Qeveria e PS (Edi Rama)- Ti ke dy lope. Qeveria te takson 20% qumeshtin e te pares dhe 5% qumeshtin e te dytes dhe me leket e mbledhura prodhon cokollata milka ngjyre lejla per gjithe superskuadren e rilindjes.

Qeveria e PD (Sali Berisha) - Ti ke dy lope. Qeveria ben sehir kur njeren ta vjedhin. Pastaj te takson ty dhe hajdutin njelloj dhe me leket e mbledhura financon legalizimin e lopes per hajdutin.

Qeveria e AK (Kreshnik Spahiu) - Ti ke dy lope. Qeveria ta lyen njeren me te kuqe e tjetren me te zeze, te merr qumeshtin dhe te shet nje xhamadan vija vija.

Qeveria e PPSHR (Marko Dajti) - Ti ke dy lope. Qeveria t'i merr te dyja dhe ty te con te kullosesh vete ne Lazarat.

Qeveria FRD (Bamir Topi) - Ti ke dy lope qeveria i le te negociojne ato vete me njera-tjetren.

Qeveria e PDK (Nard Ndoka) - Ti ke dy lope sepse po nuk i pate, atehere ti nuk ke dy lope.

_____

Via nje peshku, via fb, kush e di autorin eshte i/e falenderuar.  Por theksi ketu eshte per pakez humor fushate. 

63 Komente

Zoti: sa lope shtese kerkon?

Shqiptari: s'du asnje, por merrja mbrapsht ate qe i dhe komshiut.

Qeveria e AK (Kreshnik Spahiu) - Ti ke dy lope. Qeveria ta lyen njeren me te kuqe e tjetren me te zeze, te merr qumeshtin dhe te shet nje xhamadan vija vija.

me lot smileysmiley

Qeveria FRD (Bamir Topi) - Ti ke dy lope. Ajo qe zgjidhet nga baza, rron. Tjetra, qofte...

Nice smiley

Ato te AK dhe FRD me shkrine smiley

Cer tmerri sot.... smiley 

E PD-se eshte me e forta (dhe e vertete!) smiley

 

Partia Buqesi e Blektori...  nga lopa marrim  mishin, qumeshtin, lekuren, te perbrendshmet, thundrat....     po briret??

 

''ti ke dy lope, prandaj quhesh lopçar..smiley      (NN zooveteriner)

nuk e kuptoj pse thone: llogarsni sa kurseni.. nderkoh qe behet fjale  per te llogaritur sa taksa  do paguash sipas te rroges..smiley

 

pastaj perfundimi eshte perle fare: Urime! Të ardhurat e tua janë të mjaftueshme për të mbajtur ekonominë shqiptare!

.smiley

 

ndersa ti , pas kesaj,  si patrot/e  i mire thua i lehtesuar:   ore do ti qe ndihem ca  me mire une tani..smiley

Ruzhdije, per rrogat mbi 140.000 Lek ne muaj taksimi i ndershem i rrit taksat smiley Keshtuqe per ato lloj rrogash faqja taksimindershem.al nuk punon smiley

jo daku,

une dhe i cike smiley

provo psh 120 smiley

Ene ty mo kunj te ka ngel ai kalkulatori. 

Burri i botes eshte piktor, ti do me e ul ne pune numrash. 

Se pari mungon LSI-ja, qe do jete ne kale sido qe te vijne punet. 

E dyta, po shartimi, PS-LSI, PD-LSI, dhe thresome, shume e mundeshme simbas Gjergjit? 

Shkurt, te gjithe te kane ty lope. 

 

LSI: Ti ke dy lope, njeren e shet per te financuar fushaten. Mbas zgjedhjeve te bejne drejtor stalle dhe merr dhe kater lope i con ne shpi. Ti behesh me pese lope

Ti ke dy loqe..

Ta lyen njeren me te kuqe e tjetren me te zeze, te merr qumeshtin dhe te shet nje xhamadan vija vija.

KK - koment komtar!

Hahaha o Trop smileysmiley

Mos i vej kryq te pakten te dyjave. smiley

T'i kap zinxhiri i pantallonave te dyja dhe behesh tifoz i Bayern.

sepse po nuk i pate

ene humori ka ik per lesh. ene nje jave ene zgjedhjeeeee...ene ishalla shuttingthefuckup kto

Ha patate.

O shoqe, o shoqe,

ppu hallall qumeshtin e shqiponjes sot, kam qeshur me lot

Qeveria e PPSHR (Marko Dajti) - Ti ke dy lope. Qeveria t'i merr te dyja dhe ty te con te kullosesh vete ne Lazarat.

kjo eshte partia e te lumturve, po ju s'keni per ta kuptuar kurre! smiley

 

"Because I Got High" It's like, I don't care about nothin man,roll another blunt, Yea (ohh ohh ohh), La da da da da da La, Da Daaa,La da da da, La da da da, La da da daaa   Jam qe jam, dredh nje cigare dhe per dy lopet qe kam... smiley

Afroji buzet e tua qe mbajne ere bar Lazarati
--Koco Devole

- Ti ke dy lope. Po mendja te rri tek komshiu qe s;ka asnje dhe ben kokrren e rehatit ndersa ti kullot te tuat.

 Votues i pavendosur

 

Kam nje lope e ndaj ne sa pjese?

- Tre

- Pse tre?

- Po sa?

- Dy

- Pse dy?

- Po sa?

- Tre

- Pse tre...?

- Ka hy koklopa n'mes er pra moooo

Ti ke dy lope... ---- Uniteti Mendo Pozitiv.

Lajmi i keq: Ti nuk ke lope.

Lajmi Investigativ: Atehere kush eshte ai qe ka 23 vjet qe ben "muuuu"?

Lajmi i mire: Llogarit sa bar kursen kur nuk ke asnje lope. 

o Kavo.. spo gjej dot ate skecin me Luftar Pajen: Canes i kane vjedhur lopen...

Ti ke dy lope sepse po nuk i pate, atehere ti nuk ke dy lope.

kjo faktikisht vlen edhe per partite e tjera

pse me pase lope kur ka qumsh pazari plot, lind pytja

ne e mbajme lopen ne guzhine dhe ne krevat smiley

Kur degjon zenrin e nenes

qysh e le vici kopene

ia ben "muuu" dy a tri here

edhe iken e merr dhene

Shqiperi o lopa ime...

 

(vazhdoje vete vazhdimin...)

O Elba, o hermeneutiste e Nard Ndokes.

Une u mundova t'ua shtij nder mend te tjereve dicka qe e kane dhe nuk e kuptojne, qysh thu ti mos t'i them une ktyre per meritat qe kane ? jo re

dicka qe e kane dhe nuk e kuptojne

dy lope apo nard ndoken?

Ti kerkon  nje shpjegim te detajuar motra , por fatkeqsisht  smiley  s'behet fjale per ate.

 behet fjale  per aftesite e derrave dhe peshqve.

partia social demokrate: ti ke dy lope

partia demokracia sociale: ti ke dy epol

te dyja keto parti jane:  pole  te qendres.

E denje per Nard Ndoken kjo e poleve te qendres - ti Elba si njohese, si mendon?

une i ziu njeher qe e komentova nardin ma varen ne qafe. detin me komplekse nuk e shpika une  as nuk do t'a shpetoje e tashmja , disa prej te cilave vertet pa baza

LSIsti: Ti s'ke nevoje per lope se lopekryetari te puneson doganier tek cokollatat e Rilindjes.

Votabardhaku: Ti ke dy lope, i lyen me kryq te dyja dhe i ve zjarrin mullarit, djeg pleshtat mbi te pastaj mbeshtetesh tek pema dhe ibiemedore, me maske ne fytyre qe mos te te njohe gomari qe ha bar aty pari.

Baraslargori: Ti ke dy lope po simetria behet pis sa here njera leviz, i shet ato dhe ble 33 dele midis te cilave je randomesisht i larguar dhe koshienceqetesuar. 

Peshkngjalacaku: Ti ke nje ka qe akoma s'ben qumesht pavaresisht se ti ja terheq ate gjene ka 8 vjet tashme, por ama tasi i qumshit tend per ty eshte half-plot gjykuar nga fakti qe bajgat te duken me te vogla krahasimisht.

smiley

Meqe jemi te lopet, ato nga fundi sikur s'jane shume te perhapura:

SOCIALISM
You have 2 cows.
You give one to your neighbour

COMMUNISM
... You have 2 cows.
The State takes both and gives you some milk

FASCISM
You have 2 cows.
The State takes both and sells you some milk

NAZISM
You have 2 cows.
The State takes both and shoots you

BUREAUCRATISM
You have 2 cows.
The State takes both, shoots one, milks the other, and then
throws the milk away

TRADITIONAL CAPITALISM
You have two cows.
You sell one and buy a bull.
Your herd multiplies, and the economy
grows.
You sell them and retire on the income

ROYAL BANK OF SCOTLAND (VENTURE) CAPITALISM
You have two cows.
You sell three of them to your publicly listed company, using letters of credit opened by
your brother-in-law at the bank, then execute a debt/equity swap with an associated general offer so that you get all four cows back, with a tax exemption
for five cows.
The milk rights of the six cows are transferred via an intermediary to a Cayman Island Company secretly owned by the majority shareholder who sells the rights to all seven cows back to your listed company.
The annual report says the company owns eight cows, with an option on one more. You sell one cow to buy a new president of the United States , leaving you with nine cows. No balance sheet provided with the release.
The public then buys your bull.

SURREALISM
You have two giraffes.
The government requires you to take harmonica lessons.

AN AMERICAN CORPORATION
You have two cows.
You sell one, and force the other to
produce the milk of four cows.
Later, you hire a consultant to analyse why
the cow has dropped dead.

A GREEK CORPORATION
You have two cows. You borrow lots of euros to build barns, milking sheds, hay stores, feed sheds,
dairies, cold stores, abattoir, cheese unit and packing sheds.
You still only have two cows.

A FRENCH CORPORATION
You have two cows.
You go on strike, organise a riot, and block the roads, because you want three
cows.

A JAPANESE CORPORATION
You have two cows.
You redesign them so they are one-tenth the size of an ordinary cow and produce
twenty times the milk.
You then create a clever cow cartoon image called a Cowkimona and
market it worldwide.

AN ITALIAN CORPORATION
You have two cows,
but you don't know where they are.
You decide to have lunch.

 

hahahhaa

u made my day.

A SWISS CORPORATION
You have 5000 cows. None of them belong to you.
You charge the owners for storing them.

A CHINESE CORPORATION
You have two cows.
You have 300 people milking them.
You claim that you have full employment, and high bovine productivity.
You arrest the newsman who reported the real situation.

AN INDIAN CORPORATION
You have two cows.
You worship them.

A BRITISH CORPORATION
You have two cows.
Both are mad.

AN IRAQI CORPORATION
Everyone thinks you have lots of cows.
You tell them that you have none.
No-one believes you, so they bomb the ** out of you and invade your country.
You still have no cows, but at least you are now a Democracy.

AN AUSTRALIAN CORPORATION
You have two cows.
Business seems pretty good.
You close the office and go for a few beers to celebrate.

A NEW ZEALAND CORPORATION
You have two cows.
The one on the left looks very attractive...

An albanian corporation
Ti ke 2 lope....ik mer katnar!! smiley

lol smiley

Vizione te qarta (Pjerin Thomai)- ti ke 2 lope. bajgat ia plasim ne dere burses.. merren ata me to...smiley, dmth investojme ne obligacionet e gazit metan..smiley ndersa lopet i therrim.. dmth investojme per qejfin tone ne obligacionet e qofteve..smiley

O te marrte e mira smiley

@ leku leter dhe Beluli: te medhenj! smiley

Rrofsh Olso smiley

 

elitisti: un boss ti boss, po 2 lopet kush do i kullos..

qeveria garanton nderzimin artificial

mua lopet me ngordhen te dyja smiley

tani kam dy parti

Saliu eshte i kuqi

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).