Këtu mund të postoni emocionet e çastit, mllefet, citate, krizat a çfarë të ju thotë mendja e që nuk do të mund ta postonit në tema të caktuara, pasi nuk do të kishte lidhje me ato apo për mungesë vendi.

Ju lutemi (I) të tregoheni të vetëpërmbajtur e të kursyer përsa u përket fjalëve të ndyra dhe fyerjeve personale ndaj antarëve të nderuar të Peshkut pa ujë, pasi administratorët edhe kështu janë të ngarkuar shumë. Ky, siç dihet, është një forum i hapur ku mund të hyjë kushdo, ndaj mos e lini veten të bëheni pre e provokacioneve të anonimëve, që kompensojnë komplekset dhe agresionet në jetën e përditshme në rrjet.

Ju lutemi (II) për artikujt që vendosni të mjaftoheni vetëm me një paragraf ose dy dhe linkun përkatës.

Pa çensurë - 49

453 Komente

Arben Duka, DUSH Kozma Dushit.

Kujt ja priste mendja se frengjishtja do me hynte ne pune nje dite smiley

Tuj pi kafe, tuj mendu, e paskam qare. smiley

ou na hidh ca chpisa lale smiley

Kur fati te kthen shpinen... FUTI DURET!!! smiley

 

A ka afat kohor për tu martuar?   Edhe ju keni frikë se po kalojnë vitet, e do të mbeteni pa martuar? Ja disa këshilla të dobishme të cilat duhet t’i dini.  Viteve të fundit një numër gjithnjë e më i madh i femrave ankohen se nuk mund ta gjejnë një mashkull që dëshiron të lidhet me to me martesë. Në anën tjetër edhe meshkujt ankohen se femrat janë bërë tepër të pavarura dhe e shtyjnë gjithnjë e më shumë moshën e martesës. Situata nuk është e thjeshtë, por nuk është as kaq e komplikuar, sa duket.  Nuk piqen të gjithë me të njëjtën shpejtësi Kur mund të thuhet se dikush është i gatshëm për martesë? Në fund të njëzetave, në fillim të viteve 30 të moshës, apo kur? Njerëzit e ndryshëm piqen me shpejtësi të ndryshme. Dikush është i gatshëm për martesë në të njëzetat, e dikush tjetër nuk është i gatshëm as në moshën 50 vjeçare. Pra, “po”-në vendimtare duhet ta thoni kur jeni të gatshëm për një gjë të tillë.  Nuk duan të gjithë të kenë fëmijë Njëra ndër arsyet kryesore pse njerëzit vendosin të martohen, është që të kenë fëmijë. Por, çka mund të thuhet për njerëzit që nuk duan të kenë fëmijë? Pse ata nuk mund të martohen për shkak se duan, e jo për shkak të fëmijëve dhe orës biologjike? Mos harroni se njerëzit janë të ndryshëm dhe se këto dallime duhen vlerësuar.  Nuk ekziston afat kohor Nuk ka afat kohor për t’u martuar. E dimë se femrat kanë një kohë të caktuar kur mund të lindin fëmijë, por në këtë rast jemi duke folur për martesën, si të tillë. Nevojitet kohë për ta gjetur personin adekuat. Përsëri vijmë te pohimi se njerëzit janë të ndryshëm. Me rëndësi është që ta gjeni personin adekuat, e jo të martoheni vetëm se dikush ju thotë se ka ardhur koha për një gjë të tillë.  Presioni i shoqërisë nuk është arsye e mirë për martesë Jo rrallë, rrethi ushtron presion të paparë te njerëzit e moshës 30-40 vjeçare, duke iu thënë se duhet gjithsesi të martohen. Ky është motivi më i keq për martesë edhe pse ekspertët thonë se shumë martesa bëhen si rezultat i këtij presioni. Gjasat për shkurorëzim në një rast të tillë janë tepër të mëdha.

Magus, nuk Ben kjo kenga! I don't like it! Se harrova, si u be? E vodhen muziken apo Jo? smiley

Ehh, fakt i kryer kjo tani llastica. Ta kishe ngritur zerin me kohe. Apo u the e s'ta vune veshin? smiley

Qenka neser eurovizioni me duket.

Nah Patek, sme pelqen muzika e sotshme dhe keto te ashtequajtur kengetare. Jam ca picky. 

Po Shpat Kasapi te pelqe? smiley

Po qe tani po e degjoj une psh per here te pare kete kengen... Ma mire te kishin bo ndonje 'cover' te "Jakup Ferri"-t nga Djemte e Detit te dikurshem smiley

Qepa shume kuuullll -- bo sikur me qene Xhon Lenoni i rimisherum me pantallona meshini ahahaha!

Moza je shume e veshtire me muziken... ke shije si per pica cappriciosa kur ketu shitet vetem pice 4 stinet smiley

E pranoj ne lidhje me muziken shqiptare. Jam konfjuze smiley

"konfjuze" = ndjekese e Konfjucit? smiley

Jo. Konfjuze Se ato qe degjosh Jane crap! 

O Magus po ca qepe leshi thua mo smiley Ku ka si Arjan Gjici. Qepa eshte vetem per figure se Arjani ti thy brinjet ne kitarre

Hejjj c'na bote ju qe ndiqni tv shqiptare. Na hoqet vemendjen nga Fox news-i smiley. Nejse, se s'e kisha nigju ket Arjan Gjicin. Nje search i shpejte tregoi qe qeka aty tek Top-i.

Shiko Pateko, ti s'po e kupto muhabetin. Qepa ka pas status 'iconic' ne lindjen e muzikes rrok (imitative) shqiptare ne fillim vitet '90. S'ka rendesi se ka merdhif tashi. Pranej shkon ne Suedi ai, them.

Po na sill Pirro Cakon te pakten dhe bej opa smiley

Kije inat jepi hakun, 48 vjec dhe 20 e kishte dashnoren. Do thuash ti qe Shaban Norja ishte 80 dhe e kishte 18, mire or mire sthashe gje une, po icik ziliqar jam smiley

Pjese nga rubrika:"Budallalleku i popullit shqiptar ne shekuj"smiley

 

Këngë për Sali Berishën

Dul’ një yll o shndrit n’planet

në fund shekullit të njëzet’

për shqiptarët e çan errsirën

komunistit or ja kthyn shpinën

Si ante o n’ball të stuhisë

me i dhan jetë o demokracis

në qiellin blu o e lir t’jet shqipja

prin në ball o Sali Berisha

Këngë për Bashën & Co

O moj Serbi o varrin ta plasa,

o se k’tu po i thon hajde Lulzim Basha,

o moj Serbi, o murin ta prisha,

o k’tu po i thon o Sali Berish

O moj Serbi o zemrën ta kalli,

o k’tu po i thon o Azem Hajdari,

O k’tu po i thon o Adem Jashari

O po qan zemra o n’demokraci e

O t’kem Lulzim Bashën o kryetar bashkie

Këngë për Ilir Metën

Jam i ri e jam beqar,

lindur rritur në Skrapar,

o moj lule e dëborës,

të mbaj në pëllëmbë të dorës

Jam i ri e jam beqar,

nuk kam borxhe për të larë,

e kam zemrën si behar,

lindur, rritur në Skrapar

Thellë në malet e Skraparit,

lindi burri i vatanit,

kush m’i qan hallet e mia,

Ilir Meta LSI-ja
 

si po shkojne hetimet e komisionit te veshit:

noten 4  akoma,  tu harxhu karburant rruges ndroqit jan

Jam polic lokaliteti

ma ka vesh me zor pushtetismiley

Per kureshtaret..smiley

 Tare: Vendosa vetë të mos jem në listat e PS, Topalli me flamur të shpërfytyruar  Vendosa vetë të mos jem në listat e PS, Topalli me flamur të shpërfytyruarTIRANË- Auron Tare, një tjetër emër që nuk figuron në listat e PS-së, aktualisht edhe për pak kohë deputet i PS-së në Kuvendin e Shqipërisë i ftuar në rubrikën “Opinion” në TVNews24 ka komentuar me gazetaren Ola Bruko vendimin e kryesisë për të mos e rikandiduar. 

Ju vjen keq që nuk jeni në listat e PS-së në zgjedhjet e qershorit, si ka ndodhur që nuk jeni pjesë e tyre? 
Unë mendova se pas tre ditësh debati i listave do të ishte shumuar. Megjithatë mua nuk me vjen keq pasi është kërkesa ime personale. Që të mos rikandidoj pasi mendoj se eksperienca në Parlament ishte e bukur por unë nuk e gjej veten sepse kam dëshirë të merrem më shumë me punë praktike sesa të ulem në Kuvend apo të shkoj në komisione. Dëshiroj të jem pjesë e skuadrës që do të ketë pjesën e punës nëse. Ishte vendim i përbashkët me zotin Rama. 

Prej sa kohësh është bërë kërkesa juaj? 
Unë e kam bërë kërkesën rreth 1 muaj-1 muaj e ca. Jam shumë i qetë sa i përket pjesës së listave. 

Si i komentoni largimet e emrave të njohur të PS-së, nga listat? 
Do të bëj një analogji me kohën kur kam luajtur basketboll dhe ai ka qenë sport kolektiv. Dhe kur futesh në ekip, janë disa rregulla të përcaktuara, kur është një trajner dhe kapiten skuadre dhe i gjithë ekipi përpiqet të dalë kampin deri në përfundim të kampionatit jemi detyruar të ndjekim ato rregulla dhe skema që vendos trajneri apo kapiteni i skuadrës kështu që unë gjithmonë kam pasur fatin të jem kampin. Edhe në këtë analogji që bëra, unë jam lojtar ekipi dhe jam dakord me vendimet e tij. Sa i takon të larguarve një pjesë e mirë janë miq të mi, kolegë, disa prej tyre ndoshta e kishin ezauruar pjesën e kontributit politik por jam i sigurtë që do vijojnë të japin kontributin e tyre ekzekutiv. Një pjesë tjetër që janë lënë jashtë mendoj se është pjesë që i përket vendimit të kryesisë që ka rënë dakord për këto vendime. Do ja lëmë kohës nëse vendimet kanë qenë të duhura. 

Admina kjo kerko teme me vete. Jo vetem "The Voice of Italy" ka talenta shqiptare po dhe kendej ne Gjermani tek "The Voice of Germany Kids" kemi talentin tone shqiptare Aulona vetem 9 vjece, me e vogla por me zerin me te madh sic po thote kritika kendej. Sonte eshte Finalja suksese Aulones. Cpaskemi qene per kenge mer vlla vetem talenta nxjerrim smiley

http://www.myvideo.de/watch/9101361/Best_Of_Aulona_The_Voice_Kids

Monolog_ Ismail Kadare

Ne naten plot acar nje zjarr desha te ndez
Por, nata ish e ftohte, ah, ç’tmerr i zi qe ish
Ndaj qe te mbahej gjalle ky zjarr n’ate rrebesh
Diçka perhere kerkonte, kerkonte vazhdimisht.

Ndaj si shtegtari murg, qe shkarpat mbledh net err
Une hidhja n’ ate zjarr gjymtyret pa pushim
Po ishin pak ato, ndaj fill pas tyre rresht
Mbi te nisa te hedh copera te shpirtit tim.

Se s’behej ndryshe, dot, se s’behej ndryshe, eh
Se duhej qe dikush ta mbante ate flake
Ne flakezen-delir qe veç vajesosja sjell
Te frikshme pamje ndritnin e dridheshin perqark.

I shihnit valle ato, dallonit valle diçka
Ndersa rreth meje nata me terr e ujq u mbush
Se donin qe te gjithe ta fiknin ate zjarr
Dikush me ligesi e me padije dikush.

Te tjere maje kodrash ku dielli kishte rene
Te tyret zjarre ndrisnin dhe qeshnin qe pertej
Se s’donin te kuptonin se c’behej ketu brenda
Se ç’fli kerkon nje flakez qe lindet ne nje terr.

I lodhur nganjehere kam thene: shuhu pra
Ne qoftese nuk te duan, te bjere nate e pafund
Te verbtit syte tuaj keshtu ndoshta do t’ jene
Ne terrin absolute pa shqetesim kurrkund.

Po prap diçka me shtynte te ngrihem si somnambul
Si murgu shkreptimtar qe shkarpat verbtaz mbledh
Dhe siper zjarrit prap’ te hedh gjymtyret akull
Dhe coprat nje nga nje te shpirtit tim te hedh.

une jam me Angline smiley

eh mor  Fiqir  5 min kohe kot  smiley

ndonje gje te bukur se ke kohe qe sna sjell me

e kisha pare une kete Elba.. megjithate faleminderit.smiley

dhe qe te bejme cik histori.smiley,   kjo parodia  e treshes Banushi-Miloti-Preka, eshte mbeshtetur  kryesisht te kenga e famshme aso kohe, ''Agronome na u kthye Mrika''..smiley

smiley ueeee nuk e kisha pare

Kush di ndonje website ku mund te perfitosh dije ne lidhje me biseda ne french , qe te praktikoj frengjishten sepse nuk e kam perdor kaq vjet . kam studiuar ne shkolle dhe aleancen franceze  dikur qe bente kurse mbasditeve por gjithsesi kan kaluar kaq vjet  smiley   dhe  javes tjeter me duhet shume per nje interviste .......ndonje ide ju lutem per ju qe flisni frengjishte te avancuar

 merci smiley

...shif ndonje seri ne fr ose degjo lajmet online, kshu gjerash,
ato dialogjet neper site nuk me duken shume efikase...

nuk keshillohet frengjishtja Quebec-ut ...se ata smerren vesh me njeritjetrin leje mo me frankofolesit e tjere smiley

o franceze sa zili te kam smiley

US approves new pesticides linked to mass bee deaths as EU enacts ban

In the wake of a massive US Department of Agriculture report highlighting the continuing large-scale death of honeybees, environmental groups are left wondering why the Environmental Protection Agency has decided to approve a "highly toxic" new pesticide.

 

In late April, the European Union voted to enact a two-year moratorium on the use of neonicotinoid pesticides (sulfoxaflor is considered by many to be a "fourth-generation neonicotinoid") in light of scientific studies that indicate their harm to bees. 

 

Meanwhile, the domesticated bee population in the US has reached a 50-year low. 

Se mjalti eshte edhe gjelle edhe embelsire.

po ti ke filluar te ngaterrosh parrullat tona, keshtu? Kemi thene qe patatja eshte edhe buke edhe gjelle! Xha Kshiri, s'e ke mire kshu... 

Me siguri qe nisesh nga trupi i bukur qe do te derdhesh voten ..per kandidaten smiley

ncuq... nga peisazhi smiley

po pejsazhi pa njerez eshte gje e vdekur smiley

aty me rri smiley

Po si sdoli ndonje kandidat i bukur me , po vetem femrat jua marrin n'kthese smiley

Sot @ the book store, isha duke pare per nja 2 libra, (nje  nder to dhe VQ ) dhe rastesisht me kapi syri kuq e zi. Blood Trust, albanian trust. Vec per kopertinen e mora smiley

Thrill, pershtypjet kur ta mbaroj se lexuari. 

p.s si behet attach nje foto ketu mer njerez te mire?!

 

 

Po VQ-ne e bleve? 

hajde javes tjeter me thane, se do marrim me shume. Ishin shitur ato kopje qe kishin pasur. Patek si vihet foto ketu mo? help me smiley

Pupupu sa leke qe po bo ai Pjeri. Edhe nuk ndihet fare shejtani, e rropi plaken e vet duke i pagu plaka qoftet kurse shoku Pjerin fito miljarda nga libri dhe obligacjonet e pordhes edhe prape kurrnac ka ngel smiley

Foton qe do fusesh ketu do ta fusesh nga kompiuteri jot ne faqe?

po ose nga comp direkt ose nga keto faqet si imageshack, photobucket etc. E ke parasysh ben copy/paste linkun. Por nuk del. Error thote. Shume old fashioned eshte ky blogu! smiley

Ja bejme nje prove. E zeme se e ke futur foton ketu Une perdor google chrome. Kliko siper fotos me mouse ose me gisht nese je me laptop dhe duke e mbajtur foton shtypur rreshkite siper faqes peshku pa uje dhe fute te katrori komentit. Kur ben copy paste linkun bej copy aty ku thote DIRECT qe kur ta shtypi dikush linkun te peshku te shkoje direkt tek fotoja

 

http://i231.photobucket.com/albums/ee238...

 

 

Ic maj plezher smiley

Djaloshi qe ka vene foton ne faqe paska patur nje "aksident" te vogel, ja paska vene emrin fotos arnidaaaaaaaaaa smiley

Shume pak pjesmarres ne mitingun e Rames sot ne Vlore , as edhe nje mije vete .

Me siguri ja ka punu mbas kraheve Shpetim Gjika smiley

Pateko , nomi tek Mumja sonte po me thone , po dal njehere une se e meritoj sonte nje te bome tape smiley

noten

Bo qef ti plak. Une kam vendos te bohem cun i nershem mos ngaterrohem me seksat e mumjes smiley

Pjesmarja dmth ka domethenie ne fushat, eshte si puna e kokrave te misit, bereqet! Berisha ka me shume bereqet, miser, sepse paguan me shume se i ka te gjithe zyrtare dhe shoqerues malli! 

Slideshow e ambjenteve te brendshme te nr. 6 me siper. Me te hik mendja... vetem per 800 mije te thata. 

Faleminderit  . Dhurata e pare me erdhi  nga vajza qe kam ne klase te pare  nje liber te bere prej saj me flete te kapura , me piktura ( sepse vizaton shume bukur )  dhe me fjali perse une jam mami me e mire ne bote smiley per ate dhe motren e saj ( qe sdi akoma te shkruaje)

Gezuar edhe nga une te gjitha nenave festen sot smileysmileysmileysmileysmileysmiley

qenka dita per t'i kerku falje mamit per te gjitha prapesirat vjetore, po s'ma mban se do thote: "Me ke tallesh ti fmi i keq!" However, une e dua shume me ate menyren time.

Gezuar Elba! smiley

"Nëna është ajo që mund ta zërë vendin e kujtdo, por që vendin e saj s’mund ta zërë askush.”

(Nard Ndoka).smiley

.smiley

Njerezit nuk lexojne me pas njefare moshe, mire e tha pjetermustakuqi, "une pas gjimnazit nuk kam lexuar me", me tej ata vetem shkruajne, ndoshta sapo zbulojne qe kane vete nisin e shkruajne, por eshte tragjedi ama, sidomos ne kohet e sotme qe kemi kaq shume nevoje per te komunikuar ne menyre qe njefare rezistence e perbashket te ndertohet ndaj forcave te parase e gjerave te tjera te reifikuara, si koment muzikor keni kete kenge, Nicku e thote shume bukur, me mend dhe me sinqeritet por perhere me shprese sepse Nicku eshte artist: http://www.youtube.com/watch?v=vyX-31dW6_w

Me duket mua apo eshte lene vertet komplet after the hand zhbirilimi dhe cmitizimi i Mimoza Llastices dhe ardhjeve te tjera te reja tek Peshku? smiley

Sj ju duket per nga madhesia...lafsha?

Agresiviteti i Social Networks eshte njelloj si trafiku rrugor ; cdo njeri ne hapesiren e vet e leshon veten si te doje, vetem se ketu eshte cdo gje e shkruarsmiley

So, if attraction is what brings people together, what is it that keeps them  together? Is it hard work and dedication to a relationship or is it something less definable? Does it all really come down to chemistry?
The good news and bad news about chemistry is that people will  never fully understand how it works. Every relationship is an experiment; you never know exactly what you'll get. Some people bring out a side of you that you didn't know you had. Some people remind you that your story isn't over. Some people surprise you. And once in a while, you surprise yourself. And, although all relationships require compromise, sometimes you get more, not less. And sometimes, you can't get more. Sometimes what you had is gone forever. And, although it's painful, you have to find the strength to go on, to keep searching for the love, for that one perfect ingredient. No matter how far or how deep you have to go to find it.

A person's world is only as big as their heart

To love is to suffer. To avoid suffering, one must not love; but then one suffers from not loving. Therefore, to love is to suffer, not to love is to suffer, to suffer is to suffer. To be happy is to love; to be happy then is to suffer, but suffering makes one unhappy; therefore to be unhappy one must love or love to suffer or suffer from too much happiness.

1,1,1 don't know each other

FANTASTIKE finalja e mbrëmshme në basketboll. I madh Olympiacos!

 

Po pra, nga nje dizavantazh i thelle ne 10 minuteshin e pare prej 17 pikesh e permbysen rezultatin. I habitshem ishte njeri nga lojtaret greke me mjeker dhe i quajtur me duket Vasilis. Gjuante ne cdo pozicion si ti vinte dhe vetem shenonte 3 pikesha. 

Urime olimpiakosit.. in other news an australian woman raped in UAE by 3 hotel employees spent 8 monnths in jail for having sex outside her marriage under sharia law ..smiley

http://au.news.yahoo.com/sunday-night/fe...

there's definitely many sides to a story but justice if not raped, was definitely bruised.

 

Ka ca momente ne jete kur mendimet vijne kaq vrullshem e te frymezuara sa do te doje te uleshe para kompjuterit e te nisje te shkruaje nje roman te tere, por ne fund mbetet vecse kubimi i nje momenti, harresa, dhe ato copeza paragrafesh te shtypura kuturu ne mendje, qe treten si lotet ne shi. Nje jete nuk mjafton per te pershkruar jeten.

Faktikisht edhe po te kishe 2 jete sdo e pershkruaje dot jeten se do duhej te pershkruaje te dy jetet keshtuqe zgjidhja e vetme logjike do ishte qe te filloje te shkruaje jeten nga mosha 40 vjec deri ne 80 qe te pershkruaje 40 vjecarin e pare te jetes dhe 40 vjecarin e dyte ta pershkruante dikush tjeter per ty ne menyre qe te dilte koha per te pershkruar nje jete. Si thu Olso? smiley

Nje jete prej shkrimtari e nje jete prej jo shkrimtari ndoshta. Shpeshhere mendimet vershojne ne forme esence ose aq vrullshem sa eshte e pamundur qe t'i fiksosh.

Nuk di pse ka shofere me patente kur s'dine te frenojne apo kontrollojne rrugen kur kane femije perballe  smiley

Zoti eshte i madh !

Dhemb per dhemb e vesh per vesh

Ky i ziu qeka me mental health issues

Ana H,

 

Nëse do të vendosim të krahasojmë disa portrete aktorësh në kinemanë botërore, mendoj se do të ishte mirë, të përfshinim aktorët e një grupmoshe. Sic do të ishte mirë, të shihnim dhe natyrën e roleve të tyre. Sipas meje, Leonardo Dicaprio ka një meritë të padiskutueshme në kinematografi, sepse është vendosur në lëkurën e një galerie të tërë personazhesh. Nëse kujtoj drejt, ka luajtur në mënyrë fenomenale, rolin e një fëmije autist, në një film, ku protagonist ishte Johny Depp (ky ishte i vëllai në mos gaboj). Ky rol është pa dyshim një piketë e rëndësishme në kinema. Roli i fëmijës autist ka qenë një rol, ku janë dashur titrat në fund të filmit që të kuptohej se DiCaprio ishte në të vërtetë një aktor, dhe jo një njeri real i sëmurë me autizëm. Kaq e pabesueshme ishte loja e tij (është kandiduar për Oskar në këtë rol) saqë në fund ndjeje një lloj zhgënjimi. Dukej, sikur regjisori të kishte mashtruar. Ky djalë është një gjeni i imitimit. Por, jo vetëm kaq. DiCaprio ka luajtur një seri rolesh të njerëzve të pakësuar, të reduktuar, të paplotë. Mund të thuhet se përngjan pak me De Niron i cili ka luajtur rolin e njeriut të sëmurë nga paraliza katatonike, që rizgjohet pas shumë kohësh, falë kurave të një mjeku të guximshëm, (Willliams). Një rol po aq mbresëlënës. Pra, nga njëra anë, ke dy aktorë (po e quaj Di Caprion një lloj vazhdimësie të De Niros), ndërkohë, që në anën tjetër, ke Robert Redford me Brad Pitt (duke e quajtur këtë të dytin një vazhdimësi të të parit). Redford, përkundrazi, ka luajtur filma të personazheve të plotë, të plotësuar madje, (të pasur, të mencur), të pjekur, do të guxoja të thoja. Pra, një dyshe: De Niro-Di Caprio/Redford- Pitt. Nëse tipologjia e roleve luan ndonjë rol në këtë diskutim, atëherë, pa dyshim, dyshja e parë meriton të vlerësohet më shumë. 

Shume e sakte. Nuk mund ti krahasosh te dy. Do Ishte absurde nje gje e tille. Redford ka meritat e veta. Eshte aktor I madh. Por dhe Leo eshte brilliant ne menyren e vet. Ka nje sere filmash qe e provuar me kohe lojen e tij brilliante. Pike .  Inception, Shutter Island e plot te tjere!! I like 'em both perfundimisht. 

Vjedh i buke je hajdut,vjedh hekurudhen bahesh deputet,tha

 

BËRLLOK m.1. Mbeturina të copëzuara imët nga kashta e grurit pas shirjes, byk; lëmishte, plehra; fundërri. Bërlloku i lëmit. Bërllok duhani. Bërlloku i fasuleve. Bërlloku i fshesës. Bëri bërllok. Mbledh (fshij) bërllokun. 
2. përd. mb. keq. I papastër, i ndyrë; që nuk vlen, i keq. Njeri bërllok. Mall bërllok mall i dobët, i pavlerë.

VIDEO e Pjerit nuk duhet te ishte hequr. PPU po na behet big brother. smiley Kur hapen tema te tilla, mesojme sesi i shikojne njerezia gjerat dhe si reagojne. Tema te tjera kane qene me te renda. PPU duhet te mesohet me unikalitetin qe ka, qe mund te komentohet direkt per nje gje (merr feedback direkt). Du videon dhe komentet. smiley

Cfar ndodhi me temen e Pjerit? pse e kan heq? Nuk duhej ta kishin bllokuar per asnje arsye smiley

You got to have balls to deal with the reality.smiley Realitetin kush e percakton se eshte? Ja, keta qe kane se c'thone sipas menyres se tyre. Ishte video me dy karaktere pikante, qe nuk duhej pare thjesht ne plan te pare. Fajin, pak nga pak, e kemi dhe ne qe nuk na kuptojne humorin ose kendveshtrimin. Censurim i tille eshte absurd.

Me te veretete absurd!! Nuk e kuptoj pse e ka hequr Blendi te pakten qe e beri vete ate interviste. Mu mu duk si hapi i pare drejt nje rruge te re per peshkun. E lash ok temen heren  fundit, sot tek aktiviteti thuhet qe jan bere edhe rreth 150 komente te tjera, por sme lejohet hyrja, cfar komentesh paskan qene keto qe tema te censurohet?

Ekzakt. Video eshte krijim i PPU-se, dmth ka te drejta autori. Nuk e kuptoj kete trembjen. Atyre qe nuk ju pelqen, thone mendimin e tyre, nese kalojne cakun, fshihen komentet. Atyre qe nuk ju pelqen eshte sod off, po jo censurim te tille, per te tjeret qe duan ta diskutojne. Jane media gjigande qe perballen me kete gje, qeka tremb peshku. totally wierd. Pjer-in ketu e kane qe te beje disclaimer se cfare mendon.

Blendi ka bere shume mire qe e ka hequr.Te reflektosh kur shikon se padashje behesh pjese dhe yshtes i nje farse, eshte veprim i mire. Dikush erdhi e tha kush jeni ju qe moralizoni e na frenoni e na censuroni.Dikush tejeter tha qe Pjeri e kerkon vete me ngulm kete gje dhe kete rol. Per nje moment, mbreme, po mendoja se Pjeri eshte ai qe qendron ne skene dhe ne, peshqit jemi ne plate, qeshim, duartrokasim.Pastaj e permbysa paradigmen: peshqit aktore jane ngjitur ne skene, hedhin e presin me shkelje syri, kurse ai, personanzhi ,protagonisti, heroi, regjizori, eshte ulur ne plate dhe e shikon gjithe skizofrenine dhe qesh e gajaset me trupen e komedise.

Ne te dyja rastet , ka dicka bizarre. Basta!

seriozisht tani. kjo eshte pjese e procesit krijues dhe cfare nxjerr ne treg. ti e shpjegon shume mire se cfare ndodhi. admin e ka ne dore te vendose se cfare prek etiken. video ne vetvete nuk prekte etiken. nese do perdornim analogji krahasimore, video ishte ku e ku me mire e me lart e me unike, sesa shplarja e trurit me tema koti, te cilat i sjell prape admini. blogu i ka instrumentat ku mund te beje balancen, pa jo ta heq te drejten te tjereve qe e shikojne ate cfare mund te dale me figure. ne rastin konkret nuk ka deontologji. ke personazhe publike qe abuzojne ne menyren me te tmerrshme dhe sillen pa teklif fare ketu. Blendi, artistikisht apo qellimisht e vendosi intervisten ne nje platforme te caktuar. ku ishte ofendim ketu nga flamuret injorante dhe histeria kolektive? tjetra botoi fjale per fjale pedofiline e nje pedofili. PPU e botoi, e solli ketu si fenomen.

 

Gaia, rasti qe po diskutojme nuk ka asnje analogji me rastet qe sjell si kunderargument.Eshte fare e thjeshte. Ne te gjithe kemi bere nje dore gallate me VQ dhe autorin.Disa peshq qe mund te jene miqte dhe dashamiresit e Z.Pjerin, e kane promovuar deri ne ekstrem, VQ si Bibla e ndryshimit te botes dhe ekonomise etj. etj. Nuk i paragjykoj qellimet e mira te tyre dhe tek e fundit eshte puna e tyre. Por kjo mori permasa te medha dhe, please, ti nuk shikon asnje reng ketu? Menyra me  e mire per te diskredituar nje dicka apo nje ide eshte ta cosh ate deri ne absurd.

Megjithate, ashtu sikunder dikush vjen dhe thote:kush jeni ju, edhe te tjeret mund ti pyesin:more po kush jeni ju qe na ndaloni ne te mos jemi dakort? Gjithsesi, le ta kem une gabim perceptimin e farses dhe ndjese per nderhyrjen, drejtuar ty ne radhe te pare, meqe po shkembejme direkt mendime dhe te tjereve qe kete e quajne moralizim dyleksh. 

nese eshte hequr sepse eshte bere promovim komercial i VQ eshte tjeter gje. Une nuk e shikoj si gallate. Kemi nje karakter/personazh te cilin e lexoj, me thene te drejten, me me shume qejf, se do lexoja budalllalliqe te tjera fleterrufe/agjitrops pa fund. Pse nuk e di sesi eshte para videoja, behem skeptike. Sa ishin permasat, kete e thua ti, nuk e them dot une. Nuk ka farse, ka nje platforme per te njohur dhe pare. Ishte video ne nivel per t'u share: jo fare. Eshte nje debat cudites qe e kam bere me pare sesa kushton nje minute kosto ne televizione shqiptare, me shplarjen e trurit. me kane thene, ne nuk e kemi pare asnjehere ne kete kendveshtrim. Mbushet eteri me miliona minuta boshe, pse sjell blendi dicka qe eshte e ketij blogu, duhet me be samaritanin tani?   

Ok, ok.Ke gjithe te drejten e Zotit te jesh ne te drejten tende. Nuk eshte krim te mos jesh ne nje mendje.

 ore spiritus, po pse ore, edhe per "ja-hoqem/s'ja-hoqem Pjerit" do jem dakort me ty une?   smiley

Sikur te gjithe te ishim dakort per gjithcka, ky blog tani do ishte ne harrese.dhe ne s'ka konflikt, e gjeni , sepse dritherima e tij do te na shpjere perpara smiley

po pra po, ne jemi mbledhur ketu te biem dakort qe te mos biem dakort, do thosh lul kodra duke cituar...  nuk po e them jo smiley

...problemi jone, si rrace (e poshter) qe jemi...eshte qe nuk i njofim limitet...
ska asgje te keqe te besh shaka, te thuash ndonje gje tendencioze, te ekzagjerosh, te thuash naj gjo me te futme, te gricesh, te qortosh, te akuzosh, te kritikosh, te japesh mendime.....etc etc etc....ska asgje te keqe....sepse jemi ketu per te "nderruar/shkembyer"...
por kur njerzit nuk njofin limitin midis gallates dhe te qenurit "te keqinj" ...eshte abuzim total...

sigurisht qe kur je i vdetedijshem dhe kerkon "te behesh publik" qe njerzit "te flasin per ty" si rasti ne fjale, ska diskutim qe ka demtime kolaterale....normalisht kjo eshte marre parasysh perpara (nga vete personazhi)
....por cfare nuk matet dot dhe ngelet e paparashikushme eshte rendesia e demtimit....

Ne fakt vetem 2-3 kokrra i kaluan limitet...pjesa tjeter ishin per qef dhe per kenaqesi....

 

Nuk ka kellqe njeri te talle Pjerinin Spiritus. Jo per gje, por Pjerini e ben vete shume mire dallimin mes atij si personazh dhe Pjerinit si krijues i personazhit. Ne shqip ka konotacion negativ fjala lolo, se helbete ne jemi qenie (cilesorin verja vete) qe cmojme nivelet nga mbreti e siper, por provoje ta shikosh nen ate drite dhe mbase nderrojne edhe rolet mes tallesit dhe te tallurit.  

meqe "lolo" shekspirian ka ngarkesen qe thua ne viset e lavdishme te Lanes dhe Bregasit, mund fare mire te mbetemi te Shvejku. Do duhen edhe nja 200 kongrese te tjera per t'iu avitur me 1 mm pyetjes baze te filozofise: ishin "ata" apo ishte Shvejku "noterik"?

Pastaj Pjeri (per mua) eshte dukuri, qasje, risi, dhe pa frike, nder prozat me cilesore qe ky mexhlis ka pare dhe do shohe ndonjehere.

Kam nje frike se keto turravrapet e "mbrojtjes" prej cuni te mehalles, jane ne thelb nje perpjekje subtile per protagonizem dhe hero pozitiv te kaprealizmit.

Shprehja e meshires dhe e empatise eshte nje nga gjestet me te incentivuara ne shoqerine bashkekohore. 

Mos mer car po thoni ka sjell Pjeri video e ja kane heq pa e pa une.

O Firaun! O Kaktus! O te gjithe ju shoqnia e keqe e PPU si nuk me lajmeroi njeri mu qe u bofshi lomsh!

Une them te bojme nje peticion qe te kthehet video dhe komentet.

Lizander please , kane bere mire qe e hoqen vidion. Edhe njeher treguam se sa shpejt shkrihemi per opinione dhe sa pak  e perdorim trurin per mendime.

Nuk e di fare Elba per cfare behet fjale. Ama di qe Pjeri di shume mire ta c'tensionoje atmosferen ketu ne PPU dhe tani qe eshte hap fushata them se shume ketu kane nevoje per t'i marre gjerat me lehtshem.

Po perderisa ti thua qe ishte e pavlere, po te besoj "a priori".

Behet fjale per njeriun e ndershem dhe dhe te zgjuar qe s'e ka problem injorancen e komenteve te audiences dhe "rrezikon" t'i drejtoje ne rrugen e humbur pavarsisht luhatjeve baticave apo zbaticave te audiences me komplekse.

Kur punon me shqiptaret  , duhet t'a kesh lekuren e buallit, thote Noli , qe edhe kur te te bien , te jesh i mbrojt   7 pash

Mua mu duk se Blendi pergjate intervistes, krahas pyetjeve, kishte nje tendence fyese ndaj Pjerit. Megjithate bashkohem me Lizandrin kur thote qe ppu-ja ka nevoje per nje 'komardare" tani ne prag zgjedhjesh e Pjeri e kupton fare mire kete gje. Te pakten nga intervista ashtu me rezulton.

Intervista ishte si ne TV, transmetohet, pastaj mbaron. Ndaj e hoqa. U kerkoj ndjese atyre qe jane prekur/fyer nga intervista. E kisha marre me mend se do shihej keshtu nga shume, por prej kembenguljes se Pjerit vendosa ta marr une persiper kete kosto. Kush e pa e pa, ritransmetim nuk do te kete. 

Blendi ti e hoqe per hall tatin apo te Pjerit ?

S'e mendova si hall. Atij iu plotesua deshira qe kishte. Ata qe kane qejf te tallen u tallen, kritiket paten rastin te kritikojne. Te gjithe te lumtur! (?)

Aha ok . Ne fakt e mendova me shume si i nje ''lehtesi'' tenden ate videon si nje rreshqitje,  dhe nje profesionist nuk duhet te rreshqiste aq rende . Mire qe u mbyll me kaq e mend per here te tjera smiley

Blend, nuk jam dakort me heqjen, megjithate eshte vendim i yt, sic ishte vendim per ta bere si krijim. ju vete si admin lejoni tema te tjera, qe nuk i fshini, edhe nga komentet e bera. eshte e paprecedente kjo, nuk keni asnje teme tjeter qe e keni fshire si keshtu. nuk ka asnje hall apo ngelje qejfi. keshtu ja hiqni lezetin blogut. veteshplarja behet pa e pas ne dore ju si admin.

Gaia nuk te duket se po i largohesh objektivit te vertete dhe po merresh me kendveshtrim personal

Elba kush eshte objektivi dhe cila eshte personalja? sorry. ne u morem me 400 komente me cfare duhet te bente shoqja jote arabe? right? pse nuk po duhet me thene ca mendojme per Pjerin dhe viziten e tij ne shqiperi dhe librin e tij? that's my point.

Oj shpirt , me beso qe po te kishe qene dje do te kishe te njejtin mendim si une , sidomos po te lexoje komentet e disa  bukurosheve .   Une do t'i lutesha Blendit te ta niste ne privat ta shihje meqenese je aktive dhe e respektuar ketu

ma le ta gjykoj une, jo ne vete te trete. smiley kam pershtypjen se jane thene gjera me te renda ketu. Ne jemi ne intervale te ndryshme fizike kohore. tani eshte bere qe dikush ben gjykatesin e njeri arbitrin. kjo nuk behet me censure, behet me cfare thone komentuesit. Dhe personazhi kryesor, nuk di si te shprehet. Pjeri ne vete te pare. E moren persiper ta bejne personazh, sic u be personazh arabja.

araben nuk arriten ta njohin ama smiley

me figure vizive plan te pare, te dyte, apo background ndoshta jo, por ishte njesoj prezente edhe me prononcim direkt pas takimit qe bere. morem edhe falenderime per feedback. nejse, kjo eshte ceshtje forme pastaj. do shkruajme poezi apo proze.

Ndoshta nuk ishte peshku gati per intervisten Gaia. Nuk me pelqen ajo dinamika ku ne te gjithe merremi me nje njeri, qe eshte njeri prej nesh per me teper. Nejse, iku. smiley

 

Nope, nuk mund te gjykosh kur eshte gati platforma. Pjeri mund te shprehej per kete. Ju e hodhet gurin, nuk mund te fshihni doren. Ishte perpjekje e pare ketu qe nuk duhet te perfundonte keshtu, them une me mendimin tim te thjeshte.

Kaqe gje nuk kuptoni se, ne kushtet e anonimatit (dhe per me teper ne gjendjen qe eshte Peshku), ne momentin qe personi shkel anonimatin dhe tregon identitetin eshte i shvleftesuar si bashkebisedues si superior moralisht ndaj atyre qe fshihen pas ferres. Lere pastaj kur te tregon bemat e tij dhe perkatesine e çeshtjes, te gjitha i kthehen kunderprodhuese, vetem demton çeshtjen qe i sherben. Te fshehurit pas ferres do te tallen, biles te legjitimuar plotesisht, edhe natyrshem. 

...nuk eshte magnifique....kur njerzit flasin akoma dhe gjithmone nderkohe qe ska me gje per te thene mbi ceshtjen....
ta lumsha marketingun qe ke krijuar mbi veten o Pjer smiley  je i pranishem edhe duke mos qene smiley 
qellimi u arrit, libri do shitet...jo per permbajtjen, por prej personazhit....bravo

shkelqen kur eshte, vezullin kur s'eshte. biles keshtu i hequr eshte edhe me prezent. duke gerryer bojen mbi germat e emrit, censuroret harruan qe ne fakt po e skalisnin. 

As bota s'ishte gati per JC smiley

JC VD ? smiley

Topi eshte i imi dhe penalltine e gjuaj vete. S'jemi n'TaVe!

Une kam, kisha nje pyetje-  psh ma merr mendja kameran e kishe vene ne tripod qe mos kishte dredhje te dores gjate filmimit, deri ketu mire. Nuk pashe dredhje, por here pas here kur ai fliste ti e hiqje nga fokusi? Nja 2 here I bere dhe zoom in te kembet. Mos permend jeshillikun dhe kohen me diell gjate intervistes. Pse e levizje kameran eshte pyetja? Tjeter do thoja, nese I intervistuari e ka pare si video dhe ka qene dakord, i eshte dukur normal, ok per ta share ketu me ne, dhe ska ndonje gje aq alarmante per tu hequr fare. Nese ai kete e deshironte, ti je ne rregull. So it's not your fault http://youtu.be/GtkST5-ZFHw. Keto gjera Jane 'normale' per kete blog. Have a nice day! 

i eshte dukur normal, ok per ta share ketu me ne, dhe ska ndonje gje aq alarmante per tu hequr fare.

Mimoza shpjego qe ajo fjala "share"[ = ndare] aty eshte anglisht (dmth qe Pjeri ka qene dakort per ta ndare videon dhe me ne) dhe jo shqip, se ka kuptim tjeter ne shqip... dhe Blendi me sa duket per kete arsye e ka hequr videon.

Per mua video solli nje lidhje te emrit me fytyren. Dicka pozitive pasi doli pak a shume ajo qe mendoja une imazhi qe une kisha krijuar duke lexuar komentet "nje personazh babaxhan i cili shqetesohet sinqerisht per shqiperine".

Video nga aspekti i filmimit linte per te deshiruar ne kuptimin qe dukej amatorialiteti i saj, zoomi here pas here pa lidhje tek duart apo tek kembet sic thote Mimoza me lart. Mendoj se Blendi e ka bere kete per ti dhene me shume gjalleri videos po nuk ja ka arritur qellimit, ndoshta ndonje mik kameraman i Blendit heres tjeter mund t'ia arrije me mire. Dukej qe intervista ishte e improvizuar, kjo jo per te thene qe nuk shikohej por dukej qe ishte nje moment intim (ne kuptimin bisede miqesore personale) ku hyrja e elementit te jashtem kamera prishi ate ekuilibrin e bisedes, dukej qe kishte nje cike siklet gjate intervistes.

Blendi jam i mendimit qe nje interviste 10 minuteshe Pjeri e meriton. Mund ta beni serish dhe peshku do e shikoje me endje thjesht pergatiteni me mire. Pyetjet te jene menduar me pare, ambienti te zgjidhet ndoshta me me kujdes (5 minuta tek kodrat e liqenit, me njerezit ne sfond qe shetisin, 5 minuta nga nje lokal ku jepet tirana ne sfond ndoshta nga kulla e vodafonit ose dajti). Sikur edhe reklame per VQ. Pjeri e meriton.

Share= ndare me ne. Me fal! 

Ke bere shume mire Blendi.

Po ky qenka me probleme mendore mi smiley

Deri diku edhe rafmetliu, qe njihej si militant i PD-se.

Une u futa mbreme tek tema e Pjerit, shkrova nje koment te gjate, shtypa butonin "dergo komentin" kur shikoj nje mesazh qe thoshte "Anadhim Pjerloje, komenti te iku per lesht e kuaziberberit" smiley

Blendi, si ta kthesh si ta lesh te hequr, ajo teme nuk ndryshon Pjersagen ne Peshk, e cila nuk filloi e as u zhvillua prej teje. Rebusi harroi qe ishte mania per protagonizem e Pjerit ajo qe shkroi librin dhe beri intervisten, jo komentet tallese te Peshkut; ato qene thjesht reagimi.

Blemd: heqja WRONG!

gjenerali i asfasalise ne 97-n, imami,sot minister i fazllicit,bisedon anglisht me ministrin shqiptar te maqedonise.ndersa shqiptari i maqedonise(ish luftetar i uck-se) i pergjigjet shqip!

as mimoza llastica nuk do ta kishte bere nje afrikanizem te tille

 

 

e ka bo me qellim; biseda do ket qen shum e veshtire dhe ka dash kohe me u menu per t'i dhon pergjigje. kshu qe ka pas i perkthys shqip anglisht. kur ka fol ai tjetri, ka bo sikur s'kupto, dhe perkhtyesi ia ka perkthy anglisht. gjat ksaj kohe ka menu pergjigjen. pun te thella shum. i gjo s'kuptoj, si nuk hapet ajo dyshemeja e zyres edhe t'i perlaje me gjithe anglishten e isenshellave. po s'hapet jo, tok e fort shume anej - zaten pranej thoshim shkemb graniti ne.

 

te degjoje fjalimin anglisht...te dukej vetja sikur s'dije anglisht fare.

do kete qene versioni i kursit Essential English 24 (New Generation)

mendoj se si njohes i mire i gjuhes angleze qe eshte, gjate bisedes e ka kuptuar se shqipja nuk eshte aq e pasur per te mbeshtetur dinamiken ligjore te bashkbisedimit.... Vidjon  (jo ate te PTH) e kishe te BW dhe Shqiptarja...

 

Para ca ditesh njera ne nje debat televiziv tha 'e bere me perpezsmiley

jo mer jo... domethon iu del anglishtja nga barku, si gjuha nones... kur vriten thone "ouch" dhe kur nxefen shum thone "damn". 

Ps: Aj eint givin ëp mëgaans!!!!

kur nxefen shum thone "damn"

Emo, ti me duket je komplet out. Perdorin fjalen e bukur fak. smiley

imagjino nje bisede ministrit te mbrojtjes se greqise me ate qipros e te kishte folur greku anglisht e qiprioti greqisht. 

nuk do kishte arritur te mbaronte fjaline se do kishin zhdukur nga faqja e dheut.

ndersa ky merhumi yne mburret se kujton se ben pershtypje te mire te multi-kulti integrimso-rishikues

#Albananistan

Blendo, 

Mund edhe ta pranosh kritiken... smiley 

Une e pranova kritiken. E hoqa videon. Kerkova ndjese. 

po ca ndjese mo Blendo dhe ti tani? Pjeri ka pas nji video te marre nga Vizion + me duket, ktu e 1 vit me pare. Nuk e bere ti objekt debati me kte video Pjerin. Pjeri ka qene objekt dhe subjekt analizash me kohe. Mos degjo kta qe ja fusin kot me moralizma pa vend

 

The most unpredictable outrageous horrible approach I have ever seen , does exist in this blog , you people need to change this approach . When you are fair , you are a joke , when you are smart , you are an ass, when you are an ass you are  funny , and you are yourself you are bad , and when you are bad you are hatefully the most worst person in the planet , but not in PPU. what the hell ??

if you expect the world to be fair to you because you're fair to it, you're just fooling yourself! 
It's like expecting a lion not to eat you because you didn't eat the lion at first place

(lexu diku)

WWJD

Yes , but if you do fool people  here where I work , you will end up in jail smiley 

Varet se me cfare fools ke te besh smiley.

Ketu kaloni nje pjese kohe dhe ate dreq kohe qe e kaloni , e kaloni copa copa duke ja nxjerr syte njeri tjetrit , e thene ndryshe Albanian Satisfaction

E kthejme "dhimbjen" ne force eh ? lejohet !!  smiley

Heqja e videos do te kishte kuptim vetem nese eshte bere me kerkesen e te filmuarit, ne te kundert, "ve dhe pastaj hiq se m'u nderrua mendja" eshte veprim kalamajsh. Apo kemi te bejme me te ashtuquajturen fatkeqesi, ku objektivisht nuk jane mundur te parashikohen perfundimet jo te mira te postimit te djeshem. lol, si tha ai: "T'i bi apo mos t'i bi, kjo eshte ceshtja". Pse mos t'i biesh, kur eshte e drejta e cdokujt te dale sikur njehere jashte radhe se s'u bo qameti. smiley Tek e fundit, ku ka me mire se pacensura per te bere moral, jemi te lire ta bejme (moralin) s'i te na e doje e bardha fantazi.

I duhet kerkuar ndjese Pjerit dy here, nje here per menyren e turpshme se si u zhvillua intervista, dhe nje here tjeter per kte censure arbitrare pa lejen e tij.

E vetmja zgjidhje per te gjitha palet do ishte nje interviste e dyte, ksaj here me serioze dhe e transmetuar ne TV. smiley

Desident ngeli Pjeri gjithe jeten! Nejse, dikur te rrasnin mrena, sot vec te censurojne.

smiley Dhe sot, ashtu si dje, eshte "populli" me sfurqe qe kerkon vendime te tilla censuruese.

Si tha Sander Prosi i shkrete: Eh sa gjera jene bere ne emrin tend o popull!

Ndersa dikush tjeter tha "po lereni popullin se eshte ne kokerr te gjumit tani"

Vetem ate pune s'e ben populli. Tani njehere qe jemi perhapur gjithandej, probabiliteti qe mos kete nje shqipi zgjuar ne cdo moment eshte zero absolute. Pastaj ky popull revolten e kane gjak. Ja si u revoltuan dje, tym i nxorren peshkut. Per pak e ferguan.

Se tha Sandri, por Vath Koreshi, skenaristi. Sandri ka thënë një gjë edhe më të madhe akoma. U kthye nga Franca, pas një shërbimi, dhe i thotë Fadil Kujofsës-sekretari i org.bazë, "Unë jam armik". Fadili nga frika se nuk e mbante dot për vete, i thotë Reshat Arbanës-në atë kohë anëtari Pleniumit të PPSH Rrethit....historia është e gjatë. Kur të jem i ngeshëm, do ta shkruaj, se përbën një nga gjërat më të bukuira të ndodhur në atë kohë.

Ja pra qe heqja e Pjervideos solli me shume Pjerdebat. Pjeri eshte tashme peshklegjende, askush s'mund ta ktheje me mbrapsh Pjerfenomenin, pervec vete Pjerit, e ai nuk e njeh indjetron si marsh.

I vetmi i indjetronuar ne kte mes eshte ai qe hoqi videon. Pjerri njeh vetem nje drejtim PERPARA PERPARA PERPARA!!!!

Pjeri me PD-ne?! smiley

emrat e të cilëve të rrethuar me të kuqe nga ish- Presidenti dhe ish- kreu i SHISH (shenjë e bashkëpunimit me Sigurimin e Shtetit) i kam në arkivin privat që prej viteve 1995-1996. Ata sot nuk janë më të majtë dhe as rebelë, – janë të “djathtë”, madje shumë të djathtë, përherë në pushtet, përherë pro qeverisë, përherë kritikë të ashpër të atyre që kritikojnë shefat e tyre të radhës, madje edhe kandidatë të përhershëm për poste më të lartë publike e politike deri në kreun e shtetit!

Kemi c'kemi, Sigurimi e ka patur nje te mire: dinte ke te zgjidhte. Pikerisht kameleonet e zgjuar e te zellshem qe shisnin dhe nenen e tyre.

Dinakeria s'njeh profesion.

Ne fakt ka pasur edhe nga ata qe kane punuar me ndershmeri dhe jane gjendur te vrare ne Toronto "aksident" me makine , e kam nje lidhje krushqie ne kete ngjarje ku pas 40 vjetesh i biri gjen varrin e te jatit dhe spitalin ku vdiq . Ne letren e fundit qe i coi familjes theksonte se nuk i kishte punet mire .......Ka pas te mire e te keqinj si ne cdo kohe smiley

Punuar me ndershmeri ku?

Edhe ky te njejten gje po ben. Ka mesuar nga shefat qerratai. Kujdes Bomi tha, se mos kesh henger a dhene ndonje qofte te prishur.

I mbrojtur nga e drejta për informim si dhe e drejta e Pjerit për ta përhapur intervistën e tij si dhe duke nderuar të drejtën e autorit kërkoj mbështjen e të gjithë peshqve që pajtohen me kët mendim të shkruajnë çdoher që të kenë rast pas kësaj thirrje:

"Blendo rishfaqe videon me Pjerin!"  

Nje grup njerezish jane pare duke protestuar perpara studios te emisionit te Blendit me parrullat "Hape videon e Pjerit ose largohu!"

Po ku te veje Blendi i shkrete, akoma s'ka filluar sezoni i plazhit smiley

Neser do thone "Hap Vidjon, Cliro Pjerin, Liro Peshkun!"

Sot eshte dite e madhe smileysmileysmileyray:

pa he....

cun apo goce smiley

Ah s'jam nis akoma smiley  eshte heret yllo , eshte ora 5 e mengjesit , po behem gati avash avash smiley

ashtu...ashtu....punet e mira avash avash bohen por dhe pak nxemje duhet smiley 

Do t'a kem parasysh smileysmiley

OK smiley

American Idol finale tonite! Kete season se kam ndjek ( pas kaq kohesh, vitesh ne row, cuz of Nicki Minaj lol ) po prape smund ta humbja finalen! Shume emocionues eshte gjithmone ky moment!  Way to go Candice Glover! Well done, great voice! 

OMG!

te shkon me shume Oh my Gosh! smiley

po ashtu e thashe*

*me mend 

Vec tonite, cuz nuk e perserisin kete season!

And then Llastica was like, omg, the show was like so cool, cuz like, she rocked.

Bredhi, qite lepiresen rezerve qe mban ne xhepin e majte te xhaketes, pastroje nga therimet dhe duhanin e shkundur te cigareve dhe jepja cupes smiley

sugar ain't good for her teeth

termet smiley

ore me verte ra termet? se mu duk sikur ndjeva nji lekundje te lehte po nuk pashe reagim perreth meje kshuqe nuk i kushtova rendesi

po ra , epiqendra ishte ne Quebec , me levizi karrigia majtas djathtas , ngriva nga frika , kat 15 ne pune bir o bir

26 un po kur ke shume pune neper dur, edhe bomba me ron, nuk e ndjen

termetin e urrej , dmth e kam frike smiley

C'e deshe o fin , kaq desha une u shkriva tu i pa

beautiful

Inisin e kemi njeriun tone dhe vertet eshte e mahnitshme. I urojme suskese shpirtit te vogel.

E paskeni krenarine e fisit. smiley Eshte vertet shume e rralle te gjesh tek nje njeri edhe potencen vokale edhe aftesine per te qendruar ne skene, e sidomos kur je femije e nuk ke pervoje . Une me pare nuk i kushtoja vemendje Gjeniut, tani e shoh vetem prej Inisit. smiley

Ka goxha ze. S'me pelqen fare qe: 1. kendon kenge per te rritur 2. Sforcohet me zor per te "trashur" zerin qe t'i afrohet interpretimit te Aguilera-s.

Gjembo po te gjithe kenge per te rritur kendojne aty.

Mire.

Nuk po marrim vesh ca dreq kohe eshte bere, nje dite ngrohte nje dite ftohte..Po na fut ne dhe kjo gjendje, kolle, hunde, teshtima, lote nga syte...smiley

 

Kryeministri Sali Berisha priti në një takim krerët e Bashkësive Islame në Ballkan, të cilët do marrin pjesë në konferencën e tyre të gjashtë, që nis në Tiranë.

Në një njoftim për shtyp të kryeministrisë, thuhet se Berisha është shprehur se edhe Ballkani mund të jepet si shembull në botë për bashkëekzistencën paqësore të besimeve fetare.

Mehmet Gormes, kryetar i Komunitetit Mysliman të Turqisë, e falënderoi Berishën për mbështetjen që i ka dhënë këtij komuniteti në Shqipëri dhe tha se “mezi presim lëvizjen e kamionëve në sheshin e ndërtimit të xhamisë së madhe të Tiranës, të cilën e mbështesim fort”.

Gormez thotë se ata kanë falur namazin një ditë më parë në Shkodër, ku pranë xhamisë është edhe kisha. “Europa ka 300 vjet që nuk e mëson dot këtë leksion që jep Shqipëria për harmoninë fetare,” tha ai.

Por Gormez, në prag të fushatës elektorale, është përfshirë në të, duke thënë se ata luten për suksesin e Berishës.

“Kryeministri Berisha është me fat që një muaj para zgjedhjeve takon kaq krerë fetare që luten për shëndetin dhe suksesin e tij,” citohet Gormez nga kryeministria./ep

Kalofshi nje fundjave te bukur !

Lexojeni se eshte per baa-ne edhe per maa-ne. smiley

Po shkoj në shtrat....

Gruaja dhe burri ishin duke parë televizor kur ajo thotë :Jam e lodhur , është vonë , mendoj të shkoj në shtrat .
Shkon në kuzhinë dhe filloi të pregatisë paninet për të nesërmen . Sistemoi tasat për mëngjesin , nxori mishin nga ngrirja për drekën e nesërme , kontrolloi qesen e drithrave , mbushi enën e sheqerit , vendosi lugët dhe gotat në tavolinë për mëngjesin e nesërm ....
Më pas hapi rrobat e lagura në tharëse , dhe vuri ndërresat e palara në lavatriçe , hekurosi një këmishë , qepi një komçë ,rregulloi lodrat që fëmijët kishin lënë mbi tavolinë ,vuri telefonin në karikim ,vuri zilen për të nesërmen ,lau enët e mbrëmjes .
Ndërsa po shkonte te drejt dhomës së gjumit , ndaloi afër tavolinës së shkrimit , për të firmosur një provim ,numëron lekët që i duheshin për të nesërmen ,merr një bllok poshtë karriges dhe shënon aty tre gjërat më të rëndësishme për të bërë . I shkruan mikes së saj një kartolinë , dhe e vë tek gjërat e saj .
Shkon në banjë , lan fytyrën , dhëmbët , lyhet me kremin anti rrudhë , lan duart , kontrollon thonjtë dhe vë në vendin e vet peshqirin .
Mendova se ishe në gjumë - i thotë i shoqi .
Po shkoj - i përgjigjet ajo .
Hedh pak ujë në tasin e qenit , nxjerr jashtë macen , mbyll portën dhe ndez dritën jashtë .
Hedh një sy në dhomën e fëmijëve , ngre një bluzë të hedhur përtokë , heq çorapet dhe i hedh në kosh ,dhe bisedon me njërin nga fëmijët që akoma është zgjuar .
Më në fund në dhomën e saj .
Nxjerr nga dollapi rrobat dhe sandalet për të nesërmen , vesh rrobat e gjumit ,kontrollon edhe njëherë zilen e mëngjesit dhe më në fund në shtrat .
Në të njëjtin moment burri fik televizorin dhe thotë : Gati për gjumë !
Shkon në banjë , urinon , dhe duke parë veten e tij në pasqyrë thotë : Dreqin , kush rruhet nesër ....dhe pa asnjë mendim tjetër shkon të flerë .
 

paska qene baa i keq ky, sja dika vleren rruajtjes, shkon ne shtart i pa rruar...smiley

Se u kujtova, c'ishte ai monument pavaresie klaustrofobik, mo? Le i mbyllur si dy kanate porte, po nuk e mora vesh se ku ishte mesazhi i pavaresise me ate shqiponje te mbyllur si ne kafaz. 

Ana, kshu është moda. Mesazhi është hermetik qëllimisht që populli të gërmojë si Tarja e të vrasi mëndjen ç'ka dash të thotë skulptori. 

Kuptimi i portes mund te jete, po s'ju pelqeu ja ku e keni deren. Bashkohuni me ata peshqit pa uje. smiley

Ti po na tregon deren, tani sa u kthym... Baah, i doni te gjithe si vetja, tradhetare! smiley neser po i bej nje foto e po ta dergoj te cmallesh me deren e mbyllur smiley

Gjithmone mesazheri shkrete i ka paguar harxhet. Nuk thua shyqyr qe eshte dera si alternative. Ja c'na gjeti ne qe tradhetuam. Nuk e di jam tradhetar tipik apo jo, po mbas tre javesh atje te vjen deshira per tek dera. Ty sa jave tu bene?smiley

Je njecik me vonese, te tjeret i kane bere foto me action brenda aty. Zor se ia kalon dot.smiley

fiks 15 dite, paskam dhe 1 jave kohe per te fillu nga ankesat e per te bere valixhet gati. smiley 

Ti hyn tek tradhetaret e zgjuar, e ben aty afer tradhetine, pa shume harxhe. Ne te tjeret cajme oqeanet. smiley

Ju hyni tek tradhetaret trima. Ne ikim per ca kohe, e kthehemi prape, bota e madhe na frikeson. smiley

 

Rrofsh qe perdor delikatese. Po dhe trim i madh pa qene njecik budalla nuk behesh jo. Hajt mo, nje nga ato 200 jetet qe kemi po e kalojme keshtu. smiley

Bota e re dhe e madhe do jetë më afër jush me liberalizimin e vizave smiley 

Helena Mihailova, c'beni ju ne kete humbetire?

kujdes nga ne kur te liberalizohen vizat, se do ju zeme deren e do ju mbarojme veren! smiley

Për miqtë ruhet vera më e mirë! Liberalizimi s'na tremb! smiley

po moj po, e keni te sigurt qe s'na e hap njeri ate dere, se gati te shoh qe po ma qan veren. S'kam as gjembin ketu te me vije ne ndihme, ne keto raste smiley

eh mirë, rri të mbush mëndjen tyja lol. për verën s'po flas se gjembi pas dere po pret të dëgjojë bëmat e mia smiley

Iku dhe Bekam nga futbolli smiley

e hongri e hongri te gjalle gruja qe si qesh kurre nuri smiley

mbase i qeshin parate. smiley

Ej Ruzhe perrimen nuk kam pa noj foto happy te grus se Bekamit , si eshte e mundur ?

kushedi si i ka hallet e gjora smiley

Blerta dhe Gersa barazim tek Gjeniu i vogel smiley me hile.

Ueueee Bradi ndiqka Gjeniun e vogel smiley 

Ka lezet , une skam per cfare te protestoj .

smiley  ore un te bej thirrje te protestosh me maske per hatrin tim meqe nuk ke arsye me protestu smiley Ja ku po munohem me korruptu ne un tashti smiley

Ti ske korruptu shoqen tate me te ngushte akoma dashke me me korruptu mu smiley

smiley

imagjinoj Bradin me maske ne parkun rinia ahahah

smiley

Do ti shkonte shume maska vallahe smiley

Shi shi , un shoqnin nuk e vendos ne detyrime te ketij lloji, nuk eshte stili im si shpirt i lire qe jam. Mundohem  me menyren time por pa i kushtezuar, sikurse po te them dhe ty, sidomos meqe pyete ku mund te gjenden maskat. smiley 

mire me qe po kembengul do te te sjell na 200 vete , ca te boj tjeter une per ty .

Asgje me shume , e ke kry detyren me 200 vetat smiley

Keto  gummies kishin emrin Albanese , sot ne Toronto Island smiley  edhe se kam idene se cmdth albanese , po me kujtoi italishten smiley  

Cdmth albanese? Puro shqiptare smiley

pak si veshtire ta besosh sepse s'kemi degjuar ndonje firme me nam boteror ne Shqiperi per gummies , dhe shitesja qe e pyeta haber skishte smiley

Do pyetur pronari, se ai eshte me I interesuar per mallin qe shet sesa shitsja.. smiley

une kam gjetur turshi shqiptare, kamomil, caj, recel etj 

po c'ke me Ny ti o shpirti , Ny me Shqiperine jane tezake smiley.......po ca do t'i ka Ny , vec nan e bab ska 

Natyra eshte e bukur edhe pa ne , eshte njesoj , dhe me kujtoi se keto momente natyrale qe shijon dhe ne anen tjeter te botes jane njesoj , ndersa njerzit po ndryshojne dita dites ....

Toronto Island , nje dite e bukur ne Toronto per barbeque ne natyre 

Kane gjetur formulen origjinale te coca-colas, kurse te ujit nuk kane arritur akoma smiley

Uji eshte I bekuar nga Zoti, te shuan etjen.

"masturbim vampiresh" , sa me shume pijne gjak aq me shume "masturbohen" , si i thoshim ne dikur thjesht , parja e ngre ujin perpjete  dhe kur isha e vogel kaloja anash shatrivanit dhe hapja syte mos shifsha pare poshte ujit  smiley

Sa nga peshqit e kane pikesynim kete behar nje *irje ne park a ne plazh?

Nese eshte mbi 2% e peshqve, Rama me Meten kapen 72+ mandate, sipas nje llogaritje qe beri mbreme Gjergji_N.

Kini meshire per rrotacionin njerez, dhe per Gjergji_N.

Behen keto muhabete naten per turpe politike? smiley

nuk eshte gje e mire e pira ne plazh xhibo. Ne park pastaj, pi sa te duash, nuk te gjen gje

Bredh, mos u tall me Ketlinen bre, ajo kujtoi se behej fjale per alkool dhe e quajti turp, duke ditur qe ketej nga Amerika nuk lejohet alkooli ne parqe dhe plazhe, dmth s'i dilte llogaria se si nga nje veprim kundravajtje te mund te parashikohej fitorja e Rilindjes.

Apo jam felluar kot une moj dhe ti thjesht ke hallin utilitar se mos te hyn bari dhe rera? Pune qi zgjidhet me batanije ose peshqira ajo bre, ose thjesht rri siper.

Porka... Botana!

Facebooku me ofroi fytyren e ketij vampirit Kok*ire... "per nje rilindje te perbashket".

Ti mund te marresh edhe nje hu te madh dhe ta fusesh thelle ne *ythe zoti koke*ima! Rrote *ari!

Mos na ca me *olet ne FB! *egen!

xhakete e bukur.

Ku ka me mire se sa te perfaqesohesh ne parlament nga nje njeri qe di te vishet bukur!

Shume dakort!

WTF smiley

Pres komentin e Emos smiley

Thelle ne malet e Skraparit lindi kllouni i cirkut te vatanit smiley

ne kohe per mode e kombinime s'patem kurre

dhe hallet e kombit po na plakin cdo dite e cdo ore,

por kur fatet e popullit na therresin "behu burre",

te paret hidhemi e behemi therore.

 

per mode e kombinime gjeni te tjere

qe bejne sullaco me kepucet lustrina,

brad pitin e kemi ne zemer, nen kanatjere,

kemi tru, jo tallash si ca, nen xhel e brilantina...

 

Neno moj na mbro Vellane,

gjithandej po na e shajne

gje pa thene nuk i lane,

tani merren me pantallona.

 

Se te do kur nuk te duan, 

te kujton kur te harruan,

ka nxjerre gjoksin kur te qelluan,

prandaj hallall ka  votat tona.

 

LSI me derte shumë

poturet veshur si kllounë

kuadrate edhe vija

t'ju rrojë Like mavrija.

You know you love the klloun poturre smiley

Ne cdo dallge e cdo fortune

balli i tij ndrin me shume,

ne cdo qeveri e vune

me i miri ne cdo pune.

Më i miri që ka Skrapari

deli djalë në mëhallë

fortunës i bëri ballë

si Likja janë të rrallë.

O Iliri vija vija

Ty te ka Shqiperia

O Iliri me kuadrate

Piktorin na tulate

O Ilir me halle shume

Nena Shqiperi te thirri,

ta cosh nuse ne Evrope,

Per Nenen mendon I Biri.

O Ilir bukuria

Ne zemer te ka Partia

O Ilir eleganca

Per ty po qan ballanca

 smiley 

ça bëhet kshu mo lla?! smiley

Emo, beji nje bejte korrektuese te madhit. T'i degjoje njecik me shume femrat. Te pakten ato me shije. Apo ky cirk kete qyrk do. smiley

Gruaja e ka vesh Kshu? smiley

Me duket se e ka veshur kjo balashja qe ka rrjepur chiten. smiley

Kushedi nga eshte gdhire i shkreti. smiley

Epo tani, ashtu ja do puna. smiley

...Tani ose e ka vesh Joni Peci (ndjes paraprakisht smiley )
ose ...ja ka kopju kti posht...

 

besoj e ke per prerjen... smiley

...ose e ka saju piktori smiley 

nese breket ose corapet i ka me topa me ngjyra... e sigurte...

nese breket ose corapet i ka me topa me ngjyra... e sigurte...

 

 

pantallonat vija vija,

o eshte kokemadhi nga LSI-ja

 

p.s qe i pelqen kryemistrija..

eshte nje trung qe na bashkon

shpresat tona na i zgjon

nje parti qe na do 'tane

LSI-se i thrrasim naneee

ilir meta vija vija

edhe blu, edhe mavija

yll e drit te ka partija

te ka shpres ty vegjelia

 

 c'djal qe ka rritur skrapari

  sua trimi, palikari 

do te behet rrotacioni

thel mbi bisht per ty racioni .

*ju plaste zemra atyre qe nuk duan po rotacioni do te behet smiley

 

 

Iliri me fansa shumë

nuri lart e fama lumë

ndrin si ngjala në tigan

LSI shpëton vatanë. 

 

shiko ca me tregoi njeri qe ishte ne konveten e PS. Kati dyte mbush pothuaj me te rinj te LSI, me flamur te gjithe dhe shumeee entusiazte.Ne sfond kenga Xhamadani vija vija.Dhe si e kendonin do thuash ti:

xhamadani vija vijaaa

eshte  Ps-ja, eshte LSI-ja

edhe kenges fort ja moraaaa

Ilir meta, beja forraaaaaaa  smiley

--------------

qe ka qene kjo si atmosfere e besoj sepse shkruante te njeten gje dhe V.Karaj sot ke Mapo

po ja bën fora

i ka ardh ora

me xhamadan me vija

lum si LSI-ja smiley

Keshtu do ta kapesh drejtorine ti pa shkuar ne konvente? Te morri ne qafe dhe ty ai Gjergji me dyshimet e tij. smiley

Zëmëra plasi nga marazi

ca nga zilia e ca nga inati

ca nga ngjalat e ca nga sushi

Ilrin tënë s'e ka kërkushi.

kete kisha parasysh dhe ty qe do ta sillje kete vidio smiley

Sa larg gjuan dhe ti, i forte je smiley

Nuk gjuaj une larg por rrenja e muhabetit eshte shume larg nderkohe qe nje takem ketu merret me xhaketen e Kocos dhe barkun e Ilirit.Kocua nuk eshte ne liste thjesht "se eshte i majte apo ka sherbyer permes Shekullit per te majten" por rrenjet jane larg, andej prej nga ka ardhe fermani.Si thoshin ne Shtepine e Bardhe per sundimtarin x ne Ameriken latine, "ai eshte  nje qen bir qeni, por eshte i yni dhe do ta gelltisim".Pastaj kur u be i pagelltitshem dhe i panevojshem, e flaken dhe vazhdoi historia. I ka kaq radare miku i madh dhe Zoti i tokes te kuptoje se cfare do populli.Dhe cfare do populli ben shoqnia.Kocua eshte ne kete ekuacion si simbol i ketij konspiracioni smiley

C'lidhje kam une me Kocon?!

konteksti muhabetit , jo ti, 

kombinimit ja boj hallall, po ate rripin e mesit qe mundohet te balancoje madhesine e barkut, asaj nuk po i jap dot dum. smiley

ai rripi eshte per te krijuar efektin michelin...  ato palat, apo rrathet dmth..

po qe ka ngjashmeri te papare. ky eshte versioni nudo. smiley

Si jep dum dot se kush e ka vesh ashtu si ka thene qe rripi nuk kalohet siper barkut ashtu. Big turn off . Low rise cut eshte pergjigja smiley. Si cufo duket . 

cufos ti marri pleshtat, po si dulja eshte: ku kum pa, ku kum pa.

Low rise cut eshte pergjigja

smileysmiley

ti ndoshta e pelqen kete pergjigjen, mua jo! smiley

Mbase e ka fjalen per 180grade. smiley

Nuk thua shyqyr robt kane shije te ndryshme. Ndryshe do behej nami. smiley

Ti shkove shume ekstrem moj. U keqkptuam smiley

spo zghedh j dot fjalet me te sha... sidomos tani qe po i pergjigjem komentit tend dhe krisja u bo edhe me e madhe...

Pse mo Bama? Keshtu do ishte Meta me low rise cut-in qe propozon Moza.

Po pyetja ca ishte? smiley

ore mua me duket  se Liron, kesaj rradhe, e kane veshur ata te: Uniteti Mendo Pozitiv..smiley   pa le sikur ta kishin bere kete foto te ''shkallet pozitive''..smiley  kombinim i papare.. ylber, mor ylber Liroja yne..

basme+xhins+terital+kaish ke luku zemres. thua joni peci eshte pjese e unitetit pozitiv?

nuk e di.. po ja paskan hedhur paq  mavrise me keto rroba.. sidomos pantallonat  qe duken shume normalisht si pizhama spitali..

plus modeli flokeve kare modern dhe kepucet lekure derri. smiley

ç'sy shqiponjë më qënke sa dhe lëkurën e këpucëve arrin të dallosh smiley

shif i cik duret. se ca ka ke njera dore se nuk po e marr vesh. nuk me duket si celular. pastaj gusha qe varet mbi jaken e kemishes, nuk eshte ne proporcion me koken. smiley

e vura re dhe unë dorën. dy opsione, ose çelësat e makinës, ose celulari. gjithçka tjetër pastaj është merre lumë atë punë. smiley

Celular. Keshtu eshte moda ne Shqiperi, me celular ne dore. smiley

nuk ka twitter ky akoma? me ate celuar del burri rrugeve?

Ca ka celli? Ska apps ? smiley

cel me "antiplum"...

Ve bast qe ky e ben per karshillek piktorit. Qe vertet eshte sqimtar veshje. smiley

S'është me të thënë, është me të dhënë. Ky ndrin në fusha të tjera. smiley

bllokun si aksesor nuk e pashe. smiley

me kerkoi nje nga keta te faqeve te para njehere nja 2 kollare "te bukra"... i cova disa lloje ceremoniale te themi... kapi ate qe kish vesh, nje ciklamine qe vezullonte edhe ne errsire, dhe tha "kshu o burr, jo kaq serioze"... smiley ju ka konvertu piktori te gjitheve i thash... smiley

mobiljet "mahogany" ne background lehtasi peshperisin...k.l.a.s.

Po ku di Olsi ceshte "mahogany"!!!

smiley

ps.

i themi italjanit "va-fa-nkulo" me ato miljonat e tua...

pps.

300 metra lart ne ere si nje zok

ngrihet qeparoi yne i pashok

Ke te drejte Rono. Mirmengjes.

mirmengjes miku im...shpresoj te kesh nje dite plot me te papritura te kendshme!

Edhe po s'pati do t'i bejme. smiley

Me thene te drejten Rono, ajo cfare une vleresoj tek ky njeri (dhe qe mendoj qe ka bere edhe Ramen per vete deri ne admirim te cmendur faqe-gervishes-prej-entuziazmit), eshte ajo cukfa prej 10-15 fijesh floku qe buron nga (pak a shume) mesi i ballit drejt veri-perendimit te kafkes.

Ne mitologjine greke nje xhufke e tille flokesh shihej si shenje e prekjes se Zeusit me gisht ne balle. Nje njeri me xhufjke te tille shihej si i bekuar nga zotat. 

sapo i provove Olsit ate qe ai besonte gjithmone; qe perendia (quje Zeus ne do) jo vetem qe e ka prekur, por edhe puthur e lepire koken e Berishes...

te vjetrit perendite i mendonin

me shume duar sy e veshe

une qesh me perendite greke

me perendite indiane qesh 

smiley

Keta po te jene tamam kuneter voten e tyre ja japin njeri -tjetrit. Populli le te votoje per ate qe i ka syte me te bukur..

Syte apo vetullat?

Si s'ka kandiduar dhe kunati tjeter. Atehere do ishte gallate e madhe fare. smiley

Cili?

Vellai i Lefterit.

smiley 

Nejse kam respekt per Celibashin 

Per vete po me pelqen look-u i Ilirit te Metajve. Dallohet ne te nje perpjekje per te zgjatur figuren (pantallona me vija) dhe per te fshehur vellimin e bustit (kemishe me kuadrata). Po ashtu, xhaketa sjell nje atmosfere klase punetore fale bluse se celet. Lideri na shfaqet kesisoj i shkujdesshem dhe energjik, sidoqe pakez ekcentrik.

vertet, kete mendova edhe une.. vizat e shumta  bashke me kuadratat qe te dhembin syte jane me qellim  qe te shmangin veshtrimin nga qillot  qe varen andej kendej..  ndersa kemisha   nderkaq,  pervec  lookut sportiv,  jep edhe idene e bujkut..,  por atij nga Texasi, kaubojsi..smiley

me pak nuk e di...   por  sidoqofte, dhjam ka  dukshem  me shume..smiley   

''xhind eshte, xhind.. kur e ze  Lirua politiken,  sikur e ze tartakuti...   (qe te jemi edhe me batuten e filmit korrekt..smiley)

Asgje! Madje e kunderta, ka me shume.

Mua me pelqen shume kjo kontraposto e subjektit qe ndryshe nga te tjeret vjen ne nje forme dinamike. Kjo e ben qe cuditerisht te ruaje maskilitetin, nje gje gati e pamundur ne nje poze te tille. Rastesisht me kujton kte me poshte:

Riace+warrior-front+and+back.jpg (308×400)

Palaco cirku na shfaqet.  Futi pantolla me vija sa te duash, rrumpapolllekut si ben dot derman.

Edhe keto qenkan me vija me ngjyra si moda e Likes smiley

E pse na i nxorre keto ti tani? Rradha ime te te shaj!

Bame nqs je ne NY shko te Blue Ribbon ne Sullivan St. per sushi. 

Sorry po kjo me duket me teper si corner store sushi.

hidden corner sushi are the best places to eat. that's where the japonesse usually dine. 

ku e ke pa kte te discovery channel?

s'shikoj tv fare. por e kam nga experienca ime dhe di për ça po flas. nuk është e thënë të biesh dakord. 

e kupton qe une po them apples dhe ti oranges? pa he me thuaj nje vend nga kta te fshehurit qe ke vizituar ti.

Te Mali I fujit smiley

një vend që është ka authentic është sushi of gari. në upper east side dhe 78 & york, është një vend i fshehur, dhe klientela është kryesisht japoneze. pastaj, janë Sushi Yasuda në 43 btw 2&3 ave. 

Masa në TimeWarner Buidling është one of the best in nyc!

Yasuda, Masa corner store sushi??? lmao. nejse google is your friend.

Po sushi mer eshte. Sa rendesi po I jep vetes. 

e lexon ti kush po i jep vetes apo bo vete? 

futja i google Masa dhe Yasuda dhe shife kush thote qe ha atje rregullisht. (hint, its not me)

Të përmenda të parin sushi of gari sepse eshte i tillë. keta të dytet sepse hahet shumë shumë mire!

 

një vend që është ka authentic është sushi of gari. në upper east side dhe 78 & york, është një vend i fshehur, dhe klientela është kryesisht japoneze

Ka dhe klientele shqiptare qe shkon te Sushi of Gari!!!!

Roni, po normal që ka. smiley E rekomandoj si vend dhe pse kanë edhe vende te tjera in the city. 

Mos u zini, sushi me i mire ne NYC eshte te Yuka ne 82 dhe 2

Po ku dini ju se ceshte Yuka!!!

ca yuke mer Ron mos me cmen dhe ti tashi.

 

Deut. 5:9 You shall not bow down to them or worship them; for I, the LORD your God, am a jealous God, punishing the children for the sin of the fathers to the third and fourth generation of those who hate me...

Pranej i ke inot arabt ti. Ne kosove do te te thoshin katalik shqipnie.

Pse ma coni menjen ke sushi more peshq smiley Ne ketu ne tajron nje Yamato restaurant kemi kur dun edhe e bejne mir kur zdun te fusin dhe avokado te pabome mrena , nje Far East ( aziatik -kinez) dhe ndoj kinez qe pretendon se ben sushi . Vetem ne Paris u kenaqa tamam  me sushi smiley 

ate koken e shrimp jumbo e ke nxjerr keshtu pa dashje. apo eshte karavidhe..

....pe Ilirin dhe fillove djeten nga frika smiley 

burrat e vertete veshin breke grash dhe hane wasabi ...tha PF smiley 

Bama, Deioni dhe PF e hane keshtu sushi-n

Nuk po me ze syri soy sauce apo wasabi...

....kush e di ku e kan mcef wasabin ke kjo smiley 

sikur te ishte japoneze kjo modelja do shtyhej me mire ...se kshu duket cik si afrikane ... 

120 cope sushi ka ngrene nje dite njeri, ai hante mua me vinte per te vjell..

Une jam mesuar me  Barbeque Steaks. smiley

Ne Shqiptaret jemi te shquar si mishngrenes jo sushingrenes..

 

SHBA, shteti shpall gjendjen e jashtëzakonshme
pas tornados që goditi Oklahomën Një person humbi jetën dhe disa të tjerë u plagosën si pasojë e një tornado që goditi qytetin e Oklahomës në Shtetet e Bashkuara. Mediat lokale raportuan se erërat e forta arritën shpjetësinë deri në 130 kilometra duke shkulur çatitë e shtëpive dhe dhjetëra pemë.

Guvernatorja e Oklahamës ka shpallur gjëndjen e emergjencës së fatkeqësisë natyrore në 16 konte. Dëme të mëdha u shkaktuan edhe në Kansas, Missouri dhe Nebraska ku mijëra banorë kanë ngelur pa shtëpi dhe energji elektrike.

Shërbimi Kombëtar i Motit ka parashikuar se moti i keq i shoqëruar me erëra të forta do të vazhdojë gjatë gjithë ditës së hënë.
Javën e kaluar një tjetër shtet amerikan, Texasi u godit nga disa tornado të fuqishme, ku mbetën të vdekur 6 persona dhe dhjetëra të tjerë u lënduan.

 

Moj po thuaj mire qe bie andej se ka leke Usa dhe i rregullo muhabetet. Imagjino te bije ndonje tornado ne shqiperi. Na merr ne qafe na shkaterron edhe ato dy cika gjera qe kemi smiley

Eh, tornado ka ran me kohe te ne , po eshte me vale mesatare e lehte nga perendimi dhe e rende nga c' civilizimi , katraure gjate dites dhe laverrdo gjate nates , kshu jemi ne  ha pa lek e rri pa .../ te pelqe  apo jo / a e do a  si ma do ?    smiley

Pse sthu ti qeka palle ariu ne shqypni. Ha pa leke e rri pa breke jane dy nevojat bazike te robit. Me te paren mbush barkun, me te dyten fry syte smiley

ka qene barsalet ndaj bera shaka  smiley, nje arrixhi  con gruan ne martenitet , pas ca ditesh shkon te shohe gruan , dhe ajo del ne dritare , dmth kishte lind .

He me si po ja kalon ?

Ou shkelqyshem , i thot gruja , qeka mire ktu , ha pa lek e rri pa ....smiley

Gjosen per Mejsin? 

per  ndonje te interesuar,  hidhini nje sy ketij  site-it..  kane syze, nder te tjera ''ray-ban''  me cmime goxha te lira.

http://saga-d.tk/

.tk? smiley Si xhinset Llevis te njehere e nje kohe? smiley 

tk...,  nuk e di.   por duket site serjoz.. ndersa syzet,  nuk jane modele te reja natyrisht...  stok te 1,  2  viteve me pare ndofta..  por sidoqofte, ca modele  jane klasike dhe i rezistojne kohes.. une  porosita nje pale...smiley

Domain Name: NICE-SUNGLASSES.COM

 Registration Date: 02-May-2013 
 Expiration Date: 02-May-2014  

qe domethene?  

nejse, te shohim.... edhe sikur,  pagesa totale me shiping, 28 euro e 60 cent..  jo ndonje dem kushedi..smiley

shif me poshte... asgje profesionale rreth ketij siti gjer tash...

Te vjedhin cc #. Mgjtht mbase nuk ndodh. Mos u tremb smiley. po mos shop ne sites qe spara njihen. 

5-10 dite per delivery...vijne nga china smiley (kur te te vije tracking number, shif nga nisen)...i gezofsh smiley 

po e ka hap beluli bre kete site qe te na korruptoje ne, thua vertet i bleu syzet ai vete?

po, i bleva vertet...

I gezofsh smiley

Belul beje cancel cc-ne 'gjo mua.

Per Pune Besimi njelloj eshte kudo. Kudo qe ta perdoresh CC. Une kam blere shpesh online, deri tani asgje. E njejta gje eshte psh kur ble ne mall psh te Victoria Secret bie fjala smiley, me siten e tyre. Eshte praktike. 

hani per njerez byrek e knoqni zorret. do beheni rraketik tu henger oriz.

Une t'holla i tepsi

Si shpjegohet qe ju te diaspores te thani per gatime tabani ,kurse une ketej dhe snuk fare.smiley

nevoja te benka punetore.smiley

...ca thike eshte ajo ? 

snare, qio eshte foto e vjeter n'internet moj, pse genjen miletin smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).