Z. Pandeli Majko deklaroi mbrëmë në programin Top Story me Sokol Ballën se Partia Socialiste pas 23 Qershorit do të nisë shumë shpejt një reformë të thellë kushtetuese. Majko tha se aktualisht qytetarët zgjedhin të zgjedhur [nga kryetarët]. Ai përmendi se, përmes kryetarit Rama, PS ka kërkuar ndjesë për ndryshimet dhe se PS ka për qëllim ta riparojë gabimin me anë të reformës. 

Ndryshimet kushtetuese të 2008-ës janë një problem i painjorueshëm për Demokracinë shqiptare ndaj ky premtim vlen të shënohet për cdo rast. Nuk ka ende një zbardhje të deklaratës së djeshme (por do e sjellim me tu bërë e dishponueshme). Por kemi këtë tweet nga z. Balla:


  Pandeli Majko: Duhet reforme kushtetuese, PS ka kerkuar ndjese per reformen kushtetuese ne 2008

638 Komente

Likja do jete K.minister i qeverise se PS-se, apo i qeverise se PD-se ?

...kjo eshte  dilema dhe njekohesisht misteri i ketyre zgjedhjeve .Dikush e ke mesu Meten te hapi fjale larte e poshte se ai do jete KM pavaresisht se kush fiton zgjedhjet gje te cilen  ka treguar se di ta beje fare mire.Qendrimi i lekundur i qellimshem i LSI gjate fushates, as mishe e as peshkesmiley ka krijuar  iluzionin  se vota per LSI-ne te garanton vendin e punes pavaresisht kush fiton PD apo PS.Nje shoke me shkruante se instikti i mbijeteses ka krijuar  nje dyndjete underground te papare votusish drejte LSI-se.Pervec Skarpallinjeve qe tash jane bo 99.99% me Meten njesoj si ne kulmin e lulezimit te fiseve  Maja, ene Leberit,Lalucet,kombinatasit e deri diku tek malesoret e fushezuar kane vendosur  ta lidhin fatin me fatin e Likes.Me zgjedhjen e PD apo PS edhe mund te humbasesh se njoni do humbi dhe se vete humbja  varet se nga do shkoje Likja,Pse te riskojne fukaraja kur me Liken fitorja eshte e sigurte.?! 

http://gazeta-shqip.com/lajme/2013/06/13/na-dine-per-budallenj/

..Të gjitha këto teori nuk vlejnë. Partia Socialiste me programin e saj të punësimit, (e përmenda prapë fjalën program!? Më duhet ta përdor këtë fjalë, megjithëse pa vend e pa kuptim!) Nejse, në atë revistën me ngjyra e me foto që do të qe shumë e vlefshme për revistë mode, me 32 mega internet të shpenzuar për t’u shkarkuar, PS deklaron se “do të krijojë 150 mijë vende pune… në bujqësi”. Për hartuesit e “programit” kanë pak rëndësi pyetjet: sa tokë bujqësore ka Shqipëria, sa krahë pune mjaftojnë për të arritur maksimumin e prodhimit me minimumin e kostove, sa është vlera e pritshme e prodhimit në kushte ideale, sa do të jetë rendimenti i punës etj. Nuk ka rëndësi se çfarë mund të jetë ai lloj produkti bujqësor që jep në treg vlerë të mjaftueshme për të paguar 150 mijë rroga në muaj. FCB-istat i dhanë shpjegim saktë kësaj deklarate. Në një demotivational, ata shkruan: Plani i PS për të punësuar 150 mijë vetë në bujqësi do të realizohet duke i hequr traktorët dhe duke i vënë katundarët të punojnë me lopatë.

Përpos vendeve të punës në bujqësi, PS na premton krijimin e 15 mijë vendeve të punës në lidhje me detin. Dhe këto janë përpos turizmit. Pra siç duket PS ka nevojë të marrë një hartë dhe të shohë se sa det ka Shqipëria, sa peshk gjendet në një kilometër katror det me thellësi të caktuar dhe se sa peshq për kokë i bie të kapin këto 15 mijë “të punësuarit” në industrinë e detit. Kapitulli për punësimin kishte më shumë foto sesa tekst.

Me kaq besoj se është boll. I hodha një sy atij dokumentit të LSI dhe m’u duk se qe “strategjia si të krijojmë burime të reja ryshfeti”. Ai qe gjithsej 5 faqe. Në këto 5 faqe përfshihet edhe kopertina dhe faqja e pasme.

Duhet falenderu edhe Politika me ket Fushate .Kesaj rradhe pervec dy tre debileve te Deklaruar qe me ardhje ,e ndonje te lloit "nuk e njohim ne ate mut muti " smiley  apo ish shef kuadri te qemotesise , fale dhe Punes se admninistratoreve te nderuar per nje Korrektese me te larte , nuk ka orientuar gojeshqyer te lloit sharje me rob shpie smiley Duket si Pak , por po ta shohesesh ne thellesi tregon se debati ka hyre ne rruge paksa te qytetruar .Kjo , pavaresisht nje diare mendore e grupit te LefKOPESE smiley , them se duhet falenderuar edhe vete lefKOPEJA ne cdo forme te saj Perfshi dhe LefGOPE qe ka dite ti jape drejtim Turmes se saj .

dhe vet left me ...iiiiiii ne fund si xhupkuqe pervec nja dy VK  ( nje shtremberim i qelimshem i VQ ).e disa perfundimeve seksuale te familjes Rama , ne mbrojtje te Seksit te Familjes Berisha ...cdo gje shkoi  per se mbari..tha Oto Kaci !

Nuk e di c'mendim kane shoket por me keqardhje duhet deklaruar se Grupi i babasqapit eshte pregatit per tu hedh ne Koshin e hareses si nje ender e KEQE per Shqiptaret

Urime Rames per qartesine dhe lojen ne skuader ne kete Interviste  me te cilen u dha besim te PLOTE shqipetareve se Shqipria do filloje te LEVIZE drejt nje Platforme Ligjore dhe Ekonomike qe kushdo qe do te vije me pas do ta kete shume te lehte te nderhyje e Operoje sipas programit te forces Politike qe do fitoje . smiley

Besoj kjo vetpermbajtje mund te na shoqeroje edhe kur te pellase babasqapi smiley

PS na premton krijimin e 15 mijë vendeve të punës në lidhje me detin.

...mbase e ka fjalen per te hapur axhensi  udhetimi per transportin e kinezeve me gomone e skafe smiley

Pse beni te gjithe si te habitur dhe te suprizuar!?

"Programi" i P.S.-se ka kohe qe ka dale dhe eshte marre vesh me kohe qe nuk kane as idene me te vogel konkrete ne fushen e ekonomise, qe eshte edhe me kryesorja per ne, se jemi super te varfer dhe te prapambetur. 

Per mendimin tim nuk kane asnje ide te sakte kryesisht per nje arsye.

Kryetari.

Edi Rama e ka zaptuar hapesiren e mendimit dhe vendimmarrjes ne P.S. duke i vene vulen e tij cdo ideje apo zhvillimi te mundshem; aty ku ai vete shkelqen, per background-in apo pervojen jetesore, ecen mire edhe P.S.-ja; ku ka mangesi ne formim Rama, edhe P.S.-ja ngec.

Keto jane pasoja te personalizimit te skajshem te nje organizate e cila duhet domosdoshmerisht te perfaqesoje sa me shume pikepamje, te sintetizoje ne programet dhe aksionet e veta sa me shume kontribute, edhe te ndryshme.

Tek ne kjo nuk ndodh, sepse udheheqesit tane, perfshi Edin jane shume medioker, si njerez, si profesioniste, si shtetare, e keshtu me rradhe. 

 

 

Programin nuk e ben nje njeri i vetem por nje armate e tere njerzish. Dhe zbatimin e programit e bejne po prape nje morri njerzish qe quhen rendom administrate publike. Sigurisht qe duhet te kete edhe nje kryetar se keshtu funksionon sistemi. Po ti durro 4 vjet, analizo punen qe do te bejne dhe me argumenta mund te vleresosh performacen e qeverise se ardheshme. Kete gje bejne njerzit e llogjikshem.

Ik ere pirdhu, po na e meso ti llogjiken!

Shko lexo cfare la sjelle endrity pak me poshte, "perle" e kryetarit tat per atefare halabaku si Tom Doshi!!!

Per keta te votoj une!? Tom Doshi e perfaqeson pikepamjen e biznesit ne P.S.!? Keta te duroj une kater vjet!?

Te ka lene mendja e kokes!?!?

 

Llogjika nuk mesohet o RRK. Ah servilizmi po!

Thuaji shkut Tomi që kur del në publik të depilohet. Mos të dal si bubuzhel i parruar. Apo edhe ky si Shalsi, Tahiri dhe Veliaj imitojnë profetin? smiley

?

lol

Ej po pse eshte me me pak faqe ky programi i PS-se kete vit ne krahasim me 2009-ten. Asokohe ishte rreth 1000 faqe. Kur nuk fituan me 1000 faqe do fitojne me me pak faqe ??

Ishte i fokusuar shume te detajet ai, humbiste mesazhi me ate volum shifrash e llogaritjesh. Tani eshte e thjeshte, beson apo jo ne rilindje?

Ej, Klani akoma nuk e ka nxjerrë videon...
Më thoni nëse gjeni ndonjë vend tjetër më para.

Radhën e kaluar, kur bëri intervistën me Tullacin, u shkriva së qeshuri. Tallte Fevziu trapin. Nga sa po lexoj këtu, do vdes së qeshuri... smiley

Këtë duhet ta largojnë një herë e më parë, se po na turpëron të gjithëve. Është turp kombëtar.

Ajo video eshte manual per tu studju se si nuk duhet te sillet reagoje pergjigjet nje pretendent politikan .

Si i tha ai  : i vetmi qe nuk ke zanat ketu je ti ! smiley

momentet kur do gajasesh jane ato replikat e Shkullakut ose te Cilit, te cilet qysh ne fillim i vune "sinorin" : Shkullaku e nisi me : "Ca ti besoj Rames une, kur tha ne 2005 se do legalizoj franksionet ne PS dhe nuk i ka bere per 8 vjet, kur tha se Kryetari qe humbet zgjedhjet e pergjithshme dorehiqet, kur premtoi Planin Urbanistik te qytetit te Tr dhe per 11 vjet nuk e miratoi etj etj" - Rama aty u nxi ne surrat dhe filloi djersitjen, çakerdisjen !

Me vone nuk hezitoi t'u drejtohet me "Ti" gazetareve dhe ti quaj propagandiste apo edhe agjitatore!

Ne vend te debatit Rama-Berisha, ishte spektakel! Per tu regjistruar si emision

Po ti rri ore... smiley mos i nxirr të gjitha... mos e prish "surprizën"

LefKOPE ..kryetari DOREHIQET kur Humbet zgjedhjet ....apo JO ? Nuk dorehiqet kur i vjedhin zgjedhjet ...apo JO ?

Te kesh perballe nje Hajdut Ordiner si Berisha qe ka mbi 20 Vjet qe vetem Vjedh , do te ishte fatkeqesi te dorehiqesh pa e shtrire kete Kufome perdhe . Dhe ja po vjen koha LefKOPE !

Po tani e ndieni se Vjedhjeve JU ka ardhe FUNDI dhe disa do japin dhe Llogari .  Familja Berisha Biologjike e Politike eshte nje Burim i konsiderushem te ardhurash se kane vjedhe kater prodhime te Pergjitheshme Kombetare . Keshtu qe mos u lodhni te pyesni se ku do gjenden te Ardhurat .Le me ajo Politike qe eshte Rreshtuar tek Mafia e Ballkanit per Vjedhje , Grabitje e Krime .

Edhe grupi Jot Lemeria e di kete prandaj shohin te qimet e Tom Doashit mos gjejne ndonje Bathoras ta turullosin me zgjuarsine e Endrit me nje ...Y ne fund sidomos pas namit qe mori ai , ne zgjidhjen e Krizave nderkombetare smiley

Iket lefKope iket , me keq ardhje po .....IKET smiley

Dhe nje paradhenie ..Mos ikni per fare .Tanet INI .Vetem hiqni ate debilin nga skena se Ndoti Jo vetem Ju me mastera Ngarkuar po tere c'mbajne emrin Shqiptar !

 

Edhe nje here mbreme ne emisionin Opinion u rikonfirmua se gazetarine shqiptare e ben:

-nje grup katundaresh dhe injorantesh si H.Cili (do kthehet Hetuisia e Pergjithshme, po instalohet diktatura!!-gomarlleku pellet e mburret me pellitjen e tij.)

-rrugace te tipit Shkullaku -ik ore se ti nuk merr vesh, une flas me Beqen, ti je kot, ti nuk e ke haberin (Rames).Mungesa skandaloze e etikes me minimale ne bashkebisedim.Koktul-lleku qe ka mbijetuar prej dy dekadash ne gazetari dhe i ka dhene asaj fytyren e vet te dhjamosur dhe mediokre.

-skutha dhe tipa as mish dhe as peshk, oportuniste te vegjel si Nazarko i cili ironikisht e mban veten edhe si ekspert i ceshtjeve kombetare dhe nderkombetare (!! nje zero me xhufke eshte, me ato shkrime qe mund t'i beje cdo qytetar qe ndjek sado pak jeten politike)

-mistreca si Pela apo Tela, ku arroganca maskohet me nje lloj serioziteti fals kurse inteligjenca reduktohet ne zhurmim dhe batuta.

Taktikisht mu duk e gabuar prania e Rames ne nje panel bashke me ekipin  etij dhe shume e gabuar nderhyrja e tij ne teknikalitete. Renia ne kurthin e gerr verrit , te batutave dhe biseda ne regjistrin e kafenese (o cili o vlla, te kam rixha, o shoku ca po thu mer, hahaha, hihihi ).

Krejt i gabuar strukturimi prezantimit kur  diskutimi programit ekonomik duhej te ishte i pari , duke i lene me shume hapsire dhe kur audinca eshte me e larte.Kush ishte eksperti ekonomise nga gazetaret te cilet faturen finaciare te programit dhe reformave e reduktojne ne nje arithmetike te thjeshte:kaq zbriten ketej, kaq do shtohen andej.Logjike prej bakalli katunar.!

Nderkohe, qasja me gallate (ne stodion e Klan)  batuta, pa piken e etikes minimale, pa seriozitetin qe imponon diskutimi i alternatives ishte ne koherence me gallaten dhe percjelljen qe i beri lukunia peshkiste.Cfare tregon se peshku eshte pasqyra adekuate e nje shoqerie te deformuar. Qasja prej tifozash, marrja e gjerave me sportivitet dhe gallate dhe pasataj te gjithe ankohemi oh, uf, ah, qeveria, shteti, politika bla bla bla.

 

 

Rama te ikte ne mes te emisionit , ti linte 10tshem mubahetin atyre aty .

Rama e njihte me siguri qe perpara panelin , eksperince me ata ka , pra duhet ti priste ato reagime nga ai panel aty e duhej te qendronte koq si Ilir Meta , me dinjitetin e nje pretendenti per kryeminister, ai s'kish pse binte pre e provokimeve alla-veshore .

me dinjitetin e nje pretendenti per kryeminister

Edhe hajt të mos e besosh që do t'ia fusi Meta këtij...

une nga komentet per "Opinionin" qe paska bere Meta kaq mire do ta shof si emision

Taktikisht mu duk e gabuar prania e Rames ne nje panel bashke me ekipin etij dhe shume e gabuar nderhyrja e tij ne teknikalitete.

E drejtë. Merr vesh kërriçi nga teknikalitete? Kërriçi për të pëllitur është. #Rilindje e kërriçave.

Une kam kaq vjet qe jetoj ne Itali dhe i ndjek me shume kujdes perballjet televizive mes perfaqesuesve te partive dhe atyre te medias, sidomos ne prag fushatash. 

Nuk me ka qelluar kurre qe nje perfaqesues partie te mos i pergjigjet me shifra ne dore pyetjeve te gazetareve per platformat ekonomike. 

Berluskonin p.sh., e bene terbjet keto zgjedhjet e fundit, ne cdo studio tv ku shkonte (me perjashtim te te vetave, kuptohet) dhe te gjitheve ju jepte pergjigjje me shifra, per cdo propozim te vetin qe kishte bere.

Kjo eshte politika, jo programe vizionare, pa asnje kalkulim!

Ore edhe nje dyqan buke te hapesh, poshte pallatit, do nje plan biznesi, apo jo!? Dhe plani i biznesit, dmth perllogaritja e detajuar e hyrjeve dhe shpenzimeve te pritshme, behet perpara, apo jo? Jo e hapim njehere biznesin dhe pastaj shikojme...

 

 

Po ti si guxon krahason këtë analfabetin me Berluskonin? E kam seriozisht...

Mos na hap barkun me Berlusconin tani, se eshte edhe tjeter muhabet dhe na nxjerr nga tema. E solla asnjanes si shembull, si lider i rendesishem politik ne Itali, po nuk kam ndonje simpati dhe ti shpjegoj arsyet ndonje here tjeter

Po kush flet për simpati këtu...?

E kam llafin se nuk ka të krahasuar Rama me Berluskonin. Nëse ti e sjell meqë është figurë e njohur, atëherë mirë. Po as Berisha vetë sado të palodhur e të interesuar e tregojnë nuk i afrohet Berluskonit nga retorika...
Ndaj të them, Edi Rama nuk di të lidh dy fjalë o njeri.

Këtu duan të na sjellin si kryeministër një trap, që di vetëm të thotë "Rilindje".

Këtë, dhe më kundërshto po deshe, sikur ta shikonin duke mbajt ndonjë fjalim në SHBA do ta merrnin për të çmendur. Si ata të scientlogy apo ku di unë se ç'tjetër... Tip hipi.

Ashtu jane: katundare, injorante, rrugece, skutha, mistreca etj etj.  S'ka si te jene tjeter kur jane nje zgjatim i politikes batakcie, kleptokratike, injorante e rrugacerore nga te gjitha anet.

“E keni dëgjuar shpesh Saliun që të thotë se në grupin e deputetëve të PS ka disa milionerë, madje në mënyrë të pacipë. Ka nxjerrë dhe një spot ku rreshtojnë portrete sipërmarrësish. E dini kush është ndryshimi midis Tom Doshit dhe secilit prej anëtarëve të kësaj qeverie, duke filluar nga katragjyshi. Ndryshimi është ky, se Tom Doshi erdhi në politikë nga biznesi, hyri në politikë si sipërmarrës dhe paratë i kishte bërë si sipërmarrës. Në politikë shumë ka dhënë dhe asgjë s’ka marrë nga pikëpamja financiare. Këta hynë në qeveri me një kostum dhe sot janë miliarderë dhe pasanikë, jo nga biznesi, por nga korrupsioni. Ky është ndryshimi”- tha Rama. 

Ueee

e trishte por e vertete ha?

E vertete vetem nese beson se Koco apo Toma i kane bere ato leke larg syve te politikes. Pastaj normal qe eshte e trishte.

Koço Kokedhima eshte yll para Tom Doshit.

Tom Doshi eshte trafikant, me droge i ka bere leket. Gangster i kategorise se pare. Nga ai llumi qe Edi Rama mban afer se me leke blejne vota. pffff

jo me droge , me arin e zi smiley

E ka thone ket !?!?!? smiley

 

 

 

 

Prit të ta konfirmoj spiritusi, duke e recituar mjeshtërisht si yllkë #rilindase...

kris, pse nuk shkon ke Kristi? mos vuj kaq shume shpirt i vogel.bota eshte me kaq shume mundesi sot. smiley

O rob i skllavëruar...

Spiritus, ti vete cfare mendimi ke per Doshin dhe per rrjedhoje per kete pohim te Rames?

"Saliu është malok..." smiley

Nqs do pikpamjen time, per mua nuk perben problem prania e disa te pasurve ne parlament. Partite sot jane elektorale. Nuk duhet te bjeme ne logjiken idiote se prania e disa sipoermarresve ne PS e pengon ate te realizoje reformat e premtuara (taksa progresive) sikurse i binte shkurt njeri prej gazetareve katundare mbreme ne Opinion.Nqs per Doshin apo per dike tjeter ka dyshime se ka perdorur statusin e deputetit apo te partise per afera korruptive, vrap ne prokurori.Nqs ka fakte se biznesin e ka ngritur ne rruge kriminale, vrap ne prokurori.Llafe poshte e larte e lart e poshte, ufff, kush mbeti i pa pergojuar.Shqiperia eshte bere nje kafene  e madhe.Peshku nje kafene e vogel.

Po mirë ore, por për Berishën ça faktesh kemi ne? E ka hedh njeri në gjyq? Po Meta? Ha ha... Bravo bravo... Tek e fundit se mos është vetëm Doshi...

Del Berisha, qingj borë i bardhë...
Mjerë ju!

Apo harrova, Berisha është malok!

smiley 

Per Meten rane te gjitha palet dakord qe videoja eshte e fallsifikuar.

Biles kerkimet e fundit rilindase hedhin dyshime nese Meta eshte njeri i vertete apo jo. Ai renditet ne krah te Jezusit, si dikush qe jeton hem mes reales e hem mes mistikes, hem vegim e hem mish e kocka.

Apo harrova, Berisha është malok!

Jo vetem Berisha.

 # Trusti i Geshtenjave te Tropojes

Çuni i Vlorës, do ta rilindi vërtetë PS, jo haluçinacionet e një kokainomani. smileyMalaj leksion të hapur me studentët e UET-së: “Mirëarsimimi i shoqërisë, elementi bazë për demokratizimin e dijes”
Kandidati i pavarur për deputet në qarkun e Vlorës, Prof. Assoc. Dr. Arben Malaj, zhvilloi sot një leksion të hapur me studentët e UET-së, me temë: “Demokratizimi i dijes dhe barazia e mundësive”. Mesazhi kryesor që z. Malaj përcolli në fjalën e tij është se elementi bazë për demokratizimin e dijes është mirëarsimimi i shoqërisë. Në kushtet kur zhdukja e varfërisë është një proces kompleks, rritja e cilësisë së mirëarsimimit duhet të vlerësohet si një instrument që krijon mundësi të reja për individin.
Lufta kundër varfërisë është, gjithashtu, një sfidë globale. Dhe në këtë këndvështrim, rritja e kostos së arsimimit është një barrierë, e cila duhet të shpërndahet më mirë tek studentët, në mënyrë që ata të kenë mundësi të marrin mësime nga lektorët më të mirë në botë. Përvoja botërore me teknologjinë e re dhe platormat online të mësimdhënies ka treguar se ato sjellin një impakt pozitiv pasi ndihmojnë edhe pedagogët për rritjen e cilësisë së mësimdhënies.
Gjithashtu, demokratizimi i dijeve e rrit numrin e përfituesve, dhe ky është një detyrim pozitiv, për mënyrën se si mund të përmirësojmë barazinë në mirëarsimim ndërmjet grupeve të ndryshme sociale, që të gjithë të përfitojnë cilësinë e arsimimit.
Punësimi i mirë ka një mundësi më të mirë për të rritur mirëqënien, sjell të ardhura më të mira dhe kjo vjen si pasojë mirëarsimimit, në të kundërt mungesa e arsimimit pengon cilësinë e mirëqënies. Pasuritë natyrore nuk janë të përjetshme. Mirëarsimimi dhe investimet në edukim janë cilësia e kapitalit afatgjatë.
Çelësi i suksesit është zhvillimi i mbështetur tek kërkimi shkencor. Vetëm mundësitë për kërkime të reja e rrisin mundësitë e suksesit në shoqëri. Pjesa më e madhe e novacioneve e ardhmja më e sigurtë akses më i shpejtë kapacitet më i madh për të ruajtur informacion dhe selektuar.
Në mbyllje të fjalës, Malaj i’u përgjigj interesit të studentëve të pranishëm edhe për ecurinë e deritanishme të fushatës zgjedhore.

Link:https://www.facebook.com/permalink.php?s...

Ti me kete cajin lenggeshtenje je bere si Xakja me babasqapin.

Me vjen keq per juve edramilidelet, keni filluar te flisni me vete dhe te perserisni si hajmali keto "fjalet kyce" sa here Rama ben ndonje gomarllik, duke shpresuar qe ato fjale do luftojne budallalliqet qe Rama ben nje dite po nje dite jo lol

 # Trusti i Geshtenjave te Tropojes

Sipas llogjikes "vrap ne prokurori" edhe Gita me Xenin qenkan qelibar. Bukur, u sqaruam. Edhe njehere standarti i dyfishte spiritusist funksionon.

atehere  prano qe kemi nje pseudodrejtesi. pranoni qe sistemi drejtesise eshte i kalbur.Une  di fort mire se  flitrat per te penguar depertimin e te korruptuarve dhe mafiozeve ne politike fillojne nga partite. Ama shoqeria dhe politika , sidomos, nuk sherohen me thirrje morale prej tribunes se peshkut. Aas me llafe kafenesh dhe tjerrje leshi gzetaresk nga gazetaret katundare.Ligji, drejtesia funksionale, sistemi eshte instrumenti per shendoshjen e shoqerise dhe pastrimin e politikes.Cdo njeri ka faren e korruptimit brenda vetes, si potence. Perse shqiptaret e shumeperfolur si te korruptuar (pra njeriu i keq, si surrogato e njeriut te ri, dikur, i ngjizur me te keqe) , pra perse keta shqiptare jashte vendit, ne siisteme te tjera paguajne koker me koker taksat, perse zbatojne rregullat e trafikut, rregullat e mbrojtjes se mjedisit e tj. Ja pra qe dolem tek sistemi.Veza e Kolombit.

Po ti po kopjo ate qe kam shkrujt une e muhameti me kohe, perfshi shembullin e shqiptareve qe jetojne jashte, a si???

Po or po, drejtesia eshte e perdhunuar nga politika qe i ri mbi koke. Nga ajo politike qe ti pranon ti jape pushtet absolut liderit te partise psh. 

Tani une i hodha pas kraheve gjithe gjerat jo te kendshme qe ke shkruar ne adresen time ketu neper komente. Tani me thua: ti po kopjon mua.Ok, merri ti meritat e thenesit dhe pruresit me te pare te Lajmit! Hej, po me serioz, keto jane gjera te thena e sterthena. Cfare rendesi ka se e ke then ti.Rendesi ka cfare qasje kemi rreth nje problemi. Po them dhe dicka, meqe ketu identifikohem si militant* apo milidele*. Nqs do kishit kontakt me socialiste , me ata qe i quani militante, nje pjese te mire, se nuk perjashtoj dhe te verberit, do kuptoni se dine te mendojne, te shikojne dhe gjykojne. Eshte tjeter gje pozicioni.Une ne ate cadren blu se fus dot koken.Kam arsye te thella ideologjike dhe personale. Por duke fut koken ne kete cadren roze, nuk i mbyll syte.Kaq se folem si shume.

* nuk di si i quani ata qindra mijra njerez ne fushatta elektorale ne amerike, ne tempullin e demokracise qe angazhohen ne fushata, ata qindra mijra njerez qe mbushin mitingjet, sheshet e, milidele dmth.Po tani demokracia kjo eshte.Kur te arijme e-demokracine, kur njeriu te zhduket nga skena, nga sheshet dhe mitingjet dhe gjithcka te behet me nje klik nga shtepia, ok, atehere s\do te kete me "milidele".Do te kete digidele.

Problemi eshte qe ti argumentin teorik e thua/kopjo mire, si edhe ne rastin e primareve. Po kur vjen puna qe te kritikosh ne baze te atyre ideve, i harron komplet. Nese politika kontrollon drejtesine atehere ti duhet te jesh i pari qe ngre zerin per kushtetuten dhe pergjegjesine e Rames psh.

p.s milidelet amerikane nuk presin vende pune, po nuk perfaqesove idealet e tyre nuk te votojne. Keshtu ja bene konservatoret Romneyt ne 2012, morri me pak vota total se McCain ne 2008 se nuk i doli baza. Ketu edhe kur te shk.... kryetari prap del dhe e voto se aty merret buka e gojes. Big Difference

Po e kam thene , sa here duhet ta perseris qe Rama, me shume se Berisha eshte pergjegjes! Deklarata e Majkos se do kete nje reforme te thelle kushtetuese, nqs e tha ne emer te Rames dhe jo si deshiren e tij personale, eshte nje shenje shpresedhenese. 

Po mire mo fillo shembullin ne parti pra, legalizo fraksione, bej primare etj. Trego qe je per ndarje pushteti. Nderkohe qe kur Rama largo Malajn nga partia sepse e konsidero rival ti i fut nje te shame si "katunar llakatundi". Ti mos e voto o vlla po nuk e pate qef, po te drejten per te pat karriere e per te konkuru duhet t'ia mbrosh ama. Ky eshte parimi.

Dhe Rama duhet te largohet si kryetar nje ore e me pare jo vetem per kete por se me halene qe gatoi me 1 prill pranoi se zgjedhjet ne 2009 i humbi dhe jo ja vodhen sic u rrek te thoshte keto kater vjete e te bente bojkot, greva urie e proteste.  Pra Rama keto kater vjete si kryetar i PS-se ka qene uzurpues me genjeshtra e dhune e ketij posti (dy nga kater kritiket e tij kryesore i perjashtoi nga partia, dy te tjere i beri te rrinin urte me zor).  Ti si njeri qe e fut koken poshte cadres roze duhet te jesh  i pari qe duhet te kerkoj largimin e tij te menjehershem.

 nuk di si i quani ata qindra mijra njerez ne fushatta elektorale ne amerike, ne tempullin e demokracise qe angazhohen ne fushata

 

Quhen vullnetare dhe i vetmi perfitim personal qe mund te kene (disa prej tyre)  eshte qe ta shkruajne kete si eksperience ne resume.

Sistem qe ti s'ke vullnet ta rrezosh por vetem ke deshire te shohesh bejleret dhe bajraktaret e tu te zoterojne.

me ngre nervat ky personalizmi foshnjash: ti s'ke deshire, po ti pse nuk...., ti je ashtu...., sepse ti ke thene keshtu...pfffff !!!!  kohe e harxhuar kot.

Qe te ngre nervat do te thote qe ka dicka te vertete aty dhe personalizimi eshte i pershtatshem ne kete rast sepse po flasim pikerisht per pikepamjet dhe qendrimet e tua personale.

sepse ti ke thene keshtu...

Burri nga fjalet sikur kapet, apo jo? Pastaj, te me falesh qe po tregoj perseri gjembat, po edhe ty vete te pelqen personalizimi e kujtesa se cfare kane thene njerezit. Nuk mund te kesh dy lloj standartesh.

LU smiley

Nuk besoj se ka njeri qe gezon shendet te plote mendor ne Shqiperi qe te mendoje keq pse ne PS apo parti te tjera ka edhe sipermarres. 

Une po te pyes ty personalisht per Tom Doshin personalisht. Me aq sa e njeh ti (dhe une dhe opinioni publik ne Shqiperi) a te duket person i pranueshem per te perfaqesuar partine me te madhe ne vend ne parlament? 

Nese pergjigjgja eshte po, athere cfare perfaqeson, per ty, Tom Doshi, biznesin, rajonin nga vjen, ndonje tradite/vecori te caktuar?

Te jam mirenjohes per pergjigjjen

Obi, 

Per kuriozitet, per aq sa ti je perballur me Tomin dhe Jozefinen, cili te duket me i pranueshem si perfaqsues i popullit? smiley 

Ka dhe emer amerikon jo per gjo... smiley 

Une pranej do votoj me kryq!

vallai me i pranueshem eshte tom doshi. ajo tjetra akuzon tom doshin e te tjeret per kriminele e hajdut dhe duke pas gjithe shtetin te vetin nuk ka bo asgjo per ti fut ne burg. si rrjedhoje mua me rezulton qe tom doshi eshte viktima per te cilin shpifin nga mengjesi deri ne darke

E verteta e thjeshte eshte se asnjeri nga te dy nuk eshte i pranueshem. Si me zgjedh mes Hitlerit dhe Stalinit. Kush ishte me i pranueshem!? 

Ca ti fusi ne burg, deri dje e kishte deputet te vetin

 

zotri, Doshin e njof aq sa e njef dhe ti, nqs supozoj qe ti e njef vetem nga ekrani tv. nuk mund te them se filania eshte shtazene sepse keshtu thote njeri aty ne kafene.Shkon ke gjinekologu dhe ai jep verdiktin.

Une e njoh si vijon:

Si deputet qe rreh gazetaret investigative:
http://www.mjaft.org/news_al.php?faqe=news&newsid=1355

si halabak ordiner:
http://www.youtube.com/watch?v=nK2gjsGtNzc 

http://arkivi.peshkupauje.com/2007/09/27/sherr-mes-deputeteve-ne-lokalin-e-kuvendit-tom-doshi-godet-leonard-solisin/

si mashtrues: 
http://www.forumishqiptar.com/threads/92554-Hiqet-diploma-falso-nga-CV-ja-e-deputetit-Tom-Doshi

si kreun e falangave te dhunshme ne protesten e 21 Janarit: http://www.peshkupauje.com/2012/01/zbulohet-sms-per-ballen-ne-21-janar-tom

si i dyshuar per trafiqe nga partneret tane nderkombetare: http://wikileaks.org/cable/2009/08/09TIRANA552.html

Pas ketyre fakteve mendon akoma se nje njeri qe:

rreh me grushta koleget e vet ne parlament, rreh dhe kercenon gazetaret, sillet si gangsterr ne komisionet parlamentare, akuzohet nga prokuroria e republikes per krime, dyshohet nga partneret tane kryesore nderkombetare si trafikant...

duhet te vijoje te perfaqesoje popullin shqiptar ne parlament? 

 

 

Këta të vrasin...

Mire llafeve te kafeneve s'ju beson gje, po  raportit te Withersit per departamentin e shtetit qe e cileson Doshin si kriminel dhe trafikant droge e beson?

Po fakti qe ky person ne 2005 eshte zgjedhur si deputet i PS-se e pastaj e ka braktisur kete per t'iu bashkuar PDK-se ne koalicion me PD-ne duke thene qe tradicionalisht bindjet e tija kane qene te djathta, duke u sjell si nje mercenar tipik qe shikon vetem interesat e tij personale financiare e ekonomike dhe s'e ka problem te ndrroj parti nqftse ka nje perfitim me majme ne investimet e tija, nuk te ben hic pershtypje?Te duket normal qe cadra ku ti fut koken te kete brenda njerez te tille?

E kemi thene me kohe "poshte Amerika".

E pafalshme te pretendosh se do kthesh shendetesine ne sherbim njerezor dhe te promovosh monstra si Tom Doshi me ze te larte

heshtja eshte flori !

 

Eshte GOMAR!!!!! Nuk ka shpjegim tjeter... .

Nuk mendoj se ka ndonje feeling te madh Rama me keta doshat; dihet madje boterisht se ca tipa si ky mbahen akoma ne sherbim pse arrijne, permes mafiozllekut te tyre, te marrin vota ne "toke armike", si qarku i Shkodres ne ket rast. 

Une vete jam kundra pa kompromis me ket linje, po ja ta zeme se ne kendveshtrimin e PS-se, shume borderline, por edhe mund te pranohet; po te pakten ta mbajne gojen mbyll!!

Kurse ky do edhe ta nxjerri te palare, model biznesmeni!

 

Nuk eshte gomar, eshte thjesht i pacipe si gjithe kasta oligarkiko-kleptokratike.

Shpresa e vetme per Shqiperine eshte Meta kryeminister smiley

Berisha thyen “tabutë”, sonte te “Zone e Lirë”, të dielën te “Apartamenti 2XL”

Kanë kaluar shumë kohë që nga hera e fundit kur kryeministri Berisha ishte në studion e emisionit “Opinion” , sa që të gjithëve i bën përshtypje kjo mungesë e tij. Por, sot në mbrëmje Berisha ka vendosur të jetë në një tjetër emision me audiencë të lartë po në Tv Klan, pikërisht në “Zonë e Lirë”, i drejtuar nga gazetari Arjan Çani. Kryeministri nuk ka shkelur kurrë në studion e këtij emisioni, ndërsa sonte në mbrëmje do të jetë përballë Arjan Çanit. Lajmi është njoftuar gjithashtu edhe në faqen në “Facebook” të këtij emisioni. Pas emisionit “Zonë e Lirë”, të dielën në mbrëmje kryeministri do të jetë në një tjetër program televiziv, por kësaj here me natyrë argëtuese, pikërisht në show-n “Apartamenti 2XL” në Vizion Plus. Ndërkohë që kanë mbetur edhe vetëm 9 ditë nga data e zgjedhjeve, nuk dihet nëse do të kemi një debat televiziv mes Ramës dhe Berishës.

MAPO

good 

te pakten do beje estrade per konsum qejfi tani

se pjesen tjeter te estrades e kemi per konsum nga halli

Ruzhdie,

Gjithë këta që e parodizojnë Berishën, qoftë edhe Rama duke e quajtur gjysh i bbëjnë favorin më të madh...
Thonë se, juria që qesh nuk dënon; nga ai filmi mbi gjyqin më të gjatë në historinë e SHBA, me VinDizelin.

Ruzhdije, se ndoshta te rreshket, ky shef akoma filma me vindizelin dhe degjoka dialogjet smiley

verejtje me vend swed smiley

 

ok

Per Tom Doshin (por edhe Fidel Yllin qe s'po ja degjojme shume zerin kete fushate) e ka nje dokument qe e sjell shpesh I Pakapshmi, lidhur me Wikileaks ne Ambasades US, fimosur nga Withers dora vete.

Lexojeni edhe njehere qe te kthjelloheni!

PS : Pyetni pak Ramen nese e njejta llogjike (futen ne politike per tu bere biznesmen) vlen edhe per Arta Daden (e lidhur me Banden e Lushnjes deri ne 2005), per Vali Leskajn dhe bizneset e saj te ndertimit, per Sadri Abazin, Pandi Majkon e shume te tjere "politikane biznesmene" ... Po Dritan Prifti qe kishte 1.8 milione euro aksione nepr kompani ku i beri ? Perpara politikes, apo gjete politikes ? Andis Harasani me firme ne US dhe ne ishujt Caiman ? (parajse fiskale), si i behet ?

Kot per kuriozitet, po Majko ca biznesi ka? Se nuk ma ka zene veshi

Ka nje firme qe merret me import-export gorricash.

smiley Pikerisht 

Lefto, mos shpik kot! Po te kishte pas ndonje biznes te dyshimte Majko do ja kishte nxjerre Berisha me kohe

per Majkon kam degjuar se ka firme ne sektorin e ndertimit. Tek Wikileaks ishte shenuar emri i Majkos dhe thuhej se ky grup, i rri para-prapa Rames nga bizneset qe kane lidhur me Bashkine e Tiranes, perpos politikes qe i lidh.

Kush e di me kontretisht le te na ndriçoje.

PS : tani po degjoj Ilir Meten ne Opinionin e te merkurres dhe Haxhinasto po ben prezantimin e programit Ekonomik. Dallim si nata me diten me prezantimin e Canit apo Beqes dje. Prezantim shume i qarte dhe normal, te dhj***a Ish-Governatorin e BSH thuaj !!!

Koalicioni i majte minimumi merr 80 deputet! 

smiley

iku Kreshniku jashte Shtetit atehere smiley

Meta : "Programi jone eshte te ecim perpara dhe me kembe ne toke" DMTH : Rama me programin e tij fluturon kot ! Edhe ti tani me 80 madatet smiley

Kreshniku ka vetem nje mision: te burgos saliun. Nese iken jashte mesiguri iken per te kapur te aratisurin kriminel sali kucedren. 

Sagllam.Interesant eshte fakti se psh presidentet amerikane pasi lene postin jane me te varfer se sa diten  kur marrin detyren.J carter psh ishte ne  $1 milion borxh , B Clinton ne $3 milion borxh.H Truman kishte si te ardhur vetem nje pension ushtrie $125 ne muaj pasi la detyren.Kuptohet me prestigjin e krijuar ata fitojne para pasi dalin ne pension duke shkruar libra e duke dhene fjalime , por persa i perket kohes ne detyre nuk fitojne asnje kacidhe pervcse atyre te parashikuara me ligj.

Rames ja punuan prap gazetaret, per te 100-en here, se ndryshe ai do kishte shkelqyer si flori qe eshte - Tha Spiritusi.

Po m'pilqen ky leshtjellim i ri i ngjalisteve, si keta spital5oret e Amerikes qe ja vene fajin "mediave liberale" per gomarlleqet e tyre.

Per juve qe e keni pare emisionin...sa minuta ju deshen Rames per te humbur petllen?

me copa e pashe po mesa dukej , sa nje e terheqme veshi smiley

Vetem shif 10-15 minutat e fundit se ishin legjendare. Shkalloi fare, bertiste vetem ai dhe nuk mbante mend asgje, kalonte pa lidhje nga nje muhabet ne tjetrin.

 

Po ritransmeton tani. Ora 3, deri 3 e gjysem. Ka edhe shume se s'durohet?

Nuk e di se nuk e shoh dot ne c'pike te emisionit jane.

Ueeee paska fol Ed Rama kunder betonizimit te Tiranes!!!! ueee

"Ca betonizimi ne Tirane ?! Ne Tirane 1.2 % e territorit u bene ndertime gjate 11 viteve ...jane ndertuar ne farke, ne Dajt apo ne Kashar dhe thone jane bere ne Tirane"

Si siperfaqe llogart bazen e pallatit ky, po harron se pallatet kane 8-11 kate smiley

Me sa kam info. komunen Dajt socialistet e kane dhe prape eshte bere xhungel betoni.

Thanx cuna per informimin se une s'shof tv dhe e kam humb kete spektaklin e djeshem te Rames tek Opinion. Paska qene plot perla. Nuk kisha fare dyshim qe do deshtonte suksesshem. Like always!

Mezi po pres sa ta nxjerri online Klani.

nuk e di nese e ke pare dhe "Opinionin" e Metes per Programin, e ke tek Klani te hedhur videon dhe diferenca midis te dyve eshte si dita me naten

Jo, nuk e pashe, por me thane qe kishte bere figure shume te mire. E kam thene dhe e perseris, nga te gjithe keta psikot e politikes shqiptare Meta eshte me normali. Plus qe e shoh si nje pasardhes te vertete dhe te natyrshem te Nanos qe nga ana e tij perfaqeson ate lloj te majte te qendres, autentike europiane, liberale dhe me demokraci te brendshme, te frymezuar, mendoj une, nga e majta Craxiane e viteve 80-te.

Ke te drejte. Edhe Craxi u arratiz ne Tunizi per t'i shpetuar gjykimit per korrupsion.

Amon, vetem Craxin mos ma shaj se e kam pike t'dobet. Ne kohen e tij qarkullonin aq shume pare ne Itali sa fale pikerisht kesaj u financuan ata sektore qe e mbajne gjalle edhe sot e kesaj dite ate karkasen italiane: moda, luksi dhe teknologjia.

Tani kuptohet qe korrupsioni eshte gje e keqe, por nga ana tjeter kuptohet edhe qe jetojme ne nje bote jo perfekte.

Ikaaa...

PS: Shiko kete nderkohe:

Storia proibita degli anni 80.Gli anni ruggenti dei socialisti. Doc completo.  

Meta duhej te dergjej ne burge tashme.  Nqftse Meta ju duket normal qofte dhe nje grimce athere keni probleme kolosale kulturore.

Pako, kuptoji robt. Jane akoma te trondit nga psikopatia e Rames e pasqyruar e plote dhe pa asnje editim. Kater ore emision deshte me fol vetem vet, e bezdisnin dhe te tijet kur flisnin. A e kupto qe ai robi kalo pertej deshires te shfrenuar per para e pushtet, eshte thjesht psikopat.

Prandaj po mendojne edhe ndonje what if njerezit.

Shiko se kjo fjala psikopat perdoret teper andej dhe shumicen e kohes ne menyre te gabueshme.  Psikopat andej nenkupton dikush qe ka nje semundje mendore dhe qe ka humbur kontakt me realitetin, kur psikopatia ne fakt ose me sakte crregullimi antisocial eshte crregullim personaliteti e jo semundje mendore.  Tipare psikopati mund te gjesh ne nje numer te madhe njerzish.  Psikopatia do thoja une eshte e kudogjendur ne te gjithe shoqerine shqiptare ne nivele te ndryshme.

Deri sa nuk kemi fakte konkrete per ndonje diagnozim profesional te Rames me ndonje semundje mendore a crregullim personaliteti, do te thoja mos bjer ne ate batak e te akuzuarit te Rames apo cdokujt tjeter si te cmendur (ne kuptimin me te gjere te fjales), sepse jo vetem s'eshte aspak etike dhe tregon nje cektesi te madhe por edhe eshte kunderprodhuese duke e shfajsuar udheheqesin politik te rradhes per fjalet, veprimet e qendrimet e tija me akuzen e te qenit jo i shendetcem nga ana mendore apo ajo e personalitetit.

Shif, edhe Meta edhe Rama jane hajdut te medhenj, edhe Berisha po ashtu. 

Tashi Likja kur doli ne tv nuk ju drodh qerpiku, bente dhe si boss duke ju deleguar te tjereve te flisnin. Rama, edhe njehere, u bezdiste kur flisnin dhe te tijet. Shto ketu dhe icik njohje qe kam per ate, dhe ai ka vertet komplet prej nje njeriu antisocial. 

Te jap te drejte per nje gje, qe kjo eshte nivel spekullimi, po ta haj dreqi ne nje blog jemi smiley 

Edhe sikur ta kishin shpallur fajtor prokuroria kerkoi 1-2 vjet burg.Kemi nje shtet qe denon kalamajte 5 vjet burg per ca grame hashash dhe ate qe kapet duke bere allishverishe per qindra mijera euro te taksapaguesve  2 vjet?!!!

E kisha fjalen po te kishim sistem drejtesie (perfshi dhe prokurori) normal, Meta do dergjej ne burg se do ta hante te pakten nja 5 vjete burg.  Por dhe cdo pasuri do i konfikohej, sdo lejohej me te merrej me politike dhe do ishte diskretituar komplet.

Une e kam fjalen per keta qe jane ketu. Normalisht e gjithe klasa jone politike nuk eshte sagllam.

ku mund ta shikojme kete derexhen e rames? ka ndonje, ndonje link?

Ohu... po më ikën dëshira. Këtu e sa të dal emisioni....

Lajm i RI . GrisKulua nje toponim perberes  LefGOpese njofton ..Berisha thyen Tabute ....smiley

Shqiptaret ftohen me se Fundi te defrejne me Karagjozin Nderkombetar Berisha .Tashme ai nuk mbetet vetem Prone e organizmave nderkombetare per Defrim . Ato shpesh pas drekave te Bollshme dhe ne mjedis gromesimash thirrnin Klounin Berisha ti mesonte per " Demokracine , Lirine dhe Ekonomine Tregut " smiley

Kjo gajasje me se fundi nder Shqiptare  , do shfaqet edhe tek dy nga emisionet qe te bejne per te qeshur tek ....... Apartament dhe tek Cani .... Theksojme se tek Cani nr i fansave te FB per Lek Plepin eshte rritur ne qindra mije .

Mire Berisha ! Le te falenderojme  per kete zemergjeresi qe nga Honi i thelle ku i shtyu shqiptaret per mbi 20 vjet , me rastin e Ikjes ........tu dhuroje nje Gajasje !! LefKOPE je e Papare smiley

Ai karagjozlleku qe e veshet me kemishe me menge te shkurtra dhe e leshuat tek Kodrat e Liqenit ne 2005 te kendonte"""O vemi , o sVemi " sic duket do mbetet cfaqje humoristike per Kalamaj . Tani e keni me Antiplumb ... LefKOPE je e papare smiley

 

Nuk e mora vesh mire kte punen e njerezve ne asistence ekonomike. Kta thane qe jane gjithsej 100k familje ne asistence dhe kane ne plan qe nese vijne ne pushtet ti heqin ndihmen ekonomike dhe ti fusin ne pune ne pushtet vendor. E kam kuptu une gabim apo i kane thone trurit ik pilu kta?

Edhe bëhet.
Nëse pyet Shpëtim Gjikën në Vlorë ta shpjegon ai. E gjithë "milicia" PSiste është futur në administratën e Bashkisë Vlorë, duke e mbifryrë. Gjithë ankimet që bëjnë këta për mungesë fondesh, në pjesën më të madhe e kanë kot, sepse fondet ose i vjedhin ose i përdorin për të ngopur administratën e mbifryrë. E të shikoje rrugët kryesore të Vlorës, psh atë që të çonte tek Bashkia, ose atë pas Bashkisë... lluca tek gjuri.

Nuk e di sot, por në fakt deri para dy vitesh ishin mizerje të gjitha rrugët që të çonin në Bashki. Në të katërta drejtimet.

(E lashë...)

Shiqir me ne fund qi dhe nje teme per Ramen po arrin aq komente sa temat e Pjerit dhe Meksit smiley

pra, edhe nje here: Skrapari. ajo toke e shenjte do e bej perseri detyren ndaj kombit.

shqiperia - ne duar te sigurta.

... nuk mbet e gjore,

sepse ka Baba Tomore!

Te lindur me kemishe, nuk ke c'thua. Rilindja tamam tamam kete kuptim paska patur.

pra, edhe nje here: Skrapari. ajo toke e shenjte do e bej perseri detyren ndaj kombit.

Si i brendshem, mund te zbulosh sekretin apo vetem nje pjese te tij po pate mundesi? Ku eshte çelesi? Vendi, uji, klima? Flm smiley

Ja Shkullaku... smileyKush e prishi festën e PS

Gati dhjetë ditë para zgjedhjeve parlamentare, Partia Socialiste e Shqipërisë nuk ka dashur ta festojë 22-vjetorin e rilindjes së saj. Në gjendjen që ndodhet sot, nën shenjën e një rilindjeje tjetër që po përpiqet të ngjizë Edi Rama me ardhjen në krye të saj, një festë në kulmin e fushatës elektorale është gjykuar e papërshtatshme për PS.

Arsyet për të shtyrë këtë celebrim nuk kanë të bëjnë, siç u tha, me angazhimin elektoral dhe kohën e kufizuar të drejtuesve socialistë. Organizimi i një feste nuk kërkon më shumë angazhim sesa një konventë zgjedhore. Madje, pikërisht në një moment si ky, përvjetorë të tillë janë të mirëseardhur sepse ndikojnë direkt në atmosferën elektorale. Ato rrisin entuziazmin, shtojnë dëshirën për fitore dhe mbi të gjitha janë një motiv i mirë për të forcuar ndjenjën e bashkimit e për të lënë mënjanë mëritë e vogla. Përfytyroni euforinë e socialistëve nga imazhet e një feste ku në tribunë do të shfaqeshin themeluesit historikë, drejtuesit aktualë, të rinjtë dhe aleatët tradicionalë, të gjithë bashkë përqafuar duke lëshuar njëzëri mesazhin e fitores. Dhe e gjitha kjo e kuruar me kujdes nën regjinë e Edi Ramës, mjeshtër për sebepe të tilla. A do të ndikonte pozitivisht një festë e tillë në rezultatin e socialistëve më 23 qershor? Përgjigja është e kuptueshme, ndaj Edi Rama nuk e ka refuzuar një avantazh të tillë për shkak të fushatës elektorale. Shkaqet janë të tjera.

Në vitin e tetë të drejtimit të PS prej tij, Rama nuk ka çfarë të shfaqë në tribunën e 22- vjetorit të partisë së tij. Nën shenjën e tij të rilindjes, PS-së i ka mbetur shumë pak, pothuajse asgjë, nga vitet e saj të mëparshme. Në njerëz dhe në frymë. Prandaj një festim i mundshëm, më shumë se avantazh do t’i kthehej në andrallë pak ditë përpara zgjedhjeve. Do t’i rihapte debate të vjetra e do t’i shpërthente pakënaqësi të reja. Kështu që më mirë asnjë festë. Partia e Edi Ramës, ndoshta ende nuk e ka një ditëlindje.

Vazhdon tek MAPO: http://mapo.al/2013/06/13/kush-e-prishi-...

Paska dal sala sot e paska then rama eshte aventurier qe nderron grate cdo dy vjet. Edhe 100 gabime te bej rama del sal llapaqeni me kto goditjet nen bel si provincial i kompleksum dhe e ben ramen te duket engjell. E mer sal qe edhe 100 kostume armani te veshesh prap katnar i keq ngelesh nga mrena. 

Spiritus, me 2 fjale i xhiblon ne ajer cerrat e peshkut. Respekte!  Ceshtje stofi. 

Me fjalet qe ka kopju nga te tjeret po xhibloka? Ok flm per komplimentat indirekt. 

Sa per katnarine, how does Skrapar make you feel?

Ta kam dhen mendimin tim per lsi qe si honeps dot.

Meso ti honepsesh pra se mbas asaj te mbremshmes, Tutit me siguri i ka hy akoma me shume ne mendje me kap karrigen e madhe. 

Nuk eshte se Rama ben 100 gabime. Rama eshte gabimi. Edi Rama, i cili i ka bere naften pikave me te shenjta te elektoratit socialist (biles shume me teper se vete Sula) aty ku eshte, eshte gabim. Nuk eshte problemi te gabimet politike te Rames. Vete ekzistenca e Rames ne krye te Partise Socialiste eshte gabim.

Po ti, je sipas parimit Edi Rama, çun bob. Sali Berisha malok. Prandaj, v.t. rrofte Ed Piktori.

haahhahahaha

Live nga LACI, ju flet Edi rama dhe pershendet gjithe qytetaret e Kurbinit me kengen:

VALLJA E TROPOJES.

 

hahahahahhahahahahahahahahahahaha

Nuk jam i sigurt, Edi konkurron per Eurosong apo per Kryeminister ?

LefKOPE prape pa qethur ti smiley

Pse nuk ke ardhe atje ke ai Hazbiu , qe mbiu , pa musteqe miu , po te dy Partit  i ...IU smiley Ky karavidhja qe u plak tellall Lagjesh si Plake telendare duke share e mallkuar ke i del perpara , do epranoje Debat me ate hazbiun ? C'thuhet andej nga Selia e Pd-hit ? Hazbiu e beri sfiden , i hodhi dorashke , biles me kush te doje,  edhe Ekonomiste  ..tha smiley , se veta e kam "vetrinarine " tha !

Apo e kini vendosur ta trajtoni si Kloun tani qe po Iken ? Ja fute , bravo te qofte ..dhe e ke kref me "thyerje tabuje "  smileysmiley Po pse ne Cirk cfaqen idete per zgjedhje ? Me mire ta kishit cu ne Gjirokaster te Hazbiu  Me kete qe i ke mush mendjen te dale ne keto emisione verteton se Nje Master nuk e ke marre KOT .Ato dy te tjerat ka qenë duke flejtë Çili smiley .... Hazbiu e pranoi qi po e mer si Karton !

Lol Saliu sot po i rrit pikët vetes... Ia ka qëndis Çani...

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).