Ankthe, makthe dhe tortura për së gjalli është dita e sotme për shumë politikanë në Shqipëri. Tension i madh. Do ketë lehtësime të papërballueshme për disa, kur Berisha dhe Rama të kenë dalë me listat e tyre dhe këta ta gjejnë veten atje, ashtu sikur do ketë dhe pikëllim të thellë, tërbim dhe zhgënjim për disa të tjerë. Eshtë vallë kjo sepse mezi presin të gjithë të vihen me mish e shpirt për ta cuar këtë vend përpara, apo për ta rilindur? Në qoftë kështu, nuk duket fare. Duken si mos më keq kur vijnë vërdallë sikur e kanë shpirtin mes dhëmbëve. Isha duke i parë kështu, me kënaqësi madje, kur më ra ndërmend se sot janë Zgjedhjet De Facto. Sot zgjidhen ligjëvënësit e nesërm, pjesa që mbetet është proceduriale. Dhe shih sa pak pjesë e kësaj zgjedhjeje jemi ne të gjithë, 1 miljonë e kusur zgjedhëst, që nuk zgjedhim pothuajse hic. Kështu që le të mos mbesë pa u vënë re edhe kjo, deri në orën 20:00 (Ora gjithmonë kalon për efekt dramatik), kur shpallen fituesit e zjgedhjeve. 

616 Komente

Ora njezet me kujton Tefta Radin dhe si quhej ajo rubrike ku jepej programi, "programi"?. Me pelqen qe shprehesh keshtu Blendi, kaq hapur dhe sakte me gjithe ironine qe mund te lejoje situata pa e vrare robin. Edhe titulli me pelqen, madje edhe anglishtja i rri mire.

Një paragraf dhe i gjithi mbushur me "shpresë"! 

Mund te flejne te qete ne PD

 4 vlore, 2 gjirokaster, 5 korce, 2 berat, 5 fier, 6 elbasan, 6 durres, 13 Tirane, 3 diber, 2 kukes, 4 lezhe, 6 shkoder..

Mund te flejne te qete ne PS

6 vlore, 3 gjirokaster, 6 korce, 4 berat, 9 fier, 7 elbasan, 5 durres, 15 tirane, 2 diber, 1 kukes, 3 lezhe, 4 shkoder

Total: Pd 58 / PS 65

Kusuri PD/PS/LSI etj.. pa gjumesmiley

 

Oh wait! 

No no, vazhdo! smiley

o belul! smiley

speak me  teper  Blendi..smiley

Ej, jam kyrioz, keto listat, vete i bejne kapudanet apo marrin edhe mendimin e pleqnive perkatse?

mani toks...

As per 20 % o lufti.. vetem per 13%

Nuk merret sot ne analize sistemi. Natyrisht qe per te folur nuk eshte kurre vone, por pa bereqet e kam fjalen.

Po kjo analize eshte bere shume me heret se sot, dhe une nuk jam konstatuesi i pare i kesaj. Dua te them, qe ky mbetet nje difekt i rende demokratik, qe duhet adresuar. Nuk e pres kete sot, as kete here - por qe kjo puna e listes se kryetareve bie era mut nuk mund ta kalojme sikur s'e nuhasim. 

Ti kujton se me sistemin e vjeter Listen nuk e bente Kryetari ?

JO, nuk eshte puna tek menyra e Listave, sepse Listat kudo ne Bote Kryetari i jep vulen perfundimtare... çeshtja eshte tjeter :

Sa konsultohet Kryetari per miratimin e Listave ? Me ke konsultohet ? Merr mendimin e bazes apo jo ? Apo ben si do vete.

Ne PD lista fiksohet sot nga Kryesia e "vogel" : Berisha, Topalli, Bode, Basha, Patozi. Por kandidatet e rretheve prsh, vijne shume here me propozim nga posht, dhe "lart" behet perzgjedhja, duke konsultuar edhe deputetet/ministrat Kryesor qe kane pasur X zone ne mbikqyje.

Kush e di si perpilohet ajo Lista e PS, bujrum te na ndriçoje : mesa shof, konsultimet Edi i ka vetem me Endri Fugen dhe me Vilajet Qyrkun

Edhe njehere e njekohe mbase e bente vetem kryetari, megjithese ne PS gjithsesi ka patur jo pak te tjere me peshe qe Nano nuk i levizte dot kollaj e plus me Meten i eshte dashur te bej jo pak kompromise. 

Problemi eshte qe fenomeni si Evis Kushi psh, ose te tjere se nuk dua fare ta personalizoj, askush nuk ja lejonte dot vetes se e dinte qe nuk votohej nga zona. Do s'do kryetari duhet te emeronte dike qe kishte nje fare lidhje me zonen a dicka e tille. Per me teper, dhe kjo ishte frika kryesore e Rames me mazhoritarin e prandaj u perpoq ta hiqte, kishte plot deputet qe kishin zona "te tyre". Qe do te thote se po te mos i kandidoje, ata dilnin si te pavarur e te prishnin pune se te hiqnin vota - mendo efektin LSI ne 2005. 

Pra megjithese kryetari mund te kishte hipotetikisht ne dore listen, ishte shume here me i kufizuar ne aftesine e tij per te katapultuar ose ulur njerez ne karriere. 

Tani po ne PS listen Rama me Vilajetin e Fugen e ben, me thone qe dhe Ruci nuk ka me shume pushtet. Po ne PD do na thuash si behet, i thote ndonje llaf Doktori Xhozit apo Bodes apo nuk i perfill fare?

Listat kudo ne Bote Kryetari i jep vulen perfundimtare"------ Kush ta tha ty se i japin vulen kryetaret ? Apo si gjithmone ti je ai QE I DI GJOJNAT MIRE .  Ne radhe te pare ne bote dhe ku do ka nje lobim te caktuar interesash qe zgjedhin nje kryetar, dhe jane ca interesa te perbashketa qe vendosin se kush do ti perfaqesoj...kjo po eshte si kudo ne bote.

 

"Ne PD lista fiksohet sot nga Kryesia e "vogel" : Berisha, Topalli, Bode, Basha, Patozi. Por kandidatet e rretheve prsh, vijne shume here me propozim nga posht, dhe "lart" behet perzgjedhja, duke konsultuar edhe deputetet/ministrat Kryesor qe kane pasur X zone ne mbikqyje."----Dhe tani ja fute p......si gjithmone , apo i di prap ti , noj llaf nga mrena ?

Ne Suedi si vend socialo komunist (ne ideale flas), ku do detyrojne ndoshta dhe burrat me ligj te urinojne ulur ne emer te barazise me grate (lajm i vertete ky qe qerkulloi javen e kaluar), mbase nuk eshte keshtu

Ne France, ku sistemi eshte mazhoritar me 2 ture, kandidatet e Partise marrin detyrimisht bekimin e Kryetarit, i cili ka fjalen e fundit. Dhe ketu madje, ka pasur plot here kandidate "disidente", te cilet ta pakenaqur nga vendimi i partise, kane kandiduar te "pavarur" ne zonen e tyre. Kjo s'prish pune ne nje vend qe ka 600 deputete, por ne Shqiperi qe jane 140, çdo zone zgjedhore ka rendesine e saj dhe s'duhet neglizhuar.

Domosdo qe ne PD eshte Kryesia "e vogel" qe vendos çdo gje n lidhje me Listat. Nese mendon te kunderten je naiv. PIke.

Se i bie te mohosh influencen e Ridvan Bodes si ne Korçe (rreth) dhe ne PD e Qeveri (ka 8 vjet Min. Financash tjetri, i vetmi qe s'ka levizur). I bie te mohosh influencen e Topallit ne Shkoder e ne PD. Per kete thone se ka dhe 'klanin' e saj e keshtu me rradhe.

Dhe ne rastin e zgjedhjeve, eshte 100 here me mire ti besh punen me mirekuptimin e te tjereve, jo me perçarja. Shembulli me i mire negativ: Rama me listen e PS-se : iku Duka! Braçja s'ka asnje gje te sigurte. Iku Shega, Marko Bello etj. Ndejti "akoma" Mumja politike Gramoz Ruçi dhe Namik Dokle (peshqeshe te diktatures qe s'ju ndane PS-se)

Une nuk di cdo detaj te jetes politike franceze, po di psh qe pasi iku Sarkozy, UMP beri nje gare te forte per kryetar partie e cila vajti deri ne kontestim e rinumerim votash. 

Socialistet francez bene nje primare shume te eger per te nxjerre emrin e Hollande per kandidat presidencial, hera e dyte qe e benin kete pas 2007. 

C'dua te them me kete? E thjeshte fare, qe keta kryetar partie funksionojne brenda nje strukture te qarte e te forte politike qe nuk i lejon ata te bejne ca te duan. Nje strukture qe u njeh rivaleve te tyre ne parti hapesire per tu shprehur perderisa garat per lidership jane te forta. Qe do te thote se krahasimi me Shqiperine ku kryetaret i kane partite si barjake personale, e ku eshte eleminuar cdo ze kundershtar, nuk qendrojne fare. 

Po e vertet qe mendojne te urinojne ulur por jo ti detyrojne por per arsye higjenike ,dhe per cudi kete sistemin e ktyre socialistokomunist (ne ideale)po kerkojne ta zbatojne te gjitha vendet me rradhe sepse ka dhene sukses.

Sa per ate se ka pasur plot desident po por ata skane qene ndonje grupim apo lobim me duket por secili ka kenaqur interesat personale dhe prandaj dhe kjo gje ka sjelle si rrezultat dhe ckokordhoqejen e PS.

 

Dhe sa per PD ...Ne Korce nese ske plotesuar qefin e ridvanit i cili ja ben qefin e rradhes Te madhit ....i rruan leshin jo futesh ne listat appo kandidat tek kryesia ...apo jo ? smiley

sepse Listat kudo ne Bote Kryetari i jep vulen perfundimtare...

Ka vende ku s'ka lista fare dhe kryetari s'eshte vecse nje drejtues formal.

Ulu aty, duket qe s'e njeh fare boten*

 

 

 

 

 

*shqiperine

Kete po mundohem ti shqiperoj ketij robit se ngaqe vendos Saliu aty ne PD i eshte bere figura Kryetar ketyre .....kshu thote dhe Zhozi

Sot janë ZGJEDHJET

Sot eshte edhe pakez fare ditelindja e Gjergj Kastriotit.  Ehhhh, bijte e Arbrit. 

Sot janë (ZGJEDHJET) Duka e vasale

Blendi, une thashe se hapet ndonje sondazh ... mbeta i zhgenjyer

Nderkohe, lista e te pakenaqurve ne PS i shtohet edhe Marko Bello, pas Shegushe Ligorit dhe ca te tjereve.

"Jam krenar se nga politika aktive nuk po më largon vota e qytetarëve, por kapricioja e një tekanjozi, i cili, ata që populli i përzuri nga dera, po i fut nga oxhaku… Gjithsesi, u uroj socialistëve dhe progresistëve fitore më 23 qershor” - Marko Bello, (ish) deputet i PS ne Berat.

 

7. (C) For both parties, the MPs, while elected by the
people, were named personally by the party leader, i.e. Rama,
Berisha, or Meta, giving the leaders extraordinary control
over who becomes an MP. Whether or not this is positive will
be known only after parliament begins its work in September.
The fact that 81 MPs are newly elected is also noteworthy and
it is not clear what this impact will have on the new
parliament either. Clearly, many of the MPs were selected
solely for their loyalty to the party bosses, so the prospect
of bi-partisanship may be quite low. However, because of the
narrow and relatively weak ruling coalition between the DP
and LSI, cooperation and reaching across the aisle will be
required for serious legislation. This coalition also marks
the first time in Albania's history that a "leftwing" force
(LSI) has combined with a "rightwing" one (DP).
WITHERS

http://wikileaks.org/cable/2009/08/09TIRANA535.html

Ankthe, makthe dhe tortura për së gjalli është dita e sotme për shumë politikanë në Shqipëri. Tension i madh. 

Sot ne darke, grate e deputeteve qe do jene ne lista do kenaqen...kurse grate e atyre qe nuk do te jene ne lista... 

"Sot ne darke, grate* e deputeteve qe do jene ne lista do kenaqen..."

*Sipas Files, dashnoret...

Me vinte keq tek shihja sa poshte kishte rene sot Muc Nano, kur perpiqej te mbronte idene e listave me argumentin se fajin e ka partia qe nuk kontrollon kryetarin e jo anasjelltas. Njerez qe e nisen karrieren e tyre publicistike si mbrojtes te flaket te lirise kane perfunduar si letra higjenike me te cilet kryetaret bejne ca te duan. Shume e ulet. 

S'ja rikujtoi ndonjeri pyetjen qe beri Luftar Paja kur i vodhen lopen (ne skec)?

Nuk i ben me gje pershtypje gjembace

Eshte liruar shume... kepuca - kete do te thuash? smiley

kapa pak nji titull shkrimi te gazeta shqiptare ose shqiptarja.com, nuk jam fort i sigurt:
Rama qe kish thene diku se "Erjon Brace ka vlersimin e tij e qe dmth se do jete ne liste". Kupton dmth? ky antiteza i ditatorit berisha, pranon se ka vulen per ke do vendose ne liste, partia eshte shtojca e kryetarit, jo e kunderta. As dulla nuk bente gabim me fol ne vete te pare njejes por ne emer te partise. Dmth thoshte:
- partia mendon se kshu e ashtu por nuk thoshte, une mendoj e une bej. Kta ja kane kalu ne metoda po ne stil jane diletante.

po ci keni keto mo aman. edi ka qene promotori i levizjeve demokratike dhe rrezimit te dulles, dhe tani eshte inspiruesi i rilindjes. a keni argumenta, urdheroni sillini, ndryshe nuk mund te krahasohet i thati me te njomin.

edi ka qene promotori i levizjeve demokratike dhe rrezimit te dulles

Edi Norris!

kam bere dhe dy komente ne tema te tjera, nqs ke akoma letra cumcakizi per ti mbeshtjellur

per spaleta thu ti mer? ato xhanem deri n'toke po zejn, aq shume i ka rendu historia

Po jo de jo. Se ne zgjedhim sepse ne filimisht zgjodhem Salen dhe Edin qe te zgjedhin... oh uejt ë minit smiley

Sipas meje, ka ardhur dramatikisht koha që shqiptarët të mendojnë seriozisht: pse këtij vendi i dalin gjithherë në krye njerëz kaq të papërgjegjshëm që do të duhej të ishin duke kryer psikoterapi intensive në vend se duke u marrë me punën më të rëndësishme që mund t’i bjerë njeriut në jetë: menaxhimi i fateve të jetës së bashkatdhetarëve të tyre?

- Fatos Peshkedngjaleiurryersibaraslarguesipandreqshem Lubonja

Sepse nuk kemi ndertuar institucionet demokratike Xhibo. Cdo njeri abuzon me pushtetin po te kete mundesi ta bej kete gje. Duhet qe politikani te jete perhere i frikesuar nga ligji e rregullat qe te sillet ne menyre te vazhdueshme mire. 

Edhe mua e ty te me jepje pushtetin qe kane sot Rama e Berisha, do tentonim te mbushnim listat e partise me shoqnine tone. 

Skandaloze !!! Asnje parti e madhe PD-PS kur mungojen 3-4 ore nga skadimi i afatit mos kete gati listat per deputete..

Pse skandaloze? Po ka presjone, lutje, telefonata mik mbas miku. Mos ja prish njerit e ndreqja tjetrit deri ne sekondet e fundit smiley

Edi nuk ben skandale!

Aspak skandaloze.  Ai eshte vendi i te cilit ti je nenshtetas dhe ne te cilin ti jeton.

Pse shkon aq larg sa vendi, zvogeloje pak tek partia ku milition parafolesi.

Vendi e perfshin dhe partine.

Listen e PS-se e dine te gjithe,biles dine edhe ca i tha ai asaj..apo ajo atij..une po pres per  listen e Saliut neser nga dreka.

Monika Kryemadhi ne Lezhe. Ashtu te lumsha smiley

une gojen farmak e kam, po them qe keto zgjedhje i fito Sala prape. sorry smiley

Detaje, mendoj se rendesi ka qe e keqja me e vogel te mund te keqen me te madhe, ose e mira me e madhe te mundi te miren me te vogel.

Kandidat deputete socialiste Besa Kokedhima pershendet elektoratin me kengen e saj:
Engjëjt vrasin njëlloj
http://www.youtube.com/watch?v=pCgcHoPye...

We <3 Besa!
Like and Share Besa!
Support Besa Kokedhima per deputete socialiste uuuuhuuu !!!

+1 Like

Mos harro share shoqerise ne fb.

Te mbeshtesim fort Besen per deputete. smiley

Ankth I madh na ka kap dhe ne pertej oqeanit. Mezi presim. 

Ja edhe teksti i kandidates socialiste Besa Kokedhima, "Engjëjt vrasin njëlloj"
Pikelluese smiley Jeni te pashpirt, mizore, ju vret zoti po s'e votuat.

Nata vjen pagjume brengat numeron
lotet ne nje lum kujtimesh shkojne
gjak i tradhetuar ngjyre nderron.
engjujt s'i degjoj,duartmezi mbaj
ky zhgenjim i hidhur ty s'tefal
jo nuk jam mizore pse deshmoj
engjejt te vrasin njelloj

Kur te marri malli me harro
syte kur ti mbyll mos me shiko
hija e mekatit s'tefrikson
Moho.....!
shko se tjeter zemer te kerkon
le te jete ajo qe sot vajton
ty as dashuria s'te ndryshon
Prano....!

aman se u bukosem me keto artikuj qe rrahin uje ne havan. perfshirja dhe agazhimi ne subjektin politik PS eshte e lire per te gjithe zgjedhesit. te gjithe kane mundesine qe nepermjet angazhimit dhe ideve qe perfaqesojne te behen pjese integrale e forumeve dhe strukturave partiake. sa shume avancojne keto ide garantohet vetem nga cilesia e tyre. vetem ne pak kohe PS eshte shnderruar ne nje lavatrice idesh dhe risish, tashme eshte koha qe njerezit qe fale angazhimit te tyre kane krijuar kete dimension te pakrahasueshem ne parti, te jene dhe pararoje e transferimit te metodikave dhe ideve ne aureolen e shtetit.

Ps eshte shnderru ne lavatrice qe lan breket e Spartak Brahos ke te drejte smiley

edhe sikur te kesh dicka me vlere per te thene, ia heq interesimin me keto komentet hidh e prit qe ben ne menyre konstante.

Ta kam thene 1 here. Je shume naiv. Keto jane zgjedhjet me te dhjera qe ka bere shqiperia. Te dyja palet jane laparos me mut. Ka vetem 1 ndryshim. Pd ka marre mutrat qe i japin me shume vota kurse Rama do e haje nga ato qe ka marre. Persa i perket atyre ideve e strukturave a ku di une ca the ti jane te gjitha perralla. Lsi do kete ministrine e ekonomise te drejtesise dhe te transporteve. Kjo eshte e deklaruar. Dmth vidh tek te dyja dhe mbulo vjedhjet me ministrine e drejtesise. Ka lezet shpirti smiley Rama i ka kembet e lidhme dhe e ka keq punen. Eshte pendu si qeni qe u lidh me Lsi se nuk ka as takat as personalitet qe te frenoje Liken. Kuptove Bota? Zgjohu Bota zgjohu...Bota eshte e jotja smiley

O Bota, po per ca po flet er burr i dheut amerikan? Sa kohe ke pa te t'shkel kemba ne Shqiperi? Megjithemend e ke se atje merr njeri parasysh idete e kurrkujt kur vjen puna per forume partie e lista zgjedhore? I thone 300 milione lek vetem per t'u ul ne tavolinen e pokerit, ouuuuu.

aman se u bukosem me keto artikuj qe rrahin uje ne havan. perfshirja dhe agazhimi ne subjektin politik PD eshte e lire per te gjithe zgjedhesit. te gjithe kane mundesine qe nepermjet angazhimit dhe ideve qe perfaqesojne te behen pjese integrale e forumeve dhe strukturave partiake. sa shume avancojne keto ide garantohet vetem nga cilesia e tyre. vetem ne pak kohe PD eshte shnderruar ne nje lavatrice idesh dhe risish, tashme eshte koha qe njerezit qe fale angazhimit te tyre kane krijuar kete dimension te pakrahasueshem ne parti, te jene dhe pararoje e transferimit te metodikave dhe ideve ne aureolen e shtetit.

 

Pastaj pse ai vendi nuk behet?

ke tentuar dicka te zgjuar por ke thyer rregullin numer nje te debatit qe nuk mund te keqkuotosh dike. ne keto rrethana deshira e mire per te bere nje shkembim idesh mbetet ne tentative

dy gjera perbejne skandal dhe dem per demokracine shqiptare: po flitet qe Ben Malaj do lihet jashte listes se PS nga Rama dhe po mendon te kandidoje i pavarur dhe bythpambuku Rama do kandidoje ne Vlore duke konfirmuar zyrtarisht natyren klanore te PS.

Shume skandal i madhe ky. Me ngjane sikur PS-ja ne kete moment kalon nje linje te kuqe qe asnje parti ne historine 20 vjecare te demokracise shqiptare se ka kaluar. PD-ja eshte shume e shqetesuar per kete gje.

Ja edhe nje lajme tjt me te vertet interesant. Arben Malaj regjistrohet kandidat i pavarur ne Vlore, ne oret e fundit. Mesa duket vendin e tije e zene Besa Kokdhima smiley

 

Ky o eshte p... trapi, ose i duket politika si telajo, qe sa me shume bojra ti fusesh aq me bukur del. . .

 

Me fale, po nuk e dije ti qe Malaj eshte i PD-se, Nanos, Metes (sorry we can no longer use Meta), me nje fjale eshte si Kac Islami.

Iku dhe Malaj. Gjynah. 

Po ishte njeri i Berishes. Per fat u zbulua ne momentet e fundit. Bravo.

Mos u habisni per Malaj. Sa per informacjon Arben Isaraj (qe une e njoh) ka qene bythe e breke me Ramen (miq te ngushte) deri para 2 javesh. Se cfare krize e ka kapur Edin ne trru te vogel une nuk e di. Kam vetem hallin e Gjergjit dhe Kuazit qe i ka qellu krietari kaq loqe smiley

Malaj ka pas qene llogaritar i dalluar kooperative.

Porka mizerja! Shooting urself on the foot! S'po di me ca gjuhe tjeter ta them mo...

Cfar thoni mer burre. A jeni ne terezi ju apo jo. Ben malaj eshte nga te vetmi njerez me pak integritet aty ne ate parti,edhe ne te gjith politiken shqiptare. Eshte PROFESIONIST o miko. Ca lesh nano thua ti mer, Nano eshte me pushime. Ju akoma tregoni gjurmet, ky palla ka marre METEN, qe vodhi 4 vjet me Salen, edhe e mbajti ne pushtet de juro edhe de facto, em kartonat e tije.

 

 

Por ketu mer vlla, duhet te jesh goca e Kocos qe te behesh deputet, apo naj kurve kengetare qe te behesh drejtoreshe.

 

Ptuuuuu legenat na e shkaterruan te ardhmen,edhe po na bejne te jemi te gjith si robota, ose b... lepires-

ne fakt mire ja u ben Rama perfshire edhe Malajn se nuk u perballet me te kur duhej tani pirdhuni te gjithe ju me kontribute ne PS dhe lejni vendin Koco Kokodhimes.

Shpresat e LSI

Tirane    

Ilir Meta

Klajda Gjosha

Berat      

Nasip Naco

 

Vlore

Shkelqim Selami

Shkoder

Agron Cela

Lezhe

Monika Kryemadhi

Korce

Pirro Kapurani

Kukes

Apostol Goci

Diber

Perparim Spahiu

Durres

Lefter Koka

Gjirokaster

Vangjel Tavo

Fier

Petrit vasili

Elbasan 

Edmond Haxhinasto

Gjergjo. E vertete eshte qe e hengri Ben Isaraj? Mik per koke me Ramen or burre i dheut. Spo e kuptoj dot. Kaq i forte doli Koqo Koqedhimi?

Ja prit ti shohim listat..

Di te te thm qe LSI nuk nxjerr me shume se 5 mandate.

Aq mendoj dhe une 5 ose 6

Gjergjo, ai i Kukesit  me duket mandat i sigurt fare...  po ku vete me  kete  emer, Apostol,  ne Kukes ai, qe i ardhte mandata i ardhte..smiley

Belul smiley Tamam

Tirane    

Ilir Meta

......

Lezhe

Monika Kryemadhi

Burre e grua, mish e thua!

Seriozisht nuk kandidon Ben Malaj? Arben Malaj eshte person qe cdo parti do te deshironte ta kishte. I pergatitur, kompetent, serioz, i moderuar, kur flet thote gjera persembari. Gjithmone kam pas respekt per te.

Koco Kokdhima i dyte ne Vlore hahhahahahahhahahahah

 

hapu dhe te futemiiii.

Ka i merr vesh keto lajme ti? Po ja fut kot me duket. Une as per Ben Malaj se besoj te mos kandidohet. Vetem po te jete cmend i gjati te heqi Malaj dhe te fusi 2K-ne ne Vlore.

Koco eshte e sigurte, tani se cfare behet me Malajn i cili po ben presion aktualisht ne mbledhjen e kryesise nuk dihet, por gjasat jane te medha qe te dale i pavarur. Rama ka vene zhurmues per telefonat celulare te selia e PS.

o Patek po i degjoj tek News24. KY Artur Zheji po i thote. Keto si te LSI qe jane , dmth me opoziten smiley i kane disa psiuna brenda ps.

 

Jane te sigurte. Ja prit edhe pak edhe te vertetohet.

Mediat thone qe Malajn do ta kandidoje te sigurt ne TR.. po ai do ne vlore dhe nga inati do paraqitet si kandidat i pavarur.

Bla bla bla blasmiley mediat shqiptare

Ncuq sapo e deklaroi qe del i pavarur ne Vlore, tani pyetja ime eshte a ka mundesi qe te deklarohet i pavarur ne kete moment ( juridikisht speaking)

Sa per PS  "bravo" rikonfirmoni  the list society smiley 

Do i shpartallojme fare repartet partizane te Rames.

ata po shkojne ne beteje fertele-fertele qe sonte! Me gjithe keta "armiq" e "te shitur" qe po i dalin nga listat smiley

ne 23 qershor PS-ja behet "fertele-fertele" smiley

ja u hengrem temen Lefti.  

Rama e ka vendosur, zgjedhjet nuk i fiton por celikoset ne krye te PS dhe provon fatin ne 17.  Ky do te mbaje partine se zgjedhjet i kane ikur.

Tmerr, rajmonda bulku s'do jete ne liste

Ma lliu Sala... e vetmja gje per te cilen duhet ta duartrokasesh... ncncnnc

Kete stafete sala ja paska lene rames me ndrec deden. Ku igjejne keto injorant?!

Ndrec kacandreca deputet? 

Rakip Sela

Sanie...

Kasem...

asnje shahist, vetem farefis edhe komshij smiley

zyrtare Malaj i pavarur.

Bobobobob iku Malaj.Fundi i neodiktatoreve tha per Ramen. smiley Rama se ka perfshi fare ne liste. Ps-ja deshton. Iku per lesh Rama 

Fatos Nano i con sms Artur Zhejit ne tv drejt per drejte.

''  Do jemi krah per krah Ben Malajt ne Vlore, kunder Rames dhe Koco Kokdhimes''

 

Paskan qene fara keqe keto te nanos mer burre smiley

 

Arben Malaj interviste ne Tv, drejt per drejte: Do dal si kandidat i pavaruar. . . Ky do jete fundi i neo Dikdatorve ne politiken Shqiptare. Sme kishte futur ne asnje liste Rama.

 

p.s me vjen keq Gjergjo_N por duhet te ndryshosh pak ne ato llogaritjet e me parpshme.

Aman o Ram mos u mer me kufoma dhe llogje kafeje ,se nuk ja vlen...

Shume i emocionuar Malaj ne konferencen e shtypit. Nuk e kisha pare ndonjehere keshtu. Po me vjen vertet pak keq.

Jane bere te gjithe kush e kush te futet ne liste. Duket sikur po mbete jashte te kap zgjeba..

 

Bravo perdor copyright, se te hodha ne gjyq. smiley

E trembe fare e tani e hoqi ate pjesen e kopjuar...

He mo  sa  100 000 $ u paguan deri tani ?

Sa borxhet i paska pase rama smiley

We we we iku Arben Isaraj pupupu i futi shkelmin mikut

e forta eshte se ketu  te peshku, nga  perkrahesit apo dashamiresit e PS,  kritikat e Ben Malajt ne forumet e PS   ne drejtim te lidershipit te saj,  jane  cilesuar gjithmone si  shenje  demokracie brenda partise..

 

p.s   po me Ben Blushin dhe Pandeli Majkon, cbehet, para apo pas listes?smiley

"jemi qe jemi"- mesohet te ket thene Rama... smiley 

Degjo ketu ti Velo... ka kuumaandee ketu!!!!!! smiley 

Po "kapi per veshi" dhe Pandeliun i humbi te gjitha shancet pastaj... Do t'i ngrene komision te vetet, e kur, m'u per zgjedhje! 

...mirepo Hodua Hodo.. as qe e prishi fare terezine fare.. vajti  u  regjistrua si kandidat i pavarur..smiley

 

p.s  Rama eshte treguar pragmatist kesaj rradhe.. zgjodhi  biznesmenet.  kjo fushate kerkon shume leke.. shume fare.. eshte shanci i fundit per Ramen..smiley

E degjuat c'lufte u be preme? Dhe e dini pse? Per gomarin tim!

Po ma lane jashte liste qe i vrafte perendija i vrafte.

Partia ka nevoje per ushqime, pare dhe raki.

Por rakine e paske te mire mor qën! smiley

''po ju skeni pse i kerkoni, ne ua japim vet.. te mbledhim fshatin e ta pleqerojme kete pune..smiley

Majko ne Korce, ndersa Blushi ne qarkun e Elbasanit...

faleminderit!    llaf nga brenda?smiley     mire Majkua ne Korce,  po Blushi do ta marr mandatin ne Elbasan thua?

Asnje ide per Perendi...

Hahahhaha Arben Isarai, iku me vrap thone keto, sepse mos i mbyllet KQZ hahahhahahhahahah

Te keqen e Usaid Bold.

Sa sharlatane po me duket politika sonte, por me shume kjo Rilindja. Te ishte gjalle Naim Frasheri , do kishte vare veten.

Bravo PS. Vuri Kokedhimen(Koco) ne Vlore ne vend te Kokedhimes(Brixhida) dhe Kokedhimes(Besa). Besoj se eshte nje gjetje shume cilesore. Bravo. Urime.

Te verteta ishin qe te tre Kokedhimat do kandidonin?

Fatkeqsisht kishte vend vetem per njerin nga tre Kokedhimet. Fitoi më Kokedhimi. 

Rikthehet fuqishem ne treg NANO. Do ta hajne te gjalle Ramen. Largimi me dhune i profesionisteve nga listat. Nderpres cdo armepushim me partine. Tani fillon shkaterrimi Ps-se o Gjergjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Do jem ne mbeshtetje te fushates se Malaj per te mbrojtur me gjithe zjarrmine e zemres time socialiste partine nga Rama me Koco Kokedhimen smiley

 

Gjergjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii merr valixheeeeeeeeeeeeeeeeeeeeettttt

Largimi me dhune i profesionisteve

I kujt profesionisteve, i deputeteve profesioniste qe kane nje jete ne ate pune?

Plasi nga VLORA !

Arben Malaj dhe Isaraj kandidate te pavarur ne VLORE!

Mesohet se doli fishek dhe Namik Dokle LOL

kishte ik me vrap nga Mbledhja!

U shkri PS-ja sonte smiley

Gjergjo, 85 depute PS-ja ? smiley

PS eshte brand name gjysma e popullsise do votjne per te edhe sikur ajo te mos jete fare ne lista.

Po prandaj shijne te dy palet, se sikur heroglife te vene ne lista, do u votohen.

PS. Heronjt qekan bo telef sonte.smiley

shqiptaret e lashte kur u vun emrat muajve ben sh kujdes qe te mos ngaterrohen me njeri tjetrin: psh muajit Qershor ja vun kur piqen qershite qe shqiptaret pasardhes  te mos e ngaterrojn me Majin

por shqipet moderrne duan ta bajn Majin (edhe qershorin natyrisht) Qershor  kjo ndodhe per zgjedhёn* e re qe do tu vihet,

* te mos ngaterrohet zgjedha me zgjedhjet !

Ka ca dite qe po shqepem nqershi. Edhe eshte data 6 maj. smiley

Ore keta me tere mend i mbajne listat deri ne momentin e fundit qe kandidatet te mos dalin te pavarur?

Tani e more vesh ti?

Yep...

po çkeni mer ju shplafte e mira,

a jeni vete neper lista ?

a kini vnu baste aaa ?

Po pse gerthisni bre, pse , si me qene neshje futbolli

ncqqqq

Keshtu bejne vertete dhe live ( atje, ngado, kudo) keto mi Ruzhdije? Se qenka tmerr! 

ku live mi gru ?

jo vallai vetem ke njesite elektorale te PD-se ku gerthasin kafshet e terbuara qe i zvarrisin me zor njerezit e administrates brenda behet keshtu.

Jeta ne qytet vijon normal fare, as e ka njeri menjen aty. Dikush ve kalamjte ne gjume, dikush punon, dikush shef sport etj/

Ktu ke peshku osh keq per zotin, e prishin me keq kta te jashtmit mo.

ika te bej nje shetitje se me ne fund ra shi dhe dilet ne rruge

mwah smiley

Singing in the rain. Dil dil, bota eshte e jotja ne 10 pm smiley

Mimoza, Bota ka folur me lart ti shkon i pergjigjesh tek Ruzhdija...

Do jepni kontributin tuj ne demokraci ju seksi femer apo jo? 30% e parlamentit duhet me qene gra thote ligji. Ku e keni kontributin 30% me komente tek temat politke te Peshkut, e? smiley

Arben Malaj kandidat i pavarur ne Vlore.

Arben Malaj : "Terheqja ima pasi nuk u perfshiva ne Listen e Qarkut Vlore. Vendim individual i Kryetarit Rama. Diktatura eshte bere e rrezikshme"

Lefto....Do ja rruje nja 15-20 mije vota rikthimi Nanos ne fushate smiley

Si tha Meta: "Do fitojme 9 me 3 ne Vlore" smiley

Ore, po mos eshte Ilir Meta, ky Gjergji smiley

Aha ju pordh Vlora. Ardit Kaja ka bo grusht me Shkelqim Canin. Go rilindja go smiley

seriozisht e ke ?

LOL

Ka demokraci te brendshme ne PS! ate qe e kane e kane smiley

Apo jo Alidemso ?

Ore alidemsi eshte me ne. S'i ke lexu rrefimet e Pjerit? smiley

Posi nuk i kam lexuar! madje dhe Pjeri e ktheu me ne tani, qe Fatos Nano do hyje pyke per te çare Partine e Rames smiley (PS-ja vdiq politikisht, eshte "E ndjera PS" - po te perifrazoja Xhuxhmaxhuxhin Kreshnik Spahiu) LOL

Alidemsi ka qene nga ata qe e mbeshteti fuqishem idene e Rames ne fillim, "nje anetar, nje vote", dhe e vleresoi shume aso kohe. Une e kundeshtoja. Ai pretendonte se PS kishte demokraci te brendshme shume te madhe e te zhvilluar. Nuk e di nese i qendron te njejtit mendim, keto 4 vitet e fundit...

Po ç'keni me mu mer çuna...??? me leni ne vetmine time, se po e vuj shume ket diten e sotme.....

megjithate ju bo te fala Mark Marku..... i vetmi njeri me integritet ne PD

ps

Qan koha qaj dhe une.....smiley

Me shume nja 50mije. Malaj fiton me shume po doli vetem. Nano kumarxhiu dhe pijanecin se mbeshtet asnje sot se ka vite qe jane shoke te ngushte me salen.

Qe Arben Malaj, kercikuqi gjeti ate qe me kohe e ka kerkuar, kjo nuk ka me dyshim, por qe Ky shuli gjeti per ta zevendesuar me Koqon e Brixhides, tregon se Ky e nisi me grumbullim te rronxhoponxhove per te bere ...."Stan me dreqer.."
Por kur degjova se pikerisht kjo pike uji e pikuar mbi bucen e Nanos, derdhi gjithe sa i qe grumbulluar si anti PS - isti me i terbuar ne keto vitet e tij ne "ekzil" ku theu qafen per ...kumar ne Vjene..., thashe ..Ne mes te daulles dhe xurrunaja e Nanos duhej..
E me qe ne krye te satfit te Arbenit konkurues si i pavarur, Arben Malaj, per mua ...e mori udhen per ne te...Janine.Ju be shume mire!

Grave thjesht per te respektu idene e demokracise, njeriun qe doli si sfidant ne parti Rama duhet ta kandidonte. Thjesht per kaq e asgje tjeter. 

Plus, a ia ka thene ndokush ndonjehere proverbin "keep your friends close and your enemies closer"?

Jo nuk para shquhet per shume finokeri

Po te ishte sfidant, gje qe une e njoh ne imtesi, do isha dakort me Ju, por mbeti nje firaun i Nanos, nje sherbetor i tij...E provoi vet Nano me daljen prej ....ngujimit

Ore kur eshte Meta pjese e familjes grave, nuk ka mo goje asnjeri me fol gje per Nanon e per te tjeret. Edhe te ishte firaun i Nanos eshte e drejte e tij, ashtu sic ishte dhe Rama ne 1998 kur erdhi nga Parisi. Nuk ke ti asnje te drejte te caktosh sa e si i kane ambicjet njerezit. 

Ben Malaj ka qene i vetmi deri tani qe eshte perplas me Boden, Berishen dhe Rrulin per cdo gje, qe nga ecuria ekonomike, financat, privatizimet etj. Barre te rende po i le Beqes kryetari

Ky zaloshnja qeka i papare per te la mutin me shurre

O swed nuk jam ne shtepi, ku eshte e ca po thote Zaloshnja aman se du me e degju?

Pak a shume "rama premtoi ne 2005 qe do bashkonte te majten, dhe malaj dihet qe ka qene kundershtar i ilir metes, etj etj" karlliqe me kamion dmth (se te thuash "me thes" e minimizon)

WTF mer??? Keta jane bo per gjynaf te shkretet, "gazetare" qe jane aty si propagandistet e kryetarit per te justifiku cdo pisllik te tijin. 

Ja te presim argumentet me kater pika te Tan Hoxhes. 

tani e pe ti ç'fare surrati ka Zaloshnja ?!

me mire vone se kurre thote populli

Sa palle je ti plako. Une zaloshnjen e kam fut te lista e kllufave me kohe

e mer klluf, dhe une s'do listoj preferencat e analisteve te tu smiley

Degjo Ramen Live tani, shife sa i nxirre ne surrat eshte smiley

 

Degjo mer toc, i nxire a i bardhe, me ben malajn a pa ben malajn (per te cilin me vjen keq qe nuk do jete deputet) rama do i fitoje zgjedhjet, dhe jo vetem kaq po pd-ja do dali aq keq dhe do katandiset aq ne pike te hallit pas zgjedhjeve saqe ti s'do dukesh me te ppu per te pakten 8 vjet

haahhahhaha smiley

Une rolin e opozitarit e luaj me mire se ç'do gje tjeter, por kam rene ne rehati ne pushtet smiley

Nuk e le PD-ja pushtetin kaq kollaj jo!

Po degjoja sot tek quo vadis teksa po punoja si wireless qe jam bere profesionalisht ( veshet punojne ne menyre te pavullnetshme ), "do i vjedhe prap zgjedhjet saliu " un them me keto levizje qe po ben Rama nuk ka nevoje me i vjedh hic .. 

Nano : "Rikonfirmoj, se do jem ne krye te fushates se Arben Malaj. Une dhe Malaj jam me socialist se Rama dhe Kokedhima"

Kjo qeveria e Peshkut eshte bere si qeveria e Tiranes. Edhe ketej ne Tirane, kur plasin kanalet e ujrave te zeza s'e ve njeri ujet ne zjarr hic. 

Edhe Peshku deri nga tetori kur te mbaroje kryqezata elektorale keshtu do jete? Si sheshfushim normandesh? 

Edhe  Mark Marku mungon ne listat e PD.

Hajde o RONI profet dolesmiley

z Malaj është më socialist se unë, më socialist se Edvin Rama dhe Koco Kokëdhima, dhe i pavarur ose jo unë do jem në krye të fushatës së z Malaj për të mbrojtur me gjithë zjarrminë vlerat dhe filamentet që do çojnë Shqipërinë në Europë”.  Fatos NANO smiley

Per arben malaj kam respekt, ndersa po e mbeshteti nano-pijaneci me iken komplet respekti per te. Ik o nano se e dime qe mik i berishes. Gaboj rama se ai as qe krahasohet me 2K.

Filloi Fevzoja. Ky i di listat me kohe.

Rama live tek News24 tani!

Rama i paska fut mire nja dy viza me duket tani qe po flet

 

Me bluze te bardhe akull si per funeral... "U shpreh konsideraten time (ngushellimet dmth!) te gjithe atyre qe aspiruan per t'u futur ne lista, dhe qe nuk hyne dot..." Porka mizerja, thote italioni. Porka mizerja!

Po Dritan Hila, ish-diplomat, ka qene ne listen e pare te PS (Dhjetor) per qarkun e Gjirokastres, di gje kush pse u largua?

ish diplomati i leshit.  Socialist i terbuar qe si duhet kujt vetem se te shkarravise ne gazeta.

Dritani eshte djale i fisem ,me kulture dhe i matur.Prandaj nuk eshte mire te flasish kur nuk e njeh fare

+1 Kam nje respekt te vecante per Dritanin

Dritani eshte nga te paktet qe shkruan gjera me mend.

Jo! Nuk ka qene ne qarkun e Gjirokastres ..

Nga dita e sotme e zgjedhjeve une nuk do resht se qepuri Ketij palloshi...

Mos e shaj Ramen se do beje Ngjelen minister smiley

Me sa po shikojme, ndryshimi Rames me Salen, eshte se ky i largon me te miret ne momentin e fundit, ose te pakten ato te qetet dhe profesionistet, kurse Sala, em nje menyre a tjeter i thith ato :

 

Eksklusive: Albert Brojka, Drejtori i ri i DPS

 

Ne kuadrin e reformave te fundit ne institucionet ne varesi te METE-s, u zevendesua dhe drejtori aktual i Drejtorise se Pergjithshme te Standarteve. Drejtor i ri kesaj Drejtorie do te jete Z. Albert Brojka, ish kryetar i Bashkise se Tiranes.

energjia.al i uron pune te mbare Z. Brojka, ne kete detyre te rendesishme.

 

Nuk eshte ndonje poste kushedi se cfar por tregon, qe eshte me Salen edhe ky ezmeri, alla Giorg Clooni.

 

marut mer se na cat ***** me kto listat.

Si thote Rama tani, kjo eshte hera e fundit qe abuzohet me emrin e socialisteve??? Dmth tani i pastrova te gjithe, kush eshte ne parti eshte zar i imi e nuk me can me derrasat askush. 

e treta e verteta smiley

O gomari, o i Zoti!

O Nano, o Rama !

Normal qe pastaj s'do te kete me here tjeter ... PS-ja u ça perseri

Pse kaq keq Rama? Shume rende. E paska thith me kile. Ju pordh rilindja ju dhi me nje mut

PP shiko pak listen e PD ne TR.. eshte skandaloze...

Pervec nja 2 emrave qe sdu ti permend mire eshte. Tani cfaredo qe te ndodhi ne Pd ta dish qe e eklipsoi Rama me carlluqe. Nese kthehet Nano sikur 10 ose 15 mije vota tju firoje do keni shume probleme. Me Priftin do keni probleme me Lezhen probleme me Kukesin probleme me Durresin prej Dukes probleme me Beratin probleme me Tiranen probleme. Le te mbaje Ben Ahmetaj me Kocon se la koqen e namit. Une jam i kenaqur qe eshte aq trrap se nuk dua ta shoh ne pushtet Ramen. E ka humb garen pa e fillu. Ka per tu perserit lufta Nanos me Kpd-ne e famshme ke per ta pare smiley

PP mua listat e PS m duken te goditura shume mire dhe me prurje te reja.. eshte respektuar meritokracia me zgjedhjet e kaluara.. asnje emer i kompromentuar.. Pastaj ku eshte Koco Kokedhima se nuk e pashe??

Listat e PD jane skandaloze.. sidomos ne Korce

ore ti ose je zaloshnja vet, ose eshte ajo tjetra qe sdua te ta them 

Cudi me Ramen, si mund te largohet Malaj dhe te futet Koqo? Ue ue.

Rama i ka borxhe Kocos por edhe po pergatitet te mbaje partine sido te shkojne zgjedhjet.  Rama po shkon drejt humbjes dhe e di kete, prandaj po spastron partine qe te mos ta luaje njeripastaj ndoshta i vjen rradhe te fitoje zgjedhjet.

E treta e verteta

me ose pa Ramen

Saliut do tia ...t amen

Prisni njehere se ka cecua bicak

 

E o Admin ...fale qofshi kush po e menaxhon kete teme  Histeri me hapur se kaq te Grupit te LefKOPESE as qe mund te mendohej se do vinte ndonjehere tek PPU smiley Kjo eshte te njohesh veglat e PPU me detaje !

Jeni me te vertete te "holle " ne dhenien perparesi qenerise per lehje .Pa fund falenderime se pas ca kohesh do vijne me "kravata ' duke dhene mend per te Ardhmen e vendit , barazlargimin dhe ate qershin me Torte ...U thashe Une ...se me cfare rimon , dihet se i kemi perdite po si lehes ordinere te cfazuar ndersa krtu kane ardhe pa Faza fare ...Berihaj dynjaja smiley

Edhe njehere Flm qe dijtet tu lini hapsire .Me thene te drejten gjithnji e kisha perfytyruar nje monoPD-hi , po kaq mjeshterore si JU nuk me shkonte mendja . Nj lehje e tille profesionale ngazellyese eshte e veshtire te krijohej me pjesmarrje VS . Ja arritet ! Me pak mungesa dhe topitje nga te "barazlarguarit " dhe Sikaret me Sikure , kjo prurje besoj per shume kohe do mbaje Vlage per te kuptuar se cfare perfaqesojne jarget e Sali babasqap Dylqinj Jozefin Topallka smiley dhe cili eshte perfaqesia InteliDjente e tij tek PPU .....Per Para e per fitorje te Reja !

Komunist te verte jeni smiley

kush te duron dhe 4 vite xha Idrizin ne Opozite smiley

Mos o Left ! smiley

U ckatrrua dhe grupi armiqsor i lab-finances me ne krye berishonanoagjentin Arben Malaj!

Ja tani del dhe Lenci Vangjeli dhe thote qe Kocoja ka qene perhere opozitar ne shpirt. O ju  q... rilindjen e demokracine tuajen. 

E keqja me e vogel.  Mos e harro asnjehere kete gje.

po kur e justifikoka heqjen e Malajt me trajektoren e cuditshme te ketij te fundit...

Kocoja eshte opozitar i madhe. Ne koherat me te veshtira te kombit, gjate regjimit te eger berishian, pallatet e kocos ishin strehe ku rilindasit takoheshin, binin ne dashuri, e planifikonin clirimin e ketij vendi.

Ja dhe ana e te keqes...Mar Marku nuk eshte ne liste...!

Ku eshte Prof. Meksi smiley, nga behet sonte ?

duke lexuar shtypin smiley

Media nuk merret me ata qe do jene ligjvenesit por me te prekurit qe nuk jane lista, me ata qe inatin e shprehin me kercenim per kandidim i pavarur....dhe ne te gjithe me te paktet .A thua se deri tani e kane ndritur te gjithe.
Kur shpetimi i yne mundet te na vinte nga nje qeverisje ...me baze te gjere...

Ska me baze te gjere. Fillon shkaterrimi i brendshem i Ps-se dhe shume mire. E meriton Rama bashke me Idriz Ferren te humbasin smiley

O Grave, ore e keni katerciperisht gabim kete idene e "inatit per kercencim si i pavarur". Ore eshte komplet e legjitimuar per aq kohe sa ti nuk i jep njerezve ate risk qe ata mendojne se meritojne. Eshte kostoja e mospatjes se konkurences ne parti, kaq. 

Endrito se ty te besoj ma parashiko pak Vloren me nderhyrjen e Nanos. Ja "qan" 2 mandate Ps-se?

jo vetem Nano, por Malaj ka vete suport te madh atje. Malaj eshte socialist me shume se Rama, Koco dhe gjithe lista e deputeteve te PS ne Vlore. Ka per ti shkaktuar termet ne vota Rames ne Vlore.

Plako, sinqerisht fare, Malaj me shume vota mund te marri vetem sesa me nanon te cilin politikisht mund ta cilesosh pa frike fare 100% te vdekur, ne asnje qark nano nuk mbledh dot as 300 vota

O swed ca thu e burr? Merr Bamir Qoftja qe se pirdhte njeri  15 mije vota e jo me Nano

Edhe 300 po i dha mire i ben. Te tjerat i fiton vete. Si qark me numer cift diferenca duhet te jete e tille qe te justifikoj 2 mandate, perndryshe del jek e jek Vlora. 

Aaaaaa po ne jemi te pa pa varur...smiley

What happens in PS, stays in PS... po jo o Kuazo, ajo qe ti nuk kupton ose bene se nuk kupton, eshte se menyra si ata trajtojne partine do trajtojne dhe vendin. Te njejten mungese transparenceje qe tregojne tani, do tregojne dhe ne qeveri, te njejten dashuri per biznesmen mbi njerez te shkolluar do tregojne dhe ne qeveri ku do perkthehet ne me shume kleptokraci e me pak meritokraci, te njejten perqendrim pushteti ne parti do kene dhe ne qeveri, si dhe te njejten arbitraritet ne vendime.

Ku merr vesh Kuazi nga perqendrim pushteti, transparence, arbitraritet, inkoherence me LSI-ne, e keto fjalet e medhaja qe flisni ju cunat me shkolle. Ore malokun a e hoqem? Aq do Kuazi. 

E keqja me e madhe...

Aman or ti sikur aty i rre thjeshtoreve tek demokracia, transparenca, meritokracia e perqendrimi i pushtetit.  Keta jane tribale te llojit me primitive o burr.  Bujkrober qe mjafton te fitoje beu i tyre mbi beun e mehalles tjeter dhe aq.

Une i dija me principe keta, me kulture. Sa here eshte diskutuar tek peshku qe ne shqiperi kemi diferenca kulterore te theksuara?

Tribalizem primitiv qe shitet si superioritet kulturor kur ne fakt eshte po aq ne mos me i keq se tribalizmi i pales qe shajne.

Rama i paska propozuar Malajt vendin e "dyte" ne Kukes !! E paska pas internuar ne Kukes Malajn smiley

Ne Kukes PS 1 deputet nxjerr smiley

I ka njohur aftesite per shtim elektorati te PD-hit me mbarsje -lindje smiley  Ka pervoje PD-hi per kete moj LefGOPE , prandaj nuk do kete pranuar smiley

PS-ja dhe Obamen te veje te dytin ne Kukes, nje mandat merr gjithsej. Kam informacion se i dyti ne Kukes tashme eshte caktuar idrizi. smiley

militantet e verber partiake sic jane nje pjese ketu i imagjinoj si calamane ose veshpreresmiley  edhe impotenca luan si mundesi

Pse mer qa ka Koqja qi sju pelqen juve ?

se mos ata emrat e ndritur e kane ndritur.

te pakten Koqja e dime qe eshte pis, s'habisemi , kurse me kta pllumat pastaj na met veç zhgenjimi smiley

Lorenc Vangjeli qeka bo tym. Pak si i perlotur. Mos eshte Gjergji peshkut Lorenci se as Gjergji spo ndihet me. Krize e madhe smiley

bo ma hoqi petllen Rakipi. Njeri me te paskrupullt, me servil e sherbetor pushtetsh ne kete 23 vjecar post komunist nuk kam pare.

Rakipi e ka ne terezi. Ka privatizu ca objekte qe ne kohe te Sales dhe merr milionat muj per muj smiley

e di mer e di, ka pase marre para edhe nga Meta kur ishte kryeminister dhe ka ndertuar pallate ne Tirane.

Mbrapa stadiumit Dinamo, po ka pas lidhje te forta me Kocon qe atehere. 

Ngjergji eshte pe Korçe mo! Lorenci nga eshte ?

PD ne korce ka liste skandaloze.

PP tu pergjigja me lart

Keta qe kane edhe ndonje damar pe bythe nga laberia e dine se ne ate kohe njiheshin se u "prisnin bishtin " dhe pak sa  "Majat e Vesheve "  .Prandaj ja shkuli Edi , nuk ja preu lefGOPESE ne Austri smiley Po dhe keshtu njihet nga veshet se i ka paksa te zgjatura mbi Normalen e bagetise qe e ndjek smiley  Psh vete sh Boisa ka njoftime te brendeshme per zonen Fush Arres Puke -Kukes , ku hamnshorizmi qe nga Koha e Palit vazhdon te jete tregus elektoral smiley

E vune Fahriun ne listat e deputeteve... smiley  Kur them une jane ne pike te hallit kete te PD

 

Me vertet kan vene Fariun smiley

E dime qe nga janari per Balliun.smiley  "kandidat" per Nobel tjetri, me "Vejushen e Zeze"smiley

Dhe ata te tjeret vune Kocon...

PS: Me pelqen shume menyra sesi simpatizantet e te dyve partive nuk fokusohen tek listat e tyre por tek lista e partise tjeter. Neve jemi m*t, por ju lutem, fokusohuni tek cfare lloji diarreje eshte pala tjeter.

Interesant eshte futja ne listat e PD fizikant Islami ! 

 

Po Toçi  apo Luiza Xhuvani jane ne listen e qarkut Vlore?

Po Erjonka pra, ku eshte ??!!

Erjoni po diskutohet per ne Fier, por deri dje s'ishte ne liste.

Ah sa koqe eshte ky Rama, po kush ja shkru fjalimet bre :

UNE KAM VENDOSUR te jem ne krye te listes se Vlores.

Po dhe Enver Hoxha thoshte : Partia ka vendosur mer palle, dhe jo UNE

ncqqq

Po pra tani as tenton ta fshehi berishizmin e tij, e ben hapur fare.

Po Enveri ishte strateg mi Ruzhdie.  Burre si ai nuk i vjen me Shqiperise.

+1.

Hajde gezuar mbaresi!

Merr pushtetin dhe nje here, merr pushtetin dhe njehere, krah per krah o me Leftere!

Nje gje eshte e sigurte. Ne rast se partia ka hequr ndonje nga lista duhet te kene patur nje arsye te mire.

Mere minideles cannot understand all the intricacies of Rama's (or Berishas) ineffable plan.

E ka merituar se partia nuk te denon kot. fiks si ne komunizem po flasin. 

Fatos Nano

 

 "Turp !!!
NUK mund te zevendesohet nje themelues dhe nje nga kontribuuesit e medhenj ne te majte si z.Malaj, z.Brace, z.Islami, etj me kapitaliste te tipit Koco Kokedhima, qe do te hyje ne politike per te mbrojtur interesat personale te bizneseve te tij.
Ja pse eshte luftuar Rama per kaq kohe nga z.Nano !!!
"

Reagimi i Fatos Nanos edhe ne Facebook ...

Paska ne FB shoku Fatos smiley

Me shume se te gjithe mua me dhjesin kta si puna jote Lefti, qe jua ngrof zemren Tos Kopili, kundershtari me i hershem i PD-se, Saliut etj

Po Sala e ka rras m'kokerr t'burgut bre, ca boni kshu smiley

Ti rruzhdije nuk e dike shprehjen : "armiku i armikut tim eshte miku im"

lexo Nicolo Machiavelin tek "Princi"

shii dreqi

dike ene t'lexoke ti ?

smiley

kjo po ishte batute inteligjente! vlere vlere je

Geji nai ven te 30%ci! smiley

Po mesa mbaj mend une a nuk ishte zoti Nano qe afroi duke e bere deputet dhe minister te bujqesise biznesmenin e Shijakut Duka? I cili tashme me deshire dhe nga halli ju bashkua te djathtes me kriminel Saliun? 

Kerkova ne FB per Fatos Nano dhe me dolen 8 llogari me emrin dhe fytyren e tij. Tani pse je kaq i sigurte qe ky qe solle ti eshte fatosi i vertete? 

Une po nisem per ne Vlore qe te punoj per Benin per nja dy muaj, shifemi nga gushti ne Peshk......  smiley 

Ore Nanoist i kamuflum smiley

po dukeshe ti mre

se me thoshe kam qene socialist, por sjam Ramist

Po dhe LSI-st nuk ishe se ata ishin me PD.

Me rregull perjashtimi i binte Nanoist.

Mbaje tani smiley

Sala thote ja keni fut kot me listen e Pd-se smiley

Ne fillimqershori na prisni edhe ne..................

erdhi dita qe Berisha te levdoje me mallengjim doctor adhamudhin e nanos, Maljan, pa qeni qepen ta haje.E c'kohe fantastike po jetojme , me kulte dhe heretike.

Po ke me goje me fol ti mbasi morret prap Ilirin ne parti????

Dhe njehere, Rama nuk gabon. Pyet spiritusin. Ka patur arsye te mira qe Iliri u afrua dhe Malaj u largua. Me kalimin e kohes do ti mesojme. Ka nje plan ketu, plan afatgjate rilindjeje.  Ne nuk kemi si ti kutpojme keto gjera. Trust in Rama, per sa kohe ai eshte kryetar (lexo cobane), delet do jene mire.

Duhet bere ai leap of faith te Rama pra.

Para leap of faith vjen despair... nga ai i pasherueshmi fare. Keshtu e thote Soreni.

Muhamet ali, lexoje dhe njehere komentin per kultin dhe heretiket.se ti sikur s'mbush mire me nje lexim.

Edhe Nanon kishte mangut Palloshi , bo...bo.. me duket se u kap 84 - shi.

pse ti kejshe ndonje dyshim qe Nano do te lobonte per PS-ne? Po ne gjendjen qe eshte katandisur ai njeh vetem saliun qe e furnizon me ca para pjese e marveshjeve te cilat duhet thene qe saliu i respekton.

Eshte nje nder te vetmit qe une njoh qe Leku i ka lezet , dhe Leku Kozi do stil ta prishesh smiley

ne fakt etiketimi me personazhin e  Robert camcakizit eshte dhe do te jete aktual per zotin/shokun Nano. 

+1 smiley

I ka dreqit i ka

se na myten kta katnaret aman, te kene leke sa te dun, po kokecepsha ngelen

Mori 50 mije vota nga Lsi dhe zbrazi 50 mije vota nga keto qe spastroi smiley

Lum Sala per Ramen qe ka perballe smiley

Sipas burimeve te brendshme, Rama nuk donte ta hiqte Benin nga partia. Dhe meqenese Malaj qe lidhur me Nanon, Rama donte ti jipte nje shanc te dyte. Por opozita e forte e Maqo Lakrorit nuk e la. U mundua ta shpetonte, por i kishte duarte te lidhura.

Sa binjake ka Fariu ...po prit prit se pak kane dale tek PPU , tepke ne te menduar e fjalor , dhe sa te tjere do dalin me F.Buke smiley .LefGOPEJA eshte xhupkuqe per vete dhe nuk eshte nen Fjamurin e Farise .Ate Babasqapi e ka edhe per te jashtem.Ndersa Farien e ka vetem per perbrenda smiley
Tos cartallosi duhet me kriju partine e tij me mbetjet e PD-hit dhe te krefjen e Ps . Babasqapi pa nje pa dy Iken nga skena Politike me keto zgjedhje dhe .......

Shof si i ndritin syte LefKOPESE per ndonje post N/kryeare smiley E fat o Fat i Shqiperise !

Koco Kokedhima,eshte familje e majt, totalisht e majt. Nje nga Kapitalistet me te medhenj Shqiptare, qenka i majt ne fakt. Po tall trapin ky Lorenc Vangjeli ne Opinion apo jo?

Vari leshte ketyre me gjith politiken e ketyre.

Qenka rikthy dhe Cac Angjeli, zyrtarisht tani. 

Epo...me mire Caci se sa te veje minister financash Ben Ahmetaj qe eshte komplet pafillo

menim me vlere ky i yti PP. Ja keshtu te dua une ty te kontribosh pozitivisht edhe per kundershtarin. Bravo!

Patjeter. Caci pervec miljardave qe ka eshte ekspert financash. Te gjithe te tjeret pervec Cacit dhe Canajt jane komplet idjote ne Ps perfshire dhe Ramen smiley

besoj e ke fjalen per Shkelqim Cani apo jo? Eshte i pergatitur dhe mbi te gjitha eshte njeri i respektuar.

I vetmi, ai dhe Musa Ulqini qe i japin nje fare nderi asaj partie. Te tjeret jane servil ordiner dy leksh, ne mos copa hajduto-kriminelesh. 

Po per Canin eshte nje nga te paktet eksperte te mirefillte ne fushen e tij ne Shqiperi

Ore Beni eshte xhepist ordiner. Po minister financash tani besoj se ka piketu Kocon si sipermarres i suksesshem. 

Po Auron Tare qe na vinte ketu ne peshk mo, ku eshte, e paska keput dhe ate Rama?

Lorenc Vangjeli me i degjueshmi nga te gjithe keta te krahut te majte. Eshte permbysur bota.

Ore, po Spiropali?

Nuk bohet , ka sherr me Vilajetin.

Po Vilajeti a zuri vend per vete se fundmi, se ne Elbasan i thane jo, Korce po ashtu, tani ne Gjirokaster?

po ne gjirokaster , kane me e ngordh per buke nja dy muaj se ai vete per te fut doren ne xhep sbohet llaf smiley

Kandidate e PBDNJ ne Tirane.

seriozisht e ke ?!

s'ka me PS jo ... ka mbetur "Partia e Rames" tani

Hoqi ate Megi Aytyresen ne Fresh ky, hoqi edhe kete Arnold Grabocken me vone si zv ne Fresh, tani Spiropali s'hyn ne liste fare : drejtuesja e Freshit ... ca bohet mer daj !

smiley

Po jo mer burre se bera shaka. Ka ngel puna me ja var ne muhabet dhe Spiropalit tani.

? tha dhelpra per rrushin... Kush tha qe ka shku dem? 

No kiddin'! smiley --- boisa

Për të negociuar listën e kandidatëve, mësohet se veç Topallit ka qenë disa herë edhe Lulzim Basha, i cili këmbënguli për të përfshirë në lista edhe Grida Dumën veç Jorida Tabakut.

smiley

Shkurt muhabeti , kush i shtyn dhe 4 vjet te tjere me kete Qeveri !!!

Do kete ndryshime!

Nja dy tre poste te pakten.

Kaja nonen, i thojn kosovaret ktij muhabeti.

Jo , seriozisht , te heqesh Malajn nga Vlora dhe te fusesh Kokedhimen eshte me ja fut PS -se por me sa kuptoj une Rama po mendon per te ardhmen , se kete rradhe jo se e hengri por e la vete.

Rri se e cmende Gjergj Lorenc Vangjelin. Ka marr valixhet u zhduk prape smiley

Plasi tek Opinioni !

Cani : "Rama i lepiu bythen Ilir Metes!"

I modh i modh Arian Cani. Po normal, e njef mire Ramen qe nga 1990.

lol, po ene Rama e njef Canin qe osht karabush qe nga 1990. 

a ke fytyre ti a jo? Po ti the qe nese Rama bashkohet me Meten nuk e voton me PSne e Rames, po cdreqin ben ketu si budalla duke fol brockulla?

pse ti nuk je dakort me mua qe Cani eshte karabush si puna jote? Ndersa per pyetjen qe bere po te qetesoj qe nuk do votoj PS-ne por PSD-ne me kryetar profesor doktor Gjinushin. 

karabush ke Ramen e Cani po i ben Zbor se e njeh se Cani ka qene e eshte i majte. Cer Gjinushi mer surrat patate, ti mbete duke i bere temena Rames ketu. Ki pak respekt per veten mos u degjenero ne kete menyre.

Edhe Kaci ka qene i majte edhe Nano ka qene, ndoshta edhe Cani ka qene, por si karabush qe eshte i lepin bithen Frangajt, ndersa ky Saliut. Dhe te gjithe bashke saliut perfshi edhe ty. E pra cfaredo qe te jete Rama ai nuk eshte kriminel si punedhenesi yt. 

krimineli nr. 1 dhe 2 eshte Rama me Meten. I ke te dy super te korruptuarit ne koalicion e qelbesirave. Dhe ti si qelbesire qe je rri natyrshem ne kete koalicion.

Krykrimineli i Shqiperise dhe shqipetareve ka vetem nje emer dhe ai eshte frymori sali. Po ti je nje i vobekte qyrash dhe jetesa e veshtire te ben te mos i ngeshe syte. Ti je mjeran or polic. Njesoj si ata qent e rruges qe na jane shtuar shume kohet e fundit.

Profesor doktor eshte edhe Topi smiley

Nqs do votoke per profesor doktor Gjinushin (minister i Carcanit), pse kaq vrer Nanon/Malaj? Nuk duhet ta kishe vrerin me Ramen qe te detyroi ty te nderrosh Parti?

tanet jemi gjemb, tanet...

ti po thua m njeri e k tjetri?

Malaj jashtë PS. smiley kurse Koco Kokedhima është i dyti në listën e kandidatëve për deputetë të PS, në Vlorësmiley

hahahahahahhaahhahhaahhahhaah po te vjen keq per partine e zemres ? Ngushellime e me krah te lehta.

Tani qe ka kalu Preci djathtas eshte lli fare Opinioni. Me pare kishte nje fare sfide.

Malaj ne FB:

"Miqte e mi, une si kam dhene asnje vote BerIshes ndersa Rama i dha kushtetetuten. Besnikeria duhet te dalloj nga verberia. Po , vota ime do te jete pro PS pdhe kunder Rames. Une nuk e barazoj partine me asnje kryetar si ne kohen e bolshevikeve." 

Bravo, ky eshte socialist i vertete dhe jo si zoti Nano apo shoku Kastriot.

Dhe si i tille e late jashte partie. Po Meta eshte socalist i vertete apo jo?

Meta socialist????? Ai eshte megahajdut!!

... dhe faktori kryesor qe mund ti jape pushtetin "socialisteve"?

p.s ne thonjeza se keto termat me 2K nuk kane me kuptime 

Pikerisht pra ai eshte socialisti par ekselence si megahajdut qe eshte.

si ne kohen e bolshevikeve

Oidrizo,

jepi xhevap ketij Malajt ! po te shan me duket smiley

Mooooooooooooooooooooooooooooooooos, Spiropali nuk qenka zgjedh. 

O Magus, cfare do besh tani.

po u dinte ajo pune qe nuk do zgjidhej.

Ehuuuu, iku ai muhabet. T'shofim c'na ofron PBDNJ-ja tashi. smiley

PBDNJ vetem xaxiq , gjo tjeter ska c'ofron smiley

xaxiqi dhe sufllaqi vetem, s'ka gjo tjeter n'traste.

Me keto qe kane ndodhur kete muajin e fundit a ka ndokush qe ndershmerisht ka ndonje argument me koherence llogjike dhe te natyres parimore, ideologjike, programore apo morale qe mund te votoje keto dy banda e kryebanditet e tyre Berisha e Rama, bashke me gjithe ushtaret e tyre?

Po po, Vilajet Qyrku na vjen neser me nje artikull te tipit "E majta me Kocon: Here's how it all works out"

Vilajeti teacher's peti dogmatik i Rames, sic ka qene teacher's pet gjithe jeten.

qa i punoni anglishtes mer jahu...

sipas Wikileaks eshte "attack dog". Dhe kete ja ka ngjit Withersi. Besoj se kjo i shkon me mire ne fakt. 

Attack dog apo teacher's pet s'ka dhe ndonje ndryshim te madh.  Me pak fjale zagar i Rames.

Ore sa qejf i keni keto gjonat seksi ju socialistet. Po e prisni fitoren nga Meta i ngjalave dhe Caci i bananeve.

Po Petro Koçi i shkrete qe s'hyri fare ne liste ??!!

TRADHETI

Petro pranoi te shkri Partine PSV'91 me PS per te qene ne liste, por Rama tregoka se prape nuk e mbaka fjalen ... ça paska qene ky rob

o Lefti, po PD ke ka vene ne liste per Vloren?

Arben Malajn, Arben Isarajn e nja pese te tjere. smiley

.smiley

p lere o te pergjigjet kopetenti..smiley

Mo po Gjergji nga na iku.

Ej se jam kurioz, ajo qe zv.ministrja e integrimit qe te cante trapin cdo tre nete ne tv para ca kohesh, a eshte ne liste? 

Nqs i ka ca trapin miletit sigurisht qe nuk eshte brenda smiley

po nuk ka pase vende se ja zune tradhetaret e PS-se dhe kryetaret e partiteve satelite si Nard Ndoka psh.

Per Malajn kisha degju se "nuk mbledh shume vota" po Caci? Getafakautahier!!!!!!

Tha mire Berisha qepare, spekuloni shume ju gazetaret... smiley 

Caci dihej se do vinte ne vathe, kujtoni pak Katharsin smiley

Caci, Musa Lavatricja, Ilir Meta....boo ngelem duke qarkullu po kta bre.

Po mire bre, si nuk polli e nuk rrit ne kaq vjet PS-ja te pakten ca te rinj te hajrit, se PD-ja hajt mo parti katunaresh mali, ca te presesh.

As Malaj sna hynte ne pune , 100 vjet po me Malajn. E ndriten kta te gjithe 20 vjet, e tash po vijne per 20 vjecarin tjeter.

Risia ngelet ke ca koqe kanari si Taulant Balla dhe Sajmir Tahiri, oh zot sa deshperuese.. smiley

 

Ka me plot , eshte ai qe gjente fshatra duke u rrezuar eshte Kokedhima , Ulqini , kush i ma men te gjithe.

Risia? Rama deputet mi heeeeej!!!!!! Ore, po ky pushti sikur tha qe kush eshte ne kabinet nuk bohet deputet!!! Apo pasi te fitojne? smiley

Taulant Ballen ta bejne minister te brendshem qe te luftoje prostitucionin dhe Tahirin ta bejne minister shendetsie qe mos kemi me mungesa ilacesh smiley Kurse Kokedhima te filloje privatizimet qe i ble te gjitha per 2 leke ene te shkruj serine e dyte te "si te behesh milioner post-rilindje" Na ngeli vetem Pjeri pa vq2 smiley

Tashi per hertpar po e mor vesh qi Taulanti dhe Saimiri qekan dy persona tndryshem smiley

smiley

fare e shtume bre smiley

Po ai qe recitonte me OH perpara Jozit, a osh nlist ?

Atij me duket se i shkoi vjerrsha kot smiley

Hej, si nuk po qahen PDh-istet per invazionin socialist? smiley U bone nja 6 socialiste ne listat e PD-se...

Tani e kuptoj une si i bo llogarite Gjergji... smiley 

them qe tani do kemi nje qeveri bashkimi kombetar.

ska me dallime smiley

me ne fund , poplli yne u bashkua sa majtas e sa djathtas smiley

Po kjo ka qënë ëndërra e Ramës: Përtej të Majtës e të Djathtës smiley

Shyqyr e more vesh o Bama smiley

a u moren vesh listat...tashti thuni per ke do votoni 

Duhej hap nje parti e re Nosho, "Partia e Namik Hotit"...

atij ju dridhte dora ...se ndryshe!!!!!

Ore a di me me thone kush se pse KK-ne e perflasin kaq shume keta cubat e frymorit? Keta jane kunder biznesmeneve si shtrese shoqerore apo e kane personalisht me Kocon? Dhe nese e kane vetem me Kocon pse? Cfare i ka bere ky frymorit? 

i ka bo zbor, po vari lesht....

Problemi im me ket zagarin eshte qe i trajto puntoret si kafshe... Shko pertej veshtirsive financiare qe kane kaluar bizneset ne Shqiperi... Rast klasin per ate shprehjen "per tja q***** ate...."

U cut ne valle Kozi, tani hiqeni...

Tani e mora vesh qe 2K qeka per Koco Kokedhima. Rrofsh Berbero smiley

2K-ja ka privatizu frigoriferin e Durresit, qe te pakten bente 2 meleone euro me 2 mije leke te vjetra.  Ja dhane miqte socialiste si familje e nomenklatures puniste.  Nuk ishte mirenjohes me ta, u be me Berishen ne 05 kunder PS dhe Nanos.

Ka marre te gjithe tenderat e bashkise Tirane, me kryetar Maon, me falni Ramen.  

2K-ja ka pasur kohe qe agjeronte ne opozite, kshu qe i vuri kusht Rames kandidimin.  Edhe pse do jete ne opozite, mendon qe mund ta dredhe bishtin po pati nje mandat deputeti.

Ore a ka ndonje shkelje ligjore ky ne punen e vet? A ka ndonje vendim gjykate apo proces gjyqesor qe akuzohet per vjedhje, mashtrim, a ku di une? Ti mos na fol pallavra se saliu jot e ka dhene gjithe shqiperine per 1 euro. 

edhe Meta nuk ka ndonje vendim gjyqesor qe e ngarkon me ndonje faj.  2K-ja ka marre frigoriferin e Durresit, te denoncuar edhe nga Fiks Fare qe ne ate kohe ishte kunder PS, me letra ne rregull por duke perjashtuar cdo oferte tjeter ne privatizim.  Miqte socialiste kane njoftuar vetem Kocon dhe ky pasurine publike qe me e pakta kushtonte 2 milione euro e ka marre per 2 mije leke te vjetra.  Tani pervec budallenjeve si puna jote te tjeret e kuptojne se c'eshte bere dhe c'mund te bejne Kocua me Edvinin nese marrin pushtet.

Meta ka nje proces gjyqesor, ka nje akuze me fakte kokeforta te servirura nga prokuroria dhe ka nje kundershtim te hapur nderkombetar per vendimin e gjykates. Po ty te jane eresuar syte ose me mire me thone qe je qorr, dhe per te degjuar degjon vetem zerin e sali veshderrit. Por do tia presim veshet me 23 qershor.

Aman se m'knoq ky komenti me lart, i bere nga Bota, perpara se te hapej lajmi per Malajn dhe te gjitha bemat e tjera me te fundit ne PS:

perfshirja dhe agazhimi ne subjektin politik PS eshte e lire per te gjithe zgjedhesit. te gjithe kane mundesine qe nepermjet angazhimit dhe ideve qe perfaqesojne te behen pjese integrale e forumeve dhe strukturave partiake. sa shume avancojne keto ide garantohet vetem nga cilesia e tyre. vetem ne pak kohe PS eshte shnderruar ne nje lavatrice idesh dhe risish, tashme eshte koha qe njerezit qe fale angazhimit te tyre kane krijuar kete dimension te pakrahasueshem ne parti, te jene dhe pararoje e transferimit te metodikave dhe ideve ne aureolen e shtetit.

Sinqerisht, kur shikon 2K ne krye te listes ne Vlore dhe kur lexon kete komentin, eshte per t'ia plas te qeshurit ose per t'ia plas vetes... smiley smiley

Termet ne Frd. Aleksander Biberaj jashte listes. Pupupu sa i keq eshte qoftja smiley

po pse po te ishte ne liste do behej deputet thua ti Biberaj.  Frd nuk nxjerr kokerr deputeti.

 

Po eshte puna tek parimi pra mo. Pse mos e nxirrte shokun Biberaj? smiley Kurse Rame palla me duket paska fut Ervin Bushatin ne Tirane. Ky sikur i kerko me qiri keto kackavallet

smiley

 

o File, 

Mo i rrit kreditet Rames... Do gugllosi rinia Vilajeten a si e ka, e do dali qe e ka marr ne pune Rama...

Bamke....a thu te jete Vilajet Veliaj kaq seksi sa kjo? smiley

smiley

Fariu mbase File, Fariu mbase...

Si buburrec eshte Fahriu

totalisht jashte teme ketu, po si nuk doli asnji nga keto fam kerkueset shqiptare pa u zhgarravit me bubuzhela?

O Admin, pastro shtepine...

Shkojne mbas lekut er burre e spysin hic per neveri. Vetem lek lek lek

Ho me, kur do dalin listat. Sa te marojne Bullsat me Miamin po e shtyjme, me vone nuk presim.

car kishte ndodhur andej nga partia mer, ca i bon Xhozit

Kokedhimi dhjeu Kryesine !

Ne lista te PD ka 3 socialiste, Dogjani, Kadeli, Islami, 1 republikan Mediu, 1 demokristian Ndoka, 1 legalist Spahia, 1 PDIU Tahiri. Ne liste te PD Pfff

cuni i xhajes tim kishte status ne fcb ket thenje te Leninit:

"Nuk ka moral në politikë: ka vetëm oportunizëm. Një i poshtër mund të na hyjë në punë pikërisht sepse është i poshtër".

Ke haruar Dash Shehu, Shpetim Idrizi, 

Sala ja beri qejfin te tereve kesaj here. Kurse Rama jo qe s'futi parti aleate ne lista, perveç ca te infiltruarve te LSI-se (Spartak Braho ne Tirane prsh) ... por me e keqja, nuk mbajti fjalen e dhene per Petro Koçin (i cili pranoi te shkrinte partine me PS qe te hynte le Liste), por perjashtoi edhe figura me peshe ne PS dhe kundershtarin e tij per kreun e PS-se, Arben Malajn.

Akoma me mire. Pra nese kapin shumicen, themi ne 71 deputet 9 jane qe s'kane lidhje. I thone 13%. Vk! E perse nuk kandidojne me Parti te tyre ose si te pavarur e shohim sa vlejne?! Vk.

Eshte gjeja me e drejte qe mund te behej hunter per njerez qe te sigurojne 10-15 000 vota ne shkalle kombetare. De facto Sala ka bere korrektimin kombetar qe keta donin. 

Mos u beni mosmirnjohes deri ne gen si Rama (apo zari i tij arb qe e ka ngrene meraku per kete fenomen). Perfaqesimi i tyre eshte thjesht reflektim real i votes qe kane ne popull e asgje me shume. 

Po mire pra, me bind pse vota e nje demokrati duhet te shkoje per deputetin e nje partie qe nuk e perfaqeson. Bie fjala nje qe nuk eshte per monarkine zgjedh nje deputet legalist (Ekrem Spahia). Ose e njejta gje anasjelltas. Pse mos te dale secili per hesap te vet.Pastaj koalicioni pas zgjedhor tjeter gje, po pse qe ne fillim?

S'marrin votat e demokrateve po te tyret ne shkalle kombetare. Keto shkerdhatiqet e ketij kodi ne i kemi disktu 100 here, pse partite e vogla e hajne sa krahu nqs rrine jashte koalicionit. Nqs nuk e kupton matematiken ta shpjegoj icik me vone se tani jam ne celular.

Ah ok, ti po del te perfaqesimi ne shkalle kombetare ku deputeti mbledh nje vote ne Konispol, nje ne Vermosh, nje ne Peqin etj.

Ku vajti ai trimi nga Suedia ? qe mbreme na sillte foto te Fahriut, gjasme kandidat ne Elbasan ??

E ngaterroi me Eduard Selamin me duket ...

PS-ja ama, e mbushi Partine me gazetaruc dhe pronar mediash gjys te falimentuara

Nderkohe, Nano duke pritur oren 12H00 dhe Konferencen e perbashket me Arben Malajn :

"Nuk mund të bëj më asnjë llogari shifrash. Këto llogari duhet t’i kishte bërë kuzhina financiare dhe menaxheriale e Ramës dhe Kokëdhimës. Ajo që do të ndodhë, është krijimi i një lëvizjeje të fuqishme, që do të pasojë konfliktin absurd që po krijojnë palët me njëra-tjetrën dhe sidomos Rama me përfaqësuesit socialistë".

Kurse Arben Isaraj deshmon se teoria e Kastriot Myftarajt per prejardhjen e Edi Rames (si Kopil i Zogut) qenka ende ne qarkullim smiley

Edhe deputeti Arben Isaraj, njëherësh anëtar i kryesisë së PS-së, pasi mësoi se nuk do të kandidonte, mësohet t’i ketë thënë Ramës: “Zogu i hoqi gjyshit tim pensionin, ndërsa Enveri hoqi babin nga puna. Ti që je mes Zogut dhe Enverit po më heq nga listat”.

po avokat Ngjela dhe Shqiperia tjeter ku jane?? smiley

Arben Malaj do e mbeshtese Fatosi, pra saliu, per te garuar ne Vlore. Pra dhe ky Malaj qenkerka i fundi i mohikaneve. Besoj se me kete marrin fund tradhetaret e kombit. 

rama edhe njehere tregoi se nuk ja thote per shahun politik. perjashtimi i Ben Malit dhe Ben isarait do jene me kosto ne Vlore. Nga ana tjeter mban ne liste nje galloshe te vjeter si Dokle. 

Keto punet e listave jane shume politike dhe meskine dhe personalisht as qe ia kam idene dhe nervin te zhbiriloj kanalet e ujerave te zeza te politikes shqiptare, por nga nje vezhgim shume i larget mund te shpreh se:

1. Berisha eshte shume i frikesuar per zvogelimin e votes reale qe merr (te spostosh te tute ne lista per socialiste e soj-sorollope duhet ta kesh nje hall te madh, kur dihet qe beteja me e madhe nje here ne 4 vjet behet per ato lista).

2. Rama edhe nje here tregon se me politiken pak e bashkon dhe per me teper nuk ka qendrueshmeri emocionale. Pavaresisht tekave dhe shkopave nen rrota qe mund te te fusin rivalet e tu politike, liderat (e vertete) dallohen nga gjitheperfshirja dhe jo arroganca e perjashtimi. Te dyja keto jane shenja dobesie e pasigurie. Fatkeqesisht, Rama ja doli ta vere veten ne veshtiresi dhe atehere kur mendonte se ishte kaluar (sigurisht qe me ndihmen e pashterur te Tosnanies).

Personalisht do te "desha" qe keto zgjedhje ti fitoje Berisha qe perfundimisht keta dy modele* (Berisha e Rama) te zhduken nga politika njehere e mire (se si ndodh kjo ata qe jane te zgjuar e kuptojne vete). Fatkeqesisht, kam frike se kjo nuk eshte e mundur dhe ai vend do vazhdoje terhiq e mos keput me kopje te shemtuara te ketyre te dyve.  

* Them modele se asgje nuk zgjidhet nese ikin vetem si individe... fatkeqesisht.

 

Pra, Malaj paska qene si puna e Islamit. Me mire qe e hoqen, se sa te shkonte me PD.

Ndersa koco kokedhima s'i falet Rames. Ai njeri ka lene me dhjetera e qindra punonjes pa u dhene nga kater muaj rroge. Vjedhje e hapur e njerezve qe kane familje per te ushqyer e te rinjve qe kane marre para nga shtepia per te ndenjur me qira per ato punet e tij. Kokedhima eshte hajdut dhe pike. Kjo qe beri Rama me kocon eshte e barabarte me bashkimin e tij me LSI. Shpresoj qe te jene te zgjuar votuesit e te mos e zgjedhin.

Une e pelqej Kocon, eshte nje nga risite e ketyre listave. Urime per deshiren per te kandiduar dhe pune te mbare.

eshte ndopak socialist ky Kocua ??

Kocoja nuk paguan stafin. I merr ne pune, i le tre muaj pa paguar, detyrohen te ikin. Eshte hajdut ordiner dhe kjo eshte e pranuar nga te gjithe, demokrate e socialiste. Kocoja eshte njeri shume i poshter, shume i ulet, dhe po ta thote nje njeri qe s'do te votonte kurre per Berishen

ti duhet te jesh ndonje gazetare e Shekullit, qejfmbetur. Hape thesin , he na thuj ndonje gje nga parapskena dhe paradhoma e Kocos. Si ishte me shijet per mishin?

Jo, s'jam gazetar i shekullit por njoh shume vete qe kane kater muaj rroge pa marre tek A1, dhe kjo pune vazhdon prej vitesh. 

Qeka socialist pra

kjo shprehja "une e pelqej Kocon" thene kaq cilter, publikisht, dhe me ndjenje, duhet te zere vend ne memorjen globale njesoj si "epur si muove" 

te gjoret demokrate e te djathte te vertete.do votojne me dhembe e radhe shternguar plehrat socialiste Islami, Kardeli, Dogjani, miqte Argites si Klejvis e co , cicemedhen Vokshi dhe jashte liste intelektuale me zera gjysemkritike si Marku, Xhepaj, demokrate te moderuar si F.Beja Me dha kenaqsi te papare qe fyteredhelpra Alibej dhe kercici Guma  eshte jashte liste.Nga sa kam mesuar, vetja i kishte hyre shume ne cef dhe kish dash me kafshue dike qe e kishte denoncu ke shefi madh. 

Po intelektualet e PS ku jane se nuk po i gjej dot? 

Ti e di se intelektualet e majte nuk i kane pasur ndonjehere dashurite te qendrueshme. Ata dhe ato shohin tek PS-ja vetem misherime te perkohshme te idealeve te tyre te paqarta, dhe nuk dihet ne jane me te perkohshme misherimet apo me te paqarta idealet. Por parimet jetesore ngelen dhe ato i kandidohen pruresit me te pare.

kane shefin e gardes se nanos ne Fier ata, Arben Cukon, qe 4 vitet e para nuk u ndje zeri ne Parlament : eshte intelektual i mirefillte smiley

Harrove Kokedhimen ti, qe eshte goxha filozof ! me 200 lek te vjetra "bleu" Frigoriferin e Durresit nga miqte socialiste. Tani mbaruan leket siduket

Na bot kurjoz a do ket protesta para shpis se Malaj A. ?

LOL

Po shefja e FRESHI-t nuk eshte per vete ne Liste more! Kush do dali te protestoje tani ? Apo gati grupi i ri me paramilitaret e PS-se ? smiley

C'behet keshtu mer jahu..Na qenka merzit Zhozi kur mori vesh listat e Shkodres smiley

“Jam me dhimbje koke dhe po largohem. Tani jemi më pak demokratë dhe më shumë ‘qelbësira’”

Plasi qe nga lart bomba

 

"me pak demokrate dhe me shume qelbesira ne liste"  hihihihi kape moj Jozefine  prej zhelesh ate Ndok bufonin e qite nga lista.Boh, ne vend te Nokut te kishte vene Lek Plepin, do kish ber me hajer berishi ne shkoder.

Lere se qenka merzit Xhozefina,  vjehra e atij kengetarit qe eshte sekretar i pare i ambasades shqiptare ne Paris. Ka ngel Arenca Trashano jashte liste.

Dmth influenca e saj u reduktua vetem tek 2 deputete.

Doli i forte Lul Basha. 

Lesi 5000 vota ka. Berisha e dinte fare mire qe Lesi do e perdorte voten e tij nen influencen e Blushit.

Shkurt u pordhen demokriastianet : Gjozepina nuk do Nardin, Nardi nuk do Lesin, Lesi nuk do Bushatin, Bushati nuk do Gjozepinen.

Ka ngel Arenca Trashano jashte liste ene hyni Voltana Ademi prefektja smiley = 16mije m2 buze liqenit mes Shirokes edhe Zogaj smiley

Voltana eshte goce kinge dhe me intelekt.qenka dhe pasunare? hmm t marsha t keqen.

nuk eshte pasunare , por do behet ... smiley

Ndryshimi i njerezeve brenda dhe ne parlament eshte nje domosdoshmeri e cdo force politike dhe te nje shoqerie civile. Ne rastin e Malajt duket thjesht nje konflikt personal apo nuk e dime se cfare luhet. Rendesi ka qe duhet te behen ndryshime si ne parlament dhe kudo , por ka dhe gjera qe bejne te dyshosh apo te reflektosh. Mejgithate jam prap i mendimit se nuk mund te ecim gjithmone me te njejtet njerez me vite evite me rradhe. Po duhet te ndryshojme dhe te vihen njerez me ide dhe mendime te ndryshme. Do hidhet ndonje si Lefteria dhe do thote se po Ramen pse se ndrrojne ? Po dhe ai duhet te ndrrohet pse jo ? Por akoma spo del ndonje qe te vertetoj se duhet te vihet ne krye. Duhet te ndrrohen njerzit nuk mund te jene te perjeteshem se po shohim qe po behen miljarder dhe pastaj normal qe nuk ikin me sepse blejne gjithcka.

Ashtu duhet dhe ne PD..por njerzeve si lefteria kur ja kane vene i ka peqyer (ashtu sic thote dhe vete qe me pelqen te flas nga pozita e qeverisjes) pra duket se i pelqen ajo e Saliut apo jo ? Dhe prandaj nuk ndryshojne dhe krijohen ato qe themi se Argita , Malltezi , Apo dreqi me te birin .....

Por faji mbetet tek populli qe akoma merret me individe dhe jo me ndryshimet qe duhet te behen, sepse nuk kerkojne te degjohet zeri per te permirsuar jetesen por pse hoqi Malajn apo Mark markun...ore zoteri a mendon njeri se psh : Ne Albetrol po punesohen njerez me dy muaj kontrat sepse drejtori eshte deputet i PD ? A pyet njeri se cfare bene per hekurrudhen qe po vidhen dhe shinat e fundit dhe jo me te behet nje e re ?

PO normal se jane ropt si Lefteria apo PP qe ju ka hyre ai i Saliut dhe ndihen mire dhe merren me listat apo me Malajn apo Nanon ......

nuk e di si mund te deklarosh mor plehere qe e bej punen me mire ne opozite po ndihem rehat ne qeveri kur njerezit ne Ballsh kane 5-6 muaj qe smarrin rroga ? Mor ndyrsire pse nuk kritikoni Ate qe i uleni ke prehri per te rregulluar gjendjen e mjeruar te popullit qe pastaj tiu duan por merreni me shkrime se cfare tha Zloshnja ....apo ..nejse

DHe sa per tu ulur ne nivelin tend : ED PALOKA  qe njerzit e votojne ne parlament ...se di cte them ? Njerzit vertet kane nevoj per psykoterapi !Ed Paloka....pupupupuuuuu

Ti sinqerisht e ke kete konstatimin se nuk po dalin njerez te rinj per kryetar mbas nates se mbremshme? Mos krijove gje ndonje iluzion se Rama qenka i gatshem tu lere hapesire rivaleve potenciale? Qe do te thote qe deputet nuk nderrohen se qenkan vjeteruar po se i kane prishur humorin kryetarit.

"Ne do bëjmë të pamundurën që kjo fushatë të maksimizojë votat socialiste ndaj kandidatit Malaj. Nëse votat do shkojnë tek Malaj dhe jo tek Kokëdhima kjo është përgjegjësi e Ramës jo e Malajt. Unë jam këtu t’i bëj thirrje socialistëve të Vlorës të votojnë socialistët e denjë. Fenomeni Malaj është një nga më përfaqësuesit e vlerave dhe kontributeve të PSnë 22 vite. Ju ftoj të votoni simbolin Malaj dhe të nxisni të gjithë miqtë t’ju largohen përfaqësuesve të rremë që janë në krye të listave të Ramës”, shtoi Nano

Sidoqofte PD - ja eshte gati afer 74 - shit , te shohim ne ditet ne vazhdim.

Nga kqyrja e listave duket se te dy palet kane zgjeur mbi kriterin e besnikerise.Kjo eshte evidente dhe e thene edhe nga analistet tane te gjitheditur.Tre kritere kane prodhuar listat:besnikeria-influenca ne terren/paraja dhe delfinet e kryetareve. Berisha ka bere nje krasitje te forte pragmatiste.Rama ka pastruar terrenin nga delfinet e Nanos.Ky i fundit, sikur te supozonim se keto 8 vjet do ishte ne nje ishull te izoluar nga komunikimi, po te kthehej sot, si Odiseu legjendes, ne PS do gjente vetem Rucin, Argos-in por, ne dallim nga miti, ky  nuk e njeh me te zotin e tij te dikurshem.

Me vjen keq per Spiropalin qe nuk qenka perfshire ne liste, qofte dhe poshte vijes se sigurise.Ne 2009 ishte ne listen e Tiranes.C'te kete ndodhur?  perfshirja e saj do ishte  motivim per gjeneraten e re.Gjithsesi, jeten e ka perpara, nqs do ta shikoja ne planin individual.

Sa per Rucin, vet zot, vet shkop... cer lesh Argosi... smiley Per mos te thene ketu qe te gjitha keto levizje jane direktivat e Rucit, le te themi qe jane bere me lejen e Rucit...

E banalizova pak, per hir tes tilit smiley Ne te vertete eshte dhe nuk eshte ashtu sikunder thua ti per rolin e Rucit ne PS.Shtylle vertebrale, burre trim, "sponsori" nr. 1 i Rames ne kongresin qe brenda nates i hapi dyert e karieres ketij te fundit ne PS.Sigurisht qe ka ndikimin e vet dhe jo me kot Rama e mbajti ne krah te majte ne te gjitha tryezat ku prezantohej "Rilindja".Sikurse, me instiktin e labit te regjur, di dhe te mos ngule kembe si kali karroces kur perballe ka "mushken."

Nga kqyrja e listave duket se te dy palet kane zgjeur mbi kriterin e besnikerise.

Mos! Me vertet?!

Po he mo, plotesoje...thuaj ti je militant, besnik, kal karroce..

Ca te plotesoj? 

Ty si te duket vetja? Te duket militant, besnik e kal karroce?

Deri tani PS - ja , 1 mandat te humbur ne Vlore ( Malaj )  LSI dy mandate te humbura Prifti ne Fier dhe Duka ne Durres .

Jashte siglave te partive, ti e di mire, qe nje shporte me miq per fiq i votojne.Rrjedhje do kete sigurisht. Duka, fale parase qe disponon rrezikon me shume por ai Cara jo me kot eshte vene aty.Loje shahu e paster.

PS nuk hup asnje mandat ne Vlore. Tashme u be e qarte se Arbeni ishte zarri i padekonspiruar akoma i Nanos,, tradhetari i radhes dhe i fundit. Vlora di si ti trajtoje keto mbetje primitive, jo vetem i percmon por edhe i lincon nese do guxojne.

Te rroje Partia ! Poshte Tradhtaret !

prite Zot me na gjet gja Edin,partine te pakten,na e len te paster.smiley

6 deri 9 mije vota do ikin per lesh ne Vlore. Po ti mos u merzit se ti je me Gjinushin gjasme o kamikazi Edit smiley

ja Edi do dale me volumin e dyte te Rreziku Nano-amerikan për Shqipërinë smiley

si tha Arben Isaraj ?

"Ti qe je mes Zogut dhe Enverit, po me heq nga Lista"

Te rroje Partia! Ta keni Edin sa malet !

Duka e kishte 500 kokrra veze nje vote. Te ishte kendej ne Tirane, do tundohesha.

te jap une 700 kokrra po ma solle fleten e votimit bosh

Une ne fakt shpresoj qe Malaj ta marri mandatin, qe ato vota mos te ikin kot.

Sinqerisht dhe mua do mu bente qejfi .

Brado, 

fitut s'fitut, Filja e merito i muj pushime. smiley Dje ka nejt ne peshk me vone se une, e sot qeka duk ma heret se une... e kemi 6 ore diference... smiley 

Ahhahahah. O Bamke po sna ze gjumi o vlla. Na ka mbyt rehati. Fli vone e cohu heret ene leku qe vjen vete. Amon mer sa po vujm. Ja kam thene edhe Bradit. Na iku jeta me vujtje na iku smiley

filja osht milioner mer plak , ti akoma menjen tek pushimet smiley

ore, peshqeshin e prano dhe mbreti... smiley Edhe ky mbret nuk eshte, se mbret vetem 1 keni... smiley 

Bame  " kemi " , eshte dhe mbreti jot ai  smiley

Bamja si cka qene gjithmone, eshte... kacak... smiley 

Po Taçi Oil pse s'perfshihet ne lista?!

E kush do e perzjeje Naften me Vaj te djeg masnej ?

po Taci nuk i ka leket e veta mer cun. smiley Kaq i gjo duhet ta dish... Deputet bohet ai qe jep nga leket e veta. smiley 

Great! smiley

Po Biberaj dhe Saraci  smiley  nuk qenkerkan ne listen e FRD?

Bomi ka thone qe kush nuk eshte ne Liste do bohet minister .

smiley kan per ta ngrene kta emigrantet kritike smiley

tebarazpesheruarit , mendon ti .

Cfare do hame ne "emigrantet kritike?"

smiley

Ehuu e djeshmja vate   smiley

Boisa mos i ve faj Bradit. Ai gjithmone ka dashur femrat e djathta. Keto te majtat i kemi provuar vetem per te pare cfare shije ka kundershtarja smiley

QARKU KORÇË (PD)

Ridvan Bode
Eleina Qirici
Edmond Spaho
Fatmir Mediu
Gjergji Papa
Fatbardh Kadilli
Leonard Olli
Viktor Duro
Ledina Aliolli
Sorina Koti
Adriana Hysenbegasi
Artan Zaimi
 

 

KORCE (PS)

BASHKIM FINO
ARTA DADE
OLTA XHAÇKA
ILIRIAN PENDAVINJI
ILIR XHAKOLLI
YLLI ZIÇISHTI
ARDIT KONOMI
ARTUR PORPOLLOGU
ANA VERUSHI
ADRIATIK BRAÇE
ZAMIRA BEQIRAJ (KITA)
ILIR TORRA
NADA NASTO

 

 QARKU BERAT (PD)

Genc Pollo
Astrit Veliaj
Lefter Maliqi
Mehmet Xheka
Caush Qato
Fatbardha Bullari
Hafize Skendo
Nevila Haznedari   * * *    BERAT (PS)   
FIDEL BAHRI YLLI
ERMONELA VALIKAJ (FELAJ)
EDUARD SHALSI
EDUART BEJKO
ARTAN LAME
STAVRI CECA
ERJON KËRI
ANILA AGALLIU
ALMA KULE             

Sali Berisha    "Te dashur miq! Mbreme ne mesnate dorezuam listen e ekipit te ri parlamentar qeverises, ekipit te fitores per 4 vitet qe vijne. Impakti i saj publik ishte shume pozitiv.

Duke shprehur mirenjohjen me te thelle ndaj te gjithe bashkepuntoreve te mi per kontributin dhe mbeshtetjen tejet te çmuar ne 4 vitet qe shkuan, ftoj te gjithe anetaret, simpatizantet, mbeshtetesit e Partise Demokratike dhe Aleances per Punesim, Mirqenie dhe Integrim, te ecim sebashku drejt mandatit te trete, mandatit te Shqiperise se zhvilluar, Shqiperise Europiane. Fitore!! sb"

i bere "like" ti mo?smiley

nuk i behet "like" asaj qe shkruan vete... apo i behet? smiley 

jo! s'dua ti mbush faqet e "miqve fb" me artikuj politike ^^

po peshkun e mbush ama..smiley

po peshku e han ate tek , te tjeret jo smiley

Ehhhhh  Lefteria nuk rri dot pa "miqte e fcb"....hmmmm goxha mire paska punuar Baca me ty !smiley

 

 

Po ledi shamkun ku e lane?

ku ta lene...kjo nuk mori pjese ne greven e urise....

Mos ngaterro ministrat me deputetet. smiley 

Nderkohe Marko Bello (ish-deputet dhe ish-minister) ankohet...

po le te ankohet sa te doje ky... kujdestari foli njeher... "do hane vetem me te vegjlit...ju te tjeret ngrohuni ne diell..smiley ti Marko jo.., i ke vjecet nen lekure ti...smiley

Po pra Belulo... Dhe Marko qe i pergjigjet atyre ne liste: "Hani hani c'ti bej drejtorit une" smiley

...Marko i revoltuar kishte thene gjithashtu..."kjo eshte padrejtesi..kjo eshte paturpesi..do ankohem te sh. Sali.. shoku Ropi, doja te thoja...ka edhe me lart..smiley

"Marko, po ti do me vdesesh mua..."

Marko Rovina, alias "7-ta".. i holle i gjate e me pak kurriz te dale..

p.s po Marko Viskontin, e mban mend?smiley

vetem nja 3-4 episode smiley 

i kish thone Nano Malajt " kerkoji ate librin i tha, ne kuadrin e simultanes, per ngritje profesionale... " smiley 

Emri Malajt pastaj, nuk figuroi gjekundi ne liber... smiley 

Ndersa kur kish pare Nano emrin e 2k ne liste, i kish thene Malajt: C'eshte ky B moj? smiley

cilin liber mo, kurbanin..smiley se shoku Ilo beri kurban gjithe kopene..smiley

Si i tha shefi deges, bej kurban gjith kopene sa te duac, ama, qe do ta hac, do ta hac, mat... smiley 

Vere, vere dhe Gori Muzaken në liste...

 i ke vjecet nen lekure

yll shprehje. ejvallah!

"

Dërguar nga USA, Denver-Colorado më 06-05-2013 në 04:16Marko Bello Erion Braqe e disa tjere te lene jashte liste apo te dores se dyte tregon me se miri se ku do qoje Edi Rama PS dhe une mendoje se duhet reagohet ashper sepse tek e fundit PS nuk eshte e Edit eshte Elektoratit Socialist dhe sa me heret elektorati te reagoje do jete mire per tere PS sepse me kete menyre Ps nuk fiton kurren e kurres."

 

Foli dhe USA mbi kete qeshtje...

Tani ja fute kot, kjo s'ishte fare e nevojshme. Nuk jane te gjithe nga Jugu o Bame. Dhe ai s'po flet ne emer te USA, ti e di sh. mire kete, thjesht sistemi e tregon qe po shkruan nga USA, sic na tregon flamuret neve ketu.

Enkelejda Shkreli apo jo .. 

Po pra Enkelejda Shamku Shkreli nuk hyri ne greve urie prandaj s'ben per deputete

e 17 ne Tirane , per pak ja mori ne kthese numrit  18. ERVIN BUSHATI-T smiley

Sigurisht smiley

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).