169 Komente

ja u hap edhe tema.. po ça te themi..smiley

i ke thënë të gjitha smiley

OK, po i fusim nje relativim te tipit, ''topi eshte i rrumbullaketsmiley, gjithcka mund te ndodhe'', dalim  me nder nga situata, te pakten..smiley

 

topi bavarez do bojë mrekullina sot smiley

o belul nuk eshte te topi, eshte te pjerresia e fushes, po e gradoi prap Bajerni si keto 7-8 neshjet e fundit (qysh ke ajo me Hamburgun) eshte veshtire me lujt ne malore.

tani po menoj se po ha tapas dhe vesh derri te skuq... smiley 

Si e skuq veshin e derrit ti njëherë?

Barcelona - Bayern  5-0

nuk luka Messi,

atehere

Barcelona - Bayern 1-4

Mos te lutem, mos smiley.  Leje me parashikimin e pare.  

qenka ne pankine, do futet ne te dyten.

atehere

5-0 + 1-4 = 6-4 dmth dilka 3-2. smiley (gjithnje nese futet Messi).

Pa Messi, pa Busquets, pa Alba.

Do jete mrekulli me vertet po te fitojne sot.

kush di per kollaj shpejt e shpejt nje sajt per te pa ndeshjen Barca -Bajerni ? smiley

flm 

atdhenet.tv

o patriot je i madh vlla, you outlinked eklipsin smiley

Nuk luan mesi sot, dhe do te jete e pamundur per barcelonen te bej fitoren e madhe.

ore te pakten nuk do jete  fusha me uje thuaj..  do shtrojme topin  sipas qejfit..smiley

 

p,s  me pelqen taktika.. Messi ne stol (per te ruajtur energjitesmiley) ...   pra 2-0 pjesa e pare pa Messin... futet Messi pjesen e dyte ben 2 gola.. dhe natyrisht eshte i fresket  per kohen shtese, ku aty do jap asistin e golit te 5-te..  u kry..smiley

 

Po e pe Gjergjin verdalle, lidhe!!!!! smiley 

Perfundimisht Bayerni fitoka dhe sonte.

ca bojne keta mo llaaa.... gjer tani Pikeja i ka shly gabimet e lojes se funit...

terhiqe mer Bame, terhiqe...

Hapja e temes se re na ndihmoi neshjen e pare.

Rrofsh Monda per kte ogur te mire! 

Sa eshte rezultati deri me tani. 

ore Bajerni po luan pak  si rende, pak i nervozuar, apo me duket mua.....

Barcelona paska nderuar fanellen... qenka me te kuqe sot. 

Po Bajerni po lu me 14 lojtare apo me duket mu.

Barca anemike komplet.  Fale nderhyrjeve te shkelqyera te Pique jane ende 0-0 se do ishin 2-0 per Bajernin.  Barca duhet te kishte shenuar te pakten 1 here ne 5 minutat e para qe te merrte hovin qe i duhej per te pasur ndonje shanc per te permbysur rezultatin dhe per ta lekundur disiplinen dhe moralin e Bajernit, por aha s'ishin gjekundi gjithe pjesen e pare.  Bajerni i vuri kapistallin Barces dhe i tha rri urte aty.

Hajde gol hajde!!!

Nuk shijohet dhe aq pa Mess-rrahje.

Po Bama c'ne qe nuk luaka sonte smiley

Perfundimisht Bayernit vetem Dortmundi i vjen hakut .

jom ne pankine... smiley vesh Barca krejt, tu prit... smiley 

E mo mire edhe ne neshjen po shofim smiley

Brado.. mbaje mend kete punen e Dortmundit.. ta kam thene me kohe, do marrin kupen ata!smiley

mu me duket Bajern me mire se Borusja

S'besoj.  Jane ende te papjekur.  Bajerni eshte makine e pandalshme futbolli qe te ve perpara me menyren sic luan tani.

dmth 5 me zero! 

Borusia eshte ekip mictrec.

Edhe vjet ja hoqi Bayernit breket nga koka.

Ja mori dhe kampionatin dhe Kupen 5-2.

Sivjet Bayerni mezi fitoi ne Munih 1-0.

Nuk ju ecen me Borusian atyre.

 

Bajern s`mbahet edhe nje gol me shume, 6sht deri tani! smiley 

Dojçland  ybër alles

Tani e kuptoj pse ne shqip fjala "gjerman" eshte sinonim i "i pameshirshem".

O Bajern, o Gjerman!

Barca, meqe e paska te veshtire te bej gol ne porten e duhur,  e beri ne porten e vet..

Kshu eshte kur te rri mendja te Shakira.

Oboboo

ha,ha, 7 me zero! smiley

Nuk shifet me!

O Monda, o derman. Te dija turk, me dole gjerman.

Jo per zotin smiley. Sinqerisht qe s'ka lezet te shofesh Messin duke kafshu thonjte smiley.

haha ska lezet thote... ja ruaje ta shikosh dhe here te tjera. smiley

Do ta heq bluzen, kapelen etj.... do dal nga puna cullak....

jo me jo lene , s'besoj se bo mo Bayerni.

Po i shkelin me kembe fare tani.

Me duket se edhe kjo ndeshje do t perfundoj 4 me zero per Bajernin

E pate flamurin shqiptar ne kat te dyte, ke llozhat, ke kryesia? 

Te duhet he flamur sotsmiley 

futi noi pizza a spaget ti... smiley

Fillun  lojtaret e Bayernit me tu duk si Flamur Shqiptar me duket .

jo jo, shqiptar ish... e kom te regjistrume...

jo me jo te besoj por ne kesi ndodhishe robi shkrete mund te kete dhe vegime smiley

per siguri e vuna ne pauz, e ktheva mprapsh, e pash, mylla syte, i hapa, e pash prap, ne masanej postova... smiley 

Feste sonte. Jepi bayern!

Si s`beri 1 gol Barcha?!smiley

bukur Song... shume njish..

Ky Pique ia huqi portes ne teren prej 100 - 120 metrash.Tash imagjinoje sa here ia huq portes duhur tek Shakira smiley

Nejse,lere Shakiren,po Shaqirin pse nuk e futi ne loje?Apo Shaqa do ta kete fatin e Robben dhe do te kaloj sezonin ne banke?

Mesi ti germu per qyrre e tu kafshu thonjte... klas do thosh Zana...

Xhamadani bira biraaaa

Te shkuara Barces. Qenka viti i gjermaneve dhe i zhytjes se spanjolleve.

Hajde finale vk hajde. Ne vend qe te shofim mesi kunder ronaldo do shofim manxukic v subotic. Me i llaf sdo e shof fare. 

Finalja do jete interesante... te dyja skuadrat mur ne mbrojtje e topi vetem ne mesfushe.. do zoti ben arbitri ndonje gol...

Mesi t rrim shtrember e t flasim drejte eshte kals, por gjermoni u tregu super klas, pastaj edhe gjatsia, zotrimi i ajrit apsolutisht ishte nje qualitet plus i Bajernit, nuk e di po kete ndeshje e pash me interes, me terhoqi! 

o bajernista,  do ta mbani Robbenin edhe  sezonin tjeter mo?

As nuk gezohet dot tamam njeriu i shkrete kur mendon qe shoqnise ju shkerrmoqen shpresat per kthim rezultati. Apo jo Belulo dhe Bame? smiley

Boisa, je yll bote smiley

Jom bo gati, jepi se maj...

Te shijojne fotot he?

Mire, ktheje me fund.

tani e pash une ket... do vi dhe dita ime. .. ...

swedo, e zgjodhe veren ti?smiley   u bene dy  shishe, apo jo... nejse, shpresat i kemi te Borusia..smiley

Po vazhdove kshu ka shume mundesi qe kur te vish me leje te me kthesh automatikisht ne alkolist smiley Boju me Bayernin ne finale dhe thuj qe sidoqofte levandowski do e boj i gol, edhe ndoshta do kesh munci me e kap noi shishe per kompensim smiley

Bame, hiqe kasken se nuk t'gjuj n'koke se kam merak mo na bohesh me juven sezonin tjeter smiley

Sali Berisha

 

"Miq, goli i trete mandati i trete. Fitore!" sb

8000 like deri tani ...

smiley

ky goli i trete i ka von kapakun zgjedhjeve ne Shqiperi.

smiley

 

Ku j vajti mendja Sales thuaj !

Ai s'eshte as ekspert ne futboll smiley behet gjithnje me fituesin LOL

Gallate, gallate

Qyfyre do populli smiley

Lefto, ka ndonje Salihi Bajerni mo... po Berisha?smiley

Vec nje Shaqiri

Hajde Gjermani bota smiley

Ti je Kanon Tafili? Pa fute pak hunden ketu!

po nuk  tha kot ai tjetri.. ''sbehet shaka me gjermanin o vlla... e nget sot, te   shuan (djeg) shtepine neser..smiley

smiley alo alo ambulanca

Ooo Bajerni i Modh sa i Modh qi je ti.

Ti po na bo me fjet me brek sporti sonte.

NMNjo, po ngjalën e Piquesë si e le pa përmen?

 

Nesër një analiz të hollsishme ( perfshi edhe pse Bretkut nuk ja majti sumçja me dal në  fushë perball Bajernit të Modh o sa i Modh qi je ti)

ej po jo vetem messi mungonte pujol, no defense

Dortmundi e rref bajernin!!!

CHL flet deutsch smiley  

Une po hedh parashikimin tim. Fiton Bajern 2-1 ose 3-2.

5-2 fiton Bayern ne finale, ose 5-3

Vallaj, me ato mbrojtjet si muri Kinez zor se do kete kaq gola... smiley 

Vallaj juve te dyve une do ju coj me u bo antar t'pëdës m'duket smiley Nigjoni ktu ju ca ju thote eksperti direkt nga pankina e borusias dhe bayernit a si e keni hallin? smiley

O bame, mer nji 7up freskohu.

jo po  do fitoj 7-5, me tie-break, swedo..smiley

swedo,  nuk besoj te ket kaq shume gola  ndeshja.. mos harro, eshte ndeshje finale dhe ka ngarkese krejt tjeter.. finalet zakonisht nuk jane kurre ndeshje te bukura.. ekipet  jane shume te kujdeshme ngaqe kane frike se mos bejne gabime..

meqe ra llafi,  Bajern-Borusia me duket se kete te shtune do luajne per Bundensligen..smiley

 

Edhe per ty ishte ai komenti me lart belulo, ene mos vej bast kaq po tthem smiley

Cfare mbizoterimi ka bare Barca ne keto 4-5 vjetet e fundit vetem ata qe marrin droge mund ta thone.

Ne 4 vjet Bayerni del ne finalen e CHL 3 here,Barca 1 here me duket.
 

Cfare po flitet per La Liga?Po La Liga eshte kampionati me i dobet ne Europe ku vetem dy ndeshje jane qe shihen,Real-Barca dhe Barca-Real.Vendi i trete eshte 20-30 pike larg tyre.
Si dikur kampionati i volejbollit per femra ne shqiperi qe kish dy ndeshje Dinamo-Skenderbeu dhe Skenderbeu-Dinamo,te tjerat ishin sa per te kaluar rradhen.

Mund te krahasohet La Liga me Seria A ne vitet 1980?Kurre!Mund te krahasohet Milani i Van Bastenit me Barcelonen e Mesit?Me vjen keq por Milani ishte me lart,jo se morri me shume Kupa por sepse luante ne nje kampionat ku ishin tere yjet e botes nga Maradona,Matheos,Klisnman,Barezi,Ziko,Sokrates e dhjetra te tjere.

Nuk e di perse i eshte bere reklame kaq shume Barcelones kur para 4 vjetesh ishte Interi ai qe ja hoqi breket nga koka,vjet ishte Chelsea dhe sivjet Bayerni.

 

booo urgjent tja perktheje ne spanjisht ndonjeri messit kte heqjen e brekve nga koka smiley

Po tamam po them.

Interi e beri telef para 4 vjetesh,Chelsea vjet dhe sivjet Bayerni,keta thone ekipi me i forte ne bote...

Ekipi me i forte ne bote ka qene Milani i Marko Van Bastenit.

Me gjeranet jam tifoz dhe inat e kisha Milanin,por ishin ekip i forte ne nje kampionat shume te forte.

Me ke krenohet Barca,me La Ligen apo Kupen e mbretit?

Apo me Mesin e Argjentines,qe skapi top me kembe ne boteror?

Cudi eshte kjo pune, juve te pd-se s'merrni vesh fare nga sporti. Ju ka infektu sala, apo i jeni bo attach atij ngaqe ju duket sikur shifni veten kur shifni ate se dhe ai s'nok gjo nga kjo fushe?

OK fajin e ka Saliu!!!

Une po bej krahasime Milan-Barcelona.

Me jep me fakte qe kjo Barcelone eshte me e mire se Milani i Van Bastenit.

Te rrijme shtrember e flasim drejt.Barcelona ka dominuar ne keto 4 vite,gjithe skuadrat kishin frike te ndeshnin Barcelonen. Sot te pyesesh nje skuader, ke ke frike te ndeshesh, e para nuk eshte me Barcelonen.

Per cfare ka dominuar?

Per trofe?Jo!

Ne La liga e di qe ka marre trofe dhe kupen e Mbretit po ato nuk llogariten.

Une mendoj kur e krahasoj me Milanin e Van Bastenit me del me poshte si ekip.

Ne Europe ka fituar nje vit po, dy vite jo.Minimumi mberrinte ne gjysemfinale.

Ka fitu 3 here kupen ne 6 vjet. Si nuk ka dominu? 

Kur hidhet shorti se kush do jete ne finale? 

O Lulo sa paske qesh er burre. Kushedi sa kile raki te ka "tha" Xhevahiri smiley

Po mire, po te kisha vene ndonje pikture te Van Gogh une, ca do thoshe ti, qe keni zhdep m'absinth? Le me ndonje pikture te Rames smiley

Finale e lezetshme shume. smiley Tifozllek nuk bej se jane dojc nga te dy krahet. smiley

une menoj qe ne Milanistet te jena me Dortmundin , keshtu sa per balancim komentesh smiley

E kam te veshtire. Bayern e meriton se vjet e humbi me Chelsea-n. Nga ana tjeter, Borussia e ka ndrit kete vit, shume skuader simpatike. Dal barazim per titozllek. smiley Po na merzitet dhe Monda...jam e baraslarguar! smiley

PS ( me fal, PD) : A do hyjme ne ChL vitin tjeter, se kampionatin e qau Milani.

Normal qe hyjme ne CHL ,as bohet llaf  smiley e mire po bohem dhe une i baraslarguar

PD : smiley  Monda eshte me ne smiley

E blindoi Milani vendin ne CHL, 4-0 me Pescara-n, rrime rehat tani. smiley 

PD: Interi qenka rrahur prape...na lodhen icik, por u kthyen ne identitet. smiley

ne fakt  Pescaras duhet ti fuste jo 4, po 5........ gola, Milani..smiley

O Belul, o rrugac! smiley

Pjeter, milaniste dhe Vorpsi? smiley

PD: Interi qenka rrahur prape...na lodhen icik, por u kthyen ne identitet. 

Deklarate e Vorpsit kjo? smiley

 

si bjonde qe je duhet te jesh me dortmundin, jane komplet verdhacuk

edhe po s'ishe bjonde naturale , prape me dortmundin i bie te jesh, verdhe e zinj (vene- vene) smiley 

bajerni eshte favorit, por dortmundi  e mund

ja del edhe me rime  smiley

ne finale dortmund

bajernin e mund smiley

po kjo si te duket:

heu Dortmund,
cpo e tund,
fitove CL me ne fund..smiley
.smiley

shiko, Bajerni eshte vertet favorit, por Dortmundi e di shume mire qe shanci per te qene ne nje finale te CL prape, mund te jete pas nja 20 apo 30 vjetesh..smiley ndersa Bajerni eshte klient i rregullt CL.smiley

e thashe edhe te ajo tema tjeter.. 250mije kerkesa per bileta ka marre klubi i Dortmundit nga tifozat e saj per finalen ne Londer... nderkoh qe Dortmundi ka marre vetem 25 mije bileta nga UEFA... entuziazmi eshte i papare...smiley

 

po kjo si te duket:

heu Dortmund,
cpo e tund,
fitove CL me ne fund

Dhe mati rri e veshtron

belulin qe rimon

e pjetrin qe e pason  smiley

.smiley

ne fakt na kane munguar vargjet e "kolegut" (me perunjesi e them kete term) Mati ne temat sportive... ka ardhur koha me duket, edhe frymezimi nuk duhet te mungoj sepse...

...feste e madhe ne fushe e n'koder,
na erdh finalja ne Londer.....smiley

smiley
  Je i madh,pike!
                         smiley

BVB cl e kane fituar njehere fiks ne mynih, atje ku vjet bajerni ia la kupen ne dore celsit, prej robenit, dhe olic dhe shtylla e pafat e shvajnit.......

Ne fakt luajne kete jave per kampionatin gjerman ne Dortmund.Do te kemi nje finale te parakoheshme.

 

nuk eshte fare finale e parakohshme sepse Bajerni ka disa jave qe eshte ''shpallur'' kampion  already..  pra do jete nje ndeshje mediokre ku kryesisht do te luajne  lojtaret rezerve.. si p.sh Shaqiri me shoke..

do jete  ndeshje e luajtur sa per te kaluar rradhen... ska interes fare .....

O Bajerni i Madh sa i Madh qi je ti!

Si munt te kaloje edhe nji dite pa tfalenderue Ty qi na e bone ditën dritë ?!

Bajerni osht I modh 

un e du shum

Riberi ne Roben

ju lumt qajo sum

Epo kjo pike e zeze na i mori te gjitha çupat e Evropes Bajerni i Madh. Juven e mori dhe e percolli shpejt, po ate te madhen fare Barcelonen na e la dhe shtatezane.

7-muajshe thone smiley

o bajern i madhi more

i humbe 2 finale

pse nuk i ben tre ???

 

po kjo si ju duket ??

mu mpelqen fakti qe do i beje tre smiley 

java ka 7 dite..
 

paske nevoje per ndihme... me date 8, hajt ketu e thuj "sot jane te shtatat"....

bame shko futi i dore shtatash smiley

Per shtate pale qejfe, do thoshte 'Bama. 

finalja e CL, do te luhet, shume rastesisht Bota, ne 2+5 Maj..smiley.smiley

lere lere.. edhe teoria e katastrofave, 7 ka...

Po jane te fella punet, qy nga 7 kodrat e gjer ke 7 mbreterit e Romes... Tani qe mendoj bile, kur te kthehem rruges do perballem edhe me nje 7-11...

Prit iher se me duket se kam vesh... moooos 7-jeans

Shtati pyll e xhinset yll smiley

7 deadly sins. Envy being goli Piqos smiley

Borbardha ne 7 xhuxhat... Piqua ishte Sneezy...

'Bame, 

Pique mund te ket qene ene agjenti 0-0-7...

Bama, sa plage kishte Gjergj Elez Alia mo?smiley

 

p.s  se cka qene nje parodi e Vlores me duket:

 

ora 7 e mbremjes po troket te porta,

zerin ta degjoj Zenepe..... (me tutje nuk di mesmiley)

Une jom i sigurte se nje nga gjerat me te rendesishme te VQ-se, do te lexohej pikerisht ne faqen e 7-te...

Uranus is also the 7th planet from the Sun and takes 7 years to traverse each zodiac sign.

If Piqua was a planet he would be...UrAnus

Muller ne fank would be Jereines...

une i sugjeroj Bajernit: ''te pyes 7 a 8, e te bej si di vet..smiley

Belul, 

E di me banoret e kujt njesie ka pas sot takim i gjati? smiley 

Po se dite ti, ta thote Bota... smiley 

Bota?!  jo mo, keto punet  zgjedhjeve, njesive etj, i mbulon Gjergji..smiley    

njesine 7, besoj..smiley

Shtatë shaljanët sot zbresin prap ne fushen e kuqe fushen e blerte.

Fiqo dhe Bota.. ''ju njoftoj se  7-ta, punon te ndermarrja ''Fitorja'' dhe ska pesuar asnje ndryshim''.  (Gaforrja)smiley

 

p.s   ''Treni niset ne 7 pa pesë''...smiley

ZuperMario.

pupupu me timoshukun smiley mungon salhamixhixhi

Te kartonat thojte: ça bohet kshu, allahile ?! smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).