Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së rradhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mirë

111 Komente

po  budallai ska brire, tha..smiley

Po e ka koken me cepa smiley

dy dele ( dash)  , dy dele (dash)  300 pare

Ja ca te bo rakia thanes!!!

Kush e ve me bast qe humb dashi smiley

Dashi ka me humb vetem nqs qenia perballe tij e ka koken me te forte se muri

Me siguri me pas e ka vene dhe si profile pikcer ne Fejsbuk smiley

po ky paska veshur dhe kostumin e mire mor vlla..   te kishte veshur tutat e sportit te pakten..

megjithate ndeshja duket e ndershme se shoh edhe nje arbiter  aty..smiley

O Belul, o trim i marre

c'deshe me dashin a i vrare  smiley

ma ka fajin kukaa., kuka..smiley

ta ka fajin kostumi thuaj smiley

dhe ti o vlla kruhesh me dashin qe prin kopene smiley 

hidhu lart e bjer poshtë dash nuk bënësh kurrë smiley

si poshte, si lart, dash nuk bënesh, o evlat smiley

eh foli muza o evlat smiley

thjesht nga pija edhe mezet ,  muza kushedi ku krefet smiley

në shtatë male, shtatë dete, shtatë kontinente smiley

u beraa sa shatee deteee, leree moj lereee smiley

femija brenda nesh

Ku eshte femija? lol

akoma se ke kuptu ti ku eshte femija? po peshkun ai  e mban gjalle pra, "femija brenda nesh" smiley

Mimoza, kjo puna e diciturave eshte shprehje e nje reagimi te projektuar nga shikuesi. P.sh. ne foto nuk ka shenja zoofilie, por kjo nuk do te thote se nje shikues nuk mund ta tjerr-projektoje aty. Mua me erdhi si nje sjellje feminore e atij burrit me kostum, mbase ne nje kontekst qe i'a lejon kete. 

Kokefortesia legjendare e shqiptarit...

Sa kembore ke ne qafe o dash?! O i Pakapshem smiley

Moza une qafen e ka goxha te forte po kembore nuk kam vene ndonjehere. smiley

Ke sha nga partia ti!

Mbaro shpejt se do bej kakardhi ne trotuar smiley

te mbaroj shpejt çfare??  po ndeshen keta o Alba, nuk pooo..., ashtuen...smiley

Me duket se ai po falet .Sa i djallezuar je o belul cdo gje e merr per terssmiley

mire mire, dakord se shaka bejme..  nejse,  dicitura  ne rastin tend duhet te ishte: ''do me besh kakerdhi, do me besh...smiley

Mbaro shpejt se jam e* lodhur sot smiley

*dashi eshte homo lol

smiley hahahahahaha smiley

Epo mire, te pakten nuk tha, - Me fal, me dhemb koka.

p.s. nje fraze e tille "Mbaro shpejt se jam e lodhur sot" vallahi 100% me firme, jep komplet efektin e kundert lol

Qarkullonte nje batute e vertete ne vaktit. Mbaro shpejt se po me pret tezja.smiley

bobobo sa 10re kjo gje. Mo po te zhvlereson komplet. "Mbaro shpejt se po me pret tezja."

Nje sportiste eshte autorja e batutes, qe qarkulloi ne gjithe Tiranen. Po nuk them me shume se kaq. smiley

Po ate batuten: oh, mamiii, kulmi, a din gjo kush e ka qit ? smiley

E njof mire ate. Prit ore se mos dalim tanet kot. smiley

Jo jo, jam nente male kaptuar larg une asaj qe e tha.Po ti mos je d.v, qe ve doren ne zjarr smiley

Paksa e ngrof doren, pa e vene ne zjarr. Po shume paska bere nente male, i bie paska dale ne ... S'po e them. smiley

thuje mre: i ka shku  nami ne Stamboll smiley

(e kam pare para dy vitesh ne plazh, me nja dy kinga me t rinj se vetja dhe u fliste si amerikone: hej, gajs smiley

Lene mer Stambollin, un kujtojsha i ven tjeter. smiley

Pse mer ja paska bo naften ...smiley

Si si qe puna?smiley
Se mos e njofim

Po dhe ti Tirona I lashte qenke ?! Si nuk ka te rinj ky blogu se marr vesht?!! lol

Nuk jane aq te lashta keto pune. Pastaj information is power, is timeless. smiley

Eee keto 'gojedhenat' vijne nga koha e qepes. Ah rini rini e ndrydhur!! smiley

Rini me zbor dhe aksione qe flinte ne kapanone, ah moj none, pse aq heret na bone smiley

Ehe gojedhana, gojedhana, asaj qemone bjeri ti. Po qe kur mendon dhe kjo fjale "gojedhana" dilka e dyshimte. Popull mistrc thuaj. smiley

Ncncnc Tirona, duhej te ishe pergjigjur "Eksperienca eshte power" smiley

Ate e ka zone nje Tjeter.

O gjuetar , with power comes big responsibility!!! Do thoshte ay smiley

S'di gje M. Llastica, por ama ajo fraza "Mbaro shpejt se jam lodh sot" te shkaterron. lol tani imagjino sikur pastaj ne fund te shtoje "Mbarove ti mo kaq shpejt"! Llahtar...

....plake plake...por te gjithe flake smiley

ca kerkon vecanterisht ti njehere, se e rregullojme punen e moshes....letra fallco per te tere oreeeee smiley

Ka ka Moza, po jemi me kokrra. smiley

Ajo ka qene : Nji, dy, tre, kater, pese, gjashte ... gjyshjaaaa !  ... dhe oshte ngjarje e vertete. Ka ndodh me nji sportiste shume te njohur te asaj kohe ( qe per aresye qe kuptohen, do ngelet anonim) .

Numerimin ia hoqa per maskim, kurse une mbaj mend me teze, po nuk ve doren ne zjarr. E thame pa emra. smiley

Kujdes se do te pervelohet dora. Osht gjyshja e saldume. I've had some close encounters with that problem, back in the day, if you know what I mean.... Let me just say I was a "Partizoni" fan ...

e morem vesh, sportiste e Partizonit. basket apo voley? smiley

100 metersh me pengesa smiley

Ja qe s'paske mor vesh gjo hic. E lejme me kaq se sot do jete bo gjyshe vete filonia....

E thashe pra, qe nuk e ve doren ne zjarr. Kam qene icik me i vogel per ate rreth te close encounter. Po c'boni gjyshja apo tezja, familje jane. smiley

Keep it in the family

Qemoli e di ate pune. smiley

Ram shagger

Kjo ndeshje eshte miqesore.... 
te gjithe pjesmarresit do votojne LSI-n 

 

Diciture nuk i ve dot, po jasht dicitures, ky eshte nje rit i lashte pagan kur vendoset qe do flijohet nje kafshe. I falesh se po hyn ne mekat dhe po i merr jeten. Ndersa ne foto me beri pershtypje parregullsia e pllakave.

Sipas vendit edhe pllakat. 

Po te besh sintezen e komentit tend me diçituren e Albes 2 mijevjeçare, atehere mund te'i vesh edhe ti Gaia diçituren fotos:

Mbaro shpejt "faljen" se do bej kakardhi ne trotuar smiley

mua nuk me duket se pllakat jane te parregullta...   kane krijuar nje strukture te rregullt,  kombinim pllakat e kuqe me ato te zeza   qe jane cik me te vogla..  por  pozicioni i dashit pengon ta shikosh te gjithe tabllone..smiley   se po te vesh re me kujdes,  figurat qe jane krijuar, jane ne te njeten linje simetrike..smiley

tani eshte qe gladiatoret e kane koloseumin copa-copa. eshte edhe nje artdashes/vezhgues i OSBE-se qe ka pozuar nga mesi e poshte. per kompozimin e fotos, pastaj kemi plot eksperte ketu.

meqe jemi ke pulitika, kush eshte NM dhe kush eshte opozita?

tashi  nje duel i tille, do koke te forte....   keshtuqe  mua me duket se opozita eshte trimi... p.sh Ilir Meta,  per arsye qe dihensmiley,  me duket kandidat ideal  per duele koke me koke..smiley

Pa brire ti je mbret, pa brire je pasha!

smiley

Po pra terfilli edhe papingua, 'Pastaj..... Pa brire eshte dhe mooda' smiley

...edhe floket e shpupuritura...smiley

"- Po i gjete ti do i ndajme pergjysme..."

(i kane humbur 100 leke dashit smiley )

m'u befsh kurban smiley

... Do m'besh kakerdhi , do m'besh ...

e kane thene kete already, Qemal bej..smiley

Sorry, zoti Gjeraqina . Dy te rrafme te bojn keq... 

Hajt ta bejme nje here dash dash para se te zgjidhem deputet se do me marre malli shume....

Dashi eshte Saliu kurse ai robi eshte Rama. po c'tu desh me dashin , o trim smiley

Nga forma e kokes dhe corapet ngjyre gri me ngjan me fisin e Saliut mua ai "deputeti" smiley

Kush fiton shkon me znjsh. delen smiley

Well. Kshu fillojne keto pune. Ne fillim ben seks me delen, pastaj zihesh me dashin...

Mirè Enveri qè tè la, po Saliu pse tè mba...?

he me kush fitoi ?

kush te ka qeth ty mer toc..tha dashi

Ketij ballaboksit i paska shkuar mendja me pallu ndonje dele, mirpo per kete duhet te fitosh duelin me dashin. 

-Emri?

-Hajdar

-Shtetesia?

-Shqiptar.

-Seksi?

-Kater a pese here ne jave.

-Jo,po te pyes  mashkull/femer?

-Mashkuj,femra,... e nganjehere edhe dele...  smiley

Deputetet gjithmone ngaterojne pozicionin para deshijve !

Olldelja me Olldashin per nje vend ne listen e kandidateve...

Duel ne kushtet e shtepise, dashi I bardhe me cjapin e zi..

Me ka ik imzot per lesh smiley

kostumvesh e qeth mas modes

une jam une, prane dashit e lopes..smiley

Dashi dhe "koqja"e Dashit, perballe njeri tjetrit ! Kjo duhet te jete dicitura ! smiley

kush e ka koken me te forte se rama!

 

kjo eshte dicitura.

Mbasi ka 1 vit qe ha bar smiley i duket vetja si dash dhe i thote, `Hec matu po ta mbajti b... ` smiley

po ti ske pune tjeter 're? mban shenim sa poste shkojne temat kshu? e ke gje si pune shanci kete? 

Me ler te festoj 100 vjetorin e Pamvarsis me menyren time, pliiz. thank you. smiley

Thuj tverteten mos rrej

Ok. Po lushim i si tip loje me Fiqon. 3-2 per te.

Aaashtu. Ejvalla.

Fiqo, how u doing? 

Mir bereqavers. Skjahemi.

Balkanwebi kishte nje artikull sot per Reddit Gone Wilde, thashe ca eshte kjo, e guglloj, kur ca te shof, pas cdo 99 fotosh autoerotike ishin komentet e tua me "100" (sipas nje komenti qe kishte bere njera, se une vetem sa i hodha nje sy faqes dhe e fika).

Fiqo, qe e tradheton Peshkun e kisha si dyshim ka kohe, po te pakten tregohu i sinqerte: Ketu apo aty e ke perdorur kete stil per here te pare?

Power 2 the people Xhibo.

Dashi dhe "kafsha"

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).