Kryeministri Sali Berisha duket se ka humbur shpresat të ketë mbështetës në Dibër.  Partia Demokratike (PD) ka filluar të bëjë lajmërime në Maqedoni, për të mbledhur mbështetës për mitingun e Berishës më 15 Qershor.  Ky lajmërim është i vendosur në Dibër të Madhe, në Maqedoni, dhe u kërkon shqiptarëve të shkojnë në takimin e Berishës në Maqellarë.  A thua ka bërë gati t’i sjellë dhe për votime apo vetëm për miting? 

Gazeta Tribuna (Maqedoni)

25 Komente

Mbreti eshte i te gjitheve , boll me keto ndarje krahinore smiley

Ne i grahim kerrit pes ore per tpa Iron Maiden, jo mo per NMNn

per te pa te paprishmen prej hekri thoshte dikur nje me shume se dikush.

Është shpifje. Nuk ka vulën e TëMadhit....

Si jane katandisur keta, si ramiz alia dikur.

qau hallin plako!! e di ca i thone edhe 4 vjet?

smiley Si duket FRD i ka konsoliduar pozitat ne Diber, dhe ndihet frika e PD aty. Me siguri rezultati do jete interesant aty. FRD ka mundesi te fusi deputet aty ne Parlament, qe do te thote 1 ose 2 me pak per PD. 

Po ta genjeje ndonjerin mendja qe Saliu humbet mandatin e 4 ne diber.. le te vazhdoje te shpresoje. thjsht dua te informoj qe e djathta duhet te humbe mbi 8000 vota qe te ndodhe kjo.

Gjergji, po ti sikur je noi staticien i votave more djale. 

Ky eshte nje provokacion i hapur ndaj nje shteti sovran si Maqedonia. Nese ky njoftim eshte vendosur ne ambjentet publike te Dibres se Madhe ne Maqedoni nga PD-ja e Shqiperise, kjo perben nje incident dipllomatik shembullor. 

smiley 

smiley

Si guxon dhe gajasesh perpara nje "incidenti dipllomatik shembullor"!!!!!

Ate po menojsha dhe un.

Maqedonia behet gati per lufte

Army-of-the-Year-Funny-Gadha-Donkey-in-army-style-Picture06694338_20131205556.jpg (480×384)

smiley

Ministri i jashtem kishte bo thirrje qe te mos bien pre e provokimeve, por edhe duarkryq nuk do rrime. Nuk do ta mbajme me dor kishte then, or edhe per ta lshu nuk e shlojm.

smiley

Qe ta dish ti Tim Kacurrelsi, une jam gjysem dibran per vete, e kam akoma kusherinj te trete e te katert ne Diber te Madhe e ne Tetove. 

Para nja 2 vitesh isha per nje dasem andej, dhe nga ora 4-5 e mengjesit u cuam qe te vinim ne Tirane (amon ta bejne ate rrugen e Arbrit shpejt qe te shpetojme nga ajo torture). Nejse, ne gati duke ik dolen plakat e fisit duke na thone "ah lum ai Sala qe ju sjell si krajla". 

Tani nuk ta thashe historine me pa ngjashmerine me Zanen ne perdorimin e fjales krajla, po me te thene qe ato robt andej jane te fiksum mbas Sales. Edhe pa postera do kishin ardh te gjithe se aq dine. 

Shqetesimi im ka te beje me dicka tjeter dhe jo me dashurine apo urrejtjen qe mund te kene vllaznit tane pertej kufirit per kucedren plake. Nejse, ndoshta Hunter si dipllomat kariere mund te hedhe me shume drite nese kjo perben apo jo nje incident dipllomatik.

Mos ka ndodhur gje andej nga kufiri mor aman

''Petja, shenoje edhe kete provokacion te ri te shqiptareve....

Per nji or tço Bakja n'Elbason smiley

timi qenka berberi mer ej!
O berbero, mirsetpru zoti o daku

Jo or jo, Timi eshte account shume perpara se te zhdukej berberi. Plus nuk ka thene akoma frymori. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).