Kane mbetur  dy jave nga perfundimi i fushates elektorale dhe tashme e dime me qartesi se mbi 3/4 te kandidateve te “emeruar” do ulen ne kariget e “Kuvendit te Tiranes”. Po kush jane emrat e mbetur qe po luftojne per tu ulur ne te ashtequajturin  Parlament pas verdiktit te 23 qershorit ? :

Tirana eshte qarku me me shume emerime(karige) te pasigurta.

E djathta : (PD) Gentian Deliallisi (15), Tritan Shehu(16) : (PR) Ylli Shehu  : (PDIU) Tahir Muhedini .

E majta ; (PS) Milena Harito (15), Dashamir Peza (16); (LSI) Luan Rama (3)

Elbasani eshte nje nga qarqet qe do vendose perfundimisht fitoren apo humbjen e opozites. Ne kete qark lufton nr 7 i PD Aurel Bylykbashi dhe nr 7 i PS Arben Kamami. Mund te themi se Edmond Haxhinasto i LSI eshte i  zgjedhur.

Durresi eshte nje qark ne te cilin rezultati 7-6 per te djathten eshte vulosur tashme. Ne kete qark lufta eshte krejtesisht  brenda se djathtes, ku garon nr 7 i PD Vullnet Topalli dhe nr 1 i PR Agron Duka. Nga krahu i majte jane te zgjedhur 5 te emeruarit e PS dhe Lefter Koka i LSI

Fieri pa dyshim edhe ne keto zgjedhje do jete nje qark ku do rezultojne shume konflikte, manipulime dhe intriga. Ketu garojne per te djathten (PD) Myslym Murrizi (6) dhe Florjan Dani (7), (Pdiu) Omer Mamo. Per te majten Ervin Koci (9). Mund te themi se Petrit Vasili i LSI eshte i zgjedhur.

Vlora mund te themi qe eshte nje qark ku luftojne shume emra por qe te gjithe brenda koalicioneve te tyre.   E majta:  (PS) Andrea Marto(6), Edmond Leka (7), LSI Shkelqim Selami, PBDNJ Vangjel Dule.      E djathta :  PD Leonard Sinani (5) dhe Dashamir Tahiri PDIU.

Gjirokastra  eshte qarku ku gara eshte totalisht brenda koalicionit te majte, dy gladiatoret e Gjirokastres jane Anastas Angjeli (PS) dhe Vangjel Tavo (LSI).

Berati  sheh nje sfide direkte PD-PS ku luftojne  nr 5 Artan Lame (PS) dhe nr 3 Lefter Maliqi (PD). Mund te themi me plot goje se Nasip Naco i LSI eshte i zgjedhur.

Korca. Ne kete qark garon  nr 6 Ylli Zicishti ,nr 7 Ardit Konomi (PS) dhe Piro Kapurani (LSI).  Ne krahun e djathte lufton nr 6 Fatbardh Kadilli (PD)

Veriu: Ne kete zone te Shqiperise nuk do kete asnje surprize nga 2009 dhe gati te gjithe te emeruarit do ulen ne “Kuvendin e Tiranes”. E vetmja lufte mendohet se do ndodhe midis Monika Kryemadhit  LSI dhe nr 3 Arben Ndoka (PS) ne Lezhe. Pra ne Shkoder PS  4 , PD 7 : Kukes PD 3, PS 1 : Diber PD 4 , PS 2: Lezhe PD  4 , PS 3 (?).

Statistika

E majta: PS 59-69 mandate ; LSI 6-11 mandate ; PBDNJ 0-1 mandat  ( tot 69-75 )

E djathta; PD 62-71 mandate ; PDIU 0-3 mandate ; PR 0-2 mandate   ( tot 65-71)

146 Komente

Faleminderit

po ti derman ke falenderon, autorin e shkrimit.. dmth po vetfalenderohesh kshu..smiley

.smiley

smileyJo falenderova adminin qe e publikoi..

"ta them une, ta them une", ngriti doren ne klase Monika te seriali Friends.

"Monika", iu drejtua mesuesi, "po ti bere pyetjen". smiley

 

.smiley

e mbaj mend kete episodin te ''friends''.  vetem sjam shume i sigurt.., ishte Monika apo Phibi..smiley

Normal qe Monika. Ajo eshte miss know-it-all, po me duket se po merrte te njejtin kurs me phoeben.smiley

smiley

I Vetmi qe mund t'i pergjigjet pyetjeve te Gj_Ndokes eshte Gj_Ndoka!

Mire e ke bo gjergj, kush thua ti eshte mundesia me e madhe, varianti 1 apo 2

eshte e veshtire te japesh nje konkluzion kush fiton... per mendimin tim asnje nuk do mare mbi 71 ( ndoshta e majta 72) .. edhe 70-70 eshte e mundur.. 

Do jete kohe me diell ose me shi. Po dhe debore mund te bjere. smiley

Kurse te fieri per nder me frike e kam ate zgjedhjen e vasilit...... Mos harro qe atje e merrte Tan prifti, se shperndante lope dhe dele

LSI ne fier edhe sikur te humbe gati gjysmat e votave te 2009 ( dmth tja mare Prifti) prape e nxjerr nje mandat ne fier.

E majta: PS 59-69 mandate ; LSI 6-11 mandate ; PBDNJ 0-1 mandat ( tot 69-75 )

E djathta; PD 62-71 mandate ; PDIU 0-3 mandate ; PR 0-2 mandate ( tot 65-71)

ore ty sikur te ka nxjerre zaloshnja prej hundesh se me hoqe zarin. e shikon qe as ketu nuk te del aritmetika? mblidh minimumet dhe maksimumet e partive si intervale, dhe prap nuk te japin minimumin dhe maksimumin e koalicioneve si intervale qe ti i ke pershkruar

Au sa ta kuptosh ti naten e mire.. eshte cdo gje ne rregull.. sill nje matematikan ta kundershtoje po te duash.. Koalicionet luftojne vetem per 6 mandate, korce, fier, berat, elbasan dhe 2 ne TR. Kusuri eshte lufte e brendshme midis partive brenda nje koalicioni.

Me te pyet kot Gjergj, ketu i ke fut votat LZHK -PDK, e para kjo, e dyta, sipas llogarive te 2009 flasim gjithmone e majta ne total fut dhe LSI ne koalicion eshte vetem 2.8% para, gje qe e ndare ne qarqe eshte shume e veshtire te prodhoje mandat. PSH ne fier e djathta e la mandatin per 200 vota, ne vlore e ka me 2000 vota te mbrojtura, elbasani prap eshte i veshtire per tu parashikuar, pastaj mos harro dhe lojen qe ka bere me partite aleate. PSh cqenka nje ne elbasan qe ne vitin 2009 paska qene me LZHK dhe paska bere namin, kete here mos gaboj eshte ne krye te PR e keshtu me radhe. E majta, ka mundesi te kete rrjedhje votash, prandaj asnje lloj hesapi nuk eshte i vlefshem ne keto zgjedhje. Une kam mendimin se dhe LSI megjithese jane si repart ushtarak si kane me votat e 2009, se sa ka humbur rruges nuk e di....

LSI -se i kane humbur diku tek 24 mije vota .

une nuk kam dhene rezultat te sakte.. jane 6 mandate nqs pd+ mer te 7 e fierit dhe ruan 3 mandatet e 2009 psh ne korce berat dhe elbasan del 70-70.. nqs ruan dhe mandatin e tr (16-16) atehere del 71. kaq di te them une.. Sa per PDK-LZHK i kam llogaritur ne baze te 2009 sic kam llogaritur dhe LSI per te majten.

disa te dhene

e majta ne tir 17 mandate e djathta 15

ne fier 10-6

elbasan 7-7 veshtire ta marre te 8, se po behet lufte e madhe, dhe ti e di qe po hidhet lek i madh ne ate vend.

Vlora ti e di qe nuk luan,  sepse qe te marre mandatin e 8 majta bashke me LSI-ne i duhen 6800 vota po ashtu dhe berati eshte shume i veshtire . Plus ta thashe, beji llogarite e djathta ka jo pak po gati 10 pzrti te provuara ne koalicion, dhe skemen e ka te papare. Gjithesesi me te gjitha keto qe thashe serish rezultati eshte 70-70...... Flas me votat e 2009, se bashku me LSI ne koalicion

Gjergjo, me siguri je bo me LSI-ne.... po si mer i nxirrke LSI-se 6-11 mandate...'?? A ka mundesi me na e shpjegu...??? Po PDIU-se nga ja proftase 3 mandate...??? dhe AKZ e FRD e paske lone pa breke fare...???

A ka mundesi per ne profanet te na bosh pak instruktazh matematikor me formulat e zgjedhjeve se si i percakton ti keto mandate...?? Faleminderit paraprakisht

2-3 ne Tirane, 1-2 ne Durres, 1-2 ne Elbasan, 0-1 Korce, 1-2 Berat, 1-2 ne Fier. 6-12 me del mua. Ketu nuk llogaris Spartak Brahon a ndonje tjeter qe ka fut fshehtazi Meta me listat e PS. Me pak fjale si do qe te dali Meta e zgjidh kete pune. 

Jo nuk jam bere me LSI.. me 23 qershor nqs do jem me humor te mire do shkoj te votoj PSne, edhe pse ne qarkun tim vota time eshte e kote sepse sipas mendimit tim eshte ndare 6-6 dhe javen e fundit do luftohet qe te mare 6 PS apo 1 lsi dhe 5 ps. Sa per 6 mandatet e LSI i ke 2 te sigurt ne TR sepse mjafton te mare edhe 1 mije vota me pak se ne 2009 ne TR dhe LSI nxjer 2 mandate brenda kolicionit, sepse brenda koalicionit nuk perdoret metoda HONDT e numurimit por metoda ST.Lague. ne fier Vasili edhe po te humbe 4-5 mije vota zgjidhet, ne elbasan zgjidhet haxhinasto po te humbe vetem 1000 vota nga 2009, lefter koka dhe nasip naco ne DR DHE BERAT jane te zgjedhur... dhe ja vajten 6. Plus qe ne e dime mire qe LSI nuk ka humbur shume vota.

PDIU thashe 0-3.. megjithate i mundshem eshte dashamir tahiri ne Vlore sepse u zgjodh ne 2009 dhe ne fier PDIU duhet te mare dhe 1000 vota me shume se ne 2009 dhe zgjidhet..nuk eshte ndonje gje shume e veshtire. Ne TR partia qe del e para brenda se djathtes dhe mer afro 4-5 mije vota zgjidhet.. si PR ne 2009 por sot konkurojne PDIU dhe PR mesa di une.

AKZ dhe FRD nuk kane minimumin e mundesise (sipas mendimit tim) ti kalojne 10 mije votat neper qarqe per te nxjere mandat.

 

Prape e drodhi smiley

po dale mor Brad mos u ngut, kjo  sot eshte sa per nxemje...   deri ne daten 23 ka kohe akoma Gjergji edhe per nja 2 analiza te tjera, me objektive..smiley

Jo , e kisha vetem per daten e sotme , neser dihet ai muhabet smiley

Keshtu eshte kur ecen me shpejt

Cfare drodha ??smiley

Ta kam vene saliun 71.. nuk po them se e majta e ka 100% te sigurt fitoren. e ka 70%

Ne e dime mire qe saliu surprizat i ben. Artikulli eshte informativ.

Artikullli informativ apo...?

Jo, problemor.

(Belul. Emo)

dialogu: Llano-Baki Branica?smiley

Dhe ti mendon qe une neser kur ti raportoj duhet ti them qe Gjergji te ka dhene 71 ? smiley  Nuk e di pse i eshte fiksuar 77 smiley

smiley ke do informosh mosmiley pu pu ku kemi arritur

NM  dora vete mor mik smiley

Mire ai eshte i bindur per 85 per mendimin timsmiley

Po jo me kena nga nje muaj qe cdo 5 dite i ulim nga nji por tek 71 vallai sna e mban, ne fund fare kam vendos me i thone : 71 pa ty smiley

Thoji sales te shohe TR dhe EL.. ate te beje...

po ngjoj tani live deputetin e lagjes, qe i kerkon te votojne eksplicitisht PS-ne dhe vetem PS-ne. Skeni pune me aleatet thote. Kshu thojini dhe dajes, tezes, halles etj

smiley

29 u thote, ngjoni 29 . vetem 29

Do kene marre vesh ate punen e LSI -se smiley

Ki pushtet thote eshte i juji smiley

se e kemi nga Dibra, 'ky' e thote 'ki' smiley

nejse, brado, kjo taksa progresive smpelqen.

tani a ke nai oferte, hudhu se jam e hapur smiley

Po ca , mu me thane qe u theve , do anosh na e bardha smiley

jo perkundrazi, une nga e bardha kam qene, para se te dilnin kta te bardhet smiley

tani kam vendos me lujt nga e bardha, se vallai, ma hoqen petllen kta te bardhet smiley

Ok , me dt 21 Qershor takohemi dhe hame nje dreke tek Taiwani , e marrim shtruar smiley

m'rregëll smiley

Kur u hape ti mi dreq? Une te dijsha te virgjer ty! Njesoj me Kaktusin.

Gjergjo thuaje tulle, se s'po te marrin vesh keshtu anash. Pret oferta. smiley

Bo bo nuk guxon njeriu te informoje popullin.. per shifra qe i dine tere neper sallonet e PD-PS-LSI.

Degjoni nqs pas 2 javeve do kete ndonje surprize jashte emrave dhe partive qe une kam permendur.. une do dorhiqem si antar i peshkut pa ujesmiley

Po mire, ty te prish pune te kapesh ndonje gje. "Dhuraten" e pranon dhe mbreti smiley

Po ca lesh suprize o burre, e kemi thene qe il popo'lo brenda e ka. Te tjerat jane per sport. 

E kush t'i beje parashikimet ne peshk pastaj?

Une nje gje te sigurte po e them ketu qe Ylli Shehu me PR ne Tirane del deputet. Futeni ke e sigurta.

po varet sa te tjere ka perpara ne liste apo jo?

eshte i pari per PR ne Tirane, se Mediu eshte ne listen e Korces. 7-8 mij vota i ka te sigurta, te tjerat i plotesohen nga koalicioni.

para Partizoni!

Ylli mund te jete burre i mire, por nese ky eshte mik me Fatmir Mehdiun ose ndryshe Mehdi Gerdecin si zor te fitoje. I pari eshte ne liste? 

E pse nuk e vendosen ?

nuk e di smiley megjithate nuk ishte kaq e madhe ajo qe kisha vene une,

Po Adminet e kane zmadhuar qe te duket Palloshi me qarte smiley

Per ca sebepi jane mbledh keta? Duket si per ngushellim. 

gjergjo ja ke fut pordhes me LSI. 

FRD e ka tee sigurt tirane dhe durres. 
lsi merr nga 3-5 deputete perfshire dhe ata qe jane ne listen e ps si braho. 
nuk e voton asnj socialist lsi-ne ta kesh te sigurt, do marrin vota me pak sesa 2009. 

Te lumte gojasmiley

Po fatkeqesisht une mendoj se nuk eshte ashtu si thua ti.

Gjergji, them se je shume afer asaj qe pritet te rezultoje.Por ne Fier, Elbasan dhe sidomos ne Tirane priten ..ngjarje....Nje klime shume e ashper po percillet keto "dite...lufte".Nje sinjal i qarte, i frikshem

Ke te drejte Grava, qe kur ka ikur Nano, me erdhjen e piktorit sa here vijne zgjedhjet sec ka nje ndjenje pasigurie..... Sikur ta imponon ta votosh vetem mos na behet nai rremuje, e tmerrshme eshte. Ky robi duhet zhduk nga politika

jam shume dakord grava, ne keto 3 qarqe javen e fundit do kete shume zullume.. dhe saliu do manipuloje shume ne keto 3 qarqe

Deri dje thoshje se sdo ketemanipulime gjergjo, ta premtun prap vendin ne tatime me duket smiley

u ngushtua aq shume gjeja sa flitet per 300-500 vota ne keto qarqe dhe leviz nje mandat ne qrqe si elbasani dhe fieri

Pse pak jane 300 deri ne 500 vota?????????????????????

Besoj se ka per te ndodhur ajo qe duhej te ndodhte vite me pare, per te mos perjetuar kete gjendje...Por Shqiperia ka Per te shpetuar njehere e mire prej situatave para ...asaj dite..Te humbur real do te kemi vetem e vetem....NJERIN...

Edvin Ramen .

Brad ka dhe radhe, sikur thone.Rregull i pergjithshem sigurisht nuk eshte, ama radha mbetet perparesia...

po po ka smiley

i dashur gjergj kam respektin me te madh per sportin e rende qe ke filluar te praktikosh ne shkurt nqs s'gaboj.smileyi admirueshem ngulshmi yt.

Alke , a nuk e ke vene re qe nga Shkurti e deri me sot ky djale ka perparuar ndjeshem  ? smiley

cer ka perparu mer brad,si dalin llogarit fare, po menoj se mas 23 ene gjergji do ta dije te sakte si,sa dhe kush fitonsmiley.dhe si kurorzim kampionati gjergji do dali fitimtar se do thot e pata shkrujt. ne tjerve na duhet me hap arkivin e peshkut per t'kuptu se n'cilin muaj e ka thon ate qe do dali.shpresoj qe t'ket pak meshir dhe t'na e thot vetsmileyamo per ngulshmerine i heq kapelen.

jo per gje, po sikur te dalin 70-70 cfare ndodh?

ble nja 2 saliu ketej nga LSI dhe ajt mirupafshim

pse po me duket sikur e majta po humb terren ne kete fund fushate, e njejta sindrome si vitet e shkuara

Gjergj a ka mundesi t'ja heqesh 2 mandate PDse qe te shkoje te 69, pra humbje te sigurte?

Flm per mirekuptimin.

smiley

Gjergji Ngjala, është tip i paqëndrueshëm. këtu e në 23 do ketë kapërcyer edhe nja ca herë të tjera...

Korca u mbyll brad 6-6 .. tani lufton te nxjerre LSI 1 dhe 5 PS

po ta thyem prape 1 - shi i LSI -se ne Korce pas levizjeve te sotme nuk merret , pyet Irfanin po deshe , shko ne bira korca dhe pyete smiley

Dmth del 6 per PS ? Ka shume mundesi.

Ca ka ndodh me Irfanin moj aman se na shqetesuat 

Di une cthote bradi smiley

Parashikimi im final per 23 qershorin:

Lista e PD  66       Lista e PS 63

Lista e PDIU 3       Lista e LSI  6

Lista e PR   1        Lista e PBDNJ  1

  70                              70

PD  61                     PS  61

PDIU 4                    LSI    7

PR   2                     PBDNJ  2

LZHK 1

PDK  1

PLL   1

He c'je ti. I mban varur deri minutin e fundit. Keshtu beri dhe CNN ketu ne zgjedhjet e fundit. I mbajti 50-50 deri ne fund, se ashtu dilte dollarua me mire. Mire e ben, mos prano premtime, merri kapar horrave. smiley

Nje pyetje prej profani listas e zgjedhjesh. Si ka mundesi ca parti marrin me shume se lista e vet? Apo i kane te futur diversante ne lista aleatesh? Vallai politika albaneze meriton mathin e vet, algjebra e perkulshme. 

smiley

PDIU, LZHK, PR, PLL DHE PDK..jane ne listat e pd me kryetaret e tyre.. kurse ketej nga e majta eshte Andrea Marto i pbdnj dhe Spartak Braho i Lsi.

Ik se me ket grup t'i kom fal sherret te tema e emigranteve! ata jane thjesht madheshtor

smiley

cili eshte objektivi e cili eshte objektivi i mundshem po mire sa jane te sigurte , ??

ky eshte opinioni im personal si do shkoje me 23 qershor.. besoj se 98% nuk gabohem.

aty te 5 % luhet cdo gje pse jane rreth 7 deputet e nuk jane pak smiley

ok 98% ke te drejtesmiley

mund te gabohem per pdiu te cilit i jap mandatin e 16 te Tr dhe per LSI ne korce te ciles nuk ja jap por mendoj se do dale 6-6 pd-ps

Gjergj keto zgjedhje jane zgjedhje me ''mik'' , fiton kush ta kete mikun me te forte . Ai 2% yt jane prap rreth 3 deputete qe levizin majtas ose djathtas sipas mikut smiley

ti dashke qe une ti jap mandatin e 7 PD ne elbasan ( 71 ne total).. po nuk ja jap, 8-6 per te majten del elbasani per mendimin tim.smiley

Ky e do dhe pa pare, me llogje peshku. Hudhu Cen, zgjidhe qesen, se s'kendohet ne te thate, apo qofte dhe vetem me dajre.  smiley

jo mer jo une sdu asgja , deshte jepja sdeshte mos ja jep je ti specialisti qe leviz ato % si pjeshkat si te te doje qejfi smiley

ku dardha, ku kunguj...

1. Zona zgjedhore qarku Berat - 8 mandate   5PS 1LSI 2PD

2. Zona zgjedhore qarku Dibër - 6 mandate  2PS 1LSI 3PD

3. Zona zgjedhore qarku Durrës - 13 mandate  1LSI 1PR 1FRD 5PS 5PD

4. Zona zgjedhore qarku Elbasan - 14 mandate 7PS 1LSI 6PD

5. Zona zgjedhore qarku Fier - 16 mandate 10PS 1CAM 5PD

6. Zona zgjedhore qarku Gjirokastër - 5 mandate  3PS 2PD

7. Zona zgjedhore qarku Korçë - 12 mandate  7PS  5PD

8. Zona zgjedhore qarku Kukës - 4 mandate  1PS 1LSI 2PD

9. Zona zgjedhore qarku Lezhë - 7 mandate  3PS 1LSI 3PD

10.Zona zgjedhore qarku Shkodër - 11 mandate 1FRD 6PD 4PS

11.Zona zgjedhore qarku Tiranë - 32 mandate 1FRD 1LSI 16PS 14PD

12.Zona zgjedhore qarku Vlorë - 12 mandate  7PS 1PBDNJ 4PD

 

totali

PS 70 ( megjithe braho lsi dhe marto pbdnj)

7 LSI

3 FRD

1 PBDNJ

1 PR

1 CAM

57 PD

Shume e veshtiresmiley

ku e sheh te veshtiren ti ?

vetem gjirokastren e ke tamam.. kusuri tot out

ca thu me ?
pse elbasani ?

Po dhe elbasani me fal..

po tirana ?

po punohet shume fort PD -ja te 18 - in , 17 shume shume e sigurte.

e kisha me gjergjin qe bo gati valixhet .... e mba men ca thosh ne fillim 80 fitojme 80 e kusur, tani thote del barazim  tip i dobet smiley

gjergjiii   sic ka thene shoku Mao Ce Dun, kilometri fundit gjysma e rruges ,

per mua 16-16  14 ps, 2 lsi, 15 pd dhe 1 ose pdiu ose pr

gjergj ta kom thone me qindra here , kete rezultat e kemi pas qe kur ishte Rama KB , po pse dy vjet Lulezen e cun me ngrof vezet meno ti ?

une nuk flas me tifozllek..

po bamirin ku e le or ti lum miku.....
po bohet nomi n berxull e domje...... po bohet fushata me te forte anej

e mer gjergj ...

po bo nomin ne Berxull smiley Berxulli ka 15 vjet qe voto per PS -ne or lum miku smiley

smiley

aaa po ma n'fund po ju bojne rrugen seee

po pra do votokan per Bamirin smiley

marrina smiley

Brad, si e ka emrin kryetari i komunes Berxull, sa vjet ka ne pushtet dhe i kujt partie eshte?

nuk e di cbehet ne TR.. di vetem te te them qe eshte e veshtire te maresh 11000 vota ne nje qark.. sidomos kur ske lek dhe admin publike..

$a veshtire? smiley

phiks phare

Zona zgjedhore qarku Gjirokastër - 5 mandate  3PS 2PD

smiley  Po PPSh-ja? Apo me PS ke nenkuptuar gjithe koalicionin e majte?

faktikisht jane 5-0 per PPSH
 

Tirane 16 PS  14 PD

smiley

hajd se e kena nji bast. pd smerr me shume se 14

me sa te dush ti , po nuk morem 17 hap gojen.

me ca i ven bastet ti shoku ? une zakonisht pij noi birre ose kur jam me shoqni drek  \dark

Ok , une ta thashe si te dush ti , me birre , me dreke , me euro dollare marka , fol smiley

hajd u bo , birre, guiness , leffe , ca te dush vetem jo lager

u bo , me Augustiner tek Artisti , ska limit .

she she tek Artisti...tjetri do birra ti e con tek Artisti smiley

Atje ka lezet , masnej ka birren me te mire Gjermane smiley

ene un tifoz me gjermont jam

 

ate birren kur do e pime ????

du bastin bame. e fitova . ja ku eshte ne shesh te mejdanit. hahah

O brad mos e jep veten ne ket fare feje... Tirane o burr, Tirane...

he mre, po sot sa ju duhen ?  smiley

sna dhe nai pazar te mire sna dhe smiley

 

sa osht data sot ? smiley

edhe 4 dite na ndajne

mire ne, po kompanite e basteve çthone ?

Eshte koha te bejme ndonje lek me ket pune a jo ?

he pra, dil ne teme, bizinis bizinis ku jane koeficientet ?

Pas asaj cfare ndodhi ne kavaje surpriza me e madhe kete here do jete ne veri. PD do humbi 2 apo 3 deputete aty duke e cuar ne rreth 65 numrin maksimal qe ata mund te cojne ne parlament.

Numroni, numroni, po mos harroni: numro mire kush numro i funit smiley

@ruzhdien: bastet i fito ai qe e gje se ku o mcef e me ca po merret Ferdinand Poni smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).