. 

Se meqe ra llafi, media dhe opinioni amerikan jane tejet, po tejet te shokuar qe anglezet do protestojne gjate funeralit te Thatcher.  Si guxojne, ne e qame Reganin me ligje.  

Cila media dhe opinion Amerikan? S'me kujtohet ta kete qare njeri me ligje Reganin, po ashtu, une e di qe ti e di qe kishte plot ne Amerike qe s'e donin Reagan. Thone qe ka ca rregulla jetike per funeralet etj. Westboro baptist church, anyone?

Thatcher.

Ne te kunder, venus, ne te kundert.

Duket se jane militantet ata qe nuk i shohin e honepsin do te pavarurit, jo militantet, njerezit e ndershem, qe shikojne punen e tyre e nuk merren me pislleqe apo favore sic bejne militantet.

Jane njerezit e ndershem ata qe perpiqen te ndertojne nje shtet per se mbari, ndersa militantet e interesaxhinjte e parise shpresojne ne ardhjen ne pushtet te pales se tyre per t'i grabitur gjitonit, apo edhe kusheririt postin ne administrate.

Zgjedhjet keshtu siç artikulohen nga PS e PD jane thjesht nje rotacion surratesh mafioze.

Per ta mbyllur, militantet e ata qe deklarojne se nuk ka "te pavarur" jane ata qe vertet nuk e kuptojne se cfare roli duhet te kete politika.
Politika ka te beje me zgjedhjen e alternativave te logjikshme e jo dogmave partiake. Shembujt i ke ketu.
Psh, cfare alternative ofron ndaj Berishes Edi Rama, pervecse nuk eshte malok?

Njeriu racional i ben zjgedhjet e veta ne varesi te fakteve, dogmatiku e militanti ne baz te deshirave e parashikimeve per uzurpim postesh publike.
Njerezi racinal ketu dolen vetem K Cakulli e Tironsi.

Po pra, te poshtrit. Te pranojne verdiktin e kryetarit e ta mbyllin karrieren kur te thote ai. Politika shqiptare do ishte shume me e mire sikur te kishim dy turma 100% te bindura ndaj kryetareve. Se keta te fundit kane treguar se kur kane kete lloj pushteti dine te marrin vendime te mature e te kenaqshme per te gjithe. 

Ne fakt nuk e kisha lexuar mire atje paragrafin e fundit te militantes. Eshte perle per nje psikolog. Duhet kapur motivimi qe e ben te shprehet ashtu.

Eshte karakteristike e dogmatikeve, qe boten e duan sipas botekuptimit te vet. Ne mungese te argumentit gjithca tjeter qe shkon kunder botekuptimit te tyre eshte herezi e duhet denuar, stigmatizuar, shfarosur.

Mbasi Rama beri ku**llikun politik te karrieres per te rrujt karrigen e tij, dhe kjo me thoshte qe shoqeria e pranoi, nuk jane fare te shokuar etj., te kerkoj moral nga te tjeret se mbrojne karrigen e tyre eshte hipokrizi qe nuk ka ku te rri. 

O Endrit,e shoh qe je pikelluar shume qe njerezit s'e rruajten fare per kete koalicion,ose e rruajten 1 jave e pertojne ta rruajne me.Do durosh,s'ke c'i ben. Ti je mesuar me zhgenjime,duhet te tregohesh i forte.

Une vete ,jo s'e isha dakort,por me gjeti shume te lodhur ky koalicion.Ne rast se do ishte bere ne nje moment tjeter,para 3-4 muajsh(nuk e di ta them sakte tani ),do isha irrituar vertet,mbase jo aq sa te votoja PD-ne ,por PS-ne Jo....

Pse e lodhur ,.do pyesesh ti ? 

E lodhur qe Berishen asgje s'e ndal te rri ne pushtet (ai shkel ligje,kushtetuta,vjedh vota,vret njerez dhe prape qendron ne pushtet ) mbase ky kolaicion me jep shprese per nje rrezim te tij.Do thuash ti,pse eshte Rama me  i mire? E rrezojme njehere ate,provojme kete dhe po s'na pelqeu ,ne djall dhe ky.

Po pra po, ngjalekoalicioni te gjeti te lodhur e nuk beje dot komente shume. Po ama per levizjet e tjera ishe gati e plot me energji per ti kritikuar...

Nuk beja dot komente shume?

Une ne cdo teme politike nuk bej me shume se dy- tre komente.Une di thashetheme byroje sic dini ju.Aq sa shoh nga televizori dhe PP-ja,aq mund te them.Madje te postimet e Rames,pothuajse s'komentoj fare dhe prape quhem ramiste.Po bera me shume,dije qe jam duke mbrojtur veten nga sulmet tuaja antimilitariste.pff,aman!

Cfare kritikoj une ?

Berishen,po,se ai esthe kryeministri im,jo Rama.E keqja juaj eshte se ju cdo njeri qe shan berishen eshte militan ramist,cfare te them tjeter une? Eshte e kote te replikosh me ju.

PS:Edhe nje gje ,Endrit,se bashke nuk kuptohemi fare.Ti ke mllefe per te shfryre ndaj Rames dhe PS-se ,une jo.smiley

Ja pra kur te besh koment here tjeter mbi mungesen e integritetit te disa individeve qe ndrrojne krahun politik fillo nga maja e politikes, jo nga ata ne fund te rreshtit. Ne kete menyre 2-3 komentet e tua i perdor tamam. 

Po cfare integriteti ke ti or burre,ti ke mllefe per te nxjerree dukesh qe nje km larg,i nxjerre dukshem  dhe me shan e ofendon mua militante ,se nuk e duron dot faktin qe une votoj per PS-ne,se arsye tjeter nuk ka.PIKE.

juve cdo koment qe bej une,ne te cilat, asnjehere s'kam mbrojtur Ramen dpd (une mbroj PS-ne,jo Ramen si individ apo dhe lider ),por kam share Berishen  .....ju s'duroni fare t'ju shash Berishen,sikur e keqja e ketij vendi vjen nga opozita,jo pozita.Nese eshte keshtu,e cojme Berishen ne opozite qe te shpetojme,cfare presim?.

 

Jo or jo, te mbrosh ps-ne do te thote te mbrosh ca rregulla qe e mbajne nje parti te bashkuar. Ty psh nuk te cudit fakti qe kryetari u tall me parti e me forume e i beri ftese lsi pa pyet njeri, nuk te cudit qe kryetari te del cdo te diele te prezanton kandidat te pamiratuar nga asnje forum partie, nuk te cudit qe njerez qe i kane pagu aktivitete per kater vjet ky tani i thote ik p**** se do ve njerezit e mi ne liste, po kur keta revoltoheshkan ti cuditesh. Mua vetem mbrojtje partie nuk me duket. Une kam mllef ndaj Rames, kam edhe ndaj Berishes, po mos mendo per nje moment qe ky nuk eshte legjitim.

E ke te kote, eshte rast patologjik.

Nuk ke asnje leverdi qe i pergjigjesh racionalsiht njerzve te tille. Shiko i bien te njetes pike fikse. Aq me teper qe nuk i lexon njeri komentet ketu pervec adminave qe rrine gati tu per censure.

Dmth. nje koment te qarte ne fillim, se replikat me keta jane te kota. Aq me teper qe u sherben kauzes se militanteve, qe duan te bejen vetem zhurme.

Nuk me bejne pershtypje keto gjera qe ke permendur ti,pikerisht se ngaqe s'merrem me parti s'e di si funksionojne keto gjera( smiley ).Ama,kuptoj shume mire kur vjen puna per ngjarje te tilla si:21 janari,gerdeci etj  keto te fundit ,para atyre parregullsive proceduriale apo cfare dreqi quhen,s'i kaperdij dot une.Kandari im peshon me shume nga gabimet e Berishes,keshtu di te peshoj une.nese s'te pelqen,puna jote.Ti ke voten tende per t'u revoltuar,une kam timen,pavaresisht se denojme individe te ndryshem.

 

PS:Me vjen cudi se si kuptohesh me ate PALLEn treniksh( qe s'po me shqitet nga kepuca si per dreq( ysh ,or dreq).....kjo tregon qe ju thjesht jeni paragjykues,jo racional.smiley

Ne fillim the

juve cdo koment qe bej une,ne te cilat, asnjehere s'kam mbrojtur Ramen dpd (une mbroj PS-ne,jo Ramen si individ apo dhe lider )

Pastaj thua 

Nuk me bejne pershtypje keto gjera qe ke permendur ti,pikerisht se ngaqe s'merrem me parti s'e di si funksionojne keto gjera

Mire qe u sqaruam dmth! 

p.s nuk e di pse mi permend 21 Janarin a Gerdecin mua, sikur po te kerkokam te votosh per Berishen. Perkundrazi, vazhdo mbaje kundershtine e atyre po mos pretendo qe Rama ka monopolin e opozitarizmit ne kete vend apo qe eshte imun ndaj kritikave. Ciao! 

Ai komenti i pare ka shume lidhje me te dytin ,ne fakt,kurse ti e ke sjelle per demaskim.Nejse,ceshtje perceptimi...

Tani ,une s'di si ta them ndryshe se u ngjira duke e thene: PER MUA PROBLEMI KRYESOR ESHTE RREZIMI I BERISHES ,ne nje kohe kur rrezimi i tij ne cdo forme ligjore ka deshtuar ,se ai eshte i zoti te vjedhi zgjedhje e te vrasi njerez kur kundershtojne.Pastaj flasim per RamenCiao!

Trenikeshi

te je bere per meshire,sinqerisht,s'po te shaj me ,me fal.smiley

PS: Sa jane shtuar keta buracaket ketu ne PPU,qe s'ua mban menderja te shahen me BURRA ,shahen me femra.Nese ndihmon ne rritjen e vetvleresimit se tyre,hajt se po i durojme,po i bejme kabull.smiley

Une te shava????

"O Endrit,e shoh qe je pikelluar shume qe njerezit s'e rruajten fare per kete koalicion,ose e rruajten 1 jave e pertojne ta rruajne me"

Po pra po, e thame se shoket e tu nuk e rruajne fare per premisa morale. Po ndaj po te themi mos llomotit dhe shpif kot mbi te ashtuquajturit te pavarur, qe ne fakt jane njerez e jo militante si ty apo shoqeria jote.

Pra thene ndryshe duhet akoma kohe qe te shikosh ndonje rreze dielli.

P.S. Tek e fundit pse duhet ta rruaj militanti, kur do marr nje poste per te zhvatur ne administrate?

ka mundeis qe mos te me ngjitesh si m pas kepuces? 

Tani qe  morra vesh qe je ai tre nikshi,s'dua te replikoj fare me ty.

Se cfare vendi do ze une ne administrate po fitoi PS ,vetem njerez racionalpjerdhur si puna jote ,e kuptojne.

E kam thene 100 here,jam ne pune ,s'kam lidhje fare me PS-ne pervecse e votoj,s'kam as tesere PS-je ,as miq ne PS qe te me ndihmojne po erdhi ne pushtet.Tani,ju doni te me konsideroni me zor militante,ok vazhdoni,se ju e shoh qe ju jep lumturi te pamate.se helbete,jeni njerez shume racional,doni te ziheni me militante,jo me njerez te ndershem.

ne fakt te vetmit te pavarur ne Shqiperi jane ata qe diten e votimeve ... nuk shkojne ne votime smiley 

E kisha ndermend kete, po harrova ta permendja tek replikat me sondazhet me siper. 

Eshte veshtire te llogaritet ai kontigjent, se qe ekziston as qe behet fjale.  Midis emigranteve qe figurojne ne lista, midis 500 mije votuesve pa adrese, apo 1000 plus qe rezultojne mbi 150 vjec, e te gjitha te zezat e listave, sa mund te jete perqindja? 

Nga njerzit qe jane gjalle, me banim te perhershem ne Shqiperi, ne moshe votimi, dhe te regjistruar rreth 75% votojne rregullisht, pra vetem 25% jane te pavarur smiley

C'thua, po Arvizu eshte pro Berishjan, e keni thene me kohe kete gje.

Gjembo, prape berishen po mbron, se e di qe po e boni kete punen e kqz-se nuk do i japi njeri as strehim politik pas 23 qershorit, do me ja lone hap nji dere smiley

Ah ky naiviteti im smiley Per q'at NM, s'me shkoi fare ne mend! Rrofsh swed!  Dmth prape mbetet kinezo-meksikan xhuxh qeros qorr? Se per pak me pushoi zemra thashe mos eshte rregulluar.

pse e shan mi? 

Ashtu ka qene perhere, eshte thjesht temporarily forgiven

Me mire do ishte te jete unforgiven, mos te na beje lemsh dhe ai dreq.

Arvizu eshte pro interesit te vet o gjemb... Per aq kohe sa interesat e tij (tonat dmth smiley) jane puq me te Berishes, populli shqiptar e ka ngrene.  Sot, qe interesat e tij (tonat dmth smiley ) nuk perpuqen me te Berishes, te shohim si do vene gjerat... Arvizu' pragmatisti... smiley 

Bama, e kisha me shaka ate te naivitetit smiley  E kam thene me kohe qe ai sheh interesat e vendit te tij (tonat dmth - mire e ke), por jo, kembengulnin disa qe ishte Berishist.

Well, Berisha eshte laroja qe i eshte betuar dhe qe i ka sherbyer me mire se te tjeret. Per kete perkushtim ai ka gjetur mbeshtetje ne situata te ndryshme, ne kurriz te Shqypnise ama...

Bama, une e di qe ti e di qe Amerika s'ja ka me besen Berishes, por sic thote fjala e urte e popullit anglo-sakson "keep your friends close but your enemies closer."  Gjithashtu e di qe ti e di qe, tani per tani, interesi i Amerikes eshte te kete qetesi se s'do vater tjeter konfliktesh. Fakti qe qellon qe mund te duket sikur po i dalin ne krah Berishes eshte ngaqe ai eshte k/minster aktual. Nese behet Rama, do bejne te njejten gje. Guaranteed. Dhe nese/kur Rama te behet k/minister, do behet edhe ai laro i betuar i Amerikes. Miremengjes o interes.

Mos te harrojme sharjet plot ngjyra qe vershuan per Arvizun sa here eshte treguar i matur e ka dashur te ule gjakrat por s'ka qene ne interesin e Rames.

Po Rama eshte bere laro pa u bere km.  Kabllot e ambasades tregojne qe Rama para se te emeronte ministrat e qeverise se tij nqftse fitonte ne 2009 do shkonte tek Withers per aprovim te listes.

Kabllot jane fallco, i kane bere njerezit e Berishes smiley

problemi eshte qe te opinioni jot: 

kembengulnin disa qe ishte Berishist

me ke perfshire kot mua me komentin e pare, nuk do gjesh ndonje rresht qe te lere te dyshoje sikur une paskam qene i ketij mendimi. faleminderit per mirekuptimin smiley 

O swed e keqkuptu ti kaktusin mo nolt, dhe pastaj keni vazhdu per inerci debatin. Po ne fakt besoj se ironia e tij i adresohej ca te tjerve me shumice ketu.

Po ene nje gjo duhet ta keni parasysh, Arvizu ka mbajt qendrime te gabuara ne disa situata sepse kishte edhe disa influenca pro-berishsite brenda ambasades (qe sot nuk jane me). Mos harrojme se kur ndodhi 21 janari ai kishte shume pak kohe ketu dhe nuk i njihte aq mire mostrat. Nga ana tjeter Berisha, me urdher te Arvizu, i terhoqi njerzit e armatos qe kishte te Sarajet. Kurse Rama insistote per te bo protesten e 28 janarit nderkohe qe kishte kercenime serioze per te. Sikur t'i ndodhte gje, Arvizu e dinte se situata do shperthente shume keq.

Nejse nje deklarate e nxituar nuk perben asnje arsye per tu diskutu akoma pas 2 vjetesh. Ne shume situata te tjera dhe ne kete aktuale, qendrimet kane qene mese te qarta dhe padiskutimisht te drejta.

Bracen e paska zene frika qi s'do ta kandidoje me Rama? 

Keshtu nis dita e punes se nje akoma deputeti”, thotë Braçe.

P.S. Roni, me nje te ngjalengrene te hipi delli i poezise direkt. Me te dyten do behesh soprano rrezik smiley

Zhvillime te reja ne horizont.

ca zhvillimesh? boj parashikimin tend se ti e di qe une i kam fiksim parashikimet e tua smiley

Flitet qe Greta Koci e ka kompromentuar ate te LSi-se...

Parashikimi eshte qe do kete zhvillime, bej pak durim se ne favor te PS-se jane smiley

Tani qe thu ti ne favor te PS-se, i bie te trembem une smiley

Kjo qe thoni i nderuar kuazi , bie ndesh me teorite lefKOPEJANE dhe ne teresi me hamhumerine e PD-hit .Sepse PD-hi nuk mevaRet nga asnje , as nga SHBA  Ajo ka voten e Lire dhe Numurat e duhur per te marre jeshilen . Si i thone keta llafetopat ....koorumin smiley . Sali Berisha njaj trim mbi trima shtypi butonin e Nasdaq-iut ne mes te ManHatanit e jo me Jozefpercka te mos shtype butonat e parlamentit me Jeshile ..85 vota pro !

Parlament me i besueshem se i te ndierit Arbnorit zor se krijojne keta .Ai i ndante krokodilet sipas Partive smiley Ore me qe ra llafi perse nuk e kujtojne me keta te PD-hit "Mandelen e Shqiperise " ?

ligji e thote qarte e prere se si ndahen anetaret e kqz, kshu qe Muho viktima e lsi duhet te lirohet nga detyra.

Rama kerkon te manipuloje zgjedhjet, duke marre shumicen ne kqz dhe shumicen absolute ne kzaz, ndryshe nuk vazhdon ne kundershtim me ligjin te mbroje uzurpimin e kqz. E di, sondazhet ja thone cdo dite, se edhe me lsi eshte i humbur, bile me keq i humbur tani qe eshte me lsi.

Kqz ne fund te fundit nuk ka pune me votat dhe rezultatet, ato numerohen dhe nxirren nga kzaz-te, kqz menaxhon procesin dhe nderhyn vetem kur ka probleme qe nxirren poshte ne kzaz.

Muho iken por ne kete rast po luhet dicka si teater, gjoja per te paraqitur lsi-ne si opozitare dhe ky eshte qellimi.

Ku e di ti cfare eshte ligji.. po boll se le nam..

ende vazhdon ti...? Po ik or burre se u bere si Ver Llapa. Bertit atje, permend k... e p..., po ca je ti, te kane liruar nga psikiatria?

Ore, se nuk dua te keqkuptohem.

Ligji, eshte i qarte per sa i perkte pjeses se ndarjes, por nuk eshte i qarte ne shprehjen e mekanizmave qe duhen ndjekur per ta zbatuar ate ndarje.

Ne rastin ne fjale nuk eshte permenduar se si veprohet ligjerisht kur krijohet nje gjendje qe bie ne kundershti me ligjin.
Pra duhet thyer nje nen i te njejtit ligj, apo ka ndonje menyre veprimi, psh gjykata, qe ben interpretimin mbi menyren se si do te veprohet per te risjell normalitetin (sipas ligjit) ne shperndarjen e anetareve te KQZ (?)...

Duket se nuk eshte menduar nje situate e tille, ose ata qe e kane formuluar nuk ishin te zotet per te bere ligje. smiley

shiko, deri tani kjo eshte ceshtje interpretimi dhe mazhoranca mendon qe ne kete rast veprohet duke liruar anetarin qe i takon lsi. Nese opozita mendon te kunderten, athere mund ti drejtohet gjykates.

Aty e kam edhe une, sepse i lexova pjeset qe solle ti dhe ai tjetri para ca ditesh.

Ai sillte pjesen ku thuhej se pse mund te hiqet nga detyra, po nuk permendej asnje gje mbi heqjen per paperputhshmeri me vet pjesen kryesore te rregullores (ligjit) ne fjale.

E kam llafin, qe thjesht gjykata duhet te tregoj nje rruge ligjore, artificiale - qe ne fakt ne nje vend normal do te regjistrohej e do te perbente precedent - per te regulluar aneteret sipas ligjit.

Per ke gjykate e ke fjalen ti. Per ate qe sdenoj ate vrasisin me pamje te qarta, apo per ate qe sdenjoj ta gjykonte fare Mediun e Bashen. Amon boll me moral dhe hipokrizi se dhe 1 femije cerdheje si ha keto smiley

e di ca thone sondazhet? qe ky popull derr nuk pyet me per moral, mbeshtetja per ps-ne eshte ulur vetem 2%, dhe nderkohe kjo kompnesohet me 2.5% te lsi-se, nderkohe qe pd-ja mbetet po ibret, as 62 deputete nuk ben dot.

Gjeja e bukur, qe asnje nuk e shikon apo komenton, eshte se kush jane keta qe nuk votojne me PD, qe nga 2009 e ketej.

Duket sikur qenkan cik me te meancipuar "maloket" qe kane votuar PD me pare... Ndersa delet e tjera...

ej, popull derr thashe, jo popull dele. njerzit s'kane buke ky thote ja kemi kalu gjithe europes, cer votash do? besoj me mire do dilte po te tregohej i ndershem se do i vleresonin burrnine, te thoshte jemi ne krize, s'ka leke, po punojme per te bere me te miren. ky i acaron dhe te vetet kur do me i trajtu si loqe

me sondazhet e Zaloshnjes po, po me sondazhet serioze ps bashke me lsi eshte prapa ne distance disa pikeshe nga pd dhe koalicioni i saj.

ore do degjosh ti a si e ke hallin? smiley Kshu si po t'them une, leje zaloshnjen e ps-ne e lsi-ne se sondazhet e tyre jane si sondazhet e gani bobit. Ngjo ktu ca po t'them qe po qe se ve baste t'pakten t'kapesh nai lek smiley

e ndegjove se cfare tha amerika o Mavri?  Apo jua ka censuru sali-ja mjetet e informimit?  ja ku e ke

SALI BERISHA.

TOPALLI: MUHO U SHKARKUA NGA DHORI SOLLAKU PËR LIDHJE ME KRIMIN 
Ora 15: 08
 Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë,v Jozefina Topalli, nga foltorja e Parlamenti, akuzoi Ilirjan Muhon se ka mbajtur fshehur CV e tij, pasi është shkarkuar nga ish-presidenti Alfred Moisiu me kërkesë të Kryeprokurorit Dhori Sollaku për lidhje me krimin. 

“Ilirjan Muho ka mashtruar parlamentin me CV që nuk tregon që është i shkarkuar nga presidenti me propozim të kryeprokurorit Dhori Sollaku , ai mashtroi edhe në dëgjesën në komision. Nuk ndihesh ti i fyer që të ka mashtruar propozuesi që ke ne koalicion. Propozuesi që ka sjell në KQZ Muhon na ka mashtruar ju dhe ne. Ky është atentati më i madh që i bëhet Parlamentit. Ilirian Muho ka gënjyer dhe mashtruar parlamentin me CV e tij se nuk tregon se është i shkarkuar nga presidenti i Republikës me propozim të Dhori Sollakut. Seanca dëgjimore, është një akt betimi. Për të Dhori Solllaku ka kërkuar shkarkimin e tij për lidhjen me krimin dhe kriminelet me të rrezikshëm. Ky ëhtë atentati më i madh që i bëhet Parlamentarizmit. Kam 18 vjet në politik. Në bazë të ligjit dhe kodit elektoral ka një nen, që i referohet këtij zotërisë, që emërimi është i paligjshëm, pasi ai është i shkarkuar për lidhjet me krimin”, tha Topalli. 

Kryetarja Topalli paralajmëroi ligjvënësit socialistë se mazhoranca nuk do lejojë prishjen e balancës në KQ. 
“Do mjaftonte kaq që propozuesit të kërkonin të falur, që ju që e dinit të kërkonit të falur para publikut, ju i thoni shqiptarëve se KQZ me Muhon që është i shkarkuar, ky jep besim publikut, bën zgjedhjet më të mira e ndershme si vetë ndershmëria e Muhos. Ky është peng i krimineleve, kësaj i thoni ju KQZ e pavarur , ky është turpi i parlamentit, ju ftoj të bashkoheni e të mos ndaheni me maxhorancën për të shkarkuar këtë nga detyra. Harrojeni se do i merrni zgjedhjet në tavolinë, përkundrazi jam plotësisht dakord me ato diplomatë që thonë qeveria ka përgjegjësinë. Nuk mund të jetë balancë e nderuar 5 me 2”, tha Topalli. 

Me Ligj nuk duhet kuptuar teoria e babasqapit "se Kushtetuta zotrie " ..Kushtetuta krijon dhe legjitimon   KQZ .Nga ky moment Kushtetuta eshte shkeputr si 'ndikim " mbi KQZ, qofte si probleme Organizative qofte si probleme vendimore . Jane dhene me dhjetra shembuj te tille , por me i spikaturi ne publik, semundjaviralesumore te xhibvrimmbyllsesvekutiore .Kushtetuta thoshte shume gjera po Votat e Popullit per te cilat pergjerohet Saliu , u dogjen sipas afateve te KQZ.

Cdo interpetim Kushtetues i funksionimit te KQZ per te mbrojtur matrapazlleqet e Saliut eshte veti e hamhumerise PD-hit , si bande kriminale vjedhesish .Ne kete rast si gjithnje dhe kurdohere Vjedhjen e Votave ose e shprehur me Shqip ...Trafikimin me kriminal te Individit  !

Te gjithe shqiptaret duhet te jene krenare para vetes dhe Botes ne se me te vertete nje Parti e lindur nga Llumi i P.Punes , brenda 25 vjeteve arrin te krijoje nje perfaqesi prej 25 % .Kjo eshte nje Fitore e Jashtezakoneshme e PD-hit dhe Kultures se Shqiptareve! Mbi kete shifer qe edhe keshtu duket e e ekzagjeruar , cdo NUMER eshte nje Trafikim ! Dhe se cfare pasojash sjell ky Trafik kemi po 25 vjet qe e jetojme Llumin e Hajduteve te PD-hit ne Shqiperi!

po mire po kjo burnesha e PD-se pse nuk e thote qe ka mashtruar parlamentin dhe nuk ka treguar te verteten se ne viteti 1986 eshte rekrutuar nga ish sigurimi i shtetit per tu bere informatore ndaj keqberese qe abuzonin me demokracine proletare? 

Kujt tja thote kapoinformatoreve te saj qe jane tere ne PD sot.. tani e zbuluan keta qe ishte i shkarkuar ky nga Sollaku dhe nje kryetare parlamenti flet pa pasur prova konkrete  ( sepse ato prova kishin nje thes me kohe dhe te gjitha mjetet ti shqyrtonin antaret e komisionit te ligjeve) .. Kush voton Sali Berishen sot voton identik Saliun me negativ... ate te vitit 1996.

Berber, po ti ne dosjen tende a nuk e ke ndertur pa leje nje ushqimore poshte pallatit duke zene siperfaqen e lulishtes? E a nuk je ti qe e ke futur ne proces legalizimi? Pse kerkon ndershmeri nga te tjeret, kur vete i pari e shkel me dy kembe.

bravo hunter, 

bat-bat!!!! ushqimore qe ha ne lulishte  vs. informatore e sigurimit te shtetit, qe edhe sikur mos te kete ngrene koka njerzish, ka ngrene nga jetet tona keto vitet e luftes "anti-komuniste". smiley 

bir selman i PD-se!!!!!

Jozefina Topallit ti vini anash. E nderuar, e respektuar, e votuar. Nga nje familje me vlera, e kamur, e perndjekur, me kulture dhe taban. Gjitha virtyte qe barbaret nga Z.I. Operative dhe pasardhesit e tyre s'i kane, prandaj e kane inat...

smiley 

Cerciz fembra!!!!

Kot zgerdhihesh me hahaha e hihihihi smiley Te verteten them, urrejtja ndaj saj ka arsye historike. Nje shenje inferioriteti.

Ka te drejte Zana kur thote qe ideali juaj per femren eshte Laja, Lenka.

smiley 

Ti je hardwired o mik! Nuk ka version te ri sofwari qe te bo derman. Per kete, me vika sinqerisht keq. Une qesh, se skam si ti marr mbrapsh ato sekonda qe harxhova te pergjigja e pare. 

 

Mos ua shaj Zhozin, se derdhet zhaku lum' , or tai! Perpiqu Sala i shkrete t'iu fusi internet ketyre qe te diversifikojne shijet...po kujt ia ben thuaj. Keto po si ai truck driver qe prishet me te njejten modele te Playboyt qe e ka ngjitur tek xhami i kabines 16 vjet me pare. smiley

Si me u prish ala Kuazi me foto te Arta Dades p.sh.

jo o PF, ta shash apo ta shani sa te duash. Bote e lire smiley Plus qe s'i behet kujt vone.

Une thjesht shpjegova arsyet gati-gati antropologjike te urrejtjes ndaj J. Topallit. Kjo s'perben aspak revolte per sharjen. smiley

Leje, me se ju te PD me duket se ju boni mustaqe me kalem grave para se ti ashtusni, se ju pelqejne burrnesha. smiley  Jo si keto te PS qe i dun grate te njoma si midhje, dhe i nderrojne njehere ne dy vjet.

Boh nuk di car te them.

Hic asigjo mos thuj, po kap gjestet e Sales. Iu futi Ciljeten ne Parti, s'noket gjo! Tashti futi kete greten. per ti bo edhe me te qarta gjonat tha: Kete gocen do e vejme Drejtoreshe te Puneve te mrenshme... Te Mrenshme!...E kupto. Nga kengetare dashnije, ne drejtoresh te Puneve te Mrenshme. Ju prape me Xhozin. smiley

Po ti pse prape me Xhozin? smiley Se une prandaj s'te mora vesh ku e kishe fjalen. hahaha

Po kujt ju be vone per ty njehere. Vete ngjitesh gjithmone e pastaj shpreh keqardhje. Puuuh cfare troll !!

Ik tashi, beji telefon Lajes se merzitet. smiley

Obobo-t!

I bera telefon L-esherave qe i ke ti per zemer, e me thane mos e nga Zhozin, se e kemi tonen, akoma nen direktiva. 

Prandaj peqe!! Nuk e ngas me ate m-ashkull, per hater tat. smiley 

Mo po bej car te duash! N'dac shaje, n'dac lavderoje. Kujt ju be vone per ty e per cfare mendon ti?!

Po e perseris, une po shpjegoja arsyet e urrejtjes tuaj ndaj J. Topalli. Nuk dhashe asnje gjykim moral mbi sharjet apo sajesat ndaj saj, thjesht sepse nuk me intereson. smiley Capish? smiley

 

o hunter, 

ta anashkalov njehere, dmth ta fala njehere, por sikur more zemer smiley dhe u sule te me cqyesh si lepri.

Ore, ti shpjegon arsyet e urrejtjes tone ndaj Xhozefit? smiley Nderro nik derman, nderro nik!!!!! 

A ekziston mundesia qe nje pjese e mospelqimit te Topallit mund te vije nga idiotizmat qe ajo nxjerr nga goja?

Kurre!!! Ajo burrneshe or ti cuce

Nje pyetje naive bera ... smiley

Me kete intensitet? Ncuk jo jo.

Ta kam thene me kohe qe ketyre u ka tredh Saliu trute!!

Jo ti, une besoj ne vlerat e komunikimit...besoj ne dialog...besoj ne bashkvisedim!!!

Po kto jone Tabula Rasa mer Bame!!!!!

 

Ti per ndonje citim te famshem te lexuar diku (qe as e merr vesh mes tjerash) dhe per ndonje postim foto je i hajrit. Per ndonje gje me te perpunuar, te shtjelluar, ncuk.

Hape gojen...cfare ke deshire te te...shtjelloj?

Reminishence e dhimbshme e femijerise kjo?

Jo...propozim per bashkpunim

Mazokizem i papare!!!!! Me e bukra eshte se edhe vete e kane kuptuar, por nuk kane ku shkojne, se e dine qe ai "komunisti" i fundit i cqyen te gjalle po te bejne gam! Edhe rrine aty, e bindin veten se nga perdhunimi Berishor mund te lind dhe qefi.

Atyy atyyyy!!!!!!!

Bame, e ku vu re qe sa here ndihen ngushte rikthehen te "Poshte Enver Hoxha"!!!

Tragic!!!!

Po cfare familje e ngritur... ajo eshte nje cope buce.. po te kete mbetur shkodra ne ajo une pres doren..

ajo eshte nje cope buce

smiley Ja pse me pelqejne tipat si ty Gjergj. Te sinqerte. Ndryshe nga tjeret qe bejne si te sofistikuar, jo kshu, jo ashtu, ti e shpreh qarte, hapur. "Ajo eshte nje cope buce. Nje cope buce."

O gjahtar po shtjelloje njecike me mire kete punen e ushqimores se nuk kuptova gje. Apo thuj futja kot se dicka ngel?  smiley

Grijne sallate ate ne Parlament, grini sallat dhe ju smiley

ajo qe do behet do behet, KAQ!

E kam thene une, Sala nuk dorezohet! NEVER SURRENDER e ka ne koke ai ate dhe e pergezoj se ka vendosmeri te lahtarshme. E ka vendosur qe do luftoje deri ne fund dhe s'ka ndermend t'ja u thjeshtoi "fitoren" socialisteve :

"Po paten bythe, le ta marrin" - mesohet te jete shprehur ne qarqet IN ne Paris nje i derguar i Kryeministrit

Bej gati valixhet kete vit ose nderro teseren sa eshte koha smiley Saliu po rikthehet ne origjinen e 96s dhe si po vene punet do tju marri lumi se bashku me te marrin.

Arvizu ju a tha troc dhe haptazi smiley Ashton vjen cuditerisht keto dite(kishte kohe qe e kishte refuzuar zyren e Saliut por keto perpjekjet per manipulimet e zgjedhjeve te fundit po i vene ingranazhet e duhura ne pune)

nuk e ndrron dot teseren, celula bllokistongjaliste e ps-se ne ppu e ka identifiku me kohe "cili jeni ju Zoti LeftY" keshtuqe nuk e pranojne ne cerdhen e vet te ngjalpushtetit (TM xhibi) smiley

Dmth duhet ta heqe nje ngjale dhe te haje tjetern i bie kjo pune?  smiley

normal, kane kohe qe me marrin per dhendrin e Jozefines smiley

normal qe ti nuk bie ne ato kurthe.

Shiko Lefty, kokelopa e Skraparit ka intuiten e minjve me termetin..Qe ju bashkua pales tjeter eshte ogur i keq per palen tuaj, me beso.....Eshte vetem ceshtje kohe prandaj shiko mos rregullon ndonje tesere andej nga LSIja

e rregullove Azilin ne Suedi ti ?

Ate shiko, pa s'kam nevoje per teseren a askujt une!

"NEVER SURRENDER e ka ne koke ai ate dhe e pergezoj se ka vendosmeri te lahtarshme."

Rrofte kryetari! smiley

Ne fakt duhet me thene" Rrofte Hajdari", mezi po pres qe ta shkarkoj se ne vicidol do ta internojne keta te huajt. Vetem diplomat qe spo tregohet plaku sali sot. Keshtu vazhdo se vetes je tu ja fut

Me mua e ke? smiley

Sa keq qe jeni ju militantet, sidomos ju te PS. S'keni humor fare. smiley

Niemals Kapitulieren...thosh dhe ai misteqja ne 45!

Por kur te vjen vafti...te vjen!!!!

Kur te iki Saliu deklarata e Pare qe do jape kjo perc percja Liburneshe do jete pa dyshim " Pse nuk e njihnim ne ate Mut - Muti ( Saliun ) po ke te vinim ne te Sigurimit ne krye "

Kur i thone kesaj qe Je duke perdorur parlamentit Politikisht pergjigjet "Jo zotri ,une kendellem kur shoh si me can sali birisha mes per mes kodrat " Fytyre me e degjeneruar perfaqesimi dhe strumbullar Injorance si kjo BIBE as ka per tu imagjinuar ndonjehere .Malli o Mjelset e Enverit ! ...dhe po shtoj se paska ardhur smiley malli o LefKOPE !

Do kete zhvillime spektakolare...

"Deputeti Dritan Prifti mbështet shkarkimin e anëtarit të KQZ-së të propozuar nga LSI, duke argumentuar se përgjegjësia për zgjedhjet është e mazhorancës qeverisëse. Sa i takon aleancës PS-LSI, të cilën e konsideron të pamoralshme, Prifti thotë se PS del e humbur pasi do I falë në tavolinë 3-4 deputetë partisë së Ilir Metës.

“Mazhoranca duhet të ketë shumicën në KQZ, sepse qeveria është përgjegjëse për procesin zgejdhor dhe jo opozita”.

Dritan Prifti, rrëfen se para largimit nga mazhoranca qeverisëse, kryesocilisti Rama u përpoq ta joshte me premtime politike, për ta bërë deputet dhe ministër. Por, kjo nuk u realizuar pasi siç thotë vetë Prifti, Ilir Meta me shumë siguri nuk ka rëndë dakord.

“Rama ishte i interesuar shumë, sepse unë dija shumë gjëra, pasi isha pjesë e qeverisë. U përpoq të më afronte dhe të më përdorte dhe ia arriti në një farë mënyre. Rama më dha garanci të bëhesha deputet dhe të isha në qeverinë e PS. Por, kjo siç duket u prish pasi nisi pazaret me Metën dhe Meta do i ketë kërkuar që unë të mos isha në PS. Tani edhe nëse duan të jem pjesë e tyre, nuk dua unë”

Për aleancën e re PS-LSI, Prifti thotë se socialistët dalin të humbur, sepse i dhurojnë partisë së Ilir Metës 3-4 deputetë të sigurt.

“Koalicion i pamoralshëm. Në këtë koalicion përfitim ka vetëm LSI, jo PS. LSI sipas sondazheve është reduktuar në 1-2% të elektoratit. Rama po i fal LSI-së deputetë, duke i futur në listat e PS. Këshut PS humb, sepse nis betejën me 3-4 deputetë minus”.

Edhe pse nuk ka vendosur për të ardhmen e tij politike, Dritan Prifti thotë se nuk do të jetë pjesë e koalicionit PS-LSI. Në kokë ka edhe mundësinë e krijimit të një partie të re."

hahahahahahahahahahahahhahahaha, po nostalgjiku i Enverit eshte Salija mi laura kokra e kriminelit qe tani do sulmoje edhe Ameriken per nderhyrje ne punet e brendeshme. Forca sali, beji parlamentret e tu zgjebsa te votojne "lirimin" e anetarit te LSI se du me pa gallate se si do te te lincojne e se si do te te zbythin vetem me breke ne bithe ty dhe gjithe oborin tend mbreteror pa kurore.

po te ishte nostalgjiku i enverit salia idrizi do te votonte per salen

Hsitoria thone perseritet .Por ne se rastin e pare kishim Tragjedi , ne te dyten kemi Cirk , Kllouneri , Karag -jozllek , Sharlatanizem dhe nje tufe dordolecesh qe i perdor Saliu per tu marre me kufoma "poshte Enveri " smiley

Po ku e gjeten IQ keta lloj mbeturinash te babasqapit smiley Dmth qe une nuk jam nenbishtje smiley

The day of the great rapture is finaly here...behold!!!!

 Tani edhe nëse duan të jem pjesë e tyre, nuk dua unë”, u shpreh Prifti.

MOOOOS, mezi i rezistova fundit te botes sipas kalendarit maja, tani me duhet te kaloj dhe kete. shume kohe e shkurter per dy trauma te ketyre permasave

Nuk e ke lexuar Ravin me vemendje.

Me kete ritem, nga fund-maj, qershor duhet hapur vertete farmacia PPU, kryesisht per qetesues dhe medikamente anti-ankth.  Mbas qershorit do shtohen anti-depresionueset.  

duhet hap nje hat-lain... 1-800 kuptohet smiley 

Penar, 'Bama t'ka nje llaf!

Seriozisht, shume jatagance perplasjet.  

ene per fonde nuk besoj se do jete problem, se keta te PD-se do paguanin per te bo vullnetarin, a me  kupto?

Jap kontributin tim vullnetarisht te punoj ne farmaci,  besoj se dhe Bama e ben smiley

ti besoj je e palicencuar, si edhe une.. ndonese nja 2-3 rruge me canta krahut, per hir te peshkut do ti beja... smiley te me dilte hunteri garant kuptohet...

 smiley

mosbesimi yt ne forcat tona eshte i rrezikshem , harxhet i paguan qeverria , ne te dy do shesim ilace me tezga n'krah smiley  hajde kinina per zhukjen e mushkonjave

Ik ere ti se ti e ke pranu qe je fermer. Po i jep cave ketu barna per buall e po na i bo dermon. Jo moreeee po ne me ke do tallemi pastaj! Sabotator! Une them te denohesh si armik i popullit peshkist.

Kush ka mend e kupton qe duhen hap punishte kallaixhish .Shihni e lexoni keta te "djathit " te Saliut .te gjithe si gryka ciftesh te Plasura ...Te kujtojne ato vergjet

Te shkoi lepuri o Selfo qorri

e ne gryke te ciftes te Pordhi smiley

Po edhe varianti farmacise mbase ka vlere per donje antidepresant per Hundderrat e LefKOPESE qe jane pak te ndieshem smiley

“Rama ishte i interesuar shumë, sepse unë dija shumë gjëra, pasi isha pjesë e qeverisë. U përpoq të më afronte dhe të më përdorte dhe ia arriti në një farë mënyre.  Rama më dha garanci të bëhesha deputet dhe të isha në qeverinë e PS. Por, kjo siç duket u prish pasi nisi pazaret me Metën dhe Meta do i ketë kërkuar që unë të mos isha në PS. Tani edhe nëse duan të jem pjesë e tyre, nuk dua unë” 

smiley

 

Ja keto batuta na e bejne zemren cope ne te baraslarguarve nga Atdheu dhe na shtyjne ti biem kokes me grushta qe e kemi lene ate vend me njerez flori dhe me humor portokalli. U bo per ti thone Bradit mos na gje ndonje pune te TV Shijaku. 

Ishalla e shkarkojne !

Kjo fabrike Rono eshte nje shembull tjeter se perse duhet me ja q* robt kesaj fare te keqe. Kjo fabrike ne kohet e vjetra, qiste edhe flori mes metaleve te tjera te cmuara. Sot? Asi gram nuk deklarohet, shko i gjithi si "baker" jashte. Mire qe nuk perpunohet, por as nuk taksohet ne princip baze te dhenave te meparshme. Vjedhje nga te gjitha anet. 

Edhe kjo perplasja e Fusharakve duket se eshte si ajo greva e protesta e fundit e minatorve te Bulqizes. Prishje pazaresh te Berishes me "investitoret" qe cuan e do cojne ndermarrjet ne pronesi te Maneve e Taceve.

Bame, po e tha pra ai "Ne ket fabrike nuk punon kush, as privat e as shtet...deri sa te des un!!!"

Ishte dhe i ri ne moshe...me dekada po rrika mbyll fabrika me duket!

 

Per kok time swedi na e ka bo kastile me poshte!!!! Mund te thosh edhe kapucino, po zgjodhi salep per te tall lesht me ata lesht e b-erishes. Salep a e kupto ti; salep qe smun ta gjesh as te menuja 100 goteshe e starbaksit!!

Du salep nashti...

Ben vake qe Boisa te jete pjese e turmes se pakenaqur  smiley   ..Si tha ai "Mos u merzite moj krushke se endrra jane, bene vaki edhe nuk dalin"

WOW, that was quick !!! Is Larry Wilmore subject of censure on this blog ? Ever heard of the First Amendment ??? It's a free country ... or is it ?

e shkarkuan apo akoma ???

jo ore akoma, po i bo sala palla ata t'vetet, edhe do dali nga ora 9 e darkes do i thote opozites "nuk do shkarkohet se une do ju mund edhe pse keni shumicen ne kqz, dhe ju do mbani pergjegjesi per cilesine e zgjedhjeve"

ata t'vetet masnej do pine nga i salep sic kane bo perhere

smiley

Ti po thu si Tahiri e Vilajet Qyrku me shoke qe kishin 2 vjet qe me shume shanin LSI-ne e pastaj nje dite te bukur u vune ne sfond teksa kryetari bente ftesen zyrtarisht?

 Amon, 

Mos na e sill me ate legenin qe "mbulo" emigracionin ne diskutime... me duket sikur me ngjit tastiera...

Lizandrin?

Jo jo, e ka per Erionin. Eshte homologu i Lizandrit ne PS. I iku mendja Guces tani smiley

Po ti mos e ke gjo emrin Elisa? Jo se ajo ma ka permen e para kete.

Sa per info mor onjoront Veliaj o nji shkalle mo nolt se une se ai mbulon ene rinine, kurse una jo.

Prandaj ta thashe smiley Vilajeti mbulo dhe strategji ngjaliste po kjo nuk e ben me larte se ty

Jo vallahi une nuk merrem me pune njalash. Une per vete jom per gjojna deti te egra.
Ik ruj Kacin tani mos ta rrafin e fillo e qa prape si mrome. 

Po sinqerisht prej inot te vjehrres te shkosh nje here me mullixhine ene quhet, po te bohesh prostitute 2-lekshe qe edhe Berisha te ta permeni ne Parlament shperblimin, eshte e turpshme.

Mbase nuk me kuptove mire heren e fundit, prandaj po ta them prap:

I kane bo pak!!! Sy me sy duhet t'ia kishin bo me kohe biles!!!

kush o qyrku ? 

Erjon Veliaj

Prandaj kerkoja ne gugel "Vilajet Qyrku" une e nuk dilte gje? smiley

E ke bo search-in gabim se dalin gjera plot, duke fillu qe nga video qe ja vuri emrin 

Do e kesh kerku sic kerkote Zhozi, Tan Priftin ne QKR. Veja njoni linkun e opinionit qe ta shofi.

pse i thone qyrku ?

e mire po presim atehere.  

Ka shume debile thashethemexhij qe mund te mos afrohen tek kjo teme !

Po ho mer vlla...a do e shkarkojne apo jo???

Vajti ora 6...keto sikur po votojne per ti shpall lufte Amerikes mer burr...komisioner mer po shkarkoni!!!! 

E ke pa cer ka thone Vizu? Titanik me SHBA po bote ndryshime ne KQZ?

A i zihet bese "Shqiptares"?

 

Ja pata thone me kohe Bradit qi Amerikont jane allasoj njerez po nuk nigjote nga ai vesh ai!!!

Pse sthu ti kto pranej po u menokan se bashke me shkarkimin e komisionerit po i shpallkan lufte edhe Amerikes edhe BE... nuk i vej vaj do kohe me u menu ky muhabet...nuk i thone shaka, lufte ne dy fronte...fundja lufta ne dy fronte ka marr ne qafe Gjermanine qe eshte perpara nesh...po ne qe jemi nji ven me poshte se Gjermania? 

Pranej do menu mire kjo pune o Bame!!!!

Ti mire e ke, po a mbahet dot tere ajo Amerike me buke se?

"Nuk mendoj se ka njeri që do të donte një vendim apo veprim që do ta vendoste Shqipërinë në rrugën e përplasjes me SHBA dhe komunitetin ndërkombëtar...tha Arvizu"

smiley

 

Dejavu 1996 smiley

Do ket noi hall tjeter ai, se, historikisht, kur ka ardh muhabeti te armiku i jashtem, asihere nuk ka hezitu!

Ta shofesh ke qyteti studenti laiv... sa here ja kane cu bishtin menjane, i ka bo dalje parlamentit... smiley 

hehehe, 

nuk paskan te sosur Xhilagat dhe Ko*et ne qytet studenti...

Paske pas te drejte o PF... smiley 

Pak intermexo sa te beje Xhozi ndonje shaka tjeter...

Një vajzë gjysmëlakuriqe, por me fytyrë të mbuluar nga ku duken vetëm dy sy të zinj që lëshojnë xixa epshi, sillet vërdallë Sulltanit të radhës. Edhe pse burrë i shtyrë në moshë, ky e ndjek me sy të lëngëzuar, ndërsa gjaku po i hipën në kokë. Ambient romantik, flakëza e llambës lëpin lëkurën e zbuluar për t’i dhënë shkëlqimin ndezës të epshit. Nuk është e vështirë për balerinën e njomë të trazojë prushin e dëshirës së sundimtarit. Një nga një, e pastaj të gjitha bashkë, si fijet e shkrepëses në kuti, ajo do t’i kthejë në flakë hormonet e mashkullit të joshur. Vërtitet, përkulet, përdridhet dhe ajri rreth saj merr me vete vibrimet e dashurisë së femrës joshëse për t’ia përplasur drejt e në hundën plot qime Sulltanit. Shfaqja vazhdon, ndriçimi i llambave me vaj bukove zbehet, atmosfera nxehet, pastaj flakëron sërish kur papritur vajza zbulon edhe fytyrën.

Jo, s'eshte jashte teme, eshte pjese e nje artikulli politik per ngjalealeancen smiley

Po e lexosha ne pushim dreke kete tipin Xhibo, s'e morra vesh a ishte softcore porno a analize politike...

Eshte analize ngjalistike.

Te vetmin problem qe shoh une me te eshte se do na akuzojne ata te Evropit qe jemi turkomuslimanfile persa jo vetem enderrat erotike, por dhe analizat politike i kemi otomanse.

Nga ana tjeter, persa s'ka folur per gjeresine e vitheve dhe persa femra e ka fytyren e mbuluar, mund ta mohojme kete akuze duke thene qe ishte nje ato stjuardeskat vithengushta te Pjerit, pra qi fantazine e kemi drejt Evropit.

Ngjale e ferguar me sallata te ndryshme

Per 4-5 veta: ngjala 1-1,5 kg, miell 1 filxhan caji, rozmarine 1 luge gjelle, vaj 1 filxhan, limon 1 kokerr, kripe e piper sallate e gatshme per 5 persona.

Ngjalat pastrohen, lahen dhe priten sipas racioneve. Kullohen dhe u hidhet kripe e piper, kalohen ne miell, u hidhet rozmarine dhe skuqen nga te dy anet derisa te marrin ngjyre te kuqerremte. Pastaj vihen ne pjatance sipas racioneve me feta limoni te prera holle. Shoqerohen me sallata te stines.

Ekspert mor ekspert i ngjalave je bo. Amon me heret ta kishte bo kete pune Rama, you couldn't wait to get started...

Cfare ka ndodhur ne Fushe Arrez se nuk gjendem ne qytet sot.

biznis ez juzhuell...

me behet qefi qe qenke shendosh e mire boisa

S'na tha njeri gje, s'kam kohe as t'i hedh nje sy gazetave. Nejse, atje asnjehere nuk ndodh ndonje gje.

Ene Bradi ene Pateku kishin parashiku se do ndodhte dicka te henen - deri kur duhet me prit?

Pse marun Te Henat?

jo vallai, ka dhe 3 te hena muaji prill, ka kohe.

kam degjuar nja 10 deputete te diskutojne gjer tani, dhe duke i mbledh bashke mbase  3.5 prej tyre mund te japin nje fjalim normal e pa emocione... ncncnc

kam degjuar nja 10 deputete te diskutojne gjer tani,

I forte qeke!

Foli dhe BEu... Cer bohet keshtu mer Sale? 

Ku foli mer??

qeke azhornu mir ti

dredh zinxhirin, nigjoj A1-Reportin, pi noi kafe, kip ty ap tu deit, dredh prap zinxhirin... 

ejvalla, te boft mir kafja. turke?

long geshtenje...

ehh, vetem per kafe s'qahena ne londer, se te gjithe bojn espresso - shofim ene RAI-n, tu bo i dor muhabet italisht me kamarierat, banakierat.

plage...

“Bashkimi Evropian, shpreh shqetësimin dhe ndan shqetësimet e partnerëve të tjerë, lidhur me pasojat e mundshme të një votimi në Parlament, tek besimi i njerizeve tek procesi elektoral."

Ja Habibi Jallah!!!!!

per hir te pushtetit ka mbi 6 vjet qe nuk arrihet negocimi me BE. nuk besoj qe do i prishet gjiza per kaq gje te vogel, se qeka nxef BE apo USA.

Spo merresh vesh me ke je ti Gaia...her me flamur palestinez e her me flamur izraelit!!!!

partia i ka rrenjet e thella, sidomos kur ka loopholes.

me e bukra qe nigjova; qekesh cu minister Limja ne feisbuk e paskish thone " cdo shqiptar cohet ne mengjes e meno si me kalu diten, a dicka e tille, kurse Berisha sa cohet ne mengjes, mendo se si do permirsoje jeten e cdo shqiptari" smileysmiley 

rrondokop ne trup e ne mendje...

smiley  (per NM)

A nuk tregon kjo djema se sa te drejte kisha une kur kerkova ndryshimin e KQZ, se forma e sotme do te sillte handikapte te renda, dhe kam disa muaj qe "me zuri goja lesh" per kete çeshtje. KQZ, duhej te zgjerohej, te kishin perfaqesues edhe partite e reja, te kishte perfaqesues administratore, nga shoqata civile, pra te behej me 9-12 veta. E po keshtu te rregullohej edhe per qendrat e votimit, tek ato komisionet e numurimit. 

Ke folur sa te ka vajt goja prapa, po kush te degjon thuaj...

e ke thene dhe mos te te vrasi ndergjegja qe nuk i ke ndergjegjesuar. te dyja letrat kane rene ne vesh te shurdher pavaresisht se i publikove ne media (ketu tek PPU).

...................i  paudhe je! E stakfirunllah!

Po zhvillimin e punimeve si do e bente KQZ me 12 veta..Kete e llogarite.

Pjer ti e konstatove me te drejte se shqiptaret jane ftof  m'tajare.Lene mos fol ma  se e prishsmiley

Une mendoj se Pjeri e meriton titullin opinionist, dhe "karrigen" ne PPU, si ai Arjani a si e ka emrin te BB... Cer thote, behet!

Ne qe s'kemi kohe ti ndjekim zhvillimet live na leni te ditur kur te interpeloje Maqo Lakrori.

Tani po flet Mediu Gjibo, dhe tu jor imense pllezher aj prezum, po ja mbeshtet gjer ne baze Berishes.

Te ka marre malli per lakrorin ne sac te teto Sofkes, me duket.

Teta Sofka po, por dhe e mbesa i ben te mira, sipas Pjerit, i cili tek pjesa III e pershtypjeve 2013 flitet te kete deduktuar me nje ambiguitet te qellimshem:

Thela e byrekut ose lakrorit duhet te jete ne perpjestim te zhdrejte me vithet e amvises.

Po vjen era 97 me duket!!!

Kjo seance parlamentare po i ngjan asaj kur u rizgjodh Saliu president.  

Limja ka then shprehjen lapidar per mu "Sala cohet cdo mengjes dhe mendon per te miren e popullit shqiptar". Ca mund te presesh nga qimja

Kush kshu?

se mos harrojn kto per ca eshte seanca ene e votojn Salen president prap !!

ou ou ou Top-Channel raporton Ambasadori Arvizu takim me Kryeministrin Berisha...me duket se Berisha po i paraqet shkeputjen e mardhenieve dipllomatike, si hap i pare perpara se ti japi shapalljen e  luftes!!!!

Cfare nuk pret nga kafsha..

Ka per ta deklaruar persona non grata ambasadorin - se ashtu i do trapi

Top Channel e pyeti diplomatin amerikan, nëse ndryshimi i rregullave të lojës është shkelje e çdo kufiri nga maxhoranca dhe Arvizu dha këtë përgjigje: 

"Nuk mendoj se ka njeri që do të donte një vendim apo veprim që do ta vendoste Shqipërinë në rrugën e përplasjes me SHBA dhe komunitetin ndërkombëtar, sepse synimi këtu, objektivi, janë zgjedhjet e lira dhe të ndershme. E gjitha ka të bëjë me proçesin, nuk ka të bëjë me rezultatin”, nënvizoi Arvizu. 

Topi duke iu referuar ngjarjeve të seancës parlamentare të ditës së sotme tha se parlamenti shqiptar është i mbërthyer prej orësh nga politika e vjetër e cila mban akoma peng Shqipërinë dhe shqiptarët. “Në parlament po zhvillohet akti i fundit i kapitullimit të PD-së”. 

TIRANË- Kryeministri i vendit Sali Berisha priti mbrëmjen e sotme rreth orës 20:15 kreun e prezencës së SHBA në Trianë Aleksandër Arvizu. 

Takimi i cili u zhvillua në ambientet e Kryeministrisë për rreth 45 minuta, ndërkohë mësohet se në qendër të diskutimit të tyre është Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve, pas situatës së krijuar me anëtarin e LSI-së, Ilirjan Muho. 

Pas takimit me Berishen Arvizu mori pjesë në Kuvend. Kamerat e NEws24, fokusuan ambasadorin në llozhën e diplomatëve në sallën e Kuvendit, teksa deputetët, vijojne diskutimet lidhur me kërkesën e PD-së për lirimin nga detyra të anëtarit të KQZ-së, Ilirian Muho, i propozuar nga LSI, si dhe zëvendësimin e tij me një nga dy kandidaturat e paraqitura nga Partia Republikane, Klement Zguri ose Patriot Çoba. 

smiley

Me duket se do ja dhjese keq Arvizuja Saliut po u votua shkarkimi ne Parlament.

He mo c'u be e votuan apo jo?

Arvizu eshte nis per ne Parlament...mesa duket votimi do te kryhet se shpejti.

Paska takuar katallanin para se te shkonte ne parlament.  Thua t'ia mbaje ti urdheroje lakejt e tij te votojne per shkarkimin me Arvizune prezent ne salle?

Arvizuja eshte i yni!

Ah moj Topalli sa klas aristokratik qe je, pergjigjesh celularit kur je ne detyre.

Lere se eshte femer fisnike ajo.. e tha dhe Hunteri.

Asaj ne fakt i punon telefoni, se truri i ka ik! smiley

Merr urdhrat nga katallani me celular.

Kryeministri i vendit pas takimit me ambasadorin Arviu, zhvilloi një takim edhe me kryetaren e Kuvendit Jozefina Topalli 

(e.m/BalkanWeb)

Po ce do njeher KQZ-ne edhe po e mori,dhe me shume mundesi ka per ta mare..po pse ooo... KQZ-ja do e ndaloj Saliun ti nxjerr me shkelma perjashta komisioneret ,apo te vjedh votat? BAHHH...

Arvizu po i thote Berishes, "  Ju duhet te risni besimin tek njerzit, dhe jo besimin ne numra" 

Ben Blushi e ka kall!!!

Shuje kete mesazh Ron se bo vaki humb Rama e i hypen ne koke Blushit prap me u bo kryetar, atehere do ju duhet me mbrojt idene se Blushi ka qene shok i Fezvos. Nuk lejohet me dit qe Blushi kallte njehere e njekohe. 

Uee ça më kujtove.

Sikur të ketë ndodhur dje. U turreshin Blushit, Malajt e Islamit sikur të ishin të paguar nga Berisha, sikur PD i kishte paguar për të dobësuar PS sepse këta e të tjerë kërkomin largimin e Edi Ramës (sipas statutit). Islamin e përdori edhe si kokë turku.

Me çfarë njerëzish kemi të bëjmë. Si ndryshojnë komplet fytyrë këta robër... smiley

Shekulli dhe TemA qe nxirrnin deklaratat e tyre financiare diten e Kongresit, dhe te gjithe militantet qe i shanin "ju bleu Saliu" etj etj. Hajdmo, te shkume te harrume. Tani e kallin cunat. 

Nejse, po shof lajmet qe paska ndodh nje gje ne Boston, po shof njehere ca behet. 

te shkume te harrume

Motoja e jetes politike ne Shqiperi

Shkoni mer pirdhuni qe te dy...palaco!

No pictures? smiley

Topalli qenka bo edhe kryetare grupi tani???

"lirim te nje prej krimineleve me te egjer"...tha Jozefina.

Kjo nuk di me fol mer!!!

hahahaha...hera e pare qe e shoh..tele Topalli !!!

Po kur perpiqet te beje filozofi te se drejtes dhe ky  Sokol Olldauni dhe te vrasesh veten. R... K...

vajti ora 10 mer burre...ene i cik ene dulim tek e marta ne profecia e BradPatekut nuk pi mo long

Pijani lengun tani tentatives anti-ligjore dhe anti-demokratike per te vjedhur zgjedhjet. Kujtoni se jeni ne zgjedhjet e 2001 dhe 2003.

Paska bere tre pirueta juridike PD sot. Shoket e arkivit kane germuar mire dhe kan gjet bishtin e qenit te Moisiut.

12 ore diskutim .Ruci ka perifrazuar Stalinin qe thoshte se :  ska rendesi se kush voton dhe si voton rendesi ka kush numuron!! Berishen e njoh une prej 1992 shit! Keshtu beri ne 96`shten.. dhe ne 11`! Berisha ka shpall gjithmone armiq te gjithe ata qe i ka zgjedhur vet! Broci, Sallaku, Ina Rama vetem e vetem se kane dashur te zbatojne kushtetuten dhe ligjin! -tha Ruci! Si u shpall armik ky Ilir Muho i LSI ? Po te mos kishte bere deklaraten  e largimit nga koalicionit me qeverine Ilir Meta, Ilir Muho aty do te ishte! Kshu me nje fjal ! Po te jesh kundra Saliut edhe kriminel te jesh nuk te gjen gje po sa te ikesh prej tij Sali ti gjen telat "Ligjet" Kushtetuten" 

Shkurt me nje fjal pirdh me te Saliu i ka sjell verdall keta per 22 vjet! 

23 tplagos, dy tvdek, Boston smiley

ca ka bere vaki Fiqo?

2 bomba te Maratona

faleminderit gjembi.. tani, meqe tha Fiqoja po i hedh nje sy lajmeve online..  akt terrorist sikur po thone..

Fiqiri e lexova,, cpo ndodh? Islamike?

Mbase tip dita e fundit e taksave, ka idiot plot e po shtohen.

Atehere qenka me serioze gjeja..

Me mire idiot sesa dicka te tjeter... ne rast se eshte sulm terrorist nuk do kete me njeri guxim te shkoje ne stadiume e vende publike...

smiley

Nese Arvizu rezulton > 71 votat e NMN ne Kuvend, do ta shajne prap edramistet afrikanokinezin per nderhyrje kundravajtje ne punet e perbrendeshme te Shqiperise? smiley

I lezecem Ruci: nga njera ane predikon qe Shqiperia vuan nga mungesa e zbatimit te ligjeve e te rregullave e nga ana tjeter injoron skadencen e kohes ne dispozicion per te folur ne Kuvend.

PS: Vazhdon te jete "persona non grata" ne SHBA ky?

Bravo olso, 

Bat-bat ene ti!!!!

Mua m'u duk shume ironike Bame.

te besoj mer te besoj...

oh the irony!!!

Pikerisht.

Menojsha se keto paralelizmat do marojshin me ate te hunterit per sot, por nuk qe e thone...

s'te falin kto kur shkell rregullat dhe ligjet. 

shume me ze te ulet po flet Berisha...interesant

Edhe mua me beri pershtypjesmiley

ndryshim eksponencial...

Me ze te ngjirur Berisha. Pse ma keni nxef more maluketer?!

Po flet per 2003 se si nuk ju permbajten socialistet marveshjes dhe si i vodhen zgjedhjet. 

Saliu nuk ndryshon mendje jo,, do ike me shkelma pas bythe,,

 

Mazhoranca ndryshoi për herë të tret qëndrim lidhur me shkarkimin e anëtarit të KQZ Ilirian Muho, i cili është propozuar në atë detyrë nga LSI. Arsyetimi kryesor ai i balancimit politik të KQZ ka rënë dhe në versionin e fundit projektvendimi thotë se shkarkohet për fshehje të të dhënave të tij personale që e inkriminojnë si zyrtar.

Nëse shumica voton këtë projektvendim, i bie që ai të zëvendësohet me dikë tjetër të propozuar po nga LSI por që të jetë i “pastër”.

http://www.shqiptarja.com/home/1/pd-kerkon-lirimin-e-muhos-nga-kqz-fshehu-te-dhenat-e-veta-151969.html

I madh Blushi..."keshtu si po e beni, edhe sikur ti fitoni zgjedhjet nuk ju beson njeri

smiley

Ahaaaaaaa, 

Une e votova se nuk e dija. Sot e zbuloi... haaaahaaaaa "une kerkoj te falur qe eshte votue"

Kafsha: " ti shiko baben tuje, ene nanen"

 ti shiko baben tat i her   _ foli Jozefina! 

Pollo po e bo ftyren sikur ka pjerdh njeri!

Tani, si eshte puna, se sapo fillova ta ndjek kete telenovelen: ideja eshte qe ky njeriu qe ka propozuar opozita per te zevendesuar ate tjetrin ne KQZ, konsiderohet si jo i pershtatshem (persa i perket ligjit) qe te mbaje kete post?

Oups, oups, m'u nxef edhe Jozi: "shiko baben tat edhe nonen!"

Eshte gallate parlamenti. Nuk i vej faj shumices se shqipove qe e ndjekin me nje interes qe ja kalon edhe Portokallise.

Mua te gjithe keta me duken si (me falni) "*avire bulevardi" smiley qe luftojne per ate pushtetin e tyre te leshit!

Nuk e dija thote per mujon..smiley Po asnje nga komisioni i ligjeve qe e aprovoi nuk e dinte,, kur mediat folen 3 dite para prezantimit te tij per CV e tij dhe shkarkimin nga sollaku

 

E vuni re njeri se si pa me bisht syni nga Arvizu???

Priceless!!!

Filloi me "me tha...i thash"

smiley

E keni vene re se si fillon e kalon ne dialekt sa here behet agresiv?

"ule zanin ti"

smiley

smiley ma more...

 

Ma mori edhe mu. smiley

Po mire ata qe jane ne shqiperi e ne mbazdite, po ti cfare dreqi bene tere diten duke ndjekur parliamentin? Nuk ke as jete e as pune nga kjo ane e botes?

Keta jane rende fare! smiley

Po mire ne qe nuk kemi ca bejme, po ti qe merresh me cfare merremi ne, " Nuk ke as jete e as pune nga kjo ane e botes?" smiley 

Po ai nje verejtje te beri mor plak, ndersa ti po ben ditarin e parlamentit. smiley

Edhe pastaj cuditen njerezit perse shemben si pasoje e peshes se vet disa struktura. smiley

plakun.... smiley 

Mo u merr me menyren si shpenzojne robt kohen e vet, o ekspert strukturash. smiley 

1 koment o vella, degjova per Bostonin, mora pushim, hodha nje sy Facebook-ut e pashe qe shoket jane mire, hodha nje sy CNN-it, i hodha nje sy dhe PPUs. Tani nuk do punoj per 2 ore se me ka ikur fokusi...

Qenka ne forme Sala sot, se per pak u tremba qepare.

"une per ju e kam"

smiley smiley smiley

"shko bani avokatin babes ti"

smiley

profesor gramoz... smiley 

Kete Rucin s'e duroj dot fare!

Vazhdojn e gjejne eksplozive te tjere smiley

 

Jozi e thirri "Gramoz". M'u duk shume intime.

Eh mer Blush, legjende je legjende. Brisk fare e ke gjuhen kur vendos te flasesh. E vune malokun dhe Halimet e malokut perpara. Biles e bere pa perdor as edhe nje foto te vetme.

Vetem mos e lli muhabetin me kundershtu Ramen ca do qe te ndodhi ne 23 qershor se pastaj gati i kemi sulmet ne per drekat me Fevzon. 

Po ta zevendesoje mer, se neser do thon ena vodhen zgjedhjet.

nuk ka me parlament thote Meta.aty ka nje bande diversantesh, he nona

U nxe Berisha!!!

Po i lutet Rucit "qendro te marresh pergjigje" 

Nuk e priste qe PS te dilte nga salla

Shume ne forme Jozi! That's my girl!

"garda ju lutem largoni deputet"

smiley smiley smiley 

O Partia Dhuns! Mire ja boni! E ka kall!

Jozi po flet me vete!!!

sa mbarova tu honger i cik pul hungareze - maroi parlamenti?

Spo kupton ca po i thot bregu!!!

smiley

Mbyllet seanca- hajde te votojme zoterinj deputet? smiley

"klasa aristokrate"

smiley

Po mundohen te bllokojne vrimen e sumes qe mos i hyje ngjala....Por ngjala po vjen e fuqishme......smiley

Dakord jam qe tu futett, por frika eshte mos tu dali prap, se hyr dil i bie te kenaqen. smiley

Ju te barazlargumit e morret vesh kush eshte PD dhe cfare respekti ka per istitucionet dhe ligjet..

Kur te mesosh cfare do me thene i/e barazlarguar, na bej nje ze prape.

 

Hajd ju bofte mire ngjala. Goxha ngjale e madhe por Rama ka vene dhembet e rinj. Tani shterngoni fort Lsi-ne. Presim nderhyrjen e ushtrise amerikane tani smiley

 

P.S Rono ke qene shume i shqetesum dhe i stresum sot. More dhe leje ne pune por si perfundim NGJALA beri te veten.

Anakonda! smiley

Hej o morra, a e kuptoni se me çfare po beni tifozllik. Vetem minj si puna juaj qeshin dhe zgerdhihen ne mes te gropes se mutit. Ju jeni ca moterq....., qe nuk shihni me larg se hunda juaj. Me vjen keq vetem per prinderit qe jetojne aty se juve ate stan meritoni. Beni dhe skuthin sarkastik.

Talebanet te shkarkojne...te shohim neser e pasneser avazi

Na dolle i fortë more Gjino. Do të të zënë hallet shpejt, o i gjorë.

Nga i nxorri keta  74 kjo debile..

Mr. Dogjani after doing the walk now is doing the talk.

Gangsta!

S'eshte fare morale kjo vota e Dogjanit Rono 

ta gezosh bre, dhe 4 vjet. 

Jo jo, kena dy vjet Edin e mbase dy vjet shtangistin ne krye qe na presin. 

gzoje mer burr, pse tutesh.

E mire po e gezoj, vetem ti mos qaj, te jap dhe karamele po te duash. Behu gati te shani Blushin pra, filloni fshini keto komentet e sotshme se ku i dihet, dilni te deklasuar

un jom tu qajt fort....ke hoteli me 5*. bona i cik palester, porosita darken ne dhome. po shikoj i cik emailin e punes. po e hudh nai sy ene knej.

Mire mire po mos e ha darken vetem, gjej ndonje gjo andej verdalle 

74?? Ça thua mor Gjergj Ngjala. Ti po na thoje që qeveria B(er)isha do bie para 23... I ke bere mire llogarite apo jo?  Se jam edhe me zemer.. smiley

Mr. Dogjani is informing the public!

Mr. Dogjani bashing Rama and shit!!!

"Edi Rama, kjo prostitute politikeee!!" - Ec Doxhani !!

Po flet nje i penduar, Dogjani: "Edi Rama, nje prostitute politike, nje njeri pa vizion dhe pa vlera"

ketu dallohen burrat me ato qe jane intrigant... i pabese, hilecar... smiley 

Per nji sec ma more Bame

Tani fillon lincimi i Sali Berishes dhe i gjithe familjes se tij mbreterore pa kurore. Nuk kish si te shkonte me mire per te zhdukur pergjithmone kete lloj qelbesirash nga faqja e dheut.

Jane duke ardh perforcimet nga Anglia Kuazo. Bej durim. Do ta hedhim qelbesiren!

Pse nuk te duket e mjaftueshme ty kundershtia e SHBA-se?  

Ore une flas per Kriminelin ti i mshon Ed Rames. Une flas se Amerika do lincoje familjen berisha ti me thu mu Ed Rama. Jemi komplet ndryshe ne shenjester o Endrit. Ti thua vendi le te renohet e te uzurpohet nga kriminele e hajdute me ne krye kryekriminelin, frymorin Sali vetem qe Edi te mos vije ne pushtet. Ne kete konteks une te them qe ti me e pakta je budalla dhe me e shumta je maskara. Tani zgjidh e merr i dashur koleg i PPU-se.

Une po them kishim nje bast, ku je ti ku jam une? 

p.s po ec o burre se nuk do "ruheshin" votat nga nje njeri i KQZ po mos e beso kete budallik

...ta gzoni ju qe bubrroni ne terren. se un per vete kom destinacion tjeter smiley

hi-le-car

smiley

"trans atllantik papllans"

Islamismiley Kishe Ramen kryetar ti se po te isha une ne krye te PS te kisha hedhur nga dritarja selise e PS e jo me tet respektoja deri ne fund sic bene ata te PS..

Une pyes veten, Rama po e kupton qe po e ha sa krahu apo do jete duke e bindur Vilajet Qyrku qe ne fakt e gjitha kjo eshte vecse nje enderr e keqe.

Olsi kush e ha sa krahu me keto gjera jeni ju e jo Rama.

Ne Shqiperi po ndodh nje proces rindertimi/rinovimi i botekuptimit. Une nuk e pres zgjidhjen nga emra te pervecem.

Persa i perket rastit ne fjale, anetari i KQZ-se eshte nje rol politik sot per sot dhe ata qe kerkojne te mos ta shohin kete, jane ose naive ose hileqare.

Cfare po ndodh?  Nuk pret zgjidhjen nga emra te pervecem?  Nuk e di c'do te thuash ketu, po gjithesesi kjo ndodhi sot ne parlament eshte nje tjeter hap i madh mbrapa per parlamentarizmin, zbatimin e ligjit, shtetin ligjor, zgjedhjet e lira e te drejta, e demokracine ne pergjithesi.  Kjo gje pa dyshim ka per te ndikuar per keq ne jeten e njerezve andej perfshi dhe ty.  Me duket goxha e verber dhe e papergjeshme qe ta shohesh te gjithe kete kastatrofe si nje televonele apo serial mafioz e te besh komente e tifozllek per nje nga palet.

 

T'u pergjigja me shpejtesi. Nuk e pres ndryshimin nga nje emer i pervecem dhe nuk e pres qe te ndodhi sot apo neser. Eshte nje proces i gjate rinovimi i botekuptimit te shoqerise.

Dakort e mora vesh ate gje, por kjo qe ndodhi sot eshte nje perkeqesim i situates dhe nje tjeter hap mbrapa ne ate vend.   Kush e kupton thellesisht kete dhe nuk sheh ne distance si telenovele zbavitese duhet te skandalizohet dhe merakoset per fatet e atij vendi.

Fatet e ketij vendi nuk varen nga parlamenti.

Nga parlamenti varen fatet e njerit apo tjetrit oligopol bizneso-partiak.

Kundershton veten me keto dy fjali.

Pikerisht ato oligopole bizneso-partiake ose me sakte ato banda kleptokratike kontrollojne gjithcka ne ate vend.

Olsi do te thote qe Rama u dogj politikisht sepse hengri ngjalen ndersa Sala u dogj politikisht sepse beri kete qe sapo beri, fshiu sumatriçen me ligj, me kushtetute, me Shba e me Be... por harron Olsi, si shqiptar qe eshte dhe si shumica e shqiptareve qe me Olsin ngjasojne, qe Berisha edhe pse sekretar partie, na duall i pari i Demokarcices ne 1990, qe na duall i pafajshem dhe hero per dhe pas 1997-es, qe na u be shpetues i ekuilibrave duke i zgjatur duart dhe qafen Nanos, armikut te tij me te madh, qe e duan dhe kosovaret paçka se furnizonte Sllobon me nafte, qe beri grusht shteti ne 1998 e cuditerisht PS nuk mbrojti insitucionet e nuk vrau asnje qytetar, pa harruar ne fund dhoron e cmuar te detit JON bere vellezerve tane mikeprites, grekeve e keshtu me radhe.

 

Per aq kohe sa Berisha merret me politike, pra nuk denohet me burg per krimet e pafunda qe ka bere dhe qe do vazhdoje te beje, Shqiperia nuk ka asnje te ardhme. Per kete, fajin e ka vetem PS-ja, ajo PS e Kaç Islamit, e Tos Nanos dhe e Lir Metes. Kete te Rames nuk e njohim, por kam nje ndienje shume te forte qe NMN-se asgje s'do i ndodhe, nga pikepamja ligjore. I lumte bytha, pa me te voglin dyshim.

"Kete te Rames nuk e njohim, por kam nje ndienje shume te forte qe NMN-se asgje s'do i ndodhe, nga pikepamja ligjore. I lumte bytha, pa me te voglin dyshim."

smiley

Jo ndjenjë, por ka fakte. E faktin e fundit e dha Rama në aleancë me Metën. 

hej..po nuk i ben gje Rama Saliut o jo...do merret Meta me te smiley!!!

AH Namik Hoti te doli llafi 100%..

Arvizuja eshte i yni, te gjithe duhet ti bindeni!

Do ta degjosh mire Arvizune ti..

e degjova o ramist i lodhur. Arvizu ndoqi live vendimin e parlamentit, si nje gje normale dhe qe duhej bere.

Ju o punista te lodhur mos kujtoni se mund te vidhni zgjedhjet perseri, prandaj ngaqe dolet bosh dhe ju mbeti ne fyt ngjala deshet te perdornit dhune kunder 3 deputeteve qe kane dale nga hyqmi i Rames.

Dhuna nuk ju ndahet ju.

Zoti zguro do thon betohe... smiley 

Korrigjim: do thojne.

 

Kaç Islami ankohet per autoritarizmin e Rames dhe nga ana tjeter falenderon Berishen smileysmileysmiley

 

Sala nga ana tjeter, qe e ka firmosur me doren e tij shkarkimin e Ristanit, pohon qe ato qe thone socialistet ne lidhje me Kryehajdutkryetarin e KQZ, jane te paverteta. smileysmileysmiley

 

"Gjithecka mund te ndodhi, jetojme ne Tiron..."

 

Problemi nuk eshte Berisha.. smiley smiley !!!

sa u gzuan bycbaraslarguarit smiley 

Po mo mire bycbarazlarguar se sa byclepires pa asnje moral si ju. Ju mendoni vetem "aman te marrim pushtetitn po c'i .. teme atyre qe nxorrem me u vra ne bulevard" Merpo edhe ruleten ruse t'ju boje krye.ari ju e pranoni vetem me shpresen t'ju hedhi ndonje kocke pas zgjedhjeve. 

Pash zotin mo ja qi nonen ketij muhabeti!!!!!

Pik se pari ti nuk je bycbarazlarguar, ti je me FRD-ne! Nese politika e FRD-se eshte bycbarazlargumteti, atehere terhiqem. 

Rama o kokrra e bq per ate qe beri. Nuk ka ca diskutohet mo! Mund ta shplaje mekatin vetem nese me 24 fillo e u hedh byrzylyqet atyre qe e meritojne, qofte edhe kokelopes. Koshient qe kjo nuk ka shanc te ndodhe. 

Nga ana tjeter, ju ne cgjendje jeni? A nuk jeni dhe ju ne ate te rujme bythen tone? Gjer tani kam nigju vetem politika e te keqes, politika e shkaterrimit etj etj, pra nje retorike barazlargimi. 

E di qe ju duhet elektorat, por duhet te keni aq koqe sa te pozicioheni kunder Berishes si fillim, e pastaj kundra te tjereve. Kjo e juja nuk o kurveri me e vogel!

O bame, ty me duket se te puno vetem ai veshi qe nigjo Monden kur bohet fjale per FRD-ne.

Car do me shume pozicionim kunder Berishes ti o burre? Ne cdo dalje publike te Bamirit apo kujtdo drejtusi te FRD-se akuzat jane 80% per Berishen e 20 per Rameten. 

Ju doni qe robt te jene vetem bardh e zi, po kjo nuk ka bythe ku te rrije pervecse ne futboll (FORZA JUVE).

Sa per mu plako, mos i ngatarrojme gjonat. Une nuk vij ketu me nikut frdisti apo bamiristi. Persa kohe te shkruj me emrin tim them ate qe menoj une. Fakti qe sqaroj disa qendrime te keqkuptuara apo keqinterpretuara (per te mos fol per thashethemet e hedhura pa dogane si nga berishistet si nga ramistet) nuk do te thote se e njesoj veten me FRD-ne. 

Per mu Berisha o me fajtor se o ne pushtet, po Rama nuk ofron asgjo ndryshe. Biles me kete te funit (qe cuditerisht ne jemi me pak te habismit) po na thote qe nuk do na ndryshoje as nje pjese te robve qe do na vjedhin. 

 

hallall Kaci &Co. Pleqeria ka nevoje per banken plot!!!

Eh sa mire po ta bojn o Ed Rama!!

Komplet te pamoralshem u tregun 'Bame. 

amon se jam lodh me ironine e shokeve parafoles... smiley 

 

Yhyyy, qenke lodh heret, me kete koalicion e me ca del nga keto zgjedhje ironite sa kane filluar. 

ca morale jane me t'moralshme se ca morale te tjera

Bame kjo eshte shenje demokracie ne PS. Berisha i perdhunon dhe pergjon me dosje hapur deri ne ate pike te tijet, sa edhe kur i flak si zhele, ata gek. biles i lepihen si ai qeni i rrafur qe i lepin kembet te zotit .

spiro...rryyyypiiiin....

Ali ,ne vazhdim te komentit ku u fol per rrypin, druaj se po, skenari eshte shume i mundshem.dhe mos me thuj qe nuk kam fol per kete, edhe para do kohesh. pertej partizanllekut partiak , trishtohesh kur ballafaqon dy pamje: ato qe sjell M.Mema ne kroniken "Shqiperi e harrume", me copeza kronikash te korrupsionit kriminal qe dalin here pas here ne siperfaqe ne shtyp ose histori qe ne i dime sepse nje b..th vend jemi. 

Kurse per keto betejat per KQZ, se mora vesh pse u zgjodh ky i PR kur PDIU ka dy deputete.Nderkohe LSI eshte partia e dyte majtas.Pa perfaqsim do mbetet ne KQZ? Lemsh. Kurse brezi qumeshtor i coca coles ka rastin te shofi sesi si diktati vendoset me dhune kartonash.Se pyesin ete kerkojne llogari >pse nuk e rrexut ju dikaturen qe mbahej jo vetem me kartona por dhe me plumba.

PS: e di ca me kujtove me ate dushin qe i ke dhene Pjerinit? Te njeten situate me mikun tim qe erdhi me ndez levizjen e pese yjeve ne token arberore lol

Ju pata thone mer çuna..... prisni mos u gezoni para kohe, bile ju pruna edhe nje shkrim te Ilva Tares... po ju nuk me besut, ju thashe edhe se berisha nuk pjerdh as per amerikonet e as per evropianet, jo, ju prape, nani tani dhe majeni, t'ju rroje... mret mer mret do te bohet dhe ti boni marshallah....

Gjergjo, tani na boj ca sondazhe.... pfff .....ta pata thone po mu gafurre...... ja ku e ke... tani besoj se i bi te me kerkosh falje......

Keshtu e demoralizove edhe Pjerin ti. smiley

Po kjo ndihej qe do ndodhte mer. Numrat i kish siguru me kohe ai. 

Ama po rilindim, po rindertojme. Thanks Olso smiley :

"Ne Shqiperi po ndodh nje proces rindertimi/rinovimi i botekuptimit. Une nuk e pres zgjidhjen nga emra te pervecem.

Persa i perket rastit ne fjale, anetari i KQZ-se eshte nje rol politik sot per sot dhe ata qe kerkojne te mos ta shohin kete, jane ose naive ose hileqare."

 

Pa problem Bame. Sa here qe te kesh nevoje. smiley

Ore që është bërë për të gour me vrap është bërë me kohë e me vakt. Po s'po kemi ku të goim thuaj.

Meqë ra fjala:

Poshtë Ngjala! 

Ca ka ndodh me , ouuuuuu ?

Dhe Ngjalat skane te mbaruar .

Gallate mer gallate ne fb, socialistet shajne "kontrabistin e cigareve" Dogjanin, dhe te paret qe i bojne like jane robt e LSI smiley smiley

A e kupto o 'Bame ca gallate ka fillu, ti thu qe je lodh qe tani. 

smiley  ore jane bere te gjitha kombinimet e mundshme te kundershtareve.... Lsi vs Pd, lsi vs Ps,  Pd vs Pd, Ps vs Ps

 

Edhe me e forta eshte qe keto te gjith kane pasur nje perjudhe dashurie edhe me pas sherr..

Eh si jane bere, si dashuri adoleshentesh smiley

Legena gjithandej mer endrit. Por kulshedra, sic parashikohej e shkeli edhe njehere ligjin. Si thu ti?

Si shtangisti ngjalpartner kur vodhi me bllok e doli i palare deshe me thone ti? Apo si piktori qe ka thy ligjet e partise sa here i eshte tek. 

Ja qe te qetesohesh edhe ti edhe noshka qe po e kap tensioni: ne 24 qershor Ed Rama eshte km se i ka votat e ai anetari i KQZ nuk hy fare ne pune ketu. Sa e si zgjat qeveria me ate e me Liken qe do kete 10 deputet e do e kete ne dore nuk di me te thene. 

Une te pakten do kenaqem duke tregu ca hipokrizie kane te gjithe ata qe kane mbeshtet njerin ose tjetrin ne kete lufte idiote. 

 

THE BUSINESSMEN
---------------

4. (C) This category has the most colorful membership. The
SP business people are easier to identify and are divided
into two groups: builders and "other business." The builders
club keeps growing and includes not only several of the
"operators" named above but also newer names that Rama
brought in when he took over the SP. A good example is the
Chairperson of the SP Parliamentary Group, Valentina Leskaj.
Others in this group are only in the Rama camp for the money
and may be more than willing to move to the other side if it
benefits them.
For example, one SP MP in Durres has already
announced his intention to join the DP coalition. The "other
business" group features MPs like Fidel Ylli, a former
bodyguard who succeeded in making money from casinos and
seems to have no connection to SP ideology. Lefter Koka of
LSI is also a good example of the businessman turned MP.
Finally, some MPs are simple thugs. These MPs have made
their fortunes through various means and tend to switch
parties if business requires.
They can be very rich, have
minimal education, and they can be violent. The classic
example is Tom Doshi, who is the richest-declared MP with a
fortune estimated at EUR 10 million, and who runs
construction, pharmaceutical, and dairy businesses. He is
also suspected of running some not so legal enterprises.

http://wikileaks.org/cable/2009/08/09TIRANA535.html#

Perseri (se po behem si gramafon i prishur), minor details smiley

Eh u bene mullar keto minor details nga te gjitha anet gjemb.  Sigurisht qe milidelet (tm xhibi) edhe pse jane bere mullar as qe i shohin hic.

s'po gjej nje ikone qe edhe qan edhe qesh ne te njejten kohe

Eh si shkoikjo pune.... Mendimi ime personal eshte keshtu: Rama ne fillim ka qene politika idealist, dmth jo skuth si keto te tjeret.Por e pa qe nuk po i dilte ne politike qendrore, veten ne Tirone pati pak sukses. Edhe mori Liken si çun trim tek kjo fushe.... Por harroi qe hyri ke lagja Berishes.... O Rame kur e dije qe kishe bere gjith keto skena, pse nuk e mbajte me genjeshtra mer ate Dogjanin, e keto trahtaret e tjere? edhe lesht kishte mebere palle Sala...

 

Po çte thuash ty, harçon me shume kohe duke u mare me Vilaje Qyrkun sesa me bazen... Likja ka me ta bere gropen, se ky Luan Rama ketu tek Opinion sja hane palla fare... keto thuaj sikur kane fituar smiley

 

Gjtihsesi Sala ja ktheu moralin te veteve, tregoji edhe nje here qe tall trapin aty ne parlament  smiley Sa per Arvizun kete e ka ne thes ky me duket, atij çokollates nuk kishte çfar ti bente.

 

Spektakel do kemi me duket . . . deri ne 23 qershore 2014 , se ky i ketij viti do jete vit i gjate smiley

Llafi me i mencem qe u tha ne parlament ishte ai i Blushit:

Keshtu si po e beni ju edhe sikur te fitoni nuk ju beson kush!!!

Grande Blushi!!!

Sa nerva ke qe i ndjek mo burr. Cfaredo te bejne njesoj do humbin. 

Blushi : Me kete qe po beni po na jepni nje precedent ne per pas qeshorit,bie fjala ne seancen e pare ne shtator, do te kerkojme e do te shkarkojme President,Kryeprokuror,Gjyqtar,e cfare keni emeruar ju (jo se do e bejme shtoi..por  smiley...)!!..mmmmmm...  hajde ta mbash Meten e Nanon(president) ne Shtator thuaj ..nuk ka cfare i ben as Rama !! Kur them une qe jane diletant keta te Saliut  smiley!!

e forta eshte se  anlistet/pragmatistetsmiley (Muc Nano, Kol Balla  etj)  pro koalicionit PS-LSI,  pikerisht   numrave, ''aritmetikes'' i meshonin  si argument  i forte per te justifikuar koalicionin..  nderkaq, asnjeher  nuk e kuptova kete sigurine e tyre  sepse Sala  ua ka hedhur  gjithmone kur ka ardhur puna te aritmetika.

Urimet me te mira Klement Zgurit.

Per cfare arsye?

Eshte tifoz i Juves, urime per fitoren ndaj Lazios sot.

E njihke personalisht keshtu?

Jo, por sec kam nje ndjesi.

Sixth sense he?

Sa erdha ne pune dhe po shof qe qeka bo nomi. A ka njeri me ma shpjegu shkurt se cfare ka ndodh? Kush rri e i lexo gjithato komente...

U qethen viçat! smiley

Ca thu me! Me theri gjuri mua, sa e uli taksen luli.... sikur ta disha.

Vjedhje, vjedhje ashiqare! Harram, harram e paçi!

p.a. Edhe Arviz Efeniu e ka bo lanet, mo.

Shume prej ktyne me flamur kuq e zi ngaqe komunikojme me njeri tjetrin ne nie medium komunikimi direkt u duket sikur jemi te gjithe pjese e te njejtit realitetit . Und per vete keshtu i kuptoj ato komentet me "ju hyni ngjala". I shikoj si rezultat i nje cekuilubri perceptimi te realitetit. Shume prej ketyre me flamura kuq e zi komentet i bejme sikur ata me flamura te huaj jane komshinjte e tyre...nderkohe qe na ndajne qindra dhe mijra kilometra.

Se cfare ndodh me 24 qershore pasojat ne menyre te drejtperdrejt do ti vuajne apo gezojne flamurat kuq e zi. Cilat mund te jene pasojat? Po ja nje zi buke per shembull eshte krejtesisht e pritshme nese zgjedhjet nuk jane te rregullta detyrimisht EU nuk te qas dhe si rrjedhoje...

Une nuk e kuptoj se si nje njeri mund te arsyetoje ne menyre militanteske per kete ceshteje pa u preokupuar cfare pasoja ka kjo ceshtje.

  • Kjo ceshtje nuk demton opoziten , por e forcon ate politikisht
  • Kjo ceshtje demton vendin dhe istitucionet e tij ( por fatmiresisht kemi nje PS qe respekton kushtetuten dhe nuk do krijoje precedente qe minojne rendin kushtetues)
  • Cfare mendoni ju se do i thone nje investitori te huaj te ndershem qe do te investoje 100.000.000$ psh, ambasadoret amerikane , gjermane , britanike etj.. kur ai ti pyese ne cfare niveli ndodhet respektimi i principeve themelore ligjore ne vend ? ( sepse investitori serioz kete ben si pyetje te pare ne ambasaden e vet, spekullatoret e saliut qe kane pseudoinvestuar keto 8 vjet nuk i kane bere keto pyetje, ata thjesht vijne shfrytezojne dhe trasferojne kapitalin jashte).
  • Si mund te pretendojme ne nga nenpunesi me i thjeshte i administrates te respektoje parimet e se drejtes administartive, kur parlamenti me nje pseudo shumice te thjeshte shkarkon nje gjykates pa bazen ligjore perkatse.?
  • Sa mund te pretendojme angazhim dhe drejtesi nga istitucionet e drejtesise kur keta te fundit shikojne qe nje Sali dhe nje Dogjan e Islam po tju ngifet neser te shkarkojne kur te duan?

ETJJ... Une shpresoj sidomos nga ju qe jetoni jashte dhe ne vende ku demokracia dhe lirite e te drejatt e njeriut jane shume te evoluara te permbaheni ne keto principe, pa u ngateruar me debate banale politike.. qe ne bejme ketu, ku nga ana ime pervec disa pikpamjve militanteske qe mund te kem.. ato nuk i ngaterroj kurre me Principet Kushtetuese.

Une keto qe e kane te lidhur jeten me Salen se perfitojne prej lidhjev fisnore, politike etj. Edhe i kuptoj, ama keto te tjeret qe gezohen se Sala ia futi prape Rames  keshtu kot per sport, nuk  kam per ti marre vesh ndonjehere. Fakti qe Sala perkindrejt gjithe presionit diplomatik perendimor zgjodhi forcen tregon qellimet e qarta per lufte te forte gjer ne fund (me lufte kam parasysh cdo llloj mjeti joligjor te mundshme). Se si kjo eshte per tu gezuar do e kuptoni kur vendi te shkoje ne gremine, por ky eshte film i pare sic eshte edhe naivitetit juaj.

Jane te perjashtuar sic thashe ne fillim ata qe mbeshtetjen e Sales e kane per buken e gojes, shpetimin nga burgu apo edhe pasurimin. 

E thash une ? Doli llafi im ^^

Sala pasi beri nje takim 45 minutç me Arvizun dhe mbasandej nje takim 30 minutç me Jozefinen, shkoi ne Parlament pasi mbaroi fjalen Ruçi, foli dhe votuan ne sy te Arvizut.

Tani, ishte dhe ai akti i shemtuar i Bizhges ndaj Kastriot Islamit, akt presioni, intimidimi, kercenim ordiner prej rrugaçi, por socialistet nuk jane te gjithe te ndershem ... ka edhe rrugeçer plot qe jane veshur deputete ... Islami u tregua zotni burre, tha "une e fal" !

Ka mbaruar doktoraturen ne France biri i botes, edhe te dy femijet i kane mbaruar shkelqyer ne France...nuk eshte ordiner si oficerat apo policet e PS-se te tipit Bizhga !! (shif ça mbiemri njeher, leri te tjerat).

Ti ke fjalor tipik komunisti: Me shkolle te larte, femijet me shkolle te larte, me rezultate te shkelqyera...

 

Kaç Islami ngjale s'eshte, por cironke po ama. Sala jot ka qendruar ne pushtet vetem fale deputeteve te majte ne pergjithesi dhe socialiste ne veçanti. Po nejse, kot qe ta them, harxhoj pixelat e ekranit.

Ti e ke fjalen per kontributin e Vilajet Qyrkut dhe te piktorit ne 2005 si dhe Shtangistit ne 2005 dhe 2009? Mos u be merak, tani jani te gjithe ne ngjalekoalicionin e ri. 

E kam fjalen per fakte dhe persona qe konkretisht kane kontribuar ne ekzistencen politike te Berishes, duke filluar qe nga zgjedhja e Sollakut, e Moisiut me pas, e Topit me tej... e te tere keta Saliu i ka ç'ngjalosur me pas. Nano ka qene nena e ketyre puneve e bijte e tij kane dhene ndihmese te papare per NMN. C'ti besh, Shqiperi hesapi.

 

 

Ndersa une po te them qe mbas ngjalekoalicionit e drejta per te fol ne emer te moralit apo dhe ligjit ketu i ka rene tere klases politike. Ky eshte nje show qe ja vlen te shifet per gallate po askush nuk mund te dale si i lare nga ky mes. Nejse....

Kush je ti qe na paske ardhursi i ri ketu tek PPU njehere ? se Lefti modestesisht, eshtte Institucion ketu

Une i ri? smiley

E do me rime pergjigjen?

Po ca i ri mo Lefti , eshte me i vjeter se ne ketu smiley

na e demasko njeçik o Brad, se ti ke pas qene ne Allemagne smiley

Po jo mor se eshte shoku jone atq smiley

Do zoti vijne dhe ca te tjere me llogjike si oph... se keto istitucionet tuaja i pame sot

: ) hahahahahaha smiley

se Lefti modestesisht, eshtte Institucion ketu smileyTi te ben te te shpetoi shurra me zor moj zemr nga te qeshurit

Vallai or tie institucion je kthyer. Kush poston leter  nga vuvuzelet per tu anku ke Sala per padrejtesine qe po u ben shteti i socialisteve qe prej vitit 205 e deri ne vitin 2013 , lyn pullen ke gjuha jote para se ta ngjis ne zarf smiley

Nuk e di ca ka ndodh se po shifsha lajmet ne Boston, po nqs Gaz Bizhga ka bo ndonje gje kunder Kacit mjaftojne ti tregojne se ca poshterimesh e denigrimesh i ka bo ketij njeriu Ed Rama, dhe ky i ka duru vetem e vetem per ate karrige deputeti. Njeriu i pare ne ate grup qe e di se ca te ben ai po nuk iu binde eshte Gaz Bizhga vete. 

skene e rende ishte ne fakt, (e pash live) - gjithçka ndodhi poshte syve te Arvizu - qe nga Llozha shikonte "spektaklin"..

Foli Ruçi, tha "naten e mire" - epo thame ne, iken keta, bojkotuan... po dilnin nje nga nje, por ne fakt u grumbulluan tek fundi ku ishte ulur Islami bashke me Kadelin a Dogjanin... e shajne, e kercenojne etj! S'mjafton me kaq ky Bizhga, po i sulet Kaçit e i heq me dhune kartonin elektronik te votimit dhe e flak tutje (xhest teper i rende ky per nga simbolika : ça #Rilindje na pret ? thuaj !!!).

Tastaj situata u be gati per grusht, mire qe nderhyne te tjeret dhe Kaçi e mbajti veten, se ai Bizhga tentoi ti zhvaste tutje dhe celularin Kaçit ... kane rrjedhur ca nga vapa atje me duket mua! jane gati te bejne "konkurs" vetmohimi per Karrigen e Ed Ngjalangrenesit

dhe Kaçi e mbajti veten

smiley

 

beje nje shkrim lidhur me kete skene ti EMO, se i qan

Zbardhet debati mes Bizhgës dhe Islamit

U hiqen kartat e votimit

Deputeti Kastriot Islami është kërcënuar dje nga kolegët e tij socialistë pak para votimit. Ka qenë deputeti i qarkut të Durrësit, Gazmir Bizhga, i cili ka shkuar te tavolina ku ishte i ulur Islami dhe i ka kërkuar atij me tone të forta që të mos votojë për Sali Berishën. Madje, Bizhga i ka hequr kartën elektronike të votimit dhe ia ka hedhur disa metra më tutje në sallë, ndërsa e ka kërcënuar që të mos votonte. “Ti ke dalë më kollaj se unë deputet në 2009-n, ke qenë i katërti në listë, ndërsa unë kam luftuar për votën e socialistëve. Nuk të lejoj të japësh votën për Sali Berishën”, i është drejtuar Bizhga Islamit, duke u përpjekur dhe ta linçonte me duar. Edhe më i ashpër deputeti Ilir Bejtja, i cili iu hakërrye Islamit, nëse do të votonte për shkarkimin e anëtarit të LSI-së. Ka qenë ndërhyrja e Gardës së Republikës, që ka penguar konfrontimin fizik.

Bjeri Bizhge bjeri

se nuk ka polic...

S'po shof ne media ndonje sqarim se ku qendron shkarkimi versioni 3 i lsi-stit ne lidhje me ligjin elektoral, pro, kundra, extra ligjornaltmadhnor?

Te kete rene Arvizu dakort me kete version, apo i ka dhene NMN ndonje ultimatum pavaresisht varianteve?

Nderkohe, qika miratuar dhe rezoluta came e 2004-es, sipas PDIU-se. 

Xhibo,

çamet me "ne", greku me "ta" !

I ngecem dobiçin tjeter Ngajalave, perveç Ilirit smiley

Ka qene kembengulja e AKZ  qe Dulja te mos perfshihej ne koalicionin e djathte smiley

smiley

Bast ? smiley

Po ik o leri ketosmiley

Lefti, juve naltmadhnistat e keni ngrene ngjalen para edramisteve mer, 4 vjet ne qeveri, bile ne qeverine tuaj u kristalizua Meta si ngjale me videon e 7%it. Fakti qe ne kritkojme ngjalistet me keto batuta s'e ben te logjikshme kopjimin e batutave tona tek Peshku nga ana e NMN, apo s'i futeni analizave juve hic kur i riperserisni ato qe thote NMN? lol

Po ashtu dhe grekun, e keni pas ne qeveri dhe prap ju lepite, bile dhe ngjalen prap do ta pranonit nese do kthehej, me po aq entuziazem sa e pranuat ne 2009 kur ai s'la gje pa thene per NMN dhe PD-ne. Tjeter gje qe s'vjen me ai, dhe po e beni si dhelpra juve, tashi PAS vaktit. smiley

 

P.S. Ti e bere si Spiritus qe tha me lart se fakti qe Rama e shpartalloi PS-ne duke perjashtuar Islamin e keta te tjeret dhe duke nenshtruar Blushin etj, dhe me pas si pasoje u detyrua te beje koalicion me Meten se ndryshe s'fitonte dot, tregon qe ne PS ka demokraci te brendshme (sidomos ngaqe Bracja flet ne Facebook), jo si ne PD qe s'ka hic demokraci smiley

Xhib,

e njohim historine (PBDNJ ka qene  1 here ne koalicion me PD ne 2005-2009) dhe nga 2009 ne opozite te ashper... Mos harro se PBDNJ ka qene 4-5 here ne koalicion me PS nga 97 e ketej te pakten... ndaj shenja e barazise nuk vihet kaq kollaj.

Pastaj, si puna e aleances me LSI, PBDNJ apo PDK e Ndokes, keto asnje demokrat nuk i ka dashur, por i ka pranuar "nga e keqja" ... eshte e natyrshme qe kur hiqen qafe keta, eshte nje lehtesim per ne dhe nje ngarkese per palen tjeter qe i merr ne kurriz, apo jo ?

A nuk do ishte me keq per PD te kishte Dulen neper kembe e te ekzpozohej nga akuza per "varret greke, bollanon, kufirin detar etj" ?? Tani t'a mbaje me shendet Rama, mqns aleance me AK-ne nuk ben dot.

Po ashtu edhe per LSI : (me te cilen eshte e kote t'a rikujtoj qe u be aleance post/zgjedhore : pra ishte e kushtezuar nga rezultati "barazim" i kampeve polike, jo strategji para zgjedhore). Me LSI, PD do justifikonte edhe sot pazaret e Metes, se METES, pb e Spitaleve, Minierave, KESH-it etj

Tani qe te gjithe e moren vesh qe ato i "kishte LSI", te mbaje dhe ajo pergjegjesine e saj per keto 4 vjet, e PS te mbylli gojen se s'ka ça thote : E KA DOBIçIN ne PREHER

A nuk do ishte me keq per PD te kishte Dulen neper kembe e te ekzpozohej nga akuza per "varret greke, bollanon, kufirin detar etj" ??

smileysmiley Keto sala i ka bo pa dulen, me dulen vetem po caktoi kufirin ne mirdite se gjo tjeter si ka ngel

O Idiot i Sales se Majte,

Camet i more??? Trapin more se shume Cam votojne Lefti. Grekeve Saliu jot do i beje temena deri castin e fundit.

Shkurt muhabeti, ne Shqiperi bejne hajer vetem politikanet qe dine te perdorin dajakun. Robt e urte te qytetit si Edi Rama nuk jane per gje. Duhen maloket e tropojes e skraparit per te krecenuar familje e gjera, perndryshe kot sa lodhesh ne politiken tone.

+10 smiley

o maverik, nuk u ngope me Salen, ka nja 20 vjet. lol

Eshte semundje. Jane njerez pa individualitet, te paafte te mendojne, vetem ndjekin udhezime fjale per fjale. Njesoj si mjekrroshat islamike. Po t'i vesh re gjithe islamiket betohen per Salen.

mos me ngaterro me veten mua. Ju nuk u ngopet me Enver Hoxhen per 50 vite dhe si kompensim nuk ngopeni edhe me Edi Ramen qe ka 20 vite neperkembe, here si minister e here si kryetar bashkie.

Fshataret nga Hasi a tjeter edhe falen se i magjeps Edi me corape te kuqe, po ti, se di!

Po c'enver o gomar. Merre Enverin me gjithe Ramen e futi ne nje arkivol me Berishen, po deshe. Po vemjet flisnin keshtu si ti per Enverin, vemjet flasin keshtu si ti per Salen. Je njeri pa nje tru tendin. Te njejtat vemje te enverit vazhdojne dhe sot.

po shko mer fshatar bythec. Po ka faj Sala qe ju beri edhe ju me internet.

O vemje. Internetin e kam marre qe ne kohe te nanos. Atehere ka hyre ne Shqiperi. Sa gjynah me vjen per mjekrroshat si ju. Pese here ne dite e ngre bythen per t'u lutur? Keshtu ishte nje gazetar. Sa ishte pa u bere mysliman, ishte njeri normal. Madje hengri dajak ne 96-en dhe iku ne greqi. Se si i hyri semundja e islamizmit, e harroi dajakun dhe u be me Salen. Ngre bythet pese here ne dite e lavderon salen. Rob ba individualitet.

Qytetar Tiiiiiiiii. Ahhhhaaaaaas

shpellaret jan pushtues e nomad. 

Tung

Po ka faj Sala qe ju beri edhe ju me internet.

Admina, ju lutem vereni kete si shprehje te dites/javes!

do ishte me mire, me wifi. Priceless. smiley

te ka lene me pasoja perdorimi nga Bled trafikanti. smiley

Po Bledi Doktorit tat ja shet, Haloperidol.  Urojme qe eshte cilesi e mir se ndryshe Shpellari do qelloje nga Kryeministria edhe pa pas demonstrata kamuniste me thika e cadra me helm

smiley O Peshk mos vdeksh kurre per kto xhevaire qe mban!

Ketij i them une Revolucjon Teknollogjik  smiley

me mua e kishe ti? une jam nga Tirana o shok. Hasin se di ku bie. lol. Sepse u ngopem me Enverin, sduam te velemi me Saliun . Kete rradhe ai iken, ka marre fund. Mos u merzit. Jeta prape vazhdon. 

mire gezohu ti se naiviteti eshte gjithsesi i mire, ta ben jeten me te lumtur. Prit se duke ike eshte Sala.

what makes you smarter? smiley . Shiko, se une skam nerva te debatoj tani, flasim ne qershor. lol

Shiko Mimoza keta e kane Salen si talebanet sharian  smiley  Me fanatike eshte e kote te replikosh

S.O.S

shpellaret smund te jene kurre peshq, aq me pak Pa Uje.

jane thjesht katundare qe ju perkeqeson jeten alternativa tjeter.

Peshk edhe Joaephian....I said No...No...Nooooooo

Robt e urte te qytetit si Edi Rama nuk jane per gje   smileysmiley

 

 

Robt e qytetit zhduken nen thundrat e barbareve. Armiku per Barbaret eshte Civilizimi jashte tyre.

smiley

po ku keni pa ju, tha, mret qe t'i dhimbsen dhe kafshet. po ju p'e lodhni, ju p'e plakni! smiley

O Peshku, mos vdeksh kurre jarabi!

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).