Media norvegjeze pasi kanë kryqëzuar kombëtaren e tyre se nuk kanë mundur të fitojnë në fushën shqiptare, mandej mundohen të gjejnë shkak dhe për golin e vetëm që pësuan. 

“Aften Posten” është treguar tepër e ashpër ndaj tifozërisë kuqezi. Me një foto në faqen e tyre online ata shprehen se dhe goli i vetem që pësuan në portën e tyre, ka qenë si pasojë e një drite lazer që mban në duar një burrë, tifoz shqiptar.

“Asgjë nuk ishte norvegjeze aty. Mos harroni ishim në Ballkan”, shkruan e përditshmja norvegjeze duke fyer kështu gadishullin tonë. 
Më tej, duke përshkruar fotografinë, sipas të përditshmes, 3 cuna të vegjël po hanë thonjtë sepse e parandjejnë humbjen e kombëtares shqiptare. E në fakt, duke qenë se janë norvegjezë dhe nuk janë rritur në Ballkan, gazetarët skandinave harrojnë se në ndeshjet që luhen në stadiumet shqiptare, të rinjtë konsumojnë ne masë fara luledielli. 

Po sot mediat norvegjeze kanë fajësuar dhe akuzuar rëndë trajnerin e tyre Olsen. Gazetat sportive norvegjeze kanë falenderuar Holgin për golin, ndërsa janë treguar të ashpra me trajnerin. “Trajner, kjo është e turpshme”, shkruajnë ato dhe i kërkojnë të japë dorëheqjen. 
Dje në Tiranë u luaj ndeshja Shqipëri-Norvegji që përfundoi me rezultatin 1 me 1. 

25 Komente

Nuk lehen keto pune ne dore te mediave norvegjeze. Te tjeret pagujn lek me rregullu syte me lazer.

LASIK falas. smiley

epo kjo pune .. avdalle futbolli dhe futbollistet norvegjez, avdalle edhe media e tyre... o u shplafte mortja u shplafte. po norvegjezet ishin krunde ne Qemal Stafa..  edhe barazimi qe moren, paten fatin sa nje mal..   po ne Norvegji pse sfituan keta, apo  e pati fajin nje tifoz shqiptar me reze Rontgen atje..

si ishte ajo puna e paragjykimit...  keta nordiket sikur mbahen per model serioz ne Evrope..smiley

Ndoshta disa ketu nuk e dine, por une flas nga pervoja personale se kur nordikve, gjasme "cool" dhe tolerant ke zoti nuk i hecen pazari behen me bisha se bishat dhe nuk njohin kufi.

Sa per info lexoni dhe komentet e disave ketu ne Blog me flamuj nga veriu i Evropes se kur ja kundershton pak fare mendimet me fakte dhe prova shume me te besueshme se tyret te ofendojne personalisht smiley

 

"...u bonë Shqiptarët e varfër t'i marrin Norvegjisë së pasur 4 pikë?!" Këtë kanë menduar gjithë gazetat norvegjeze, por nuk e kanë shkruar se përbën shkelje të etikës profesionale. Është më e lehtë të marrësh hak duke fyer për dushet, lazerat e fëmijve dhe nuk di pse ende nuk kanë folur për birrën e ngrohtë dhe rrugët ku kalojnë gomarë dhe ku shqiptarët me puçrra pështyjnë pa rreshtur.

Ah, mor Belul, kur nuk hyri goli i dytë?

heu burra, norveget na paskan korrit!

Po mer po, po kur e hongren petllen ne Norvegji mrena, ku i pat syt portieri ?!

Me sa duket akoma Europa mundohet t'i mbushe mendjen vetes  se forca e gravitetit nuk funksionon ne Shqiperi.

Nje prove me shume qe Berisha po na prish me Europen e boten mbare.

Racizem pervers.nga keta syunjurit te kesh frike(breivik)

Ruaju te ftohtit ne dimer e te nxehtit ne behar, xha riza.

Ngele duke me kapur gafil a I vraarsmileypo dhe une do e rrotulloj muhabwtin si rendom beja ne provime kur s'dija pyetjen specifike.Si shpjegohet qe xha rizallaret kane qene personazhe pozitive gjithmone ne filma?

Te jete e vertete thua?

 The boys are eagerly following the match, while this older guy is most keen to disturb players with laser.

Ja dhe prova Bame, ja ka lazeru krejt uniformen ketij vikingut...

Ky lazerin nga njera ane, syte ne anen tjeter. Do kete qene lazer portjer-viking-kerkues.

sa fmi i lumtur ky me lazer!!!!smiley

Norvegjia ishte skandal,dhe barazimin paten fat qe e moren.

Laser?

Hajde gallate hajde!

Por ka kosmopolite shqiptare te u besojne ketyre budallalleqeve, ne fakt!

haha, ky tipi me lazer duket si ai qe i vodhi oren Bushit.

/shipfje te Edi palloshit jane te gjitha

//Votoni numrin 66

Ben Malaj për pavarësinë. 67 për deputetin e pavarur

Individi i rrezikshem tashme eshte identifikuar dhe policia e shtetit eshte vene ne ndjekje te tij..

si spiun tu pergju me mikrofon paska dal ky kacurrelsi smiley

smiley 

po mbrojtesit tane kush i verboi qe vajti mbrojtesi norvegjez sa nje mut mjeshtri edhe beri gol me koke ?

I verboi ushqimi norvegjez , na  e kishin me hile , na sollen sallam norvegjie me permbajtje alkooli dhe na e futen

Vikinget erdhen me na plaçkit .....por kur pane qe shqipot nuk kishin gje than me mire te kishim plaçkit iliret para 2000 vjetesh ata ishin sh me te pasur

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).