Pershendetje Peshq!

Keni degjuar ndonje te re, detaj mbi akomodimin e 44 personave qe i perkasin grupit Mujahedin-e Khalq (MEK) ?

Mesa po lexoj jane dhe 166 qe priten te vijen ne Tirane.  

Ku po/do qendrojne? Kush financon akomodimin e tyre, cfare plani integrimi ka  smiley?

11 Komente

Amerika 

I financon okbeja,  lum ai qe ka marre projektin...

Thuhet se do te sistemohen neper fast-food-e "Hallall"!

qe integrimi te jete sa me i lehte dhe i shpejte, thuhet qe do ti akomodojne te blloku..

Po ne qenefi ku 10 amerika jemi!

Para nja 23 vjetesh pati nje vershim muxhahidinesh shqiptare ne europe, muxhahidine pa ideologji, vetem te palare, te paushqyer, te paveshur, pjesetisht me tendenca kriminale, etj etj. Europa i priti bijte e Ilirise, i sistemoi sa pati mundesi, nje pjese i dha doren te behen njerez, nje pjese i plasi burgjeve. 2300 vjet me pas, ish-muxhahidinet e Ilirise u invaduan nga muxhahidinet e Persise, plot 210 te tille, dhe filluan te shqetesohen shume se e kishin harruar historine e tyre te larget, helbete 2300 vjet perpara.

mendoj tek ajo xhamia e re, apo jo?

Ata do te rine ketu tek ne per nje periudhe te shkurter karantine dhe pastaj do te kene te drejte te kerkojne strehim (ndoshta ne formen e azilit politik) ne te gjithe ato shtete qe e kane te sanksionuar me ligj dhenjen e azilit politik.

ve bast qe ata nuk i kap viti i ri ne shqiperi lool

Halli modh te paska zone.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).