Edi Rama dhe Ilir Meta, liderët e forcave të majta që dolën fituese në zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit kanë zhvilluar sot një takim me njëri-tjetrin. Në takim është diskutuar për përbërjen e kabinetit të ri qeveritar.

Burime nga selia rozë bëjne me dije se Rama e Meta kanë rënë dakord për postet që vetë ata do mbajnë në qeveri. Ashtu sic ishte parashikuar Rama do të jetë kryeministri i ri i Shqipërisë, ndërsa Meta kryetari I Kuvendit.

Mësohet se takimi ka nisur rreth orës 11:00 në hotel ‘Sheraton’ dhe ka zgjatur rreth 90 minuta.
Sipas përllogaritjeve të votave, Lëvizja Socialiste për Integrim është partia që mund të përfitojë 4 deri në 5 ministri, pasi në këto zgjedhje ajo ka arritur të marrë afërsisht 200 mijë vota.

Por tashmë është folur se edhe kryetari i Kuvendit do t'i përkasë LSI-së, përpos posteve të tjera në nivel lokal. Nuk dihet nëse vetë kreu i LSI-së do të pranojë të bëhet kryetar i Kuvendit apo këtë do ta marrë dikush tjetër nga LSI.

493 Komente

Me kete kryetar, Kuvendi i Shqiperise do te jete pa aq "i nderuar" sa c'ishte me Jozefinen.

TURP!

kjo eshte tamam foto diciture..smiley

Ilir Meta, edhe me duart lart, eshte me i shkurter se Rama i perkulur.....smiley

Simbolike e perkryer. Nje Hajdut ne krye te puneve te kuvendit.

O Zot s'ngeli hajdut e felliqesire pa hyre ne historine e popullit shqiptar . Kane vdekur heronjt dhe njeriu . Kan rilindur perseri monstrat.

Requiem for Albania

Trishtim!! smiley

Joooo mos u trishto! Ti ja arrite qellimit tend lubonjan me voten e bardhe! Prit prit se do kenaqeshe dhe me shume ne te ardhmen.

Fatkeqesisht nuk u arrit ndonje gje e madhe. Megjithate shpresat i kam pikerisht tek ajo e ardhmja qe thua ti. Jam i bindur qe do kete zhvillime  

Me ne fund e mori dhe majen e Olimpit... smiley

Po pra, rrotacion smiley

Obi, populli e votbesoi.Pra e purifikoi politikisht..

Po arsyetuam keshtu, i bie qe me qelibari nga te gjithe te jete Berisha, qe ka 22 vite qe votebesohet!

Edhe kete here Berisha mori +500 mije vota shqiptaresh, thuajse trefishin e atyre qe ka marre ndonjehere Meta.

A do te thote kjo qe eshte politikan dhe njeri i ndershem!?

Per mua absolutisht jo!

Spiritus, paske shku per lesh

pse mor Lul, drejtesia e kerreu qelibar, vota e popullit  e purifikoi. keto dy mekanizma kemi.tani duhet te rregullojme drejtesine dhe te rregullojme popullin. te dyja pune te veshtira.

Gabim. Populli nuk votoi Ilir Meten. Ato vota qe ka marre i ka nga kliente, hallexhinj dhe te paafte, qe ja kane nevojen per nje vend pune. Ose te blere me gjithe lecka. Mos e ngaterro popullin me keta. 

 

edhe pjerin ndreu shef i policise  eh ma mire ishte nen xhaxhin...

Sipas përllogaritjeve të votave, Lëvizja Socialiste për Integrim është partia që mund të përfitojë 4 deri në 5 ministri, pasi në këto zgjedhje ajo ka arritur të marrë afërsisht 200 mijë vota.

pu pu pu... pse sthua ti.. baterdia  ka per tu bere...

 

une them se Monika Kryemadhi do behet kryetare e kuvendit.. kokelopa vet si ka qejf keto  lloj postesh.. ky eshte me shume njeri i strategjise dhe i prapaskenave..

Ndarjen e ministrive po e bejne si xhambazet! 

Meta 20% te mandateve te mazhorances ka dhe me ato mandate nuk i takojne me shume se dy ministri. Nderkaq, me ato palacolleqe qe ka bere ne qeveri me Berishen, ministri me portofole te shtrenjta nuk i jepen, sipas parimit nuk i varen ujkut melcite ne qafe! 

Por kjo nuk po ndodh!

LSI-ja flitet se do te marre 4 apo 5 ministri, pra 2 - 3 fishin e asaj qe i takon dhe te gjitha ministri "te renda", dmth me potencial te madh perfitimi personal!

Ja, keshtu po fillon Rilindja qe thua ti! Me pazare te fortesh!

Po mire, post honorifik i paskan dhene Metes. 

Jo, jo, nderin na e kane bere ne, qytetareve

A ishe partizan i votes se bardhe ti, apo gabohem une?

 

Po mire, te kesh qene per vote proteste, te ben gje memec, apo e ke fillin gati ti?

Pse m'u duk sikur s'po diskutoja me ty? 

Ti pyete mbi kauzen, une reagova.

Nuk gabohesh aspak. Isha per voten e bardhe, kryesisht pikerisht per faj te Metes dhe LSI-se.

E ce pastaj!?

Kryesisht, apo pikerisht? S'di pse e mendoja voten e bardhe si proteste ndaj te gjitha kraheve politike, se nese njeri te duket me keq se te tjeret, ne kete logjike sikur kemi nje premise pohimi, apo jo?

tamam ne pergjithesi dmth

Meqe po me pyet, po perpiqem te te shpjegoj arsyetimin tim. 

Une personalisht kam qene kete rradhe i gatshem ti jepja voten Partise Socialiste, ndonese jo pa rezerva, per nje seri arsyesh:

  • sepse eshte forca politike ideologjia e se ciles, me shume se te tjerat, perfaqeson interesat e mia dhe botekuptimin tim;
  • sepse lidershipi i saj kishte shume me teper prurje te reja dhe pozitive sesa ai i PD-se;
  • sepse propozimet per te ardhmen e vendit ishin shume me bindese sesa ato te PD-se;
  • sepse fundja skuadra e re e PS-se nuk eshte provuar kurre me pare ne krye te puneve te vendit dhe meriton nje shans, qofte edhe vetem per hir te rotacionit, qe e konsideroj domosdoshmeri ne demokraci;
  • etj.

Hoqa dore nga vota per PS-ne dhe koalicionin, kur kjo u be pale me LSI-ne dhe kryesisht (por jo vetem) per kete arsye.

Kjo sepse vizioni, propozimet, skuadra e njerezve te LSI-se jane e kunderta e asaj qe une deshiroj te shikoj ne krye te puneve te vendit.

Per mua nuk pi uje as argumenti i kontrollimit te LSI-se permes marrveshjesh, apo formash te tjera obskure, pasi duke njohur mire te dyja forcat politike, besoj fort se gjasat jane 9 kunder 1 qe te jete vullneti i LSI-se ai qe do ti imponohet PS-se dhe jo e anasjellta.

Ne keto kushte, thellesisht kundra Berishes qe ne krye te heres dhe i mbetur pa alternative edhe aty ku e kerkoja, pra majtas, e ndava per voten e bardhe.

(Arsyet e tjera te zgjedhjes kane te bejne me perfshirjen ne listat e PS-se te figurave thellesisht te kontestueshme, si Tom Doshi, Anastas Angjeli, Koco Kokedhima dhe Gramoz Ruci, te cilet, per mendimin tim, secili per arsye te ndryshme nga te tjeret, nuk meritojne te perfaqesojne vullnetin e popullit ne parlament).

Shpresoj te kem qene i qarte...

"Kete radhe" ishe i majte "me shume" se i djathte. Kaq e kuptova "qarte".

Ore identifikimi  "e majte" dhe "e djathte" aty tek ne eshte luks i paperballueshem, nuk e di me kupton.

Gjithesesi, arsyet e mia i ke te artikuluara qarte fare, ti dac pranoi, dac bej sikur nuk kupton, ca te them une. 

E mire tani. Po nuk do ulet vete Meta te mjele lopen de! Qumeshtin do ia sjellin cdo mengjes te dera tani e tutje, ne shishe mavi.

Ket punen e qumeshtit e ka zgjidhur me kohe; thone qe tek compound-i i Gjirit te Lalzit ka ndertuar edhe nje ferme bio, qe te ushqeje me standarte dhe cilesi familjen Meta.

nuk eshte ndonje gje e re gjith bota kshu esht

 http://www.nytimes.com/2013/06/28/world/...

Almost 200 legislators, or a third of Brazil’s Congress, are facing charges in trials overseen by the Supreme Federal Tribunal, according to documents compiled by Congresso em Foco, a prominent watchdog group. The charges range from siphoning off public funds to far more serious claims of employing slave labor on a cattle estate or ordering the kidnapping of three Roman Catholic priests as part of a land dispute in the Amazon.

Ashtu vertete, prandaj edhe po i vene flaken Brazilit...

Kryetari i Parlamentit s'ka shume lek,zor se rri Meta ne nje post si ky.Ka derdh gjith ate investim,tash investimi duhet te ktheje mbrapsht fitimet.smiley

Mo ja qaj hallin, ka % te barabarta ne biznese me Rulin, Boden e Berishen... Let the money rivers flow...

S'ka nevoje te jete personalisht. Gjithe partia per te punon, si kujtove ti? E harrove videon me Tan Priftin!?!?

po xhanem, po,u pa kjo pune.lsi fuksionon totatlisht si organizate mafje. smiley

Kreun e kuvendit ja le Monikës, apo e harruat Monikën....

Vallahi, shanc me te mire se ky ska per PD-ne te riformohet ne menyre te mirefillte edhe te marr pushtetin se edhe me Meten kryetar kuvendi nuk mund te ndihet njeri krenar per ate vend.

( "nese une do te doja, e merrja pushtetin me 200 laçjane" - S.B, andej nga fundi i viteve '90 smiley

Qe frymzu nga Millosheviqi,ai thuhej se pat deklaru, se shqiprine e pushtoj me shoqaten gjahtareve.smiley

Ne fakt, Av. , ne nje koment te paradisaditesh, thosh me te drejte se modele si berisha gjen badihava ne ballkan. E kish katerciperisht te drejte! "Problemi"  eshte se ne shqiperi, NUK shihen më 'dyshi i sllavit' apo 'radio televizja cerne gore' apo... etj etj, dhe keshtu qe eshte humbur sensi i krahasimit me 'te ngjashem' te tjere.
Ne kete sens, berisha nuk ka 'shpikur' asgje, biles asgje fare fare! shume banal, ordiner dhe usual si tip... smiley  (tip ne sensin e tipologjise, ok ?)

Interesant do te jete skenari nje antar nje vote sipas Berishes

Do lejohen te votojne vetem ata qe kane pranuar direktivat, ndryshe do kerrcase dajaku...

Do ven dhe ata ndonje Maqo sa per show, dhe aq...

S'ka nevoje per dajak. Per mua mjafton qe ai te prononcohet hapur ne favor te nje kandidature dhe ajo del automatikisht ne krye.

Anetaret e PD-se e duan Berishen mbi te gjithe ata te tjeret te mbledhur bashke, ky eshte mendimi im.

Nuk besoj qe IM-ja te pranoje te jete vete spikeri i parlamentit. Thjesht sepse nuk mund te rri dhe te drejtoje seancat dite per dite. Keshtu qe me shume gjasa ate mund ta menaxhoje Monika qe po e LSI-se. Nga ana tjeter, eshte rene dakort me duket qe ata/ato qe do te emerohen ministra do te duhet te lene mandatin e deputetit nese jane te tille. Kjo eshte dicka pozitive, pasi hajdutet e LSI-se do te duhet te mendohen mire nese do te duan te behen ministra duke lene deputetllekun, sepse mund edhe te shkarkohen si ministra brenda nje periudhe te shkurter.

Nje reflektim, keshtu tangent, per partite familjare, ta sjell nder mend kjo situate, apo hic!?

Xhalega a e percolle komandantin me ndonje poezi nga ato te vajit qe ti i qan?

O Rono, 

Po qe kish vajt njoni e kish thone kam ndihmu ronin, emon e bamen... I thash, vetem emrat qe te kam cu une, kaq....

E mar me men se kush e ka thone!

smiley 

e di si na e kan vu emerin te zyra qendrore???

Ja kam thene ne menyre eksplicite, nuk duam nofka, gjithsesi, pa he njehere? 

"Cunat e Matrixit"

E ke parasysh vete se kush i nxjerr kto!!!

Hajde Gezuar!!!

Cojeni kalendarin te pakten nja 10 vjet mbrapa!

Behuni gati per ligjet qe ka pergatit Kokedhima per shqiptaret!

Hajdutet, Drogaxhinjte.... moren pushtetin, e ku ka me mire se kshu...

Ka edhe me mire, po gjer tani me mire nuk kemi pare... per-para!!!!

Gezoni, o shok, gezoni,

Myzhde nga Sheratoni

kemi arsye te gezohemi emo, kemi projekte te medha perpara... Ai i DC duhet te levize pak tani; kontratat duhet te jene gati gjer ne shator...

ndryshe s'ka se si

babam, i thon LSI,

me kuvend e ministri

qe kismet per Shqiperi

Cimo po ku je ti mo.. po pse mo une do te ta mbroj LSIne ketu ty.. i lexon apo jo komentet

LSI-ja eshte e jotja, e imja, e popullit mbare Gjergj... Pse mos ta mbrosh dhe ti LSI-ne? 

Paska ardhur LSI edhe ne USA ?!

LSI-ja nga USA i merr direktivat...

Ndoshta ke te drejte se ekspertet e FBI's e nxorren te pafajshem ne ekspertizen qe i bene videos se pasurimit Meta-Prifti.

ndoshta kam te drejte? 

Plotesisht. Nuk kam dyshime.

po vetem me 10 te tjere kundra e kam veshtire

bej sa mundesh, mundi do te te njihet...

E di e dismiley

Ej shife shife ca kishte shkrujt Magdalena...ja dergova zyres i thash nuk ka nevoje per furce, vec levroni fondet sa me shpejt se do kemi nevoje per njerez te ri!

 

Qe kismet e bereqet

Dore e baba Tomorrit vete..

Sa e mire qe eshte! KiSS

serizisht : te jete foto nga Dita e Gjemes ??

smileysmileysmiley

 

l'immage de l'année !!!!!!

Duhet ngushelluar zemra e vogel. smiley

Erla

ti mos qaj he burrneshe se sala s'ka dek hala.Sa te jete gjalle do ti pjelle mendja ndonje prapesi e do ju sjelle prape ne pushtet.

Nard Ndoka : Per te djathten fillon nje epoke e re !!smiley

Thua te kete qene ky macja e zeze?! smiley

E gjithe kureshtja me eshte perqendruar tek FRD. Me sa kam info do te marre poste zv.ministrash...

minimumi qe mund te bejne... 

Tani qe dolen e konkurruan vete per te marre voten e shqiptare, e kuptuan se sa u vlen lekura ne politiken shqiptare. Politikan nuk te ben kostumi qe vesh, mbiemri qe mban, apo daljet para mediave, por numri i votave e mandateve qe fiton ne zgjedhje.

Mos harro terrorin psikologjik qe ka ushtruar PD mbi elementet qe ata identifikonin si potencial per FRD-ne... Tashme qe frika e raprezaljes eshte neutralizuar, dhe me rradikalizimin e metejshem te PD-se, duke marr parasysh edhe faktin qe solle ti me siper, do shohesh nje numer te madh njerezish te levizin nga PD ne FRD... mund te te them se dhe Dashi eshte 99% duke u pergatit per te shku te FRD-ja...

Kjo qeveri, mund te rezultoje nje qeveri mbarekombetare...

Mesim per ata qe ndahen nga kopeja ! Perkrah luanit edhe macet kane pamje luanesh.

ne vazhdim te komentit me lart, nese nuk je nga ata te perlyerit, do te keshilloja dhe ty te shkoje te FRD-ja sa me pare...

do me i bo te gjithe tironcit e vjeter BUDALLENJ smiley

thjesht me zgju ata qe jane ne gjume...

Sa e trishtueshme kur e di se ky vend eshte i kapur nga banda mafioze smiley 

Sikur te ishte denuar I.Meta  per hajdutllekun e qarte qe i beri  financave te ketij vendi mbase nuk do ndjeja kete trishtim, por sigurisht e fali Berisha per te mbajtur pushtetin, tani sigurisht do shantazhoje mire dhe PS-ne do e dime valle deri ne c'nivel? No way sigurisht!

e fali Berisha per te mbajtur pushtetin

 

smiley

 

jo hiç...

Nuk shfajesova Berishen Monsieur Stalker perkundrazi! Qelbesire ishte dhe ai !

shqiperia ishte ne rrezik me berishen kurse tani eshte 2 here me shume ne rrezik me keta double mostra.

double smiley

Bjerini gajdes gajdexhinj.

Trishtim eshte mungesa e alternativave.

Keto forca politike nuk ndryshohen as nga brenda e as nga jashte.

I ndryshon vetem rreziku real se mund ta humbasin pushtetin dhe kjo behet e mundur vetem po ju doli perballe nje force e re politike.

Sistemi nuk njeh asnje alternative tjeter.

"por sigurisht e fali Berisha per te mbajtur pushtetin"

Te jesh kaq naive moj Alidea? Per cdo euro qe ka ber Meta, Berisha ka bere 100!!!

Te thuash e mbrojti Berisha per te mbajtur pushtetin, hajde de... po te thush e fali? te presupozosh etike dhe pasterti te personi i Berishes eshte c*eshte....

Nese Berisha na paska bere 100, perse nuk hodhi çerekun e Metes per te qene i sigurte mbi fitoren!?

ta thash njehere, keshtu u vendos ketej nga ne... Berisha ne fillin nuk e dinte, por ja mesuam ne se murit nuk i bihet me koke...

Nese Berisha na paska bere 100, perse nuk hodhi çerekun e Metes per te qene i sigurte mbi fitoren!?

 

smileysmileysmiley

 

jo oreeeeeee ! i dashke te miren ti, pse nuk thua??? Edhe t'humb, edhe pa pare ??? smiley

Per cdo euro qe ka ber Meta, Berisha ka bere 100!!!

 

Objection bame : shtoi edhe nje zero tjeter 100-es (nga burime te sigurta kjo! ).

ps: Me 'Berishe' nuk nenkuptohet vetem ai si person fizik.

mo po une te jap edhe shifren egzakte ty, po do me kerkojne llogari pastaj... sa here jua kam identifikuar bizneset e tyre te pista? 

Llogarite e Berishes dhe Metes ke bere ti 'Bama!?

Nese nuk i ke bere, athere mos bej pohime kot.

Nuk diskutohet qe gjasat jane qe Berisha, i veshur me me shume pushtet ekzekutiv, te kete abuzuar me shume se Meta. Po kjo nuk do te thote absolutisht asgje, ne rrafshin e diskutimit ku po debatojme ne! 

Nderkohe qe ishin Berisha dhe Meta qe ngriten ne nje nivel te ri, te paperjetuar me pare, konceptin e pandeshkueshmerise, ishte perfshirja e Metes ne koalicion nga ana e PS-se ajo qe e zhdoganoi ate perfundimisht! 
 

Mos harro standartin e fundit, PARAJAAAAAA te katerfishon votat ne Shqiperi!

Nuk diskutohet qe gjasat jane qe Berisha, i veshur me me shume pushtet ekzekutiv, te kete abuzuar me shume se Meta.

 

ta dish si se sa videove (ku pershfaqen te vetet) nuk ua dha vizen e transmetit Berisha... ! smiley epidemi te thom, epidemi ishte bere ajo puna e videove ne kapercyell te dekades se dyte te shek XXI. Tani u vendos nje standart : s'ka mo difuzion te tyre smiley

Mese e drejte! Kam degjuar qe emisioni investigativ "Fiks Fare" do te mbyllet. Arsyeja? E merr me mend.smiley

standartin e vendosi shefi jot; 'fiks fare' eshte mbyll qe ne 2011!

 

ps: kjo nuk do te thote qe nuk do rihapet  smiley

Ore, per te njohur Shqiperine, per video mund te kete nevoje publiku, ta zeme, koreano-jugor, jo vete shqiptaret!

Korrupsioni eshte aq kapilar dhe endemik sa te kene mundesine ta provojne ne kurriz thuajse te gjithe qytetaret e atij vendi!

Ne jemi ketu ne Itali, mijera km larg dhe e ndjejme doren e tyre kur na futet ne xhep paturpesisht, aty ku na kane mbetur akoma pika takimi, si p.sh. neper konsullata!

Nuk mendoj se ha debat krahasimor kjo pune. Une isha dhe jam per ndeshkim ne bllok! Berisha-Meta-Mediu e Co. te gjithe shkelm prapanices dhe hajde mbushuni ne opozite!

Perndryshe konfirmohet 100% ideja se keta jane te gjithe nje kaste e vetme dhe vota percakton vetem rrotacion brenda llojit qe nuk sjell per qytetarin asnje ndryshim!!

 

Vazhdon mbrojta "cfare eshte $700,000 per transaksion, Berisha ka vjedhur 7 miliard. Sa per postin, meta mendoja se do shkonte per ministri me para, jo kretar kuvendi

Ku e pe mbrojtjen? te tha mire emo dje, nese do te komentosh dike, komento ato qe kane shkruar dhe ne kontekstin qe i kane shkruar. Mos shpik! 

Jo Bama, nuk jam naive, kam nje problem shume te madh me nje hajdut e bandit te certefikuar me emrin Ilir Meta te cilin e ka pare me syte e vet nje pupull i tere!

Edhe Berisha edhe Rama mund te kene kryer vepra korruptive por ky me duket me i rrezikshmi ! 

Mbajeni mend, ne zgjedhjet e ardhshme 2017 fituese do te jete LSI!

Pse nuk do i fitoje "vota e bardhe zgjedhjet e 2017"? Ua c'me theeeee!

Jo jo mos ki merak e fiton FRD-ja smiley  te paska met hatri eee  o robo meso dicka ka njerez qe besojne ne kauza , dhe te tjere ne karrike  un jam tek e para ti rri tek e dyta ! Epo te pakten 25 % i kane bojkotu zgjedhjet , 2% me shume gjasa i kane zhvleftesu me shume deshire, keshtu qe ju FRD-istat modern me korniza te vjetra keep  believing ! 

Nuk e mbyllin nje mandat keta. Por kurdo qe te behen zgjedhjet e reja, ndahemi perfundimisht nga Rama dhe Meta. Ka qene nje vote me para e blere nga LSI dhe njerezit kane per tu zhgenjey me keq se sa jane parashikimet. PD rikthehet ne pushtet fuqishem.

smiley ashtu de!!! shpresa vdes e fundit!!! smiley 

shyqyr mer qe erdhen se nuk po mujsha mo...jam lodh ne opozite!

po Rama 66 deputete ka o taksixhi. Ti lani kembet Metes dhe ti pini ujin se per Ramen me 66 mandate ne opozite ishit.

t'ju marrin te keqen!

Futja kot dhe ti me kete nock out ! Opozita PD iste kaq e pati ! 

Gjeke.. pervec aftesive te deshmuara tashme si  analist/parashikues,  paske edhe  goxha humor  te holle, qerata..smiley

cili eshte gjeka belul ? qe ta ndjekim edhe ne

Gjergji, Stalker..  ky sec kishte vene nje foto ketu  dhe une ju pergjigja..   mirepo admini  i mire e paska hequr foton dhe ka lene komentin tim qe tashme sben kuptim..smiley

po s'u zbatuan ligjet te denohen hajdutet, keta monstra do ta cojne shqiperine ne gremine.

hajduti  i kapur me presh ne dore, ne krye. ku ku moj nan do thoshte zana ...

kembanat bien trishtueshem por vetem shqiptaret e mi nuk i degjojne.

LSI pervec kryesise te parlamentit, kerkon 5-6 ministri. Nder ta e sigurte konfirmimi i ministrive te qeverise te meparshme. Qe do te thote, shendetsia dhe min. ekonomise dhe energjitikes do te vazhdoje te jete ne duar lsi-ste. Cheers smiley

p.s. tonet e fjales se Edi Rames ne interviste me pelqyen.

LSI do kete kryesine e parlamentit. 1 komision parlamentar , 4-5 ministri( varet nga rendesia e ministrive), zv kryeministri, 8-10 zv ministri, 2-3  prefekte.. 1/5 e agjensive dhe enteve te ndryshme qe lidhen me qeverine.. 

2 min te sigurta te ti jap une ,qe do kete LSI

1 min ekonomise

2 min e rendit

sepse besoj se do e ndaje rama rendin nga pushteti vendor, per faktin se do behen dhe reforma te fuqishme ne pushtetin vendor.

Une them: min. e jashtme, ekonomi-energjitike, shendetsi dhe ambjenti. Ndoshta edhe ndonje tjeter.

 eshte e sigurt qe do kete o rendin o mbrojtjen o drejtesine... mendoj se do kete rendin nga keto.

min rendit jo njehere, per arsye parimore s'e leshon ps. 

kurse min drejtesise lsi, pupuuu

atehere po mos mori rendin dhe te jashtmin.. do mare ministrine e mbrojtjes., nqs  i shkon  min e jashtme do mare drejtesine.

nuk e leshon min e shendetsise lsi

me ? eshte shendetesia..

Pa pikepyetje fare.  Pas min trasportit, te shendetsia luhet leku i madh.

Ministrine e Rendit ia ka premtuar Sajmir Tahirit, qe mos ti kapin me babain & DoshiCo.

lol i njejti Saimir Tahiri qe publikoi foton e Arben Frrokut, te akuzuarit per vrasjen e komisar Dritan Lamaj, ka ne koalicion vellane e Arben Frrokut si deputet loool

Sakte. Me sa kam degjuar, se cfar nuk po degjojme, sapo te kthehet Frroku, vellai do t'ia lere deputetllekun vellait te akuzuar, pasi vetem ai ka emeruesin e perbashket me aleancen mavi...pupupupupupu

Nese Arben Frroku eshte ne vend te dyte ne listen e asaj partie dhe nese ligji e lejon, pse jo, skenar i mundshem. Imagjinoje Sajmir Tahiri ulur prane Arben Frrokut. I njejti Sajmir Tahiri, qe ulurinte me foton e te akuzuarit per vrasje, Arben Frroku duke ngrene ne restorant me ata policet. aaaaa

Preng Frroku do te jete Don Corleone i parlamentit  dhe kryetar i komisionit parlamentar te luftes kunder , droges , mafies dhe krimit te organizuar.

duhen para per mercenaret e fushates tjeter ...

po s'u zbatuan ligjet do e marri lumi. turp me erdhi dje, kur lexove ne gazete ketej, rreth zgjedhjeveve ne ate vend shume te varfer (sipas gazetes). sic e keni  koken ja u ka bere zoti. mire qe s'e denuat por dhe gezoni qe e keni ne parlament dhe qeveri. ku ku moj nan ...

Berisha Hajduti ka humbur per Nje dhe Vetem nje arsye , dmth per ata qe kane arsye pa molloisur neper Derstila , per shkaqet e moshkaqeve dhe arsyet e mosarsyeve .

Ai u kercenua HAPUR ...edhe nga "Miqt " e tij pertej oqeanit , edhe nga BE , dhe sidomos nga Vendosmeria qe shfaqi OPOZITA..

Do te ti presim Duart ne se i fut ne Kutite e Votimit ! Mendohu mire se nuk ka me FINO te 97 qe te te mbroje !

Se cfare eshte ai i afte te beje kur i japin MBESHTETJE , shihni me te aferten  Zgjedhjet e Majit per Tiranen atje ku vendosi dhe mori parambeshtetjen "me cdo kusht ", kur ....me fytyra serioze , plot guxim e vendosmeri , llereperveshur e pamje burrash Nderkombetaret numuruan SERIOZISHT votat smiley

Dhe kushdo qe ta vertetoje se cfare eshte i Afte te beje Ai per karrike shkoni ne 21 Janar kur e cilesuan "Burre MUTI Shteti "

Berisha eshte HAJDUT dhe ata pak mbeshtetes qe ka i ka JENICERE e karieriste me prirje Kriminale !Por kesaj rradhe pane nga prijesi Zuk Bajraktari ...dhe nuk moren sinjal per sokellimen

"Hej priteni Sali Berishen o hej !

Dhe shihni Nderkombetarisht ...Pas tij Shqiperia mbetet nje GROPE Septike , Serbia ftohet per anetaresim ne BE !.

Dhe prallisni tani se 'nje antar nje vote " se Xhibi e ka thene " qe fiton ai qe ben programe "

Dhe gjithsesi edhe kjo prurje Front jo i vogel per Fallxhoret e thashethemexhijt e Lagjeve qe i ke plot mini vanet mbushur  ne cdo Linje smiley

Ka plot te nderuar admin ...Ka probleme te Financave , te Ligjshmerise , te Bujqesise , te te ardhurave nga Droga etj etj .Nuk ka nevoje them per Ushqim debilesh karieriste !

Flm !

Ueeeee sa i idhet Berisha!!!!

Lidershipi i ri ka fatin qe mos te ket historine ne shpine, por te kete trashgimnine e mire te Partise Demokratike

I vetmi ne PD qe nuk e ka historine e PD mbi shpine eshte Kac Islami...ue me rob shpie Kac Islami kryetare i PD!!!!!!

E thash dje ate pune... nuk e di si do reagojne fanatiket... c'tu thote Berisha do bejne gjithsesi... sic edhe duhej, "komunist" per "komunist"...

Akoma merreni me PD-ne juve o zemerzinj?

Shkoni se keni 84 vota dhe nuk keni asnje alibi per deshtimet nese do te kenei.Lereni PD-ne te zgjedhe kryetarin esja te ri dhe mos na cani derrasat me.

 

ka te drejte ACDC, peshqit kto dite duken weird, sikur kane ngrene sapun.

Ky është më i vërteti i të gjitha fillimeve të reja”, tha Berisha

ai i pari paska qene i çik gjasme !! smiley 

Ju kujtohet filmi "Zoteria Gjasme" ???

Wow!

Good signs.

Roni, per mua Muli po behet simpatik. Ai eshte i provuar aktualisht si fitues dhe nuk ka histori ne shpine por nji realitet disi te ndritshem ne keto dite te veshtira per Partine e Shpellarit. 

Urime KM te ri dhe mbaresi ne pune ne te mire te gjithe shqiptareve!

skenar: Ilir Meta i nderpret fjalen Monika Kryemadhit per tjekalim kohe. Kjo e fundit reagon duke e qujt "kokmodh". Kryetari kerkon ndihmen e punonjesve te sigurise per ta shoqru jashte. Monika humb toruan dhe e perfshire nga perballja, e quan kryetarin "te korruptuar".

Jashte parlamentit pastaj ngasheren pasi ka kuptuar se c'ka ndodhur ne harkun kohor te 5 minutave. Papritmas, nje krah i hidhet mbi sup dhe i cucurit disa fjale ngushellimi. Ajo mbeshtet koken ne gjoksin e te panjohurit dhe te dy i drejtohen lokalit me te afert pa ndjere shiun e furishem qe i lag.
Disa pale sy kalimtaresh shoqerojne kete skene. Dikush i peshperit tjetrit ne krah sikur po i flet vetes: quhet Xhibi, eshte i derguar nga ppu-ja...

smiley

Ca ishte kjo mo Bredh? Sa e bukur.

PS: Sidomos finalja. Surprize! smiley

we want more!!!

Stalker, dje po flisje per qeverine e re.. pa hidhi nje sy kesaj listes, i afrohet asaj tendes?   

Edi Rama : Kryeminister

Shkelqim Cani: Minister i Financave
Roland Bimo: Minister i Jashtem
Saimir Tahiri: Minister i Brendshem
Shezai Rrokaj: Minister i Arsimit
Spartak Ngjela: Minister i Drejtesise
Fidel Ylli: Minister i Sporteve
Auron Tare: Minister i Kultures
Tom Doshi: Minister i Mbrojtjes
Ylli Manjani: Minister i Transporteve
Luan Rama: Minister i Integrimit
Ervin Bushati: Minister i Bujqesise
Petrit Vargu: Minister i Shendetesise
Mimi Kodheli: Minister e Ekonomise
Milena Harito: Ministre e Teknologjise
Vangjel Dule; Minister i Mjedisit

 

Kush eshte roland bimo?

ky,  diplomat karriere, thote guglli..smiley

beluuuuul, aha, s'paske mbyllur sy mbreme ! smiley

Kane deklaruar qe nuk ka njekohesisht post deputeti dhe ministri. Ah po, nqs japin doreheqjen si deputet. Dmth bejne dy llogari, cila leverdis me shume.

That seems stupid. Deputetet si zgjedhim qe si zgjedhim, tani nuk do zgjedhim as qeveri

1 sekonde. Tani qe po mendoj, as Edi Rama nuk do te ulet ne parlament. Hajdeee rrofte parlamenti, tempulli i perfaqesimit dhe demokracise.

ka shume kuptim. Ministrat duhet te prgjigjen para deputeteve, qe sdo jen koleget e tyre me. mesoni te beni opozit

Do mesojme, do mesojme. Une do thoshja dhe dicka tjeter, Luli mund te behet kryetar, mbase dhe Olldashi, mbase dhe Topalli, mbase dhe Bode, por partija nuk do jete njesoj. Without Sala, it will not be the same smiley

Sala e varrosi partine Demokratike, mission complete. E mbajti nepushtet pa vota per 8 vjet jo demokratikisht por tu vjedh vota e trafiku deputet. eshte qesharake qe premton te sjelle PD ne pushtet ne te ardhmen.

nuk shof nje dhjetorist por vetem plehra. mund te vijne ne  pushtet po skane asgje demokratike. 

Ku e gjete kete Bimon? S'e kisha degjuar ndonjehere.

smiley

Ku e gjete ket?

Belul pervec Edi Rames qe dihet.. max 2 emra ke gjetur ne postet perkatese

"Spartak Ngjela: Minister i Drejtesise"

smiley O belul... OOOOO BELUL!!!!!

i thua po kujt i thua ?? smiley

 

po Ngjela nuk eshte surprize Bama.. e dinim ate pune..smiley   pastaj ai u merua  mavria, poshte e larte intervista  para zgjedhjeve.. Rama te mbaj premtimin  dhe te konfirmoj postin e ministrit te drejtesise etj etj.. 

sidoqofte,  bazuar ne principet e mia te verteta dhe te perjetuara anglo-saksonesmiley  (se Taku  flet per saksonet, por e ka me te degjuar me shumesmiley),  them qe Taku nuk meriton te jet ne qeveri  sepse nuk ka asnje lloj kontributi  ne koalicion..smiley

Belul, Ngjela nuk behet minister. Sic thua edhe ti ai nuk ka asnje kontribut askund. Per mua eshte thjesht i lezetshem ne muhabet per te pire ndonje kafe por aq. Me tutje kalon ne klloun. Nuk e ben Rama ate gabim.

eh mer Belul, sa vota i ka heq Taku Pd, tak-fak, nuk ka shit dosje kur ka qene i her minister i dritsis se shtremt. smiley po ti mos u boj ne fund fare socialist o burr. ta kete shqiperia nje te djathte si Taku vete ne qeveri smiley

Po nuk theu gure o Belul, me PD-iste diskutoi... smiley po qe do jete ne qeveri, do jete...

Nje fjale shef Iliri tha
Kemi pune te medha
Shmanguni nga thashethemi
Kohe per te humbur skemi.

smiley

Looool. Sec eshte nje personazh i kadarese ne qytetin n qe improvizon qyfyre te tilla ne klubin e fshatit

smiley

po! merrte gazeten dhe e bente vargje. 

Pa frike nder personazhet me te spikat te Ismailit! Me duket se e kam ketu ate liber... po me ben ta kerkoj. Qyteti pa reklama, mos gaboj. smiley

 

 

Eduard Selami, kryetari i ardhshem i Partise Demokratike, nga burime....smiley

Mire qe po qesh ti tani, se deri para nja dy ditesh ishe ke varianti tragjik i perceptimit te realitetit. E ke mire me njecik me shume pozitivitet optiken e jetes, plako smiley

e hoqe zerin nga video siç te thashe ti ?

Stalker pa ze duket qartazi qe asnjoni nuk e ka menjen ne ato qe thote Berisha!

Akoma dhe me keq! Thone me vete : thua te jete hera e fundit qe na e ben ne kete menyre?? (biles Sales vete i vje me qesh me veten per farsen qe po luhet - min 02:12 )

qafsha te gjithe, kjo video duhet me konkurru ne Kaanesmiley

la force de l'immage !

kane te gjithe te njejten mimike. perlesmiley

si mbledhja e apostujve po me ngja

me duket mua, apo kane edhe nga nje nenqeshje, subtile

sa demagog qe eshte! nuk e perzgjedh une thote pasardhesin.ketej, e vetmja figurse, pas tij, qe u promovua ne fushaten elektorale, ishte Luli. Luli prej 2005 kur erdhi ne KOP, mund te ishte deputet dhe nje astet i paster i PD per kete dite.Por ai ka mbi shpine nje njolle te madhe korrupsioni, nje njolle te madhe te shkeljes se interesit kombetar dhe nje njolle te madhe gjaku. Pra ai mer stafeten si i perfolur dhe target i lehte per kundershtarin politik.Por ky eshte stili mafioz: kush pretendon te drejtoje kupolen duhet te kete dhene prova ne krim.Ky eshte guri proves. Prandaj Luli do te jete kryetari ri i PD.

TIRANE- Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka deklaruar per mediat ne mbyllje te mbledhjes se kryesise se PD-se, se nuk do te kandidoje per kryetare te partise. 

Sipas Topallit, kreu u PD-se, nuk eshte ambicja e saj. 

Ajo ka vleresuar bashkepunimin shume te mire me kryetarin Berisha, per te cilin ka thene se ndihet krenare qe ka punuar me te.

“Jam krenare qe kam punuar me Sali Berishen. Ai eshte arkitekti i Shqiperise moderne”- ka thene ajo.

Na myteen arkitektat. Edhe enveri ashu qe. Biles ai qe "kryearkitekt".
Jemi I pari komb murator ne bote - pa tallje. Me legjend murimi.

e ke per ate gruan qe e zuni perfun muri? se e kishin bo "mire" ustallaret, apo per nai tjeter : smiley

smiley

ps. si guxoni? smiley

ahahaha, emo, mu ka bo si pyetje ne vit te pare ne fakultet (kish nje vit qe kish vdek Dulla). Mbarova tezen (m'kish rà Mukja ! smiley ) dhe ne fund me pyt pedagogu (e ma men: ka pas gjithmooone nje pyetje shtese, jasht tezes qe te binte!!) : si e ka cilesu, me nje fjale te vetme, shoku ramiz shokun enver ?

po qe s'mu kujtote mu kjo puna  e arkitektit ?? smiley  por prap se prap, dhit mura !

Mukja?? 

Po ku e keni gjithe kete fat, mor aman!!!

Pikes i ka rene shoqja Jozi .Saliu eshte arkitekt, por ka arkitekte te mire e te keqinj.

Spartak = Nuernberg

Nji rast unik me u barazu me gjermanine.

Vetem avokati!

ate po, nje organ i ngrehur posacerisht per te ndeshkuar Berishen...

E emo smiley te pershnes. hall i modh na ra. si puna atij cunit qe tha: ofsh ofsh per i pale kofsh :Lol: i tha tjetri i tha: kujdes se kur e ke i zoti s'je :Lol

Ta pata thone dikur qe ktu vetem sa permiresohet gjoja, vetem per t'u bo mo keq. E pashe dje se kishe leshu pe, se drejtesia nuk u permend me per ata te 4. edhe nuk ka si permendet. krisma nuk ka patur. por edhe nese ka patur, kane qene larggggg.

Keta edhe postet ne qeveri dhe shtet po i ndajne si xhambazet, me formula banditesh, jo sipas peshes elektorale qe ju ka besuar populli!!!

Koalicioni ka 84 mandate gjithesej, nga te cilet 66, ose rreth 78.5% i ka PS-ja, 16, ose rreth 19% i ka LSI-ja dhe 2, ose rreth 2.5% te tjere.

Mbi keto baza i bie qe PS-ja te kete 9 nga 12 ministri, LSI-ja 2 nga 12 dhe nje aleat tjeter 1 nga 12.

Nderkaq, nje arsyetim i thjeshte cilesor, bazuar mbi pervojen e hidhur te LSI-se ne ministri me portofole dhe pushtet ekonomik te madh, si Ekonomia dhe Shendetesia, te con ti atribuosh kesaj force dy dikastere ku hapesira per abuzime te jete relativisht me e kufizuar, nga pikepamja sasiore. Si p.sh. Ministria e Punes dhe ajo e Mjedisit.

Por jo ore!

Po flitet per 4-5 dikastere, dmth dy apo trefishi i asaj qe i takon me numra!!

Dhe cfare dikasteresh! Pikerisht ato ku ka mundesi me te medha perfitimi dhe ku LSI-ja ka treguar "talent" te madh ne te kaluaren!!

Si mund t'ju besosh atyre qe thote Rama dhe PS-ja per reformat, por qe se premisat jane keto qe thashe me lart!?!?

Shoku Obi. Them se nuk na gjen gje te presem derisa te anuncohet lista zyrtarisht. Deri tani kemi vetem thashetheme kafesh. 

Shume dakord.

Po kjo teme per kete pune eshte hapur, per te diskutuar thashethemet, sepse per momentin asgje nuk dihet me siguri.

Ti Obi mini vano qeke , mos te te vije keq se pervoje eshte , por Produkt Safi i mentalitetit te Partise Punes qe keto i bente  "te terhiqte mendimin e Mases "smiley , Pune shiku ose pune Muti , dmth se mos dilte ndonje gje per "ate mut muti "smiley  

Thashethemexhi Modern  i kohes se Mullahut Berisha !

Ketu ne Peshk ket titull kemi! Cfare e di veten!? smiley

Gjithesesi Berisha iku, tani hallin e kemi me Ilir Meten. Per kete teme po pate gje bisedojme me shume kenaqesi. 

 

 

Qysh LSI vetem 2 ministri?? smiley Seriozisht? LSI i than te pakten 4. Me keto numra qe ka mund te kerkoje edhe 5-6.

Ca numrash mer!? Me pak se 20% te mazhorances ka, sa ministri i bie, se na habitet!?

Ndryshon puna po u be perllogaritja si mes banditesh! Aty nuk ka me vlere matematika, qe perkthen vullnetin popullor, por forca e paster!

Ilir Meta larg Qeverise nuk duket keq.

po tregon stature! asgjo nuk kalon e pavon re.

 

Do na qeverisin hajdutet!

KM legjenda e korrupsionit me lejet e ndertimit, Rama dhe kryetar parlamenti me 5 ministri ne xhep, hajduti me bllok Meta.

Opozita demokratike ne shfaqjen e pare te korrupsionit ne nivel ministri e lart, mos te kete turp hic por te beje nje 21 janar te dyte. PD-ja duhet te jete e pergatitur dhe mire ben qe garen per lidwershipin po e zhvillon shpejt qe te zhbeje qeverine e korrupsionit dhe imoralitetit. PD si parti ka pervoje opozite.

Pyetje per socialistet: Si e konsideroni Meten tani, hajdut apo jo?

Lefti me rob shpie!!!

smiley

smiley

Kjo tregon qe lefka eshte luftarake, menjehere i mbathi opingat e opozitarizmit.

O LEFTERIIIIIIIII smiley

car lefti mer burre.

Lefti mireserdhe !! na kishte mare malli

Lefti!!!!

jo more nuk jam lefti. C'eshte kjo pike e zeze me ju?! A keni gje per te thene per ato qe komentova dhe mos u merrni me identifikim personash si spiune.

jo more nuk jam lefti. C'eshte kjo pike e zeze me ju?! A keni gje per te thene per ato qe komentova dhe mos u merrni me identifikim personash si spiune.

ahahahaha !! edhe une qe i urrej batutat e filmave, tani dorezohem para kesaj tendes !!!

Nuk je Lefti po vellai i vogel i tij. Pu, pu kush e di sa here te kom sha ene ty tu kujtu se je Leftyyyyyyyyyyyy. Ma boj hallall, po vete e ke pas fajin qe shkrujshe nen nick-un e tij. Ja tani u clirove, dhuna mbaroi me zbythen e sali-ut. 

Lefter Lefteri, je i denuar me perqeshje!!!! smiley 

Ramen legjende korrupsioni me leje ndertimi nuk e dijme ne, se ai Berisha pati tete vjet ne dispozicion, me ministrine e brendshme dhe nuk i gjeti gje!

Brado Berisha kish thene qe kandidaturat per kryeatre mund te vine nga kushdo. Pse nuk e hudh nji fjale te mire per Pjerin? Nga familje e persekutume po, disident i oreve te para po, programin gati po e po, ku do gjeni me mire se Pjeri?

Rono, meqe ra llafi.. rastesisht pashe nje foto online  ku  Pjeri yne  duket  ne nje banket  te qeverise Berisha..  pra aty eshte Pjeri, Saliu, Jozefina, Bode etj.. 

mund ta vija foton ketu. po nuk jam i sigurt.. e para sepse duhet te jepte lejen Pjeri.. pastaj  kam frik mos eshte foto e manipuluar..

 

Edhe une e kam pa ate. Ja thashe Pjerit dje por nuk me ktheu pergjigje. Nuk me pelqeu hic heshtja e tij!!!

dmth zerat ishin te vertete... isha gati ta propozoja per ca projekte te vogla... tani nuk e di...

U kompromentua rende qe kur takoi Bradin...i doli goja emigrantit te shkrete, mos o Pjer mos!!!

"A kingmaker is a maker of kings" - NN

Gabim. Duhet: a kingmaker is he who makes himself king!

Tani do shohim gallate ne parlament se aty Rama do jete pa perkujdesje imazhi nga Fuga. Aty do ta shikojme Ramen e vertete. Piktori deshtak, pa nje profesion stabel, pervec do koheve si mesues vizatimi, do lere nam atje ne parlament.

Nejse, Lefti me behet qefi qe te pakten e ke mar mbi shpine detyren e opozitarit, jo si ata langaraqet e tjere!!! Hallall!!!!

Po sado spiun te jesh mua nuk me njeh. Spiro Ilo dihet qe ka qene spiun i Sigurimit dhe me lidhje me spiunazhin grek por ketu ne peshk nuk njeh njeri. Kot mundohesh.

hahahahahah smiley

eh c'kercen prifti nga belaja.

Spiro Ilo ne pune te vet mer burr...po e bezdis dhe lemza tashti!

smiley

lefti nuk ka gje te keqe.. jam dakord me ronin kur thote qe me guxim dhe fisnikeri ke veshur robat e opozitarit.. jo si keta te tjeret qe u zhduken.

mire, lefti jam. smiley

ore,  mos je Toko ti  se dje dole me flamur amerikan..smiley

 

p.s   ketij Opozitarit do ti qepen  per Leftin tani,  si ACDC  per Tokon..smiley

une jam kush te doni ju, vetem nje gje kam, a do na qeverisin hajdutet apo jo?

une jam kush te doni ju

Une jam ti, une jam ajo, une jam ai.... une jam "V" for vendetta!

Lefti, Shqiptaret zgjodhen Ramen e Meten dhe hodhen poshte vrasesin e babain incestual te kombit. LLogarite bejini vete se keni vite perpara.

mund te jete dhe ai tjetri, nga gjermania, qe kish marre fotograf me vete ndersa u shperndau shkodraneve 10 batanije me numerim... 

E rendesishme eshte qe u vjen turp nga vetja e tyre... rilindje... smiley 

!!!

 

Ka ngel dhe Patoku pa u kthyer dhe formohet skuadra e kampioneve....

U kthye u kthye si LSI-ist tashme.

O Lefkope, pse e nderrove nickun?

Mos u turpero se burri di dhe te humbe....

Lefter lefteri ne emer te popullit je i denuar me humbje!

tani si do te te therrasim OPI apo do vazhdojme me ate pseudon e meparshem me Y?

Topalli u zbyth me lezet.....C'paskan qene keta amerikane mer jahu e katapultuan me lezet. Selami ne fakt eshte levizja me e zgjuar taktike qe mund te beje PD ne keto momente per te mbijetura..se perndryshe do te shpartallohej perfundimisht. Lulka te mbaje fort bashikne dhe ato 2 vite qe i kane ngelur.

Spiro Ilo dihet qe ka qene spiun i Sigurimit dhe me lidhje me spiunazhin grek por ketu ne peshk nuk njeh njeri.

E kush mund ti thote keto pervecse Floririt Qendrestar LefGOPE ?

Mirserdhe me dy mstera ngarkuar se le nam le duke hedhur ne tregun e Pellgaces vetem te Tredhur inatcore e Hundderra kuqalash smiley

 Duhet te mendohemi PAK per prapashtesen ....ar , ne fund sipas pervojes per  tjetersimin qe i bere vetes  dikur nga ndryshimi fundores  se Left me ...yyyyyyy ne fund  --- ne Left  ....iiiiiii ne fund smiley

Mirseerdhe dhe nderhyrja Juaj eshte Perle ne vazhden e perlave qe binte LefGOPEJA !

 

smiley te demaskoi Idrizi.. Lefti ne te njohim shume miresmiley

Prokuroria po heton nderkohe pallatin e gruas se Rames qe eshte bere me leje ne kundershtim me ligjin, te shohim nese pushteti politik do tentoje ta shantazhoje prokurorine per te mbyllur hetimet.

smileysmileysmiley

Shkrimi i fundit i LEFTIT.. ngjashmeria e llogjikes eshte e njejte

FR LEFTI - 20 Qershor 2013 - 18:21 

Ne lidhje me spotet ne favor te PS nga "personalitete", ky rasti i Papavramit me kujton edhe ate te Igli Tares.

Igli Tare eshte Drejtor Sportiv (nr 2) i clubit LAZIO S.S ne Itali, qe njihet te mbare Europen e Boten si klub me tifozeri te ideologjise se ekstremit te djathte (fashiste, nuk do ishte euphemizem). Igli Tare, del e ben propagande per nje Parti te "majte" ... shpresoj mos ti rrezikohet vendi i punes tek LAZIO S.S smiley

Por te tilla INKOHERENCA vetem me Shqipot i sheh!

Edhe Tedi Papavrami, pasi iku nga Shqiperia "si i perndjekur" dhe kerkoi azil ne France, del tani e mbron bijte e nomenklatures apo niperit e tyre (cf. Endri Fugen) dhe do te kontribuuoje edhe ai ne fitoren e tyre smiley

 Jo thjesht HIPOKRIZI ! Por tallje me inteligjencen!

Takohemi neser tek Sheshi ne 19H44

 

smiley 

Keta qajn pa lot dhe ne miningje qeshin pa buzqeshje 

Keta ne foto qajne per liderin e tyre, si njerez te lire ne nje vend te lire. Vetem nje lot i tyre, bart me teper fisnikeri, sesa komplet qeniet tuaja, qe talleni me ta, te marra se bashku.

cfare e ka gjet liderin? naj smundje? naj vaki e papritme? naj fatkeqsi njerzore a natyrore? larg qofshin te gjitha...

liderin nuk e ka gjet asgjo nga kto! keto te qamet kshu, edhe pse jane ndjenja personale, kur behen kaq massive, tregojne mentalitet te turmes qe ne e njofim mire (1985-a, ose Kimi).

Sala shnosh si molla! Me vendim-marrje totalisht te lire, dhe ne processin me te natyrshem ne bote: humbje pas 8 vitesh ne pushtet. So, WTF!!!

Nuk mendoj, se ti merr persiper te drejtosh, se cfare duhet te ndjejne dhe si ti manifestojne ndjenjat e tyre njerezit. Njerezit nuk qajne vetem ne rast fatkeqesishe, por me se shumti kur e ndiejne veten te pafuqishem, per te ndryshuar dicka, qe ata e kane per zemer, ose me pak fjale, kur ata ndihen keq. Ne rastin konkret, kundrejt tyre, nuk u perdor asnje trushplarje, ata manifestojne ndjenjat spontane dhe natyrisht femrat, si me te dobeta, pak me shume.

kur behen kaq massive, tregojne mentalitet te turmes

nuk pres te me japesh te drejte, jo. por qe ta kesh te qarte se mbase te ka shpetu ideja.

Keta e kane me opoziten ne pergjithesi, prandaj i shajne e ofendojne ata njerez qe thjesht jane emocionale per liderin e tyre historik dhe e bejne me vullnetin dhe lirine e tyre. Berisha eshte nje demokrat i madh qe ju jep leksione edhe ne humbje kundershtareve. Keta donin qe sot opozita te zhbehej, Berisha te syrgjynosej, te djathtet te kerkonin falje koke ulur qe nuk ja u paskan ditur kimetin hajdutit Rama dhe Meta. Edhe Enver Hoxha, per aq sa ishte athere, me zgjedhje ka radhur ne pushtet, por gjene e pare qe beri ishte te vriste opoziten.

Po me flamurin c'ke qe e ndrron ? Nuk te ka faj ai LefKOPE ....Nga Hutimi ta kesh ? Apo te maNgjelleu preidenti firmes Dy M qe tu be krah smiley

Keta donin qe sot opozita te zhbehej... smileysmileysmileysmileysmileysmiley

Mos ik tu keqen se ke   inat ti nganjehere me shume se Çakshiri , biles edhe me Dy mastera ngarkuar se bashku , plus dhe presidentin e firmes dy M qe e mbuluan lotet e Liderit Historik smiley lere lere se cfare ngarkese emocionale Cfaqni me thyerje e shperthime smiley

 

E tmerrshme kur mendon per ke qajne!

 

 une po kthehem n'shpi me dhimbje barku t'qeshmesh kjo thote e tmerrshme

smiley

Te tereve na ka qelluar qe qofte dhe nje here ne jete ta kemi marre deren ne krahe…por e kemi vene prape ne vend se cka rene jashte ka hyre brenda… Ky lideri i ktyre njerezve qe qajne, nuk e leshoi kurre deren perdhe sikur dhe per nje cast te vetem, por rendi e rendi me te ne krahe si I pushtuar nga nje shpirt i keq…ndersa shtepia permbytej e permbytej.

A je e sigurte qe e ke ul deren?smiley

Nuk eshte risi shqiptare lidhja emocionale me nje "udheheqes."  Por eshte e dhimbshme te shohesh te rinjte te kene kete lidhje emocionale e sidomos kur kihet parasysh se per ke qajne.  

Nga ana tjeter, me tmerr mua me duket kjo deklarate e Suela Konjarit, drejtoresha e Teatrit te Metropolit:

e përsëri unë nuk do të rresht së ndjeri krenare që jam pjesë e PD-së me SHQIPTARIN e vërtetë e BURRIN e MADH të SHTETIT, me politikanin e përmasave botërore, vizionar siç di të jetë veç ai, me SALI BERISHEN, që me dashuri, sakrifica, punë e përkushtim, shkroi historinë më të ndritur të DEMOKRACISE në vendin me regjimin më të egër komunist. Tashmë nuk më mbetet tjetër veç t’i lutem ZOTIT të na falë! Përzemërsisht Suela Konjari

eeeeee keshtu thosh edhe nje drejtoreshe shkolle qe pa diplome te mesmeje merrte te larten naten...

S'eshte drejtoreshe shkolle ne Momli (ndjese Momlit) zonja ne fjale.  Eshte drejtoresha e Teatrit.  Mire furcat per udheheqesin (i ndien, s'i ndien) por te thoje edhe qe shqiptaret qe votuan kunder i falte perendia eshte blasfemi logjike, shpirterore, tru-qelizore etj etj, e qe tregon katandisjen e asaj shoqerie qe ka pasur keta lloj njerezish perfaqesues ne te gjitha aspektet, perfshi dhe artin.  

Dhe nje arsye tjeter per voten kunder. 

ta kisha te aplikimi i nepotizmit ne cdo nivel, qelize etj 

Aplikim nepotizmi ka pasur e do kete.  Por ka nepotizem e nepotizem. 

Konjari who? smiley... po ku kane sens detyre keta njerez? s'ka perendi ne bote t'i beje keta te kuptojne se karrikja ku ulen perkohesisht nuk mund te jete kurre mbiemri i tyre.... 

Booh ca mrekullie qene keto zgjedhje, sa me shume kohe kalon aq me e madhe vjen permasa e saj.

Sic i thashe dhe 'Bames, ia marr te mireqene ate te karriges.  Por po e coja pak me tej.  

E tmerrshme kur mendon per ke qajne!

"e pur si muove"

pavaresisht se ne gjykimin tend subjektiv, eshte e tmerrshme.

dhe shyqyr qe levizi...

nuk eshte mire te vini fotografi te miturish te pandergjegjshem. vini fotografi te horrave si Zhani Ciko e co, qe qajne Mbretin. Birishi ishte i mire per disa qe po e qajne.

smiley

Me siguri duhet ta kish permendur edhe dikush tjeter: tash do kthehen punetoret e ambasadave ne vendlidje dhe do u ndryshohet flamuri. Te tjeret qe do shkojne nga binomi ps+lsi edhe atyre do u ndryshohet smiley Lefti kur e leshon ambasaden e Frances di gje njeri? smiley

FRopozitari - 28 Qershor 2013 - 16:40

1- Opozita demokratike ne shfaqjen e pare te korrupsionit ne nivel ministri e lart, mos te kete turp hic por te beje nje 21 janar te dyte.

2- PD-ja duhet te jete e pergatitur dhe mire ben qe garen per lidwershipin po e zhvillon shpejt qe te zhbeje qeverine e korrupsionit dhe imoralitetit.

3- PD si parti ka pervoje opozite.

 

"Lefti, ose Njeriu Direktivë"  smiley

ore, ky sa legjitimoi 21 Janarin? 

O Stalker po lere o burr se po na merzitet e po hiken prap...lere se shyqyr qe erdhi!!!

Ne FaceBook te Berishes para ziedhje kosovaret komntonin Rroft Berisha fitore fitore dhe tani komentoj Sal Berisha ku esht kosova ne hart hahaahah Berisha ka vendos ne facebook ne hart dhe ne te kosova esht bashk me serbin 

URIME Z. Ilir Meta per detyren e re si Kryetar Kuvendi. Pa dyshim qe Meta do i sjelle Kuvendit prestigjin, seriozitetin dhe rendesine e tij, te cilat kishin humbur nen drejtimin e Jozefina Topallit. Do shohim dhe nje demokratizim te istitucionit te Parlamentit. Pa dyshim qe nu do te jete me si ne keto 8 vitet e kaluara ku kryesia nderhynte dhe shqetesonte deputetin gjate shprehjes se mendimit te tij te pavarur.

 

Nji oksigjen aq i mungum! 

Frymemarrje e lire... mo ne fund!

Po he mer Gjergj pra, sille fjalen aty ku duhet. Se u shfokusun kto me muhabete leprash, jo 700 jo 800!

Emo harram te qofte po nuk e the nje fjale te mire per Gjergjin kur te shkosh ne Shqiperi...xhanem edhe prej ketu mund ta besh, cte kushton nje email!!

he is taken care of Rono... smiley 

smiley

Already done! Nqse shikon nji ngrohtesi te papritme nga strukturat tona, te mos habitet hic.

ps. e ka meritu!

Te them te drejten emigrant i urova pardje ne tel suksese kandidatit te zgjedhur per LSI te cilin e njoh personalisht.. por nuk e prisja te me thoshte se do kujdesej per mua.. duke e ditur shume mire qe une jam simpatizant i PS.

smiley 

O Gjergj po tashti jemi nje o burr, po the PS ke thene LSI dhe anasjelltas!

Jm vertet 100% i sigurt qe PS-LSI jo shume vone do shkrihen...

duhen 22 peme per te prodhu aq oksigjen per sa ka nevoje nje njeri; duhet nje Ilir Meta per te perftuar per nje Shqiperi!!!

Bama dhe Rono.. ato  ''luhatjet'''   parazgjedhore te Gjergjit do pare si, le te themi:  ''gabime''   te nje kuadri ne rritje,   e jo si te nje njeriu ne  renie..    gjera   te vogla, normale dmth..smiley

kane qene matje pulsi ato, cdo gje brena korrnizes...

ose nji taktik jo krejt e panjoftme.

hipoteza se hamzai ishte agjent i infiltruar i Skenderbeut te armiku nuk esht hedh posht asiher

belul me thuaj kur jam luhatur une ne bindjet e mia ?

po jo ne bindje, mo jo..  luhatje ne parashikimin e mandateve  e kisha llafne.smiley    megjithate,  emigranti  me siper e sqaron shume mire..   paska qene levizje taktike  nga ana jote.. tip, shvendosje vemendjeje  per te shperqendruar kundershtarin..  levizje vertet e zgjuar, sme vajti mendja..smiley

Turp per Presidentin e Republikes i cili nuk ka dale ne konference shtypi apo nje komunikate ,per te uruar opoziten dhe per te shprehur gadishmerine e istitucionit qe drejton per bashkepunim me shumicen e re. Ne komunikaten e sotme flet vetem per Tapin. Nuk parashikoj bashkepunim te mire me kete istitucion qe pa dyshim profilohet si partiak i mirfillte. Fale Shqiptareve kemi 3/5 e kuvendit !!!

jepi Gjergji..   Ed Rama lexon peshkun, tha Roni dje..smiley   roli jot aktiv te peshku, pas fitores..smiley,  nuk do kaloj pa rene ne sy  skuadres se PS.. te garantoj!!smiley

shkarkojeni. Gjeja me e mencur qe mund te beje Rama dhe Meta eshte shkarkimi i Nishanit (ligjerisht eshte e pamundur por ata ta provojne).

Jo nuk jemi Saliu ne dhe nuk e shkarkojme Presidentin e Republikes. Pa dyshim do shkarkojme Guvernatorin dhe KQZne...

Kur e shkarkoi Saliu Presidentin e Rep.? Pastaj sa per KQZ-ne e dime, do e ktheni ne kohen e Ilirjan Celibashit 7-0 ne favorin tuaj.

Ngjela e quajti Presidentin ULOK, term i padenje, por Uloku nuk duhet rrezu prej shkalleve, se shpejt i vjen rradha te moshuarve, femijeve, jetimeve romeve etj.

Fale Shqiptareve kemi 3/5 e kuvendit !!!

Po cfare ke ti a lumemadh?! Ne fakt, nuk e di ty, por shumices se shqiptareve, do fillojne ta kene nje gje, qe do ju dhembi fort me kalimin e kohes, por nuk duhet te ankohen, sepse sic e the dhe ti, e zgjodhen vete.

Po cfare ke ti a lumemadh?!

Mos i qaj hallin Gjergjit!!!

Ke shume te drejte, ai qe duhet ti qaj hallin je ti, qe jeton ne nje vend te lire me nje zemer fanatike.

Fullani nigjova se kish vrapu per tu rrefy... nuk kemi aq uje te bekuar per te shplare te gjitha mekatet e Fullanit...

Sot Dritan Dajti kish rrefy qe policet nuk i kam vra une por shefi i tyre...kish nxjerre emra!

mbrapa kraheve tha...

dhe kjo vetem ne 2 ditet e para te Rilindjes...cfare nuk do na degjojne veshet mer Bame!

Andrew nuk e ka kaluar akoma kufirin... ka shance per drejtesi...

Le mos te harrojme se FBI eshte investuar ne ngjarjen e 21 janarit. Pastaj mos harro se ne ja dhame Almir Rrapon tak-fak...amerika nuk eshte vend mosmirnjohes

normal normal, po kush ri e merret me Iranin... 

Partia Demokratike humbi zgjedhjet e 23 qershorit me një rezultat shumë të thellë. Si e gjykoni këtë votë kundër së djathtës?

Pergjigjet Selami Xhepa:

Humbja e thellë dhe ndëshkuese që mori PD-ja në zgjedhjet e 23 qershorit është një mesazh që vjen nga qytetarët për mënyrën e qeverisjes, veçanërisht të katër viteve të fundit, një mesazh që duhet lexuar dhe reflektuar me vëmendje dhe me gjakftohtësi. Mendoj se qytetarët kanë një kulturë politike pretenduese, kanë nevojë për një model qeverisjeje të pastër dhe reaguese ndaj paaftësisë apo korrupsionit, për një qeveri që nuk e dominon jetën e qytetarëve, por dominohet prej tyre, për zyrtarë qeveritarë të përunjur e dëgjues, dhe jo arrogantë e inatçorë, qytetarët kanë nevojë t’i dëgjosh më shumë e më shpesh dhe më pak t’iu japësh leksione e t’iu mbash fjalime, qytetarët janë mirëkuptues kur e shohin pamundësinë për të bërë më shumë investime apo financuar më shumë projekte, por nuk e përcjellin dot hipokrizinë e trumbetimit të “bollëkut” në kohën e fukarallëkut. Shkurt, qytetarët mund të qeverisen me moral, dhe jo me statistika.  Nga ana tjetër, duke qenë forcë në qeverisje, PD-ja vetë, në vend që të thellonte reformimin e vetvetes dhe strukturave të saj, në fakt shkoi drejt mbylljes, inaktivitetit dhe atrofizimit. Pra, modeli politik partiak, por edhe modeli qeverisës, mendoj se pësuan një gërryerje domethënëse, gjë që u duk qartë me votën ndëshkuese të qytetarëve.

 

Ky është më i vërteti i të gjitha fillimeve të reja

tha Berisha

Grida Duma te Klani:

Sot starton demokracia ne kete vend, me ngritjen e institucionit te doreheqjes

pse deri sot cfare ishte?

smiley e forte kjo fin lool

Av, eshte ose me sakte ishte, zevendesja e integrimit.  

Qe PD-ja para se te mallkoje popullin per votat kunder te filloje nga "ku t'i gjej humbjet e tua parti."

po, e di, e pashe nje nje debat para nja dy ditesh... i tha lubonjes, ti sheh vetem zi per shkak te atyre qe te kane ndodhur ne burg ...fol po deshe, e mbertheu mo smiley

teknikisht, baba berisha u tha ktyre ne daljen qe beri se "i besoj fjales se popullit dhe populli foli me vote". Me rregull treshi, nqse PD = baba berishe, nuk shof ku PD ka mallku popullin. Mallkime populli ka pas plot gjate ktyre 8 viteve ktu te ppu psh po teknikisht kto nuk jane PS, kshuqe e njejta gje vlen dhe anasjelltas.
Sa per kujtese, ne 2005 kur PS humbi, socialistet "e vertete", prej atyre qe nuk njofin humbje, thane se Nano u ka shit pushtetin pas marrveshjes qe beri me Berishen.
Tani per ket Griden e PD. Kjo ja shton baterine laptopit tim kur e shof, edhe kur ka ngel me 1 ose 2% jete

Tekniksht ne dalje Berisha tha dhe kete: qe une shpika dhe Facebook per shqiptaret por ata i besuan programit (lexo rrenave) te te tjereve.  

teknikisht, ai po thote minimumin sepse mund t'fliste edhe per zarfa me leke e t'thoshte edhe qe jane ble vota. Ky eshte berisha qe njof un t'pakten deri para dites kur dha dorheqjen. Ktu ka dale nga karakteri i vet kur pranon humbjen. Ju bashku Nanos, mgjse 8 vjet me vone. Eshte fakt qe Rama beri shume premtime te natyres populiste pa mor fare mundimin me llogarit koston financiare, ca ka thene gabim berisha ktu? 

Mund te kishte nxjerre edhe lloj-lloj problemesh te tjere, p.sh. faktin qe KQZ-ja s'eshte e kompletuar, etj. etj.

Teknikisht ai mund t'u hynte llogarive te zarfave (atyre te vegjelve, se per zarfa te medhenj s'e merr dot guximin) por pastaj teknikisht duhet t'u pergjigjej edhe pyetjeve pse kaq shume vota paskerkeshin qene per shitje per nje zarf, apo per nje vend pune, kur Shqiperia eshte zonje planeti dhe e dyta pas Gjermanise. 

mekat ne fakt, per 2-3 vjet mund ta parakalonim ne kthese, mu atje te kthesa kamzes...

teknikisht, edhe kryebashkiaku me i suksesshem i Tr. vec me 3 mije dollare ne konto bankare kish ngel po teknikisht vecse...

 Monda, ti tani beson se mungesa e koherences midis vjedhjes se votes dhe pasurimit te shqiperise si gjermania mund te ndalonte apo te vente sadopak ne veshtiresi salen. Flasim per salen e milidelet e tija. Mendohu pakez sesa pike ka humbur Rama (te mos flasim per meten) nga mungesa gjigantike e koherences qe ai ka ne lidhje me meten, 21 janarin, apo kutite. N

 

Po he de.  Ose po rilindin keta dhe po e kuptojne qe deri tani s'ka pasur demokraci smiley

Lermeni se jam bere helm e vrer sot. smiley M'u desh te therrisja ne mes te autobuzit: cuni, harrove te me japesh bileten, qe te degjoja nje grua te pergjigjej: edhe mua, s'ma dha.

Eshte bere deti kos? smiley.

po, per biletapreresin, se une parate ia dhashe. duke perfituar nga rasti, mund te them se kam tri jave tashme qe notoj ne kos smiley

Mu pra nje jave me afrohet fatorino ,dhe nderkohe qe mbante leket e biletes ne dore, me nje ton konsprativ sikur po me jepte porosine e fundit per planin qe kishim ba bashke me thy naj banke,me thote, - ku do zbresesh? bej at gjestin me koke qe s'te mora vesh.perseriti pyetjen,une i'u pergjigja dhe ai deshperimisht me rrasi bileten ne dore. smiley

kam pershtypjen qe me kete pjese  citimi Grida do te thote qe: eshte hera e pare qe humbesi i zgjedhjeve  merr pergjegjesite dhe  jep doreheqjen!      pra sipas saj, kjo eshte risi ne demokracine shqiptare.

T'i leme pershtypjet, se me aspak mund t'u bejme cfaredo lloj interpretimesh, edhe me humor, edhe me seriozitet.  Por logjika te thote qe s'duhet ta thoje kete fjali ne asnje lloj situate zv Min e Integrimit. 

mire mire, por jo  kaq  te rrepte.. merrni parasysh edhe  ngarkesen emocionale te ketyre njerzve keto dite te veshtira...smiley    mos ua masni fjalet me peshoren e  argjendarit..

 

p.s une se dija fare kush eshte dhe ç'post mbante kjo..  per nga emri mu duk me shume si ndonje artiste apo kengetare..smiley

si mer se te o duke Grida si kengtare?!!! Lol

aha..

.

Eh ç'me kujtove ca gjona... Eh...

e ka thon Ndreca, Enverizmi nuk e braktisi Shqypnine keto 23 vjet.

Berisha eshte nje demokrat i madh qe ju jep leksione edhe ne humbje kundershtareve.

Opozit me .... nje ar ne fund smiley Nuk me ndahet shpirti nga frymezimi yt sepse me ringjall te pernderten ne variantin LefGOPE .

Mos  nje Master e ke marre ne KINE me citatet e shokut Kryetar te Lavdishem . Ata e perdorin kur Fitojne ne Pingpong ... i japin doren te MUNDURIT dhe i thone

Falemnderit se me mesove se si nuk duhet te HUMB "...

Po ti sqaroje kujt ja jep babasqapi leksionet e Demokracise ne Shqiperi , Ballkan Rajon e me Gjere .Eshte i shqetsuar  dhe Presidenti i firmes Dy M , qe po kopjon ne menyre moderne nje Devolli smiley

Cilat janë, sipas jush, arsyet e kësaj humbjeje?

Pergjigjet Selami Xhepa:

Në gjykimin tim, thelbi i problemit është ai moral, është bjerrja e besimit të publikut për ditë e më shumë nga sjellja politike arrogante, e manifestuar në debatin politik shumë të politizuar dhe jo i orientuar në zgjidhjen e problemeve reale të vendit, ndërmarrja e nismave politike shpeshherë në kundërshtim të hapur me opinionin publik qytetar, mungesa e iniciativave politike për të kryer disa reforma dhe për të pasur arritje në disa sektorë kyçë për jetën e vendit, veçanërisht në përmirësimin e sistemit gjyqësor dhe funksionimin e ligjit, në luftën ndaj korrupsionit, në çështjet e pronës etj. Reformat e munguara në fushën e demokratizimit të mëtejshëm të shoqërisë dhe forcimit të institucioneve dhe të administratës publike binin ndesh me rritjen e pretendimeve të publikut dhe me trendin e kohës. Këto prirje nuk u lexuan si duhet nga politika dhe qeveria.

 

Ka ndikuar këtu edhe gjendja ekonomike e vendit?

Pergjigjet Selami Xhepa:

Nga ana tjetër, edhe dobësitë e manifestuara të ekonomisë gjatë këtij mandate kanë rolin e tyre ndikues. Financat publike pësuan përkeqësim dhe disiplina fiskale e tatimore ka rënë ndjeshëm. Reformat e dixhitalizimit të shërbimeve fiskale e tatimore të filluara që në mandatin e parë, nuk dhanë rezultatet e pritshme – besoj kryesisht për shkak të rezistencës së administratës, dhe jo të vetë teknologjisë.

Prokurimet publike të dixhitalizuara në shkallë vendi nuk mundën të ndryshonin perceptimin mbi zbatimin e përhapur të praktikave korruptive në këtë proces. Rënia e të ardhurave të buxhetit dhe  shtimi i sforcuar i investimeve publike nëpërmjet borxheve, megjithëse parandaloi një rënie në recension të ekonomisë, sërish është parë me dyshim nga sektori privat dhe nga tregu. Në veçanti kriza në vendet fqinje shteroi burime të rëndësishme të të ardhurave për një pjesë të madhe të familjeve, duke i çuar ata drejt kërcënimit të varfërisë ekonomike ose në një rënie të ndjeshme të mirëqenies, e ndihmuar kjo edhe nga rritja e ndjeshme e çmimeve në tregjet e mallrave. Nga ana tjetër, Ministria e Çështjeve Sociale ishte krejt e paaftë për të ndërmarrë në kohën e duhur reformat e skemave të mbështetjes  sociale, duke lejuar kështu që grupe shoqërore të caktuara të vuanin seriozisht pasojat e krizës. Disa programe shumë të rëndësishme dhe novatore i ndërmori PD-ja që në fillimet e veta, siç ishte ai i subvencionimit në bujqësi, duhet të ishin rritur ndjeshëm me financim, duke përfshirë edhe lehtësimin e kostove  të shërbimit bujqësor, gjë që do të kishte pasur një efekt  shumë domethënës te pjesa më e madhe e popullsisë së vendit. Të gjitha këto të marra së bashku përbëjnë një motiv të mjaftueshëm për ndëshkim.

 

Ja dhe kopja e thenieve te Ngushelluesit te Madh presidntit te firmes dy M ., mbeshtetsit Qendrestar ne kete dhimbje prane JUSH

Kur hoqen nje kryetar Komiteti gjindi u Gezua  dhe ky u një tha llaf pe Devolliu jo Labi smiley

Ne fshat tene kishim nje samarxhi qe bente samaret me gunga .Dhe ( anetaresise ) gomereve u vriste kurrizin .U mblodh mileti dhe e hoqi.

Mosni u tha ....Me Gungen qe u le unë u mesuat .Keq mire po e mbanit barren dhe ecnit .Tani do vi nje samarxhi qe pervec Gunges do u lere edhe nje Gozhde qe tua bej kurrizin GJAK smiley

Kujdesuni pak kur flisni se populli eshte GURRE e Fellte dhe perrej te Thate si ju i ka per te mare Fiçorë smiley

Nuk me besohet, 55 as edhe nje sulm sot!!!! Te gjith artikujt model, sikur te lexoje CNN.. vetem dhe vetem raportim... rilindje e 55!!!!!

Paska qen fitore e modhe vertet....

Headline e 55ces se Fahriut ishte skandali i dehjes se Ezelit smiley

Likja eshte ene burr shteti ene ortak. ene Fahriu merr fryme i lire prej doktorit.

Ok ti themi gjerat haptazi dhe pa dorashka, megjithese Meten nuk e honeps dot fare por eshte 1mije here me i civilizuar dhe moderuar se Jozefina(e cila per faj te ambientit dhe rrethanave u helmua dhe e humbi edhe ate civilizim qe mund te kishte trasheguar...Po fjete me qen do zgjohesh me pleshta thote populli). Une do ti bej gjykimin tim Rama&Metes pas vitit te pare dhe do te kem te njejtin sy kritik qe kisha me qeverisjen e cjapit te Vucidolit.

O Kripto Komunista! Boll demaskuat rop kot me kot, se gjalle jam dhe ketu ne Albania smiley

Koha nuk me ka premtuar ta humbas ate tek PPU keto dite. Nuk jam hacker informatike qe nderroj flamur çdo dite, por nese lexoni mesazh me flamur francez nga LEFTI deri ne gusht, dijeni se eshte byrazeri smiley

hajt Tung dhe hengshi kokat!

smiley

smiley paskeni punu me 2 turrne o Left! smiley 

prandaj dukej sikur LEFTI rrinte online 24/7 smiley

po pra ngahere dukej se Lefti nuk ish ne nivelin e duhur, sikur i mungonte klasi... smiley Je ti standarti apo ai? smiley 

ta nxjerrin me cengel, o Left! te poshter jon smiley

pershnetje, i dashur!!!

Lefti na ler nje nga ato armet e fuqishme, silvuple, se i kam pike te dobet. smiley 

Lefti bashkohem ne dhimbjen tuaj...Te rroni vete..RIP Partia e Vucidolit  smiley

Ke ardhur per zgjedhjen e krietarit te ri te Pedhes, mo pedhja?

Do beni djaline e Enverit, Bashen krietar, mo druzhe?

He mo, dole nga gjendja katatonike me ne fund?

Rrofsh sa Malet . Kisha Besim se LefKOPEJA eshte e gjalle e nuk ka vdekur , megjithse nga lotet eshte duke u TRETUR . Eshte Rilindese ! Je SFINKS JE .

Se kishte Merak Roni mos IKJE smiley Po gjith hare e gas do vije se te ishte ndryshe s'kish se si smiley

Ikte Saliu dhe te lente Mbrapa . Marrte nga dite e Mesiles  , Grides dhe Jozefines smiley

A e pate Mesilen me rroba te zeza sot? tu ju dridh nishani... smiley 

Ja dhe kopja e thenieve te Ngushelluesit te Madh presidntit te firmes dy M ., mbeshtetsit Qendrestar ne kete dhimbje prane JUSH

Kur hoqen nje kryetar Komiteti gjindi u Gezua dhe ky u një tha llaf pe Devolliu jo Labi smiley

Ne fshat tene kishim nje samarxhi qe bente samaret me gunga .Dhe ( anetaresise ) gomereve u vriste kurrizin .U mblodh mileti dhe e hoqi.

Mosni u tha ....Me Gungen qe u le unë u mesuat .Keq mire po e mbanit barren dhe ecnit .Tani do vi nje samarxhi qe pervec Gunges do u lere edhe nje Gozhde qe tua bej kurrizin GJAK smiley

Kujdesuni pak kur flisni se populli eshte GURRE e Fellte dhe perrej te Thate si ju i ka per te mare Fiçorë smiley

 

Wau, ti duhet te jesh i dashuruar shume me veten. Une nuk e di, nese merr njeri mundimin te lexoje komentet e tua, plote "humor nga gurra popullore", por e di qe ti dhjet ne breke, te perballesh ne nje debat te drejteperdrejte, qe dhe sikur te rrekesh ta besh do dalesh me me shume se 2M i dhjere prej tij.

O maksi po cke o derebardhe? Ne zgjedhjet e ardhshme do te kesh dhe ti mundesine ta godasesh komunizmen me vote...fale Rames!

Sa zemergjere paska qene ky Rama!!!

O maksi po cke o derebardhe? Ne zgjedhjet e ardhshme do te kesh dhe ti mundesine ta godasesh komunizmen me vote...fale Rames!

Fale Rames?! Hmmm, smiley , po Rames ju propozua qe ne keto zgjedhje dhe ai s'pranoi. Megjithate, une jam i dyzuar nese do ta perdorja ose jo, voten time per te influencuar per fatin e atyre, qe jetojne "back home".

Ka lezet. Dy boba. Rama po te pakten se likja eshte 99nc

dyshja me sinergjike e mundshme ne shqiperi. keta do e cojne perpara shqiperine me shume se 10 universitete... jo private!

si redbull me vodka!!!!

Te shpresojme. Populli te ta i ka syte. Dyshe serioze. Dyshe me potencial. Obama dhe Pelozi. Bush&cheney. 

Der tani. Se pas 20 vjetesh mund te kemi tandemin historik rama-meta. Mund te kemi termin metramoj: sjell progres, kurim lengate, ringjallje kombi. Fjale fjalori. Sic themi sot i matarova nja dy pune, matarova nje femer mund te themi metramova nja dy pune, etj etj sihariqe

E mo s'ka gje , se kane Perballje keta smiley Apo ky ne menyre vecante qe eshte nje variant Chipi qe nuk e do per pjese as Momli e Qelpidhza per nga Logjika smiley

Ke qejf me LefGOPENE smiley Qan po edhe Qesh ! E kthen dhimbjen ne force smiley

Mo u merzit Max me dy M se Berishen aty e ke .Qaj tu keqen qaj , Gozhden cave do ua vere ne vend tjeter sidomos per emocionalet e Ligjshem smiley

Fotot me te qara jane fantastike ... smileysmiley

Qajne gomeret sic qanin Enverin... po kete po e qajne per se gjalli...

/asgje s'ka ndryshuar per 30 vjet

Ku-kuuuu, mi nooonee
Shka me ba, ni tash...
Na ka dek udheheqsi...
bash do i na prishin kioskat prap

Tony Blair: Do e këshilloj falas qeverinë e re shqiptare 28 Qershor, 2013 | Postuar në: Aktualitet,Politika | Shkruar nga: TemASelect Language  end Facebook Social Plugin" width="1000px"> 

tony-blair-2Ndërkohë që ka pasur shumë spekulime për kontratën që ish- kryeministri britanik, Tony Blair do të lidhë me qeverinë e re shqiptare, ka reaguar edhe zëdhënësi i Bler duke thënë se ai do e këshillojë qeverinë e re shqiptare falas.

Mediat kanë spekuluar se Blair do të fitojë miliona nga kontrata e re me qeverinë shqiptare, madje e kanë krahasuar me kontratën e lobimit që qeveria në largim ka pasur me Toni Podestën.

Duke folur për BIRN, Ciaran Ward, zëdhënës i Blair, tha se nëse do të bëhet ndonjë punë për qeverinë e re, ajo do jetë falas.

Ai nënvizoi se deri më tani nuk është nënshkruar asnjë kontratë.

“Tony Blair i ka dërguar urimet më të ngrohta Edi Ramës për fitoren. Siç kemi thënë edhe më parë, ne jemi të lumtur që do të punojmë me qeverinë e re,” shtoi Ward.

Gjatë kësaj fushate elektorale, socialistët kanë pasur ndihmën e Alistair Campbell, ish- këshilltar i Blair.

Zëdhënësi i PS, Endri Fuga, tha po ashtu se edhe Campbell i ka ndihmuar falas, pasi ai beson tek e majta.

“Duket si një fitore dërrmuese e Edi Ramës në Shqipëri. Më pëlqejnë fitoret dërrmuese. Ka qenë gjë e mirë që punova me ju djem,” shkruante Campbell pak ditë më parë në Twitter./ep

 

Tony Blair: Do e këshilloj falas qeverinë e re shqiptare

smiley

Tani ja hodhet ju. Per cilen pjese te "punes" do jene falas keshillat, per punet e verteta apo vjedhjet??

Ou paske informata se Toni B. qenka hajdut? 

Jo, por po mendoja, cfare ndihme falas do ti jap ky dikujt me profesion: hajdut profesionist.

a jo, po...

Belbezimi te tregon simpatik.

e mora te mireqene qe ke prova per te dytin... 

sa per mua pastaj...

Ca te tjere ketu disponojne gjithmone "llafe te sigurta" per konspiracionet:

 

Berisha do vjedhe votat dhe po nuk arriti te vjedhe dot me shumice, do bej nje 97 tjeter.

Bame na paska rrejt Left me ....iiiiiii ne fund se Blar fiton Miliona nga Tom Doshi dhe Fidel Ylli , per ta konsultuar Ramen se si Vidhet ....smiley

Po njihet ajo qe eshte shkaxheshe smiley Zbuloi dhe Firmat nga merr Frymezim .Nuk qeka Podesta smiley.  Po mo u murzit me leftKOPETE  ..." Gjuha vete ku dhemb dhembi ...smiley

Sa rrenjasij kane ardhe e kane Ike ketu aq Geshtenja qofshin , aq Arrorre u shtofshin dhe aq Kullotore  u shumofshin smiley

Epo kur e do bleri ky anglez fisnik si mos ta duam ne? Kush jemi ne?

Pra fajin vazhdon ta kete Saliu.

Megjithate, moto do vihet n'vend: PS & LSI qineqajne hallet e popullit skipetar.

Më pëlqejnë fitoret dërrmuese. Ka qenë gjë e mirë që punova me ju djem

Kurre me pare mbrothesia e shqiptareve nuk ka qene me e prekshme, me afer se kaq. 

E meqe jemi, po zoti Ramsfeld, c'ka thene? Falas edhe ai? Nga dashuria per te djathten?

 

voluntarizmi sikur s'eshte i djathte, apo...? 

ehhhh,  jane pleksur gjerat keqazi finisterre..  ndersa voluntarizmi nuk eshte i djathte,  shohim  kapitaliste  qe    jane  politikane dhe deputet  te majte..smiley

Ramsfeldi eshte i djathte? smiley 

aq sa eshte realitet nje perceptim i gabuar.

ose me sakte, aq sa eshte gabim nje perceptim real.

ps. mos harroj:  smiley

 

Ja te djathtet si preken menjehere smiley.

dukja eshte "te prekshem", e verteta: jemi konsiderate.

ps. syzet vazhdojne te nenkuptuara, meqe jane brenda stines...

Mustafa Nano: Me ikjen e Berishës kemi shpëtuar nga një makth, tani duhet ta harrojmë
Shkruar nga: TemA Online

Mustafa Nano, një ndër njerëzit më kritikë të kryeministrit Sali Berisha, shprehet se me largimin e tij, duket se merr fund një makth. Për Nanon, tashmë shqiptarët nuk duhet të bëjnë gjë tjetër, veçse ta harrojnë këtë figurë.

“Berisha de facto nuk ka ikur. Por edhe “kaq sa ka ikur”, është një ngjarje e madhe për Shqipërinë. Mund të jetë një nga 3-4 ngjarjet më të mëdha në historinë e shtetit shqiptar. Kemi shpëtuar si prej një makthi. Me ikjen e tij (aq sa ka ikur, pra) është si të kemi dalë të gjithë nga një seancë egzorçizmi. Është nga ato ngjarje që e ndryshon vetvetiu Shqipërinë, që e bën, në mos tjetër e më në fund, normale. Shqipëria do të mbetet e mjerë, e prapambetur dhe plot halle për shumë kohë edhe pa Berishën, por do të jetë normale. Dhe ne, mendoj unë, duhet “të bëhemi normalë”, gjithashtu. Si? Duke u marrë sa më pak me këtë njeri. Duke e harruar. Aq sa kjo është e mundur të ndodhë, kuptohet, me një personazh historik. Përsa më takon mua, unë e ndjej se kjo ngjarje më ka ndryshuar. Menjëherë. Në një farë kuptimi, jam gati të ndërroj profesion: Do filloj të bëj gazetarin….”, ka thënë Nano për të përditshmen “Dita”./b.l

Sipas përllogaritjeve të votave, Lëvizja Socialiste për Integrim është partia që mund të përfitojë 4 deri në 5 ministri, pasi në këto zgjedhje ajo ka arritur të marrë afërsisht 200 mijë vota.

Rama sikur tha kshu mbreme:

Ne kemi ftuar zgjedhjet si Aleanca për Shqipërinë Evropian. Boshti i saj është PS-LSI, ne nuk do të vendosim peshoren e përqindjeve për të bërë ndarje postesh dhe sektorësh. Ne do të vendosim peshoren e kapaciteteve që kemi në dispozicion dhe të asaj që ofrojnë gjithë përfaqësuesit tanë për t’i vendosur në detyrat e duhura. Kjo nuk do të thotë që nuk do të ketë një raport, por ama e thashë dhe e them gjithçka do ta bëjmë të konsultuar dhe nuk do të konsiderojmë sektorët si sinore dhe as ministrat si ushtarë pa lidhje me njëri-tjetrin.

p.s. Kur do t'i veshe Meta ato pantallonat me vija se po pres me padurim?

pantallona me vija eshte kodi per pizhame? smiley

Ejjjj smiley, a te zu gje koka mbreme? smiley

Pantallonat me vija benin pjese ne nje total look tejet ekcentrik te kryetarit te ardhshem te kuvendit, ne nje foto qe se kush e solli para nja dy javesh te Peshku.

mbreme isha aq mire, sa s'kishte koke qe me zinte! 

me paska shpetuar look-u eksentrik i krietarit. S'e pse e imagjinoj si pantallonat me tiranda te kllounit te cirkut. smiley

Te eksiton me ato pantallonat he?

 

 

 

Mendoj se LSI do perfaqesohet ne qeveri me :

Zv Kryeministrin

Min Jashtme

Min Ekonomise

Min Drejtesise ose Min e Rendit publik

Min  Arsimit

harroje avukatin ne min e drejtesise... ndoshta zv minister po

Po parlamenti ekzistues djema, a u shpernda, apo kane akoma edhe ca seanca. 

Ti duhet ti dish me mire se ne punet e parlamentit egzistues!!! 

po perpiqet te distancohet ve re... vone...

Roni, ska pas faj Pjeri kur tha qe duhet te piqesh politikisht...

 Financially dissatisfied, sexually satisfied, philosophically trying

Mick Jagger, 1969

E kujt i behet vone o Pjer!! Kemi bonuset per te marre tani...

akoma se ke marre bonusin?

ka bonuse e bonuse o hoppa... smiley 

Nuk e di se çfare mund te te kete thene emigranti; qe ta dini, mua nuk me keni per ato pune, prandaj mos me flisni per bonuse e bonuse mua. Jam njeri me parime dhe me integritet! Ashtu!

Teef, qellimi kryesor i qeverise se re eshte ruajtja e fitores ne Shkoder.

Ti nuk e din sa kerkohen sot shkodrane me intelekt dhe qe dun te bashkpunojn, me qiri po i kerkojn - beteja tjeter zene se erdh... 4 vjet ikin sa hap e myll syte... menoje i her them une.

Emo, dhe 4vjet? Po ku ta gjej mo mbas 4 vjetesh ate penthausin qe pashe dje ke corcoran?

em, a shkon me commission a si kjo puna juj?

te paska zen meraku Deion; per ca ke frike o burr? 

ca mos me te zon frika o burr, patekun e blete, lefti mia ose ne suicide watch, bradi po kthehet ne gjergj, iku per lesh edhe peshku me keq se kuvendi. edhe nji shkodron qe kemi po e tundoni me indecent proposals...

smiley

smiley

 

Deiono, i kemi bo ca zgjedhje me kohe. Kam pase fatin te jem nje nga ata qe e kane lene Shqipnine, jo nga mungesa e punes, sigurise, bukes apo pares. Ama, kjo nuk do me thone se nuk i kam provu vuajtjet e emigranteve, edhe pse nuk kam qene asnjehere i jashteligjshem apo pa dokumenta. Jam nga ata qe bo kerkesen, dhe merr pergjigje pozitive (perjashto ketu njonen qe me tha JO!, e m'ka ngele brenge ne zemer lol, sdo e harroj asiher!!... dhe advisor-in ne nje universitet qe jo vetem qe me tha jo, por perfundoi duke kerku ndihmen e security per me me nxjerre jashte.)

 

Kshuqe, synimet qe i kemi, do i arrijme me çdo çmim, duke ditur se ne kete dynja, everything is for sale at the right price. smiley

 

 

 

Ps. Emo, si e lame? smiley

kandidatur e pare mo. Ca te themi tjeter. Cdo gjo e negociushme (qe perkthehet "hap gojen e kerko"). Afat 6 muj per meditim... Epo, tashti vec me te propozu vendin e Edi Rames vete, se tjete gjo s'ka ngel.

e emo...prit i her o burr mos i myllni depot kaq shpejt. nuk i dihet i bje rruga nanjonit kshu kot psh...

ps. ca ka njel nai gjo tjeter se....kom i shok jo per gjo

Jane 3 supervisors gjithsej per Veriun. Shkodra (premtu Teefes), cfare mbetet pa Kuksin e Tropojen, dhe kto dy te funit (paguhet veshtiresi pune ktu, per "disavantazh fillestar" - kshu quhen kur jane zona qe i ka te kapme kundershtari).

uee me mire iki ne Ramallah....ai shoku im dmth

ej, me siguri qe kryeministri i ri (e paçim sa malet) do kete nevoje per te pakten nje avjon e nje helikopter. Si thu ti bojm ca telefonata e ta kryejme ate pune? Me tender e bidding e tgjitha, kuptohet.... O njoni ne gjermoni qe i bon me porosi, kshu custom made. smiley

kemi gjith diten qe flasim mbi projektet e kontratat e ardhshme... po ti i bie te mires me shkelm...

Me ne fund doli dhe emri i Endrit diku.

Ky artikulli eshte kopjuar ne permbajtje nga biseda e Hysni Kapos me nje mik te Enverit ....ne vitin 1968 .

"Ne po perpiqemi te krijojme Klasen Punetore "

Po pse tani e mori vesh ky Krasniqi qe s'ka te Djathte e te Majte me parime Morale e terci verci  ?

Ka Grupime si te Sali Ali Babes qe jane te Babzitur dhe Vjedhin ne Emer te Popullit sa thyehen nga Pesha e Korrupsionit , ka edhe Grupime qe akoma si kemi provuar deri sa do e mbane peshen e Vjedhjes .

Por me aq sa ka dhene prove kryetari tyre " Nuk ka bir KURVE ( salist shpifarak )te gjeje ne xhepin tim paret e te tjereve ..." smileyeshte nje Norme Morale e pelqyshme por Jo e mbeshtetur ne LIGJ !

Dmth une jam i parimit qe rroga e tyre ne Raport me te tjere eshte minivjedhje , por e mjaftueshme per te bere  nje jete pa probleme . Mbi te ....

" Vjen PD-hi dhe zorraxhijte saj Hipokrite me te Djathetet e babasqapit dhe Jozefperckes ! "me pishtare zjarri ne dore e me sokellima maje Krahi

Bini burra .Komunizmi Ra !

Kur te gjithe Palet ne Proces do fillojne te Ndiejne DAREN e HEKURT te Ligjit atehere mund te krijohen Kushte per te thene E Majta ..e Djathta ! Le te filloje me Berishen!

“Blair’s will to help Albania is priceless, considering the good that it will bring, while the contract won’t hurt the pockets of Albanian taxpayers,” Rama said after meeting Blair in his central London office.

BallkanInsight

Gjithanej jane shtru dreka sot, me komisioner e vezhgues.. nga 500-600 veta... mo ne fun u arrit standarti... nuk u leju vjedhja e votes...

 

Kape mar per zhelesh e qite jasht

nje shoku im duke udhetuar ne 2009 rastesisht ne te njetin avion me meten rians-rome-bruxel, dhe kur mbrriti ketu i thot nje mikut te vet;ke te fala nga min i jashtem meta udhetuam bashk.ik ore mos ma ze ne goj se un ate as per roje parkingu nuk e marr- ja ktheu miku.

ps ajo zhozephina ishte vertet e padurushme,po ky eshte kulmi i mediokritet shqiptare

Peter, une kujtoja se isha duke folur me Shen Pjetrin, s'di c'te bej tani me dijenine qe qenkam ende gjalle.

me aq mekate sa do kesh bo ti duke kundershtu shoket e celules, as ferrin nuk e ke 100% te garantum, dashke me taku Shen Pjetrin...

Gjynof nfakt. Dikush mund te shqetesohwj e te thoshte se e patem nji femer krytare parlamenti (e pres baturen po ajo si ze venin argumentit).  Ishalla e rregullojn doren ke presidenti. 

Aman o Fiqo, kur u bone feminist kshu?

N'andoleshenc vllajo. Dojshim zysha jo presora.

Pse ne klase te pare ça dojshe?

Shkove fellt o i frojdizum.

E lash e lash. Grate me pushtet kane edhe lezet. Naten.

Naten Fiqe.

smiley
je njish fiqo!

Mundet te thuhen plot gjera per Edi Ramen, qeverisjen e tij te projektuaren dhe ate qe do te zbatoje sepse nga e thena tek e bera ka goxha hapsire ku mundemi te shkruajme duke thene plot gjera.Ama per nje gje ju siguroj une:
Ne mos i befte te gjtha sa ka programuar mbi kete vend e mbi kete popull, por nuk do tentoje kurre ti heqi nga ato pak vlerat qe i mbeten nga sa ja shkatrroi shpellari Sali Berisha.Nuk do ti cenoje por perkundrazi do ti mobilizoje ne favorr te popullit burimet e fala nga natyra.Nuk do mbaje zemrat e njerzve ngrire prej kombinacioneve mafioze, nuk do qelloje drejt e ne mish njerez qe do te protestojne, nuk do leri asnje femije jetim, dhe nuk do kete me polici " tropojanesh" qe pataksin drejtuesit e mjeteve ...Nga keto nuk do kete me Kurre! Dhe keshtu do te hedhi hapa " Per shtet " ky vend.Do te mbahet mend Edi Rama sepse pas nje Berishe bishe edhe nje gomar do te kthej ne Kal Shale

Ujin vere do ta beje Rama, por vajti vone per ti Grava? Pse je akoma zgjuare ne kete ore te nates. Good night... e gjithe te mirat.

Jemi zgjuar naten sepse fleme gjith diten e dites, nga qe shpetuam stresit prej gogolit qe theu qafem o meti aliajve

Grava, po je zgjuar ne oren 4 atje, ose duhet te pishe (qe ste bene mire) ose dicka me personale. Por ne internet s'eshte mire.

PS: shikoja no reservations, me anthony bourdain (s'me pelqen shume, duket perfekt per reklam viagrash), por quajti ato shtesat ku lene kollonat e ndertesave lart pa i mbyllur (telat, hukurat nuk di emrin tamam) "the universal symbol of hope in the third world."

po ti cer ke mer daje, me gjumin e tjetrit?

jeni bo agresive - dhe e marr me mend se pse. Por lejeni tjetrin te boj si ia do kokrra e qejfit! e te shkruj sa te doje, e kur te doje, persa kohe s'po i bi personalisht asnjonit prej jush ne hak.

 

Po ik o njeri se me shaka flasim me njeri tjetrin. Nuk te ka marre Grava per bodyguard.... po te ofendova, kerkoj falje Grava.

po ik er mo me kallxo bodigardin mua! ene ofendimin atij tjetrit. grava rrezik eshte prindi yt ne moshe.

 

Je bere i habitshem more. Meqenese nuk biem dakord nuk do te thote qe kemi probleme personale me njeri tjetrin. Hajde naten e mire.

Lol, dhe po mendon se jame bere agresiv por Saliun te garantoj, aspak dhe asnjehere.

naten e mire.

..." Na more , ti, ku vete..." - i tha Adili Cekes.Ku vete more meti aliajve? Rri ore te kemejme dy dollare muhabet, apo te erdhi gjumi mbi sy?

Jo ore nuk me ofendove fare.Bilez me kenaqe.Se ja te thashe qe nuk fleme naten sepse... coku e " thyejme" dhe diten..

grave, leji frymzimet per udheheqsin se nuk eshte se ktij i foli shpirti i shenjte mbreme dhe u be njeri tjeter sot. Ky eshte tregu deri sot (para asaj intervistes), nji nihilist i pashoq, qe ka frymzu masen qe e ndiqte pas vec me nihilizem, me mohim vlerash edhe aty ku kishte. Ky patriot qe nuk qenka i lidh me mafiozet dhe i digjet xhani per shqiptarizmen, urdhroi mosvotim te ligjeve ne sherbim te ktij populli me justifikime bajate, thjesht se do bythen e vet me shume se te popullit. Kshuqe lejeni ket tam-tamin; ky fitoi, populli e votoi, kaq, kto "sqarimet" mbi ndjenjat e Edi Rames une i quaj cik te teperta

Inshallah merr ne qeveri edhe Kosten, grava.

Gjemb te siguroj se po te merrte Kosten apo cilindo te perfole se ka pas bere "sa Kosta" do ishin me te ndershmit! Si kusaret dhe kryekusari Sali asnje nuk do marri, ....pervec ls...istave te alibabait qeverises.Keshtu jane ketej punerat....moj gjembace

Bredh, te biem pak me kembe ne toke.I mbeti ne dire nje shtet rrokopuje.Nje shtet ku ai qe e kish mobilizon tere administraten ...per te zhdukur cdo gjurme veprimtarie.Per te shuar serverat dhe xeruar cdo projekt te se ardhmes.Sepse ajo e ardhme e projektuar ka qene ogurezeze, korruptive.Dhe ne te merremi me kete qe i mbeti ne dere?.." Daleni more vellezer..! - tha Luftari...Do kemi kohe te merremi me Ramen.Dhe shume bilez

....

E po kur keshem Aldon ..minister kulture dhe Nardin per shenet, le ta kemi dhe nje tjater per trazim zorresh se na marrin sysh ndryshe, more!

Grava, une sinqerishte shpresoj qe cdo gje qe thua per Ramen te dali e vertete. Se ne fund te dites, ju ne shqiperi keni patur Berishen ne kurrize, e tani mund te keni Ramen.

Rama iken ..me nje te perplasur te kepuceve, permbi asfaltin berishjan.Se intelejtusli qytetar iken vet kur nuk e nxe vendi.Ti e di kush nuk zbret kollaj prej kali.Dhe si zbret pastaj...Si ky

E prishe pakez ketu Grava. Une nga gjirokasta jame, por vendi atje eshte aq i vogel sa nje lagje ketu ku jetoj. E kutpon, nuk jeni sa as qyteti ku jetoj por sa nje lagje. Nuk ka lezet qe jeni ndare kaq shume.

E nuk jemi ndare hic a i ckulur.Deshi te na ndante por na...

Nga gjuha qe perdoret ketu ne pergjithesi por dhe ti ndonjehere duket ndryshe.

Harrove ferdinand Xhaferin qe do sillte eshtrat e Ismail Qemalit nga italia.smiley

Na ka lene dhe e shkreta mene...Po i harrojme gjerat fare..

deri tani kto jane fjale boshe. Kur te marre pushtetin dhe te kete mundesi t'i ktheje fjalet ne vepra, atehere flasim dhe une do jem shume i lumtur te kem qene gabuar. As te shpresoj qe te deshtoje nuk e bej. Sepse nuk ua uroj atyre njerzve qe kam atje. Po kte pacavuren per ndjenjat e njerit apo tjetrit, t'ja kursejme vetes. Vec duke lene menjane kto adhurimet po duke qene objektive, mund te gjykojme si duhet

E shikon sa pa harxhe eshte fjala e mire ? shpresedhenese..

Ana pozitive e zgjedhjeve eshte se iu dha nje grusht hunde arrogances se saliut qe kishte humbur lidhjet komplet me realitetin.

Ana negative eshte se tregoi ftofjen ne tajare  te shqiptareve .Vellai i nje te akuzuari per vrasjen e komisarit te policise zgjidhet deputet nga populli.partia tjeter kryetari i se ciles u akuzua per vjedhje merr 4 here me shume mandate se me pare nga populli.cilesia e deputeteve te PS eshte beterr ish mundesa bodigarde njerez te perfolur per lidhje e afera te dyshimta zgjidhen me shumice nga populli.nga ana e PD protagonistet e qeverisjes skandaloze u rizgjodhen deputete nga populli.

Alba, e di si e ka quajtur V.Hygoi popullin? Turme...mjer kush ja kalon ne dore punet per ti zgjidhur turmes, mjer kush i del perpara Turmes!

Grave, urime qe t'u realizu nji deshire me ikjen e Berishes nga pushteti per ket cikel zgjedhor.

Kshu u permbush edhe nji deshire e imja.

Te mira e gezime!

Me beso emo, dje ishim me alidemsin ne xhiro.Ore shikon njerzit te ftillum ore per Abas Aliun ...qe tha Lefter Maliqi

me kan fol. per nje pjese eshte si nje clirim nga nje ender e keqe. shume e keqe!

lexova cfare kishte shkrujt muc nano, qe njifet si alergjik ndaj saliut, dhe me thene te drejten e mirekuptova.

per ju qe nuk e donit (mua perfshire, por une e kam si thele mbi bisht, se per FAT, nuk e kam pas salen asnje dite ne hyqem te vendit ku kam jetuar) - edhe nje here: urime!

Socialistat apo Rama....

 

Hej se ka dhe disa qe nuk mbushin mire ketu nga trute, ky gifi eshte kompliment. Pyesni perpara se te me ofendoni... ok?

PS: peshku te nxjerri dhe nje teme per kupen ne brazil se 10 temat e fundit kane qene e njejta gje. Dhe si Berishian i dekonspiruar me vrete sa here qe shikoj gjene e pare humbjen e Saliut.

Cimo e kam nxjerre teme me vete.

Gezuar Festen!!!

 

Forumi i të Rinjve Muslimanë i uron popullit të Kosovës festën e 28 qershorit, ditën e çlirimit të atdheut tonë nga Serbia në vitin 1389. Çlirimi i Kosovës nga aleanca shqiptaro-turke e udhëhequrnga sulltan Murati I, dhe rënia shehid e sulltanit nga serbi Millosh Kopili është një ditë e shënuar në historinë e popullit të Kosovës. Ajo është një ditë feste por edhe dhimbje. Festa është çlirimi dhe hapja e Kosovës ndaj Islamit dhe shqiptarisë, dhimbja është pabesia e Milloshit të Serbisë.

Ashtu si në vitin 1999 kur u çliruam nga trupat e NATO-s edhe në vitin 1389 populli i Kosovës ishte pjesë e aleancës së madhe botërore të udhëhequr nga Turqia nëpërmjet të cilës ajo e çliroi vendin tonë nga zgjedha serbe e Car Llazarit, Millosh Kopilit, Ivan Kastriotit, Çernojeviqëve etj.

Forumi i të Rinjve Muslimanë të Kosovës i apelon popullit kosovar që sot 624 vite pas fitores së Kosovës dhe shehidllëkut të sulltan Muratit, në datë 28 qershor ti luten Allahut që ta bekojë Kosovën me shqiptarë dhe Islam ashtu siç e bekoi për 500 vitet e Perandorisë Osmane. Lutje duhen bërë edhe për Turqinë dhe të kërkojmë që ajo të rrisi prezencën dhe investimet në vendin tonë dhe ta kthejë Kosovën në një qendër të begatë të Komonuelthit Osman të popujve muslimanë që shtrihen nga Deti i Zi e deri në Bosnje dhe Herzegovinë.

Nëpërmjet kësaj komunikate, FRM i apelon muslimanëve të Kosovës që kur serbët të mblidhen në Gazimestan më 28 qershor për të përkujtuar Car Llazarin që luftoi për Krishtërimit, me tekbiret e tyre ti tregojnë serbëve që bijtë e sulltan Muratit janë ende gjallë në Kosovë për të mbrojtur Islamin, dhe se Car Llazari dhe kopilat e tij nuk kanë më vend në Kosovë.

FRM ia uron festën e çlirimit të Kosovës edhe të gjithë atyre njerëzish që i urrejnë osmanët dhe muslimanët shqiptarë: që nga Car Llazari, Sllobodan Millosheviqi, Anton Kqira, Alma Lama, Arbana Xharra, Fahri Xharra, Burim Ramadani, Enver Robelli, Veton Surroi, Vlora Qitaku etj. Islamofobëve serbofilë u themi gëzuar festën e çlirimit të Kosovës nga Serbia e Car Llazarit, nga ne pasardhësit e sulltan Muratit!

E qujn clirim nga padija e te pabesit. Per ta e gjithe pjesa e botes qe nuk eshte islame (nja 4/5 mos gaboj) eshte ne roberi te injorances mbi Profetin, dhe duhet cliru.

ca me thon mo smiley

 

 nga ne pasardhësit e sulltan Muratit!

E merr vesh app jo! Se jane ca qe i bine ne qaf grekut e serbit. 

vallaj me qarte s'ka ku te shkoje mo. po te pakten ata e kan axhenden, menia s'iu kthehet gjalle ne bote (po u kapen mas 20 vjec them). kshu qe  vec po pat naj kuader ligjor a ku di une per ta.

une e kom me shume me kto kozmopolitat e mdhej tonet me jahu, qe lexojn aq shume, sa s'iu metet me menu asnji sekond me tru te tyne. s'ka gjo, thon. jon komponente etno-kulturore. pjese e identitetit tone te leshit. s'duhen me u pa me sy njerke, poshte taboo-te, nacional-komunizmi i hoxhes e pordhi kali ne dere te hanit.

per sa kohe shqiptaret do harxhohen mes vedi se kush do jete kryeminister i gjysmagjeleve, s'e ka kush menien per "ksi hollsinash pa dom". 

E rendesishme eshte qe mjegulla po hiken dhe palet dale kadale po marrin trajta. Ne Kosove cunat e Vetvendosjes po bashkohen me ate partine Islame, knej nga ne eshte nji rryme mrena PD me karakter te forte islamik. Mo mire kshu ndahet shapi nga sheqeri o anej o knej!

damja eshte fitore e padiskutueshme e "pales tjeter", Ron. Dhe do fitojne, me c'duken bathet.

nuk di si jane si numra grupet. por kjo s'ka aq rendesi ne kohe, se raportet numerike permysen, given the sustainable trend.

ka dicka te afert me marksizmin dikur kjo pune, ne ate qe Islami gjithnji e me shume po quhet si feja e te varferve, e vegjelise qe trajtohet padrejtesisht. 

knej nga ne eshte nji rryme mrena PD me karakter te forte islamik

kusht te jene keta valle?mos valle luli me myqerem tafajn???

Tani ti leme humoret! Ngrehur " armet " qe kemi per ti keputur brinjet qe diten e neserme qeverise Rama.Pse ca do humbim

Rama: (i pyetur per aleancen me Meten)

"Politika është harmonia e interesave. Jo, e idealeve." 

Hmmm...

Nuk ka mundesi!

18 Ministri qeveria Rammeta (e cila uroj qe per ca kohe te pakten te mos behet RaMetlije), ndaj pune per te gjithe!  Arsimi, Transporti, Min e brendshme goes to LSI! 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).