Ka bërë përshtypje tek teleshikuesit imazhi i rinuar i kryeministrit Berisha në spotin elektoral që PD sapo ka hedhur në transmetim. Në këtë spot Berisha shfaqet pa xhaketë në zyrën e tij, ndërsa i drejtohet kameras ballë për ballë. Spoti dallon për "post-produksion" të fortë dhe Kryeministri duket më i freksët, me më pak thinja e rrudha, ndërsa magjia dixhitale ka mundur t'ia zhdukë 10 vjet në moshë.

343 Komente

deri ketu ka vajt puna ? S'ka faj,ngelen duke i thene 'gjysh'

asgje e re nga magjia dixhitale ...

ca i kane vene? maske, se nuk ehste as foto qe te mendonim se eshte fotoshopuar.

ti besoj qe bo party me ket spotin smiley

haha si thote?... do ndertojme Kaskaden e Devollit dhe TAP...

Ik mer shpellar... i paske ndryshuar dhe emrin nga Hidrocentral apo Dige, ne Kaskade 

Dhe TAPin se mos ke ne dor ti me klanin e Tropojes

Nga ana tjeter, edhe spotet e Palloshit te bejne per te vjelle...

E gjithe fushata te ben per te vjelle...

Votoni Bamirin si cun Tirone per se mari!

Perpara se te etiketojsh te tjeret, besoj qe do ishte mire te informohesh per ndryshimin e fjales kaskade, hidrocentral dhe dige!!

Kaskade quhen disa hidrocentrale te ndertuara ne t enjetin lume si p.sh kaskada e Drinit (perfsahihen hidrocentrali i Fierzes. Komanit dhe Vau Dejes)

Hidrocentral eshte diga bashke me gjithe facilitetet e tjera per te prodhuar energji

Dige eshte vetem diga ose prita e ndertuar per te formuar liqenin

Afrimo, ho me daku, c'thote ministria e energjitikes?

Me fal qe te shava shpellarin... ai osht Burr Trim Malsor Prij Vuqidolit, mbret i Tropojes

Thuajini cfare te doni... mbasi u shit (VODH) cdo objekt industrial qe ekzistonte ne shqiperi, tani u kujtuat te ndertoni prape Hidrocentrale sic ju mesoi xhaxhi...

Persa i perket sharjes te SRB, nuk jam une personi qe i dal zot, mund ta shajsh sipas oreksit, por ajo qe me irritoi mua tek sharja jote ishte, qe ti e etiketon nje person nga prejardhja e tij dhe automatikisht e quan budalla, me argumentin qe ja paska nderru emrin gjerave (sdi gjuhen shqipe) kur vete ti nuik ja u di kuptimin ose thene me mire ndryshimin ndermjet njera-tjetres.

Ministria e Energjetikes = asnje lidhje me te / thjesht di shqip

I thone VIÇIDOL e jo Vuqidol, per informacion tendin Tropojanet e perdorin shkronjen ç dhe nuk e perdorin ne vend te saj shkronjen q.

Sa per te vjedhmen une them te gjithe ata qe kane vjedhur = te shkojne ne burg

E pra, se qytetari gjirokastrit, nga familje e ngritur dhe i shkolluar ne Paris na shndriti.  Lere mo, yll yll. Jo se vlerat qytetare dalin vlerat ne pah...

po pse duhet te krahasohet me nje standard kaq te ulet si merhumi?

Ne kemi alternative te mire, cun tirons Bamir Topin!

Aspak mo, por nqs ti bazohesh te origjina malesore e Sales, atehere mund te marresh parasysh origjinen e qytetarit gjirokastriot e bemat e tij.

Edhe kesaj rradhe Saliu kandidoka kunder Enverit (Babes se vet) me nje fjale...

Aferim o Afrim; edhe nje here edhe nje here ceshte kaskada:

"Kaskade quhen disa hidrocentrale te ndertuara ne t enjetin lume" 

smiley

E pabesueshme qe edhe ne kete kohe te internetit ku c'do info eshte ne gishtat e tua.(mjafton te google) dhe arrin ne konkluzion se kuptimi i fjlales kaskade nuk ka ASNJE . por ASNJE lidhje me fjalen Hidrocentral.

FYI: http://www.thefreedictionary.com/cascade

A succession of stages, processes, operations, or units.

PO Flasim per LUMENJTE gjembi..  Shife llogjiken..: kaskada Ekziston edhe Pa Hidrocentral...  (nderton apo jo ti hidrocentral ne te..)  Si do ta perkufizoje ti kaskaden e Vjoses.. apo ate te Osumiti ... ku nuk ka ASNJE hidrocentral. Apo keto Kaskada NUK EKZISTOJNE per sa kohe nuk ka Hidrocntral..  

Edhe nje here Hidrocentralet ndertohen ne kaskada por nuk e perkufizojne kaskaden (definition)  Pasi kaskada Ekziston me apo pa hidrocentral keshtu qe  te thuash se kaskade eshte bashkim hidrocentralesh eshte Gabim... te duhen te pakte edhe 1 ose 2 fjali qe te qartesosh veten.

galile, po kapemi edhe ne pas nje qime floku e po numerojme rrathet e gurit qe hedh NM

PO kjo eshte e vertete Gjembi Por nuk e zgjodha une kete .. ate e zgjodhi Afrimi.. kur vendosi ti jap leksione gjuhesie  . fgm.. .. kete e zgjodhe edhe ti .. duke me detyruar te zhvilloje me teper..

Sic e kam thene edhe me lart nuk them qe ka si kuptim te pare kete apo qe nuk ka kuptime te tjera por ne rastin konkret per hidrcentralet e ndertuara ne seri ne shtratin e te njejtit lume quhet kaskade

Tani qe nje fjale mund te kete si kuptim te pare apo kuptime te tjera nuk dua ti futem atij diskutimi sepse nuk e kam te gjithe informacionin e duhur,  por ne gjuhen shqipe kur thua kaskade kuptohet ajo qe kam shpjeguar me larte. Pra jane disa hidrocentrale te ndertuara ne seri (shembulli i kaskades te lumit Drin).

 

O Afrim,

Kur je mbret e pashah, mund te krijosh kuptime fjalesh pa kuptim, se nuk te konteston asnjeri.

Sali trapi ka zgjedhur fjalen Kaskade, krejt pa lidhje... (sic thone miqte e mi Kosovar)... per te krijuar idene e dickaje te madherishme...

Kur dihet qe asgje nuk ka per te bere ne ate fushe. Se nuk ka pune qeveria me Hidrocentrale and Tubacione gazi... ato duhet ti bejne privatet... Iku koha e pordhes kur qeveria ngrinte hidrocentrale me pune sklleverish...

Meqenese me permende google.com do te sugjeroja te guglloje vete p.sh  kaskada e lumit drin dhe do shikosh se cfare do te dale

Nje shembull:

Ndryshimi i klimes, por edhe rreshjet e shumta dhe te shpeshta kane bere qe edhe gjate ketyre viteve Shkodra dhe zonat perreth te permbyten. Ekspertet e pavarur kane kerkuar qe Qeveria te zbatoje nje plan menaxhimi, per te koordinuar interesat e ekonomise kombetare per prodhimin e energjise ne kaskaden e Drinit, me intereat e banoreve qe bien pre e permbytjeve gati çdo vit.
/ Top Channel

Edhe nje here Afrim ( ja kam shpjeguar Gjembit me siper)

Kaskada EKZISTON   ndertohet apo jo Hidrocentral ne te.. Kaq.. Te thuash qe kaskade quhet nje bashkesi hidrocentralesh eshte gabim.  Edhe ne tekstin qe ke sjelle:

Sic e thua edhe vete: ekspertet e pavarur kane kerkuar qe Qeveria te zbatoje nje plan menaxhimi, per te koordinuar interesat e ekonomise kombetare per prodhimin e energjise ne kaskaden e Drinit, me intereat e banoreve qe bien pre e permbytjeve gati çdo vit.

Lexoje (ta bera me bold) : Per prodhimin e energjise ne kaskaden e drinit.. .. qe do te thote qe kaskada Ekziston (si kuptim)  prodhon apo jo energji ti me te. nderton apo jo hidrocentrale ti ne te.. dmth kaskada ka ekzsituar (rrjedhimisht edhe perkufizimi ) perpara Hidrocentralit..

C'do thoshe ti per kaskaden e Osumit ose ate te vjoses qe nuk kane asnje Hidrocentral? qe ato nuk Ekzistojne? 

Shqip po flasim dhe prape spo merremi vesh.

Nuk po mundohem ta hedh poshte ate qe po thua ti per kaskadat qe ekzistojne ne te gjithe lumenjte, por po them ne rastin konkret perdoret fjala kaskade

Ne rastin konkret,Per te qen korrekt (gjuhesisht ) : nuk thuhet: do ndertojme  kaskaden e devollit .Por thuhet : Do te ndertoje hidrocentrale (nje,dy , tre apo sa i kane thene sales) ne kaskaden e devollit. 

Une them ta varin ne litar per kete gabim te pafalshem gjuhesor, biles te fillojme nga Afrimi ....

Shikon kur fillon dhe lexon nga fundi nuk arrin te kuptosh , kush e ngriti trekendeshin me litar , dhe per te varur ke. Se kush bie ne litar pastaj eshte tjeter gje..smiley  

PS: mos i bej varrin shokut.se bie vete brenda.

Me falni per injorancen por ujvara c'eshte?

a thu i punon Sales a ? smiley

Tropojan, race malesori i forte, nuk abuzon me alkool, s'pi duhan, be jete te shendetshme, nuk drogohet. Gjitha mundesite i ka. Por mendoj, qe ato impulse nga femra i ka zhvendosur drejt pushtetit.

Power is the best aphrodisiac. 

Keshtu thote edhe Berlusconi

Beluska e kopjon, dhe e zbaton, per ta thene e ka thene dikush tjeter. 

po pse kot rri Rama ne opozite? ashtu ja ka qejfi

Po pse ndejti Shqiptari 50 nen komunizem ..? Ashtu ja kishte qejfi?

LOL me kete cmitizove burrerine shekullore te shqiptarit.
Ama ne forme letrare shume te ngritur e ka bere Migjeni i pari te Legjenda e Misrit smiley

Ene Migjeni ka jetu dhe shkrujt ne kohe e njerit qe i mundete te gjithe dhe i linte ne opozite per jete... dhe e ka shkrujt nga pervoja personale "legjenden e misrit" smiley

dmth doren ne zjarr nuk e ke vene? smiley 

e ka kqyr fort

Dmth i bi me dore duke pare karrigen? smiley

250 mije pozicione te reja do krijojme thote

smiley ahahahahaha o mjeshter i fjales smiley  

po he njehere, ndonje kamasutra shqiptaresh si ta quajme? Libri i qejfit psh si tingellon?

Thjesht paster shqip: Doracak

Joo s'shkon, presupozohet te jete vete i dyte.

Bukur bukur po e kanë tepruar pak me trukimi. Të pakën në një gjë ka filluar ta imitojë edhe ky Ramën. smiley

Mire qe paska vene kollaren blu se heren e fundit e kishte vene mavi, pasi kishte shajt PS-ne per ndryshimin e ngjyres 

Ca thinja, floke te bardhe do ish mire ti shtonte ca. Pa rrudhat ska gje, le ti heqi. 

Botox all the way! Apo jo?

Shpresoj/besoj qe s'eshte botox.  Botox ishte ogurzi per Kerry-n. 

Nuk eshte jo, eshte post production. smiley

Sure, why not? Cdo 6 muaj smiley

Me kuintal duket se ja kane injektuar.

Me sa duket i paska hy frika Sales prej kesaj

pse nuk e mumifikojne sa me pare, qe te 'rroje' dhe 1000 vjet

Ça thua ore? Duhet ta ngrinë, pas zgjedhjeve të fituara. Dhe ta rizgjojnë njeherë në katër vite për të fituar zgjedhjet. Ndërkohë sa për aparancë ka sozi plotë.

une s'e di pse, pse e ka pare te nevojshme kete trukim.. Saliu edhe te ruaj koken edhe vetullat edhe te vishet si Fantomasi, prape ka per ta votuar kontigjenti i vete.

plugini qe perdor une ne photoshop per kete efekt quhet portraiture. per video s'e kam idene

Botox elektora! I paskan bo operiacion ne fytyre si Berluskoni! smiley

..dhe Berluska pas cdo sesioni botoks  fitonte zgjedhjet serish, ilir-jano..smiley    ok,  bente dhe do gjera te tjera, pune te pista dmth,  po ky  yni  seshte per ato  punera..smiley

....film i ri, ujk i vjeter...
se pse mu duke si Enveri qe shkrunte vepra, ke ajo pjesa ne zyre kur shkruante mbi tavoline

fix, ate mendova.ai ja ben muuuu: jam si enveri.hunteri thote t hongsha zemren . e thelle, e pashkulshme, fatale dashnia per enverin.

...i vetmi ndryshim qe shof une (pervec...autostradave, rrugeve...rrugicave...dhe te derivuarave te tjera te llojit) eshte eshte hija prej hijene e stampuar ne fytyre te botox-uar smiley

ah s'i s'ja rrisin atë dozën e venom që ka botox se atëhere do bënte efekt më shumë smiley

dhe botox, cuditerisht, dhe kjo eshte dialektika hakmarrese, ka evidentuar me shume ate cka kerkon te fshihet, maskohet.nje big up per ty smiley

ai kombinimi roze-blu ke syte i shkoka goxha letyres...

Berisha ka bo gati Sapunin per ta shit si Djath! smiley

ndersa mua te kjo foto me duket si  ndonje nga  ata gazetaret e  vjeter te CNN apo FOX..smiley   bile edhe veshja (kemisha gravata)   jane  si stil amerikan..   ndofta  ata  amerikanet e  Podesta    jane edhe  imagemakers e tij..smiley

Nje komentues :

Albania needs a new leader.

Mr. Sali Berisha believes that he will enter the EU with the current state of Albania.

He is incorrect. Albania has a high unemployment. It does not offer any diverse industry. The country does not invest in education, I was watching a video a few months ago...schools did not have heaters.

The government has no role in creating jobs! It is the private sector which should be responsible in Albania. Government sponsored jobs is like welfare.

 

The government has no role in creating jobs! It is the private sector which should be responsible in Albania. Government sponsored jobs is like welfare.

Hajde mbushi mendjen atyre qe e mbeshtesin! smiley genjen tjeteri per diten me diell! smiley

He mo, si e late a i punon Sales? Po Edit?

Pergjithesisht ketyre te politikes iu punon a s'iu punon? smiley

u punon perderisa ia kane futur ketij populli.

Bukur! Kape ate qe una kam kohe qe e theksoj. Nuk ka rendesi nese i punon ai miku apo jo, (me shume probabilitet jo), e rendesishme eshte qe eksperienca e tyre seksuale ka kaluar ne nje nivel tjeter, me te larte, me sublim.

Prova eshte kriteri i se vertetes.smiley

Ndoshta duhet me pyt te gjithe shqiptaret vec e vec, nese iu dhemb ndopak suma.

Tashti ti do me e qelb muhabetin me politike, ate e dime ne, po pyetja origjinale ishte xhenuine. 

U punon goja, jo gje tjeter, pastaj sa me i vjeter aq me i mbaruar! Berisha eshte gje, me i ri se Edi Rama ?  smiley

Më mirë i pa pispillosur me photoshop se kështu të kall datën. Ndoshta, e kanë bërë qëllimisht që kur të dali në tv t'i frikësojë robt e ata të ftillohen para se të votojnë.

Shume i shemtuar duket keshtu. Do kete dore pala tjeter. Cudi s'i eshte treguar kaq budalla qe e ka pranuar. 

Mendoj se do ketë një qëllim dytësor. Këtij i pjell mëndja për prapësina, s'është aq budalla. 

Them kete rradhe e ka ngrene, mesa duket eshte fushe e re per Salen kjo. Po dhe kendej kane dale monstra sa te duash. Gabojne nganjehere dhe "skulptoret."

Edhe ta kishin ballcamosur do dukej më i pranueshëm për syrin. Mëndjet djallëzore si e këtij bëjnë veprime të këtilla të "gabueshme". 

Jo me jo, se ju ka bere me hije. Ka rreshqit kete rradhe, ben dhe ky gabime. smiley

Leqet e këmbëve po më dridhen nga hija e salës. Gabime ai bën plot, problemi është kur i bën qëllimisht atëherë duhet patur kujdes. 

Nuk e kisha ne kuptimin e frikes. Eshte nis per tu zbukuru dhe i ka dale me keq. S'ka gjet ustain e duhur. Ke shume mundesi qe permendja e gjyshllekut ka ndikuar. 

Fytyra e Buall Mavrise, me pelqeu djema, pse do thoni ju, se kish vite qe femijet trembeshin kur dilte fytyra e tij dhe gerthiste smiley tashme do kemi nje fytyre engjellore nje ze melodioz smiley dhe femijet nuk do tremben smiley

ti thua ta hane kete imazh si borebardha mollen? 

Mua më duket më i frikshëm se kurrë me këtë retushim që i kanë bëre. Ishalla ju vlen shqipove kjo gjë para se te hedhin voten. 

tani e pashe kete videon une. Ueee sa bukur u dukerka Shqiperia. Votoni 44 smiley. Sala qenka bere si spartanet. Buza i paska shku pakez shtrember, nga fryrja. smiley

votoni nr#44 people. vec per efortin qe i ka dhene vetes, fitires. Voto 44! Go Sale!! smiley

Ngelen tu i thene gjyshi me jelek antiplumb. Edhe ai nga inoti...

Po edhe gungen i paska rrafshu.! bohh ca i paskan ber kta te Podestes mer jahu.e kan bo tironc fare.

ky mund te ish kryeministri juaj...

Edhe ngjyra e flokeve s'qenka shume keq.

Deshmi e bukur pa u hapur Vidio ..

Shikoni zotrij Deshmine e Krimit tim ne buze te Detit .

Në atë kaos që paraqitet si zhviilim ( ndërtimet buzë detit ) është përfytyrimi i tij  përr Luginen e Ujqërve ose Vuçi - doll .Këtë të fundit si shtesë e korrektim i korrektuesit te kaskadës z.Afrimi , që duhet ta dijë se nuk emërtohet vICidoL por VUÇidoLL .Dhe një individ i ardhur nga Bithi i Lugjit , si program Politik i Enverit për të përktahur lëvizjet për Shkuljen e Injorancës shekullore te Mbjellë ,Ushqyer e Rritur në ato Krahina , nuk mund të dëshmojë veçse kakskada për Hec-e smiley

Çfarë krimi i dëshmuar nën Qeverimin e Barbarëve .........

t'o bo Neymar fiksejshen Bame...shif naj gjo tjeter ne tv, zonjen Tefta qe gatuan psh, me zerin e saj qe duket sikur pi 3 paketa ne dite smiley

si guzhinjer ushtrie e? smiley 

....sme ka kap ushtria Bame se kam ik ne adoleshence smiley ... Por kjo zonja Tefta mund te quhej dhe shoku Xhevdet smiley qe pi kafe konjak qe ne oren 7 te mjesit dhe i ka dy gishta te verdhe nga dahoni....dhe vjen era kolonje smiley

llagar fytyra si nje bycke femije.

me kujtoi: bye bye cellulitis

me kujtove  dike qe thoshte:llamburit fytyra si b...zonje  lol

Hajde duroje dhe shikoje dhe 4 vjet te tjera , skeni faj , na eshte merzit neve pa juve lene mo, ca te bojme e voto Populli , 4 vjet funi funit jane smiley

eshte bere shpend i bukur shume, e meriton dhe nje 4 vjecar. vetem mos i bie suvaja rruges copa copa.le qe skuadre suvazhinjve eshte nonstop ne detyre. smiley

Me Flori do ta suvatojme , 24 karatsh , pufff te boni ju Komunistat smiley

dhe me ndihmen e ilir floririt smiley  nuk e vej ne dyshim.kur perenija ti presi shiritin, ymer paste e na lente pas, vallaj me ket menje qe keni keni me e shkely si turqit dikur kockat e skanderbegut.si hajmali keni me i mbajt.

Fytyra e Sales, duhej  ngritur pakez, qe te shkonte me spotin. Ka rritje Shqiperia, ka arritje. Ka realizime. Ka ndryshime. Voto #44. smiley

Ka me te bo Admini abuziv keshtu sic e ke nis smiley

ke po abuzoj une? Une as di te abuzoj njeri. Po shoh videon, abuzim eshte ky? smiley

U bo tre here qe thu voto 44 -en , ketu ne peshk kjo eshte njelloj sikur te thoje ne kohen e Hoxhes ska veze smiley

a ta them dhe 1here ta bej 4? qe te rimoj me 44? pleaseee?! smiley

Ok , thuaje .

Ej po si i ka ra dhe numri PDs : Ulu n'ven 4! Nuk more vesh ore 4 thash hahahhahaah smiley

Si i thone gjermont Ich tut mia lajt me duket hahah iku PD -ja Brad sorry smiley

Ashtu..ashtu..i thone Gjermont . Nuk iken smiley , aty e ke dhe kater vjet ne Qeveri smiley

Po mir mo Brad,  po sikur te ike ca do thush ti smiley , mos me jep pergjigje alla Edi, se ai kesaj pyetje asiher nuk i pergjigjet  , dmth kur e pyesin po nuk fitove smiley 

wow cfare ideje gjeniale! kjo vlen per PR-in  e PS.Ti vlen smiley Fugaaaa, o Fugggaaa lene agjitropin me plakush por shenoje kete 44, 4 mandati pare, 4 mandati dyte,mesuesi popull ty Birisha te vlereson  ngeles .Recidivist!  smiley 

Ps.Fugaaaa, jo plakushi se ofendon vetaranet , xhaketat e vjetra por: o shqiptare, te djathte e te majte , si nuk ju bje pika qe mbani mbi kurriz prej 23 vjetesh nje ish komunist me kostum blu qe me vetedije te plote, perhere e me shume imiton Enverin.

spiritus,perveç Sales dhe Edit,a ka ndonje alternative tjeter.se na lodhen keta te dy?

smileysmiley ky ja vlen!

jemi ne pritje te Godos xhen.opsss Godo ka vdek, np. kshu qe te qerojme me te vjetrin dhe pastaj vazhdojme. eshte ber birsihi si ai nervi zbulum i dhemballes.po u preket aty, off mo si biene petkat e pangazhume, te baraslargume e del e djthta nudiste sheshit smiley

smiley spaska shprese me nje fjale,duhet dentiere e resmiley

ke ufo  smiley oh, po kemi Nik Peten alternative, shife pak ke klani sandrit 

Pse ka vdekur Sabri Godo,autori i Ali Pashes?

sa ma heq trurin kur thot "4 vitet qe vin" 

po 8 vjet ca bone mer plakush apo e ke te veshtire te heqesh dore nga biznesi familjar

Edhe ti skupto hic mo, i thote me bind veten e vet o burr. Pleqnia gjo e keqe, kto gjona bo. Ja duroje dhe dy jave pastaj ska mo. 

Na foli Sali Berisha nga kryeministria e punuar nga Enver Hoxha po edhe fushatat i ban nga ballati i kongresvae i punuar nga Enver Hoxha por edhe konferencat nga hotel tirana e punuar nga Enver Hoxha edhe presidenca esht punua nga enver hoxha e cka punoj Politika PD PS ne keto 22 vite 

Sportin as qe e permendi ne spot 

Lule ti

lule partia

me ngeli qejfi se ne spot nuk fliste per pyjet ne knocension

 

Qenka mundu shume fotoshopi, po qeni plak sbehet zagar.

Pse te ejsh zagarqenka arritje?

e doni me u mat ju me Berishen...as nje thenie si kushi nuk dini me e leçit....prandej ju ban buk e kulaç Sala ju se jeni analfabete

ashtu ta lumshasmiley

Ja marrsha t'ligat,,me njato vetlla t'bashkume e te harkume..RReze l'shon ,si drite diellit asht...smiley

Zana, me ngadale ate marrjen e te keqes sepse nje profeci pagane thote: ... " Larg nga njeriu me dy dhembet e pare poshte, te rralle! ..."
Ka dhe spjegime te tjera, por qe te gjitha sikur jane thene tamam per kete ! Ne e kemi psu keq edhe nga te bukurit shume jo me do te prisnim miresira nga te shemtuarit, si ky....

e bukra eshte relative.pa shaka mu me duket Berisha me shume karizme e klas,po ty kush te duket i bukur?Dhembet e rralle thone sjellin fat atij qe i ka...yyyyy po sa thuhen....smiley

yll yll yll

 

 

berisha eshte goxha burre, as yll as costelacion, por vec goxha burre; i gjate, me personalitet te spikatur, tamam nje shqiptar pellazg me lekure te celet ashtu sic ishin pellazget.

..goxha burre ca dmth ? 
se po te jete per gjatesi, bjondesi, personalitet, dhe lekure te bute dhe te ndriteshme....gjysma shqiptarve e permbushin keto kushte....te gjithe goxha burra dmth jane...

o po cte plaire ore smiley ...oublis pas komardarennnnnnnnnnnnn, bej qef bej, erdhen zgjedhjet, do qeshesh moins  smiley 

hahahha ,kur e kam kam par ket kengen ,automatiquemment j'ai pensé à toi (g ne c  po pk) ,

dje isha atje ku ndahet (me nje rrip sh te ngusht toke) deti mesdhe me detin egje ne Prasonisi çfar cudie nga njeri krah ka dallge sh te medha nga tjetri uji nuk leviz fare.

skam pas pun kurrre me zgjedjet aq me pak tani,qe notoj pa komarade smiley)

 

 

a po flasim ketu per pamjen e berishes, apo jo? goxha burre ne kete rast, eshte per pamjen, pa e njohur nga afer. 

oh c;mekat. vetem nga pamja thote.se ke njohur nga afer?

Une jam e bindur qe ti nuk je te kjo gjysem...je i shkurter,me bark te madh e pa floke...

....drejt oj zan drejt...ska dyshim, por ti vete the qe e bukura o relative....pastaj jam pajtu me ket kismet ka kohe smiley

Krajl!

P.S. sa pellazge ke njohur?

Po hunden pse se bere operacion si Argita apo ste dilnin leket. 

Dhembet e rralle thone sjellin fat atij qe i ka...yyyyy po sa thuhen....

dhembet i ka te ralla ai, por te verdha.! i duken si te palara! 

...epo edhe pishtarin furcesh dhembeve sja mbajme smiley 

do t'i rregulloje, mos u be merak. nje seance dhe i zbardh.

Me duket nje qendrim i parsyeshem i femrave te PPU me kete rast .Konstatimi se fytyra e Saliut ngjan me nje "byc bebushi " eshte per tu vleresuar .

Plaka Milionere do jepnin Para per te ditur sekretin ...Me cfare eshte LYER ? Kush eshte sekreti i Make Up-it ?

Ka nje formule te vjeter me Glasa Pule te perziera me kakerdhi kecash te tretura ne mjedis ashtu Pelash mez . Por kryesisht perdorej ne kohe teLashta . Tani  ma do mendja qe gjithsesi duhet te kete nje presion Femeror per ti kerkuar sekretin !

Hapju seksit Femer xha Sali ! Po qe se te kane bere me Foto ShTOPE lere fare .Vjen LefGOPEJA dhe e ckoqit!

Sala yll, po pas meje ama smiley

Gojet e liga po thone se Berisha i ka shitur shpirtin djallit per nje rini te perjetshme. Pak a shume si puna e Dorian Gray. 

po na rrika pejete njaty pra....

smiley  oj Zana oj dreq

Po maj Zane aty e paçi, plus qe gojet e liga po thone qe PD po u frye ndasive fetare. PD po kthehet ne parti islamike moj Zane...ishalla nuk e ke burrin me PD se kshu si po shkojn punet ka me ju dasht me zgjedhe o ty o PD!

Nga Franca na kane ardhur gjithnje lajmet e keqija neve.

po une kam ba zgjedhje inteligjente ne jete Ron,pra jam katolike praktikante dhe e kam burrin myslyman(pa shaka kjo,sa mund te jete myslyman im shoqsmiley.Sido qe te sillet une njaty jam...si qyprillinjte...edhe permbys te kthehet une jam ne mes...çeshtje vilash rinascimentale....nuk mund te arrish smileypRA une jam me Jozin ,ai eshte me salen e Zenin,une jam me Jozin ne Rome(te dielen)im shoq eshte me Zenin ne Stokholm... smiley

Shume inteligjente paske qene Zane!

 

shume...

eshte katandis publiku shqipo te merret me imazhin e berishes,se me krimet e bishes dhe me mjerimin e publikut merret piktori

U m'raft pika sa i idhnum kenke...po ça t'paska ba Berisha ty kaq keq,ndoj agjitacion e propagande ,shtetezim pronash,nuk ta bani pashaportizmin ne qytet....oh sa trishtim...

smiley te fala nga nikolle lesi.

zana vazhdon me qerimin e kokave te peshkut ti? mos e ngatrro peshkun (pa uj) me semaforet e peskares

Po me thone qe jeni katandise keq ne Greqi.Ne gjashkara njoha gruan tende,ai paponi i fshehur ishe ti apo ke ndonje sejmen...hahaha

zana ,merre edhe maman tende per dore te plotesosh dy norma te semafori,.....

altino, le nam. nga vjen qe perdor kete fjalor ketu? nga ke dale?

meqë kam qenë e shkoj shpesh në bregun lindor të IT dhe ngaqë njoh Peskarën dhe Ankonën, Marken në përgjithësi, di të them se ia kalon jo Athinës apo Tiranës por edhe Romës.

Pescara robo, është qytet perfek për atë që i do të gjitha. Edhe diskoteka ka, edhe biblioteka, edhe,.. i ka edhe ato të metropolit edhe ato të një qyteti të vogël... plus që ka detin. Ka edhe prostitutat siç thua ti..

O shoqja Zana... smiley

Hahaha, Sala qe paska ly floket mbi balle ngjyre bishtdhelpre. smiley Eh c'te bon sikleti.

Ne mes vitet 80 u pat rrit numri i vdekjeve foshnjore ne Shqiperi. Ne 90 dolen llafe se foshnjet vdisnin pasi ju meernin gjakun per ti bere transfuzion Enverit. (Dhe Zana i besonte te gjitha). Emagjino se cdo te nxjerre gurra e krijimtarise popullore per Berishen! 

Mbase. Po Zana nuk e ha qe ti besoje edhe kesaj rradhe. smiley

Kesaj here asht ma inteligjente!

pikerisht Pfsmiley

Si e quanin ate parukieren qe trukonte Saliun dhe Jozefinen? smiley

Si shpirt Sala...smiley

Zana

Duhet me lexu ma me vemendje Ron,nuk gjen kurre koment ky i them Sales Shpirt(ia marrsha t'keqen qe s'ka asnje)

Zana une kam pjesen time te dashurise per ATE..smiley

ah ketlina, tani e prishe. jemi objektive apo jo. mos bjer pre e ndjenjave si ca e ca kundershtare te tij ketu.

Ke te drejte alba ndoshta nga emocionet thashe ashtu, por prape nuk i fsheh dot ndjenjat..smiley

vetem perendia s`ka asnje te keqe, si s paska Sala?!! smiley

Eshte Sala pa eshte perendia.

Te gjitha gjerat e dukshme e te padukshme jane nr 2 ,pas Sales....

Po si ben burri keshtu, e mban veten edhe per malsuer tradite.ku ku moj nan, kur e shofin katundaret te lym e te llangos si me qene Nikoleta. marre, marre per ate Zot. smiley

Berisha, vetem si malsor nuk duket! Nuk e di, por malsoret e kane trupin te drejte dhe jane te gjate si lisi! Ndersa Saliu hemmmm..sikur sme duket ashtu! smiley

me vjen inot me veten pse me duket kaq prekese kjo. te prek, po nuk te bo me qa. tip teshtime e mbetme ne tentative.

teshti teshti, se po e mbajte brenda te ben keq per zemren. lirou!

?

smiley  ore mos ka kalu ylberin ky dhe s dina gja. s es ka munci.

ylberin e ka kaluar dhe ster kaluar ai qe kur zbriti nga malet ne tirane dhe shkelqeu ne mesime. ka lindur me kemishe, s'ke c'i thua.

ca ngjyre e kishte kemishen?

Po vjen fundi botes , kan fillu burrat me mat trimni me grate , jo po thuj qe kishte faj Ravi

Elba ke nai info ti nga kristi? smiley

Jo Berishes ,mund t'ti thoni gjithçka ,po spruzon testosterone da tutte le parti...Asht butesuar per elektoratin e moderuara...sepse te gjithe po behen bisex...tragjedi...smiley

boh, vetem per ket u ktheve.eshte butesue thote...po normal 70 vj  smiley

Jo ka filluar epoka e burrave, ku burrat behen xheloza ndaj burrave..smiley

Ka pas dhe bar me emrin Berluskoni prapa pallatit te kultures.

(dua te qesh, por s'qesh dot)

Jua paska mbledh Penari me duket , te gjithe adminet ne sherbim , te gjithe kundra Sales , mire..mire... por prape do humbisni smiley

Jooooo, s'ka nevoje te na e mbledhe hic Penari. Te gjitha fjalet e mira na burojne ne menyre spontane.

Fin mos ja vej re Bradit, ka arsye te qendrueshme per tju trembur humbjes se Berishes: Bradi nuk ben pjese ne 95% qe do kete ulje taksash nga Rama. 

Mua me duket arsye vertet serioze. Sinqerisht kjo.

Bradi për të paguar taksat, do shes një nga rrotat e makinës.. apo jo Brad? smiley

Po pse o sa qenkan ato te shkreta taksa keshtu smiley

smiley...

taksë progresive, thonë, sa më e gjërë rrota aq më e lartë taksa... pak a shumë... smiley

mire pra mire , progresive por a e di kjo progresivja sa ka bo nje rrote apo keshtu ne hava llogarite smiley

do pyesim Pjerin.. smiley

makinat nuk do taksohen nga madhesia e rrotes por nga fuqia motorike Brado. Sa me e madhe dhe sa me e vjeter makina aq me shume takse do paguhet, pasi ndot me shume ambjentin dhe sigurisht mushkrite e njoma te femijeve dhe te njerezve ne pergjithesi.

Po pra se te mijat deri tani jane taksuar nga madhesia e gomes rezerve smiley

po sigurisht sepse rrota rezerve gjithmone eshte me e holle se rrotat origjinale dhe kjo qeveri favorizon te kamurit pra ata 5-10 %.

jo jo nuk eshte me e holle se origjinalet eshte fiks sa te tjerat , pra jam ne rregull smiley

atehere mesiguri ja ke marre makines tjeter qe ke ne garazhd .  smiley 

qenke rrotë fare... smiley

nejse,per sonte ndejshi me t'mira...e merreni lehte...Nuk ndrron asnje fije jeta e askujt n'daç me fitu njeni e n'daç me fitu tjetri...njiktu kena me kene si deri tesh me berishe 1,2, 3 ......n...Qe Zoti ia shtofte ymrin....smiley

Pse po ik moj Zane? Rri edhe pak!

Ti lexosh keta qe komentojne pa ditur kush jane, te gjithe pa perjashtim, nuk i jep me teper se 12 vjeç qe marrin vesh nga politika, dmth vunderkinde.

heretik, o i mencuri i blogut. te lutem na ndrico o i pagabueshmi dhe seriozi heretik!!!!!!!!!!

Prit dhe pak Alba sa te vije la Sera edhe andej nga ju e te behet erresire si kendej nga ne. Burrnot ne hunde, te thate, te markes la Voce de Padrone. 

heretik, o moderni i pakuptuari i blogut. flit thjesht per ne te thjeshtet, jo deri ne madheshti, por thjesht te thjeshte.

alba, mos mistifiko, "gjeniu i pakuptuar" është nji dhe vetëm nji. smiley

e roni thote rri...erdhi ky...n'kolet e kravate....

Per pakez vemendje po ben te pamunduren deri ne sforcime qe dhe gjimnastet e cirkut Kineze do te kishin zili

ka per ta mor zana msysh.....

Heretik,pa foto ska vlere komentismiley

Prit pak Xheni, mos ik sa ta gjej.

smiley

smiley ti dukeshe shume mire,une me turmen e pashqevesmiley

smiley

smiley oh,mire qe e pashe kete se do me kishte zene gjumi me biberon ne gojesmiley notte!

smiley

Sa shume po qesh kris kungul...ne dy postime....po mjafton e dhe nje per te dhene idene...mandej boll nuk jam e as ka se si te ndodhe ndryshe me kene shoqe jotja...thjeshte per lufte klasash ,prandaj bollme  ate shoqe....thuja ku te ngjit...

po ti pse mendon se po qesh, unë? apo ngaqe shikon topat e verdhë? nuk ta pret mendja se ndonjëherë , ose në pjesën më të madhe të kohës... lere lere

smiley

Voto # 44! smiley 

kush e ma bradin ne 25 qershor, ka per tu hudh nga ballkoni PDs ...pince ke betoni

humor kinez ...

sa i di koka bradit, s'i di 100 vetave ketu ne blog. e more vesh tani?

une e di qe ti ke dal skarco, po vazhdo ta morin vesh dhe te tjeret

humor provincialo-kinez.

oj nafije...

Cpune kam une tek Ballkoni i PD -se me 25 Qershor ?  Bradi me 24 Qershor eshte ne Lacanau plako deti kos te bohet.

vetëm kos jo.... smiley

kur te te therrasin mbrapsht ke baza...

 

lacanau

U ka bere Sala me fole gjithe diten dhe naten ne blog vec per ATE....eshte ndryshe te flasesh me vete..dhe ndryshe te shtypesh tastieren...smiley

smiley

ej, di njeri të më thotë nëse Saliu ka ndonjë ves? se kshu e shikojmë gjithnjë të rregullt shembullor, të larë të rruar... edhe vetë kur e kam takuar dy tre herë ka qenë shembullor nuk para lë të kalojnë emocione në bisedim me të panjohur..

pra vese, në kuptimin jo politik...

kokeshkemb, gjaknxehte, shume emocional ...

Nuk bej shaka ,e kam shkruar edhe here te tjera.Vesi me i madh i Saliut eshte se nuk ka asnje ves ,asnje dobesi,eshte jashtezakonisht i disiplinuar,ha pak ,nuk ,pi ,nuk pi cigare.nuk ka miq,punetor i jashtezakonshem,kujtese fenomale,i etur jashtzakonisht per pushte,nuk harron e per pushte nuk sheh ne sy askend.Lexues e njohes i shkelqyer i literatures.Te gjitha keto cilesi ne nje njeri te vetem i bejne shume te veshtire t'a mundesh,eshte si tanks,nuk i beson askujt.Nje Makiavel qe asnjehere nuk e kam ne figurate historise shqiptare.

o shoqja Zana, po unë thash ves. po nuk ka boll. nuk ka nevoj për elozhe. krajli krajl mbetet. smiley

super inteligjent, plot kulture, gjithe energji, ka miq dhe di t'i mbaj ca nga ata, punetor i madh, psikopat i lindur ( do i themi te gjitha pra) ...dhe lista vazhdon

A ka dal Sala sot ne tv, te lajmet ? Pervec ketij spotit. A ja keni pare fitiren. Keshtu e ka si ketu? Se gjithe keto komente ketu, e Ben vaki ska bere Botox  vertete. Mbase ay dixhitali e ka fajin. Voto #44! smiley ( ah Jo se bej shaka) . Ka veze plot! smiley

Eh, per ate pune edhe Hitleri asnje ves s'kish, tha.

E kape, mos e lësho.. smiley Grepin, dua të them...

Shqiperia eshte ne Nato ,nuk ka sulmuar askend,ne Shqiperi ka liri per çdo besim e inisiative,kampe perqendrimi beri dikush tjeter.Tekrahasosh Hitlerin(simboli i se keqes absolute)me Berishen do te thote te cungosh konceptin e te keqes absolute.

Mire Zana, po ka ardh koha me ik ai. pertej cilesive mjaaaaft  te mira, duhet te largohet. U be ca si shume aty. No hard feelings. 

sikur e mban zana ne pushtet ate. le ta heqin, dhe po e hoqen, vjen psikopati i partise tjeter pilaf

Jo me si njgjan as Hitlerit as Enverit, Berisha! Ai i ngjan me shume Uriahipit! 

Une i perbashkova me virtyte. Me veset po i perbashkon ndergjegjja jote e keqe.

It's ok u ngaterru. Ca beri vese , nje fije peri I ndan shume e holle fare smiley

Ku i kishte cilesite e tilla ,kaq te larta deri ne virtyt Hitleri?ç'kupton me virtyt?Po me zhgenjen Fin...si gjithmone....

Zan e paske pas pritshmerine shume te larte per Finin perderisa te zhgenjeka...gjithmone!

po ke te drejte...me dukej alamet vajze...ka edhe paragjykime te mira ....(jam serioze)

Hitlerit ja nxorren te gjitha veset ne shesh...kuptohet pas 45. 

Pas 23 Qershorit fillon avazi. Nje gje di te them, do habitemi. 

P.s. Jam ne atdheun e Nostradamusit ndaj jam gjith profetesira!

P.s.s. Ja tash sa me erdhi nje profetesi: Ne qytetin e perjetshem burri i arberit do te braktise gruan i shtyre nga gjysemhena e blujte.

Nga atje eshte edhe Lefti.

Lefti ka më shumë eksperiencë.. smiley

Nuk je duke bere surf ne Lacanau edhe ti? smiley

Ne Lacanau shkon 5% 

Hajt ishalla ,gati tjatri smiley

smiley

Megjithese ma hoqen te qeshuren, me erdhi prape kur perfytyroj saline duke kenduar gjirokastriteshe dhe duke i dhene remave per te levizur varken ne volorek. 

ne menyre te ndergjegjshme ose te pandergjegjshme kthehemi ne personazhe dhe i japim forme blogut, prandaj nuk duhet t'i mshojme shume viktimizimit prej deshperimit e t'a kthejme si sport kombetar .

gje qe nuk na le te mendojme kthjellet

kthehemi ne personazhe

"unë" jam personazh... smiley prandaj mos iu mërzit, personazhit... smiley

smiley sjam anku per ty

Sipas te gjitha gjasave me 25 Qershor ne kete blog vetem une dhe Patekun kena me diskutu , ku do shkoni me fitu prape ne mor ku do shkoni smiley

Brad, kampin kundërshtar e shikoj shumë të lodhur.
Nuk ka lezet mor burr.
Jepini ndonjë shresë.. të rreme, për ta bërë lojën interesante.
smiley

jo se na e marrin per dobesi pastaj kriskullo smiley

shpresoj mos te realizohet kjo deshire smiley

e di ti qe nganjehere them ishalla nuk realizohet , 8 vjet Sal , bobobobo menoje dhe 4 vjet te tjera , nuk shtyhet por do bejme si do bejme smiley

smiley

Mos se i sjell ters doktorit sazja para ahengut.
Le te shtrengohen  deri ne 23 korrik pastaj le t'i  kendojne fitores... bashk me ne , ose vec e vec smiley

23 Qershor deshe te thoje , po vec e vec mi cpune kane me ne ata smiley

smiley  me shkrive

edhe per daten ndjese ,  23 qershor, e ngaterrova me nje ngjarje tjeter smiley

prap dhe te mendosh edi kryeminister dhe koco kokdhimen deputet ose minister as kshu nuk shtyhet 

robo, po nuk e ke kuptuar, Koqon deputet do ta kesh gjithsesi. e ka win win Koqua. kupton? nuk është popull trap si këta të peshkut që vijnë rrisin tension për hiç gjë.. mendoje pak.. smiley

po greta koci do behet deputete thua?

Prit te mbushi njeher 18 vjec, do dhe 2 vjet akoma.   smiley

Kam nja pese vjet qe 16 e lexoj gjithandej..thotee qe eshte edhe goce e ndershme..smiley

pritet te hyj ne fuqi ligji qe te votojne dhe 16 vjecaret smiley

akoma jo 18?

ne atdhe vetem dy gjera nuk rriten: rrogat dhe mosha e g koçit smileyppp

cit, nard ndoka? smiley

gretn e kam pas shoqe shkolle smiley

cilësore!

hahahahahahha...Saliu po ndryshon!!Sikur te frynte pak edhe buzet mire do ishtesmiley!! Hej..kush e mban mend suratin e Nanos ne 2005..smiley??

Ne minutin 1:00 esht reklama per ekonomin e shkodranve ahahahahahaah smiley

Po # 29 cila  eshte o shoke shqiptare? smiley

I ra goja Pandeli Majkos , si duket t'a paska kerku dhe ty 29-ncen smiley

Partia Demokristiane

Jane bere me numra njerezit neper FB. Identifikohen me numra. 

Sala mund te mos kete vese (edhe kjo trapllik, me duket se robi ka lezet te kete icik varietet) po ka i te keqe shume te modhe. Eshte shpirtlig. Shume shpirtlig. Nje rob qe del ne parlament e shan me rob shpije e me moter ca ti dali para eshte i neveritshem, pavaresisht qe ska vese. Edhe ata qe i shkojne nga prapa dyshoj se kane te njejten simptome perbrenda. 

 

Nejse, 73-67 do e haje ne sume. 

sot tek top story, ish edhe qorri blogut ktu...

batute e Priftit ne fund: opozita 72 nga të cilët 1 unë një Malaj smiley

Duhen mesuar mire numrat se ne ketej se kemi haberin..te shajne me numra tek dhe te levdojne me numra cift..smiley

DE Bradland - 6 Qershor 2013 - 00:13 

Sipas te gjitha gjasave me 25 Qershor ne kete blog vetem une dhe Patekun kena me diskutu , ku do shkoni me fitu prape ne mor ku do shkoni smiley

 

smiley ahahahaa... smiley

lefti, ti dhe pateku nga vende te ndryshme ku temp jane gjithe vitin 23-31 grad, brado. zogj ekzotik me ngjyra, palma qe bojn fresk, punonjse masazhi dhe vajra eterike...

me flamuj te panjoft.

kan me u cmen te gjith ktu, vallaj. 

smiley

rrofsh!

 

 

Zemra blu

smiley

vinceremo!

c'jane keto sharlatanizma? kaq shume ju komplekson Berisha? Vallahi s'keni faj se e le Ramen ne bisht.

Sa per fotot nuk eshte ndonje gje e re se liderat politike i kushtojne rendesi pamjes dhe para cdo interviste e dalje publike, aq me shume ne nje spot elektoral bejne ato makeup-et e nevojshme. Fotoja krahasuese eshte zgjedhur qellimisht per tu dukur ne kontrast dhe me duket se aty Berisha ka qene per ngushellim tek nje polic i vrare a dicka e tille dhe dihet qe fytyra duket ndryshe me makeup e ndryshe pa te. Nuk i keni pare edhe aktoret e Holliwoodit si duken ne foto kur i kane kapur paparacet gafil, pa make up?

Megjithate edhe kjo e ka nje vlere. Pa kete teme veshtire do te ishte qe shume nga gjallesat ketu do ta shikonin spotin.

Perballja: Berisha, eksperienca e madhe, nje shtetar qe te nderon, profil i presidenteve amerikane, burre energjik me Ramen, nje nulitet pa pervoje, pa informacion, njeri me shume i trukeve e tallavase sesa nje profil shtetari dhe me nje trup te abuzuar ne maksimum sa e kane lene energjite ne mes te fushates.

Berisha, eksperienca e madhe, nje shtetar qe te nderon, profil i presidenteve amerikane,

smiley

Fotoja krahasuese eshte zgjedhur qellimisht per tu dukur ne kontrast dhe me duket se aty Berisha ka qene per ngushellim tek nje polic i vrare a dicka e tille..

..burimi i ligesise mbetet si gjithmone Mero Baze 

  1. Sali‑Berisha‑2012.jpg

    gazetatema.net

    610 × 407 - Berisha, fjalim skandaloz në Mynih: Zhurmohet nga parlamentarë ...

     

 

ai e ka bere, Mero kandrra. Ka gjetur nje foto ku Berisha eshte i perlotur ne nje ngushellim dhe e ve aty e per ndershmerine dhe objektivitetin e tij e merr edhe Salaj i ppu.

Sdmth gje ,mund te jesh topmodel dhe ne momente jo te pershtatshme  kushtesh smiley  del foto si moma ime.

Jasht kontekstit  se Berishes ,  kur i them une Blendit qe ketu sulmohet e djathta diten me diell s'ma pranon dreqi  smiley

Neser dua dy  foto te Rames sepse  here na jepet si shume i zi ne ftyre , here na jepet i bardhe ne foto te tjera , eshte i zi apo i bardhe ta morim vesh !!! 

ps, jo ate me gjethe fiku n'plazh  smiley

e vertete fjalia e pare ndersa Rama eshte si dreq, te tmerron. Ne fakt eshte i zi po me raste trukohet per te dale i bradhe.

Me kshu temash i biem kembanave per shurdhet smiley

duhen ca tema antidepresive per te mposhtur paranojen , ka plas keq ne Kucove smiley

Zan moj shtojzovalle smiley Poshte zerat e liq . E lexova qe ke ike dhe mos ma merr per keq se po shkruj mbrapa kurrizit  ...Desha me te diftue qe te marresh LeftKopene ne telefon me e kujtue e per  me i kap Berishes do gjana nen vedi .., e aq shume asht kjoft lavduem prej gojes tane .

Nuk po di me e thane se cfare po jam i sigurt qe Left me ....iiiiiii ne fund do hudhra ka per t'ja vartun...Dhe thuj ..Le ta yshte tek ndonje Hoxhe me prish synin e Lig !

Si kofili pas te vjelave , delegatet iken smiley

Ha, Peshku qit ne krye te faqes spotin publicitar te Berishes.

Ironia po i bie me njeren dore, tjetren e ka vene para gojes duke qeshur. smiley

300 e kusur komente per look-un e ri te Neronit te Shqiptareve.

Nuk ka make-up te mbuloje njollat e gjakut te Shqiptareve derdhur nga ky VRASES pervers pa vese. A nuk i degjoni piskamat e femijeve te Gerdecit apo Elita 5 dhe fushata elektorale ju ka shurdhuar?

Shihni fotografite e mesiperme dhe nuk ju vjen turp qe Shqiperia ka kete fare Kryeministri zemer kalbur e goje prishur? 

Po nuse per dasma a bojn kto tPodestes?

Vetem plakat bejne nuse smiley

 kush martohet  me ? se na ka shku menja per icik garxim smiley

Make upsit iken . Berisha njaty asht i perjetum ne rinin e perjeteshme te debilitietit ...I dekun e i pakalltun smiley

Por na kishnjem merak per shtojzovallen mos me i Hupe Lavdet e me e plase Berishen per Topash smiley eme e lane zdesh nga funlsionet e Sqapit te Kopese !

Pa pa c'paska qene Rama, e thithi menjehere idene e peshkut per dy 4trat. Apo jane peshqit e shkathet? S'merret vesh i kujt eshte copyright-i ne fakt. 

nuk ju vjen turp qe Shqiperia ka kete fare Kryeministri

...mire e ke zotrote se  “Shtatorja e Kurvit, me uniformën e gjeneralit eshte gati dhe do të vendoset në Tiranë me 16 Shtator. Me fitoren tonë përkrah kryeministrit Edi Rama thone K.K do të rivendosim në vend shumë padrejtësi që u janë bërë komunistëve të Partisë Punës dhe Enver Hoxhës”smiley

 

me gjithe kete akumulim nervash nje gje do ta bejne sigurisht smiley

..si do qe te bohet nga mandati i tretë i PD-së fiton e majta dhe PPU smiley

 

Te fitoje kush te doje edhe Asadi , vetem ky zhuls qe ben tualet si kurvat ne moshen 70 vjec , te hiqet nga skena si Mostra e shekullit ! Ai eshte i pabese me veten do i kete bese njeriu smiley

gjiriokaster.

ps. ne shqiperi mbase gjerat jane ndryshe, po kshu, virtualisht, duket sikur ka urrejtje te mjaftueshme per 300 milion vete ne vit, ose per 3 milionet per nje shekull, zgjidh e merr.

fuck it! smiley

Megjithe kete trukim e kane bo burrin plak te duket si dylbersmiley

Jeni bere gjith keto alba me numra mbrapa ketu s'merret vesh kush eshte kush. Ti je ajo qe ke fiksim temat me shqiptaret, apo ndonje tjeter? Apo e njejta albe eshte ne te gjitha? 

alba me targe nga prapa, thuaj..smiley si ato scaniet e transportit qe shkonin jasht dikur..

..a thua sikur humben emrat e luleve per nick serioz... bie llafi: menekshe, zymbyle, karafile, trendafile....smiley

I jepen ca nuanca identitetit ne harmoni me profesionin, psh per doctors thone stressed, depressed, still well-dressed; ndersa artistet (poetet, piktoret) do ngjanin me artistike nga lenia e vetes pas dore, rudhat, veshjet e shkujdesura, "mjeker e harruar", tym marijuane.

Tashi Sala mund te mos pije duhan e alkool, por s'ma merr mendja qe i rigjeneron fuqite me teknika medituese, ndonjecik psikostimulant merr sa per t'u kendellur.

Meditimi ta ngritka situaten menjellaf? smiley

Po per ne qinamjaftonpsiafrodiziak ka efekte shtese meditimi? smiley

Thone qe medituesit e stervitur mund te ushtrojne kontroll mbi rrahjet e zemres, t'i thone "rri urte" kur organi terbohet pa leje, papritur.

What's the fun in that?

Plus qi organi terbohet se i jep sinjal truri, zemra vec ben gjakfurnizuesin. 

Tek femrat qa efekti ka? smiley

me "organi" nenkuptova  po zemren, jo ndonje organ tjeter. Edhe femrat kane zemer. smiley

Femrat kane "zemer" e ca "zemre" thuaj, tja hash si Pjeri qoftet smiley

Thone qe tymos kamomil.

tashi mund te thuash cte duash per moshen, make up, apo botoksin e Sales.. puna eshte se ky ka qene dhe vazhdon te jete per moshen qe ka shume energjik dhe aktiv! 

une kam pershtypjen,  bile jam i bindur qe ky ka ADHD.smiley   ndryshe nuk spjegohet  ky overaktiv-iteti i tij.

Ej, pytje pa lidhje:

Pse nuk hane me mut per familjen e Ed Rames keta shakllabanet e Saliut? 

Cfare ka ndodhur? 

 

 

Per Belulin me vjen cudi se si nuk e kupton qe ai Idiot nuk ka TRU .Njihet shume mire ne shkence qe atyre qe nuk u peshojne "nuk thinjen " Dhe Gomari c'ti beje te Parit te tij pa nuk do ngordhte aq shpejt .

Po kur i ka thene PUNES merhaba ajo lloj qenie ? Ai eshte shkeputur nga Hallet e seksit me Dhi , qe 14 vjec kur e mori Partia nen kujdes dhe me pas Po sipas sherbimeve dhe Trashegimis , Partia e beri dhe President smiley

Cfare Overi ka ai pervec Over idiotizmave qe leshon nga Goja !! Per cfare ka mbajt pergjegjesi ky lloj Maloku Injorant qe te kete nje fije te Bardhe ne Koke ? Edhe KakiKarDija qe tha se e shoqeronte ne ndeshjen e Futbollit nuk e morem vesh si perfundoi smiley Shprehja e tij e Famshme me handikapatet mendore "Tek Ju shoh te Ardhmene e Shqiperise " dhe sidomos "Jam shume i Gezuem qe marr pjese ne Varrimin tuej " Pa ato Urimet e Debilit per zotin Bumarak ...nuk kane nevoje per asnje Koment se cfare perfaqeson ky Debil Historik e Ngatrestar!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).