... dhe u kthye serish ne det.

Rëra është shumë e pastër në Gjirin e Lalëzit këtë vit. Janë marrë seriozisht me këtë punë dhe nuk gjen dot një bisht cigareje. Uji i këtij gjiri njihet për pastërtinë por tani edhe mund të hash mirë këtej rrotull. Komuna Ishëm ka shërbim funksional të grumbullimit të plehrave dhe kazanët e mëdhenj plastikë nuk janë asnjëherë larg. Vetëm 33 minuta nga dalja e Tiranës, kur nuk ka trafik dhe pa shpejtuar mbi limitin, ky gji me pyllin e pishave të paprekur premton turizëm cilësor nëse menaxhohet suksesshëm.

Ora 10:00 (ka dhe një shkelje syri për peshqit në video:

109 Komente

leji kto barkderret po na thuj si ishte deti sot ?

laheshe dot , se me ngeli pishman qe nuk vajta

uh cme the smiley

Neser prap ne. Nuk do kete shume njerez.

po pra po smiley

kesmet smiley

Sot u nisa per tek gjiri Lalzit me autobuz nga Durrsi ne oren 13.00, dhe sa po u nisem, u kujtova ta pyes shoferin se kur kthehet mbrapsh, dhe me tha se nuk kish autobuz per mbrapsh se vetem 1 autobuz ishte, ky qe nisej ne mengjez andej per Durres dhe kthehej mbrapsh ne 1 per tek fshatrat andej. Shyqyr qe me sqaroi dhe zbrita menjehere pa bere as 500 metra. 

jam kureshtar te di sa kile je ti smiley

shume mire ben qe je kureshtar

Nje kalama nja 7-8 vjec po hante cokollate dhe e shef nje burre:

burri: mos ha shume cokollata se s'te bejne mire per shendetin

djali: gjyshi im jetoi 130 vjet

burri: ngaqe hante cokollata?

djali: jo, ngaqe shifte vetem punen e vet

Lol

Bo, bo, c'po na e bo me sy ai dreq deti! Sikur ia ndjej eren, me duket.

bolucat

smiley

Ky me kaskete te bardhe qenka fantastik. Edhe ky me te kuqe qendrim identik, vec se nuk bie aq shume ne sy ngaqe eshte i veshur. E kam fjalen per qendrimin tipik me duar kryq, kembe te hapura, kurrizi hark me barkun e nxjerre perpara. smiley

ouu, tëmën.. paska pasur te drejte Daily Mail, kur pershkruante Gjirin e Lalezit..smiley

Vendi më i rrezikshëm në gjithë zonën e Durrësit për ata që nuk dinë shumë mirë not.

Pse cfare ka aty ? Sharks? Lifeguards nuk ka ? smiley

Ka ca rryma aty qe te marrin me vete, po nuk dite me i dhene mire kraheve.

 dmth ku po shkon, po shkoj ke rryma me ifut i dor shur smiley

Po hotele ka gje aty? Se tashti na u be zili e madhe.

Ka. Eshte dhe Ilir Meta pastaj qe leshon dhoma me qera tek vila e vet.

I ka me kusht ngjale Likja. smiley

E mo mire dhe ti, s'ben burri per nje ngjale njehere smiley

Po pra, qenka burre pa zakone femre.

Ashtu tha njoni, pse quhet deri ne dy here. Aha, me keto standartet e reja, me bie te jem "antikomunist" i terbuar. Keta te nxjerrin dhe idealin nga zemra. smiley

Pastaj, ja shiko c'e gjeti Edin e shkrete nga ngjala e ketij. Llafi qe bie, se ai i ka meritat vete. smiley

O c'mu kujtua Spille vjet smiley Jemi kenaq . Blendi po ky kolopuci i kujt eshte smiley

speedo, mbetet gjithmone ne mode per burrat ne plazhet shqiptare..smiley

shume batuta me speedo ben ti Belul, me kujtohet dhe ajo tema per liqenin e Tiranes. Mire je nga shijet seksuale? smiley

mire faleminderit boisa,  ti vet mire?smiley

po ça te thot vllai,  keta mbajne akoma speedo.  kohe e shkuar.  bermuda, sportiv, ka lezet..smiley

Se pse ka nje fryme antispeedo ketu tek peshku. Mbase nuk jam azhornuar me tendencat e kohes. Ato trecerekshet der te gjuri jane shume te shpifme. Te rrijne kembet me pulla si pemet kur i lyejne me gelqere. Sa kemi akoma moshen, speedo all the way.

Mashkull je ti? 

boisa, nuk eshte fryme antispedoo, por cdo gje me kohen e vet..  ose si ta them ndryshe.. imagjino  sikur shqiptaret, fanatikisht, te vazhdojne  te qarkullojne me mercedesa 2400smiley   te vret syte apo jo..  njikeshtu dhe spedoo-t..smiley

Nuk te marr vesh o Belulo. Si i paska ikur koha speedo-ve kur kendej nuk i ka ikur koha akoma Muho Asllanit? smiley

Nuk I ka ik koha. Por ka qene wrong gjithmone. Dicka weird! Lol

Per speedo-t apo per Muhon e ke se nuk merret vesh smiley

Per speedo-t. C'pune kam une me Muhot. smiley

Muho Asllani o komunist,
speedo-t boisas mos ja gris!
 

O moj gjembi, demokrate

rri e fryhesh si tullumbace.

Burri i vertete vesh breke grash! smiley

Na ishin thare syte per burra te veshur me keto lloj brekesh smiley

Po pse me, keq per breke andej nga ty? Ja vlente te shpetoje syte, ta kam llafin. smiley

Eeeee me mire syri sesa....pse o peshk me belevrek te dhimbsen syte e mi? smiley

Jo me, po thashe mos te dhimbseshin ty, se te tuat i ke.  Dhe besoj ia vlenin me shume se nje bale breke. smiley

Po mua nga me sheh ti? Paskam harruar kameran hapur, per dreq. smiley

Blendi, marshallah çuni sa eshte rritur!

si ja bejne me ujrat e zeza keta..

nuk kane ndertime. bej plazh dhe ik

po aty ka nja 2 mije shezlonga...apo ne natyre

Aq perballohen me kanalizime e gropa septike neper lokale, pa ndotur gje.

Ka lezet. Bravo per pastertine dhe rregullin. smiley

ka ca ndertime aty tek zona rezidenciale, me te t'ik petlla

plazh i paster e i mire sa i perket adriatikut

LA SPIAGGIA PIU' BELLA DEL MONDO   keto jane fjalet qe dalin nga goja e goces time. Faleminderit Blendit per kete reportazh

paske goc mi ? te te rroje zemra vogel smiley

une kam qef te lahem kur bie shi smiley

une kam qef te lahem kur bie shi smiley

Ne behar dmth ti Zonja smiley Elba ngelesh pa lare, u lake vetem ne dimer..smiley

Ne behar moj Zonje ne behar smiley  , ne det mes ujit te ftohte dhe pikave te shiut qe te bien te embla dhe te ngrohta , voj ullini smiley

ne dimer pishinave me kudjes se kane shume klor dhe kam hall se humb pigmentin europian, se klori te zbardh si carcafet smiley

flm Elba po kam nji goce qe  vlen sa gjithe bota

Kshu e thote pikerisht ne italisht?

Nxirre mi gocen te shofi dynjallik me sy!

smiley Sa zili! Dhe sa mire qe e paskan pastruar! Heren e fundit qe vajta pata nje ndjesi jo te mire ne lekure. Plus mbeta e pakenaqur nga ushqimi ne nje restorant jashtezakonisht te frekuentuar ne mes te vilave.

para dy javesh isha asi kokerr koshi, plehrat neper rere.

uji o zot i madh, mrekulli e vertete, gjithe deti per vete.

e dashuroj plazhin ne Maj.

Ama plehra sa te dush smiley

dhe me ket 33 minutshin na cuditi Blendi smiley

He me se dhe ashtu shkretire pa rob fare, s'ka lezet.

Në fakt s'ka gjë më të bukur sesa një plazh bosh, pa shumë zhurmë e rrëmujë. Të duket sikur plazhi është i gjithi i joti. 

Une per vehte, e kam qejf me njerez. Jo mize, po sa per lezet. Njesoj si embelsirat, qe prap s'kane lezet vetem. smiley

Une e du mize. Si ke "Breshka" m'vaftit.

O PF o ps-ist (dmth mavri) pse flet me kode qe 10-15 veta t'i kuptojne m'peshk. A e shef ti qe ketu bohet debat serioz dhe masiv per moden e rrobabanjove gjate pushimeve fantastike ne plazhet ekzotike te liqenit te Fierzes. Ik o PF mos na kujto Breshken se ka gallata pa fund po qe nuk njisin po t'i bosh ketu se vje e te fut hunet nanji nga keta modernet me breke e ta prish komplet terezine.

 

Kurse mua, ndryshe nga sinjora Bertini, me pelqen shkelqimi bosh, dmth kitsch-i. E them edhe nga inati, kuptohet. 

lol po nuk thashe se isha si robinson kruzoja de.

Se nuk ika ferrave vetem ne Gjirin e Lalsit, por dendesia ishte shume e ulet sidomos ne det.

Sa km jane kto 33 minutat Blend?

Rreth 35 km. Deri tek dogana e kam matur.

Ata qe kane shkuar ne Gjirin e Lalezit e dine se rruga eshte shume piktoreske. Segmenti nga autostrada deri ne plazh, qe eshte nja 15 km kalon mes kodrash qe mua me duken tipike mesdhetare qe ne kete kohe te vitit (dhe mbas gjithe atij shiu) gjelberojne cdo gje. Nuk e di pse, mund te kete qene pershtypje e heres se pare kur kam shkuar, por ajo peizazhi i asaj rruge ne gusht, kur djelli e dominon diten, me duket si italia e filmave te Fellinit. Lalezi eshte nje perle e vogel e pakonsumuar fare - shume prane kryeqytetit. Nese kjo zone trajtohet si duhet, ne terma te zhvillimit te kufizuar dhe jo masiv, ekonomikisht dhe ekologjikisht do ishte shume pozitive. Po bene nje a dy megahotele, do humbase vlere.

1800 euro/m e mbante njeri apartamentin prane detit (ne ca ndertime te pelqyeshme, po themi). Do te thote se eshte shume shtrenjte per njerezit me punera normale, duke menduar se eshte edhe shtepi e dyte (qejfi).

Segmenti nga autostrada deri ne plazh, qe eshte nja 15 km kalon

Ky segment eshte rreth 26 km dhe nga Zogu Zi ne Gjirin e Lalezit duhet te jete rreth 50 km.

 

Ja 26 km rruge sapo i gjete, edhe 9974 ju mungojne qe mos ta akuzoni salen se genjen smiley

Une nuk i kom mat naihere po ene sikur 26 te jene prape se prape 3-4 te funit une nuk ja quj se jane pa shtru. kshu qe te ngelen te pakten ene 9977 km me gjet

Une s'pashe ndonje perle aty te video jote? Mbase pengonin shezllonet me cadrat. Heres tjeter merr, filmo dhe pertej cadrave. smiley sa larg eshte nga shkembi I kavajes ky gjiri I Lalzit? Kam nje jete te tere qe skam qene. 

Krahe te kunderta te Durresit

Eshte nga krahu tjeter i Durresit, ne lidhje me shkembin e Kavajes, ne veri te hartes dmth. 

Akoma vazhdojne meshkujt te veshin speedos dhe sot atje? Po eshte turp o burra!!  lol

gjembi thinks it's sexy

Sot nje vit kam arrit in Albania , sa shpejt iken koha smiley

Po mire duket plazhi keshtu ne mengjez pa u ngrit nga gjumi njerzit! Se ne fakt keshtu duhet te jete edhe ne darke! Ipaster! smiley Qenka shume i populluar! 

Shume e bukur fotoja. Me kujton nje foto tjeter qe eshte publikuar ketu tek peshku me disa burra qe po merrnin diell nga liqeni.

kot u bie me qafe Blendi, per kete punen e peshkut, ''peshkatareve''  qe ne fakt  sjan buçko fare..   buçko  jane tifozat rreth e rrotull.

si eshte dicitura e kesaj heretiko... ''skeleti i madh e ha te voglin...smiley

tashi me ckuptoj, meqense  edhe karikatura ardhka nga Russia, ka te bej me shtypin ''e lire'' atje.. medemek eshte konstant   ne rrezik  dhe e dhunuar.  po mbase jam gabim..

dicitura ime.. ''shtypi i ''lire'' dhe bisha..smiley  nuk rrezohet me carikatura  cari i Rusise, joo..smiley

Jo eshte karakteristike e gjithe ish-lindjes, e kane shume te forte edhe polaket, edhe çeket, biles ne gjithe Ballkanin (edhe Turqia e ka shume te forte), perveç nesh qe jemi shume serioze mer jau, na ka ngrene derri brumin. Kjo karakteristike eshte per arsyen qe thu ti, por edhe per nje arsye tjeter me te rendesishme (karikatura tallet edhe me vetveten). Por nuk eshte muhabet qe behet ne mes skelete njalash qe nuk lane kocka dhe kokalla pa ngrene.

Ja nje karikaturist reaksionar tiranik sovjetik se çfar i punon lirise se fjales:

http://www.aiap.it/imgcache/b3482d5c5e6d335c95c656009092ee74.jpg

Heretiko. Sikur sje me ai i pari keto kohe. I ke lene mbas dore muhabetet e spermes, lengjeve femerore, poshtersise se jetes etj smiley

mire mire, e di qe problemi i shtypit dhe fjales se lire  eshte shume me i gjere dhe i gjate...  po meqense autoresia e  karikatures  ne fjale eshte ruse, prandaj  u mora me Rusine..smiley

nderkaq, une po dal ti fus nja 10-15 km me biciklete (rreth 3 km maloresmiley)  se  eshte goxha kohe e bukur ketu sot.. e me kete rast edhe çmpihemi ca..

dite te bukur edhe juve!smiley

Mire e ben Belul, bej nje xhiro te shikosh pemet si lekunden prej eres, dhe si feshkellen era midis gjethesh ne qiell blu dhe re te bardha dipinto di blu. Mjaft per sot me ere qe fishkellen neper bronke. Aq me teper qe ketu filloi te mbaje ere e keqe e fishkellimes se veres politike.

 Plazhi i vjeter..smiley!!

Normal qe sdo kapnin gje ,me trate 10 metroshe dashka peshk miku .

gjiza ben me shume pune?

Sot s'rrihej ne Tirane dhe per afersine me mire ke Gjiri i Lalzit se ne Dr. megjithese, mua vjet s'me ngjiti shume. Deti vetem ne Vlore merr kuptim per mu.

Amin

Apo c'na paskan shtruar dhe rrugen Fier-Levan, e paskemi Vloren nje vrap pele. lol

ca te bejme qe Gjiri i Lalzit i ka mbetur Durresit, po as qe kisha per te shkuar ndonjehere ta beja plazhin ketu. Me duket i huaj, nuk me fton.

kush do te beje biznes me kapele te bardha ndihmon dhe xhepin dhe shendetin e njerezve, ju lutem No Sun between 12-3 ose me kujdes... first world problems do thoshte ndonjeri smiley

Vertet Zana s'ka bere asnje koment per kolesterinen ketu? As juve ameriqenet per kete tipin kemishekuqe qe ngjet si George Costanza?

Pjer, deri ku jane negociatat per nje videointerviste te re, apo u dorezove me ne fund?

Sot s'rrihej ne Tirane dhe per afersine me mire ke Gjiri i Lalzit se ne Dr. megjithese, mua vjet s'me ngjiti shume. Deti vetem ne Vlore merr kuptim per mu.

Justifikime! Gjen nje objektiv me te larget sepse me i veshtire ne menyre qe t'i thuash vetes "e po nuk e arrita sepse shume larg"

Gjirin e Lalezit, por edhe plazhin e Durresit e ke 45 minuta-gjysem ore larg.

Stop fooling yourself!

Je e ftuar next weekend! Ne destinacionin me te mundshem. smiley

haha, kam dhene prova qe gjerat me te veshtira i kam arrit gjithmone. smiley

Next weekend, po deshe eja hidhu gjer ne Pishe-Poro, atje me gjen. smiley

Lene o Ols se o gdhi tape kjo nga pija e ronde te ... 

Pastaj se kom na 10 dite qe du me ja qit ne peshk po s'jom bo mare. Ky eshte haber mbi te gjitha per TEPRON. O TEEEEEEEEEPRO Nohine e ka pjerdh Dardi dy here sa e mori ne krah. E mori me te mira ne fillim se i qeshi kur po e mate Nohia ne krah, masnej kur kjo s'e priste fare i ka fut na dy pordha 100 decibelshe. 

hahahaha! smiley O Guce, o i çmendur! Mos befte nje p. yt bir se do ta marre vesh gjithe dynjaja! Ti sikur te jeshe lab, a te keqen! Po ti nuk di me te forten mbreme! Po s'ke per ta marre vesh hic, naaaa ta besh dhembin! 

Tepro po merret me ate ceshtjen kyce te FRD-se, ku je ti, apo tu balancu abazhurin pasi i ke rregullu pikturen fiqriut smiley. Mos ma permend cunin se vdiqa ta takoj, po c'te bej, c'te bej, durim prej njeriu.

Trop, thuaj Guces te te dergoje nje foto ku kam dale une me Dardin e vogel gush-e-gush, te heqesh mallin dy ne nje. smiley

Gucja i ka mungesat dhe mosdergesat me arsye, keshtu qe une nuk i kerkoj gje, vetem po me dha vete.

Ori se mos na del mashtruse e nuk vini kete vere?

Ti Nohi mos ki merak se ty ta nxjerr tak-fak une se car te ka bo vaki. Jo per gjo po o mo mire ta thush vete se te filloj une te boj sikur e di dhe ta them menimin tim publikisht. Si thu e ba dot presionin? smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).