Ferri ngriu sot pasdite kur z. Berisha dha doreheqjen nga posti i Kryetarit te PD pas 22 vjetesh. Berisha tha se do te vijoje jeten politike si nje deputet dhe anetar i thjeshte, dhe premtoi se energjite e tij te shumta do t'i jape per ceshtjen e Partise Demokratike, dhe per Shqiperine. z. Berisha vijon ne keto momente me fjalimin e tij,  ku ai ben nje rezyme te karrieres se tij politike dhe arritjeve te dy mandateve si Kryeminister. Berisha permendi "lidershipin e ri" te PD pa hyre ne detaje por bastet vihen se shumti per kryetarin e Bashkise, Lulzim Basha.

 

544 Komente

Doreheqjefjalimi i plote naltmdhnor.

Arvizu dhe Fyle reagojne.

Akoma s'ka prononcim nga Edison Ypi dhe Azbi Kasaj...

 

P.S. Ngushellime te sinqerta gjithe berishisteve dhe edngjalisteve qe do ta kene te veshtire te orientohen pa Berishen ne krye te gjese. Shpresoj qe ta rigjeni kuptimin e jetes tuaj sa me shpejt. Nese p dhe vrapi s'ju mjaftojne si stimulante, provoni barin e Azbiut si strategji relaksi.

duhesh duhesh ti xhibo

si sherbet mbi bakllava te thame , qe e ke ble ke pasticeria e lagjes smiley

iku me dinjitet. bravo i qofte. tamam si perendimoret. amen shqiperi !

Kush iku me dinjitet? Po ne 97 kur dogji Shqiperine qendroi si legen?

nuk dua ta mbroj se ka 1000 te zeza. ndoshta aq dinte, ndoshta ... s'di c'te them. '97 eshte e nderlikuar.

pastaj shqiperia eshte e veshtire.

por te pakten e dha dorheqjen ashtu sic duhet ta jepte dhe e mbajti fjalen. ai qe do drejtoje nuk e beri 4 vjet me pare. nuk i dihet c'do katranosi keta 4 vjet ...

po tamam!

Ruzhe, qi mezi te kemi jarebi o zot, pasticieres i vihet re mungesa e sherbetit te bakllavase vetem kur s'i tunden elegantepsherisht cicatdhebytha ne ate kritikemase sa qi ja luan vidhat e krese gjithe kasabase.

Duket robi qe i lezeton bakllavaja, i thote gjithe llafet bashke, pa marre fryme fare.

e mire xhib

shyqyr u ktheve dhe ti back to normal, ke endrrat me sy hap me cice e bythe

shyqyr qe je mire xhib smiley

vallaj s'do isha n'Peshk tani po qafsha ngjaleflamurin e Peshkut qi qetra m'dergoi teks para nja nja dy oresh 'qikam fertelosur fare, tashi po e ndjej dermimin, e leme per nje dite tjeter?'. Ok i thashe, teksa mendova se s'qika e thene ta festoja largimin e Berishes mtq  smiley

nga ty qkemi? smiley

 

Pse u fshi ai komenti im per dallkauken qe sulmon Lubonjen?

Vdiq Mbreti, Rrofte Mbreti!

nuk ka vdek , pritet te ngrihet nga momenti ne moment .

mandatin tjeter demokratet i ke ne pushtet dhe berisha do marri nje post honorik. mbaje mend.

Thone u shtri e thone u vra

po ti s'vdiqe o Baba

As je vrare e as po vritesh

Legjendar Ante po rritesh!

brad,nga hume? lene dreqin e mretit po na trego naigjo pikante nga fjalimi ngashrys me lot n'sy dhe levdata per vetensmiley

nuk kisha zemer me e nigju , ne kohen qe po jepte deklaraten e doreheqes dikush po ma dergonte me sms , sigurisht ne menyre me te zbutur , kur me dergoi fjaline e fundit qe " po rri deri ne shtator pushim " ehe thashe me vete , ne shtator u zgjidhka prape Kryetar i PD -se .smiley

smileyça thu prap aty dashka me nejt pingulsmiley se ka keq me gjth ato lot qe shkojshin rreke dha jargavitje pse mos t'tentoj?smiley

Jo mer burre se atyne i kishin bo tre ore stervitje me i mesu se si qahet smiley

BradBerisha u ringjall. Vertet u ringjall! smiley

Dora: Mos ja qr, vertet u ringjall? smiley  Do digjem si rilindjekonspekt mbi mangall smiley

 

Brad. o naltmadhnist muhabetlezetor peshkvlere dhe Pjermbeshtetje , ke filluar te afrohesh ndopak me Bashen apo do presesh sa te kete nevoje Princi per peshkmashen? smiley

Kush u ringjall mo!! Ik o Xhibilush merru me ndonje sekt te shpetosh shpirtin nga qafirlliqet!smiley

Po mo cfare thu ti, edhe Micheal Jackson me Elvis Preslin jetojne ne nje ishull ne Karaibe. Po s'ta kam fjalen aty. Ta kam fjalen qe njesoj eshte ai muhabet. Gjithmone duke mos lene pas dore, gropen fantastike qe ka momentalisht buxheti, qe ka per ti zvenitur buzeqeshjen dhe militantit me te ethshem.

Nje gje u vertetua sot, qe te gjith ato qe flisnim me aq epsh per teorine te cilen Berisha nuk iken pa dhune, skan me asnje vlere te flasin. I keq apo i mire, ate do e vendose historia ne nje te ardhme te larget, por ajo qe ja vlen te permendet eshte, qe ai sot vendosi nje standart ne politiken alla shqiptare.

na ka qetesuar shpirterisht, se gjithmone kishim frike mos behej ndonje e pabere ne shqiperi, pasi asnje s'pranonte rezultatin ...

po mo ... ai ka vendos standarde qe nga 92' ... standarde te ndryshme

biles ne duhet tja marrim n'goj per kete standard mese normal ne Evropen e 2013'es

 

Per cunnilingus ka oborrtaret ai, qe ja kan hequr cdo lidhje me realitetin prandaj sarriti te penetronte dot ne dhenien e kontributit ne lindje, keshtu qe e ndam mendjen per rilindje.

Sa per standartin dhe standartet ja leme historise. Ose nese ske durim, lexohemi pas nje viti.

Po pra tja leme historise ... jo ta vleresojme tani. Kurrsesi!

nuk e shoh smiley

smiley

smiley

Ok perfundimisht Sala eshte i madh

ju prape duke u marre me koqet e tij te thame smiley

une po ja fus gjumit mo mire, naten edhe ta gzoni smiley

me koqe apo pa koqe do flesh ti? 

si te ma doje koqja qejfit

ik boj shurren ti

naten e mire

spo me zinte gjumi dhe mendova te te pyesja.. d.m.th. pa koqe

Kam pershtypjen se ti do e kesh te veshtire #rilindjen

ju prape duke u marre me koqet e tij te thame

Rruzhe kur do je yll bote, por kur do me ta shpif, t'i sjell zorret tek goja.smiley

po sta shpif une mi zogu

Sala ta shpif smiley

Mos e ke degjuar gabim lajmin moj...Berisha dha doreheqjen, jo Rama.

E di qe reagimi juaj do qe njesoj, sic dhe lexohet ne komentet ketu, po gjithsesi lol

Fjalimi lamtumires se Berishes copy paste e Veprave te atit te tij shpirteror..Me ngjalli krejt neveri

"Falenderoj militantet tha!" Kjo shprehje i thote  te gjitha..nuk ka nevoje per komente..Ky falenderim te katapulton direkt ne ate temen tjeter te cultural-clash qe hapi emo 

falenderoj bajrakun! juve te tjereve robt ku te keni!

Kjo nuk ishte ngjarje e rastesishme, kjo ishte skeme e llogaritur dhe kalibruar mire. Pakti ishte i qarte, garancine Berisha e kishte vetem te bashkepuntori vet Ilir Meta. Rama e konfirmoi qe nuk ka "represion" ndaj kryeministrit qe "ka bere plot pune te mira". Berisha u kujdes shume te derrmonte ne PD eksponentet Zhelefinen, Boden Patozin etj. ne menyre qe spoti te drejtohet mbi te vetmin "fitues" ne PD Lulezo Lulezja Ime Lulezim Basha. Luli si kryetar i opozites nuk mund te "sulmohet" si per aferat korruptive si per vrasjet e 21 Janarit. Rama nga e gjithe kjo del me i humbur se Kokelopa, se e cofi kalin e vet te betejes - 21 Janarin. Meta do e rrenoje akoma me shume imazhin e PS me banden e vet te 40 hajduteve. Dhe ne kete mes me te humburit dalim ne qe te pakten kemi vetdije se populli shqiptar e tregoi per te N-ten here qe eshte DELE.

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).