Këtu mund të postoni emocionet e çastit, mllefet, citate, krizat a çfarë të ju thotë mendja e që nuk do të mund ta postonit në tema të caktuara, pasi nuk do të kishte lidhje me ato apo për mungesë vendi.

Ju lutemi (I) të tregoheni të vetëpërmbajtur e të kursyer përsa u përket fjalëve të ndyra dhe fyerjeve personale ndaj antarëve të nderuar të Peshkut pa ujë, pasi administratorët edhe kështu janë të ngarkuar shumë. Ky, siç dihet, është një forum i hapur ku mund të hyjë kushdo, ndaj mos e lini veten të bëheni pre e provokacioneve të anonimëve, që kompensojnë komplekset dhe agresionet në jetën e përditshme në rrjet.

Ju lutemi (II) për artikujt që vendosni të mjaftoheni vetëm me një paragraf ose dy dhe linkun përkatës.

Pa çensurë - 48

412 Komente

3 DEPUTETËT E PS DO JENË NË LISTAT E PD 
Tre ish-deputetët e PS-së Kastriot Islami, Gjovalin Kadeli dhe Asllan Dogjani, të cilët dolën kundër Partisë Socialiste për shkarkimin e anëtarit të KQZ në Kuvend do te jene në listat e PD-së në zgjedhjet e 23 qershorit, konfirmoi kryeministri i vendit Sali Berisha. 

“Tre deputetët socialistë, të cilët me qëndrimi ne tyre të përgjegjshëm bënë të dështojë plani i zotit Rama, për të marrë pushtetin nëpërmjet aleancës tashmë të njohur e the vetë ti tani, dështoi, ata janë dhe do jenë në listat e PD”,- tha Berisha. 

 sa e amël asht dashni-pushteti...

One man's trash is another man's treasure.

Shansi eshte mbret. Marifeti eshte ta dallosh kur te vjen ne dere.

 

may.be.

 

That's for sure. Eshte e vertetuar me shume se teorema e Pitagores. smiley

o gjemb! smiley

Dmth po lani gjynahet qe t'u meshiroje Zeusi? smiley

Ja te thote gjembi smiley

Si pune hajmalie dmth. Te shohim a punon. Le qe derisa e perdorni ju, dicka dini, po e mbani sekret. Doni te shpetoni vetem shpirterat tuaj. smiley

Hajmali të rëntë pika seç është një këngë...te shpetojme shpirtrat me ke, me ate figuren qe vuri gjembi? larg qofte! smiley

Mbase shpirterat jo, po erzin tek peshku po. smiley

Kam alergji nga figura e tij dhe pse shume ketej bin dekun per te. smiley

Epo pikerisht keto gjera punojne si hajmali. Pse patkoi i kalit mos eshte gje i fisem?smiley

Më mirë patkoin e kalit të Skenderbeut sesa SB! smiley

Nuk dashke pak po patkoin e kalit te Skenderi! E di si ben paret mullar me te? Minimumi shkruan nja dy libra si Schmiti, qe nje cope pusulle te qelbur gjeti. smiley

Mendja ke mullari smiley

Vallaji Schmitti gjeti të pasurohet me hajmalitë tona. S'guxonte të merrej me hajmalitë e huja se kishte çeçua biçak. smiley

E po ne vendin e mullarit jemi.smiley

Fati i Schmitit eshte qe i vetmi historian qe na ka mbetur eshte 90 e kusur vjec, e te tjeret merren me mullare me te shpejte. Ne jemi bere si far west, qe mbledh gjithe aventurieret. Te shofim do vi ndonjehere sheriffi in town. smiley

Hahah me lot smiley

Schmitit i ka pri fati vërtet, ndërkohë "ne" presim sherifin  smiley

Si Tiranàs qe je, nje figure te tille ne bronz duhet t'i kesh thene "miremembrema" sa here dilje ne xhiro ne bulevard smiley

Lere bronzin, se s'na bente shume pershtypje. Po shihnin dhe Salen qe ecte me hapa gjigande, sikur do kalonte ndonje perrua ne bulevard. Kishte/ka energji te madhe ai rob. Sikur ka ndonje bateri atomike. Dhe kundershtaret me ate energji i ha. Keta shkojne ne shtepi a per weekende e pushime, ai vec gerrmon. smiley

Zakon nga femijeria kur kaleronte

krejt e vertete.

Me pershkuante dikush mbledhjet e grupeve perkatese per sherrin e kryeatrit te bashkise. Mbledhjet e Sales ishin te hekurta, mengjes - darke, me detyra, raportime etj. Mbledhjet e Rames ishin si zavete jevgjish, secili i binte gozhdes se vet, vetem cingjite mungonin.

salen e moren lehte kjo dora e fillimit ne PD - qytetare medemek, jo meksi, jo pashko e ku di une. maloku medemek. donin t'i benin pucin me ato mbledhjet e kadifenjta. ata ishin te gjithe lepuj para sales. sala u be, fale energjise se vet te padiskutueshme, capo i padiskutueshem i pd-se. teorite konspirative nuk i di, energjine e tij po (ate hapin e madh energjik qe the te bulevardi ne 90-ten ia kam pa vete). jo vetem i zbythi, por i rrahu, i denigroi, dhe i beri te shkojne back tek ai si kone te vockla. Ajo lloj monstre si sala donte perballe dike qe hante hekur me dhembe dhe e do pushtetin sa jeten. Po pse, a jane Nano apo Rama te tille? Salen e mposht vetem gropa qe i hap vetes me po te njejten energji te erret. Dhe kjo nuk ka te beje me konsumin e zakonshem te pushtetit. Ne 92-shin Sala ishte njeriu me i dashur ne Shqiperi (dashuri prej alternative, per shkak te mosdashjes se komunzmit). Iu deshen vetem 4-5 vjet te rrenonte cdo gje e te shndrrohej ne njeriun me te urryer ne Shqiperi.

Sala ne ket kuptim ka dicka gjermane: ate e shkaterron cfare e ben te forte.

Ramen ne e shpetofte Meta, edhe ai ka ca energji e disipline. Vecse gjullurdi e madhe do jete.

Kurse problemi i madh i Sales eshte mungesa e dyshimit. Atij i duket vetja zot qe nuk gabon kurre. Dhe kjo mungese dyshimi e ben qe kur ben gabim, i shkon deri ne fund. Po te njejtin stil ka me zgjedhjen e njerezve, se ne fund te fundit nuk i ben Sala te gjitha. I zgjedh duke pare tavanin e s'pyet njeri.

Robi i zgjute e lider i hajrit eshte ai qe arrin te akomodoje idete te kunderta ne koke, dmth ka gjithmone dyshime. Eshte Konfuci qe Kina ndjek dhe sot, dhe qe ne s'e kemi patur ndonjehere.

Sala kishte powerbase njerez te zbritur nga malet te uritur ,me mllef ndaj qytetareve ,me asgje per te humbur, te gatshem te vdisnin e vrisnin  per te marre ate qe donin.perpara tyre qytetaret e  squllur te hutuar me mendje per te care ferren e ikur prej andej u zbythen.Hajdari ishte instrumental ne grumbullimin e gjithe lumpeneve ne konventat e para te PD ku siguroi votat e nevojshme per salen.Nga ana tjeter perkrahja amerikane krijoi iluzionin se me fitoren e pd do te kishte nje plan marshall per shqiperine e njerezia do hanin me luge floriri .Emri i sales u printua ne mendjet e njerezve dhe sales vete iu mbush mendja se ishte burre fort i mencem i destinuar vetem te udhehiqte.plakut te ndercem dogsburu aka r alia qe e futi ne loje  si pune zari per ti mbush mendjen perendimit se po bente reforma i doli situata nga dora.vendi ra ne duart e trustit te geshtenjave dhe pjesa tjeter eshte histori.

keta njerez jane makina pushteti. mirepo kjo eshte nje cilesi qe u vlen vetem atyre, dhe shume shpesh eshte ne dem te gjindjes,

Rezultatet e studimit te BB mbi analfabetet funksionalesmiley

sa shtrenjte i paskan kushtuar berishes ata tre deputetet e PS. lol

Te shohim si i ka pozicionuar..

besoj se ne kukes, ku i ka te sigurta votat. s'besoj se marreveshja eshte qe t'i coje ne vende ku e kane te sigurt humbjen, e s'jane tipa te ndershem per t'u votuar ne zona te lekundura.

Keta ti mbledhesh te tre bashke max 300 vota te sjellin. Kush ka me vota sot o Bledar.. votat i marin partite.

nard ndoka

smiley uje i nxehte... uje i ftohte...

Ma shume m'vjen me qesh me ket tifozllikun politik qe demonstroni ju blogsat ketu. It never fails.

But great meme smiley

E po tifozllik me injorancen nuk behet

rasti eshte mbreti i botes. zgjuarsia eshte e lindur. njerezit duhen vetem te mesohen te vene trurin ne pune, pastaj do jete e veshtire tu shpelash ate pak tru qe kane

There is pathos ... and then there is pathetic.

 

"Ci sono due specie di persone.

Ci sono quelli che vivono, giocano e muoiono.

E ci sono quelli che si tengono in equilibrio sul crinale della vita.

Ci sono gli attori.
E ci sono i funamboli."  Maxence Fermine - Neve 

Ne te gjithe politiken shqiptare, majtas dhe djathtas , klasa e vjeter politike( e caktuar ne detyra nga byroja e vjeter dhe e kontrolluar nga sigurimi i vjeter komunist) , ka qene dhe eshte e lidhur me krimin e organizuar te rajonit. Kurse te ashtuquajturit lider historike jane thjesht perfaqesues te sherbimeve te huaja serbe dhe greke.

 E hidhur eshte dhe s'para pranohet per hir etike pune ose personale, ndersa te tjereve u duket si meteor i ri qe s'ka rene ndonjeher nga anet tona.

 

    "What's taking you so long in the privy, son?" "Nothing, mama." "If you stay in there much longer, a snake will come and bite you" "Yes, mama."      I was thinking of you, Susana of the green hills. Of when we used to fly kites in the windy season. We could hear the sounds of life from the town below; we were high above on the hill, playing out string to the wind. "Help me, Susana." And soft hands would tighten on mine. "Let out more string."     The wind made us laugh; our eyes followed the string running through our fingers after the wind until with a faint pop! it broke, as if it had been snapped by the wings of a bird. And high overhead, the paper bird would tumble and somersault, trailing its rag tail, until it disappeared into the green earth.Your lips were moist, as if kissed by the dew."I told you, son, come out of the privy now.""Yes, mama. I'm coming."I was thinking of you. Of the times you were there looking at me with your aquamarine eyes.   He looked up and saw his mother in the doorway."What's taking you so long? What are you doing in there?""I'm thinking.""Can't you do it somewhere else? It's not good for you to stay in the privy so long. Besides, you should be doing something. Why don't you go help your grandmother shell corn?""I'm going, mama. I'm going."

............nje telefonate mengjesi pervetesoi me shume thenien - shendeti mbi te gjitha !! qe kur isha ca vite me e re ne kurriz qeshja paturpesisht me ata qe e thojshin.......se nuk e ndjeja .

Sot me mbetet te lutem per ty  vellai motres (djal xhaxhai) qe po lufton me vdekjen ne moshen me te re smileysmileysmiley

 

There is wind and sun, and there are clouds. High above, blue sky, and beyond that there may be songs; perhaps sweeter voices. . . . In a word, hope. There is hope for us, hope to ease our sorrows.

o ti je rake krejte smiley

"For every female child that's born, the community gathers to plant 111 fruit trees in her honor in the village common." 

epo te shkojne ne amerike e prape ta bejne dasmen te oborri shpise shqiptaret

po c'paskeni qene mer. paskan cmen lagjen anej, ncnnc

kane ruajtur dhe zakonin me nusen qe rri turivarur sikur e kane marre peng me lejen e babes

ketu na bejne dhe si te jashtem, pale. lol

http://youtu.be/sqAFRYLVRho

loool

Ne Shqipëri, rrugët, 70% ndërtohen me borxhe!

Shqipëri, rrugët, 70% ndërtohen me borxhe

Artan Lame 

Partia Socialiste këmbëngul në kërkesën e saj për qeverinë, që të bëjë transparencë me rrugët e ndërtuar dhe të shtruara. Artan Lame, duke folur në një konferencë shtypi, ka thënë se, ndryshe nga sa pretendon qeveria, ajo ka ndërtuar vetëm 1515 km rrugë.

 Ndersa qeveria e ka mendim tjeter, fantastik! 

 

 

  •  

 

.

Gezuar Pashket Ortodokse!!!

Flm Gaia !

Gezuar Pashket te gjthe ortodokseve shqiptare!!!

CNN:

"Federal agents ordered to check validity of foreign student visas."

 they mean  what they say - do they really ??

Ta pështirosin këta njerëz pa moral, pa shtyllë kurrizore, pa burrni! 

Po u zikan kuneterit mesa duket.smiley

Turp. Kjo lloj "politike", kjo lloj poshtërsie nuk durohet. Acarim nervash. smiley

Eshte komplet pazar. Ne fakt per studjuesit e shkencave politike Shqiperia eshte miniere floriri. Gjynah nqs se s'merret njeri me kete pune. Se me vone dhe atje politika ka per tu sofistikuar e "zbukuruar." Po tashti eshte tamam thelbi, raw. smiley 

S'ka mëndje njeri për studim janë shumë të zënë me votat. smiley

Nje mengjes i bukur . Daniel 3 vjecar i humbur per 12 ore gjendet ne Manitoba . Flm o Zot

Elba...mos je ajo bjondja mbrapa ti???

 

Jo smiley  nuk jam as  bjonde

mburret me stil koke karrota...

po per ca u mburra mo ?  jemi ortodoks ne lufte per 'ceshtjen e partise"  se te jepsha nje pergjigje une ty qe te me interrnonin 10 vjet ne vermosh sma ninte smiley

po qe je koke karrot moj... ca thash? 

eh mor qyq prandaj je bere filozof ti se ngaterron rrushin me karroten

brune jo, bjonde jo, dmth koke kuqe, ose koke karrot... 

mbledhja ime, fati yt o inaqorre...

kush tha qe sjam brune , na shif  ktu 5 min dhe do t'a heq .happy ??

Me verte e ke ti? 

o evgu, Elba rocks!!!

Izraeli po bombardon Damaskun . per te ndaluar armatimet qe po ju jepen hezbollave nga Assadi

Gjergji,  e ke pyetje, konstatim apo parashikim?smiley

E ke ne tere agjensite boterore.. shikoje vete.. dje naten e sulmoi

te besoj o Gjergji.. bile ate po themi..  shiko, edhe para ndonje muaji e sulmoi Izraeli Sirine...  por kesaj radhe  i ka shpallur lufte zyrtarisht, po thone..

Izraeli e sulmoi jo shume per Hezbollate mendoj une sesa eshte urdheruar nga Obama qe ta sulmoje per te arsyetuar bashke me armet Kimike nderhyrjen e Shba ne Siri.. Nderhyrje qe do ndodhe se shpejti per mendimin tim.

O Belul, nuk ka shpall njeri lufte. Po marrin fjalet jashte konteksti te nje zv. ministri sirian qe tha se sulmi i djeshem eshte shpallje lufte. Varja dmth. Nuk ka as avion te rrezuar as 300 te vdekur.

faleminderit Deiono..smiley

sapo me erdhen ca informacjone  nga Izraeli.. vetem  ne veri, ne kufi, paska cik tension, tha..

Situata atje besoj se do shpertheje shume shpejt..

ika Belul te bej valixhet gati se ja paska vene vulen gjergji. 

Ti dion ne Tel Aviv je ?

aty afer gjergjo. pse pyt?

Jo hic ..po sido qe te vinte puna ja fusje me not ne qiprosmiley

Ti deion je hebre me origjine shqiptare ?

co dmth ti gjergjo qe hebrenjte e kane prejardhjen nga shqiptaret? te q....... pellazget dmth.

Po mire mo burre jo ne ate kuptim .. po ndoshta nga ata te larguarit ne fillm te 90...

Qenke radikalsmiley

tashi  ti Deiono  konsideroje  kete  vleresimin e Gjergjit,   se ai ka dhene prova  per analiza racionale ketu..

meqe ra llafi,  ne rast alarmi ku ke ndermend te shkosh mo,  ne Shqiperi?   vec kujdes,  se edhe Gjergji per vete stand-by eshte,  valixhet te koka..smiley

t'emen! po tani? se mos na shtyjne zgjedhjet mor aman!

ka mundesi...   nuk e di cmendim ka Gjergji, Bredho.  sidomos nese  ky koflikt  do kete impakt  te koalicionet  dhe rezultatin e zgjedhjeve  te ne...  

sepse pas Izraelit  eshte Amerika.. mirepo ne jemi miq  te   ketyre te dyve.. keshtuqe  Saliu mund te perfitoje  nga situata por edhe mosvemendja e Amerikes per zgjedhjet tona..

O Guce, o Guce, urime Juves edhe per nje vit te fituar. 31-shi eshte numer i mire dhe i pershtatshem. Kush te kete, te na vere ndonje foto.

Do u votokan tre ligjet sot , dite e shenuar .

Ka bere njeri implant tooth? Nuk do pyes per cmimin po per dhimbjet, a jane te perballueshme dhe sa kohe zgjasin? ( nuk paska gje me te tmerrshme ne jete se keto dhimbje. smiley

$3-5k... burgu eshte per burrat, dhimbja per grate...

3 deri 5 per dhemb? Pse ere me material djamanti eshte dhembi? Ne shqiperi shkon qameti $1 k

Nuk pyeta per cmimin se I pagova $2500 por per sikletin qe po heq..kur njerin e pickoi gjarpri bertiti fort, e pyeti shoku cpate? Me pickoi gjarpri tha, aha ja priti shoku thashe se mos te dhimbte dhembi smiley

Kollaj kjo pune. Pij 2 ebuprofen (qe te permbajne brenda dhe kodeine) 800 mg (1600 te dyja) dhe do behesh "tulle" per cerek ore

Une pi hydrocodon dhe me ben drog, vetem gjume smiley

Jetojmë në kohëra bizarre, ku derrit po i thurin lavde. pff...

Parkova makinen sot, e vec kush shoh nja 4 gjela deti. apo pula deti. Hard to tell. Rrojne ketej. Si prek njeri smiley

Gjer me 15 Maj, te gjejnve ven e te futen, kenej... Anej siper paska mbaru sezoni...

Po mish dreri ke ngrene? 

Edhe une. 

Match made in heaven smiley

Prit se sna tha a I pelqeu smiley

po sme pyte...

A te pelqeu o Bame? 

ka nevoj per icik dhjam vici...

Edhe Enveri kur dilte per gjueti drera vriste. Hante. Ca vic thua ti? 

o mish i thate, do icik dhjam vici, dhe i bo ham-hum-burgerat klas...

E kisha fjalen per ju te dy

ma tha mu

2 pm: National War Drill in Korea. Qytet fantazme smiley

 

Mire zgjedhjet krijojne prerje dritash , prerje fjale , prerje emisionesh, ndonje bombe ke dera shpise ose ndonje plumb qorr po me llogarine e Elbes si eshte puna smiley  Perdite me supriza on and off , po ku ta di une ku je prek ti admin smiley

shif tashi si do qe te jete puna, nacionaliste, demokrate, liberale, dhe feministe une nuk heq dore , ti zgjidh  e merr vete smiley  Peace.

...kush t bi m qafe ket here ? smiley

ktu te ppu nuk shkon dot pa mik as te dera e banjos

edhe nje deshtim tjeter , i rende, qe me dogji shpirtin sot , 33 vjec kusheriri im nderoi jete ........zemra motressssssssssssssssssssssssssss

Bame, dje Reeker kur po jepte deshmine e vet para komisionit degjimore ne Senat e ngatarroj daten e pavarsise se Shqiperise, tha 8 Nentore! Kur po dilnim, Biberaj i tha me shaka se e ngatarrove daten. Reeker ja ktheu me te qeshme qe well...it doesnt really matter now...does it?

Anija po fundoset...çrendesi kane detajet!!!!

Lum kush do luj vjolin e vjolincele...

Po me skuqen ca veshet.. Nje nga pikturat e mija te perzgjedhura ne koleksjonin javor te Saatchi u perdor per kopertinen e nje reviste amerikane lifestyle

smiley

"Dy peshq te rinj duke u sjelle verdalle. Kalon atypari nje peshk i vjeter dhe i pershendet e i thote: 'he cuna, si ju duket uji sot?' Njeri prej te rinjve kthehet nga shoku i vet dhe e pyet: 'cfare dreqin dmth uje?'" smiley Sounds familiar tek "peshku pa uje"?

Po degjoja sot ne radio per ato 3 femrat e zhdukura ne Ohio per 10 vjet. Wow. 10 vjet e marre peng ne shtepi. Bizarreeeeee! Dhe per 10 vjet asnjeri nuk pa, degjoi gje. 

Ai eshte hero ,e admiroj per ate qe ka bere . Ai se pranon por xhestin qe ai beri tregon qe bota ka shpresa akoma . God bless  him , bless his heart

Tamam. Hope. Jane bere njerezit fare. Nuk eshte puna ime thone ( not my business) . 

Po pra Eklipso, si mund ta mbash tjetren 10 vjet ashtu roberuar?! E cuditshme.

A thua do hapi kurse ky mavria? Duhen perhapur keto lloj talentesh se ben sevap.

Puna eshte pune. smiley 

Jooo, puna eshte nder dhe detyre!

Mbaron Epoka Ferguson tek Manchester United!

T'emen, futbolli zyrtarisht nuk eshte me si me pare.

Vertet, shume cudi me duket. Kisha pershtypjen qe deri 90 vjec aty do ishte, duke pertypur camcakez. smiley Uroj te mos zevendesohet nga Murinjo, do ishte ofendim i madh.

Learning to say NO when you mean NO, rather than saying yes because you thought you needed to please another. In not using clarity you sabotage your truth and your integrity. Learning to, not only give clarity, but to expect it from others is an important value. Time and energy isn't wasted when you practice clarity.

ke provu t'i lash rrobat ke lumi oj Mondë, apo të thurësh shtiza? 

Ne lum vetem jam lare.  Operacioni i shtizave rezultoi i pasukseshem.  Sipas kendveshtrimit te tezes. Une qe i perdora si shpate, m'u duk goxha i sukseshem. 

Mëndjen për të luajtur shpata smiley

Jam kategorikisht kunder armeve te zjarrit, por jo kunder te gjitha armeve.  

Naten e dashur smiley

Ne Shqiperi eshte marre kjo foto ?

Jo.  Zakon pa sinore. 

?  cdmth sinore moj goce smiley

SINOR m. vjet.

1. Kufiri që ndante një arë nga një tjetër ose tokat e një fshati nga ato të një fshati tjetër. Gur sinori. Hoqën gardhe e sinorë. 
2. Tokë ose arë; vend, krahinë. Sinori i vendlindjes. Sinorët e fshatit tonë. 
3. bised. Kufi. Vunë sinorë. Aty e ka sinorin.

aha ok  , nuk me kujtohej , flm

Memories, the most wonderful lasting legacy a person can leave.

To live in hearts we leave behind
Is not to die.

Pse vdiq kusheriri yt elba, vuante nga ndonje semundje? smiley

nuk mundem ,me fal

Life's full of lessons. Rock beats scissors. Paper covers stone. What goes up must come down. In theory anyway. But hearts tend to follow other rules, and no one knows who writes them.

naten miq.

pain hurts, chicks dig scars, glory lasts forever.

g-n, L&G!

Biznesmenit të ndërtimit i grabisin valixhen me 100 mijë €

 

 

FUSHE- KRUJE- Një biznesmeni të ndërtimit ka denoncuar grabitjen në shtëpi të një shume prej 100 mijë euro.

Denoncimi është bërë sot në mëngjes rreth orës 08:00 nga biznesmeni i ndërtimit Edmond Tema. Policia gjendet në banesën e Pemës po mblidhen prova nga grabitja. Gruaja ka qenë vetëm në shtëpi kur ka njoftuar bashkëshortin se valixhja me 100 mijë eurot nuk gjendej më në shtëpi, dhe ishte grabitur.

Personi të cilit i vodhën 100 mije është sipërmarrës në fushën e ndërtimit në Fyshë Krujë. Denoncimi është bërë nga vetë biznesmeni në komisariatin e Fush-Krujës. Sipas gruas persona të panjohur kanë marrë valixhen me 100 mijë euro

Ende nuk janë sqaruar rrethanat e grabitjes, po hetohen edhe familjarët.

(sg/shqiptarja.com)

Si e paskan vjedhur pa zhurme, pa I pare gruaja? 

Denoncimi është bërë sot në mëngjes rreth orës 08:00 nga biznesmeni i ndërtimit Edmond Tema. Policia gjendet në banesën e Pemës po mblidhen prova nga grabitja

 

tashi qe ta marrim vesh mire:   ky  ka mbiemrin Pema, por lajmi eshte marre nga gazeta Tema..smiley  apo eshte me e nderlikuar situata??smiley

nejse,  çi q!  Temen lekeve o Mondi,  shendetin thuaj...smiley   

Do i kete vjedh Bledar Morina ato leket Belulo se ai thoshte qe me 100 mije euro ble 2 dyqane (!) ene jeto gjithe jeten si mbret me qerate smiley

po jo mo, Bledari sikur e kishte kuoten 200 mije dallar..smiley  jeton si mbret, thoshte, nga perqindjet e bankes..smiley

 

p.s  ky Mond biznesmeni, i ''pastroi''' 100 mije euro, qerratai..smiley

Une skam degjuar ketej te mbahen 100 mije $ ne shtepi , edhe ketu te vjedhin , bile dhe te vrasin drogaxhinjte , po askush me sa di nuk mban nje shume te tille neper shtepira . Ka banke per ate pune.

Ka edhe kasaforte ne shtepi te betonuar per ate pune, por Mondi I ka bere gati ne valixhe per te dale shetitje ne ajer te paster.. smiley

Ca banke thu mer lal. Ku ka banke me te mire sesa "poshte dyshekut" smiley I shoku im mbante 300 mije dollare ne 99-ten te gjitha te futme neper dyshek neper shtepi. Kishte fabrike qe prodhonte plastike dhe fitonte aq shume sa nuk i numeronte dot. I conte perdite ne shtepi nga dy thase. E kishte llogarit sa mbante i thes pak a shume ene ishte ne rregull smiley Sigurisht qe tani ka falimentu dhe fiton a sfiton 3 milione leke ne muaj. Ehhh si iken ato kohe te arta kur ndizej cigarja me 10 dollarshe smiley

...kur them une qe ju gjysma veriore e lidhni gjithshka me veten tuj....sme beso njeri smiley

banka me e sigurt ne atdhe eshte "posht dyshekut" ku fle nona smiley

Ehuuu...u bone boze keto historite me vjedhje valixhesh.....shkojne  e lejne leket ne bixhoz dhe i thone gruas thuj ti qe erdhen ca burra dhe moren valixhen me 1 milion euro . pffffffffffffff

Mos ja ka dhene te dashuir gruaja smiley  Patek, di gje ti?

Pse Filja i humbi leket? smiley 

 smiley 

Ju jeni te paret.

diletantizem i shfrenum ne parrullat e fushates. harram parja e sales!

 

"Te jesh DIKUSH behet papritur kaq e lehte: Voto LSI!"

o emo.. kjo fotoja duket sikur eshte bere ne aeroplan..smiley  vetem stjuardesat   ne korridor, mungojne..smiley  

nejse, meqense  je ketu  shikoje cik kete foton....  kerkohet emri i oficerit gjerman...smiley  

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/253550_393358224113738_1878255296_n.jpg

fantazia arrin deri aty qe i ben kolltuqet blu. me nenkuptim dmth. aq esht dollapi. aq fantazia. smiley

foton s'e shifkam dot. ke link?

po tani e shikon?smiley

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/253550_393358224113738_1878255296_n.jpg

gjalle ne bote, jo! smiley

 

dmth e shoh, po s'me bie per hater kush eshte ky. Mund te ket lujt role dytesore pozitive, si antar njesiti gueril nga ata qe mbanin jelek me punim drejt... me shume, nuk di.

me interesant me duket ushtari...

Ushtari duket si Stavri Shkurti. smiley

u keqkuptova me duket.. nuk kerkoj emrin e aktorit, por e ermin  e ''gjermanit''..smiley

Belul e ke me poshte smiley

i je afruar Elba...   por nuk e ke gjetur... ne fakt, vetem njeher  ne film, Sali Protopapa ja shqipton emrin  ketij gjermanit..

 

''degjo, shko me vrap te ai gjermani, Hans Binkopi, dhe i thuaj te vij shpejt, bashke me ushtaret e tij.. e  i thuaj qe Sali Protopapa e ka punen pisk..

 

Hans Binkop..smiley

Lefter Lefterin e njoha po gjermani smiley 

he e gjeta , gjermani e ka emrin  Kahn Sbin Kopi .....kshu e shqiptoi Sali Protopapa smiley

Qenin e ngordhur do gjesh Belul, se aktori eshte I dores se trete. Mos u lodh kot se sja vlen smiley

aktorin,  (domethene gjermanin,  po edhe une bashke me gjermaninsmiley),   e quajne Roland Piperi.smiley

....ancora, 
lum LSI-ja per ty...ata duhet te te bejne drejtus fushate ... smiley 

ne meshtetje : ....voto per veten, voto per familjen, voto per te ardhmen, voto LSI 


 

Thjesht i ndershem, thjesht Ilir.

LSI

PS. Ndikim nga nje fushate e FPO - Austri.

Voto LSI,  *  e jetes tende!

* cimenton, qerestene, ujin, oksigjenin, diellin...etj etj

Mos e shit veten lire, edhe ty te ka bere nje nene, jeta jote e vlen te jetohet po aq sa ajo e trashegimtareve Saudite, ti nuk je vetem, s'je pa njeri, merr fatin ne duar, voto LSI!

LSI, me shume shance per fitore se Bajerni. Voto LSI...

LSI mban emrin tend....voto tani

smiley

Ka gjera qe paraja dot s'i blen. Per cdo gje tjeter ka LSI.

sex, sea dhe LSI

ahahahhahahahahahhahahahah

.smiley

 

''jete te lumtur...  ha e pi?    voto shpejt LSI!

me pd & ps,jete e pasigurte,voto LSI, gjithcka e garantume!

do te vesh pak pasuri, voto shpejt LSI

do te merresh me tregti, voto majtas LSI,

pune, rroge e katandi, ku je aman o LSI. smiley

LSI, make life better........     

(sllogani shkruhet poshte  fotos poster te Ilir Metes   qe veshtron  diku larg ne Horizont...)

Ju kane pushuar nga puna?

Ju ka lene e dashura?

Mendo pozitiv, voto LSI...

yll...yll...yll...smiley

Fantastike fotoja e Seqiu me kostum kombetar smileysmiley

gjithcka rrjedh, gjithcka ndryshon por ti LSI mbetesh gjithmon 

Une e dua jeten..prandaj e mbroj ate...Prezervativet e markes LSI....me ne prane..ju shkoni larg

Votoni LSI dhe keni dhurate 3 rrota sallami HAKO....nuk thojne kot...haka ke i zoti

nqs do te jesh nje dite i lumtur, pi nje gote raki,

ne do te jesh nje vit i lumtur,martohu,

ne do te jesh tere jeten i lumtur, shko ne LSI smiley

Ca I keni keto sot- slogane te reja te Lsi ? Ngase buron gjithe ky optimizem? 

eshte pesimizem i maskuar .lexo poshte rreshtave.

Ne fakt duhet ta kisha vene ne thojza ate punen e optimizmit. Po dhe shume pesimizem nuk pashe poshteeeee shkronjave. 

Po ketu , cfare shikon:

i dua malet dhe fushat pjellore

dua tave kosi   dhe akullore

i dua dhe lulet cel ne lendine

POR nga gjitheee ato me pareeeee

dua me shumeeee, LeSeIneeeee smiley

Pashe qe te ka shku mendja per akullore smiley

yes, e decryptove deshiren time per gjon t omla smiley

ne italisht i thone : pubblicità occulta

kur me percolli tek dera, nena ime me lot ne sy me tha: e di, bija ime, se do me marre malli per ty, se do jem gjithnje ne merak, sic cdo nene, se do jesh vetem atje, ne boten e madhe te ashper te metropolit, ku do kesh "hapsiren e madhe te nevojshme per te bere gabimet e tua"... por vetem nje gje dua ta besh drejt: Voto LSI!

nga biseda anonime e nje te reje qe voton per here te pare, te sapo ardhur ne Tirane nga fshati Cakran, Fier.

Nene nene dua buke...nena hesht....nene buke nene...nena perseri hesht....nene nene vdiqa per buke...nena: po voto Lsi-ne pra te qifsha tet eme qe ta kesh barkun plot

Trimat votojne LSI-ne...

(A je trim ti?) 

Alo, Cimi....Cimiiiiiiiiiii
LSI per te tere oreeeee......

 

 

 

 

haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Rrjedh ne kenge e ligjerime, 

Ti moj LSI-ja ime!!!

Emo, 

vetem nje jashte rradhe, me pershendet Lizon smiley

Per mua voton dhe Bamiri, votoni PS! 

smiley

lsi: Votoj LSI, pra ekzistoj.

Ne ca zona te vecanta:

Pa shtepi, pa katandi? Voto LSI!!!

Vallahi o Bame, kaq blu sa qeka bo Rama s'ka pse mos e votojne te djathtet. Po ju t'kuqte shyqyr keni Salen, Meten, Nik Shejtonin.

Po une kastile e gjeta q'at foto... smiley 

qesh njehere burri, dërsit por qesh... smiley 

 

Po aq e kuptova una po inotin e kom me Belulin qe nuk ja vari fare termit historiko ngjashmerik Nik Shejton. Qe e cafte Sir Danieli e cafte.

Sir Danieli me mustaqe,

puthi Xhoanen ne faqe..smiley

 

Phenomeni NN po hedh rrenje:

", shkruan Peza. “I dashur ‘Ditar!’, vetëm duke mos humbur asnjë votë, PS do mund të arrijë synimin për një rezultat maksimal në zgjedhje. "

http://www.balkanweb.com/gazetav5/artiku...

degjo o Fi-qi-ri, me kete emer qe ke ti, patjeter voton  LSI..smiley

A Ke Zot? Voto AKZ!

Pjerin Shok? Voto PS

 

 

 

 

 

 

hajt e fundit.... 

 

Ti LSI, me ep ndere, me ep emrin shqipetar, 
Zemren ti ma gatove plot me deshire dhe me zjarr.

LSI, o mema ime, ndonese jam i merguar, 
Dashurine tende kurre zemera s'e ka harruar.

Kur degjon zethin e s'emes qysh e le ILIRI kopene, 
Blegerin dy a tri here edhe iken e merr dhene, 
Edhe ne i prefshin udhen njezet a tridhjete DEPUTET, 
E ta trembin, ajy s'kthehet, po shkon ne mes si shigjete, 
Ashtu dhe zemera ime me le ketu tek jam mua, 
Vjen me vrap e me deshire aty ner ZYRAT e tua. 
Tek buron ujet e ftohte edhe fryn veriu ne vere, 
Tek mbin PARJA me gas shume dhe me bukuri e m'ere, 
Ku i fryn bariu xhurase, tek kullosin POPULLSIA, 
Ku merzen cjapi me zile, atje i kam ment e mija. 
Atje lint diell' i qeshur edhe hena e gezuar, 
Fat' i bardh' e miresija ne ate vent jane mbluar; 
Nat'atje'shte tjatre nate edhe dita tjater dite, 
Ne ZYRAT' e gjelberuar, atje rrine perendite.

 

orkestrale e perpunuar: smiley

Ku i fryn Saliu  xhurase, tek kullosin POPULLSIA, 
prin ILIRI    cjapi me zile, atje i kam ment e mija. 
Atje lint diell' i qeshur edhe hena e gezuar, 
Fat' i bardh' e miresija LSI-ne kan  mbluar; 
Nat' atje'shte tjatre nate edhe dita ka tjater shkelqim
Ne ZYRAT' e LSI-se,  gjen dhe pune, gjen dhe  defrim  smiley.

Nashti cikli per FRD-ne:

s'ke leke per birra dhe qofte nuk ke ngrene? Voto FRD-ne 

nese farat te kane mbaruar, FRD-ja duhet votuar smiley

Parlez-vous FRD ? ...voto tani smiley 

ti flet me heshtje dhe asgje nuk thua? Voto FRD, degjo mua smiley

voulez-vous FRD avec moi, ce soir .... Voto.... 0900600900 smiley 
 

Kreshniku do hapi pune, per ata qe duan tu hapin gropen atyre qe na hapen koken.

Rrembe lopaten, voto AKZ.

Mos boj sehir, boj pare

voto shqiponjen dykrenare

AKZ  do ul AKZizen  e karburanteve..

Fryma e re demokratike ne bashkepunim me Orbit ju sjellin cumcakizin e ri Big Babol me shije qofte zgare smiley

shprendajme xhel edhe flamure

voton AK-ne kush eshte burre

Sa vrima ka shpija

jua mbyll LSI-ja

Tufa Tufa FRD!!

Ani tufa tufa 
O mor zerdeli - e 
Ani jena mbledh 
O per FRD-i

Ani FRD-i
O ni zijafet 
Ani po ban Tirona
O Bamirin deputet 

Ani FRD-je
Nona zijafet 
Djalin e hasretit 
Po ma bon deputet

Do ti harxhon baba 
Kret qka i ka ne xhep 
Dukatet e qafes 
Nena do ti shes 

Ani mir se erdhet 
O mori shoqni 
Ani ju boft mire 
Mezja me raki 

Ani tufa tufa ...

M.L. -nderime...

Pjeri shkrete i coi 100 stilolapsa Frd-se ne vend qe ti conte nja gjys kile gjize ene gjys kile salce kosi Bamirit qe ta merrte me sy te mire smiley

kush ka ngel beqar nga fshati

veto  per AK-ne dhe te del fati

Pelqen Ruzhdijen? Voto PR (dhe fatmir medijen)

Gruaja ju voton per Bamirin? Behu Burrë!

...... smiley

Gruja Bamirin e pelqen shume 

Tunde voten dhe mbaje me shkume  smiley

 

Ba - Ba - Ba

Barnaba-aaaaa

ore keni lajthit smiley

a do pune e a do rrena

apo don makine pa frena

do me msu me shum stile

voto Salen osh si skile smiley

ai sben kurre keq, veç mirë... 

emrin  ia thone Bamirë......   voto!

Ja dhe shpirtin Sales? Jepja voten Edit.

Kush do shege te omla, 

Kush pelqe caraca, 

Votoj FRD-ne!

T'bertas nga taraca!

Votoni  mre Bamiri  se keni me pa hajer.Jo po si  i cfazumi plak.Cereden beli ka thon turku

Kush ka zot e perendi

voten hedh LSI

(per besimtaret)

 

Mos keqyrni kisha e xhamija

vota shqiptarit te LSI-ja

(per ateistet)

Po bie nje derr shiu tani ohoho. Hedh syte nga dritarja e sot vura re qe pemet qenkan mbushur plot me gjethe pa mbarim ( para nje jave s'kishte asnje, so peaceful ). Hej shume te forte ca ketu me keto sloganet. Thanks for sharing. Sharing is caring. Keep it up ! Nje e qeshur sot te shton 2 vjet jete! smiley

Nigjo tina Rono, se je cun Tirone po me dukesh.ca lesh LSI mre! Gjith  vjedh hajduta me nkrye thesin me m.. Bamirin o burre, Bamirin

Hajt pra po ja fus dhe une si ju  smiley

 

Dil moj goce  dil

dil te besh sehir

po na vjen qershori

xanxe trandafil

mos u bej me turp

mos na  bej moj hajgare

ed-ram-sal-met-akz po  shesin gomare

 

Me trajnerin Edi Rama

Na fitojm dhe ne Maracana!

 

Kush pelqen pikturen, 

Kush pelqen parane, 

T'votoje Edi Ramen, 

T'votoje "qeratane"...

kush pelqen perralla le ta hedhe te Sala

Opo osh i omel, 

Opo mill ene sheqer, 

Opo Edi Ramen 

Opo do votjme perhere!! smiley 

 

Në kuti të vulosur

Shtjemë voten e krekosur.

Nga poduimi jabaxhinjte

ruajne voten e trëndafilte...

Kerkon internet me te shpejtë? Voto Perpara!

Doni uje dhe drita? Ok si te doni.

Krishti kryqzuem n'pik t'agonise:

"vota ime i shkon LSI-s"

Edi Edi ti je Bota

That explains it

Edi Edi ti je Bota, 

Vota Bomit osh e jotja!! 

Shnete...

Voten Bomi kur e hodhi

si antene televizori

Hoshimini kur kur e pa:

"fute shpejt mor budalla"

Keni femije te padegjueshem?

Voto Edi Ramen.

smiley o Fiqo!!!! 

Brravo Fiqo, sllogan qe ngjith me grarine... smiley 

Vallai e lexova femije te padeshirueshem.

Jalla thash, ia paskan kalu dhe the day after pill.

Muhamedi nga Meka çon selam

LSI te votoj kush ka din e iman

Kredi me interes te larte? 

Voto LSI.

te rri 12 sahati ?

voto cin t'dush ti , nje m jane

Elba, ta perpunoj pak:

te rri 12 sahati?

mos voto s'na rruhet trapi smiley

perpunoje vetem pa gje mos  e le smiley

Ju eshte prishur makina, ne Shkoder?

Voto N.N.

usta mua nje tekila

bames jepi nje birra

po t'desh qefi ne ca meze

se pagu LSI-ja

''nuk  ka rendesi per ke e  hedh voten, mjafton  te votosh per mua...'' 

Nard Ndoka.

Shko ne plazh. Shpeto nje pemë.

Prej egjipti hebrenjte ikin me kembe te lehta

Te ecim me shpejt ka thene Ilir Meta!!!

Jeni emigrante? Vraponi ne Kenedi.

Ne aroport te Rinasit do ju prese Edi.

Paska fillu pune polic, thu?

Te eshte bere terezia kafeine ??

Voto per Saline

T e ka ik miza te ka ngel kosherja ?

Mos voto po ta mbajti menderja

Je qefli i gopit?

Vota jote Topit!!!

smiley

po afrohemi ne zonen roze dhe heretiku eshte verdalle smiley

Je qefli i "matrapikut"?

Jepja voten Kreshnikut

do ullinj dhe frutore?

do makina dhe traktore?

voto salen mor i gjore

ndryshe mbaje me ..kembe smiley

 

Mjaft o shqiptar me gjethen e fikut

provoje i her voten e Kreshnikut

Je kundra gopit? Je kundra matrapikut? Jepja voten Heretikut

Jam habit sot, sa dola nga Instituti i Policise Shkencore ku kishim diskutuar per nja 2 casuse, per etiken e mjekut, paanshmerine e ekspertit mjeko-ligjor (pa u harruar permendja e 21 janarit), takova rastesisht nje shoqe te shoqeruar me nje vajze tjeter e cila nuk hezitoi shume dhe me beri oferte anetaresimi ne LSI. Ishte ne vit te pare per mjekesi tjetra. I thashe ke kohe per t'u marre me LSIrat moj vajze, shko meso anatomine me mire. Ajo vazhdoi pa pike turpi "Shiko se po te bashkohesh me ne, do kesh dhe goxha perfitime" smiley Uauau sa pa turp, si u prish dynjaja keshtu!

ç'perfitime??   dmth LSI   te ofronte pune te CSI?smiley

Te heq tullacllekun.   

Me rane si bombe ato qe tha, as e pyeta. Me vjen shume keq per keta te rinjte e rekrutuar, dhe sidomos per ata qe kane vendosur te behen mjeke, eshte skandaloze. smiley

Do te behesh mjeke? Me leke e shoqeri? Voto Lsi

Ishte noicik e mire? Ca ofronte ajo? Se mbase ja jap voten Lsi-se 

Lere anatomine po shko me LSI-ne.

PS. Anatomine ta meso Likja me kurs te pershpejtuar.

 

Likja eshte djale me shije

ta bon anatomine fije fije

Likja eshte djale pa naze

anatomine ta bo taze

Duhet te pyesni te gjatin per me shume detaje smiley

gjembi aludon  detaje

ata boll qe te ken haje

nuk jan cuna prej kavaje

nje tirons, nje prej skrapari

bejne si tu ngrefet mendja

 

Eshte bo bota sallore,

tironsi e skrapari ne Kavaje takohen

Likja ngjalen mire perdor

dhe te gjatin e sheron

Likja eshte me alergi

Se fut Leprin ne shtepi...

 

Trego besnikri, vrit nje lepur edhe ti...

hahaha ju peshqit sot qenkeni fut ne prize.

 

Je qefli i gjizes?

Vota jote Berishes!

Greqia po rimekembet. Voto PBDNJ.

Greqine do ta bejme si miu

 vota jote PDIU.....

Greqise do ja bejme si miu'

Voto per Kreshnik Spahiu'

Je qefli i ngjales?

Vota jote Rames!

Je qefli i vrimes?

vota jote Kokedhimes

"Ju premtoj se nuk do te kete shkolle gjate pushimeve."

N.N. studenteve.

ikni o cuna ke shpija

se na mori Portokallia

Analfabet?

Reprimande stanjacionin, voto rotacionin.

Ke gjetur partine tende ideale ?

Per 30 dite nqs nuk e kerkon njeri eshte e jotja

♫ Mooori molla me sherbet ♫

♫ vooooten tate Edi n'xhep ♫

Edhe ti i presum si puna e tallashit?

Voto partinë e Dashit!

Fans i tiki takes? Dorezoje fleten e bardhe. 

Vota jote taze?

Ta bo KQZ-ja qepaze!!

i ke gjokset porsi dardhe>

mos e hudh voten e bardhe

Po i pate si molle

Me LSI gjithmone

Ketu duhet te vej dore Heretiku se sben smiley

po i ke floket krela krela

voto mister Spartak Ngjela smiley

Takun kush e voton

perservativet s'i duron

po i pate si pjeshk

LSI pushin ta heq

Barces, Sales is shkojne shtate - o nga Bajerni o Edi gjate 

Je ish i perndejkur politik?

Ca bo ne Shqipri...ala ske hik?

Aktivistet te patrajtuar, te pakenaqur. FRD hap urgjentisht tederin per fara. 

Tka ra vota me vrimë?

mbeshtet lgbt-inë!

Te pelqen seksi npleqni? Leku me tepri? Te jetosh ne Vjene? Ta ngjojn llafin gjithe kur bo i fenë? Voto Fatos Nanon

A ke pare me peshu

me thaset e LSI-se je i neru

nje luan ka sot bota, voto per Nard Ndoka!

 

''ora e murit nuk vihet ne dore''.  

(N.N  orendreqes)

Paska plas keq. Ja dhe kontributi im modest:

 

Duro popull, mos ki dhimbje, po vje Edi per rilindje!

Po do gruan edhe token

Voto vetem per Nard Ndoken

Do na hapesh nje teme: Divan Peshku Politik e ta heqesh vallen i pari smiley

Nje lutje adminit te turnit, ta marri pjesen pa censure-ku fillon Divan &Folkpolitike dhe ta hapi teme me vete smiley

Kujton se jam piktor?

FRD ka nevoje per ty!

Bo bo, paskan maru qoftet, shpejt specat me gjize, me ca fara on side.

Digjesh nga Edi, i fryn Tosit!

Te pelqen filozofija?

Voto Ndoken dhe mend e tija!

Mundohu te votosh anglisht.

Voten tende do ta numberoje ambasadori.

ambasadori nuk e rru

me pushime ka me shku

Me pushime ne Amerike

Rri o Sale mos ki frike

Nard Ndoka c'burre me mend,

Nje here ne dy, i ze fjala vend.

Kur je mire, nuk je keq

Voto Ndoken or dreq

Ndoka voten s'ta kerkon

se e di qe ke me ia dhon

- Cer do per voten?

- Shtepi...

Shkruje aty, shtepi...Po ti tjetri cer do per voten?

- Motorr...

- Shkruje aty motorr... Po ti tjetri atje?

- Lesh..

-Shkruje aty makine, fuoristrade..

Po tha se desh lesh??

- Po shkruj makine, se lesh kane per te marre te gjithe...

Fara eshte opium per popullin...

se fara eshte edhe buke edhe gjelle

Do voten ta bosh lesh

hajde midis nesh

♫ Mka shku menja me Votue ♫

♫ me e hedh per Ed-n e gjat"

ah qpo ta hedh q'ai Edi gjate... smiley 

M'ka shku menia me rilind
Vota ime, euro njiqind

njiqind euro jane si shume

se KQZja i bo shkume

KQZ-ese i them pa frike:

Me jep Eurot ose hap kutit!

A eshte lesh a eshte li

hajde gjeje po ta mbajti

lesh e currit  pako pako

a e  do apo jo ??

...kapim peshkun me duar

e kam babin traktorist  smiley

Ne Tifozat e Tiranes me partine e Edi Rames

Po bucet e gjith Tirona, 

FRD-ja eshte e jona...

FRDja edhe sivjet do boje gol te porta vet

Po don Krishtin e pon do loken,

voten hudhe per Nard Ndoken..

Pasha Krishtin,pasha Zoten

vota jeme per qat nard noken...smiley

Per shna ndu e per nard ndok,

Vota jeme sdo shkoje kot.. smiley 

nard ndoka asht betue

q'at Shqipni me shpetue

Kane kaluar 20 vjet

Thone se eshte demokraci

Po kur dolem protestuam

Na qelloi me bresher

Ujku qimen e ndron

po zakonin s'e harron.

 

Kush eshte?

te kafshet inatcore hyn dhe lahet vetem per vit te ri

Te gjithe ata qe jane pa pune ne do ti regjistrojme

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).