Z. Pandeli Majko deklaroi mbrëmë në programin Top Story me Sokol Ballën se Partia Socialiste pas 23 Qershorit do të nisë shumë shpejt një reformë të thellë kushtetuese. Majko tha se aktualisht qytetarët zgjedhin të zgjedhur [nga kryetarët]. Ai përmendi se, përmes kryetarit Rama, PS ka kërkuar ndjesë për ndryshimet dhe se PS ka për qëllim ta riparojë gabimin me anë të reformës. 

Ndryshimet kushtetuese të 2008-ës janë një problem i painjorueshëm për Demokracinë shqiptare ndaj ky premtim vlen të shënohet për cdo rast. Nuk ka ende një zbardhje të deklaratës së djeshme (por do e sjellim me tu bërë e dishponueshme). Por kemi këtë tweet nga z. Balla:


  Pandeli Majko: Duhet reforme kushtetuese, PS ka kerkuar ndjese per reformen kushtetuese ne 2008

638 Komente

Me ne fund!

Rrofsh Majko per fjalen e mire.

Veprat, t'i shohim.

Po pra po. U be kushtetuta si muhabet kalamajsh.

E si do ia marren votat Sales per kete?

smiley

Nuk ka gje me te keqe per nje person ne pozite privilegji qe i eshte mbushur mendja se eshte filozof dhe thote gjithmone te drejten , dhe akoma me tragji-komike ata qe e ndjekin nga pas duke besuar njesoj si ai tek ai ves i keq i tij.

E forte kjo. 

Beri ndryshimet kushtetuese per tu bere mbret. Saliut s'kishte si mos t'i pelqente dhe faktikisht e gezoi mbreterimin deri tani. 

Tani ky thote, jo vete po me ane te Majkos, qe me beni mbret se gjeja e pare qe do te bej do te abdikoj se me dhimbset republika. 

Hajd se po e pranojme dhe kete. Po mire pse s'i propozove keto kthime me pare, psh para se te zbatohej kodi qe ju dha fuqi te emeroni deputetet? Ja ta zeme do kundershtonte Sala, po te pakten ti dilje i lare dhe ia leje atij ne dere. 

Kuptohet se eshte fushate dhe qumesht dallandyshe do premtohet. Por po qe per llogorexhinjte mos e ca koken, se ata aty brenda nuk degjojne fare c'thuhet. 

Per te tjeret, sikur ta kishe zgjedhur pak perin me te holle. 

te ishte se PS e kishte seriozisht kete punen e ndryshimeve Kushtetuese, perse nuk i vuri si "kusht" per votimin e 3 ligjeve ?! Por na nxorri "Fierin" per 1 vit rresht ku te gjithe e kuptuan se u luajt nje loje e ndryre me integrimin e vendit ?

Kjo eshte nje shashke e qullur tani qe po e shofin qe s'kane asnje premtim i cili po ben jehone, se ai i uljes se taksave per 95% e Shqiptareve apo ai shedetesise falas, as vete ata qe i thone nuk i besojne

dmth, ky po thote: do fitojme, bile bindshem sa qe do kemi numrat te ndryshojme edhe Kushtetuten.... e kushedi, mbase edhe Presidentin..smiley

ehh, si qe ajo fjala e urte: "pordha e madhe............

s'ma merr mendjen se Pandi eshte aq megalloman sa a Av. Ngjala! Se po tha dhe Pandi se do fitojme 80 mandate, hiqi vizen fare pastaj ! smiley

Pandi del aty te hape nje teme tjeter tani per fushate, mos "genjejne" ndonje analist te pa-rreshtuar qe i ka kritikuar fort ndryshimet kushtetuese : zor se e ha njeri kete hipokrizi (vete PS e votoi me qejf te madhe keto ndryshime ne 2008, perfshi dhe Pandin. I vetmi qe nuk i votoi nga PS ishte Arben Malaj, dhe sot Arbeni u shpall "tradhetar").

 

rrofsh o Lefti.. si gjithmone i gjindshem dhe i papertuar per te na sqaruar per te tilla tema...smiley

 

 Ai përmendi se, përmes kryetarit Rama, PS ka kërkuar ndjesë për ndryshimet dhe se PS ka për qëllim ta riparojë gabimin me anë të reformës. 

smiley

Thuaj shyqyr qe pati rastin te futej Koqua ne liste para se te pendohej krietari smiley

Shonsi e ka shpetu per nje fije. 

U ba kushtetuta si breket e Pandit e Edit-sa heri i 10sin me mut,t'i ndrrojne me i pale te tjera.

Vendi yne eshte ne faze tranzicioni (nga grabitja drejt lirise) per te gjetur vendin e vet ne Boten e Lire Demokratike.

Partia Socialiste gjate legjislatures qe po perfundon ka marre pjese shuuume pak ne aktivitetin parlamentar dhe kur u fut ne parlament i vuri frenat ligjeve qe e çonin Shqiperine drejt Europes se Bashkuar.

Partia Socialiste udhehiqet nga nje çift shume i vendosur ne detyren e vet dhe per kete motiv nuku hiqen kurre nga postet thjesht sepse kryejne ne menyren me perfekte ate çka u eshte ngarkuar: venien e frenave. 

Gramoz Ruçin, ish ministri i Puneve te Brendshme i PPSH-se, nuk mund ta akuzosh kurre si nje militant i te ardhmes se Botes se Lire. Ai eshte i nje vendosmerie dhe besnikerie te lexueshme. Edvin Rama ploteson çiftin dhe i ka vene frenat ne menyren me artistike, me pasion, emocion e vendosmeri, por ama jo si nje njeri qe njeh ekonomine apo qe ka bere ndonjehere ndonje pune ne jeten e tij.

Spartak Ngjela eshte nje nga shembujt me te shkelqyer te Herojve te Tranzicionit. I terrorizuar nga Bota e Lire ne te cilet ndjehet i pamundur te gjeje nje cope byrek me zotesi personale avokati (ne pamundesi qe te riprogramohet) kthehet ne aleat te forces qe i shkaterroi atij, familjes dhe atdheut te tij jeten dhe te ardhmen duke pranuar edhe sakrifikimin e jetes se mijera njerezve per te marre pushtetin me force dhe jo me zgjedhje...

E gjitha me siper eshte shume elokuente edhe ne lidhje me ata shqiptare qe shpresojne qe Rilindja frenuese e PS-se do tu jape nje cope byreçke...

Mezi pres qe te fitoje PS-ja. Do te jete nje skandal nderkombetar i paarritshem ne qesharakllek udheheqja Rama-Ruçi ne rrugen drejt Tranzicionit. 

 

 

 

lesh me qime

asi llaf per korrupsionin dhe sistemin e drejtesise ne fushate.

aty ku perplasen gjithe problemet tona

ASNJE LLAF !

inatin e kane te madh keshtu qe  , nqs , gjithnje nqs fitojne ,  do e nderrojne qe ta kene pushtetin derisa te dalesh ene ti ne pension , tjeter interes ska  smiley

Pse te thote moj Ruzhdije , jan korruptu aq shume sa edhe te flasin ( pa i mbajt premtimet se mos keqkuptohemi ) s'po ua mban me

O Elba,

Kta plehra e kane perqendru fushaten ke taksat,  a thu se jemi ne asifar ekonomie dhe zhvillimi sa taksat bekan diferencen.

Nyja e madhe e gjithe problemeve tek ne eshte sistemi i drejtesise. Ku njeriu se gjen te drejten e vet per asgje, as per pronen, as per taksat, as per shkollen, as per dhunen, as per jeten. 

Asnje nga problemet qe kta prekin nuk zgjidhet pa u cliru drejtesia nga kapja e paimagjinueshme qe po e mbyt. 

kush flet dot per drejtesine ne kto kohe te turbullta kur zgjedhjet do administrohen nga kolegji??? leji iher se mir jane aty ku jane, mbas zgjedhjeve flasim.

po po mas zgjedhjeve pervishen menget per te mush xhepat, per te shperbly militantet, per te la borxhet e per te dorovit mafiozet e radhes

Qe kane per te bo raprezalje ne drejtesi ta jap me firme smiley  po do ta bejne te bute ama... Me ket nuk jam dakord... 

Du te kete dore dhe FRD-ja ne at pune se du te shof ca implementime te ligjit Sharia ne lidhje me ndeshkimin e gjyqtareve dhe prokurorve... smiley gjes Lizo!!! 

ho mo ne ti, ste le me qen i here serioz

o me tall trapin o ska smiley

serio tani, raprezalje e garantuar...

we will live and see then  smiley

une nuk do kenaqem gjithsesi, une du ti shof te var per gjuhe... shumica do vihen perpara zgjedhjes, o hik, o do te evidentojme ter dhjamin qe ke vene... smiley Ajo zgjedhja e pare nuk duhet te jepet hic. 

Ah edhe i gjo, pervec se mafies, prokurorine vecanerisht e ka kap keq edhe kurvlliku... 

nuk e di ku e bazon ti ket pritshmeri,

se nese ka nje gje qe ka qene e korruptume apo dhe famekeqe dhe e dhunshme ne 70 vjet, pavaresisht partive qe kane udheheq,  ka qene drejtesia !

Kur arrin sigurimi i shtetit ne nje problem madhor dhe vendimtar per kombin te thote- Nuk djegim jorganin per nje plesht! une nuk kam me pretendime

O ti i shikut numero taksat e hallet e tua. Apo te dhemb menderja ty se ne prokurori ka kurvellik?

Je duke aluduar per t'i dhen pak ngjyre komentin tend , e drejta jote .

Kushdo prej nesh ka nje vizion te rrezikut,eshte pjese e natyres njerezore smiley.Truri jone mbledh dhe arkivon te dhena ne brendesi te tij ne harkun e viteve te jetes.E nese nje dite dikush i kerkon te mbushi nje formular me pyetje ,materialet  e mbledhura neper vite mbi persona,ngjarje,fakte,rrethi shoqeror etj,etj,çplurosen nga arkivi i quajtur jete e jetuar,duke votuar sondazhin e rradhes.......

Kjo gje ne rastin kur vertet ti jeton dhe hap syte çfare te ndodh perreth. Are you snare ??

me mua e ke? Jo se nese e ke me mua te keshilloj te besh meditim te thelle alla Hetem Inva Mula. ops kujdes se mos ngelesh me barre nderkohe.

ok o protagonisti kryesor , te me falesh se te c'orientova

e hongri ne lir meta dmth

Je njish Ruzhe!

E dashur Ruzhdije .

Shqetesimin tend e kam te qarte .Ne qe ikem thjesht japim mendime po gje ne dore s'kemi me.

Jam kurioze  te di se sa kerkuan te sensibilizoheshin individet ne Shqiperi per te qendruar te qete se emrat e tyre jane  ne listat e votimit. E para .

Qytetaret me sa duket jane akoma te pa-afte  qe te arrijne te analizojne me kthjelltesi situaten nga te dyja anet e medaljes , nje pakice e vogel mund te themi.
Ndoshta po te hiqnin dore nga ndonje kafe e tepert e dy llafe me pak do kishin mundesi te vertetonin qe detyrat e tyre si qytetare e zgjedhes te lire nuk viheshin ne dyshim. Ata qe duan te zgjidhen  jane duke kerkuar zgjedhje perfekte......dhe po te fillonin te  merrnin  siper shpatullave pergjegjesite mbas humbjes e te bejne  qofte edhe per nje dite te vetme nje analize te shkaqeve te humbjes!!
--->  do te kalonim tek analiza qe kerkon ti - Perse drejtesia eshte kaq e padrejte ne Shqiperi ??

dmth te jesh ne nivelin e rrezikut per paqe , te jesh shkaktar , te mos jesh i ndergjegjshem, dhe te jete posibiliteti i perhapjes ne mase duke  konsumuar veten . Pak vete e kuptojne kete gje ne Shqiperi  sot.

po cpatet qe e fshite komentin mo?! brenda temes ishte...

edhe njeher, prania hijerende e avukat saksonitsmiley prane Pandit, pikerisht kur flitet per ndryshimet ne Kushtetute, do te thote qe Pandi, por edhe PS bashke me Pandin, e ka seriozisht...smiley

mire qe e hengri fjalen per 13 mijshin se do ishin 13 mije vota me pak smiley

smiley

Eshte nje shprehje popullore : "merr si pushka e jevgut" - Avokati smiley

LefKOPE ti nuk duhet te perdoresh shprehje raciste . Ne kemi fjalen shqip shume te bukur "e shkreh ne sup " ose figuracionin e Plakut Merre alias Sali gerdall Berishes ...te Mesiluar " Hajdeni po u mbajti .Do u varim tek Palama " Esheh c'te bejne masterat e shumte qe mba ngarkuar smiley

Dhe  jo shume e gjendur tip Gjembi , sepse ti perdoresh si Pune karemi ne Kallomin e  peshkimit  nga Babasqapi !

Ka gallat,,Ps ben spote duke thene se Saliu ska me takat duhet rilindje.Qe saliu eshte super i konsumuar kjo dihet por duket sikur Rama i ka ezauruar te gjitha mjetet tani dhe kapet te mosha e kundershtarit,qe mos ti ngeli gje pishman para 23 qeshorit.Tha mire ai gazetari i huaj fushat te cmendurish!

E sakte!

E lexove ç'fare kishte thene Greg Rama (i biri adolesh-ent i pretendentit) ?

"Largohu! Na le edhe neve ta shfrytezojme Shqiperine e te realizojme endrrat tona"

Gregu bless his heart dukej me plak se i jati smiley

Figurat e PS-se e kane humbur besueshmerine thuajse fare, qe kur vendosen te dalin ne tandem me LSI-ne.

Cfare ti besosh Majkos, me ata deputete qe do kete ne krah ne parlament!?

Nuk eshte puna qe ta besojme apo jo Majkon. Puna eshte se nuk durrohet me berisha. Eshte njesoj sikur te te ken futur ne shtepi nje derr te felliqun. Ose duhet ta nxjerres jashte ose duhet te ikesh vete nga shtepia. E pra duke votuar per koalicionin e majte une besoj se derri i felliqun do te shporret nga shtepia ime.  

Timi, mos bjer pre e propagandes se llojit "fajin e ka Saliu".

Hallet qe kemi ne jane aq te medha, saqe nuk mjafton nje Sali, sado i felliqur, ti shpike dhe ti implementoje; duhen shume salinj.

Disa syresh, shume ne fakt, i ke edhe brenda vathes tende

 

 

Obi, po i thua Timit te mos bjere pre e propagandes?!!! Timi ESHTE propaganda o shok. Nuk e ke lexuar mire ca shkruan ketu me duket. 

Harrova, jam lodh sot se kam punu gjithe diten me ra bretku... smiley

Shume perciptaz eshte permendur per ta marre seriozisht. Duhet ta degjoj dhe nja 10 here te tjera, sidomos nga goja e Rames qe te mund ta besoj.

Duhet te pershkruhet edhe me detaje, sepse keshtu ne tym sic po permendet me ngjan me menyren sesi u ndryshua kushtetuta ne 2008.

Se fundi, duhet te dime dhe kush do merret me kete pune. Nese do jene te njetet njerez qe u morrem me ndryshimet e 2008, thanks, but no thanks.   

 

+1

smiley

Edhe Petro Koçi nga "goja" e Rames e degjoi se : "Shkri Partine me PS se do jesh ne Liste", dhe e "futi" posi!

Edhe Dritan Prifti, qe Rama mezi i mbushi mendjen te shfaqte publikisht videon Prifti-Meta, thote se e degjoi per 2  vjet rresht nga "goja" e Rames, se do ishte deputetet i sigurt i PS-se ... por ja qe s'u be...

 

Qofsha i gabuar po mu duk sikur Rama mbrojti idene e kundert ne Top Story javen e kaluar, tha dicka te tipit nuk ka sisteme perfekte dhe po ashtu ne "programin" e tyre nuk kane ndonje gje te madhe per kete pune.

Ne grup me ndryshimet e kushtetutes duhet ndryshuar edhe menyra si behen ndryshimet kushtetuese. vetem me referendum, asnje rruge tjeter s'duhet te kete qe derrat te dhjesin me marreveshje dokumentin themeltar te shtetit. 

Word!

Ca qendrimi ke pas ti kur u ndryshua kodi elektoral dhe Likja u fut ne greve urie ne parlament?

ate qendrim qe kam dhe sot, qe derisa e miratuan me 120 vota s'ke c'kerkon fare se s'ka shumice me te cilesuar se aq, dhe njekohesisht qe kushtetuten e dhjene, dhe me ndryshimin e menyres si zgjidhet presidenti i hoqen kushtetutes pjesen me te mire qe kishte dhe e nxorren nga fryma. Po s'besove kerko se i ke dhe ketu te ppu

Jam i cik skeptik per qendrimin tend po nejse. 

Ti mendon se sovrani nuk do i kishte votuar ndryshimet kushtetuese te 2008? Me tej, sinqerisht mendon se do votojne kunder linjes se partise ne te ardhmen?

nuk ka asgje per tu cuditur, nese nje grup njerzish kundershtojne me argumenta x ndryshim nuk ka pse te mos bindet pjesa e shendoshe, nderkohe qe sovrani ne kuptimin e mirefillte te fjales (pra ai qe pret te filloje pune ose te marri njezet mije lek per voten) nuk harxhon kohen hic te shkoje te votoje per gjera qe i duken kaq abstrakte sa kushtetuta

Mendoj se po e terheq argumentin ne limitin e absurdes. Po thua qe pjesa e shoqerise e cila nuk voton kurre do te votoje ndryshimet kushtetuese, qe me vone te mos votoje fare ne zgjedhje. Ndersa pjesa partiake e cila perben 80% te votuesve te rregullt nuk do te votoje ndryshime kushtetuese pasi kto te fundit i duken abstrakte, pra kunder linjes se partise. 

tani ky diskutim po i kalon kufijte e temes, sepse mesa duket ty pjese e shendoshe te duken ata qe nuk votojne fare. keshtuqe e leme me kaq dhe ritakohemi ne diskutime te tjera

Si tha dhelpra kur nuk e kapi dot rrushin ? -Eshte i tharet. Po dhe keta ne emigracion dhe qe votimi ju shkon mesatarisht tek 1000 Euro, sigurisht qe alternativen e mosvotimit do te perkrahin. Perkundrazi, nga Greqia thone qe do te kete dyndje emigrantesh qe do te vijne per te votuar. Respekte per sakrificen e tyre.

swed, une po them qe mekanizmi i ndryshimit te kushtetutes eshte i paperfillshem kur dy forcat e medha bien dakort. Pra referendumi nuk garanton asgje pervecse legjitimon me tej nderhyrje ne kushtetute ne dem te interesit publik.

Ndersa une po them qe une nuk dua qe asnje nga 140 hunjt qe do ulen neser ne parlament te votoje per ndryshime ne kushtetute ne emer tim. kushtetuta eshte miratuar me voten direkte te popullit, dhe vetem popullit i takon te miratoje amendamentet. une si votues atyre i jap te drejten te ngasin trenin kater vjet, por shinat ngelen te miat, dhe mund te ndryshohen vetem me voten time. nese shumica e popullsise jane hunj, gje qe une nuk e mohoj, le te marrin persiper pergjegjesine e vet direkt qe neser te mos fshihen mbas gishtit. ka ndonje gje te paqarte ketu?

preach on!

Shume dakord!

Por nga ana tjeter...

Kushtetuta jone na ka ardh me faks nga jashtetit

and

Poplli trim dhe liridashes nuk menaxho dot akoma as rregulloren e shkallve t'pallatit (qe i qendro kushtetutes si Xhamia Re Malit te Dajtit...)

 

 

 

Po fillo njehere me shkrimin e ligjeve ne rregull, pastaj merru me aplikimin e tyre. Ketu abuzimi vjen edhe sepse ligjerisht i kemi dhene pushtet te pakufizuar politikaneve, aq pushtet sa frikesojne cdo institucion e individ tjeter. 

Po s'diskutohet, se po bej gallate.

Ketyre nuk ju jap, ta kem une ne dore, as aq pushtet sa c'duhet me pastru W.C.-te!

 

swed, sikur shumica e votuesve te kishin qasjen tende nuk do ishim ktu ku jemi. Per fat te keq eshte nje hendek i madh midis ksaj qasje dhe qasjes se nje votuesi mesatar. 

Majkon e kane si si cun i mire nga ato te Deshmitareve te Jehovait keta te PS. Sa here qe duan te shperndajne ndonje pendese, nxjerrin Majkon. Pse nuk del vet "firmetari" te kerkoje te falur? Apo prijesat shqiptare nuk gabojne kurre! Atyre shume shume iu del fati kunder ose ua vjedhin ate cope fat sy per sy.

per hir te se vertetes, ka dale edhe "firmetari" dhe ka thene qe kane bere gabim me ndryshimet kushtetuese

Po atehere pse beka "cicerime" thenia e Majkos?

nuk e kam idene smiley

Gjermanet...ballistat...partizanet...smiley

PF, Rama ka kerkuar ndjese ne te kaluaren, dhe ka pranuar qe ishin nje gabim. Ato nuk jane thjesht gabim, por mynxyre... nejse. 

E reja e kesaj qe ben "ciu" eshte se Rama pasi kerkoi ndjese e la me aq, ndersa mbreme, me sa di une per here te pare, PS artikulon se ka ndermend t'i riparoje gabimet. Sa seriozisht e ka, nuk di ta them, por mendoj se ato ndryshime qe beri Berisha me Ramen jane kercenimi me serioz per mezi-demokracine  ne Shqiperi. Nuk e di me siguri por nga ana e PD dhe Sali Berishes nuk ka asnje ndyrshim pozicioni qe nga nata e masakres mbi kushtetuten.

Blendo, vecse ti harron se hartimi i ndryshimeve kushtetuse ju la ne dore Rames bashke me ndryshimin e kodit zgjedhor. Sala me ate buzqeshjen tinzare tipike tha "une firmos per cdo gje qe do" dhe faktikisht ndryshimet ishin te motivume ndaj Likes. E mban mend garancite qe jepte Veliaj ne TV dhe faktet qe hidhte per Liken se greva e urise e LSI ishte e sponsorizume me dhjetra a qindra mijra euro?

Ka amnezi Blendi per keto gjera.  Keta thone kemi bere gabime, sic thoshte dhe Alia qe kemi bere gabime me vrasjet, burgimet, internimet, debimet e persekutimet e masash te tera te popullsise per arsye politike.

Cuna ju keni shume te drejte qe jeni skeptike. Edhe une jam. Une nuk e kam quajtur gabim, ma lexoni komentin tamam ju lutem.

Por nese ka nje shans per ta rivleresuar kushtetuten, sado ngjalerreshkites (TM xhibi), une them se do te ishte mire ta kapnim. Tani, une nuk po sugjeroj qe njerezit te votojne PS qe te beje ndryshimet, se do te ishte shterpe dhe patetike nder  shume te tjera. Une vetem po them, qe PS duhet mbajtur pergjegjese per kete premtim, si force parlamentare pas 23 qershorit, sido qe te jete rezultati i zgjedhjeve.

Cuna ju keni shume te drejte

Pjerndikimi eshte si nje virus engjellor, s'i shpeton dot smiley

Ti the se Rama ka kerkuar ndjese. Ku, si, na sill ndonje citat?

Nuk e them per te thene se ishe gabim, por per ta cuar kete komentqellim te mesiper tendin sic duhet, duhet ne fakt te synohet qe Rama te prononcohet vete, katerciperisht, disa here, tani para zgjedhjeve, qe jarebi mileti te mendoje se ky te pakten do bere nje fare perpjekje.

Dhe me kryesorja, si, ne c'menyre do ta binde ky Berishen per kete, qe tja marre votat e konsensusit?

Kjo duhet thene se paku nga ty dhe te tjeret qe vertet shpresojne se dicka mund te behet, qe dhe komentqellimi yt te merret seriozisht smiley

Xhibi, ja disa burime:

https://www.google.al/#output=search&sclient=psy-ab&q=rama+gabim+ndryshimet+kushtetuese&oq=rama+gabim+ndryshimet+kushtetuese&gs_l=hp.3...1053.1053.0.1495.1.1.0.0.0.0.183.183.0j1.1.0...0.0.0..1c.1.17.psy-ab.dbVPxU53vMg&pbx=1&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.47883778,d.bGE&fp=818559f5e89eeafc&biw=1280&bih=685

Mendoj se edhe Berishes do i interesonte te bashkepunonte, eshte nje e mire evidente, si mund ta mohoje ai kete? Mund te hidhej ne referendum ne fund. Do te humbiste vetem nese shumica e shqiptareve do te votonte kunder DEMOKORACISE. Po ndodhi kjo, the universe will come to a screeching stop! smiley

Po pra po, e thame te gjithe qe e ka thene ca here qe jane bere gabim. Te vajturit prej ketu deri te berja e nje premtimi vertet te besueshem eshte ajo qe na shqeteson. 

Se sic thote gjembi, me thene "kam bere gabim" pa asnje lloj pergjegjesie nuk i kishton askujt asgje. Rama edhe per listat thote "bera ca gabime ne 2009", po prap i beri sic deshi vete. Nuk eshte se ka nje track record ky tipi per besueshmeri, aq me teper mbas 1 prillit. 

Me fal, po per se po debatojme? Nuk do qe kushtetuta te rekuperohet?

Jo Blend, nuk du qe dikush kete ceshtje qe e kam icik perzemer ta abuzoje Rama. Se deri tani eshte thjesht nje premtim (edhe kaq eshte shume ta cilesosh) bosh, qe hidhet sa per tu hedh icik hi syve/ose me mire per te kariku milidelet e tija me nje argument kur ju duhet me debaut me robt ne rruge. 

Blendi, te pranosh qe "jane bere disa gabime" eshte ndryshe nga "une/ne kemi bere disa gabime" dhe shume shume ndryshe nga kerkimi i ndjeses; duhet te kesh karakter qe te kerkosh ndjese; politikanet tane jane pergjithesisht legena materniteti, Rama po se po.

Nuk me rezulton qe Rama te kete kerkuar ndjese per kete, e ai ishte 50% e fajtorit, bashke me Berishen, per keto ndryshime.

Bile dhe ato "jane bere gabime" me sa me kujtohet ishin shume te percipta nga Rama.

Tani ti vertet beson se, duke pasur parasysh keto, thjesht me nje pjerqofte te Pandeliut 3 ore para zgjedhjeve do ndryshohet kushtetuta?

We have to be able to call bullshit bullshit man, ndryshe i bie te jemi bullshit qofteeaters lol

Again, per mua headline tek Peshku sot duhet te ishte dicka qe ti bente presion (sado pak, aq sa ka mundesi) Rames te beje ato qe thashe, jo headline tip "ka thene Pandeliu do ti rregullojme gjerat" smiley

Vete fakti qe kane nxjerre Majkon per kete çeshtje, Blendo, tregon se e kane seriozisht, por puna eshte se Edhe Buall Mavria mund ta thote kete, si i shkathet ne marrje kthese vetem smiley dhe s'eshte çudi qe te avancoje me teper ne kete çeshtje, duke u thene se do uli edhe perqindjen per partite e vogla, qe te behen pjesmarrse ne Parlament, per te forcuar demokracine, etj. etj. 

Mire qe me kujtove Pjer, se edhe Bualli kur nxorri listat e veta tha nje gje te tipit "kryetaret e partive te vogla i futem ne lista se c'eshte e verteta ky kod nuk eshte shume i drejte, dhe duhet pare mundesia qe te kalohet ne proporcional kombetar se kjo puna e rajoneve nuk ka lidhje". Pra dhe ai, nje shashke bosh e hodhi fiks si puna e kesaj. 

Kryetari e ka thene nja dy here qe kemi gabuar po nuk ka mbajtur asnje pergjegjesu, kshuqe eshte sa per te la gojen. 

Po mire, po gjete ndonje shqiptar (pervec meje smiley ) qe thote "me falni se ja paskam fut kot" t'jap ca t'dush, pervec votes per frd-ne smiley

Sa te duash mo, edhe Tosi me Meten kane thene qe gabuan kur u ndane, edhe Berisha pranoi gabime kur ripranoi te larguarit ne KOP etj. Te thuash kam gabuar sa per teater eshte gje e lehte ne Shqiperi, te pranosh fajin e te hapesh rruge nuk ndodh.

thjesht nje korrigjim i vogel :

GOP ishin kryesisht te rinj me potencial te larte politik qe u afruan ne 2005 (Basha, Bregu, Hasimja, Bumci, Myqerrem Tafaj, Mesila Doda, Fatbardh Kadilli, Arenca Trashani etj) , kurse te "vjetrit" e larguar u sollen si garnityre e domosdoshme (Genc Ruli, Pashko, Preçi, dhe grupi i ish- PDR).

PS : ja kam thene cope dhe Lizandrit, por s'me eshte pergjigjur : Ketu do jemi kur FRD do shkrihet me PD brenda 4 vjeçarit te ardhshem, ose element te saj te vijne me bisht nder shale ne PD

te gjithe lista qe ke sjelle GOP jane vetem bregu, doda dhe trashani, ci ke fut kot ata te tjeret?

Po Arben Malaj qe e kundershtoi hapur votimet e ndryshimeve Kushtetuese ne 2008 dhe mandje nuk i votoi ato (i vetmi ne mos gabohem nga PS), a do te rihabilitohet ?

Qendrimi i drejte eshte qendrimi i kryetarit! Si ju te PD-se me pak fjale smiley

e ka thene Napoleon Bonaparti tek "Memoriali i Shen Helenes" :

"Te gjithe me rrinin afert e me lepiheshin sa kohe qe aty ishin fitoret, por sa filloje te ktheje era e fatit, filluan te kthejne gunen"

Per te thene se Kryetari ka te drejte gjithmone kur fiton smiley

Dhe diferenca midis Rames dhe Berishes kjo eshte

left, 

Nga N.N e pat mesuar Bonaparti ket? 

Shtyhu LefKOPE shtyhu , kush e ka thene "Tradhetare te dashur , kam kenaqesine tu komandoj " smiley , pervec Babasqapit qe e perdor sa here qe i reshkasin kembet e karrikes  dhe ndien qe Oborri i 'tradhetareve " bejne Levizje per ta hequr !

Dhe mos e ngatro Malajn me Gopin .Me Gop eshte PD dhe per rrjedhoje Mesila ! Ti ke dh pervoje se e ke ne grupin e LefGOPEVE  smiley

kush o ky mer left, ai "malavita" smiley

e kom von re qe ka hyp i dashni e modhe per ket.

Më gjurmon dikush patjetër
Dhe vërtet s'di nga t'ia mbaj;
Majtas vrap më dalin dreqër,
Djathtas vijnë e presin djaj.

Nga dollapi nxjerr një pjepër,
Thela-thela nis ta caj:
Gjysmë e pjeprit plot me dreqër,
Gjysma tjetër mbushur djaj.

Mbreh një laps e hap një letër,
Sytë e mi nga letra s'ndaj:
Sipër letrës shtrihen dreqër,
Përmbi lapsin hipën djaj.

Ku të futëm, s'gjej vend tjetër,
Ku të qesh e ku të qaj?
Majtas vrap më dalin dreqër,
Djathtas vijnë e presin djaj...

Nuk eshte njesoj besoj qe martohesh dhe behesh pishman qe e ke ngrene kot burrin ? smiley

Pandi, kryeministri me i suksesshem ne historine shqiptare - thone sallaksit. That says it all!

He mo, 

u barazote sheqeri me orizin dje? se nuk pata mundesi me te ndjek gjer ne fun...

po ca t'kuptosh ti mer...sheqer thote krietari, sheqer thu dhe ti. Kryp thote ai, kryp thu dhe ti me dy duret lart. Po ta ndrroje variantin te orizi ai, edhe ti oriz ke me thon, nuk eshte naj mister i modh

dmth dje e paske lon ne tentative, nuk i paske dhone dot dum...

ej po nqse t'ka ngel fiksim, lidhu n'privat me Bradin qe ta rregulloje naj kile oriz a sheqer 

Nein nein! KM me i sukseshem kane thene sallaksit ka qene Meta.

Flm!

Dengla #rilindase!

Dikush me siper tha si do ti marrin votat Sales per kete. Edhe sikur te kete ndonje grimce te vertete te ky premtimi me gjysem ze i Majkos (qe tashme eshte vetem nje kukull pa pushtet), duhet se pari ti marren votat Lirit qe tashme kerkon ta dyfishoje pushtetin qe kishte ne qeverisje me Berishen, sigurisht per te dyfishuar dhe hajdutllekun, e ka pretendime per tu bere mbret vet.

si tha Vangjel Tavo dje ?

LSI do marri 40 % te pushtetit ... smiley

40% te pushtetit te PDse smiley

Jo or jo do i kthej mbrapsh e? Po pse i beri qysh ne fillim, BASHKE me Berishovicin? smiley do i kthej mbrapsht, lere se e paska thene Majkua hej smiley

Do i ktheje mrapsh masi ka maru pune me to smiley

Ou pse ato perdori per t'ja rruar Berishes? smiley Pune te paqme paskan bere.

O Blendo, amon mos i bej njerezit per budallenj.

përmes kryetarit Rama, PS ka kërkuar ndjesë për ndryshimet

smiley

PS ka për qëllim ta riparojë gabimin me anë të reformës

smiley smiley smiley

Rama ka kerkuar ndjese ne te kaluaren

smiley smiley smiley

rama me c'beri eshte i rrezikshem. turp per p.s.-ne qe nuk e shkarkoi pas asaj qe beri. lufto saliun dhe je si saliu. c'kuptim ka?smiley

Linda fjalim prekës në ‘Tironsit për Rilindjen”, Rama: Nuk e prisja smiley

Flitet se dy dite para zgjedhjeve, nepermjet Maqo Petanikut, PS do ti premtoje sinqerisht me dore ne zemer shqiptareve kthimin e parave te humbura ne firmat piramidale, te pronave, si dhe dashnoreve qe kane pasur kur ishin te rinj.

Eh sa bukur do ishte sikur te na kthenin edhe nje here rinine...

Gabim do bejne,bie preh e propagandes 2 lekshe..e ca ka kushtetuta qe nuk shkon njeher? problemi ne shqiperi nuk eshte ligji si shkruhet,eshte zbatimi i tij..Saliu nuk vjedh voten,abuzon me pushtetin se ja lejon kushtetuta,por sepse e shkel ate pa piken e turpit..sa ka shkuar llogaria keto 8 vjet?Cili ligj lejon vjedhjen ashiqare te qytetarit,me faturat e me c'do sherbim tjeter? cili nen i kushtetutes do te ndaloj zgjidhjen e presidentit me blerjen e deputetve?cili nen apo ligj ndalon transparencen e votes..? Banoret e nje shteti qe nuk eshte i zoti te zbatoj as rregullat elementare te trafikut apo qofte edhe nje ligj banal si ai ndalimit te duhanit ne ambiente publike po shqetsohen per kushtetuten..

Mos u bo merak se nuk e ka seriozisht, sa per te tjerat aq mbush ti smiley

mire mo majko, mire, po ai qe i beri keto pune e keni kryetar partie akoma. pse se filloni ndryshimin nga ai o zoteri. largoheni ate qe e ndryshoi kushtetuten se kujtonte qe do fitonte dhe te mbreteronte si despot.

Ma shpjegon pak si te lejon kjo kushtetute te jesh despot e te mbreterosh?

Mendon se do te te pergjigjet njeri ? smiley

plot jane pergjigjur,pa thene asgje..gjera qe ndodhin!! 

O arbo, se nuk e ka pat ti mendjen ne mesim tere keto vite mo shok nuk e kemi fajin ne. Kushtetuta dhe kodi jane diskutu aq shpesh sa jena lodh. Ignorantia argumentum non est, sic i thoshte dhe Rama Sales kur diskutoshin per piramiden

Leji Ramistet rehat ne besimin e tyre te verber.

PS premton,PD premton..te gjithe nxitojne,tha smiley

PS premton, PD premton, ne e hajme. smiley

Ne,njelloj si qent,hajme mutin tone.

And she promiss the earth to me and I believe her
After all this yrs I don't know why

"Gjyshja ime thonte “Masi ti nigjosh fjalën tjetrit vreji punën tkeqen nona”. Dhe puna e secilit sot është që masi ka nigju fjalët të vrejë punën e vet si qytetar duke votuar që punët në oborrin tonë të shkojnë ndryshe. Tirana s’do jetë më kurrë ajo që ishte. Shumë gjëra kanë ndryshuar për mirë, të tjera për keq. Por siç mund të bëhen më mirë gjërat janë keq, mund të bëhen më keq edhe gjërat që janë mirë. E, ja pse sot s’desha thjesht të jem krenare në krah të Edit, për gjithçka ka bërë për Tiranën, po desha të flas si njëra nga ju për të trokitur me fjalën time në portën e oborreve të tironcave dhe për t’ju thënë: Eshtë koha të vreni punën me votë! Për Tiranën. Për sigurinë e jetës, punës, pronës. Për fëmijët tanë që duhet të trashëgojnë një vend më të mirë. Për Shqipërinë që sytë i ka gjithnjë nga Tirana."Linda Rama smiley

Majko gjithmone flet plot. Ja tuneli me Italine aty eshte, se mbyllni syte ju eshte tjeter pune. 

harrove dhe taksen e solidaritetit qe e mblodhi dhe me te boni rrugen durres- kukes

Blendi te hedhesh ne ere dhe ate pak demokraci qe kishte vendi duke minuar dokumentin themeltar te tij nuk eshte thjesht gabim per te cilin mund te kerkoshe ndjese e thuash me gjysem zeri se do i zhbesh keto ndryshime.  Dikush duhet te paguaj per kete atentat, dhe ai dikushi eshte Rama dhe nqftse premtohet zhberja duhet te jete ne ate formen qe e pershkruan Tironsi siper per tu marre sado pak seriozisht.

E lexova ate, dhe nuk thashe qe e the ti por e kam fjalen ne pergjithesi per cfare kane thene keta te PS-se.

Uaaa c'fare pamje smiley

ose me bukur -  what a view smiley

Kemi per ta pa i gallate te madhe po u be ky mbret. Hajd se me detyrim do ta keni qemonen tre here ne dite. smiley

po mire o burre, te la maje qemanen ska problem

halli i madh eshte se ky palla sma shenim asgje. le nam neper takime. 

thote : i maj te gjitha ne koke.

Sala kopil, me bllok shenimesh, i shnon te gjitha ca thone robt

 

Qemonen e ka per ju ai. Ene fyllin po deshe. 

E pse te maj shenim?  

Kam pas i shok kamarier, e bente per pushime vere. 

Na tregote, sidomos tek kafet, i degjonte me vemendje kerkesat dhe i bente te gjitha kafet njesoj. 

Kur i binte fillote e pyeste, kush e desh pa sheqer, e keshtu me radhe ...dhe i dilte i zoti seciles. 

ene masanej shko ke zyra dhe i bo cek cek cek nje e nga nje... smiley 

po po ben end of day processing  smiley

frajer asht!

vishet shume bukur muti 

maloku mutit !

 

...ja njilloj smiley
edhe ky pendet Polo Ralph Lauren i ka smiley

 

Shpresoj ta kesh me ironi

e kam me perkedheli de smiley

Duket sikur po mendon. Per kete popull ja vle mos me vdek kurre. 

veti e jona kjo.

plaku im katnar verzhezhe, po sqimes se tij ne te veshme - vetem kur dilte e?  jo ne shpi!!! - une edhe sot ia haj ate gjene qe permene pak me nolt. qe i kom gjith mundesite. stof polak 2400-c me vije te holle gri. e mire e mire. rrobaqeps me porosi... dikur kto. te thoje nga c'versaje a shen brun vje ky zotniu.

veshja kopilesha pra mo

pse kot i them kopil une ktij mutit e ? smiley

Ene vjedh ka i cik kshu, po zgjedhjet ene aq kot si fito ky...

S'ka shans qe te behet mbret. Ka punuar fort keto 8 vjet per kete qellim, por fale zotit s'ja doli. Qe kur beri koalicionin me Meten shenoi kapitullimin e endrres se tij. Nje diktatoruc me pak.

Qemanen ja paskan dhene dibranet, qe do thote ja kane futur me stil. smiley

u Rama qeka nxi si Obama

e ka kap dilli n'autobus dhe neper fusha gju me gju me miletin 

Si nuk u bo gjeloz ndonjoni nga keta parashikuesit qe "po na nderrojne Kushtetuten , au qivja udhet " smiley per veglat me te cilat do punoje PS e Rama   .Nje ja ka zbulu dhe Jozefpercka me  oi oi dhe ka denoncu faqe burrash e grash ne Parlament e ne Mitingje  " Ja pame , Ja pame " Po tani cfare do te thote per Bishtin e Ciftelise ? Nuk ka ndonje studim ?  LefKOPE ???? Behet fjale per bishtine Ciftelise , nuk ke aludime ? Kujt ja drejton Kushetetutes apo Saliut ?

Me thone te drejten sot per sot Kushtetuta eshte sic e ka thene babasqapi per NY -Times .Nje leter Higjenike ! Si ta nderrojne si mos ta nderrojne ajo nuk ka Piken e Vleres perderisa te mos bien Dakort qe problemi NR Nje i Shqipetareve eshte Njeriu Garant i zbatimit te Saj .

Nishanlliu ? Nje dordolec i rradhes nga ata qe ve Berisha !

Gjynaf prej zotit kur shikon se c`brume eshte gatuar ne magjen e shqiptareve.

U bene ndryshime ne kushtetute. Mire apo keq ishin ligjore. Te gjithe ketu shajne ate qe votoi ndryshimet e qe thote me fal ndersa voten ja japin atij qe ka abuzuar me keto te drejta qe i dha ligji duke futur ne dore te gjitha institucionet e shtetit, qe vjedh voten, qe vret ne mes te dites  dhe ne fund ja ve fajin opozites.

Mbas dy javesh do zbavitem shume kur te shoh akuzat qe do i bejne njeri tjetrit keta te PD-se per humbjen . Do dalin emra spiunesh, emra hafijesh e skuthesh. Zyrtare te vegjel e te mesem qe do emigrojne brenda Shtatorit per t`u harruar per ca kohe. Kush do rrije ketu do ja u marrin serish ato pare qe kane marre me presion si gjoba apo te tjera. Historia perseritet fiks si ne vitin 2005.

Kete do ta shijoj shume se do me ngjajne si moot ne shi per nga autoposhterimi qe do u ndodhe. Ca do jene dhe te ketij forumi se duken nga brumi nje sahat larg.``

Kane fillu skuthat te cojne info sidomos te LSI se u duket vetja sikur jane nga te tyre. Dje pashe nje rob nga Dibra qe tregonte si me mburje qe ne vitin filan kam fut per referendum 40 vota me doren time. Dhe ishte mesues. Dhe kerkon te jete mesues serish mbas 23 Qershorit. Dhe do jete.

Lajm i mire nese ndodh me te vertete. Po hajt meri vesh peshqit se. Deri dje tu thene te gjithe qe kodi zgjedhor esht thelbi i se keqes se politikes shqiptare. Sot qe ka gjasa qe kjo te ndreqet..aaaaa joooo, prit i sek eee anallim loje. Ju sdini ca doni. Ah e di ca doni, doni vetem me be ca vanitete provinciale me ngjajt si byca te squta. Me respekt kam per left e patek qe e thon troc se per ju qe perdridheni si kakzoza sapo del nje inisiativ pozitive nga ps. 

Kushtetuta dhe kodi jane permend perhere bashke, sepse u ndryshuan bashke per te plotesuar njeri tjetrin. Askush nuk i ka ndare ndonjehere keto te dyja, te pakten ne peshk. 

Endrit diku do filloje ndryshimi dhe ky pranimi fajit eshte inkurajues. Ti lem cinizmat dhe paragjykimet. 

Ate qe ti e quan cinizem e paragjykim, une e quaj mostallje trapi me idete qe une i kam me perzemer. Sic thote Gjergj Erebara sot, "po mire per budallenj na marrin". 

Mekanizmi politik i pranimit te gabimit funksionon komplet ndryshe ne demokracite e verteta, nje pjese i ka shkrujt Tironsi me siper. Ka dhe te tjera, po mjaftojne he per he. 

U merzitem me kto!

Na sillni nai lajm ose me mire akoma nai foto nga kta te Big Brothrit!

Jam sh kurioz p.sh. me dit ca thote Rikja ne dush aty ne BB per kushtetuten...

Nuk mjafton kerkese falja. Duam ndeshkim publik! 

Si ka qene ajo e palmes, se se maj men

 

Kam pershtypjen se Rama duhet te jete ai qe po ndeshkohet me rende smiley

Ai ne kembe eshte Herkuli, fitues, kurse ai tjetri me kembe perpjete eshte Diomedi, qe vertet eshte i cik me i dobet, por e ka kap Herkulin n'ven t'keq.

Kush e ka kap Ramen, gjejeni vete....

Po pra, une e dhashe pergjigjen time smiley

PS. Dhe, qe te behem si Pjeri edhe une, s'me ke kthyer pergjigje tek "Anti". Mqn e nise vete debatin po them.

Epo sdo votojne te gjith vote te bardhe o burr. Kjo eshte e bukura e demokracise, secili ka zgjedhjen e vet personale. 

Obi, e vure foton mo..smiley

Po e Ben per liken dhe se nuk I dolen llogarite

Edi Rama eshte i rrepte, por i drejte!

i drejte po si drapri ama.

po per komisarin e ngrite?

qendra nuk ka te drejte te japi urdhra qe nuk zbatohen.

mendohuni para se te flisni zoti Rami...qendra jep urdhra, ndersa detyra jone eshte ti realizojme..

 

p.s  e ke pare kete filmin?  nese jo, shikoje se eshte interesant..  une  nuk dija per kete film. para ndonje viti e pashe per here te pare.

ku i gjen mer burre! do e shof. kihsa ne men me pa Vertigon, por e pat. Mission pertej detit. Pararendes i thagmave te Tom Kruizit, e? smiley

 

(im) possible..smiley

regjia Lisenko Malaj,

mos eshte nga te tute ky ? smiley

 

emri, Lisenko, sovjet (nga i ati student ne Moske dikursmiley)   mbiemri Malaj,  klasik nga boshti: Lumi Vlores-Laberi-Tepelene..  perndryshe, Gur -Kusari, do thosh Zana..smiley nga te mite..smiley

smiley

e kush mund te dyshonte.

a o capajev gjokutaj... c'me bere...

po kishim , kishim ca nga keta..

Leontjev Çuçi, Lisien Bashkurti...  ok, Vladimiret dhe Maksimet ishin shume, squhen..smiley  pastaj, ca Sashenka, ca Katjusha.smiley etj..

Natashat. Keto, per cudi, ishin te bukura ne me te shumten e rasteve.

mooos natasha lako... smiley

well, perjashtim qe verteto rregullin.

Leontjev ka qene mri i nje heroi pozitiv tek njr roman qe i harrova emrin tani. jo, prit. sekreti ushtarak. shpikesi i armes sekrete "katjusha"... qe thua ti.

Lere, kujtova se nuk e mbaje mend.

aty kam lexuar per here te pare qe pija kapitaliste koka kola ishte si ilac barku.

e urreva me shpirt ameriken. mblodha grushtet nga indinjata feminore...

Lere mer kushtetuten, po shif se te perlau Likja 40%. E kur thote aq ai, do te gjithen. 

koalicioni eshte "sustainable" nqse LSI merr 50%.

Me pak se aq sistemi behet i paqendrueshem ne hapsire, por sidomos ne kohe.

tallu ti tallu

po likja i perdredh te gjithe keta, sidomos PS-ne tani, se PD-ja ska cte humbe me.

e tmerrshme ama, kane ngel gjerat ne dore te kokelopes.

 

kini besim te skrapari. e kam thene me kohe: nje vend qe prodhon at raki te mrekullushme, eshte gati te marre persiper detyra te renda, te medha, te veshtira...

Amin !  smiley

s'kemi borxhe per te lare.

te hapur.

te cilter!

Mret ka per tu bo Likja.

Vec te bjeri icik ne peshe se s'ka lezet kur te takoje ato princeshat nordike me barkun si komardare. 

ej..kto qe s'dun Ramen, pse nuk fokusohen tek sa mire do jete shqiperia dhe per 4 vjet te tjera me Salen.

 

Ore thon qe ka qene spiun i infiltrum taku

Edhe per pjeter arberorin ashtu kam degjuar. 

Ps po kerkon ndryshime

si mushet mendja kokes time

esht gorrice koka ime

fjall ne bote sprano ndryshime

 

nje votues i thjeshte'

No comment!

Ecc aty po praktikon voten e bardhe

vota bardhe do fitoje

Tifozi me lazer verboi Pandeliun tone

Pandi dhe Ngjela duken qe ne fotografi sa entuziast jane per fitoren e shumepritur!

e kaparosi Sala edhe kesaj here !

Nderkohe, Rama po kalon proven e zjarrit ne OPINION sonte : po i merret fryma e i dridhet zeri tani qe po shpalos "programin"  ... "hecim me tutje" zevendesoje Rilindjen! smiley

Shkullaku ja hoqi petllen Rames me kritikat e hapura qe i beri! "Ske bere Planin Urbanistik qe e premtove, s'ke legalizuar franksionet ne PS qe e premtove, s'dhe doreheqje siç e ka statusi i PS"

Cartoi Rama smiley

Ncuq..   nuk mu duk ashtu, per mu ketu fitoi pike Rama  pike pjeserisht te merituara ne lidhje me permbajtjen e pergjigjes po prap ketu doli fitus ndaj Shkullakut 

Nuk ruhet qetesia kur fillon e shtremberohesh kur flet (ne fytyyre e me xhestikulacione) dhe kur fillon ti pergjigjesh me "Ti" ... Shkullaku i tha : "T'u drejtova me "Ju", por di ta kthej edhe me "ti", s'e kam problem

Mir mo mir po cilat jane kriteret ku ti ben krahasime performance mo Left ?

Un kam Prezantimin ( boddy language) 

Strukturen

Realizueshmerine. 

 

Shkullaku mbeti jasht dmth filloi me impresione, ketu gazetaret akoma nuk e ndajne dot diferencen e pytjes nga komenti. Pyetja per 2 miliardet ishte me vend ( ketu merr ca pike ai)  por ama 2/3 e kohes pyetsore i beri komentore. 

Rama  i dha verejtjen e duhur, ne lidhje me kete , edhe pse i dha pjeserisht realizueshmeri  dy milardeve

E treta, ne lidhje me Ramen prap eshte lider jo teknokrati kjo e justifikon disi.

Body language, Rama elokuent, Shkullaku hezitant . 

 

me nje d moj nuse...se ke maru dhe NY University smiley

lapsuset nuk na lejohen dmth smiley epo un i ve syzet kur te du  btw smiley 

Le qe ca lapsusi , typing error po hajt shyqyr qe e vure re smiley kam plot typing errors ne ket blog  bej pak search 

un jam thjesht nji vrojtus

ke ka mare me vete Rama ne Fevziu... se nuk po e shoh..

4 kuaj le lodhur, 2 nga te cilet me probleme me Drejtesine direkt apo indirekt: 

Sajmir Tahiri qe po flet tani per Rendin (Babai dhe Nena e tij jane ne hetim per krim ekonomik)

Ilir Beqja, i denuar nga Gjyktata Kushtetuese per Konflikt Interesi me detyren e Deputetit te RSH

Shkelqim Cani dhe Eglantina Gjermeni 2 te tjeret

Eglantina Gjermeni, Ilir Beqja, Sajmir Tahiri dhe Shkelqim Cani

Ej po kur e siguroi fitoren sala pse e vazhdon fushaten ti lefter me bjer?

Nqs ky eshte program une jam magjistar. 

Po diskutoja para 2 muajsh me Bracen ne Twiter se pse nuk kishte asgje ne program mbi konfliktet e interesit dhe pasurite e zyrtarv te larte.. bracen e zura mat, megjithate ai ishte tot dakord me mua po katrani nuk ka cfare te beje... bracja per mendimin tim eshte nga ata pak te gjenerates se re te PS qe ja vlen te perfaqesoje PSne. Sa per 90% te tjeret No Commentsmiley

Per kete jemi dakord, ka cka Bracja te pakten duket qe nuk eshte dikush qe ka ndyer duert.

Premtimi per Rendin : "Do krijoj Federal Bureau of Investigation" FBI per ata qe kane qejf filmat me Police smiley

smiley esht e thelle kjo puna e programit tone smiley

Me qen dhe shkelqim cani kal i ngordh atere vk u mbyll ky muhabet. Rrnoft edi paloka

ajo diktature vetem nji ka qit sagllam... 

Varet ke kishin sekretar partie...

Lol. Ashtu thone dhe per salen. Qe ka pasur teser te partise atere. E vertet?

shi shi e ke nda menjen qe do na pysesh neve e? smiley

Vetem Cimi eshte i hajrit aty

sa trap, filloi te zihet me gazetaret ncqqqqq

e ka sport smiley

epo dikush mendoi se "Rama e ruajti qetesine" posi smiley

difekti kryesor i Rames

Shkullakut i ka ngel hatri qe kur rama se futi ne ps. Se kan qen shoke. I hidhur o inoti i shqiptarit. 

Leji mor keto argumente idiote se del bllof per vete.

Filloi duke humbur pike Rama..   kaq e pati mirmbajtja emocionale smiley

haha ja dhiu Cilit

isha ne labinot i tha

Aman mer ktij edit i ka lezet me qene pak horr, po jo kryeminister dreqi e mori

he got the wrong job smiley

Ej po edhe Ilir Meta, qe ca nuk i punuan dje gazetaret, me qetesi e me rehat boni sikur e prezantoi programin e vet. 

Ky nuk kalo dot dy fjali pa u zene mor burre, ky refuzon konceptin e kundershtimit ne vetvete, nuk e pranon dot qe mund ta kundershtojne te tjere. Edhe hajd te na thone pastaj qe nuk i ngjan Berishen. Nuk ja vlen me komentu me shume se keshtu batutash idiote do jete tere emisioni. 

Likja tamam k..derr mer lla smiley

se rrunte hic

apo jo Emo smiley

Tamam dakord per Ilir Meten

Gjeke, sinqerisht mbas kesaj performance qe eshte qartesisht e influencuar nga nje dore e mire vizash para emisionit, a nuk te vje ndonje dyshim se do ishit me mire me Metem KM se sa me kete pallen. Ky eshte psikopat mor burre, do rriten kalamojt e mi edhe ky do jete prap ne pushtet, as i rruhet fare per asgje. 

Po nuk e leshon Saliu o Endrit.. do ta manipuloje nje mandat ne TR ose EL se aq i duhet.. ka mbaruar filmi.

po thoja hipotetikisht nderjmet dy sallakeve 

Po problemi eshte se nuk e komandon dot Ilir Meta PSne.. as 6 muaj nuk i vete qeveria.

po hahet keq me Cilin ... "Budallalleqe qe kane briret e Saliut" ! keshtu flet Kryeministri ^^

dihet ajo!

plus il parle, plus il s'enfonce !

Ej po ku po e shihni? Na hidhni ndonje link pls

Po c'i do me te keqen

Te degjoj njehere c'brockullitet smiley

Per Ruzhdien: Du tju sjell ne vemendjen T'uaj qe ta keni ne konsiderate ate "punen" e ..."Leshit me qime", si njerin prej atyre rasteve e opinio eve, te cilat mundet tu kthehesh per t'i kolauduar.Avokat Ngjela ka gati, te detajuar, gjithe reformen e munguar ne fushen e drejtesise.Vetem kjo eshte marrveshja e tij me kreun e PS ne nje afat 2 vjecar dhe mandej ....marrveshja perfundon si kohe.
Ne se forca qe do te qeverrise( cilado qe te jete) nuk ndermerr nje reforme reale,te thelle, te gjithanshme, bazuar vetem ne meritokracine, ...ne drejtesi, ky vend ka per te mbetur nden pushtetin e MAFIES....

Eshte nje rast i mrekullushem , ku nick juaj ju shkon me botkupimin.BjerI.....asaj gjese!

grava, te lutem

ca jane kto muhabete , po flasim per cic-mic ngjela-rama apo per fatin e shqiptareve ktu..

Ruzhdie, me qe sa thashe e katandise ne " cic - mic " ....e harrova sa te thashe

po ca the o grava

qe ashtu eshte puna, TAku e ka reformen gati ke tavolina, po ashtu eshte puna, nji marreveshje etj

Ca jane kto mo grava, ku eshte reforma, si qysh, tek, sa , me c'kosto ?

Ruzhe, une besoj sa pak kam pare dhe shume kam degjuar.Ju pa pare asgje dhe e doni te perfunduar.... sot?

ore po ledi shamku nga behet ?

kush qe kjo goca qe po flet tani ?

duket e paqme

Nuk ka me favoret e Kryetarit smiley

Nuk thone kot, i ndryshon ato, si Mbreti grate smiley

Si ti ktheje ?

Ruzhdije, mcif rrogen, se keto zotimet e ketyre do te rrjepin. 

 

Po citon Michel Rocard (Rrokar 'shqip') lol

85 vjeç burri i botes, i paska dhene rekomandime PS-se per programin ! Yes Man ! Sala te pyesi Bushin baba per çeshtjet e sigurise atehere ! smiley

Sala do rilindi Reaganin keshtu si e kane nis keta smiley

U shiten dhe lopet qe kishit merak ju. 

Lefti, mik i mire, cilido njeri i perfshire ne politike, ka bere gabime dhe gjithmone do te behen gabime, pasi jane " profesion " dhe atribut i vetem njeriut, por ne se nuk arrijne gabimet te kthehen ..." ne krime" gjithecka i falet.Ne kete vendin tend dhe timin, nuk e kemi te keqen nga gabimet, por nga Krimet ...e shumellojshme!

ca lesh

kjo e shendetesise marrezi

pastaj prape me krijime insitucionesh te reja sa knej anej apapapapa

nje mut dmth

me lule ama 

Edhe nje gje e fundit dhe e lashe. Kur e shef keshtu live Ramen e vlereso tamam punen e Fuges qe i kuron PR-in ketij loqes, ta lije ta pambrojtur ndaj mediave kete ky do vazhdonte bertiste O doktor e ti binte tavolines me grusht. 

Edhe autoritaret e tjere si Berlusca dine me e ruajt veten. Vajti te Santoro para zgjedhjeve ne Itali, me Travaglion perballe, dhe me qetesi e duke qesh 3 ore emision doli super i nderuar perballe kundershtareve me te eger te tij. Dhe vetem ketu fitoi pike neper sondazhe. 

Po te mos ishte politika shqiptare patronazh i paster, edhe socialistet vete do i frikesoheshin nje psikopati te tille. 

Endrity

smiley

Lefti ti ke nje psikopat akoma dhe me te madh si idhull prandaj eshte qesharake qe ti te duartrokasesh.

Kaposho paske ndryshu nik e!?

ah thash se mos po flisnin per  shfuqizimin e ligjit per kufirin shteteror(i futur nxitimthi )nga qeverria nano per miratim ne fund te legjislatures parlamentare...... qe ta kishte gati berisha  nja 354 km² det  per tja dhuruar  greqise ! 

keta po flasin akoma per te 'keqen me te vogel' qe e ka mberthyer shqiptarin ne fyt

obobo degjeneroi fare smiley

E flliqi dhe Lir Bejten fare

Sistemi Shendetesor qe propozon Rama eshte "komunist" se çdo gje do perballohet nga shteti : Koperative Bujqesore ! dihet si vidheshe atehere!

Hyr, shko sherohu, paguan Shteti ! FREE ^^

DMTH do shpiken paciente fallco qe Drejtori etj te mbushi xhepin me fatura fallco smiley

RIVJEDHJE

Nuk bezoj se i perballuar nga shteti teresisht apo pjeserisht, sherbimi shendetesor, mund te mos pelqehet nga populli.E ne se kjo eshte vetem ide komuniste, paderman qe do te mbetet ideale, aspirate.Problemi nuk mund te jete se u ktheka ne "kooperative" a ku di cgje tjeter, si dhe qe ne kete drejtim as nuk guxohej tu shkonte ndermend nenpunesave te asaj kohe .." te vidhnin" dhe jo vetem ne kete sektor.
Qe mjeksia jone eshte e gjitha nje mizerabilitet " demokratik" kete nuk ka njeri me sy qe ta mohoje.A do beje gje KY tjetri nga ajo qe premton? Nuk e di, por ne se e ben do mbetet ne histori se si " Piktori" beri ate qe nuk e beri dot ne fushen e mjeksise...."Doktorri"... Kjo eshte sprova...

He mo ju anglezet, se per ju po zihen. 

Ishalla se shofin amerikonet Edin sot smiley

Me kete ben sevap me ja vjedh votat.

ja ku doli dhe emri:

TIRANE - Kryetari i PS-së, Edi Rama, ka kërkuar sot publikisht që "Drejtori i Përgjithshëm i Policisë të përgjigjet pse s'e ka ndaluar atë që goditi deputetin e FRD-së dhe kush e ka urdhëruar ndalimin e hetimit?"

Këtë pyetje ai ka shkruar në profilin e tij në Fb, duke dhënë detaje që kundërshtojnë deklaratën e bërë nga policia që i dyshuari i dhunës është ndaluar dhe ngjarja nuk ka motive politike. Rama akuzon direkt se me rastin e të ndaluarit në Fier, vëllait të kandidatit të PD-së,  është marrë vetë Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Burgaj. Detaji i dytë është që për Eugen Çaushajn, që goditi dhunshën kandidatin e FRD-së, Mithat Hoxhën, është urdhëruar ndalimi i hetimit. - 

 Po pse flet vete ky rryp mer aman

pse s'le te flasin ata qe ka marre. po ky ka marre me te keqijat e Berishes ncqqq

Kjo e shendetesise, kishte nje ide shume te mire ne thelb te konkurences se spitaleve, por e dhjene fare prezantimin. Ju kallen daten robve. Plus, nenkuptohet zhdukja e ISKSH ???? Po gjithe ata njerez qe punojne aty ?

Ja ta shofim, cdo thote Beqja tani.

Lesh dhe Beqja, djale i shkollum ne shkenca natyrore mos me dit me zberthy skemen smiley

 

edhe ideja e Enverit qe token ta kete ai qe punon dhe do hame me luge floriri, ide e mire ishte. Por doli si doli.

Shendetesia 100 % shtetorore per pagesen, eshte PIRAMIDE

Shkon pacienti per te shkulur nje dhemb, e shenon doktorri sikur shkuli 32 dhembet! Pacienti s'paguan gje, Paguan Instituti!

Sherbimi ka per te qene me mizerje akoma se sot, se te gjithe njesoj do jene gjasme! Prape robt do hedhin lek qe ti zene njeçike me dore ... VK kjo skema, si puna e koperativave : "do punojme te gjithe, secili sipas mundesive te vete, dhe do hame te gjithe njelloj" - RIVJEDHJE

Mire Lefti,

qetesohu se ti ke spitalin ne france

pikerisht! dhe e di per ç'fare flas!

Ketu ka pas qene FREE vetem per shtresat e ulta dhe doli defiçit 10 miliarde euro ne kohen e socialisteve (1998-2002).

Sot skema ka ndryshuar

Lefti, rikonceptoi dhe nje here keto qe citon, sepse dogmat dhe te ngritura ne legjislacin si reforma te caktuara, ....nuk jane e njejta gje.Pastaj, qetesohemi, nga puna e shumes se dhembeve qe do heqim me kete reformen e Rames.Se nuk na kane mbetur me per ti ckulur.Na i hoqi te gjitha "reforma e doktorr Berishes dhe " profesor Nard Ndokes....ish ministri qe ..." Per here te are futi fjalen REFORME, ne shendetesi...

4 vite shendetesine e ka pasur Aleatit juaj strategjik

RILINDJE edhe per LSI

Po ca aleati e kam une Ilirin a derbardhe, flasim per nje reforme shume te nevojshme ne fushen qe merret me shendetin, me jeten e njerzve.Berisha ja la ne dore, dmth ..ne dere Ndokes, kurse ILir ja la grekut i cili e vuri NE TAVE te vet gjithecka.E merr vesh ca ka ndodhur me fatin e ketij populli a jo?
Halimi i shkrete , te dyten dite qe vuri kemben ne zyre u detyrua e anulloi 36 tendera ....!

Sa do kushtoje? 

E di reforma. 

Do mbijne paret mbas 4 vitesh. 

Kshu tha me vertet?

Ate tha, kur e pyeten sa do kushtoje mjekesia per te gjithe, do bejme reforme tha, asgje me shume. 

Mjere ai milet, dhe ata njerezit tane qe kemi atje. 

Kape pak Vehbiun nga strofulla e tij se eshte bere dhe ai #rilindas.  Rotacioni per hir te rotacionit thote eshte pozitiv.

Ne ate llogore ka qene gjithmone. Keto jane te gjitha llafe kot, aty votohet akoma PPSH. 

po , tha : mos na cani bythen

po ju pelqeu votojeni, po sju pelqeu mos e votoni

tmerr, ata e pysnin si do jete skema dhe si ul korrupsionin kjo skeme, ata asgje blla blla blla

Vallai qeka Cili njeqind here me mire. 

kjo skeme ne nje vend si Shqiperia ku korrupsioni i "vogel" e i perditeshem eshte i perhapur masivisht, eshte idealja per te vjedhur !

Se çdo gje do ta paguaje shteti njedite : dhe njerezit mund te shkojne te vizitohen sa here te duan, se e kane falas! Dhe te marrin ilaçe sa te duan! Imagjino nr e farmacive qe kemi ne, do vene komshinjte dhe farefisi i farmacisteve te vizitohen kot qe ti bejne nder farmacistit 'njeriut te tyre" per ti rritur xhiron ne menyre fiktive : paguan SHTETI!

Pak a shume kjo skeme ishte ne France ne kohen e socialisteve ne 1998-2002 : doli GROPE buxheti i shendetesise (10 milidare euro defiçit), se njerezit e varfer me asistence e kishin FALAS komplet shendetesine dhe ilaçet dhe vizitoheshin aq shume, sa çonin ilaçe edhe ne vendet e tyre te origjines (Afrike por edhe Shqiperi) ....

Per te gjithe ju, nuk ka gje te keqe te kesh nje sistem anglez. Si nje njeri qe ka perfitu nga NHS, e vleresoj shume me shume se sistemi amerikan. 

Po ka nje gje ama. Taksat ne Europe per individet jane me te larte se ne USA pikerisht sepse shteti ofron dy sherbime si shendetesia dhe arsimi ne nivele shume here me te larta se sa ofrohet ne USA, ku i lihet tregut dhe individet i harxhojne vete parate e tyre. Ka arsye pse behet kjo nga ana e analizes se tregut. 

Tani ky robi thote do ul taksat per 95% te individeve dhe nderkohe do marr persiper te ofroje totalisht nga publiku nje sherbim te tille. Kjo eshte nonsens. Shtetet qe ofrojne sherbimin shendetesor detyrimisht kane dhe taksat e larta, sepse ndryshe ato para nuk kane nga ku te vine. Pra kjo o eshte populizem o eshte idiotllik qe do shkaterroi buxhetin e shtetit shume shpejt. 

Paguhen taksa te larta, por sherbimi shendetsor, arsimi publik jane ne nivele te mesme-larta. Krahasuar me Shqiperine ne tjeter planet, kuptohet.

Mire mo eksperienca ime ka qene shume e mire, po nuk eshte ky qellimi i kesaj qe po them. 

Po them qe ky robi nuk mund te thote do ul taksat universalisht e pastaj do jap falas nje nga sherbimet me te kushtueshme qe mund te japi shteti. 

Pra kjo o eshte populizem o eshte idiotllik qe do shkaterroi buxhetin e shtetit shume shpejt. 

Ose thjesht demagogji fushate.

Gjynah qe ska debat Rama Berisha smiley

jane dy modele qe smund ti besh bashke, e pamundur nje debat i tille

Ooo Edi Rama  ne tv. Po pse ka heq ate unazen me gurin e zi te madh nga dora?

Qe te kthesh ndryshimet kushtetuese duhen kartonat e PD-se.

A keni biseduar me PD-ne per kete gje,apo eshte thjesht premtim fushate?

Edhe arsimin do e paskemi englez smiley

E paska rru mire Toni Bler smiley

Perfaqsuesi i Ps: Po ne Kuçove qe e ka kartelen tjetra me 120 litra serum. E shef pra qe duhet reformu sistemi.. blabla yadada etjetj

- po normalisht, i tha tjetri, spital me drejtor nga LSI-ja ne Kuçove, 120 litra jane treguar te permbajtur smiley 

 

Po jane plera dhe kta gazetaret mer

Mire e bon Edi qe i shau, sa nuk i shau nga nona.

problemi eshte se Edi ka dhe gazetaret e vet njelloj bre smiley

Po ska miresjellje mes plehraxhinjve.  Edi eshte plehre per vete dhe gomar qe e ve veten ne ate pozite kur ky mund ti tregoje ate punen e spitalit ne Kucove.

Opa, UET-i eshte universitet i mire. He te morrsha te ligat. 

do rrosh me shume se une

pasi e shau katunar Labinoti, e qetesoi Qilin, qe mos ki merak, se do te marr ca pare per akreditim, por aty do te te lej smiley

ja ktu psh, po ecin mire, la lezet smiley

jo ashtu si trapa si me shendetesine. ku je mer Nard Ndoka

Hajde gallate qe do shohim. Do t'i emeroje mesuesit populli thote. 

edhe çiftet e reja do martohen pasi te marrin OK nga Keshilli i Lagjes smiley

Kthim ne Identitet!

Per mesuesit : "Normal, e ka dhe Amerika me Kontete!" - thote Beqja.

mjafton te futesh Amerike dhe e ha Shqiptari mendojne keta ...

Se pash emisionin se jom ne pun po nga reagimet ktu e kuptoj qe paska qen njish. Ja per kte gje me pelqe edi qe i vje hakut katnareve. 

Qe te kesh te qarte nje gjo mire, nga politkanet shqiptare Rama i sotshem vetem NN konkuro per katnari, eshte komplet dru ne cdo gje dhe ofendim per cdo qytetar te shkollum e te investum ne zanatin e tij qe te etikohet me te njejtin epitet si Rama. 

Mendimi jot vllai. Bim dakord qe mos bim dakord. 

Normal, qe nuk bim dakord. Une jam lind e rrit ne qytet, po me kete monstren nuk kam ndonje gje te perbashket. 

Edhe une ne qytet po me mire edi se sala. Sa per monster se kam provu. Po doli sdo ja jap voten. 

kurse me ate tjetrin ke, se kshu i bi, apo e kuptova gabim?

Normal qe jo, po e ke kuptu gabim emo, ta ka shpjegu pako me mire me detaje. Argumenti i kokos historikisht ne peshk eshte "Rama eshte bob, i vut edhe ndonje vize, e si rrjedhim eshte cun i joni. Berisha eshte vucidols". Une kete argument nuk e pranoj fare, eshte raciste mbi te gjitha, po refuzoj dhe idene qe Rama eshte ndonje qytetar i madh. Eshte vucidols me ngjyra, at best, per ata qe vdesin per kete epitet. 

mbi ramen nuk rendojn mekatet qe rendojn mbi salen. mahmur jom, ala, por kte e them edhe ne 2 te notes.

sa per ate malok - jo malok, s'eshte veni se dihet qe do keqkuptohet per te 17 milionten here. ai esht argumenti me pafat qe kom pa najher, s'ke c'i bo atij dmth.

rama ka milje me bo ne rrrugen e mekateve qe te vije ne neighborhoodin e sales.

kte e ke sade nga une qe s'jom me ps e ne pergjithsi me asnji pisllik politik shqiptar.

kshuna, Endri.

Jo mo Em jo, nqs Rama nuk ka bo aq mekate eshte vetem se nuk ka pat aq pushtet. Po aty ku ka pat pushtet i ka q... r...t po ashtu si Berisha, ne mos edhe me keq.

Po nejse, se nuk ishte ky debati, e jam dakort qe e leme per here tjeter. Debati ishte mbi argumentin e kokos, kaq. 

Vucidols skom then mos shpik gjona kot. Vucidolin as e dija ku ishte der von.  Rama mka pelqy kur doli ne fillim. Paster qarte, inspirus, familje qytetare, ka mbaru artet.  Edhe ca gjera te mira na bashki i beri. Se merr mall e bo orgjina me duken gjera qe i bejn pershtypje provincialeve. Per mu duhet te kishte ik qe kur humbi ne 2009. Jo se ja vodhen po se sditi te shfrytezoje partin me me shum elektorat ne shqipri. Eshte koha Blushit. Tani sdo e votoja se skalohet aq lehte 21 janari dhe meta. Po prap do votoja majtas pasi jam i bindur qe e majta se ka brenda ligesine me bo nje 21 janar. Sala e boni. Kaq vllai, se ca do me lexu ti jan gjera tjera pastaj. 

Per mu duhet te kishte ik qe kur humbi ne 2009.

Paster, qarte, thjeshte. Kaq ishte e gjitha. Me ate hap beri regres demokracia e vendit, e kur nuk ke demokraci do kesh korrupsion, abuzim etj etj. Se sic thone te Wikileaks, Rama nuk iken se kane investu te tjeret miliona te ai, e duan te rimarrin investimin. Me thjesht se kaq nuk bohet. 

Kush ka investu mer se na habite? Kto me duken si ato historit me konspiraci per kullat binjake. Po ca lesh o burr, 3 milion o shqipria te gjith e njohin njoni tjetrin, kush ka investu alienet? Se na u bo wikiliki si bibla. 

Po shume thjesht mor burre, Kocorat, Doshrat (500 mije euro, sipas Wikileaksit ) e biznesmene te tjere kryesisht te lidhur me sektorin e ndertimit. Ata njerez me te cilet mban fushaten PS-ja. Njerez shqiptar qe jetojne mes nesh e i njohim mire, dhe njerez qe kane gjithashtu nje interes te madh qe te mos ike Rama nga pushteti sepse i kane interesat e tyre te lidhura me ate. Nuk eshte fare konspiracion, eshte e thjeshte fare. 

Po,leje mer tom doshin se o kokrra katunarit. Edhe ai kokloqja tjeter kokedhima. Mos bi viktim si dynjoja te kafja lagjes o burr se kshu kan qejf i fryjn gjerat shqiptaret. Rama e kapi ps me forcat e veta   . Edhe bashkine, le ca thote tosi qe e solla une. E kapi se inspironte te pakten ne ate kohe. Ka prova qe e ka kap mafja ndertimeve? Ku jane? Se kshu behet biseda jo ne hava. Sa per fushaten, a marrin fonde nga shteti partite?

 

Po mo bravo qe e zuri vete. Problemi eshte qe ate mundesi qe ju dha atij nuk ja le te tjereve. Kaq. 

A po flet per te majten shqiptare? Po a nuk eshte kjo e majte qe nga 42 deri ne 91 vrau e preu me ligj e pa ligj? A nuk eshte kjo e majte qe ben politike vetem me luifte klasash, duke demonizuar kundershtarin? A nuk eshte kjo e majte qe beri 97 dhe coi ne sater cdo demokrat a kundershtar te tyre? Sa vete vrau Zan Caushi? A nuk ishte kjo e majte qe vrau Azem Hajdarin? A nuk ishte komandanti i gardes se qeverise se kesaj te majte qe vrau nje protestues nga ata qe kishin dale te protestonin kur u vra Azam Hajdari dhe doli i pafajshem? A nuk ishte kjo e majte qe ne 04 ne levizjen Nano ik, kur turma u afrua, pa dhune tek shkallet e km hapi zjarr dhe ishte gati qe qellonte ne drejtim te protestuesve po te kishin bere hyxhym ne drejt te km?

Cfare do te bente Edi Rama nese fiton zgjedhjet dhe PD-ja me trimat e Mamurrasit shkon ta nxjerre me dhune nga zyra?

Po ik a derman, merru me pune vizash kokaine se per politike ti je Liza ne Boten e Cudirave.

Ti je ai tipi qe tha ne fund te fundit Rama o i joni, o tirons.  Po te hapesh fjalorin dhe te shkosh te fjala katnar, gjen dhe kete thenien tende.

Me qene ne tironsit si Edvini Kristaqit, me mire tna haje mortja

Po kristaqi ca lidhje ka ktu? Apo vk barak husein obama?

mos hyjme ne detaje thote, se humbasim ...

Po leni mer , se nuk i hyn ti dot detajet, le ti hyjne specialistet e tuj mer toc

puuuu, PS paska bere edhe Spot me 'theks' shkodran ... ça eshte kjo se kishim pare ndonjehere ??

Skandal

 

turp turp turp!

Cer turpi spotet e PS me gjuhen. 

Socialiste standartiste te peshkut, boni poça.

Pse turp Fiqo?

Shum e ngjashme me 'ju shau cecen' , nuk te duket ?

Nuk po shoh gje une.  Ma sqaron ca se per ca behet fjale ekzaktesisht?

Jo per zotin nuk mundem. Po te ishte e mundur nuk do kursehesha. Sorry smiley

FRLEFTI - 13 Qershor 2013 - 23:09

edhe ideja e Enverit qe token ta kete ai qe punon , .....ide e mire ishte. Por doli si doli...... Ou pa he si doli ? Apo Rrofte Lazarati smiley

E di ti mo qe une te ty e kam , tek analizat e tua . Po mjalte te del nga Goja .Si nuk the nje gje te thartuar njehere smiley Po mbase e di ate qe Nje Grua si ndozot rastesisht Lefteri quhej kalonte para nje Burri dhe perc perc perc perc ca" kokrra"  te vogla .

Shpejtoi hapin Burri qe si ndozot Genc quhej i doli Para dhe i dha nje Bombe ... Ma thyeni  me te vogla shoqe  smiley

Perse e le ne mes ate te Tokes ...Apo pret te vije Saliu t'ja thyesh me te Holla se nuk tambush mendjen Genci smiley 

Pastaj aate Lugen e hoqa se nuk jam i sigurt cfare po ha Populli sot Jam e je larg dhe nuk besoj ta dish !

 

per 2 ore e 46 minuta prezantim te Programit te PS qe e menderosi Rama, s'e rregullon dot ti me keto paçavure Idrizo!

Futi 1 pershesh tani

programi i PS-se eshte nje veper arti

nje bllok monolit si Korabi,

nuk merret me akrobaci e kercime se larti,

dhe as me shije qebapi!

merret me teza shtruar per zgjidhje

e jo per pilaf me kos

ka teori e jo specialist per midhje

dhe s'ka Left ta marrose.

Une e di moj LefKOPE qe Ju jeni mesuar me menderosje te fisme , bio nga te Bjeshkes made  Berisha dhe nuk e pranoni ate te Rames , ndotur me qytetari  smiley Po Lugen ce bere ..Lugen e Babsqapit se me Luge Floriri ka ngrene edhe Cesari ...

Poshte Bllokmenet smiley...Ju qofshi LefGOPE me ate psikopat qe u ka shtire Trute e Gomarit !

Hajde Ruzhdije nigjo taksat qi ke merak. 

Bo bo ky e paska si bicim leksioni. 

ishalla po e len Cimin te flase dhe sle nam

po mire mer, se un i futa edhe i dore gjum, dhe sa u cush, ala live jon kto??? seriozisht e kam. apo me bohet muve?

O Emo,

Po kta dun me marre vendin ne dore ore*, le te rrijne live, po te na sqarojne ca kane ne menje.

po kto ne menje me duket se paskan vetem koqe manash dhe kumllash.

*gjithnje nqs i le Ilir Meta jot

meta esht i imi, i imi, dhe i te gjithe neve. esht fat qe e kemi, se perenija me i dor te hedh (edi rama) e me i dor te pret (Iliri).

Lirit ti rruje trapin Edi,

Doli mbreme, e tek e tek e tek , pa ju tremb syri, si lunte as qerpiku,

me ta mush menjen vallai

po vallai jane shkerdhata te zgjuar mer daje

ky palla gjate, u be mut nga 2 gazetare injorante, nuk di me lidh dy llafe, me bo 1+1

ai s'duhet me dal ne media live. s'ka per ta zotru kurre ate domen. 

shiko te them nji gjo: enver hoxha mos gaboj ka fol vetem dy here pa leter ne jeten e vet (sa dul edhe konga mo, "kete here do flas pa karte"). e pra, me b.k. se enveri nuk eshte ky sikur 5 jete te ket ne dispozicion.

ai tjetri e myt gomarllikun e vet me decibel dhe me nji pandjeshmeri prej derri (kujto hard talk sa per i shemull). pra ia ka gjet celsin dhe te merr para me lum llafesh.

por hej, isoj e keni kushdo qe te fitoje. me ca nigjoj, shoqnija atje eshte shfytyru ne ate fare feje, sa s'bon dobi absolutisht asgjo mo.

po mire mer, po Enveri kishte buzeqeshje rrezellitese dhe e mulonte me ate.

Berisha mandej, eshte totalisht i informum, dhe qen i palodhur. Dmth zhurmon, dredhon, por e ka haberin.

Ky esht tyc fare, tamam piktor qe i ven perpara probleme matematike.

Nje mut eshte Emo, problemmi eshte se tani, u pa puna, duhet me pa ngushte. Demokracine e kane dhi. Le te qyri secili hesapin e vet, si i del me mire.

noshta rezultantja do sjelli ndonje fare hajri dikur

maj men fiks po kte: konviktoret ishin gjithnji, po gjithnji e? 10 her me te informum se ne. per kto gjonat e vogla dhe ycklat qe te prishnin pune. e cuditshme!!!

Me e bukra ishte te Kol Balla, ku Shalesi kish vene nje ore njesoj si ajo e Rames. Puuu car majmuni eshte ai mer

Ca u tha atje, se Cani e paska marre shtruar?

Nuk e degjova me thene te drejten se nuk degjohet ai Tan Lame qe ben si gore keqe, por ky detaj me ra ne sy...... Ooppss ja dhjeu shkullaku fevzos tashi

ups asigje ...

vetem identifikoi problemet

po xhanem me mire ta lene ketu, se problemet e sotit jane mullar, sesa te flasin marrezira

O ruzhe a more vesh nai gjo me qafsh, se kam tre ore qe nigjoj dhe vallahi se di se car kan ner men me bo.... Po ma shkoqite ti, do vij mas teje me votu Sadrine e Abazajve smiley

ta shkoQIT Drizi smiley

 

Edi ti qe une nuk ngatrohem me psikopat . Po nga Koqja tek Koqja behet Karroqja smiley ...thone ...se une nuk zgjidh Kriza Boterore smiley

po ti je yll mer

une e votoj PS-ne qe neser po te vish ti

po ky palla masakroi partine mer Drizo, po eshte jashte orbite nga trute mer Drizo

do na marre ne qafe, po thuj ishalla ve dore zoti smiley

Iliri. E vetmja shpres.

smiley

(bobo, ktu kujtun qe isha me LSI-n, kur mos kem njeri smiley )

s'duhet tepru e kom llafjen.

po mire je aty

me lirin je safe

ai fiton ne te gjitha situatat smiley

me doli goja prapa mi bedrana duke i thone : rri me Lirin se shume shpejt do te takohemi smiley

ej, kur idrisi denohej per liberalizem,, kto qe e shajn ktu ke peshku me tastjera nuk ishin as projekt ne qelizat haploide te prinve perkates mer.

qe na sjell tek Beluli: une vertet e kam pasur nje dajo per pak muaj te genjyer me Ballin, por kur im ate e mbante ne krahe dajon tim te plagosur, t ate shiste qofte tek Pazari i Vjeter.

smiley

u zgjova komplet tani smiley

 

hajt mo se po na dual dhe Drizi i vojtur mos ngelte njeri smiley

Nigjo vllane .Me lehta eshte te besojme si thu ti qe eshte Palle  .Po ajo me Nastradinin kur e Pyten ...

Ca po bo Hoxh efeni ...

Po i bi vjolines ...tha

Te nesermen u morr vesh qe qe vjedh Dyqoni smiley

Do e rjep Babasqapin ,do i heq Tre lekure vetm nga familja . Ka ca edhe Luli nga burime dyshtetsie  smiley Sa ta morin vesh keta se ku i gjeti Paret Edvin Kriminel Kristaq Rama , qe ja dhjet ai trapi me Tela smiley ...jane Liru apartamentet e Jozefperckes  dhe do i sekuestroje Ekonomikisht si Firma te Falimentuara  dhe do i rrase brenda per Evazion Fiskal smiley jo si Libri Meksit per "Tregtine dhe Falimentimin .Leco LefKOPENE se njesoj mendojne keta kur jane ne Panik ...Fillojne shajne e kercenojne smileyMos guxo te prekesh Hunjte ...uleriti Babasqapi

Mire Drizo,

Piji ilacet, qafsh mu smiley

hahahahaha 

Mu me vdesin basetat extralong te Shalesit e ajo cullufja flokeve ne balle.

edhe e thote Rama pastaj qe nuk fyej Verioret !!

Shkelqim Cani : "Prona eshte grabitur. Nuk i ka shkuar pronarit por e ka marre tjetri, "e xanum" ... oO

Oh akoma ne tv qenkan. Hajdee eksperti ekonomise, po flet per cilesine e ujit pijshem.  Dru me pre. Hajt naten.

filloi bombaridimi per Taksat smiley

Andi Tela i tha te gjitha : Buxheti i Shqierise eshte 4 Miliarde. Ju premtoni 5 % te buxhetit vetem per Arsimin qe kerkon nja 700 milione lek te reja. Shendesia Falas, koston 800 milione, pra te dyja 1.5 Miliarde.

OK taksat do i ulni gati per te gjithe. Po ke taksa do rrisni ?

Pergjigjet Rama : 'ne nuk do rrisim asnje takse"

LOL

ksaj i thojne me ta dhi Andi Tela qe ka maru regjizure, dhe Shkullaku qe me duket ka maru per gjuhe te huja, per taksat.

 

LefKOPE po ata dallohen qe nuk jane me Projektin Berisha smiley sic tha edhe Bideja e Babasqapit . Mos u merzit LefGOPE se po erdhi ky Cani Ja ben Lopka - Lopka Familjes se Babasqapit dhe ka mundesi te te vije dhe ty ndonje cope . Nuk eshte si Xherahet e babasqapit njaj smiley

Di gje ka reagim nga znj Jozefajne per simBOLET e hunjve ne Kavaje smiley Apo se kenaqin dhe ata . Pse lefGOPE dy funksional dukeshin !!!!!

o Dallkauk Oriental, po citoje Ramen kesaj here se te dy njelloj jeni

po cnjelloj jane mo , Drizi eshte ku e ku me i qut.

Ua Lefteria pa Moral smiley ...e nxehur . Per Hunjte qe ka ngule Babasqapi ne Kavaje po flisnim  Po pse merzitesh moj Lefteri ...E shtyu Meksi qe s'gjeti as i Lek jo Rama qe i do i Lere Berisha nje Hale me Para ...

Po keshtu per Kulture ...Nja njeqind Milione dollarO i ka vetem Gita thone . Do i dorezoje per te mire te Popullit thua smiley

 

Ky eshte pall fare mor lal , keta e pyesin ku do i gjesh leket ...ky po lesh...lesh....

po ça te pergjigjet mavrria ?? po e dredh si Likja !

Saa LEKE eshte efekti ne buxhet i uljes se gjithe ketyre taksave ? Pergjigja : e gjeni tek kalkulatriçja LOL JO po tek Lavatriçja smiley

Sa lek ? S'ka ergjigje.

Do ul tere taksat thote, dhe s'do rris asnje takse !

I PAPERGJEGJSHEM komplet

Shkoni tek kalkulatricja thote. He Ruzhdije u sqarove. Shtype thote. E ke shtyp ti apo jo? 

e mo e tha Beqja dashur pa dashur, se ja nxorri Tela me zor smiley

po pse si pyt njeri pse s'punon kaklulatriqja see

taksa antikushtetuese ahahaha ky ka bo droge se ska mundsi

ku eshte Linda mer ta mledhi  i cike

ej po mire me 22% tha mbi 1 milion, po taksa korporatave sa shkoka keshtu. Ti ruzhe me nonqin dallare po ma qake nje 20%, hiq ne sigurime e gjojna te bukra, po ke 500 paske per te shku smiley.... Te rroje sadrija

festa po afron.edhe 10 dite Lefti, mos u dorzo.

hajde gazetar province  hajde: ti s mbaron o vlla 

Ku do i gjeni paret per premtimet? 

Nga ndryshimi strukturor, thote dhe i fut nje te qeshme. 

ketu votohet PPSH mer jahuuu.

"do na japi nje shtytje shume te madhe...ne ekonomi" - thote smiley

Po reciton Beqja.

Ti nuk thu shyqyr qe te pakten mbylli gojen vet dhe e la Beqen me fol se e pa qe nuk po lidhte dot asgje.

Ndersa Cani shume dobet, nuk tha asgje, edhe per kete pjese qe duhet te ishte vete ne krye ja la prap Beqes ne dore. 

Cimi noshta si ka haberin mor

eshte ekspert politikash monetare, jo te administrimit financiar publik,

po kshu eshte, se i ka perzene te gjithe njerezit qe kane punu per te ardhurat publike,

lene Ben Malajn, po te pakten te kish marre Ben Ahmetajn ose Adi Berberin se e dine cka quhet 'e ardhur' , 'buxhet' dhe 'takse'

Po te flasi per bankat atehere, ca do Cimi qe merret me cilesine e ujit. E me vjen gjynaf qe e shof ne ate pozite se eshte mbase i vetmi burre zotni qe ka ajo parti. 

Dakort jam dhe per Adi Berberin, po Rama e ka inat. Ndersa per Ben Ahmetajn mos me fol aman, hajdut ordiner eshte ne mendimin tim. 

Per financat publike pastaj i vetmi qe ka marre vesh aty ka qene Malaj, po vate ajo pune. 

E mo se Adi eshte hajdute me marifete se nuk eshte nga Tepelena si puna Benit.

Beni ka maru anglisht , por mire keq, ka drejtu Tatimet per nje fare kohe.

Si te thush , fushen e njef nje cike.

me mire se Beqja dhe Cani duhet ta njofe dreqin

Ore hajdut jane icik te gjithe, po Beni me ate skandalin e telefonise duhet te ikte e te shijonte leket. 

Nuk e di pse po kam nje fare alergjie ndaj atij robi, te filloj ne anglisht e te merret me tatimet eshte me shume deshtim sistemi per mua se sa meritat e atij. Beqja eshte cun i zgjut po fodull, merret me te gjitha se eshte nga te vetmit qe Rama ja degjo icik llafi, e per rrjedhoje del pertej limiteve te tija. 

Ndersa per Canin... nuk e di, me vjen shume keq qe e shoh profesorin ne ate situate. 

Une jam pak i dyshuarse ku do i Gjej Roshi Parate per te ckulur Hunjte e Berishes e per ti vene si simBole te dera e pallateve te Jozefines .Me duket se do i nxjerre nga evazioni fiskal i Jozefines smiley LefKOPE cqaroi keto mos i mer popullit Tasin nga Karitasi. Paguan gje Jozefina mo ? Ka gjith ato biznese . Edhe si Avokate e Grave !!!

Mos me beni zhurme thote Beqja, kur e pyesin per fature. 

 

Sa do e keni buxhetin? 

Pergjigja: Fajin e ka PD 

 

qenke rende fare ti mo.ishe mire. si cele kshu paprit me blu te thelle vangogiane.

Keto traplliqe ata te tute po i thone, jo une. 

Ta kam thene njehere, mua me ka pare zoti, s'ia kam nevojen fituesve aty, pavaresisht ngjyrave. Ti sikur nuk e ke kete lluks, meqe po e personalizon muhabetin. 

jo, shof qe e ke me pasion te artikuluar qarte. 

S'kam asnje pasion. Pasioni vjen nga interesat, qe te shpjegova s'i kam.

Ke te drejte qe harxhoj kohen duke degjuar traplliqet e atjeshme. Faji i peshkut, por me shume i imi.

Meqe e hape muhabetin, si te duken prezantimi i PS dhe pergjigjet mbi faturen qe mbeti super mister. 

O tirona, sa vota do merrshin ne amerike keta mer smiley

ueeeee car lomshi. Ai i thote ku do i gjesh parate per uljen e taksave, ai thote nga sistemi vaditjes...... A jane ne terezi keta skuadra vjollce me

se kuptoj pse nxjerrin syte.

e kane pas kollaj mor aman. te ishin perqendru tek problemet e qeverisjes berisha, pak fokus ke korrupsioni dhe ishte pune e kryer.

Pse po flliqen ne ket fare feje smiley

 

vetem 50 mil $ gjeti Beqja ne 4 vjet supozim smiley

La nam, Brazili thote

Po tregon se Brazili ka dale nga fukaralleku prej legalizimeve

o diooo

Brazili dmth.

 

e ngatarroi me futbollin.

sakte

paska qene tu fol per futbollin

xhentilja i rri pas maradones i tha Qilit

Paska dale ne Argjentine.

Po normal, se duan me nxi cdo gje dhe sdine car zgjidhje te afrojne. Sistemi taksave, por dhe ai shendetesor jane krejtesisht te aplikueshem, po te shmangesh evazionin. Keta ketu duhet te ishin perqendruar, te rritja investimeve, permiresimi i platformes se arsimit etj, por i kane hy nje meseleje qe sdine me dale..... Si mund te premtosh shtet pa taksa, dhe ta dish si do dalesh pastaj. Ate mund ta kape gafil tashi cdo lloj adoleshenti, dhe jo tre kater gazetare.....

Ha hahahaha shih si eshte bere mavi Nazarko, i zhgenjyer nga lideri

I iku zeri palles. 

Flet per geto robi qe krijoi Komunen e Parisit. 

Rochard, Blair, Brazil....

smiley

çartoi fare tani !!

Kthim ne Identitet smiley

na lodhi e smorem vesh gje. A ka mundesi te ma shopjegoje thjeshte dhe qarte pse duhet me e votu une kete dhe car garancish jep..... Car jane keta mer burre

Lene se e sqaroi ma ne fund.

Legalizimi do sjelli zhvillim ekonomik. paret do vijne nga shendetesia.

pra shendetesia do sjelli pare, pastaj do behen legalizime me paret qe do dalin nga shendetesia.

e kuptut tani rob te trashe ?

300 milion ne ne shendetesie

70 milion kosova

300-70 = dolen paret

ikni pirdhuni tani

Mos u shmang LefKOPE se per te miren e kundershtareve te Edvin Kriminel Kristaq Rames eshte . E pe si ja shkuli veshin ajo Plaka .Turperoi Shqiperine turperoi  Dune dhe te ardhura nga Takst keta smiley

 Po ku mbaroni Ju moj LefKOPE .Ju jeni  si Thesi Mielli sahere tu biesh aq here nxirrni . Hambar paski qene ... Helbete nuk late gje me pa vjedhur e shitur si Skrap ...Po do ti numerojne Lefkope do ti bejne Lopka smiley

Po tre Miljone a Pese Miljone qe do i Heqin Podestes ... mos ki merak se do mendojne edhe per Gazeten 55 , miljonat e Fariut per rruget e pabera ,.Do mbyllin dhe TV Berisha Kryeminister te V.Vokshit . Ka dava Janina LefKOPE smiley

Me kane thene se do krhejne edhe ato qe pagoi kur shtypi NASDA-qiun !

smiley

harroi ca po thoshte smiley

u kthy ke ushqimorja, e gjeti fillin

smiley

E kujton pas 23 Qershorit ate qe Harroi  smiley

ishalla smiley

 

- Zoti Rama nuk jam shume i qarte...

- Mos fol, boll fole

Edhe thoni pastaj qe ky nuk eshte autokrat.

Andi Tela, mire aty

i ka megjithmen hallall paret e Irfanit.

Shkullaku si rrugac pff

Nazarko heshti fare...wow,

Qili, pleher kanalesh

i iku petlla smiley

gjynah

e ngacmun mizerjet

18 tensioni Rames !

Imagjino ne Debat me Salen ça do ishte bere ! E humbi fare ne opinionin publik pe kete programin PSja dhe Rama q'kontrollon dot nervat, s'eshte per shtetar ai kete e kupton dhe daci

Andi Tela : "E shfryu dufin!, te fumte"

smiley

tall bythen dhe Andi Tela ! Rama mori prape flake !!!

IKU

aaa Tela pyeti Cim Canin, ky se le me fol

mbaroi

ca turpi !

tmerr

Perfundimisht ky njeri vetem nje te mire ka , shoqnine me Bardhin .

te Bardhen ? apo Bardh .... ?

FINE

Po mire te tjerat, po si i drejtohen njeri-tjetrit me "ti" keta?!

Ata jane te gjithe shoke e miq. Ky eshte teater qe bejne aty. 

nje llum jane o Fin, ne nje canak kane ngrene

Je llastu shume ne perendim ti goce. 

Kerko dhe do ti gjesh ne ndonje kafene bashke mbas kesaj duke bere gallate per shtate pale qejfe edhe pse aty ne studio mund te jene bere pershesh me njeri tjetrin.

Do e shkarikoj kete emision, eshte lapidar per ta tregu Ramen ashtu si eshte, e duhet me ju referu here pas here. 

Edhe njehere, Endri Fuga eshte gjeni! Seriozisht e kisha nenvleresuar. 

ca gjeniu, Rama u kthye ne identitet me pellitjet e tij dhe me 'ti pusho", "ty ta tregoj une"' etj etj ... pu pu ça diktatori

Po pra eshte gjeni qe e kontrollo kaq shume imazhin e Rames, sa milidelet e tij akoma te thone gjera te tipit "eshte qytetar, i kulturuar ne komunikim etj". Nje dite i iku Fuges nga duret e shife ku perfundoi i shkreti. 

Vallaj une jam per Liken kryeminister keshtu si u bo puna. 

Vetem ti mos fol per diktator o Lefti.  Ti adhuron kopjen e keqe te Enver Hoxhes.

ku osht  ky mor se na bote kureshtare,ka ndonje web ku me e pa

booooo car turpi.....

E hipotekoi Rama humbjen sot.

jo me son se nuk humbet prej kesaj ai po qe se humb

ne nje vend normal PO. Por tek ne ... si dihet!

Ne asnje moment nuk ishte koherent, as er shendetesine, as per ekonomine dhe taksat. Do ul tha tere taksat, dhe s'do rris asnje takse. Por ama, do beje 2 miliarde investime. Nga do i gjesh ? Shkopi magjik ...

Hajde Liro me 40 hajdutet se vallai ky ekip s'eshte i zoti me nejt ne kembe.

si mund te perballojne keta njerez presionin e vertete te qeverisjes, kur nuk perballojne disa ore me ca gazetare te ceket te cileve mund tu besh zbor kollaj fare, per cdo lloj fushe.

Si mund ta perballoje Edi ate detyre, kur gati nuk na qan ne nje studio televizive...

Mu duk si Mandi Nish Tulles qe kishte frike me dhone interviste ke Arian Cani

Vallai me kemishe paska lind Likja. 

+1 Ruzhe! Une them fillojme nje fushate me sallaket e peshkut. Keta gjithsesi ne pushtet do vine e ato vendet e punes do i marrin, po te pakten km do jete nje rob jo nje psikopat. 

Vallaj e keqja me e vogel mbas te sotshmes eshte Tuti me duket. 

Vazhdo ti plako, se duhet te jesh i ri ene i zellshem.

une jam plak, mezi ja mush menjen vetes, e jo mo miletit

Si eshte ajo fjala e popullit, te vjetrit llafen degjoja vetem nje gje mos ja degjo smiley

Ta degjojme fjalen ne ty 

Po pse kot refuzonte ftesat per Debat me Salen ky ?

ehé ... Ka kompleks inferioriteti, se lere qe shan "Juristet" lart e posht se ne Shqiperi keshtu ka vajt puna, por e ka kompleks qe eshte "pa shkolle" per ate post qe pretendon.

Ne US, Obama ka qene Jurist dhe avokat, ne France Sarkozy dhe Hollande te dy Jurista dhe Avokate (njeri biznesi, tjetri tek Kontrolli i Larte i Shtetit), ne Itali, Prodi apo Monti, profesore ekonomie, Blair jurist/avokat, Merkel shkencetare ne Gjermani ... ky i ziu PIKTOR

S'merr vesh nga lidhet gomari per punet e Shtetit dhe te ekonomise

He mo se kemi edhe precedentin e Berluskes kengetar tragetesh.

ceshtja eshte , Likja do jete K.minister i qeverise se PS-se, apo i qeverise se PD-se ?

vallahi anej ka Pd likja ta qaje....smiley... Ku te le baca anej

pse ti e voton dot Liken Ruzhe? dmth, pavaresisht oratorise ne studio. 

smiley

kam shume kohe pa votu Fin.

Nuk e di ca dmth realisht.

Degjo, s'eshte pune oratorie, mos e ngatrro te lutem.

Sonte sic mund ta kesh pa, nuk ishte oratoria qe mungoi, por kompetenca dhe pergatitja.

Mungoi qetesia dhe permbajtja. Mungoi edukata dhe pergjegjesia.

Aq me teper, kur pretendojne te jene alternative rilindese e shpreses per nje administrim me te mire te vendit dhe te burimeve te tij.

Pavaresisht hajdutlliqeve, pislliqeve, shteti ka pune , do punuar fort e do kapacitete per ta administru. Do shpatulla per ta mbajt.

Kollaj me fol kshu nga kolltuku, por pike se pari duhet te mundesh, dhe jo thjesht te duash.

Dhe, JO, Liken sdo ta kisha votu kurre !

me 21 e kena lone eee ?

Une do votoj sivjet per shembull. Dmth ok, jam per probleme te tjera ne Shqiperi, mirepo meqe u ndodha do votoj. Kam disa dite qe me gjithe bezdine per modalitetet, i kam ndjekur studiot. Po ashtu kam ndermend t'u hedh nje sy programeve konkretisht. Me duket minimumi nje lloj pergjegjesie ne pjesemarrje. Them se mund te kerkoje llogari vetem nje njeri qe ka investuar besim ne nje ide a projekt.

edhe une kam ndermend me votu, prandej po i ndjek

PD-ne e kemi ne kurriz 8  vjet, ca kam me i degju aman.

interesi eshte tek alternativat

me vjen mire. smiley une kam detyruar gjithe shtepine ta marre seriozisht kete pune. te provoje te pakten.

eh jo shtepija ime me ka kerku te largohet para zgjedhjeve, se durojne dot mizerjen.

nje tek pulle vote do jete

naten smiley

smiley

ti do votosh per "rilindjen" me siguri. Te ben te ndjeshesh edhe ti rilindase, aty-aty me Samiun dhe Naimin.

Meta : "Nuk kemi marreveshje per Kryeministrin. Ate e vendos vota e Shqiptareve"

le vend per çdo interpretim

Si t'i doje kokrra e qejfit te vet. 

Te forte jeni qe rrini e degjoni kater ore Ramen. smiley

po jo me une po luja tavell .

Vallai na mori ne qafe peshku. 

Mu me ndodh e kunderta: hyj ne peshk sa here shoh ndonje fytyre kendej nga tv-ja.

Ama thuj ca tdush po edhe kjo lloj ngrefje medek gazetarwske shum gje e peshtire

nji si vetkenaqesi zhulcash, qe duhet tishre zbut tashme.

 smiley

ngado qi ta kthesh, lesh lesh lesh

Shume normal mu duken me Liken dje, dhe pyetjet ishin ku e ku me te renda rreth te shkuares se tij politike si individ. Elementi qe ndryshoi ishte i ftuari jo gazetaret. 

dobet dobet rama, po detashmenti PD ktu qe ne gatishmeri Nr 1 te papame. E ka shoqnu kte  gjene (cfare ishte, me ter mend?) ne cdo sekonde, te gjithe ne grup, ra ktu, e humi atje smiley

jet e veshtire, po shyqyr qe ka Pallma de Mallorca mas 23-shit thuj (2 muj 5 star), me u rigjeneru smiley

 

Nuk ishte Pallma de Mallorca ishte dicka tjeter, e padegjuar nga ne njerezit e zakonshem.

ho i her .

lacanau pra smiley

Duken dallget e Atlantikut

Ketu mos jemi gje ne Arcachon ne jug te Frances ?

thuj masnej se se ke hallall adminllekun ti finis.

E di si tha kandidati per deputet i PPSH:

Po votut per mu, do punoni nje muj n'vit. Reston do boni palle.

Kto fushatllinjte "punojn" 4 muj t'bojn pall 4 vjet.

Smart move, thote frengu. 

ps. Si tha zedhonsja e PD "Te gjith duhet me e honger at mut. Edhe Bogdani e hongri e u bo deputet".

eeee, kush qeka kthy n'baz!!!

detajet ne ditet qe do vin besoj smiley

welcome back, bro!

Tash per tash po them vetem 5 fjale: Amerika eshte nje katund i madh!!!

me vjen mire qe jemi me nji menie.

do folena edhe per ket pik.

later, man!

Mbaroi Champions League emo, me nje birre perpara se dhe vapa filloj sot, icik estrade si kjo ishte per qef. 

lene se na la pa gjume muti

vallai Emo, ti dac besoje dac jo. Une e pashe nga halli.

Se rroj ktu, dhe du me e dit ca do behet.

po mo, cdo llaf qe nxjerrin nga goja du me ja ngju, se tjeter gje skam ca shof prej tyre.

mirembetshi

Dhe kete here ik, por heren tjeter patjeter dikush me sfond ekonomist or s.m.th se doktori vs. piktorit vs. hajdutit vs.tironcit nuk ka me bythe ku te rrije.

Ku kushtetuta? Mire Rama..shume i permbajtur mu duk !! Programi per shendetsine,arsimin,rendin publik smiley !!

Ehhhh njerezit jane sikur valet e detit, nese u pershtatesh te perbysin e nese i kundershton te lodhin..

E pate pallen sot mo? Isha me i lokal afer restorantit te Xhoanes se Nanos ene pronari e ktheu nga Klani. Po e nigjonte gjithe mallengjim Ramen. Me pasjon dhe po e shifte ne sy gati per te puth televizorin. Gati gati mu duk i leshte njesoj si ky Arb-i peshkut qe e beson Ramen i shkreti me debil-llek. Nejse. Qe te dal ne teme. Mbas ca momentesh filloi Rama te shkallonte sic e ka zakon: Pusho ti.....O Fevzi thuji te pushoje.....ore pusho po te them etj....Gradualisht ky pronari lokalit filloi te peshperiste me ze gjithmone me te larte: Mos keshtu Rame...amon mer jahu cke qi nxehesh.....sqaroji gazetaret...Mbas nja 3 oresh kur fillun ta pysnin gazetaret per koston...Rama bashke me bashkepallat e tjere nuk pranonin ne bote te permendnin koston...Aty plasi e qeshmja ne lokal....Pronari u kthye nga ne....na pa me nje veshtrim prej fajtori...a thu se e kishte fajin pronari lokalit per paaftesine e Rame palles....edhe tha: Cuna mos ja vini re...Edi do boj me te miren per ne se o mundu shume....kur e thote qe ka per ti gjet leket ka per ti gjet e mos e vini ne dyshim. Amon vetem Sala te iki pa do rregullohet ky vend.....Ne ate moment mu kujtua socialistja Beratit dhe ca kokrra idjotesh te peshku.....qe edhe ne goje ti dhjesi Rama e hajne me shije mutin...vetem te largohet Sala....

 

Mos harroni votoni per numrin 29 ne zgjedhje. Per nje ridhjerje shqiptare.

 

Naten

smiley

Ne Lushnje sot ju thoshte miletit se nje sigurims me ka thene qe kur te votoni kujtoni 44 dhe votoni 29.

O Pateko po ti paske hum kot per novelist mer burr...e paske qa ket skicen letrare!

Te te mari pleshtat Zvajgu!!!

O Rono pse merzitesh mo burre, une them Likja e garantoi veten si km tani. Ti si berats qe je duhet te jesh i gezuar se aty komshi e keni, e di vete ti kush ti zgjidh hallet pastaj. 

ku e sheh merzitjen mo burre?

Kjo eshte perle letrare mer burr:

Aty plasi e qeshmja ne lokal....Pronari u kthye nga ne....na pa me nje veshtrim prej fajtori...a thu se e kishte fajin pronari lokalit per paaftesine e Rame palles....edhe tha: Cuna mos ja vini re...

Lokali u sqarua mbi te verteten. Shume thelbsore kjo.

Kjo me kujton nje cik skenen e mejhanexhiut Ali tek Nassredin Hoxha ne Buhara; natyrisht Pateku shkrun me mire, por si atmosfere them. Kur Nassredini arriti me mushken e vet legjendare askush nuk e vuni re. Ai, pasi zuni vend, hapi kuranin dhe ia vuni perpara mushkes. Pas ca, mushka perplasi kemben, dhe Nassredini ktheu faqen. Po keshtu prap mbas ca, u kthy faqja tjeter. Te lumte, e pergezoi Nassredini mushken. Je duke bo perparime. Aty gjindja ne lokal filloi duke u bo kureshtare. Mushka prap prplasi patkoin. Nassredini ne menyren me te natyrshme qe mund te behet, ktheu faqen. Hilariteti ne lokal po rritej. Mejhanexhiu Ali erdhi pak i shqetesum. Me fal, or mik, i tha, po te duket mejhania ime si vendi i pershtatshem me u tall kesisoji? Jo, pse, ia ktheu Nassredini... ti duhet te dish se kjo nuk eshte nje mushke si cdo tjeter. Kjo mushke i perket Emirit. I jam zotu Atij qe do i msoj teologji per njizet vjet. Per kete kam marre prej Tij  edhe 5000 tanga ari. Po nuk ia mesove dot? pyeti Aliu. Do me presi koken, tha i qete Nassredini. Po ti qaje qysh tani koken tate, mer jabanxhi! Ku eshte pa qe nje mushke te mesoje teologji? briti mejhanexhiu. Ashtu osht, vazhdoi Nassredini, por duhet te dish qe 5000 tanga ari dhe nje mushke nuk para gjinden kollaj. Dhe per 20 vjet, njoni nga ne te tre, o mushka, o une, o Emiri do i kemi kthy patkonjte nga dielli... e atehere i lumte atij qe do vendosi kush nder ne te tre esht me i zoti ne teologji. 

Ketu mejhania shpertheu ne gaz. Me se shumti qeshte mejhanexhiu ali - kish qellu njeri gazmor e qe i pelqejshin hokat. Me kulmin e gazit i ra ndermend dicka, qe ia keputi te qeshmen ne mes: prit, prit, kush je ti, o njeri, qe vjen me i mesu mushkes teologji ne lokalin tem; mos je vete dora, Nassredin Hoxha. Ai jam, tha Nassredini. Ju pershnes, banore te Bukhares fisnike.

E kshu qe thu ti Ron, them qe lidhja me Patekun dhe lokalin e tij del e qart besoj.

smiley Emigranto....me ke knaq...po vetem me i ndryshim....Cani ishte nastradini...gomari ishte Rama smiley

 

P.S Emigranto....Likja te ka mar me sy te mire....te ka lexu nja dy here ene eshte shpreh: Ka brume ky djale. Duhet rraf pak se brumi rrifet qe te vije icik me mire smiley

Likja te me haje trapin, per te mos thon naj gjo tjeter, Pateko. smiley

 

Rono....si the para 3 javesh ti? Ja kane pre bileten Sales amerikanet e? Sikur spo ndihesh mo keto kohe. Ca ndodhi? Te ka lajmeru pentagoni e uashingtoni, cia e fbi-ja qe do e haje ehw-ne dhe kmy-ne Rama mbas 10 ditesh? smiley Nigjo i llaf Rono. Me mire Sala sesa ky palla piktor.. Kush ka dy pare men ne koke e pa sot se sa i paafte eshte ai lloj njeriu. Deshtim total. As Cani i shkrete nuk e mbuloi dot qe Cani ka mbulu banken e shqiperise dhe piktorin se mori dot persiper smiley Naten Rono dhe mos qaj....mos qaj se dite me te mira do te vijne....Emigranti e ka me shaka qe thote rrofte Likja...kurse une e them seriozisht rrofte Likja...kushdo qe te fitoje shyqyr qe e kemi mire me Liken perndryshe do hanim goditje nga kjo klase politike qe na mori frymen smileyRrofsh o Like qe na gezoveeee rrofsh o Like qe na gezove heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeejjjjjj.

Sikur spo ndihesh mo keto kohe. Ca ndodhi?

Kam qene me pushime Pateko. Pastaj une e kam thone fjalen time: Me 23 hidhet hapi i pare i shperberjes se Republikes se Shqiperise. 

smiley

Rendi Patek,do beheni njerez!!.Arsimi Patek,do mesoni te shkruani e lexoni!! Shendetsia Patek,do e doni veten me shume! Do ju heq plehrat dhe llumin ku jetoni Rama!!..Fatkeqesia kombetare ne pushtet,Saliu dhe PD ka per te mare me pak vota se ne 97-en o Patek,as kallashet nuk ju bejne me pune,dhe do te te zhgenjej shume Meta ty dhe Saliun!!

 

PP , A di gjo se kush ky numri 29 dhe a e ke kete listen e partive sipas numrave, se i thashe njonit ketu por ishte amator siduket, megjithse aludoi se numri 29 ishte numri i nje partie te majte, ndoshta PS ndoshta ndonje aleat. Nese e ke kete listen e votimeve te partive sipas numrave, taksirati ma sill ketu ta shoh, ose ma posto tek posta ketu. 

S'ka qene amator hic ai Pjer, se nr. 29 eshte PS-ja smiley

Pse me dha pak trishtim ky emisioni? Me mire mos ta kisha degjuar. smiley

The same here. Too much raw shqiptari. smiley

Te forte jeni . Nuk marr mundimin te harxhoj kohen per dicka qe s'kam lidhje pune , qofte edhe vullnetare  (ketu ndryshon puna ) sepse nuk besoj se te paguash per te harxhuar eshte perfitim. Vetem nga deshira e mire per te qene brenda situates , aty ju kuptoj . Ata ( politikanet qe bejne sikur flasin dhe populli shkret qe ben sikur i degjon ) nuk po bejne ndonje gje te madhe  , pa merak, eshte situr gjithcka me pare .

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).